wÊsm december '76 laatste maand van de TOMBOLA CODEP Erpe - Mere Moorsel Meldert Baardegeir. Nieuwerkerken Mere ut» m SI!» Haaltert Sociaal dienstbetoon van Kd. Vernimmen s.v.v. 5e BAL VAN DE SCHEPENEN P. Vander Niepen WORDT VERDELER na 1.1.77 is het te laat g Iff f If fff «ffT* 4 TROMMELKORPS Fusieperikelen Bestuursvergadering Voor onze belotters Voor Meldert Kerstfeesten AFHALEN GROOT HUISVUIL Verminderingskaarten 50% N.M.B.S. VERKIEZING BESTUUR B.S.P. ERPE-MERE C.S.C.-ERPE-MERE Kameraden, B.S.P. ERPE MAANDELIJKSE KAARTING 3304 3304 3249 3159 3152 3109 3097 3088 3084 3025 3006 2966 2922 wÜV GESLAAGD S.V.V.-FEEST DIENSTBETOON VOLKSVERTEGEN WOORDIGER B.S.P. - S.V.V. - A.B.V.V. KODAK FILM POLAROID PHILIPS BOND MOYSON In het kader van zijn sociaal dienstbetoon zal senator Vernimmen twee zitdagen organiseren te Aalst in het Volkshuis. Elke woensdagavond van 19 tot 20 uur. Elke vrijdagvoormiddag vanaf 10 uur op de eerste verdieping. Dit dienstbetoon is gratis en vertrouwelijk. De eerstvolgende bestuursvergadering gaat door op zondag 19.12.1976 te 11 uur. In ons lokaal bij Van der Straeten, AExterkensstraat 9Wij rekenen er op dat alle bestuursleden aanwezig zullen zijn. In verschillende persberichten hebben ons de laatste weken, met allerlei gis singen omtrent de verdere werking van onze gemeenten, vele proefballons werden langs alle zijden opgelaten doch weinig hebben de werkelijke toe stand zoals deze zal zijn uiteengezet. Na 1 januari zal in alle huizen een map bedeeld worden met alle inlichtingen die nodig zijn om de inwoners op alle gebied behulpzaam te zijn. De gemeentehuizen blijven voorlopig iedere voormiddag voor de inwoners open, om inlichtingen en eventuele at testen af te leveren of te bezorgen. De straatnamen zullen niet veranderen van naam zoals reeds in vele kranten heeft gestaan, we houden allen aan onze streek als er veranderingen zou den moeten komen, moeten de inwo ners hun zeg hebben over sommige za ken, dat is inspraak waar we voorstan der van zijn. Ophalen groot huisvuil of huisvuil dat niet meegenomen wordt door de ge wone dienst, iedere woensdag zal een dienst van de stad Aalst zich hiermede gelasten, men zal de stadsdienst op het gemeentehuis hiervan in kennis moeten stellen. Onze inwoners kunnen steeds op kd. Saerens beroep doen voor alle inlich tingen. Louis SAERENS Op zaterdag 18 december om 19 uur in de vergaderzaal, BSP-lokaal Ekster ken, zeer belangrijke besprekingen in verband met ons nakende nieuwjaars feest. Volledige op puntstelling plus verdeling der taken. Kameraden be stuursleden, het wellukken van dat feest ligt volkomen in in uw handen en juist daarom mag er op deze vergade ring absoluut niemand ontbreken. Ook het jeugdig bestuur van ons trom melkorps wordt voltallig verwacht, op hen bijzonder rust onze hoop en onze verwachting om van dit feest een reuze- sukses te maken. Dus ook gij allen, jeugdige vrienden, zorg ervoor aanwe zig te zijn op deze vergadering, op voorhand onze beste dank. Alle vrouwelijke aangeslotenen van Bond Moyson, worden vriendelijk uit genodigd de algemene vergadering van de .S.V.V. te willen bijwonen op zon dag 19 december te 15 uur in de verga derzaal van 't B.S.P. lokaal in*'t Ek sterken. Dagorde: bespreking der te voeren ak- tiviteiten voor 1977. Allen op post, zondag 19 december te 15 uur. Tot zondag en bedankt op voorhand voor uw komst. Aan de kameraden, deelnemers aan 't kampioenschap welk in «Voor Allen» van vorige week vruchteloos naar de volledige klassering hebben gezocht, bieden wij hiervoor onze verontschul diging, alhoewel het niet aan ons heeft gelegen, want de volledige lijst werd bij de direktie afgegeven. Het moet zijn dat er die week juist plaatsgebrek is geweest en daar kunnen we ook niet tegen op. Voor wie zich interesseert in de huidige stand, de hele lijst der 67 deelnemers hangt voor iedereen te bezichtigen in het BSP-lokaal in 't Eksterken. Nader bericht over een derde wedstrijd volgt. Nog belangrijker nieuws kwam er uit de bus, voor kameraad Saeys Mathieu, maar daar betrokken persoon eerst zijn goedkeuring moet geven, wacht ik nog af, vooraleer deze beslissing openbaar te maken, de volgende vergadering heeft plaats op vrijdag 17 december te 19 uur. HET BESTUUR Vergeet niet Kerstdag vrij te houden. De kerstfeesten staan in het teken van het afscheid van Nieuwerkerken en de geboorte van Groot-Aalst. Kd. Hoog- huys zal in zijn toespraak hierover een uitvoerig verslag uitbrengen. Onze nieuwe volksvertegenwoordiger P. Van Der Niepen zal worden voorge steld. 's Namiddags Kerstfeest voor de kinderen. Poppenkasten bezoek van de Kerstman. Kinderen tot 12 jaar, in het bezit van het boekje B.M. van de ou ders zullen een kerstpakket krijgen, 's Avonds vanaf 18 uur gezellig samen zijn Iedereen op post. Wij beginnen stipt. Het groot huisvuil zal afgehaald wor den op zaterdag 18 december a.s. Personen bij wie groot huisvuil moet worden opgehaald worden vriendelijk verzocht dit te melden in het gemeente huis, evenals de aard van de op te halen zaken. De Nationale Maatschappij van Belgi sche Spoorwegen verleent aan de grote gezinnen 50% vermindering. De kaarten zullen vanaf 15 december worden uitgereikt zonder foto. er zal een vaste heffing van 100 fr. (spoor wegzegels) worden gevraagd. RECHTHEBBENDEN 1Gezinnen die drie ongehuwde kin deren van minder dan 21 jaar in leven hebben. (De kinderen moeten samen in leven zijn en ongehuwd.) 2. Indien wegens huwelijk sterfte overschrijden van leeftijdsgrens een gezin niet meer de vereiste drie kinderen telt blijft elk van de over blijvende mindeijarigen de kaart behouden voor zover ze ten laste zijnm.a.w. voor wie de ouders kin derbijslag krijgen. 3. Ouders die op een bepaald ogenblik in hun leven drie kinderen van min der dan 21 jaar en ongehuwd heb ben gehad, behouden levenslang het recht op de kaart. 4. In België gevestigde gezinnen met de nationaliteit van een EEG- lidstaat genieten eveneens de reduk- tie indien zij aan hogergenoemde voorwaarden voldoen. 5. Vreemde gezinnen met een niet EEG-lidstaatnationaliteit krijgen dezelfde voordelen na een verblijf van minstens 1 jaar in België. Er zijn nog verschillende bijzondere toestanden met name weduwnaars, weduwen of gescheidenen die hertrou wen e.d.m. OPGELET! Men moet hoegenaamd geen lid zijn van om het even welke bond om de verminderingskaart te ver krijgen. Voor het bekomen van aanvraagformu lieren of nadere inlichtingen kan men zich steeds wenden tot burgemeester Hooghuys. HET BESTUUR Zondag 12 december jongstleden ging om 9 uur in de voormiddag een laatste vergadering door van de werkgroep in café Gemeentehuis te Ottergem. Deze werkgroep was ongeveer twee jaar geleden opgericht met vertegen woordigers uit de 8 deelgemeenten te neinde de fusie Erpe-Mere voor te be reiden. Deze taak is nu volbracht: de gemeente raadsverkiezingen zijn voorbij, de koa- litie is afgesloten en binnen een kleine 14 dagen zal de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd worden. Vermits de statuten van de BSP uit drukkelijk vermelden dat per gemeente slechts één BSP-afdeling kan bestaan, was de laatste taak van deze werkgroep dan ook ervoor te zorgen dat de nieuwe BSP-afdeling een bestuur kreeg. Op deze laatste werkgroepvergadering waren dan ook uitgenodigd: alle werk groepleden en alle kandidaten van onze lijst: De kern van dit nieuwe bestuur ziet eruit als volgt: voorzitter: Johan De Wolf, Erpe Ondervoorzitter: Herman Van Delsen, Burst Sekretaris: Eddie Baeyens, Eron- degem. penningmeester: Jozef De Neve, Erondegem politiek sekretaris: Jeff Van den Steen, Mere Feestleider: Raf Callebaut, Mere. De verdere bestuursleden zijn: Flori- mond Vermassen en Denis Regaert uit Aaigem, Herman Van Impe, en Frans Callebaut uit Bambrugge, Roland Be- rckmoes uit Burst, Hubert Callebaut, Gaston De Bruecker, Etienne De Rich, en Felix Lekime uit Erpe, Julien Nec- kebroeck uit Ottergem. Vermits Vlekkem niet en sommige an dere gemeenten onvoldoende verte genwoordigd zullen zijn zullen nog en kele bestuursleden door dit hoofdbes tuur gekoöpteerd worden. Na één jaar werking zal dit nieuwe be stuur herkiesbaar zijn. Het is vanzelfsprekend dat de be staande B.S.P. afdelingen in de deel gemeenten moeten blijven bestaan, daar zij de ruggegraat vormen van onze nieuwe grote afdeling. Jeff VAN DEN STEEN Om te voldoen aan onze slogan in de voorbije kieskampanje, nl. «Acht ge meenten, één welvarende gemeen schapdoen we een oproep aan allen die aan socialistische kuituurvorming willen meewerken om de algemene vergadering bij te wonen op donderdag 23.12.1976 te Bambrugge in café 't Hoeksken. Begin om 19.30 uur. HET BESTUUR Op ZATERDAG 18 DECEMBER nodigen Johan De Wolf en Frans Duquet hun vrienden en sympatisanten uit op hun bal Waar: Zaal «Zanzibar», Dorp, Erpe Orkest: «The Sonor Band» met zangeres Inge Summerland Begin: 21 uur Kaarten zijn te bekomen bij alle bestuursleden en in het lokaal. Zaterdag 11 december ging de laatste maandelijkse kaarting door van de so cialistische gepensioneerdenbond in het Volkshuis. De opkomst voor deze laatste kaarting van 1976 was zeer groot: niet alleen kwamen er 36 kaarters opdagen, maar ook waren er een dertigtal kijklustigen, zodat men in het lokaal tafels en stoelen moest bijzetten om iedereen een plaatsje te geven. DE UITSLAG IHoffelinck Leonie 1Hendrickx Benoni 2. Baeyens Marcel 3. Van den Steen Valentine 4. Van Lierde Madeleine 5. Van Hauwermeiren Adolf 6. Schellaert Gaston 7. Uyttrage Emiel 8De Schutter Remi 9. Klinckaert Robert 10. De Clippeleer Edgard 11Van Schandevijl Simonne 12. Brantegem Aline 13. Boterbergh Firmin 2909 14. Ottoy Frans 2904 15. Van der Heyden Marcella 2888 16. De Winne Estelle 2722 17. De Brouwer Gentil 2693 18. Van de Velde Kamiel 2692 19. Van Delsen August 2672 20. Van den Steen Alois 2657 21. Van Wesemael Emiel 2623 22. Bael Florence 2617 23. Van Lierde Charles 2591 24. Meuleman Camilla 2590 25. Meuleman Leon 2568 26. De Bolle Frans 2550 27. De Muyter Philemon 2517 28. Lievens Alma 2458 29. De Vos Alfons 2366 30. Van den Steen Casimir 2309 31. D'Herde Irma, 2222 32. Van den Steen Irma 2194 33. Van Melkebeke Victor 2135 34. De Punt Maria 2101 35. Van der Eecken Madeleine 1752 Het bestuur van de socialistische ge pensioneerdenbond is nu vlijtig bezig alle punten aan het optellen van de 1 1 voorbije kaartingen, en wij hopen reeds volgende week de einduitslag te kun nen publiceren. De prijsuitreiking zal doorgaan tijdens het kipkapfeest, dat doorgaat op 8 ja nuari 1977. Een gelegenheidskiekje van het bestuur: v.l.n.r. lokaalhoudster Odette, nieuw be stuurslid Nelly Meuleman, Yvonne De Vos, Elza Govaert, uittredend bestuurslid Maria van den Eeckhout, Camilla Van de Velde en Zulma Lievens. Vorige zondag ging in het lokaal Volkshuis het jaarlijks kerstfeest door van de S.V.V. Alhoewel het begin slechts voorzien was om 14.30 uur. liep het lokaal reeds rond 14 uur aardig vol. De S.V.V.- feesten kennen immers zo'n succes dat men op tijd moet komen om nog een plaatsje te vinden. Toen men om 14.30 uur startte met het uitreiken van de kerstgeschenken, telde men méér dan 100 aanwezige vrouwen Na de geschenken kwam de onvermij delijke koffie met gebak, en als toe maatje waren er pralinen. Immers, Maria Van den Eeckhout, reeds 27 jaar bestuurslid van de S.V.V.-afdeling Mere, gaf haar ont slag om gezondheidsredenen en be dacht haar vriendinnen van de S.V.V. met een klein presentje. Omdat er in een S.V.V.-bestuur steeds handen te kort zijn, had Maria reeds voor een opvolgster gezorgd: Nelly Meuleman uit de wijk Beek werd dan ook met handgeklap als nieuw be stuurslid begroet. Zij overhandigde aan uittredend be stuurslid Maria Van den Eeckhout een geschenk in naam van alle leden van het bestuur van de S.V.V. Daarna kwam de eveneens traditionele tombola aan de beurt. Alvorens tot de trekking van de tom bola over te gaan, kwam de gastspreker van het feest aan de beurt: het nieuw bakken gemeenteraadslid Jeff Van den Steen. Hij gaf een korte uiteenzetting over de politieke toestand in de gemeente Erpe-Mere en hielp daardoor veel «val se» geruchten uit de wereld. Tot slot kwam de trekking van de tom bola, waarna het vrouwvolk, al dan niet afgehaald door echtgenoot en kinderen, huiswaarts toog. JEFF j Maandag 20 december Zottegem 18 u. Letterhoutem 18.30 u. Vlierzele 19 u. Herzele 20 u. Dinsdag 21 Denderhoutem 18 u. Heldergem 18.30 u. Kerksken 19.15 u. Haaltert 20 u. Zondag 26 Denderleeuw 10- 12 u. Het dienstbetoon wordt gedaan in samenwerking met de plaatselijke BSP-mandatarissen en met de diensten van de vakbond en de ziekenbond. OPGELET In de periode van 27 december tot 6 januari worden geen zitdagen gehouden wegens de politieke vergaderingen ingevolge de installatie van de nieuwe gemeenteraden. Volkshuis Partijlokaal Partijlokaal Germinal de-cember Volkshuis Café Rembrandt Volkshuis Café Olympia de-cember 8-Urenhuis Kerstfeest voor de kinderen van onze leden. Zoals telkenjare richten wij ook dit jaar het traditionele kerstfeest in voor onze kinderen. Mogen er aan deel nemen al de jongens en meisjes tot 12 jaar, die een prachtig kerstpakket zullen ontvangen. Dit feest gaat door op zaterdag 25 de cember 1976 om 15 uur in het lokaal bij Suzanne, Huytstraat te Haaltert. Onze parlementairen zullen dit feest bijwonen. Mogen wij de leden erop attent maken dat ieder kind moet vergezeld zijn van één der ouders, dat de prijzen dezelfde avond dienen afgehaald te worden. De dag nadien worden geen pakketten meer uitgereikt. Men kan zich laten inschrijven in het Volkshuis en bij de bestuursleden der inrichtende organisaties waar er formu lieren ter beschikking liggen. De inschrijvingen moeten ten laatste op dinsdag 22 december binnenzijn. Om alle misverstanden te vermijden worden onze leden van S.V.V.-B.S.P. en ABVVverzocht op de dag van de pakketuitreiking hun lidboekje mede te brengen en dit met de volledige toe stemming van alle bestuursleden der inrichtende organisaties. De verantwoordelijke besturen Wij zoeken ondernemende personen (mannelijk of vrouwelijk) om foto- en filmprodukten van o.a. Kodak en Polaroid te distribueren via door öns tot stand gebrachte verkoopkanalen. Geen direkte verkoop of colportage. Dit is uw kans. Begin nu voor uzelf eerst part time met uw eigen geld: investering van F.B. 240.000 BTW. Terugkoop gewaarborgd door jaarkontrakt. Voor verdere inlichtingen, bel de h. NICHOLS, nummer02-648.29.55, of schrijf naar PHOTO INTERNATIONAL B.V. Postbus 7, Ixelles 7, Brus sel 1050. .v> v t Dienst: Zelfstandigen Zottegem: Decolfmaeckerstraat 11tel. 091-60.13.95 (3 lijnen) iedere werkdag van 9 tot 11 en van 13 tot 15.30 uur Aalst: St. Kamielstraat 30, tel. 053- 21.12.83, iedere donderdag te 10.30 uur Denderleeuw: Sportstraat 1, tel. 053- 66.63.47 iedere le en 3e woensdag te 13.30 uur Geraardsbergen: Vredestraat 41, tel. 054-41.23.68, iedere woensdag te 9 uur Herzele: Merkt 12 (Germinal), tel. 053-62.36.61, iedere 28 en 4e donder dag te 13.30 uur Lede: Heipias 2 (bij A. Impens) tel. 053-21.80.21iedere le en 3e donder dag te 13.30 uur Mere: Kerkveldstraat 8, tel. 053- 77.94.25, iedere 2e en 4e donderdag te 9 u. Ninove: Geraardsbergsestraat 119, tel. 054-33.26.95, iedere woensdag te 11 uur. St. Lievens-Houtem, Doelstraat 33, tel. 053-62.44.96, iedere Ie en 3e don derdag te 9 u. Nieuw bestuurslid Nelly Meuleman overhandigt in naam van de leden en het bestuur een geschenk aan uittredend bestuurslid Maria Van den Eeckhout.

Voor Allen | 1976 | | pagina 4