DENDERLEEUW. ZOTTEGEM Schendel- beke Welle Viane Aan al mijn kiezers mijn beste wensen voor 1977 Iddergem Socio-Cultureel Centrum van de S.V.V.-Zotte gem OTTE ROGER en familie De BSP- Denderleeuw BERT ALFONS een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar AFDELING HILLEGEM POSTNUMMERS Aanbesteding verbeteringswerken Molenweg SPORTTERREINEN Het bestuur van de Socialistische Vooruitziende Vrouwen, afdeling Zottegem, wenst haar leden een gelukkig Nieuwjaar. A.C.O.D. Bibliotheek «Boekuil» wensen aan al hun vrienden en sympatisanten een geluk kig en voorspoedig 1977! Kerstfeest S.V.V. een waar suksesHet jaarlijks kerstfeest van onze afdeling S.V.V. werd gehouden op zondag 26 december jongstleden en kende een waarachtig en kompleet sukses. KARNAVAL Voorstelling Prins-kandidaten WACHTDIENST Bijeenkomst der Socialistische Gepensioneerden Kaartavond op zondag 9 januari 1977 HULDIGING KARABUNSCHUTTER BURGEMEESTER-VOLKSVERTEGENWOORDIGER PAUL VAN DER NIEPEN en echtgenote FREDDY VAN DEN BOSSCHE en NADINE DE SMAELE N ie uw j aarszitting B.S.P. Aan onze klanten van de Germinal Zitdag kd. Lefèvre Julien Gemeenteraad In het BSP-lokaai Mosselen-, pensen- en kotelettenkermis B.S.P.-NIEUWS Zitdag Roger en Marie-Jeanne VAN DE PLAS Biljartklub Ge rminalvrie nde n Volgens een mededeling van de Regie der Posterijen komen nieuwe post nummers in voege na de aanstaande fusies van gemeenten. De huidige postnummers van de be staande gemeenten dienen dus in alle omstandigheden verder gebruikt opdat geen onnodige vertraging bij de bestel ling van de aan de Posterijen toever trouwde korrespondentie zou voorko men. Het dossier voor de aanbesteding van de verbeteringswerken aan de Molen weg (Buurtweg nr. 7) is ondertussen volledig samengesteld terwijl de ver eiste aankondiging in verschillende pu- blikaties van de ondemeroingsvereni- gingen is opgenomen. De opening van de aanbiedingen voor de uitvoering van deze verbeterings werken is vastgesteld op 25.1.1977 ten gemeentehuize. De raming van de werken (verharding en riolering) is volgens het lastenkohier vastgesteld op 5.771.980 fr. De aankoop van de nodige gronden voor de aanleg van stortterreinen in de Dagmoedstraat, ter hoogte van het in dustriepark, is zojuist geregeld. De hindemissen die zich bij deze aan gelegenheid hadden opgeworpen zijn uiteindelijk toch uit de weg geruimd. Vooreerst was er in dit verband een persoonlijke tussenkomst van de hui dige burgemeester van Geraardsber- gen, Dr. VanHeuverswijn, die van zijn bevoegdheid in de C.O.O. Geraards- bergen gebruik maakte of misbruik! om in tegenstrijd met de beslissing van deze instelling, een negatief advies mede te delen. Later bètekende een interpretatie van het gewestplan ruimtelijke ordening een nieuwe hindernis. Hoe dan ook, de verkoopakte is nu toch op 23 december 1976 ondertekend door de bevoegde vertegenwoordigers van de gemeente Schendelbeke en de C.O.O. van Geraardsbergen en Lessi- nes. Gilbert VAN MELLO Burgemeester 7 Nu dat er weer een jaar van goede sa menwerking in onze afdeling voorbij is, houdt het BSP-bestuur er aan ter gelegenheid van Nieuwjaar haar partij leden, lezers van Voor Allen en alle leden van onze socialistische organisa ties evenals hun familie, hun hartelijk ste wensen van voorspoed, geluk en in het biezonder een goede gezondheid voor 1977 aan te bieden. Het partijbestuur hoopt dat in het jaar 1977: de verhoging van de werkloosheid zal worden ingedijkt; tienduizenden nieuwe arbeidsplaat sen zullen worden opgericht en dat er in 1977 in het Geraardsbergse eindelijk verscheidene werknemers worden te werk gesteld. een verbetering van de sociale toe stand van onze arbeiders en gepen sioneerden zal worden bezorgd. Wij wensen van harte dat 1977 een Organiseert in samenwerking met alle takken van de socialistische gemeen schappelijke aktie tweede eindejaars feest op zaterdag 8 januari 1977 om 19.30 uur in het Volkshuis te Zotte gem. Optreden van Walter De Buck en en semble (5 man) Inkom voor de leden gratis, niet-leden 50 fr. als deelname in de onkosten. De openbare bibliotheek «Boekuil», De Colfmaeckerstraat 11, vraagt een medewerker voor de uitleendienst op donderdag van 19 u. tot 21 u. Inlichtingen zijn te bekomen tijdens de openingsuren op zondag van 9.30 u. tot 11.30 u. De bibliotheek is gesloten op zondag 9 januari 1977. Ter informatie hierna nogmaals de openingsuren van de bibliotheek: Zondag: van 9.30 u. tot 11.30 u. Woensdag: van 16 u. tot 18 u. Donderdag: van 19 u. tot 21 u. De voorzitter E. De Clercq De Bibliothecaris, H. Eeckhout Niet minder dan 107 vrouwen kwamen omstreeks 16.30 uur samen om te ge nieten van een geurige taf koffie en een meer dan smakelijke kerststronk, deze laatste vervaardigd door bakker Tuyt- schaever wiens moeder eveneens was aangezeten. Het ging er zeer lustig aan toewanneer genodigde Callebaut Etienne, direkteur van de klinieken Bond Moyson, met zijn echtgenote en vergezeld van kd. Lefèvre Julien hun intrede deden in de zaal Floreal. Het was kd. Julien Lefèvre die zijn reeds jarenlange vriend Callebaut Etienne aan de aanwezigen voorstelde die vervolgens de vrouwtjes wegwijs wist te maken nopens de dienst thuis verpleging van de mutualiteit Bond Moyson. Zeer beknopt maar zeer dui delijk wist Etienne de noodzakelijkheid aan te tonen van dergelijke dienst om tevens te onderstrepen dat een verdere uitbouw ervan wordt nagestreefd ten einde alle mutualisten op dat vlak ten zeerste behulpzaam te zijn. Etienne wist eveneens aan te tonen dat onze mutualisten meer en meer beroep zouden moeten doen op de dienst thuis verpleging die trouwens volledig koste loos is voor de aangesloten leden. Dat de uiteenzetting van onze vriend Callebaut aandachtig werd gevolgd bewijst het feit dat er geen enkel ge rucht was waar te nemen en Etienne kreeg dan ook een verdiend applaus bij het einde van zijn betoog. Vervolgens werd door het SVV- wenst alle partijgenoten, vrienden en sympathisanten een voorspoedig en succesvol nieuwe jaar. haalbaar jaar wordt, met andere woor den dat wij allen gespaard blijven van ziekte, verdere inflatie, krisissen en ze ker van een nieuwe oliekrisis. Het BSP-bestuur hoopt dat ook in 1977 onze leden alles in het werk zullen stel len om onze politieke organisaties in een socialistische geest verder te ver stevigen en uit te bouwen. Daarom vragen wij onze leden dit jaar een bijzondere inspanning te doen om onze politieke organisaties in een socia listische geest verder te verstevigen en uit te bouwen. Daarom vragen wij onze leden dit jaar een bijzondere inspanning te doen om ons 100e lid te mogen aanwerven. Ieder lid kent toch een werkmakker, een werkvriendin, egn gebuur of een fami lielid, die onze socialistische beweging genegen is. Vraag hen lid te worden van onze partijAls BSP-lid kunnen zij dan steeds onbeperkt beroep doen op onze BSP-mandatarissen, op ons BSP-sociaal dienstbetoon. Namens het BSP-bestuur R. VERSCHAFFEL De sekretaris De Denderleeuwse Karnavalraad richt op 3 januari 1977 een groot T-dansant in met discobar en dit in de zaal 8-Urenhuis, Stationsstraat, Dender leeuw. Deze groots opgezette T-Dansant be gint reeds van 's middags 12 uur. De opbrengst komt volledig t?n goede aan de karnavalstoet van 6 maart 1977. Op vrijdag 7.1.1977 voorstelling van de kandidaten prins karnaval tijdens het le Groot Verkleed Karnavalbal in de zaal Verbroedering te Denderleeuw. Het orkest PIPS speelt vanaf 21 uur ten dans. Voorverkoop kaarten 50 fr., kassa 60 fr. Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar bij de Karnavalbond en bij de verantwoor delijke van de groepen. Zaterdag 1.1.1977 Dokter: Ganseman, Wellestraat 18, Denderleeuw, Tel. 66.44.26. Apoteker: Wakker, Geussens, G. Ge- zellestraat 43a, Denderleeuw. Tel. 66.64.30. Zondag 2.1.1977 Dokter: Cassiman, Ommegangstraat 25, Liedekerke. Tel. 66.75.23. Apoteker: Van Den Eynde, Hoog straat 11, Iddergem tel. 66.93.03 en Van Eetvelde, Knoddelstraat 13, Borchtlombeek, tel. 02-58.21.675 De socialistische gepensioneerden ko men bijeen voor hun maandelijkse ver gadering op maandag 10 januari 1977 te 14.30 uur in het 8-Urenhuis. Er is zoals altijd'een kleine tombola voorzien na de koffietafel voor de vrouwtjes ter wijl de mannen zich naar hartelust kun nen vermaken met kaarten en bollen. De leden zullen worden opgehaald met een autobus op de verschillende stop plaatsen in de diverse wijken. Alle leden worden verwacht. De eerste kaartavond van het nieuwe jaar zal doorgaan op zondag 9 januari 1977 in het 8-Urenhuis. Alle belotters en hun echtgenoten worden op deze kaarting verwacht. Het wordt een ge zellig samenzijn onder vrienden, dat niet mag gemist worden. Vorige week werd de karabijnschut- tersklub «De Daltons» door het ge meentebestuur ontvangen om de klub- kampioen te huldigen en de beker van burgemeester Paul Van der Niepen te overhandigen. De kampioen en de klub werden door deze laatste in de bloeme tjes gezet. De heer Boriau werd voor de zoveelste keer alle eer aangedaan door hem tal van trofeeën te overhandigen. Hier volgt het palmares van zijn presta ties. BORIAU EMIEL Tweemaal achtereenvolgend winnaar van de Beker van Burgemeester Paul Van der Niepen. Kampioen 1974-75 L975-1976 van de klub «De Daltons» Vierde geplaatst in discipline 40-schot van Oost-Vlaanderen (1976) Laureaat in het kampioenschap van Be lgië. Heeft in 1975-1976 76 officiële kaarten geschoten van 30 punten. Terloops werden even volgende inlich tingen verstrekt over de stand en het verleden van de klub. Klub ingericht in 1970. De heer Castermans Gunther werd ver kozen als nieuwe voorzitter van de klub. De hh. Van Nyverseel, blijft sekretaris, en mevr. Van Bellingen Paula. Grootste hoop is het volgend Dender leeuw eer aan te doen een goed klasse ment te behalen in de Inter-Club- kompetitie van Oost-Vlaanderen. Nadien werd een heildronk uitgebracht op het sukses van deze kampioen en van de klub. wensen alle militanten, partijgenoten, sympathisanten en kiezers een ge lukkig en voorspoedig nieuwjaar. wensen hun vrienden en alle lezers van Voor Allen het beste voor 1977! bestuur begonnen met de verkoop van loten voor de te winnen prachtige prij zen. Het werd een massale verkoop en hetgeen nog nooit was gebeurd werd nu gerealiseerd daar voor meer dan 5.000 fr. aan loten werd verkocht. Een re- kordcijfer dat bereikt werd in eenzèlfde rekordtijd. Na de tombola werd het S.V.V.- kerstfeest beëindigd en kon iedereen oprecht tevreden de huiselijke aard op zoeken. Wij feliciteren van harte het S.V.V.- bestuur dat er telkens in slaagt van elke festiviteit een waar sukses te maken. Doe zo verder en U hoeft echt niet te blozen. Onze BSP-leden werden reeds in het bezit gesteld van een persoonlijke uit nodiging tot deelname aan de nieuw jaarszitting die doorgaat op vrijdag 14 januari 1977 om 19.30 uur in onze feestzaal Floreal. Naast de gebruikelijke wensen vooreen beste nieuwjaar worden onze leden te vens vergast op een etentje dat als volgt is samengesteld: Garnaalcocktail Tong met madeirasaus en kroketten Geflambeerde pannekoeken Mokka Er wordt eveneens gezorgd voor een tombola van enkele prijzen waarvan de ene prijs waardevoller zal zijn dan de andere. Voor onze BSP-leden is de deelname gratis en indien een lid zijn of haar wederhelft of andere familieleden wil laten deelnemen dient een prijs betaald te worden van 180 fr. en voor de kinde ren beneden de 12 jaar 90 fr. Er wordt tevens getracht wat stemmige muziek te vinden en doen meteen een inspanning om onze nieuwe volksver tegenwoordiger Van Der Niepen Paul en «voor wie geen geweld wordt aan gedaan» Mare Galle aan onze feesttafel te krijgen. De leden weten dat, indien zij wensen deel te nemen, het aangehecht deelne mingsbulletin dienen in te vullen en te bezorgen in ons lokaal uiterlijk tegen 9.1.1977 en dat de laatkomers niet meer worden aanvaard. Wij zijn overtuigd dat al onze leden zullen deelnemen om in een sfeer van vriendschap en samenwerking een ge noeglijke avond te beleven. Wij dienen de klanten van ons lokaal Germinal attent te maken op het feit dat vanaf het jaar 1977 de wekelijkse slui tingsdag wordt vastgesteld op de don derdag in plaats van de dinsdag. Dus vanaf 1.1.1977 zal ons lokaal re gelmatig toegankelijk zijn op dinsdag maar niet op donderdag, behoudens dat een betaalde feestdag opeen donderdag zou komen te vallen. Op 21.12 jl. kwam de gemeenteraad van Welle voor de laatste maal samen met als hoofdbrok het stemmen van een voorlopige begroting voor 1977, welke voor de geqone dienst inge diend werd met een tekort van bijna 4 miljoen. Als eerste punt werd het plaatsen van een paal met lamp, aan de ingang van het station, goedgekeurd (de bestaande verlichtingspaal werd onlangs door In tercom weggenomen); de kosten wor den geraamd op 48.982 fr. Vervolgens kregen we de voorlopige begroting voor 1977 met aan gewone uitgaven 22.004.396 fr. en gewone in komsten 18.157.204 fr., hetzij een te kort van 3.847.192 fr. De buitenge wone uitgaven (hoofdzakelijk wege- niswerken) bedragen 18.344.574 fr. en de inkomsten (leningen) 18.593.469 fr. Teneinde de normale betalingen (wed den enz.) te kunnen laten verder lopen, werden er voor de eerste trimester 1977 voorlopige twaalfden goedgekeurd. In geheime zitting werd de eindejaar- stoelage voor het personeel goedge keurd. Vermelden we nog dat op 20.12.1976 de aanbesteding voor de aanleg van de Kapellestraat heeft plaats gehad, waar de raming 8.666.757 fr. bedraagt, kwam de laagste inschrjver uit de bus met een bedrag van 6.986.000 fr., wat het tekort op de voorlopige begroting 1977 bij toe wijzing van de werken kan helpen ver lichten. Op die dag had ook de aanbesteding plaats voor de Kerkveldstraat, de ra ming bedraagt 1.216.000 fr. waar de laagste inschrijver toch nog 9,215 fr. is ondergebleven. Na de zitting had er een receptie plaats voor de raadsleden, C.O.O.-leden en het voltallig gemeentepersoneel. Hier bij werd aan alle aanwezigen een plak- ket, het wapenschild van Welle uitbe eldend, uitgereikt. Met deze laatste zitting werd een defini tief punt gezet achter het bestaan van Welle als zelfstandige gemeente; wat de toekomst brengen zal, is een groot vraagteken, of het erop zal verbeteren voor het ogenblik, zal niemand durven bevestigen. Er is echter één lichtpunt in de duister nis, al de gelukkigen die op hun werk een dag verlof krijgen bij verhuis, kun nen deze dag aanvragen vanaf 1 januari 1977, gezien we dan allen naar Dender leeuw gaan wonen. CHRISTIAENS Prijsbolling: zaterdag 8 januari Grote prijs Volksvertegenwoordiger P. Van der Niepen, met medewerking van de plaatselijke BSP-afdeling. 3.000 fr. vooruit plus inleg. Begin: 18 uur. Alle formaliteiten in het lokaal bij Herman en Clothilde. Vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 fe bruari in het lokaal bij Herman en Clo- tilde, ten voordele van de Socialistische kaatsklub Iddergem Sportief. Kaarten zijn te bekomen van nu af aan bij de spelers en bestuursleden aan de prijs van 80 fr. Tijdens de vergadering van 3 december jl. werd overgegaan tot verkiezing van een nieuwe partijsekretaris, dit ter ver vanging van de heer Willy Vermeir. Met eenparigheid van stemmen weyd dg. heer Eric Ruysseveldt verkozen tot partijsekretaris van de wijkafdeling Id dergem. Tevens werden de kameraden Van Waeyenbergh Freddy en Jacobs Alfons door burgemeester Coppens voorgesteld als nieuwe leden van BSP-afdeling Iddergem. Samen met onze vriend Herman Triest welke zoals steeds zal blijven instaan voor het abonnementsgeld voor ons weekblad Voor Allen, zullen de kame raden Van Opdenbosche Freddy en Ruysseveldt Eric instaan voor de bij dragen van de partijzegels. Volksvertegenwoordiger P. VAN DER NIEPEN Iedere 4e zaterdag van de maand houdt volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen zitdag in het BSP-lokaal bij Herman, telkens om 10 uur. Het dienstbetoon is volledig kosteloos en geheimhouding is verzekerd. Samen met de passende bloemen staat er onze sympatieke volksvertegen woordiger een warm onthaal te wach ten. De uitbaters van «Café ACHTURENHUIS» te Denderleeuw wensen aan al hun klanten Rekening houdend met het feit dat de wekelijkse sluitingsdag van ons lokaal «Germinal» vanaf 11.1977 wordt ver legd naar donderdag i.p.v. dinsdag dient noodgedwongen de zitdag van kd. Lefèvre Julien eveneens van dag te veranderen. Tot einde van, het jaar 1976 zal deze zitdag bijgevolg op donderdag nog doorgaan maar vanaf het jaar 1977 zal kd. Lefèvre Julien ter beschikking staan van de leden op woensdag vanaf 19.30 uur. Het is bemoedigend vast te stellen dat, niettegenstaande er geen speeldag werd vastgesteld tijdens het kerstweekend, er toch enkele wedstrijden in het kader van het lopend kampioenschap werden gespeeld. Aldus noteerden wij een overwinning van Lefèvre Georges tegen De Winne Jacquis met 7 tegen 6 punten, kreeg dezelfde De Winne Jacquis eveneens op zijn brood van Lefèvre Julien met 8 tegen 6 punten en moest hij eveneens het onderspit delven tegen onze voor zitter Omer De Smet met 10 tegen 7 punten. Onze vriend De Winne Jacquis had wel enige matchen in te halen maar zijn inhaalbeurten zijn bepaald slecht ver lopen. Het zal wel beteren, Jacquis vergeet het niet dat na regen er zonne schijn komt. Met betrekking tot de eerste ronde voor het koningschap werd reeds een wed strijd gespeeld en het was Wanzeele Roger die het kon halen van De Paepe Arnold. Volgende wedstrijden staan nog op het programma die normaal moeten ge speeld worden tegen 1.2.1977: De Flo Gaston tegen Van Reepingen Walter. De Paepe Frans tegen Hoebeke Jean- Pierre Faseur René tegen De Loor Roland. De Smet Omer tegen Van Steenberge Werner. Lefèvre Julien tegen De Waele Ro- dolphe. De Norre Victor tegen Baele Jozef. De Winne Jacquis tegen Monsaert Lu- cien Lefèvre Georges tegen Van De Walle Luc. Parewijck Gaston tegen Lefèvre Leon. De leden worden verzocht de eerste de beste gelegenheid te baatte nemen voor het spelen van deze wedstrijden. De besturen van de B.S.P., S.V.V., Bond Socialistische Gepensioneerden, Jong-Socialisten, Kulturele Centrale v.z.w., evenals het A.B.V.V. en Bond Moyson, wensen aan al hun leden in Hillegem een voorspoedig Nieuwjaar!

Voor Allen | 1976 | | pagina 7