NINCNE Meerbeke GERAARDSBERGEN Dender windeke J Aspelare Schendelbeke Overboelare De ophaling van het huisvuil WINTERKONCERT KERSTFEEST GESCHENKENBEURS Oudejaarsavondbal De gewone huishoudelijke afval De Socialistische Fanfare - Het Trommelkorps en Het Majorettenkorps C.S.C.-VAKANTIEDIA'S Opening van ons «Volkshuis» Uitbetaling spaargelden «De Rode Cent»-spaarkas Nabeschouwingen bij onze 5e Forellenkermis C.S.C. MEERBEKE EEN JAARLIJKS KLAAS TE GAST 10 jaar Ninove Centrum GEPENSIONEERDENBOND Geboorten Afkondigingen Overiydens Huwelijken Belottersklub «Voor Allen» FANFARE Instrume nte nfonds Een fijn etentje KULTUUROPBOUW JONGSOCIALISTEN C.S.C. IN KERSTSTEMMING DIXIELAND REVIVAL FANFARE «DE VERBROEDERING» Spetterend Zitdagen schepen Coppez Rustoord voor bejaarden (hospitaal) Bejaardenflat S.V.V. KERSTFEEST Een probleem dat zich dadelijk in het begin van de nieuwe ambtstermijn stelt, is de organisatie van de ophaleing van het huisvuil. Het grote aantal kleine gemeenten die in de fusie Ninove werden gegroe peerd, maakt het probleem niet eenvoudiger. De grote verscheidenheid in de manier van ophaling, de kontraktuele verbintenissen e.a. nopen ons tot een reeks maatregelen, die niet dadelijk in één stap kunnen worden doorge voerd. Daarbij komt nog hetfeit van de soorten van op te halen vuilnis of afval. Het huishoudelijk vuil, het handels- en industrieel vuil, het grof vuil. Norma lerwijze behoren afbroakmaterialen niet onder deze opsomming Het gewone huishoudelijke vuil wordt uiteraard in de twaalf deelgemeenten van Ninove opgehaald. Evenwel is er verscheidenheid in het gebruikte recipiënt: in zakken of vuilnisbakken of -emmers. Ook het aantal beurten van ophaling is in de verschillende gemeenten niet gelijk: wekelijks of veertiendaags. Tenslotte ook verschilt de retributie: een belasting van Xfr. per gezin, die meestal verschillend is, een retributie per zak; een combinatie van de twee of helemaal geen belasting op het huisvuil. Dit alles dient thans op een gelijkvormige manier voor alle inwoners van Groot-Ninove te gebeuren. Het eerste principe kan reeds zijn in de vorm van ophaling. De ophaling van het huisvuil in zakken kan eventueel veralgemeend worden omdat dit ekonomisch en hygiënisch het meest verantwoord is. In alle gemeenten van de fusie-entiteit Ninove kan het huisvuil wekelijks worden opgehaald. De belasting kan overal worden omgezet in een retributie die berekend wordt in de prijs per zak. De prijs en het formaat dienen nader te worden bepaald. Tenslotte is er het probleem van de manier van ophaling. Het is thans aangewezen dat de ophaling van het huisvuil door de stedelijke technische diensten gebeurt. Dat kan echter niet dadelijk overal, gezien door bepaalde gemeentebesturen nog kontrakten werden aangegaan metprivé-aannemers tot 1977 en zelfs 1970. Voor deze deelgemeenten moet het nieuwe bestuur die lopende kontrakten eerbiedigen en bevestigen. Voor een aantal andere deelgemeenten moeten wij dadelijk maatregelen treffen om per I januari a.s. het huisvuil te laten ophalen. Een probleem dus dat verscheiden is en zeer belangrijk, omdat dit alles moet verder gaan zonder enige onderbreking. Volgende week bespreken wij graag het probleem van het grof vuil. Indien er opmerkingen of voorstellen zijn ontvingen wij deze graag. Jacques TIMMERMANS nodigen U allen vriendelijk uit tot het bijwonen van het onder leiding van dirigent Jozef Van de Velde op vrijdag 17 december 1976 om 20 uur in de Grote Zaal «De Redding» Geraardsbergsestraat 119 te NINOVE Toegangsprijs: 50 fr. De diaprojektie van de kd. Urbain VERCKENS gaat door op zaterdaga vond 18 december e.k. om 20 uur in het Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Op het programma: Moskou, Leningrad, Petrodvorets, Repino Op vrijdag 17 december geven René en Angèle de officiële opening van ons nieuw lokaal. Tramstatie 63 te Meer beke. Langs deze weg nodigen wij al onze vrienden en sympatisanten uit tot een gezellig samenzijn op deze vrijdaga vond. Deze uitbetaling gaat door op vrijdag 17 december in ons nieuw lokaal «Volkshuis», Tramstatie 63 te Meer beke Alle spaarders worden er vergast op een «Boerenkermis» met nadien het gezellig samenzijn van de officiële opening van ons lokaal. Aan de spaarders kunnen wij reeds nu meedelen dat er vanaf heden opnieuw kan gespaard worden in ons lokaal «Volkshuis». De gelden die nu gespaard worden zul len echter maar volgend jaar uitbetaald worden. Wanneer wij vijf jaar geleden startten met onze forellenkermis hadden wij nooit durven of kunnen vermoeden dat dit eetfestijn zou uitgroeien tot een tra ditie, dat van jaar tot jaar groeide be treffende belangstelling. Zo waren wij verplicht van dit jaar de zaal Belvedère te huren om te kunnen voldoen inzake «service» bij de op komst van vrienden en sympatisanten. Langs deze weg dankt het bestuur van de afdeling Meerbeke iedereen, die het ons heeft mogelijk gemaakt om op deze twee dagen meer dan 650 eetmalen te verkopen. Ons bestuur bestaande uit «werkers» blijft de leuze «Geen woor den maar daden» gekoppeld aan «eend racht maakt macht» steeds indachtig. Het zal verder de ingeslagen weg blij ven voortzetten, zowel wat betreft het «denken» als het «werken» met de klemtoon op te werken. De uitbouw van de afdeling Meerbeke zal zoals in het verleden blijven steunen op het so lidariteitsbeginsel. Niet één man alleen zal de afdeling sturen, maar velen met kennis tezamen besturen. Dit ter infor matie aan sommige vrienden met ver keerde gedachten inzake het bestuur van de afdeling Meerbeke. Walter MOENS organiseert in samenwerking met alle takken van de socialistische gemeenschappelijke aktie op zondag 26 december 1976 om 14 uur in zaal Belvédère, Sint-Pietersstraat te Meerbeke. poppenkast «Nonkel Jan» Intrede van Kerstman met geschenkenregen Show met orkest en gezellig samenzijn Trekking van tombola naar waardevolle prijzen. Kortom, zoals in het verleden een hoogdag voor onze beweging in Meerbe ke. Zaterdag 11 december had ons jaarlijks Klaas- en Kerstfeest plaats in ons lo kaal, wed. Jacobs. Ditjaar was het spe ciaal in het teken van onze allerklein sten geplaatst. Het begon al om 17 uur met een filmvoorstelling namelijk «Kuifje en de zonnetempel» vol adem benemende avonturen die zowel klein als groot aan het witte doek kluisterden. Tijdens de pauz> vielen Klaas en Piet binnen. Waren me dat welgekomen gasten zeg! Zowel stralende als beteu terde kindergezichtjes werden door het hoge bezoek met een snoeppakket te vreden gesteld. Nadat de Sint zijn weg vervolgd had, verschenen Kuifje en zijn vrienden weer op het scherm voor het epiloog weliswaar met een happy end, maar niettemin was het hoog tijd geworden voor een stevige kop koffie met heerlijke kerststronkjes om terug op adem te komen. De grote opkomst maakte deze avond tot een puik ge slaagd feest. Op een zomeravond in 1967 kwamen twee vrienden bijeen. En zoals dat ge woonlijk gaat, wordt er over van alles en nog wat gepraat! Maar op één punt blijft het gesprek wat meer gekoncen- treerd: «In onze straat gebeurt er toch nooit wat!» Die twee vrienden zouden de vlal aan de wiek steken. «Wij moesten ook eens uit onze schelp komen» Als handelaar, dachten zij niet direkt aan een wijkkermis, maar wel iets dat het volk niet alleen in de wijk zou bren gen, maar hen ook aan kopen zou doen denken. De formule was gauw gevon den. Er moesten Eindejaarsfeesten worden ingericht! En met een reuze tombola van alle winkeliers, zou men de mensen aantrekken en meteen de kosten van de onderneming kunnen delgen. De volgende dag trokken André, Paul en Marcel De Schrijver met hun plan nen bij Marcel. Watté, wiens wijze raad zeker zou van pas komen. Met zijn hulp werd er een eerste vergadering be legd op 9.8.1976. En na een rondschrijven aan alle winke liers oe27.8.1976 sluiten 98% ervan Het oude bestuur bij een gezellige prijsuitreiking. Ninove Centrum was geboren en werd boven de doopvont gehouden door vol gend bestuur: voorzitter Mr. De Vos, sekretaris U. Daumerie, penningmees ter L. Vereist en de leden Paul De Schrijver, Watté, Verschelden. Co vens, Melis, Cooreman, De Vlae- minck, De Clercq en Van der Kelen. Nog datzelfde jaar gingen de le einde jaarsfeesten door. De tombola sloeg di rekt in bij de bevolking. Als hoofdprijs was er een auto Simca 1000 te winnen. Die had toen een waarde van 59.950 fr. alles inbegrepen, want toen bestond er nog geen btw. Bij het afsluiten van de prijzenlijst, was er een totaal van 140.650 fr. juist geteld en door ieder een gemakkelijk kontroleerbaar. Ninove Centrum had geluk. De auto vond een winnaar en alle grote prijzen werden afgehaald. Het was gelukt! Ni nove Centrum kon aan zijn klanten be wijzen dat ze het eerlijk meenden, met de tombola. Nog vele zouden nadien het geluk smaken een prachtige prijs te winnen in de wijk. De volgende jaren werd de tombola maar steeds groter. In 1973, toen ook de Marktstraat, Graanmarkt en de Lan- gemuntstraat aansloten, was er een nieuw hoogtepunt. Het ledenaantal werd opgedreven van 55 naar 76. Dat jaar werden er 3 Mini's Austin ver loot, waarde ieder 84.875 fr. en samen 254.625 fr. De btw was inbegrepen, zodat de winnaars voor geen verrassin gen meer kwamen te staan. 1976Ninove Centrum viert zijn 10- jarig bestaan met een nieuwe stunt. Er zijn dit jaar 3 personenwagens POLO van Volkswagen te winnen. Ze zijn ieder 136.875 fr. waard. Als we de prijzenlijst bekijken gaan we naar de 750.000 fr. Een inspanning die door de klanten ten volle wordt gewaardeerd. Want als we zien vanwaar de klanten van Ninove Centrum komen, is het soms niet te geloven! Na 10 jaar is Ninove Centrum nu: Be verstraat, Oudstrijdersplaats, Burcht straat, Marktstraat, Graanmarkt, Lange Muntstraat, Onderwijslaan en Cen trumlaan. Inde 10 voorbije jaren gaf Ninove Cen trum: 15 auto's, 9 garages mochten reeds aan Ninove Centrum leveren. Het totaal aan uitgegeven prijzen be reikt nu al: 3.500.000 fr. Het volgend bestuur hoopt Ninove Cen trum minstens nog 10 jaar vol te hou den: De 6 van het eerste uur: Mr. De Vos, U. Daumerie, A. Paul, M. De Schrijver, M. Watté, A. Declercq. En zij die voor versterking zorgen metF. VanWouwe, Huart J., De Schuyteneer U., Van Raemdonck R.. Penne P., Gijssels R., De Bisschop W., De Vleminck P., De Neve R., Appelmans J., De Henau J.M., Huart J.P., Nachtergaele G., Peeters J., Van der Hoeven G., en Watté R. Op zaterdag 25 december e.k. (Kerst dag) om 15 uur nodigt het bestuur van de Socialistischegepensioneerdenbond alle leden uit om deel te nemen aan de koffietafeldie zal doorgaan in de kleine feestzaal van het volkshuis. Tijdens dit gezellig samenzijn is een tombola voorzien waaraan prachtige prijzen zijn verbonden, ook zal aan ie der lid in regel met zijn bijdrage een kerstgeschenk aangeboden worden. Gelieve zo talrijk mogelijk aanwezig te zijn. Vergeet tas en goed humeur, alsook uw lidboekje niet, teneinde het bestuur toe te laten uw eerste bijdrage voor het ko mend jaar te ontvangen. Kd. Viaene zal eveneens aanwezig zijn voor het ontvangen van de bijdrage van «Voor Allen». Lieven Van Peteghem, Meerbeke, Hemelrijk 88. Gert De Tant, Aspelare, Waalhove- straat 10. Pascal De Deyn, Ninove, Burchtdam 80. Jorgen Delaby, Outer, Lijsterlaan 11. Joke Van Hecke, Okegem, Kattestraat 86. Evi Boeykens, Neigem, Brusselstraat 48. Tina De Decker, Denderleeuw, Schoolstraat 34. Cynthia Callebaut, Outer, Steenweg 197. Hugo De Backer, 21 jhondenverzor ger, Sint-Kwintens-Lenniken Jeannine Berckmans, 19 j., zonder beroep. Ni nove, Graanmarkt 37. Mare De Coen, 29 jaar, Meerbeke en Daniëlle Roeland, 22 jaar, Ninove, Nederwijk 112. Hédi Sassi, 20 jaar, zonder beroep, Ni nove, Zuidstraat 37 en Rebecca Ege- rickx, 19 jzonder beroep, Ninove, Steenweg op Aalst 84. Mare Vanderhoeven, 20 j., testielhan- delaar, Ninove (Outer), Bovenhoek straat en Bernadette Debbaut, 18 j studente, Ninove, P. De Montplein 8a. Emma De Cooman, 79 jwed. Prosper Herregods, Middenstraat 40. Guy Pardaens, 19 j., metserdiener, Appelterre-Eichem, IJzerenwegbaan 7 en Simonne Van den Berghe, 22 j., inpakster. Ninove, Preulegem 94. Voor de tweede speelavond kwamen niet minder dan 44 spelers opdagen, geen alledaags pretje voor de bestuurs leden die de inschrijvingen en lotingen dienden te maken maar alleszins een hart onder de riem voor dezelfde be stuursleden die de club gestadig zien groeien. Penningmeester Timmermans Rob. was in zijn nopjes met de uitdeling van de kaartjes voor de voorverkoop, als alles nu maar uitverkocht geraakt» zuchtte hij. Ter gelegenheid van de volgende speelavond zal een algemeen regle ment, opgesteld door de voorzitter, samen met en gedrukt door de secreta ris uitgereikt worden. Kampioen van de avond werd Polleken Imbo, met ei zo na 7.000 punten, hij rukt hiermede op van de vijfentwintig ste naar de zevende plaats. Vooraan in het klassement, dat hieron der volgt, zijn slechts zevenentwintgi punten verschil tussen de eerste en vierde gerangschikte. We verzoeken de spelers zo spoedig mogelijk aanwezig te zijn om de in schrijvingen te vergemakkelijken en om de stiptheid van het aanvangsuur, 20 u. te kunnen respecteren. Stand na de tweede speeldag 1. Matthijs Hector 12.656 2. Eeckhoudt Johny 12.540 3. Evenepoel Henri 12.539 4. De Weghe Marcel 12.538 5. De Winne Robert 12.462 6. Walravens Edouard 12.437 7. Imbo Leopold 12.372 8. Goossens Edward 12.370 9. Ooghe Florent 12.331 10. Van Landersele Louis 12.278 Volgende kaartavond op 18.12.1976, aanvang van de kaarting om 20 ustipt Het bestuur Wij ontvingen in dank V.I.P. 200 fr. Ten voordele van het Instrumenten fonds werd door de werkgroep een etentje ingericht dat zal plaatsgrijpen op zaterdag 19 en zondag 20 februari 1977. Als menu wordt voorzien een keuze tussen: 8 Roti met peren of veenbessen 150 fr. steak met champignons 80 fr. blinde vinken 150 fr. frieten Kaarten aan 50 fr. kunnen op voorhand bekomen worden. Wij rekenen op de aktieve medewer king van alle vrienden en partijgenoten. De fusieoperatie zal ook op onze BSP- afdeling zijn weerslag vinden. De herstructurering voor Groot-Ninove op partijvlak zal binnen korte termijn verwezenlijkt worden. Het oprichten van verscheidene nieuwe partijafdelin gen zal daarin de hoofdbrok zijn. De BSP-bestruursverantwoordelijkheid mag door ons niet lichtzinnig opgevat worden. Dit alles zal onze partijwerking veran deren. Zeker moeten we onze eigen heid als BSP-Afdeling bewaren. We zullen nu echter kaderen in een nieuwe partijstructuur, waarin een overkoepe lend partijorgaan een coördinerende rol moet spelen. Hulp van buitenaf en hulp aan buitenaf zal noodzakelijk zijn, wil len we onze doelstellingen bereiken. Meewerken aan de bestuursverant- woordelijkheid van onze partij is een voor ons nieuwe raak, waarin we zeker zullen moeten groeien. Vanzelfspre kend kan dit niet het werk zijn van één persoon. Alles zal dan ook in het werk moeten gesteld worden om op een democrati sche wijze, ons socialistisch pro gramma toe te passen op de deelge meente Aspelare. Onze BSP-Gemeentemandatarissen rekenen dan ook op de medewerking van gans de bevolking en op de BSP- sympathisanten in het bijzonder. Ronny De Wetter. Zaterdag 18, zondag 19 december in zaal «Volkshuis» Koop uw Kerst- en Nieuwjaarsgeschenken in een aangename sfeer bij onze diverse standen, verzorgd door: 't Hoefijzer - Waegemans - Art-Flor - De Smedt - Ann-?-»etiek - Mignon - Bruylandt - Van Den Bossche - Antiekstand Steppe - Nertsenpaleis - Kleine boekenbeurs Openingsuren: zaterdag 18 december van 10 tot 19 uur, opgeluisterd door de Jazz Band VANAF 15 UUR Toegang vrij Zondag 19 december van 14 tot 18 uur met een bezoek van het Kerstmannetje die geschenken uitdeelt (vanaf 15 uur) Op vrijdag 31 december 1976 om 21 uur. zaal Volkshuis, Markt 17 te Geraardsbergen, ORKEST: DE GENSTERS ZANGER: JO JORIS Confetti, serpentines, leuke hoedjes, feestneuzen, verrassingen, S NELTOM BOL A DEUREN 20.30 u. Inkom 70 fr. De zitdagen van schepen Coppez gaan door de donderdag van 11 tot 12 uur in de polykliniek, Vredestraat 41 en de zaterdag van 9 tot 11 uur in het Volks huis, Markt te Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Een nieuwe faze in de geplande reorga nisatie van het Rustoord is eindelijk ingetreden. De vrouwenafdeling ver huisde naar de vernieuwde lokalen van de U-vleugel, langs de Kattestraat. De oudjes waren aangenaam verrast door de grotere ruimte en de prachtige af werking van hun nieuwe huisvesting. Onze foto's brengen enkele opgetogen gezichten in beeld amper één dag na de verhuis. Samen met de gemoderniseerde loka len in het Hospitaal, de uitbreiding van de diensten voor thuisverzorging en de bedeling van maaltijden aan huis (Kra keling) groeit ook het projekt voor het oprichten van een flatgebouw voor be jaarden. Het aanvankelijk ontwerp voor 50 aDDartementen werd tot 60 uit gebreid en het dossier is als vooront werp praktisch klaar. Dit flatgebouw zal opgetrokken worden op de terreinen aan de viadukt te Overboelare, waar inmiddels de oude fabrieksgebouwen zijn afgebroken. De plannen voorzien er ook een beperkte dienstencentrum (restaurant, wasserij, kapsalon enz.). Rich. ROSIER Op zaterdag 18 december worden al onze S.V.V.-leden met hun gezin uit genodigd op ons jaarlijks Kerstfeest. Als eregaste zal aanwezig zijn de Fe derale S.V.V.-voorzitster gez. Julia Bauwens. Wij hopen dus op een grote opkomst van al onze leden. HET BESTUUR Het jaarlijks Kerstfeest van de B.S.P.- afdeling Schendelbeke wordt ingericht op zondag 26 december 1976 om 13 uur stipt in het JAM-klubhuis. Opnieuw heeft het bestuur niets onver let gelaten om, zoals in het verleden, een beste organisatie te waarborgen. Op het programma staat natuurlijk het gebruikelijk kerstdiner waarvan het menu aan alle leden bij persoonlijke uitnodiging is medegedeeld. De kerstman komt ook weer op bezoek bij de kinderen van de leden (van 1 tot en met 10 jaar). En verder wordt er gezorgd voor een zeer gezellige sfeer met muziek, dans en vermaak naar ieders smaak. De leden worden er langs deze weg bijzonder attent op gemaakt de deelne- mingsbrief binnen de gestelde termijn terug te bezorgen ten einde het bestuur in de mogelijkheid te stellen tijdig de nodige schikkingen te treffen. Om een goed verloop van de organisatie niet te schaden wordt tevens gevraagd op het vastgestelde uur aanwezig te zijn. Bij voorbaat zeer hartelijk welkom aan allen. HET BESTUUR

Voor Allen | 1976 | | pagina 5