DENDERLEEUW- ZOTTEGEM Werf leden BERICHT AAN DE B.S.P.-AFDELINGEN BSP-KONGRES KLAAGT KATASTROFALE REGERINGSPOLITIEK AAN DE TOEKOMSTIGE BEHOEFTEN VOOR ZOTTEGEM BETREFFENDE KULTURELE UITRUSTING KADERVORMING ACUPUNCTUUR t GEMEENTERAAD Vriendenmatch voetbal der postmannen BAL VOORNVISSERS 3e KAARTAVOND GOED GESLAAGD! Jong socialistengroep gestart ZITDAG Burgemeester volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen FUSIEPROBLEMEN BEDANKING TONEEL TEJATER 13 JULIEN LEFEVRE HEILIG VERKLAARD BSP-BERICHTEN FUSIES PORT ST.-ANTELINCKX Willy Claes ontleedt regeringsbeleid Het verenigingsaanbod C.S.C. Vormingswerk Gewest Aalst C.S.C. Herman Voskring Zottegem Taken kulturele raad Kulturele infrastruktuur Wat nu? A. VERMEYLENKRING «Wat verwachten wij van een kulturele raad en een kultureel centrum?» ROUW Gepensioneerdenbond ROUWBETUIGING Pronostiekclub Theofïel Van Schoor ACUPUNCTUUR A. VERMEYLENKRING De raad geeft de naam van wijlen raadslid Segers Remi aan het Vry- heidsplein. De gemeenteraad van Denderleeuw vergaderde op woensdag 8.111976 te 20.15 uur onder het voorzitterschap van Kameraad Burgemeester Paul Van der Niepen. Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige zitting, feliciteert de heer De Backer G. namens de min derheidsgroep, de heer Voorzitter P. Vander Niepen, in verband met zijn eedaflegging en aanstelling als volks verte ge nwoordiger De heer Voorzitter dankt, en verklaart dat hij zijn mandaat volledig ten dienste zal stellen der bevolking. Vervolgens neemt de raad kennis van een schrijven vanwege de heer Minner Roger, waarbij deze verzaakt om als opvolgend raadslid, in de plaats van de heer Segers Remi overleden te worden beëdigd. De raad onderzoekt dan de geloofsbrie ven van de heer Bourgeois Arthur 3de opvolgend raadslid en laat hem toe de eedaflegging, waarna hij als titelvoer- end raadslid wordt aangesteld. Het kasverslag der gemeente Dender leeuw betreffende het 3de kwartaal 1976, wordt aangenomen meteen batig slot van 11.224.937 fr. Volgende begrotingen der onderschei den kerkfabrieken, dienstjaar 1977 worden gunstig geadviseerd: St.- Amandus met een boni van 2.949 fr. - O.-L.-Vrouw Ter Nood met een boni van 766 fr. en St.-Jozef met een boni van 1.159 fr. Daarna hecht de raad eenparig zijn goedkeuring aan uitbreidingen nopens het waterbedelingsnet in het Gemeente lijk Sport en de Bouchtstr. Dit zal voor de gemeente Denderleeuw een uitgave vergen van respectievelijk 295.000 fr. en 83.000 fr. Een begrotingswijziging der COO van Denderleeuw wordt aangenomen. Na verschillende tussenkomsten door leden van de minderheidsgroep wordt met 8 stemmen bij 5 onthoudingen be slist, de benaming van het Vrijheid splein te wijzigen in Remi Segersplein. De CVP - VU en Van Isterdael onthiel den zich. Teneinde te voldoen aan een schrijven van de heer Gouverneur, worden de gemeentelijke opcentimes op de pro vinciale belastingen op de rijwielen met een zonder hulpmotor, alsmede de nij verheidsbelastingen hernieuwd, op zelfde basis als vroeger. In geheime zitting hecht de raad zijn goedkeuring aan een beslissing der COO houdende toepassing van de tweejaarlijkse verhoging van de wedde van de Secretaris. Tenslotte wordt de aanstellingstermijn voor het schooljaar 1976-77, van Die- rickxEddyen VanCutsemMartine, als toezichters aan de gemeentelijke mu ziekschool verlengd. De zitting wordt te 20.45 u. door Voor zitter Kameraad Paul Vander Niepen voor geheven verklaard. Op zaterdag 20.11 om 15 u. gaat op het oud voetbalplein SV VRIJ een grote vriendenmatch door tussen de post mannen van Brussel 6 en Brussel X. Scheidsrechter is dhr. Segers Gerard. Aftrap wordt gegeven door burgemees ter - volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen. Bijeenkomst van de spelers voor de match in het café 8-urenhuis bij postman Roger Van der Plas, verfris sing wordt aangeboden bij café Rita en Gust in de Moreelstraat, met naderhand een bezoek aan de potsman Maurice in café Amerika. Alle supporters en sportvrienden worden verwacht om de spelers van de post aan te moedigen. Iedereen is op post. De voornvissersclub gevestigd in het 8-urenhuis, richt haar jaarlijks bal in op zaterdag 27 november in voornoemde zaal. Alle supporters en sportmannen worden op deze dansavond van harte uitgenodigd. Vorige zondag had de 3de kaartavond plaats van het seizoen. Circa vijftig be- lotters waren met hun echtgenote opge komen. Het werd opnieuw een zeer ge zellige en aangename avond. Ziehier de uitslag van de vijf eerst ge- rangschikten: 1Verhoonhove Alfons 2. Van der Weeën Petrus 3. De Deyn Erwin 4. Boone Gomaar 5. Seys Maurice De volgende kaartavond is voorzien op zondag 12 december. Vorige zondag kwamen een twintigtal jonge mensen samen in het 8-urenhuis om de mogelijkheid te onderzoeken voor het oprichten van een jongerenor ganisatie in de schoot van de partij. Er waren zowel vertegenwoordigers van de afdelingen Welle en Iddergem aan wezig. Er werd een voorlopig bestuur ge vormd, dat thans in overleg met de ge westelijke jong socialistenbesturen een actieplan zal uitstippelen. Voortaan houdt burgemeester - volks vertegenwoordiger Paul VAN DER NIEPEN zijn zitdag in het 8-urenhuis iedere zondag van 10 tot 12 uur in het 8-urenhuis. Vanaf december zal hij zijn zitdagen ook inrichten in de andere plaatsen van het arrondissement. Deze lijst zal ten gepaste tijde verschijnen. In de meeste van onze fusiegemeenten, zal de afstand tussen het nieuwe «CENTRUM», en sommige deelge meenten en buitenwijken betrekkelijk groot zijn, zodat de verplaatsingspro blemen aan de orde van de dag zullen komen. Deze moeilijkheid kan opgevangen worden door het inrichten van zoge noemde hulpburelen, die vooral inzake burgerlijke stand en bevolking een schakel zouden kunnen vormen tussen deze verafwonende inwoners en de cen trale gemeentelijke administratie. De huidige bestaande gemeentehuizen zijn de meest aangewezen en meest ge schikte plaatsen om dergelijke dienst verlening in onder te brengen. Men zou daar eventueel, zeker gedu rende de eerste jaren, moeten terecht kunnen voor allerhande uittreksels, at testen, afschriften alsook stempelcon trole enz. om al de gewenste inlichtin gen te bekomen. Dit zou vooral aan onze bejaarden en gehandicapten lastige en soms nutte loze en tijdrovende verplaatsingen be sparen, alsmede aan de vele werklozen die zich dagelijks voor de stempelcon trole moeten aanbieden. Door de vroegere gemeentehuizen voor de plaatselijke bevolking nog in dienst te houden zal meteen een oplossing ge vonden worden voor de onvoldoende ruimte en het nijpend gebrek aan loka len, die wegens de samenvoeging in de huidige pilootgemeenten ontstaan zijn. De socialisten die in acht gemeenten van ons arrondissement mee aan het bestuur zijn zullen er zeker voor zorgen dat van in den beginne een j>oede start wordt genomen. Goede wil en gezonde initiatieven kunnen niet anders dan ten goede komen aan de ganse bevolking. Voor wat onze gemeente betreft zullen wij zeer nauwlettend toekijken op het geen op dat gebied het nieuw bestuur, zal uitspinnen. In elk geval is zeker dat wij socialisten niet zullen aanvaarden dat de elementairste verzuchtingen van de bevolking der deelgemeenten zou den worden genegeerd. Het socialistisch bestuur van onze Ou- derlingenbond, gevestigd in het Achtu- renhuis, dankt al de gepensioneerden van onze bond, omdat ze allen hun steentje bijgedragen hebben, om een mooi geschenk aan te bieden aan onze Kd. Burgemeester - Volksvertegen woordiger Paul Van der Niepen. Een speciale vermelding voor de Kdn. De Vriendt Kamiel en Dujageur Eliza (Cammot). Het Bestuur Met de wintermaanden voor de deur opent het toneelseizoen 76-77. Ook ditmaal is tejater 13 erbij. In navolging van het succes, in het ge nre komische thrillers, van het stuk «het lijk is zoek», treedt tejater 13 op nieuw aan met een komische thriller nu van H. Mc. Pherson genaamd «Gieren op 't veilig nest». Een stukje gezellig toneel om met de glimlach op het ge zicht in spanning te beleven. De regie werd toevertrouwd aan Scheerlinck Gustaaf, bijgestaan door de mensen achter de schermen met name Francine Orbie en Jan Welle- kens. In de rolbezetting vinden we terug: Rudy De Coerde, Eddy Van den Steen, Vivianne De Leeuw, Marie-Louise Wellekens, Godelieve Boom, Werner Cornelissen, Diane Van Rompelberg en Firmin Verbrugge. Voor de spelavonden, vrijdag 10 en zaterdag 11 december, zijn kaarten in voorverkoop verkrijgbaar aan de prijs van 50 fr. bij voornoemde leden. De prijs aan de kas werd vastgesteld op 60 fr. en kinderen beneden de 12 jaar ge nieten vrije ingang. Een enige gelegenheid om eens «een avondje uit» in kleur en geur mee te maken. yp Mogen we vragen dat volgende afdelingen ons zo spoedig mogelijk de huidige samenstelling laten geworden van hun bestuur. Dit om ons toe te laten een vademecum van de socialistische bestuursleden samen te stellen. Het betreft de afdelingen Gijzegem, Meldert, Sint-Maria-Oudenhove, Me re, Burst, Aaigem, Oombergen, Erondegem, Bambrugge, Ottergem, Den- derhoutem, Herzele, Sint-Lievens-Esse, Kerksken, Hillegem, Woubrech- tegem, Sint-Antelinks, Ressegem, Steenhuize-Wijnhuize, Schendelbeke, Zandbergen, Idegem, Zarlardinge, Moerbeke, Iddergem, Welle, Sint- Lievens-Houtem, Zonnegem, Bavegem, Okegem, Pollare, Outer, Meer- beke, Appelterre-Eichem, Voorde, Liefferinge, Aspelare, Nederhasselt, Lede, Impe, Wanzele, Oordegem, Smetlede, Ophasselt, Grimminge, Nieuwenhove, Waarbeke, Vlierzele. Voor zover mogelijk, liefst met naam, adres, telefoonnummer (privé en bureau) en funktie. Wij rekenen op een spoedig gevolg. In een uitgave van de Volksunie Groot-Herzele heeft de bevolking mo gen vernemen dat Lefèvre Julien tot heilige werd uitgeroepen en dit, vol gens hun zeggen althans, door zijn ver liefdheid op de CVP-maagd. Raadpleeg volgende week ons week blad om kennis te nemen van «Het Evangelie van de Heilig verklaarde Le fèvre» dat later zal gevolgd worden door «De Mémoires van de Heilige Ju lianus» daar die zaligverklaring niet van lange duur zal zijn. Lefèvre Julien Eerlang zal het partijbestuur van Groot-Herzele worden samengeroepen om zich te beraden en uit te spreken nopens volgende, reeds vastgestelde, punten: 1. Installatie partijbestuur Groot- Herzele met bevoegdheid vanaf 1.1.1977. 2. Aanstelling dagelijks bestuur. 3. Bespreking uitgewerkt program- madokument BSP-CVP. 4. Toestand BSP-wijkafdelingen. Ook het partijbestuur van de afdeling Herzele zal eerlang worden uitgeno digd om kennis te nemen van het resul taat nachtbal, organisatie Kerstfeest, het plannen van aktiviteiten 1977 en andere nog vast te stellen punten van dagorde. door Lievens Albert, Woubrechte- gem In Ressegem zijn er altijd cracks in de duivensport. Men had er de gebroeders Van Melkebeke, de De Neves voor de oorlog en ook nog nadien. Het was ten tijde dat het lokaal bij Laurinne in de Peperstraat te Herzele op volle toeren draaide. Namen als Maurice Mertens, De Naeyer en zoon Willy, Alfons De Vuyst en nog anderen zien we steeds terugkeren als men wekelijks de uitsla gen nagaat. De wielersport was ook een graag geziene sport in Ressegem. In de jaren dertig had men er «Torken van de mandenmaker», Hector De Spiegeleer die zijn kans beproefde. Nadien Gus taaf Stevens. Beiden moesten ervaren hoe hardde wielersport wel is. Men had ook nog de twee Van Melkebekes die het probeerden maar zonder grote suc cessen. Inrichters van wielerwedstrij den waren er bij de vleet: hun werk was steeds af. Een voorbeeldige ordedienst zorgde er voor dat er zich nooit onge lukken voordeden. Voetbalspelen in eigen gemeente is eerder laat een werkelijkheid gewor den. Wel waren er enkele jongeren die hun kans beproefden in ploegen van de aanpalende gemeenten. Zo hebben we de vedette op de linksbuitenplaats van het zebra-elftal in eerste provinciale, met name De Neve. Voor 't ogenblik zijn er een vijftal ploegen die kampen in diverse kampioenschappen. Bijna van 't goede te veel. Een der mooiste dorpjes uit de Dender streek is zeker wel St.-Antelinckx, waar de wielersport altijd hoogtij vier de. Alles begon er met Denis Pannewaert, een hardrijder, die spurt miste om de vruchten van zijn arbeid onderweg te plukken. Nadien kwam Arthur Du- chon, die wel klasse had maar blijkbaar hardheid miste om het in de wielersport ver te brengen. Dan kwamen Frans De Vos en Marcel Bouman die J' naam van hun dorpje bekend maakten tot ver buiten de grenzen van onze Provincie. Frans bleef in de zomer-op de weg eer der in de schaduw van Marcel, maar wax een sterk veldrijder. Hij behaalde menig succes. En Marcel Bouman dan, die klasse te koop had, maar ondanks zijn kampioentitel bij de amateurs en zijn ontelbare successen bij de beroeps renners, toch nooit heeft gegeven wat hij kon bereiken. Hij nam het leven nogal van de plezierige kant op. De duivensport kende verscheidene florerende lokalen. Eerst bij wijlen Oscar Verbeken, en nadien bij Tuur Duchon. Zij droegen het hunne bij op dat ook deze sport in St.-Antelinckx beoefend werd, en nog steeds wordt. Namen als de gebroeders D'Henan, Meester De Geest, Lucien De Vuyst, Tuurken De Smet en Tuur Duchon zijn door de jaren heen zowat de toonaan- gevers geweest. Nog niet zo lang startte St.-Antelinckx ook met een voetbalploeg. Hun uitsla gen in het Belgisch Liefhebbersver- bond zijn meer dan bevredigend. Trouwens, nu ze voor 't huidig seizoen goalzetter Paul Van Herreweyhe uit Woubrechtegem hebben kunnen af snoepen, maken ze zeker kans op de titel in hun reeks. Good luck. (vervolgt) Op het BSP-kongres van zaterdag te Harelbeke werd scherpe kritiek gele verd op de sociaal-ekonomische poli tiek van de regering die verantwoorde lijk werd gesteld voor de grote werk loosheid en de bijzonder slechte toe stand van de overheidsfinanciën. Willy Claes zei dat de BSP bereid is haar verantwoordelijkheid op te nemen op voorwaarde dat een grotere inkomens gelijkheid tot stand komt en dat het bankwezen en de energiesektor wordt gesocialiseerd. Verschillende sprekers drongen aan op konkrete oplossingen om de krisis te bestrijden en de BSP bij de bevolking geloofwaardiger te doen overkomen. Over de sociaal-ekonomische toestand van het land en de socialistische alter natieven zei partijvoorzitter Claes het volgende: «Inzake inflatie heeft de regering op geen enkel ogenblik een samenhangend beleid gevoerd. Een veralgemeende prijzenstop is uit gelopen op een eenzijdige inkomens matiging voor de loon- en weddetrek- kenden en de sociaal- gerechtigden. België telt 230.750 volledig werklo zen. Hoewel van geen enkele verbete ring sprake is werd het BSP-plan om de werkloosheid te bestrijden met de grootste minachting opzij geschoven. Claes laakt de grote onderschatting van de overheidsuitgaven; voor 1975 zou de regering zich voor 60 miljard hebben vergist, wat geen redelijk mens kan ge loven. Het regeringsbeleid wordt ge kenmerkt door wanbeleid en gebrek aan samenhang. Claes zei dat er bezuin igingen nodig zijn en is dan ook van oordeel dat het pluralisme op het stuk van het onderwijs, het ziekenhuiswe zen en de sociale voorzieningen geleid heeft tot het opdrijven van de uitgaven in een onzinnige mate. «Kunnen we ons deze luxe langer per mitteren?» vroeg hij zich af. Daaren boven heeft de tweetaligheid van ons land aanleiding gegeven tot een gewel dige aangroei van de uitgaven. De defi nitieve gewestvorming moet de kans bieden te snoeien in de wildgroei van de instellingen. Tot slot handelde Claes over de com munautaire dialoog en de parlementaire demokratie. Hij beklemtoonde dat de socialisten bereid zijn hun volle mede werking te verlenen aan een definitieve staatshervorming zonder daarvoor een prijs te vragen. De socialisten eisen echter, dat de communautaire dialoog niet zou omgebogen worden tot onder onsjes binnen elke gemeenschap. De socialisten zullen niet dulden, dat de aan de gang zijnde communautaire ge sprekken gebruikt worden om tussen VlaamseW aalse en Brusselse socialis ten wiggen te drijven, zoals de huidige meerderheid al meer dan twee jaar doet. Er dient in de ware betekenis van het woord een herverdeling te komen van de ekonomische macht en de poli tieke verantwoordelijkheid. Ook is het land dringend toe aan de versterking van de fundamenten der demokratie. De problemen mogen niet verdoezeld worden. Alle inspanningen dienen te worden gericht op de opslorping van de werkloosheid, de sanering yan de over heidsfinanciën en de bestrijding van de inflatie. Dit alles is geen kwestie van regeringsdeelneming: het is een pro bleem van fundamentele aanpak van de maatschappelijke verhoudingen en de staatszaken. Ter inleiding van de studiebijeenkomst die hedenavond wordt georganiseerd rond de verwachtingen betreffende kul- turele raden en kulturele centra, komen we hierna graag terug op twee studies over Zottegem. Het betreft enerzijds «Geraardsbergen, Zottegem, Herzele, een regionaal- ekonomische studie» van Prof. Vle- rick, en «Zottegem 1985» van prof. Anselin. Uit een analyse van het aantal vereni gingen, lezen wij dat er te Zottegem ongeveer 60 socio-kulturele verenigin gen aktief zijn ((3,8 verenigingen per 1000 inwoners), 11 te Sint-Maria- Oudenhove (3,7 per 1000) en 4 te Oombergen (5,3 per 1000). Dit rijk verenigingsleven is tot nu toe nog steeds niet samengebracht in een kulturele raad om redenen waarover we vroeger reeds uitvoerig relaas hebben gegeven. Terecht stelde prof. Anselin dat de op richting van een kulturele raad tot een van de dringendste behoeften behoort. Even terecht stelde hij dat zowel deze raad als de parallelle raden (jeugd- en sportraad, gezinsraad enz) op pluralis tische basis moeten geschoeid zijn. In het verleden werd dit van katolieke U kent een werkmakker, een werkvriendin die onze Beweging genegen is; U kent een gebuur die zich ervan bewust is clat het met Tindemans «anders gaatmaar dat «anders» is «heel slecht», met onder meer de aangekondigde zwaardere fiskale lasten, welke weer eens «vooral» door de werkersgezinnen zullen gedragen worden; U hebt een familielid dat de rij van de 300.000 werklozen moet vervoe gen. Allen zijn onze Socialistische Beweging genegen, maar zijn er tot op heden nog geen lid van. Wel, waarde vriend, zeg tot hen dat jammeren en klagen niet helpt. Dat sympatie betonen voor de BSP goed is, maar er tevens lid van worden, die Partij versterken welke hun verworven rechten verdedigt en de verdere ontvoogding van de werkende mens voorstaat, nog zoveel beter is. Vergeet er hen ook niet op te wijzen dat zij als BSP-lid steeds onbeperkt beroep kunnen doen op onze «BSP-Dienst voor Hulp en Informatie». Doe dan ook een inspanning. Zet hen aan lid te worden van de BSP! Doe het vandaag nog en breng ons hun naam en adres. Wij doen de rest en danken u bij voorbaat voor deze daad van gehechtheid en trouw aan uw en onze Socialistische Beweging. zijde met man en macht tegengewerkt. Het nieuwe gemeentebestuur mag deze fout niet opnieuw maken. Als taken voor een kulturele raad zag prof. Anselin: koördinatie van de verschillende in itiatieven. advies uitbrengen aan het gemeen tebestuur betreffende het te voeren of geplande beleid. Deze taken die gebaseerd moeten zijn op een open samenwerking tussen het gemeentebestuur en de organisaties, zijn afhankelijk van de wil tot het voe ren van een inspraakbeleid. Zeker en vast zal t.a.v. het te voeren subsidiëringsbeleid veel dienen te ver anderen. Op gebied van materiële infrastruktuur staan we momenteel nergens. De wein ige zaken behoren (met uitzondering van het totaal onaangepaste Egmont- kasteel en Technisch Centrum) alle maal aan de private sektor toe, hetzij de parochies, hetzij private personen. Van pluralisme kan hier derhalve niet gesproken worden. Als toekomstperspektieven stelde prof. Anselin hier voorop: uitbouw van een degelijk uitgerust kultureel centrum. uitrusting van 5 a 6 jeugdcentra. inrichting van een 5-tal buurthuizen of polyvalente vergaderzalen. De problemen zijn gekend en gelokali seerd. Het komt er op aan om nu drin gend aan de praktische realisatie te gaan dokteren. FREDDY VAN DEN BOSSCHE Vrijdag 19 november 1976 om 20 uur VOLKSHUIS, Markt 8 te Zottegem Alle geïnteresseerde vrienden zijn welkom. Een dokumentatie-map is te bekomen bij F. Van den Bossche (een berichtje in het Volkshuis volstaat) of op het gewestelijk C.S.C.-sekretariaat, Hout markt 1 te Aalst. Voor de maand december worden nog twee studiebijeenkomsten gepland: Wat verwachten wij van het biblioteekbeleid? Waarheen met ons kultureel patrimonium? Wij rekenen op de medewerking en inbreng van alle betrokken groeperin gen en geïnteresseerde vrienden. Onze bond werd dit jaar reeds zwaar getroffen. Op 30.10.1976 werd ons het overlijden gemeld van het elfde lid van onze bond, nog maar enkele weken ingeschreven als werkelijk lid, zijnde de genaamde DE SUTTER Michel, echtgenoot van GOUDER Denise, geboren te Velzeke, de 21 aug. 1912 en zoals hoger reeds vermeld overleden te Zottegem, de 30 okt. 1976. Hij werd naar zijn laatste rustplaats te Zottegem (Strijpen) over gebracht op 5 nov. 1976, onder grote belangstelling. Namens het bestuur en alle leden van onze bond, houden wij eraan de be trokken families onze deelneming en medeleven in hun droefheid te betui gen. Het bestuur A.L. In naam van het partijbestuur van de afdeling Zottegem en het federaal be stuur bieden wij langs deze weg onze blijken van deelneming aan kd. Roger Van Cauwenberghe en familie bij het overlijden van zijn moeder Julia Pollez, overleden te Brakel op 12 november 1976. Zaterdag 27 november a.s. om 20 uur Ridderzaal EGMONTKASTEEL Voordracht met dia's door dokter A. DE CLERCQ, homeopaat. Nadien debat Nog 2 ronden en ons eerste periode klassement zit er op. Hopelijk zijn er nog een paar vrienden die van de gele genheid zullen gebruik maken om in te springen. Voor het tweede en derde pe riodeklassement staat elkeen er immers gelijk voor. Voor het eindklassement is er natuurlijk een lichte handicap, ver mits zij van het minimum aantal punten zullen moeten vertrekken. De achtste ronde werd inmiddels ge wonnen door een trio: vader en zoon Evrard en Laurent Stalpaert. Zij be haalden alle drie 8 punten. In het eindklassement werd Sylvain Francens bijgebeend door Van Cae- neghem Marie-ChristineBeiden staan op kop met 46 punten. Zij worden op 1 puntje gevolgd door Freddy Van den Bossche en De Smaele Dirk. Alles blijft nog mogelijk. F. Van den Bossche Zaterdag 27 november a.s. organiseert de Vermeylenkring een voordracht over acupunctuur. De acupunctuur (naaldsteekmethode) is al 5000 jaar bij de Chinese artsen in zwang. Volgens de Chinese artsen houden be paalde punten op het lichaamsopper vlak verband met de inwendige orga nen. Van deze punten worden lijnen getrokken, die een gecompliceerd pa troon vormen. Door op bepaalde plaat sen naalden in het lichaam te steken wil men de organen beïnvloeden. Met een gouden naald zou een prikkelend, met een zilveren naald een kalmerend effect bereikt worden. De naalden blijven, nadat ze 2 mm tot 2 cm diep in het lichaam zijn gestoken, 2-10 minuten

Voor Allen | 1976 | | pagina 6