DENDERLEEUW Iddérgem St.Lievens- Esse Hillegem Welle FUSIE SPORT Geboorten Biljart Driehoekstornooi Huwelyksbeloften Overlydens ZITDAG Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen Groot kinderfeest van Bond Moyson. Wachtdienst Aktiviteiten Sportstadion S.V.V.-B.S.P. Afdeling KERSTFEEST Fee stprogramma Feestmaal Oudejaarsavond met banket Kerstfeest S.V.V. Kommentaar op tekst van J. LEFEVRE 4e Kaartavond een groot succes! le Groot Bal der Postmannen Gemeenteraad legt voorlopige belastingen voor 1977 vast BELANGRIJK BERICHT f3 door Lievens Albert, Woubrechtegem ST.-LIEVENS-ESSE STEENHUIZE WOUBRECHTEGEM Koen Sonck, zoon v. Paul en Gode- lieve Ronsijn, Stw. op Aalst 74. Samuel Steppe, z.v. Luc en Rita Ruys- seveldt, A. De Brabanterstraat 130. Luc De Ridder, z.v. Rudy en Marie - Paule Provoost, G. Gezellestraat 95. Björn Baetens, z.v. Mare en Sonja Schouppe, Spoorweglaan 11. Kristien Bruylandt, d.v. Etienne en Irena Torrekens, Thontlaan 12. Sabrina Peene, d.v. Jean-Pierre en In- grid De Meyn Lindestraat 15. Hans Vanfleteren, z.v. Jacques en Lut- gardis Waegeman, Lichtenhoek 36. Bart De Vuyst, z.v. Hans en Alde- gonda Coorde, Schoolstraat 42. Mira Tency, d.v. Christiaan en Catha- rina Sneppe, Dr. Cochezstraat 23. Jürgen De Petter, z.v. Henri en Bernice De Leeuw, Kouterbaan 21. Patrick Roesems, z.v. Jean en Nelly Canneau, Coupurestraat 4. Nicolas Van HuffeLz.v. Dirk en Chris tine Vidts, Koopwarenstraat 17. Jasmine De Roock, d.v. Eric en Fa- bienne Van den Bossche, Veldstraat 118. Dora De Braeckeleer, d.v. Bruno en Linda Van de Velde, A. De Brabanter straat 131. Bert Spitaels, z.v. Raphael en Myriam De Bremme, Stationsplein 19-24. Caroline De Groote, d.v. Paul en Marie-Paule Pevenage, Spoorweglaan 67. Wendy Waltniel, d.v. Freddy en Sonja Vandenbergh, Iddergemstraat 45a. Beloftevolle inzet van de Germinalvrienden Normaal had de eerste ontmoeting in het kader van het driehoekstornooi, moeten doorgaan op 4 december 1976 op het biljartveld van Elk zijn Goeste te Zottegem tegen de mannen van Vlug en Vrij uit Oombergen. Een paar verwikkelingen zijn evenwel oorzaak geweest dat voormelde ont moeting niet kon doorgaan en aldus werd de konfrontatie tussen onze Ge rminalvrienden en Elk zijn Goeste op 11.12.1976 de aanvangswedstrijd van het geplande driehoekstornooi. Voor onze Germinalvrienden werd het een meer dan beloftevolle inzet daar zij er in geslaagd zijn de uiterst sterke klub Elk zijn Goeste er onder te houden met de veelzeggende score van 93 tegen 65 punten. Het was onze vooEitte r Orre r Efe Sms d, de Eek s \an 10 mat dien open en het goe cfe \o orbee ld f cb or zijl te g?n a e \e r lit 2>tte gp m, S pan - gp 6 Rcbert, te vloeren met een score van 10 tegen 6 punten. Dit goede voorbeeld werd gevolgd door onze huidige koning Faseur René, die zijn tegenstander André Bombeke kon verslaan met een duidelijk overwicht van 10 tegen 4 punten. Onze ouderdomsdeken Gaston De Flo moest het vervolgens opnemen tegen Roland Vermassen die, eveneens zon der pardon, werd ingeblikt door onze Gaston met een score van 10 tegen 6 punten. Dit uitstekende begin voor onze Ge rminalvrienden werd echter verder ge zet door Lefèvre Georges die met een score van 9 tegen 8 punten aan de win nende hand bleef tegen Eddy De Loor. Steeds verder in de goede zin werd ver volgens gebiljart door Lefèvre Leon die met eenzelfde score als zijn broerJean- not Vermassen er kon onder houden, dus met 9 tegen 8 punten. De match van onze getrouwe Baele Jo zef tegen André Van Herreweghe was een zeer gelijkopgaande partij vandaar dat het niemand verwonderde dat een gelijk spel moest worden opgetekend van 9 punten voor elk. Onze Wemer Van Steenberge had het niet getroffen door te worden uitgeloot tegen meervoudig kampioen van Elk zijn Goeste, René Haegeman, en deze laatste kon zijn wedstrijd zegevierend besluiten met een score van 10 tegen 7 punten. Van Reepingen Walter had evenmin een gemakkelijke klant aan Van Vijle Michel, een zeer goede speler met speldoorzicht, die evenwel een beetje tegenslag kende en hier diende ook een gelijk spel aangetekend te worden met ■voor elk 9 punten. Onze sterke troeven werden uitge- Erauw Norwin, Liedekerke en De Vos Godelieve, Nieuwstraat 38. Van Herzele Eddy, Outer, en Verhegge Ingrid, Meiboomlaan 90. De Grave Marc, B. Rollierstraat 53, en De Backer Marie-Rose, Liedekerke. De Leeuw Oswald, Landuitstraat 37 en Lossie Elvire, Liedekerke. Verdoodt Pierre, Azalealaan 33 en Van den Bossche Anita, Aalst. Bollies Paul, Zellik en Cortvrindt Celi- na, G. Gezellestraat 123. Van Craeyevelt Hans, G. Gezellestraat 123 en Haegeman Josseline, Gent. De Poorter Hubert, Hoogstraat 3 en De Brabanter Maria, Liedekerke. De Dobbeleer Etienne, wed. D'Herde Maria, Ledebaan 9, Aalst, van 'tNetCindy, d.v. Cornelis en Janet Goossens, Steenweg op Ninove 203. Meert Maria, echtg. D'Hoker Remi- gius, Denderweg 3. Vergheylen dementia, echtg. Snél Pe trus, Kruisstraat 42. Snel MariaTheresia, wed. Ruysseveldt Petrus, Vrijheidsstraat 28. Baeyens Maria Louisa, echtg. Ruysse veldt Franciscus, Vrijheidsstraat 66. De Pril Willy Domien, echtg. De Cooman Yvonne, Iddergemstraat 38. Hertveldt Petrus, echtg. D'hoker Loui sa, G. Gezellestraat 37. De Naeyer Camiel, echtg. De Spiege- leer Martha, J. Sonckstraat 22. speeld voor de twee laatste matchen en onze klasrijke Hoebeke Jean-Pierre had niet veel moeite om Eric Mertens, de sympatieke penningmeester van het driehoekstornooi te verslaan met een score van 10 tegen 4 punten. De even talentrijke biljarter Roger Wanzeele, rondde de ontmoeting af met een knalprestatie door de geduchte Etienne Houbraecken werkelijk te ver pulveren met een score van 10 tegen 1 voor de man van Elk zijn Goeste. Eerlijkheidshalve moeten wij de zaken zeggen zoals ze zijn, Elk zijn Goeste heeft tegenslag gekend en sommige van onze Germinalvrienden hebben be paald meeslag gehad. Het werd niettemin opnieuw een zeer gezellige sportavond, verlopen in een goede sfeer van vriendschap en met de sportiviteit ten top. Al met al werd het toch een ietwat bit tere pil voor de mannen van Elk zijn Goeste die in de verste verte niet had den kunnen denken soortgelijke pan doering te kunnen oplopen. Er valt een verschil te noteren van 28 punten, en dat is zeker niet weinig en waarschijnlijk nog moeilijk te over bruggen door de mannen van Elk zijn Goeste die ons toch reeds hebben ver wittigd dat ons iets te wachten staat bij de retourwedstrijd. Wat de individuele klassering aangaat komt uiteraard Roger Wanzeele aan de leiding met 10/1 punten, volgen dan René Faseur en Jean-Pierre Hoebeke met 10/4 punten, vervolgens De Smet Omer en De Flo Gaston met 10/6 pun ten, komt dan Haegeman René met 10/7 punten, volgen dan Lefèvre Geor ges en Leon beiden 9/8 punten, komen daarna met 9/9 punten Baele Jozef, Van Herreweghe André, Van Vijle Michel en Van Reepingen Walter, daarna vol gen De Loor Eddy en Vermassen Jean met 8/9 punten, met 6/10 punten volgen Robert Sprangers en Roland Vermas sen, met 4/10 punten komen Eric Mer tens en André Bombeke aan de beurt en voor het sluiten van de rij komt Hou braecken Etienne met 1/10 punten. Werner Van Steenberge moet hiertus sen worden geklasseerd met 7/10 pun ten. Werner, verontschuldigingen, wij waren u vergeten bij het opmaken van de individuele klassering. Bravo voor de kleppers van de Germi nalvrienden. Laten wij hopen dat het geen eendaagse bevlieging is geweest en dat zij verder zullen doorzetten om deze maal niet te eindigen als rode lan taarndrager maar als primus van het tornooi. Volgende ontmoeting op 15 januari 1977 op het biljartveld van Vlug en Vrij te Oombergen alwaar de Germinal vrienden moeten bewijzen dat het in derdaad geen kortstondige bevlieging is geweest door te winnen op een over tuigende manier tegen Elk zijn Goeste. Iedere zondag houdt Burgemeester- Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen zijn zitdag in het 8-urenhuis, telkens van 10 tot 12 uur. Het dienstbe toon is volledig kosteloos. Geheim houding is verzekerd. Iedereen is wel kom. Bond Moyson met de socialistische or ganisatie richt zijn jaarlijks kinderfeest in op zondag 19 december te 14.30 uur in het 8-urenhuis. Er is een prachtig amusementsprogramma voorzien, met daaraan gekoppeld een tombola met schone prijzen. Het kerstmanneken zal de geschenken aan de kinderen uitde len. De leden worden met hun kinderen op deze feestnamiddag verwacht. Dokter Daenen, Guido Gezellestraat 102, Denderleeuw, tel. 66.68.69. Apoteker De Vulder, Stationsstraat 26, Liede kerke. Tel. 66.60.87. Zondag 19.12.1976 14u.30: Standaard (eerste) - Lovende- gem plein A Dinsdag 21.12.1976: 19 u.: training Standaard 16.30 u.: Basket training Woensdag 22.12.1976 15.30 u.: Standaard training plein D 17.30 u.: Basket training 19.30oi.: Training Basket Dynamica Donderdag 23.12.1976 19 u.: Standaard training plein C 19 u.: Basket training Dynamica Vrijdag 24.12.1976 18.30 u.: Training Standaard plein C 18 u.: Training Basket Het kerstmannejte persoonlijk zal dit jaar op zondag 19 december a.s. om 15 uur de leden van Bond Moyson en hun kinderen verwelkomen op het Kerst feest voor de kinderen; ingericht door het Bestuur van de S.V.V. in het plaat selijk B..S.P. Lokaal( «Café Bij Yvon ne. 1Zoals ieder jaar wordt er een film gedraaid, dit jaar viel onze keuze op de zeer prachtige en spannende avonturen- fil «Kuifje en het Haaienmeer». 2. Na de filmvertoning zal het Kerst mannetje de smakelijke kerstpakketten aan de aanwezige kleintjes overhandi gen. 3. De ouders die hun kinderen verge zellen, kunnen deelnemen aan de gratis tombola. Wij verwachten een talrijke opkomst!! Dus allen op post. Het bestuur Vaeyens Erna Op zaterdag 15 januari 1977 om 18 uur richt het bestuur van de S.V.V. haar jaarlijks Kerst- en nieuwjaarsetentje in dat doorgaat in het plaatselijk B.S.P. lokaal: Café «Bij Herman en Clothil- de». Het menu bestaat uit: 1. Verwelko mingsaperitief - 2. Voorgerecht - 3. soep - 4. Hoofsschotel - 5. Desert. De SVV- ledendie geen persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen en die toch willen deelnemen aan het etentje, verzoeken wij onderstaande strook in te vullen en te ondertekenen en deze sa men met hun deelnemeinsgeld (F. 150) in te dienen in één van onze B.S.P. lokalen, dit vóór 31-12-76. Ondergetekende..., neemt deel aan het kerst en Nieuwjaarsdiner van zaterdag 15 januari 1977 Datum: Handtekening Aanknopend met de traditie wordt door onze v.z.w. Ontwaking opnieuw een Oudejaarsavond/eest met banket geor ganiseerd. Na eens goed en lekker te hebben ge smuld wordt vervolgens de noot ver legd naar het lustige en gezellige ge deelte om aldus helNieuwe jaar 1977 te bereiken en te beginnen. Voor slechts 400 fr. perpersoon, kuntu van het volgende naar hartelust genie ten: Vrijdag 31.12.1976 verzameling om 19.30 uur met Aperitief Floréal met hapjes Zeevruchtenschelp met cocktailsaus Kaaskroketten Jagersgebraad met wildsaus, kampernoelies en kroketten Geflambeerde pannekoeken Mokka Verrassingsgeschenk A musementsorkest Het Oudejaarsavondfeest heeft plaats in onze prachtige zaal Floreal. Liefhebbers en belangstellenden kun nen inschrijven tot 25.12.1976 in ons lokaal Germinal alwaar passende in schrijvingsbulletins ter beschikking zijn. Aan deze schappelijke prijs kan u ner gens beter gediend zijn. Om reden dat het aantal plaatsen beperkt is doet U er goed aan niet te wachten met uw in schrijving. Indien u geen weigering wenst doe uw inschrijving dan nog vandaag. Het jaarlijks kerstfeest van de S.V.V. zal doorgaan op zondag 26.12.1976 om 15.30 uur in onze feestzaal Floreal. De S.V.V.-leden worden vergast op een geurige kop koffie, een smakelijk gebak en een prachtig kerstgeschenk. Persoonlijke uitnodigingen tot deel name worden eerstdaags besteld of zijn intussen reeds bezorgd en het aange hecht deelnemingsbulletin dient uiter lijk op 19.12.1976 afgegeven te zijn in ons lokaal Germinal of bij een der be stuursleden. Letwel! na 19.12.1976 worden of kun nen geen inschrijvingen meer aanvaard worden om reden dgt de kerstgeschen ken tijdig dienen besteld te worden. Bijgevolg een goede raad, wacht niet langer om uw deelnemingsbulletin in te vullen en te bezorgen op de plaats waar het hoort. Een tweede goede raad: laat dergelijke gelegenheid niet voorbijgaan, het wordt gewis een zeer ontspannende zondagnamiddag. Er wordt tevens een inspanning gedaan om onze nieuwe volksvertegenwoordi ger Paul Van der Niepen, huidig bur gemeester van Denderleeuw, als gast spreker te krijgen en om meteen met hem kennis te maken. Er wordt tevens getracht Mare Galle, overbekend ingevolge zijn taalwenken op de radio, als gast te mogen begroe ten daar hij zich in Aalst heeft gevestigd om samen met ons de socialistische strijd te voeren en onze beweging te versterken over het ganse arrondisse ment. Een reden te meer om zeker aanwezig te zijn op het Kerstfeest S.V.V. Het wordt een topper! (Voor Allen - dd. 10.12.1976) Het is niet omdat hij heilig verklaard werd dat Lefèvre mag denken alles te weten. Ik ontken met klem dat de h. Magerman ooit enig kontakt met mij gezocht heeft na de verkiezingen. De waarheid is de waarheid, gissingen zijn geen feiten. CH. VAN KEYMEULEN Mjjn man is zo diskreet dat hij steeds mijn verjaardag vergeet Een kleine deelname in de kosten van 20 frank wordt ter plaatse gevraagd aan jong en oud, die deze amusante verto ning willen bijwonen. De Kerstman komt om 15 uur de ge- KERSTFEEST 1976 Traeds 1 Tombo,a Bond De plaatselijke bestuurskomitees van geworden zijn en nog geen 13. Socialistische de BSP en SVV hebben dit jaar, ter Kerstman Gepensioneerden bedanking voor het vertrouwen dat Voor de Kerstman Sint-Lievens-Esse bij de gemeente- Hebt u al loten van de tombola van de raadsverkiezingen heeft gesteld in hun (zo snel mogelijk terug te bezorgen aan oc' 1SC L r^T j'tnn'n kandidaten, een uitzonderlijke inspan- een lid van de bestuurskomitees of in per kaart van. loten. r. re gi ning willen leveren ten bate van de kin- het Volkshuis enkel indien er een mis- c Januan er ge ege ei van deren van de bij de BSP, het ABVV en sing op voorkomt!) het Nieuwjaarsfeest van de gepens.o- r> ,—j kineerden. Talriike waardevolle pnizen Bond Moyson aangesloten leden. Naam van het kind zjjn te winnen Loten te bekomen bij Ter gelegenheid van het kerstfeest zul- z f '5 te oeKomen dij len op zondag 26 december e.k. in het alle J*8";de? "a" de gepenS1°" Volkshuis, Terbiest, de volgende festi- Geslacht neerdenbond en de BSP. vite1 ten doorgaan: Geboortedatum Het Kerstmannetje Het poppenteater «LACH» van Aalst J voert op om 13u.30 «Kwik in Dieren- Vader of moeder komt land». Zoals gewoonlijk organiseren wij ook dit jaar een Kerst- en Nieuwjaarsfeest voor de kinderen van al onze aangeslo tenen bij het A.B.V.V., Bond Moyson en BSP. Dit feest zal doorgaan in ons lokaal op zondag 26 december 1976 om 15 uur en opnieuw zullen kadootjes uitgedeeld worden aan de aanwezige kinderen, door het kerstmannetje. Komen in aanmerking voor de uitrei king van een geschenk, de kinderen die op 1 januari 1977 de leeftijd van 3 jaar hebben bereikt en de 12 jaar niet over schrijden. De geschenken dienen door de kinde ren zelf in ontvangst te worden geno men. Wij durven er nochtans op aandringen dat de ouders hun kinderen zouden ver gezellen. A. PELEMAN Zondag jl. had de 4e kaartavond plaats in het 8-urenhuis, waarop circa 46 be- lotters aanwezig waren. De uitslag van de eerste vijf gerangschikten is als volgt: 1. Van Ransbeek Nelly 3.305 2. Van Overwaele Frans 3.261 3. Van Droogenbreock A. 3.256 4. De Tant Maurice 3.210 5. Van Calenbergh S. 3.198 Het was een gezellige avond. Volgende kaartavond op zondag 9 januari 77. Voor de eerste maal richten de post mannen in het 8-urenhuis alhier een groot bal in, dat doorgaat op zaterdag 18 december '76. Begin: 21 u. Orkest HURU - Zangeres: LILY. Inkom: 50 F. Alle postmannen en sympathisanten ervan worden op dit bal verwacht. Dinsdag 7 december jl. kwam de ge meenteraad in openbare zitting te sa men om een ganse reeks voorlopige belastingen te stemmen. Gemeentelijke opcentiemen op de per sonenbelasting 6%. Belasting op het huisvuil 400 fr. per gezin en 300 fr. per alleenstaande per soon. Gemeentebelasting op de afgifte van administratieve stukken: identiteits kaart 5 fr. een duplicata 10 fr. en elke volgende 20 fr. identiteitsbe wijzen (kinderen minder dan 12 jaar) 5 fr. zegelrecht (stukken waarop 90 fr. fiskale zegels moeten geplakt worden) 30 fr. Gemeentelijke opcentiemen op de pro vinciale belasting op de drijfkracht 400 fr., tewerkgesteld personeel (be dienden en werklieden) 400 fr. Retributie op het huwelijksceremoni- eel: le klas 500 fr., 2e klas 400 fr., 3e klas 300 fr. Op woensdagnamiddag te 16u.30 is het huwen gratis. De belasting op foorkramers bedraagt 20 fr. m2 voor kramen en molens en 5 fr. voor wagens. Het betreft hier voorlopige getallen, de definitieve belastingen zullen later door de gemeenteraad van Groot- Denderleeuw worden vastgesteld. Daar het hier niet meer om inkomsten gaat voor het huidige College van bur gemeester en schepenen (CVP-VU) meende onze BSP-groep zich ter zake te moeten onthouden; uitslag van de stemming 7 ja (CVP-VU) en 4 onthou dingen (BSP). Wijzen we er nog op dat de uitreiking van fietsplaten en platen voor brom mers reeds door het bestuur van Groot-Denderleeuw zal gebeuren. CHRISTIAENS Door het BSP-bestuur, tijdens de ver gadering van 5 december jl. werd onze vriend Frans De Zwaef, Veldstraat 22, aangewezen als nieuwe bode voor het ontvangen van de abonnementsgelden voor ons weekblad «Voor Allen» en de bijdragen voor de partijzegels, dit in vervanging van kd. D'Hoker K. die om familiale redenen ontslag neemt. We rekenen erop dat onze lezers en BSP-leden onze nieuwe bode goed zul len ontvangen en hem deze niet te on derschatten taak zo licht mogelijk zul len maken. HERRIE IN HET KIPPENHOK Dat stomme beest blijft ons slapeloze nachten bezorgen. Er waren in ESSE in de dertiger jaren een aantal flinke renners, die de wieler sport deden hoogtij vieren. Onder an dere Michel Van Steenberghe en de Van Snieks, die allemaal rappe mannen waren aan de meet. Na wereldoorlog twee kwam Andre De Vuyst die als veldrijder furorie maakte.. Esse kan ook bogen op hun jaarlijkse één-Meiprijs voor profs, waarvoor na men als Fred De Bruyne, Michel Van Aerde en Mieleken Daems de erelijst sierden. De duivensport werd en wordt in Esse nog steeds met succes beoefend. Men had er een bloeiende maatschappij, die nu nog steeds aan bod komt en geves tigd is bij Albert Vanden Bossche. Ook onze jongeren werden er gepakt door de voetbalmicrobe. Zo kwam er voor en kele jaren ook een voetbalvereniging tot stand, die inmiddels reeds flinke successen boekte en aangesloten is bij het Belgisch Liefhebbersverbond. Rond de duivenmaatschappij van wij len Goublomme waren er steeds een flinke schare melkers verenigd die op vluchten uit Frankrijk schitterende suc cessen behaalden. Na de dood van Va der Goublomme ging men er nog een tijdje mee door. Nu is er een nieuw lokaal op de wijk Dries, waar veel dui venmelkers komen. Het is ook het lo kaal van het huidige F.C. Steenhuize, de voetbalploeg die voor enige tijd startte in het Liefhebbersverbond en in dit seizoen met het maximum der pun ten aan de kop staat en Reeks F van de vierde provinciale van de Belgische Voetbalbond. Als wielergemeente is Steenhuize minder bekend. Alleen de fraaie prestaties van Toine Diependaele en Lucas die het nadien niet meer waar maakten, kunnen vermeld worden. Als ze in Hillegem allen geboren zijn met een veloke in hunnen buik, dan mag men zeggen dat ze in Woubrechte gem allen met een duifken zijn ter we reld gekomen. Klein en groot, jong en oud, in Woubrechtegem beoefenen ze allemaal de duivensport. Namen als Maurice Schollaert, Wijlen Remieken Moreels, Van den Driessche Alfons, André Van Den Bossche en Zoon, Erik Van den Bossche, Gebroeders Van Herreweghe, Oscar Backaert, Bernard Meerpoel (onze twee jonge cracks in spe), De Coninck, en Goessens en tot slot mogen we zeker onze ouderdoms deken Emiel Van Keymeulen en Zoon Clement niet vergeren. Ze wonnen on langs nog een eerste prijs uit Bourges. Allemaal namen als klokken. Ook de gebroeders Brootcoorens, overgeko men uit St.-Antelinkx, doen hun duit in het zakje om ons dorp op peil te houden in deze zo geliefde sport. In 1970 werd er ook een voetbalvereni ging gesticht, die van meet af aan flinke uitslagen behaalde en reeds is doorge stoten tot de hoogste reeks in het Lief hebbersverbond. Dit na ook in tor nooien en bekerwedstrijden aan de winnende hand te zijn gebleven. Als ik hier de wielerliefhebberij als laatste aan de beurt breng is het omdat zij er voor het ogenblik hoogtij viert. We bezitten met Eddy Temmerman een belofte zoals we er nog nooit een gehad heb ben. Verleden jaar is hij speciaal in het nieuws gekomen na de titelrace in As- pelare, waar hij Keizer Eddy Planc- kaert naar de kroon stak. Bij het begin van dit jaar is hij overgestapt naar de juniores; trouwens met succes, want inmiddels sieren reeds enkele palmen zijn supporterslokaal. Ter gelegenheid van een koers in Herzele hoorde ik on langs een supporter van een ander ren ner zeggen dat waar Temmermans is er gekoerst wordt. En dat zien we graag. Liever doen dat hij versleten wordt voor een wieltjeszuiger. Zie maar welke reputatie Joop Zoetemelk zich daarmee op de nek haalde. Wijlen Henri Desgranges schreef eens in blad d'Equipe over de renners in de grote tour de France. «La tête et les jambes», een spreekwoord dat onze Eddy voor het zijne zou moeten nemen. De twee, evenwichtig samen, leiden naar grote successen: met sterke benen alleen komt men er niet, en met te veel bere kening ook niet. Er is ook de jonge Johan Backaert die het probeert bij de Nieuwelingen en mits een,beetje meer kontakt en doorzetting mooie uitslagen kan behalen, die onontbeerlijk zijn als stimulans om verder door te drukken in deze harde sporttak.

Voor Allen | 1976 | | pagina 6