AALST EEN SOCIAAL GELAAT VOOR GROOT-AALST RECHTUIT 2e GROTE MOSSELSLAG AALST IN KAART, BEELD, PRENT GROTE WAFELSLAG Sociaal gericht beleid Uitbouw van de administratieve dienstverlening Dienstverlening «met de glimlach»: dienstverlening voor de stadsburger Aanpassing van de dienstverlening aan de nieuwe behoeften Betere spreiding van de lasten Deskundige en gemotiveerde welzijnszorg Vaderlandse Plechtigheden 1975 AANBESTEDING ZWEMBAD GROTE BELOTWEDSTRIJD Beste vrienden, Soc. Wijkklub Park- W aterto re n- Houtmarkt Mosselen met frieten of stove rij: 100 F Tentoonstelling toont Buurtgemeenschap Park - Watertoren - Houtmarkt Het stadhuis moet opnieuw een dienstverlenend centrum worden ten bate van de GEHELE BEVOLKING. 1 januari 1977 nadert. Vanaf die datum zal het BSP-PVV-VU-college van Burgemeester en schepenen het bestuur van Groot-Aalst overnemen. Onmid dellijk daaropvolgend zal ook de nieuwe Kommissie van Openbare On derstand, vanaf 1 april 1977 Centrum voor Maatschappelijk Welzijn ge noemd, in funktie treden. Zoals Anny DIERICKX vorige week in De Voorpost nog schreef, zal het nieuwe stadsbestuur van Groot-Aalst in eerste instantie een sociaal gericht be leid voeren. De sociale bekommernis voor de ganse bevolking, voor haar welvaart en welzijn, zal als een gouden draad doorheen het stadsbeleid en het beleid van de nieuwe C.O.O. lopen. Wie zich daartoe verbindt, weet meteen dat hij een zware taak opneemt. De BSP is echter klaar om samen met de twee koalitiepartners dat sociaal gericht beleid te gaan voeren. Het beleid zal zijn sociale dimensie moeten krijgen door de realisatie van een vijftal doelstellingen: uitbouw van de administratieve dienstverlening aan de inwoners van de buitengemeenten en van de afgelegen wijken in Aalst zelf, dienstverlening «met de glim lach», een betere aanpassing van de dienstverlening aan de bestaande be hoeften, een betere spreiding van de lasten en van de nodige investerings uitgaven dooreen rechtvaardiger belas tingsstelsel en tenslotte een Centrum voor Maatschappelijk Welzijn (C.O.O.) waarin een frisse wind waait in de richting van een gemotiveerd wel zijnsbeleid en een deskundige wel zijnszorg. De grote bekommernis van de buiten mensen gaat in de richting van het be houd van hun gemeentehuis. Met vrees in het hart stellen ze zich vaak de vraag: gaan wij voor alle kleinigheden, papie ren allerhande, naar het stadhuis van Aalst moeten lopen? Het antwoord van de BSP hierop is heel eenvoudig: de Aalst heeft als «stad in Vlaanderen» een rijke en vruchtbare geschiedenis verworven. De stadskern, ontstaan ca. 870, en de landelijke omgeving zijn met de eeuwen meegegroeid en vormen het patroon van het geografisch Groot-Aalst van vandaag. Nu Groot-Aalst effektief gerealizeerd gaat worden dacht het Dirk Martens- komitee dat het de moeite waard was om even te gaan zien hoe Aalst zich planmatig heeft uitgebouwd. Daartoe werd de tentoonstelling «Vijf eeuwen ikonografie en cartografie van Aalst» georganizeerd in het Oud-Hospitaal tot 28 november. Een tentoonstelling welke niet alleen tot doel heeft de Aalstenaars te ontmoe ten maar tevens de nieuwe Groot- Aalstenaren in te wijden in de stedelijke geschiedenis. Over deze tentoonstel ling als materie voor een vruchtbare sensibilizatie van de Aalstenaars voor hun stad valt weinig te vertellen. Ze is om technische redenen niet kompleet uitgebouwd. Belangrijke privé- kollekties worden niet getoond en uit de Rijksmusea was weinig los te maken. Kompleet is ze dus niet. W at echter niet belet dat de talrijke cartografische stukken op zichzelf boeiend zijn om te bekijken. De leergierige bezoeker kan zich terdege inwerken in de struktuur van zijn stadskern en er bijvoorbeeld in ontdekken dat toen reeds ringvormige straten kombinaties door de stadskern voerden. Aalst was van zeer vroeg al een sterk ekonomisch ontwikkelde en kultureel hoogstaande stad. Het cen trum heeft als handelskem een zeer grote rol gespeeld. Spijtig toch dat de inrichters hun over zicht niet hebben doorgetrokken tot en met het huidige nieuwe struktuurplan. Het had zeker de betrokkenheid van de Groot-Aalstenaren aan deze manifesta- dienstverlening aan de bevolking van de buitengemeenten dient in elk geval behouden te blijven. Bovendien, daar waar nodig in afgelegen wijken, dienen mettertijd nieuwe loketdiensten te wor den ingericht. Vertrekkende van de doelstelling dat de nieuwe diensten evenals de traditionele diensten er zijn om de stadsburger steeds beter te dienen, mag het funda menteel principe van eën «vriendelijke en korrekte» dienstverlening nooit uit het oog verloren worden. Dit geldt niet enkel voor de stadsadministratie zelf, maar voor alle stadsdiensten die met de burger in aanraking komen, zoals poli tie, brandweer, huisvuildienst, enz Een degelijke beroepsopleiding en permanente vorming en bijscholing voor de ambtenaren en beambten zal dit princiep steeds voor ogen houden. Nieuwe opgave voor het stadsbestuur zal eveneens zijn de dienstverlening zowel kwantitatief als kwalitatief aan te passen aan de nieuwe behoeften en le vensgewoonten van onze bevolking. Rekening zal hierbij zowel dienen ge houden te worden met de levensge woonten op het land als in de stad. Als absoluut noodzakelijk komt het ons voor dat de dienstverlening 's avonds en tijdens het week-einde wordt uitge breid, zodat ook werkende mensen be diend kunnen worden zonder dat ze hiervoor verlof dienen te nemen. Mits een soepele arbeidsregeling voor het stadspersoneel moet meer mogelijk zijn. Koken kost geld, is een oud Vlaams spreekwoord en dat geldt ook voor het stadsbeleid. De stad staat voor belang rijke nieuwe projekten die er opgericht zijn. de burgers nog beter te dienen en de middelen daartoe zullen natuurlijk tie aangemoedigd. Ook de voorstad Aalst met zijn intensief sterke wijkeen- heden als Mijlbeek, H. Hart of Schaar beek werd verwaarloosd. Tijdens de perskonferentie in aanwe zigheid van Karei BaertenE.P.K. Hei- reman werd van gedachten gewisseld over het edukatieve gedeelte (schoolse) van de tentoonstelling. Het werd aan gevoeld en de tentoonstelling heeft dat beklemtoond dat dit gedeelte werd verwaarloosd. Wie wat informatie wil over de tentoongestelde stukken moet zich de toch vrij dure luxe catalogus van 250 fr. aankopen. Men moet echt geïnteresseerd zijn om dat te doen! Voor hen die de tentoonstelling willen meemaken als vrijetijdsbesteding is er geen alternatief. Dit is zeer spijtig en betreurenswaardig. In de grond verliest de manifestatie daarin heel wat van zijn gezonde principes. De catalogus zelf is een dokument in dienst van de navorser en is te zeer verbonden met het ten toongestelde materiaal. Hij is eerder bruikbaar als een handleiding bij een vaste museum-kollektie. Dit mag echter niet als een kritiek op het werk van de hh. Karei Baert, E.P. KHeireman en JDauwe overkomen Het is een tekort dat in de toekomst moet worden opgelost. In dit verband is het misschien wense lijk dat het Dirk Martens-komitee, dat naar ik denk te weten uit 16 leden be staat, wordt opgesplitst in een taakver deling. Zodanig dat het niet steeds de zelfden zijn die alles op hun schouders moeten nemen en belangrijke nevenas- pekten als de edukatieve vorming, de betrokkenheid van de bevolking en de neo-elitaire princiepen aan een derge lijk groots opzet verbonden, uit het oog verliezen. ROGER D'HONDT van ergens dienen te komen. Ons streefdoel hierbij echter is dat de financiële lasten beter over de bevol king en over de industrie moeten ge spreid worden in funktie van de draag kracht van alle belastingsplichtigen. Hervorming van de C.O.O. mag niet enkel een kwestie van woorden zijn: het nieuw beleid moet ook in daden zicht baar worden. De nieuwe grote C.O.O. zal vooral ook een hart moeten hebben. Daarvoor is een gemotiveerde inzet van allen nodig. De inspanningen hiertoe kunnen niet groot genoeg zijn. Allen Maandag 1 november Dodenherdenking te 19.30 uur: Bijeenkomst op de koer van het stadhuis te 10 uur: Optocht naar het Kerkhof Wegwijzer: Grote Markt, Kapelle- straat, Graanmarkt, Esplanadestraat, Esplanadeplein, Vrijheidsstraat, Vre deplein, Keizerlijk Plein, Korte Zout- straat, Kan. Colinetstraat, Geraards- bergsestraat, Kerkhoflaan, Kerkhof. Plechtigheden op het kerkhof: plaatsen van de fakkels, korte gelegenheidstoer- spraak, bloemenhulde en défilé. Donderdag 11 .november: Herdenkingsdag te 9.30 uur: Bijeenkomst koer stadhuis te 10 uur: Sint-Martinuskerk, Plechtige H. Mis, gevolgd van Te Deum. Na het Te Deum, Optocht door de stad en neerleggen van bloemen aan de mo numenten koningin Astrid en Vrede plein. Maandag 15 november: Koningsdag te 11.30 uur: Sint-Martinuskerk, Te Deum Men begeve zich rechtstreeks naar de kerk. De bevolking wordt vriendelijk ver zocht op deze dagen de huizen te be vlaggen en aan de plechtigheden deel te nemen. Op donderdag 9 december 1976 te 15 uur in de vergaderzaal 02 van het stadsgebouw Kapellestraat 8 te Aalst, zal worden overgegaan tot de opening der aanbesteding: «Bouwen van een overdekt zwerhbad te Aalst Ruwbouw» Kaming: 80.000.000 fr. (b.t.w. inbegrepen) dienen te beseffen dat de armoede he den ten dage niet uitsluitend meer «broodarmoede» is, maar dat de mo derne armoede een psychologische di mensie heeft gekregen die minstens even belangrijk is als de materiële ar moede. Tegenover de psychologische armoede past geen «neerbuigende» houding, maar wel een relatie van me demenselijkheid. Nieuwe vormen van welzijnszorg dringen zich hier dan ook op. Alles samengenomen een reusachtige opgave! MARTIN HUTSEBAUT Pol. sekr. B.S.P. Getekend De Voorzitter Ottoey Albien 2.000 FR. VOORUIT WAAR: RIBTO Aalst, Molendreef 57. WANNEER: Zaterdag 6 november 1976 om 20 uur. Ten voordele van de uitbouw van de boerderij voor ernstig mentaal gehan dicapten te Sint-Lievens-Esse. Ingericht door het Beschermkomitee. HET BESTUUR Wens je eens goed te smullen, een ge zellige avond te beleven en zo onze school te steunen? JA. Laat je dan eens bedienen. Vanaf 18u.30 is de refter van het RIBTO voor iedereen open. Stoofvlees met frieten: 100 fr. In te vullen: Ondergetekende wenst op zaterdag 6 november in te schrijven voor .eetmalen. Handtekening, Gelieve het ingevuld strookje ten laat ste op 4 november vóór 9 uur op het sekretariaat van de school af te geven. De aanbiedingen, onder dubbele omslag, moeten aangetekend ter post besteld zijn op 4 december 1976 uiterlijk en dienen gericht aan «De heer Burgemeester te 9300 Aalst» met speciale vermelding op beide omslagen van «Aanbesteding zwembad ruwbouw» De aanbiedingen mogen ook ter zitting worden afgegeven, echter vóór de aanvang van opening der aanbiedingen. Het reformistische socialisme bracht ons tot nog toe een hoop sociale wetten en voorzieningen. Deze waren drin gend nodig als gevolg van de industria lisatie in de 19e eeuw. De aktie, die nodig was om deze din gen te bewerkstelligen, maakte de ar beidersklasse strijdbaar. De noodsi tuatie werd aan den lijve gevoeld. De kapitalisten hebben er alleen voor deel bij, als ze beroep kunnen doen op werkkrachten, die enigszins tevreden zijn. Toegevingen werden dus stilaan afgedwongen en iedereen, arbeider en baas, vaarde er wel bij. Aan het systeem van uitbuiting werd niets veranderd Kunstmatig worden behoeften aange kweekt. Simplistisch gesteld kunnen we stellen dat ons leefpatroon volledig uitgestippeld wordt volgens de wille keur van diegenen die daar voordeel en belang bij hebben. Wij nemen geen vakantie om ons te ontspannen, we gaan daarheen waar men wil dat we gaan. De horeca-sektor wordt gespijsd. Wij kopen elk seizoen nieuwe kle ren (de mode verandert zo snel) om de textielsektor sneller te laten draaien. Voor een griep, gaan we naar de dokter, om zo vlug mogelijk terug aan 't werk te kunnen, volgestopt met medikatie, die we evengoed terzijde hadden kunnen laten. Far maceutische bedrijven, dokters en bazen kunnen er slechts wél bij va ren. In versneld tempo opgefokt "vee (met hormonen of wat anders), met gif overgoten planten, zorgen voor een florissante handel, onze ge zondheid speelt hier niet de minste rol. Onproduktieve mensen worden als last beschouwd. Mentaal gehandi capten worden beziggehouden: eveneens in het produktieproces Ze werken goedkoop en doen het vervelendste werk. Fysisch gehan dicapten moeten een voortdurende strijd leveren om gewoon te kunnen leven. Op school leert men ons presteren, zo worden we het best geselek- teerd. Een eigen persoonlijkheid ontwikkelen is taboe. Tweede Schifting IVe Kriteriumbelotting 1976-1977 Terug mogen we zeggen dat onze krite riumbelotting uitgroeit tot een der grootste vrijetijdsevenementen der stad. Spijts talrijke belotters belet waren op de vooravond der verkiezingen boden zich niet minder dan 55 belotters aan in café De Palm, Burgemeestersplein, bij Alfons en José. Het wordt werkelijk een probleem van te weinig ruimte in vele cafés. Het belooft een vinnige strijd te worden op onze 3e schifting op zaterdag 13 november a.s. in café Vrolijk België, Watertorenplein bij Willy. Belotters houdt deze datum vrij!!! UITSLAG 2e SCHIFTING 1. Van den Broeck G. 4434 2. Wauters Victor 4323 3. Wauters Camiel 4313 4. Van Pottelbergh A. 4280 5. De Wolf Florent 4259 6. Monsieur Kamiel 4229 7. Verhaeghen Virginie 4226 8. Rubbrecht Jozef 4181 9. De Vulder Maria 4165 10. De Meulemeester 4115 11. De Smet Oscar 4100 12. Ottoey Albien 4065 13. Ottoey Alfons 4021 14. Van Gijseghem Frans 3997 15. De Pauw Elza 3980 16. Cooman Jan 3934 17. De Schutter Louis 3918 18. Blanckaert Marcel 3930 19. De Valck Josée 3898 20. Roelandt Alfons 3898 21. Vertongen Albert 3871 22. Smekens Alfonsine 3829 23. Smekens Richard 3814 3 Ouden van dagen worden verza meld in grote vervreemdende ge bouwen. WIJ WORDEN GEKONDITIONEERD EN GEMANIPULEERD Het woord «demokratie» heeft een haast pejoratieve betekenis gekregen. Om een «demokratie» waar te maken, moet de basis, wij allen, effektief aan bod kunnen komen. Dit veronderstelt voorafgaande infor matie, kritische vorming. De kracht en de macht van een bewus te, kritische, brede basis wordt al te gemakkelijk over het hoofd gezien. RADIKAAL Halfslachtige houdingen en opinies, hebben nog nooit bij iemand bezieling opgeroepen. Zij beroeren de mens niet. De socialistische partijen van onze Westerse wereld stellen geen duidelijk alternatief meer! Het gevaar voor volledige integratie in het kapitalistisch systeem is akuut. Stimuleren van depolitiseren, onder mijnt de demokratie. Het helpen fabriceren van een onmon dige zwijgende meerderheid, heeft ne faste gevolgen. Degenen die de macht hebben weten er van te profiteren! LOGISCH BLIJVEN «Schipperen» geeft blijk van gebrek aan alternatief. Gepaste standpunten, met logische samenhang ontstaan al leen, door het volgen van een duide lijke lijn. Het is nu de taak van ons socialisten, onze levensbeschouwing bewust uit te dragen. Want de verworvenheden van jaren lange politieke en syndikale strijd worden nu aangetast. En dit op een subtiele manier, alsof het niet «an ders» kan!! Een lakse houding op nationaal vlak, helpt ons geen stap verder. Het nationaal imago kunnen we enkel van op (grote) afstand beïnvloeden, door op lager niveau, dichter bij de basis, nl. in onze gemeente, een strijd aan te gaan tegen de verstarring, waar van we de getuige zijn. De gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober, leren ons de waarheid. En die is zeker niet van aard om optimistisch gestemd te zijn! Fons SCHORREEL 24. Bauwens Emilie 3772 25. Callebaut Rudy 3754 26. Meert Jan 3739 27. Van Mossevelde Herman 3710 28. Delaert Suzanne 3710 29. Aelterman Jules 3515 30. Sorgeloos Edgard 3580 31. Van Hauwe Gaspard 3498 32. De Saedeleer Clarisse 3461 33. Troch Frans 3444 34. Van Leuven Theo 3407 35. Monsieur M.Th. 3384 36. Steenwerkers G. 3344 37. De Bruecker Jan 3331 38. De Block Ghilène 3301 39. Van Langenhove Fl. 3284 40. De Neve Anita 3257 41. Moens Augustin 3209 42. Mergan Freddy 3200 43. Van Leuven Rita 3179 44. Permentier Gaston 3110 45. De Schepper Fr. 3110 46. Van Mossevelde L. 3099 47. De Bondt Roger 3080 48. Ottoey Prosper 3050 49. De Schutter Désiré 3009 50. Blanckaert Henri 2896 51Keppens Frans 2882 52. Arijs Felix 2879 53. De Coninck Jozef 2837 54. De Neve Jozef 2738 55. Van Espelgem Fr. 2607 DE INRICHTERS in de Feestzaal van het Volkshuis op zaterdag 30 oktober 1976 vanaf 11.30 tot 22 u. Ingericht door de Harmonie ten voordele van het aankopen van een aantal uniformen. Dienst inbegrepen. Kaarten voor zaterdag 11 september aangekocht, blij ven geldig. Zondag 31 oktober a.s. richt onze wijkklub een grote wafelslag in, in onze buurt. Deze lekkere wafels worden U ten huize aangeboden op deze dag vanaf 16 uur aan de prijs van... Men kan ook wafels bestellen met slagroom aan de prijs van... Belangstellenden kunnen zich met onderstaand inschrijvingsformulier in schrijven of afgeven bij: Kd. Albien Ottoey (voorzitter) Felix De Hertstraat 81 Kd. Arthur Van Pottelbergh, Osbroekstr. 40 en Fel. De Hertstr. 122 Kd. Pierre Roelandt, De Gheeststraat 28 Ondergetekende (Naam) Voornaam Adres wenswafels te bestellen Wenswafels met slagroom te bestellen

Voor Allen | 1976 | | pagina 3