NINOVE Nieuwerkerken Herdersem Moorsel Meldert Baardegem Erembodegem Gijzegem Mere Lede Een ongewoon Sint-Maartenfeest WAAR HET OP AAN KOMT ST-MAARTENSFEEST Dienstregeling van de stadsdiensten op dinsdag 2, vrijdag 12 en maandag 15 november 1976 BRAZILIE-DAGEN ALGEMENE VERGADERING Uitbreiding Partijbestuur Aktiviteiten Trommelkorps Belotters- kampioenschap BESTUURS VERGADERING HERDENKING 1 EN 11 NOVEMBER KERSTFEESTEN STEDEBOUW VERKIEZINGEN DE DAMES IN DE AANVAL! TRIPPENFEEST - Aktiviteiten van onze socialistische verenigingen in de toekomst Uitslag le belotting Kapellevrienden» DANK Julien Van Puymbroeck in Kultureel Centrum Lede Ü0 Socialistische Gepensioneerdenbond Straks brengt Sint-Maarten weer mas sa's nieuw, blinkend speelgoed, leder jaar is zijn Zwarte Piet zwaarder gela den. We leven in overvloed. We zien dat onze kinderen alles heb ben, maar zyn ze daarom met die over vloed gelukkig? WAT IS SPELEN SPEELGOED VOOR HET KIND? Een kind moet zich kunnen uitleven in zijn fantasie, zelf iets maken. En wijwij kopen piekfijn, afge werkt speelgoed. Jan krijgt een dure elektrische trein vader bestuurt het mechanisme en Jantje kijkt vol bewondering toe. Hoe lang? Marijke krijgt een mooie dure sprekende, melkdrinkende, lopende pop die straks kapot in de hoek ligt. Ze speelt liever met de bal, samen met vriendjes. Mustafa staat met zijn neus tegen de blinkende speelgoedwinkel. Zijn vader is werkloos er is geen geld. Sint-Maarten zal dit jaar zijn krotwo ningen niet zien staan. Wij kopen speelgoed dat de wereld van de grote mensen weerspiegelt: Oor logstuigen technische wonderen. Piet krijgt een schijnbaar echte re volver, zo kan hij het geweld en de echte oorlog van de TV naspelen. Bart zal met zijn blinkende sport wagen, zijn raket de eerste, de vlugste zijn, maar hij moet alleen spelen, zijn vriendjes zouden het kunnen kapot ma ken. Door met dit speelgoed te spelen, leert hij wat zó goed telt in de wereld van de volwassenen: geld, luxe, geweld, macht, konkurrentie! WIE PROFITEERT VAN DIT ALLES? Wie is de goede Sint die al het speel goed aan onze kleine mannen bezorgt? Allerlei fabrikanten hun enige zorg is VERKOPEN!!! WINST!!! WAT KUNNEN WIJ DAAR NU AAN DOEN? Geef uw kind dit jaar thuis speelruim te, speelgoed waar ze zich kunnen in uitleven met anderen. Goed speelgoed moet niet altijd duur zijn. Laat ze ook zelf speelgoed maken met wegwerpma- teriaal (dozen, blikken, doeken, oude kleren, oude voorwerpen. Werken mee: Jeugdateliers Team, Klakson, 't Vlammeken, Tanu, Joepi, Oxfam Wereldwinkel (kontakt: Oxfam-Wereldwinkel, Wellekens- straat 45C .S .VOpen vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag van 14 tot 17 uur. M. BRAECKMAN Opnieuw wordt in onze stad het Sint- Maartensfeest officieel georganizeerd door het feestkomitee in samenwerking met het stadsbestuur. Zaterdag 30 oktober 1976 te 15 uur komt de Sint, per speciale trein, in het station aan en zal aldaar worden be groet door de stadsmagistraat, de leden van het feestkomitee en de Aalsterse jeugd. Na een korte toespraak zal een sotet worden gevormd met de jeugdfanfare Sint-Lievens-Houtem, die langs de Sta tionsstraat, Esplanadeplein, Kattestraat naar de Grote Markt zal trekkenVanop zijn troon, opgesteld aan de voet van het Belfort, zal de Sint speel- en snoep goed uitdelen aan de kinderen. In geval van slecht weder gaat alles door in de Keizershal. Hierbij hebben wij de eer en het genoe gen U tot deze manifestatie uit te nodi gen en samen met ons, op te stappen in de korte optocht. De stadsdiensten zullen in principe ge sloten zijn op dinsdag 2, vrijdag 12 en maandag 15 november 1976. De bijzondere aandacht wordt geves tigd op de speciale regeling getroffen voor onderhavige diensten. Burgerlijke stand: open van 8.30 uur tot 11 uur, voor aangiften van geboor ten en overlijdens plus uiterst drin gende gevallen. Werklozenkontrole: open zoals op werkdagen. Kinderdagverblijf Tweehagen- straat: open zoals op werkdagen. Vismijn: gesloten. Bedrijf voor Waterbedeling: geslo ten. Voor dringende gevallen zich wenden tel. 21.41.18. Slachthuisbedrijf: open zoals op werkdagen. Zwembad: gesloten. Het zwembad is wel open op zaterdag 13 en zondag 14 november. Biblioteken: (hoofdbiblioteek, disko- teek, jeugdbiblioteek en filialen): ge sloten. De centrale biblioteek is wel open op zaterdag 13 november. Peutertuin en dagverblijf Oude Gentbaan: open op 2 en 15 no vember, gesloten op 12 november. Dagverblijf Binnenstraat: open op 2, 12 en 15 november. Afhalen van huisvuil: op dinsdag 2 november wordt het huisvuil opgehaald van de maandagronde. Op woensdag 3 november wordt het huisvuil opgehaald van de dinsdagron de. Op vrijdag 12 november wordt het huisvuil NIET opgehaald. Op maandag 15 november wordt het huisvuil op de normale ronde opge haald. Vrijdag 19.11.76 Een film over de politieke en ekonomi- sche toestand in Brazilië. Aanvang om 20 uur, gevolgd door een vraaggesprek onder de aanwezigen. Zaterdag 20.11.76 Optreden van de professionele folklo ristische groep Ganga Zumba. Aan vang om 20 uur. Om 22 uur optreden van het Brazili aanse Karnaval. Deze beide aktiviteiten gaan door in de MIKIS-klub, Nieuw beekstraat 35, Aalst. Tijdens deze twee dagen is er ook een fototentoonstelling rond Brazilië, is er een petitieaktie en zullen er Brazili aanse specialiteiten verkocht worden. De algemene vergadering op maandag 18 oktober, kende een massale op komst en ook een bewogen verloop. Na een passende dankrede vanwege kame raad Saerens aan alle kiezers die door het uitbrengen van hun stem op de BSP-lijst, hebben bijgedragen tot zijn verkiezing voor de nieuwe gemeente raad, kregen we van hem een klare uit eenzetting der te bespreken punten. Lang en heftig werd er gediskussieerd omtrent de vooropgezette kandidaturen voor de beschikbare schepenambten. Wat kameraad Eddy Monsieur betreft was er geen enkel probleem. Het voor stel werd dan ook mei unanimiteit van stemmen aangenomen. Heftiger ging het er aan toe, waar het de kameraden Hooghuys en Freddy Pyck betrof. Alhoewel zulks niet de vraag of de be doeling was. heeft de algemene opinie het gehaald en werd unaniem gestemd voor het behoud van de kandidatuur van kameraad Louis Saerens voor een schepenambt. Er werd zelfs voorgesteld om die kan didatuur meer kracht mee te geven door ze te laten doorgaan als een gewettigde eis ten bate van heel de linker- Denderoever van Groot-Aalst. De uit eindelijke beslissing moet echter ko men van alle kameraden van Groot- Aalst. Het partijbestuur onzer afdeling (wijk- klub na I januari 1977) werd opnieuw met een paar jonge dynamische krach ten aangevuld. Het betreft voor Moorsel kameraad Edmond De Neef. door iedereen ge kend en geacht als een rotsvast over tuigd socialist en ook als noeste werker. Voor Baardegem, en dat doet ons allen groot genoegen, komt kameraad Ed ward Van Goethem onze rangen aan vullen. Ook hij is door iedereen genoeg gekend voor zijn dynamische aanpak en bovendien nog als talentrijk rede naar. Zulke vrienden kunnen we best gebrui ken. We wensen hen dan ook hartelijk welkom. Na de uitstap ter gelegenheid van «Sta tiekermis» die tot een geweldig sukses is uitgegroeid, werd al vooreen nieuwe optocht gezorgd. Laat ons hopen dat het weder van de partij zal zijn, maar dan liefst zonder regen. Op zondag 24 oktober zullen onze Rode Valken hun trommels laten roffelen, langs de we gen naar 't Steven en naar den Dries, ze doen het graag, dus bieden wij hen de gelegenheid ook langs die kant van onze gemeente, onze socialistische kiezers hun dank te betuigen. Vrienden belotters, opgepast! De eerste wedstrijd van het kampioenschap zal doorgaan op zondag 7 november in het BSP-lokaal bij kameraad Alfons Van der Straten, Eksterken, aanvang 18u.30. Kans tot inschrijving vanaf 17u.30. Het kampioenschap, traditiegetrouw inge richt door het algemeen bestuur voor Moorsel- Meldert- Baardegem werd deze maal begiftigd, in verband met onze overwinning, met 3.000 fr. prij zen inleg gratis extra's. Waag uw kans en win uw deel van de prijzen, en wie weet wordt u kampioen. Het bestuur wenst u gezellige avonden en goeie kaarten. Louis DE MEYST Op vrijdag 29 oktober 1976: belang rijke bestuursvergadering Meldert- Baardegem- Moorsel. Aanvang om 20 uur. leder bestuurslid op post. Het Bestuur Met deze nodigen wij al onze aangeslo tenen BSP, SVV, en Bond van derde leeftijd uit tot het bijwonen van de plechtigheden gehouden op 1 en 11 no vember. I november: jaarlijkse dodenhulde. Verzamelen op het kerkplein om 10 uur optocht naar het kerkhof. II november: bloemenhulde aan het monument der gesneuvelden - verza melen aan de jongensschool om 930 u Optocht naar de kerk om 9.45 u. Onze kerstfeesten zijn reeds in voorbe reiding. Zoals steeds krijgen we terug een kin derkerstfeest met poppenkast. Kerstfeest met trekking van de grote kersttombola waarvoor eerstdaags de loten in omloop zullen worden ge bracht. Meer inlichtingen over beide feesten in een volgende uitgave van Voor Allen. Het Bestuur Lijst van de bouwvergunningen uitge reikt in de maand september 1976: Kamiel De Doncker-Blondeel, Be- rgekouter 30, 9300 Aalst bouwen van een woonhuis in de Sparrenlaan, lot 98. Jozef Pollet, Ten Berg 71, 9300 Aalst, bouwen van een woonhuis op Ten Bos. Sneppe Albert, Groenstraat 121, 9440 Erembodegem, bouwen op zelfde adres. p.v.b.a. Bouwgroep Europa, Al fred Nichelstraat 20, 9300 Aalst, bou wen woning in de Sparrenlaan, lot 97. Van Dorpe Paul, Beukenlaan 31, 9440 Erembodegem, bouwen woon huis Lindenlaan 40. Vermoesen Frans, Kapellestraat 36, 9440 Erembodegem, bouwen van een woning, Gerstenstraat. Veldeman Arnold, Keppestraat"48, 9440 Erembodegem, bouwen van een woning op de Ninovesteenweg. De Bolle Robert, Vrijheidsstraat 119440 Erembodegem, bouwen wo ning Vrijheidsstraat lot 4. Freddi PUCK Sekretaris De B.S.P.-afdeling Erembodegem en zijn kandidaten danken alle kiezers die op 10 oktober voor hen stemden. Voor lopig wensen zij echter niets meer te schrijven over de verkiezingen en ge volgen, ten einde in stilte eventuele be sluiten te kunnen trekken over de gang van zaken. Iedereen zal begrijpen waarom en waarover het gaat. De al gemene vergadering sprak zich eenpa rig uit (66 leden aanwezig). Later mis schien meer hierover. Het Bestuur De kaartbeurt van de maand oktober was vooral gekenmerkt door de aanval die de dames ondernamen op de stelling van de heren. Eén man, Constant Mathys, houdt momenteel nog stand tegen dit vrouwe lijk geweld. Zijn gevaarlijkste tegen streefster, gezellin Cesarine Keymeu- len, heeft nochtans deze beurt van haar achterstand goedgemaakt. Zij won immers met 326 punten en na dert in het klassement tot op 26 punten van Constant. De verdere uitslag: 2. Roelandts Lucienne 321 3. De Wilde Elvire 318 4. De Troch Hilaire 310 5. Vereecken Marcel 307 De algemene rangschikking ziet er uit als volgt: 1Matthys Constant 2605 2. Keymeulen Cesarine 2579 3. De Wilde Elvire 2503 4. Roelandts Lucienne 2496 5. Van Limbergen Maria 2449 6. Van Eetvelde Jozef en Lcrwie Gustaaf 2423 8. De Loor Alfons 2405 9. Cornu Adolf 2375 10. Vergucht Richard 2360 11. Van Boven Prosper 2309 12. Van Extergem Petrus 2295 13. Berger Christine 2289 14. Hendrickx Maurits 2248 15. De Paepe Honoré 2173 16. Vereecken Emiel 2163 17. Wauters Camilla 2145 18. De Troch Hilaire 2103 19. De Schrijver Alfons 1775 20. Bruyland Louis 1677 21. Lowie Cecile 1410 22. Van Herreweghe Constant 1390 23. Hertsens Celestine 1078 24. Vereecken Marcel 1047 25. De Smet Yvonne 898 26. Van De Vijver Antoine 804 27. Van der Helst Alois 550 Zoals u zelf ziet, waarde lezer, de da mes rukken in groten getale naar de eerste plaatsen. Wie wordt kampioen(e) 1976??? WILLY Vorige zaterdag 23 oktober 1976 ging in het Volkshuis het jaarlijks Trippen- feest van de socialistische gepensio- neerdenbond door. Vanaf 18 uur begon het lokaal lang zaam maar zeker vol te lopen en toen de mannen van de Drievelden, onder lei ding van Constant Hendrickx Meerse Aalstenaar onze gepensio neerden kwamen vervoegen, was de zaal reeds te klein en moesten er tafels bijgedekt worden in het café om aan iedereen plaats te geven. Om 19 uur, toen de ruim 120 aanwe zige magen reeds vervaarlijk begonnen te grommen, werden ze dan opgediend, de witte en zwarte trippen. En of er gesmuld werd! Nadat de tafels afgedekt waren, werd het gezellig samenzijn dat zou volgen, ingeluid door een huldiging: Alfons Van Melkebeke en Bertha Schouppe leden van onze gepensioneerden- bond sedert de stichting zijn 50 jaar gehuwd en werden daarom in de bloe metjes gezet. Daarna volgde een gezellig samenzijn met zang, muziek en er werd gedanst alsof het teenagers betrof in de plaats van gepensioneerden. Zaterdag 4 december 1976: 5e BSP- Nachtbal in de zaal de Moté, Nijver heidsstraat. Orkest Jo Rocking. Kaar ten aan 60 fr. te bekomen bij alle be stuursleden. Maandag 6 december 1976: Verbroe deringsfeest te Denderleeuw. Zoals ook de voorgaande jaren gaan onze ge pensioneerden verbroederen met de oude kameraden van Denderleeuw. De verplaatsing geschiedt per autobus. De leden zullen persoonlijk uitgenodigd worden. Zaterdag 18 december: Reis naar de Minard-schouwburg, georganizeerd door de S.G.B. Prijs: 180 fr. (bus en inkomgeld inbegrepen). De leden van de gepensioneerdenbond zullen ten ge- pasten tijde uitgenodigd worden. De geïnteresseerden worden verzocht zich zo vlug mogelijk in te schrijven daar het aantal plaatsen beperkt is. Inschrijvin gen worden in het lokaal opgenomen en bij de volgende bestuursleden: Van den Steen Casimir, Kerkveldstraat Meuleman Leon, Oostdorp Hendrickx Benoni, Bergstraat De Vos Alfons, Hollandstraat. Iedereen is welkom! 1. Annaert Remi 3398 2. Dierickx Frans 3291 3. V. Nuffel Daniel 3288 4. Put Paul 3152 5. De Meersman Albert 3112 6. V.D. Abbeele V. 3109 7. De Meersman Edward 3026 8. Pieters Albert 3000 9. Wibaillie Charles 2993 10. Meert Cornelis 2984 11Verstraeten Frans 2969 12. Van Cauter Adolf 2954 13. De Boeck Martha 2951 14. Coppens Hilaire 2943 15. Lambrecht Roger 2877 Belotters, de eerstvolgende kaarting heeft plaats op zaterdag 27 november. Mijn beste dank aan alle socialistische kiezers van Meldert. Als kandidaat op de BSP-lijst ben ik zeer tevreden om 123 stemmen behaald te hebben. Bij voorbaat wist ik geen kans te hebben om verkozen te worden. Het was op aandringen van onze betreurde kame raad Jules Van Droogenbroeck dat ik mij op de lijst heb gezet. Wij wonen hier te Meldert als BSP-afdeling in moeilijke omstandigheden, omringd door rechtse sterke krachten die goed georganiseerd zijn en over de nodige financiële middelen beschikken. Om deze reden heb ik zoals ook onze vriend Benoit De Coninck van Baardegem, tegen mijn kiezers gezegd om ook voor onze kameraad Louis Saerens te stem men. Wij zijn blij dat dit ook gebeurd is. Om deze reden voel ik mij gelukkig ook mijn steentje te hebben bijgebracht ten voordele van onze BSP-afdelingen van Moorsel, Meldert, Baardegem. Waarde kiezers, partijgenoten, nog maals van harte dank. Laat ons hopen dat dank zij onze sa menwerking, wij in staat zijn nog beter te doen. Dan zal de rode vlag nog meer wapperen ten dienste van het werkende volk. ALFONS BRUYN1NCKX Self-made kunstenaar Julien Van Puymbroeck uit Aalst, exposeert vanaf vandaag 29 oktober in het Kultureel Centrum van Lede. Zijn werk bevat voornamelijk onderwerpen als het boe renleven en het landschap. Met weinig of geen opleiding is Van Puymbroeck er in geslaagd op korte tijd enige faam in de Denderstreek te verwerven. De expositie wordt vanavond geopend door de heer Karei Uyttendaele om 20u.30. Aan belangstelling zal er zeker geen gebrek zijn, daarvoor is Van Puymbroeck in al te veel kringen be kend geworden. Tot en met 14 novem- ber open op zater- zon- en feestdagen van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. Iedereen is er van overtuigd dat het belang van de gemeenteraadsverkiezin gen eigenlijk komt na deze verkiezingen: het bedingen van een koalitie wanneer geen volstrekte meerderheid wordt behaald. In de praktijk komt het er immers op neer een gedeelte van uw programma te kunnen realiseren. In theorie kunnen wij wel bemerkingen maken over deze of gene overeenkomst, maar één feit staat vast: in de oppositie kan een partij op gemeentelijk vlak althans veel bravourestukjes ten beste geven, tot vyanneer de meerderheid beslist te stemmen. De overeenkomst die wij bedongen hebben met de Centrumlijst is geba seerd op een gedeeltelijke verwezenlijking van ons programma. Dit is de eerste fundamentele vereiste. Op gebied van sociale woningbouw en het voeren van een sociaal grondbe leid kregen wij waarborgen: een fundamentele belangrijke sektor waar wij een werkelijke socialistische visie kunnen doordrukken. Onze socialistische beweging heeft altijd kunnen bogen op een werkelijk sociaal beleid ten voordele van de werknemers. Ook voor deze sektor hebben wij gemeend onze stempel te kunnen drukken op het beleid voor Groot-Ninove. Kortom, twee fundamentele zaken uit ons beleidsprogramma dat wij had den samengesteld voor Groot-Ninove. Aan ons nu, om door de aktie en het doorzettingsvermogen van onze mandatarissen, ons programma in realiteit om te zetten. Dat is de eerste noodzaak buiten alle teoretische beschouwingen. Ik heb het dan nog niet gehad over het werkelijke sociale beleid dat mogelijk is door de Centra voor Maatschappelijk Welzijn (de vroegere C.O.O.). Ook hier krijgen wij het roer in handen, dat ons moet toelaten een werkelijk sociaal welzijnsbeleid te voeren, gericht naar de minst bedeelden. Ook een politiek van openbare werken en ruimtelijke ordening kan twee kanten uit: een beleid gericht op het benaarstigen van de belapgen van enkelingen of een beleid dat gericht is op het welzijn van de gemeenschap. Tenslotte ook nog een woord over jeugd, kuituur en sport. Een demokra- tisch beleid, gericht op een daadwerkelijke vrijetijdsbesteding voor allen, vergt de toepassing van de doelstellingen en principes die niet altijd gelij klopen met de visie van sommige verantwoordelijken uit klubs, besturen of beleidsniveau's. Een vrijetijdsbesteding voor de gewone mens, voor de massa, heeft als basis de inspraak en de medezeggenschap van deze mensen. Als socialisten laten wij dus het woord aan deze mensen zelf, langs raden of inspraakorga nen met dit doel opgericht. Opnieuw een demokratisch principe, waar onze mandatarissen moeten borg voor staan. Deze aangehaalde zaken en feiten zijn enkel bedoeld om het belang aan te tonen van onze socialistische aanwezigheid in het gemeentebestuur, nog veel meer voor een gemeentebeleid. De BSP is er niet om personen te dienen, wel om een programma ten voordele van de gemeenschap te realiseren. Onze wil en inzet zijn daar om de BSP te doen slagen in deze moeilijke opdracht. Wij rekenen op de medewerking van al onze militanten om onze doelstellingen waar te maken. Laten wij die aktie steunen door een organisatie van degelijke BSP- wijkafdelingen in Groot-Ninove. Vrienden-militanten die hiervoor hun steentje willen bijdragen kunnen steeds terecht bij onze verantwoordelijken mandatarissen. Jacques TIMMERMANS GOUDEN BRUILOFT Op 30 oktober vieren onze leden Jules Van den Berghe en Fanny De Meyer hun gouden jubileum. Ter dezer gele genheid wensen het bestuur en al de leden hen van harte een hartelijk profi ciat en nog vele lange jaren en een goede gezondheid. JEFF Feest voor de Derde Leeftijd in de Zaal Rooseveld Op woensdag 10 november gaat het feest van de Derde Leeftijd door, met medewerking van het gemeentebes tuur. Gelieve tas mee te brengen. Aan al onze leden hartelijk welkom. P.S. De bestuursvergadering gaat door op 2 november in het Volkshuis, Ge- raardsbergsestraat. Het Bestuur

Voor Allen | 1976 | | pagina 4