Geraardsbergen NAAR WIE GAAT DIE ZAKKENROLLERIJ HEREN DOKTERS? 0CMW-BR0CHURE mmm (VIANE-MOERBEKE) SCHENDELBEKE Nicole en André Hoogstoel en kin deren ll Hit - Tfllt Freddy De Chou en Gilbert Van Mello wensen u allen het allerbeste voor 1978 KOFFIETAFEL ZITDAGEN VAN SCHEPEN COPPEZ BURGERLIJKE STAND Elfde speeldag vol verrassingen ZARLARDINGE FOTOKRING DE KRAKELING» Linda en Harry WILLEKENS tt i Met de B.S.P. in 1978 Driekoningen in Jam-Club DE B.S.P.-SCHENDELBEKE DE MANDATARISSEN De laatste raadszitting Voor 1977 zit er voor Geraardsbergen op. Alvorens de agenda aan te vatten werd in naam van de onderscheiden partijen het rouwbeklag overgemaakt aan de familie en de PVV-fractie van het over leden raadslid P. De Ceuleneer. De h. De Ceuleneer wordt opgevolgd door h. A. Van den Houten uit de vroe gere deelgemeente Moerbeke. Per ordemotie worden de moeilijkheden opgeworpen rond de Firma Haelterman waar zowat 250 werknemers zijn inge schreven. Schepen Vernimmen be schrijft de firma als een leefbare entiteit die in het geheel van de groep Motte in zijn commerciële inspanningen geremd werd. Er is een oplossing gevonden, aldus W. Vernimmen. De nodige kre dieten zullen worden vrijgemaakt langs Streekeconomie, de Nationale Investe ringsmaatschappij en de Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschappij. Spreker is ervan overtuigd dat wanneer het bedrijf gezond gemaakt wordt, het zal kunnen weerstaan aan de concurren tie. Hiervoor moet men afstappen van de meerderheidsparticipatie door Motte. Op de agenda van de gemeenteraad het kasnazicht 3e kwartaal 1977, OCMW met een verantwoord vermogen van 11.451.770 F., de verzorgingsinstel ling verantwoord vermogen van 25.063.713 F zers. Geef ons een ganse reeks nieuwe, menselijke dokters. De patiënten van Geraardsbergen kunnen er slechts goed bij varen. Laat ons de klacht van vele mensen maar eens herhalen: Hier zoudt ge schrik hebben om ziek te worden. En dan komt men met financiële pro blemen voor de dag: Een privaat instel ling H. Hartkliniek wordt gewurgd door het Stedelijk Ziekenhuis. Walgelijk is het! Iemand zei me: Realiseer U dat dokters elkaar onder ede moeten dekken voor de fouten die worden gemaakt. Verder op de dagorde: Met het oog op-de uitbetaling van de bezoldigingen januari, februari en maart 1978 worden voorlopige kredie ten aangevraagd voor 15.035.159 fr. wedde burgemeester 714.734 F wedde schepenen 2.247.939 F politiepersoneel 17.384:204 F bezold. personeel 15.150.162 F onderwijz. pers. 3.824.000 F huisvuil bezold. pers. 1.773.000 F Bij het gemeentekrediet van België worden volgende leningen aangegaan: a) 1.560.000 F op 5 jaar voor aankoop van 5 voertuigen voor de wegenis- dienst; 1 aankoop vrachtwagen dieselmotor. Pieteraerens: 651.655 F 2 kleine bestelwagens - De Tant Ch.: 220.660 F Kasnazicht 3e kwartaal 1977 Te verantwoorden vermogen Verantwoord vermogen Verschil OCMW 11.451.770 F 11.451.770 F 0 Verzorgingsinstelling 25.063.713 F 25.063.713 F Dc begrotingswijziging van het OCMW 1977 bracht kritiek vanwege de oppozi- tie. Zij schijnt echter te vergeten dat de fusie laattijdig tot stand kwam, door haar fout. Hierbij de wijzigingen. OCMW-Begrotingswijziging 1977 nr 1 - gewone dienst Oorspronkelijke begroting Gewijzigde kredieten Nieuwe uitkomst Ontvangsten 140.551.338 9.438.004 nr 2 - buitengewone dienst Oorspronkelijke begroting Gewijzigde kredieten Nieuwe uitkomst 149.989.342 31.573.832 6.200.000 37.773.832 Uitgaven 140.551.338 9.438.004 149.989.342 31.436.487 6.200.000 37.636.487 Saldo 0 0 0 137.345 137.345 Oppositielid Dr. F. Van Nietiwenhove kon zich maar niet neerleggen bij de begrotingswijziging. Hij betwistte de noodzakelijkheid van het mobiele RX- apparaat in het stedelijk ziekenhuis om dat reeds een toestel aanwezig is in de private H. Hartkliniek. Dit is echter niet verplaatsbaar. Van Nieuwenhove sprak nog van ratio nalisatie van het ziekenhuiswezen te Geraardsbergen zonder zakpraktijken en zakkenrollerij. Dit was voor senator Vernimmen ge noeg om de heren dokters scherp de vraag te stellen naar wie die zakkenrol len] hier ging! Maar dan begint men voorzichtig over wat anders. De senator wijst verder op het niet gestructureerd zijn van onze diensten en het gebrek aan coördinatie. Het is inderdaad zo. De toelagen voor het OCMW komen uit de collectiviteit van de stad. Maar de nieuwe apparatuur, alle appa raten en uitrustingen komen vooral ten goede van de dokters. Wij hebben eerbied voor de genees kunde maar men overdrijft door niet- coördinatie. Bij goede structuren kun nen loyale akkoorden met de dokters onderschreven worden. Zoals het nu is overdrijft men. De dokters mogen goed verdienen, maar woekeren is wat an ders. De discussie dr. Van Heuverzwijn - dr. Van Nieuwenhove gaat later op de avond verder over de bouw van een nieuw ziekenhuis (Van Heuverzwijn) en de heropsplitsing van de diensten over de 2 bestaande ziekenhuizen. Wij kunnen ons niet van de indruk ont doen dat het hier in de discussie voor namelijk niet gaat om de verbetering van de geneeskunde maar gans deze af faire een centenkwestie is en niets an ders. Ik ken een eenvoudige oplossing, le- 1 bestelwagen met gesloten laadbak - De Tant Ch.: 392.940 F I bestelwagen met open laadbak - St.- Adriaan: 295.210 F b) 173.000 F op 5 jaar voor aankoop van verfspuitmachine; c442.000 F op 20 jaar voor de aanleg van voetpaden in ex-Grimminge; d) 1.307.000 F op 15 jaar voor het saldo van de verbeteringswerken aan de buurtwegen nrs 5, 11, 19, 20 en 21 te ex-Zandbergen: e) 553.000 F op 20 jaar voor uitbrei ding van waterleidingsnet in de Vissen- holstraat te ex-Schendelbeke en de wij ziging van de waterleiding te ex- Zandbergen en ex-Waarbeke; f) 740.000 F op 30 jaar voor aankoop van de woning Denderstraat nr 19 met het oog op de aanleg van een parking; g) 7.750.000 F op 20 jaar voor het ge meenteaandeel in de verbeteringswer ken aan buurtweg nr 2 (Hairweg) ex- Idegem gemeen met buurtweg nr 1 (Beekstraat - te ex-Zandbergen) Voor de Kerkfabriek St.-Pietersbanden te Ophasselt is er een begrotingswijzi ging 1977 nr 3 van 5.700 F. Er wordt een aanvullende lening van 10.000.000 F voor grondverwerving «De Gaver» en waarborg door de ge meente van 100% gestemd. Geraardsbergen wordt aangeduid als centrum voor de gewestelijke groep Ge raardsbergen Brandweerdiensten. Goedkeuring wordt verleend aan een politiereglement tot bescherming van duivenwedstrijden evenals een politie verordening op de brandvoorkomings- maatregelen in dancings en lokalen waar gedanst worden. De raad gaat akkoord over voorstel van statuten voor de op te richten stedelijke middenstandsraad en de samenstelling van 8 commissies. Ruimingswerken dienstjaar 1978 wor den goedgekeurd voor de onbevaarbare waterlopen: De Kortelake (121.752 F), De Gaver (212.496 F) en de Gaver gracht 125.172 F); deze bedragen zijn ramingen. Deze reinigingswerken wor den voorgesteld door de Watering. De waterleiding in de Brouwierstraat te Geraardsbergen ex-Zarlardinge wordt uitgebreid. Geraamde kostprijs 89.000 F. Aan de landbouw wegen (Tempelstraat en Breestraat) worden verbeterings werken uitgevoerd (ex-Ophasselt). De nieuwe raming wordt goedgekeurd en beloopt 8.555.133 F. Machtiging tot het verwerven in der minne van een perceel grond van de kerkfabriek Waarbeke, groot 86,04 m2 nodig voor verbeteringswerken aan de Brusselstraat wordt gegeven (2.067 F). Door verbeteringswerken aan de Hair weg te Idegem wordt machtiging gege ven om in der minne een perceel wei land te verwerven, eigendom van het OCMW Geraardsbergen, groot 66,98 m2, voor de prijs van 2.431 F en 16.905 F pachtvergoeding. Het aandeel van de stad in de kostprijs van de werken: Wegen- en riolerings werken, woonwijk Groten Duytskou- ter, 2de fase wordt goedgekeurd mits een bedrag van 5.572.493 F. In het kader van de stadskernvernieu wing wordt een princiepsbeslissing ge nomen om de woning gelegen Nieuw-' straat 17 uit de hand aan te kopen. Toe lagen worden gevraagd. Ten behoeve van de stedelijke brand weer wordt beslist over te gaan tot de aankoop van een minibus dit aan de prijs van 174.640 F (BTW inbegre pen). Er wordt principieel akkoord gegaan om het deel van de trekgracht van de rechter Denderoever gelegen tussen de Guilleminlaan en het Sas te Geraards bergen te overwelven en er tevens een nieuwe weg op aan te leggen van onge veer 3 m breedte. Dit zal de bewoners toelaten in hun tuin een garage te bou wen maar vooral zal op hygiënisch ge bied een grote stap voorwaarts worden gezet. Hiervoor zal een bijzonder plan van aanleg worden opgemaakt. Een ontwerper zal worden aangesteld. Na zovele jaren van aandringen en ergernis zal het er uiteindelijk toch van komen. Wij zijn er blij om! De stad gaat zich daadwerkelijk inzet ten tegen de werkloosheid ingevolge de mogelijkheden geschapen door de so cialistische ministers Boel en Spitaels en de stuwkracht van W. Vernimmen. Het project houdende een tijdelijk bij zonder kader en opgave van de uit te voeren werken wordt goedgekeurd. Door de Stedelijke Muziekschool wordt de betrekking van secretaris bibliothecaris heropen verklaard. Verder interpellaties van raadsleden E. Daver, L. Lion en F. Van Nieuwen hove. Vooraleer de geheime zitting aan te vat ten geeft de burgemeester lezing van een schrijven van de h. gouverneur be treffende sommige gemeenteraadsleden die hun mandaat in opspraak brengen door de geheimhouding van de niet- openbare zitting niet te respecteren. WILLEKENS Harry, Gemeenteraadsl id Zoals vorige maal stelden zich proble men van zitplaatsen op de laatste bij eenkomst van 1977. Voor de koffietafel van dinsdag 10 ja nuari te 14u stipt, werd echter reeds een oplossing gevonden zodat elkeen gezellig plaats zal kunnen nemen. Nieuwe inschrijvingen, waarvan een 10-tal in de laatste weken werden ge boekt, kunnen ter plaatse geschieden. Men zegge het voort De zitdagen van schepen COPPEZ gaan door de donderdag van 11 tot 12 u in de polikliniek, Vredestraat 41 en dé zater dag van 9 tot II u. in het Volkshuis, Markt te Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Geboorten Duhau Steve, Herhoutstraat 16, Gal maarden. De Martelare Kim, Oudenaardsestraat 131, Geraardsbergen. De Rudder Elise, Kattestraat 20, Ge raardsbergen. HUWELIJKEN: Cromphout André en Notaert Marga- reta, Wallestraat 55, Waarbeke. OVERLIJDENS: Groeninckx Gabrielle, geb. 24.3.1903, Nieuwstraat 49, Geraardsbergen. Daneels Maria. geb. 23.10.1919, Dagmoedstraat 64, Schendelbeke. Deneyer Zenon, geb. 28.9.1910, Win- terkeer 38, Galmaarden. Vanden Bulten Frans. geb. 16.4.1910, Gaffelstraat 79, Geraardsbergen. Pletinckx Maria, "geb. 29.10.1909, Bosstraat 4, Geraardsbergen. Hellebosch Georges, LI. 1904, Edin- gesestraat 116, Geraardsbergen. Eeckhout Camile, geb. 24.7.1893, Kasteelstraat 45. Brakel. Duchau Gabrielle, geb. 26.10.1899, Kasteelstraat 9, Viane. Met veel belangstelling werd er uitge keken naar de topmatch tussen Mini- polder en Karmelieten, eerste en tweede uit de reeks. Tegen alle verwachtingen in kwam er deze keer Minipolder niet bij te pas. Het doelpuntenrecital dat we zo stilaan ge woon raakten kwam niet los. Integen deel was het Karmelieten met Van Bok rijk in de spits welke de Minipolderjon- gens naar de vergeethoek speelden. Aan het meesterschap van Karmelieten was er deze keer niets te doen. Voor een tweede verrassing zorgde Reis-center door op eigen veld M.V. Zottegem te gaan inblikken, een niet te onderschatten prestatie. Hierdoor ko men ze langzaam maar zeker nader bij de kopgroep. Door zijn overwinning op ZVC Geu- zenhoek komt SZV oprukken naar de derde plaats op één puntje van de twee leiders. Een moeizame maar toch ver diende overwinning tegen een steeds aan verbeterde Geuzenhoekjongens. Dat de bal voor de ATB-Fiatjongens niet wil lopen konden we andermaal vaststellen in hun wedstrijd tegen Club Zarlardinge. Twee penalty's enigzins aanvechtbaar en een doelpunt afge keurd ontnam hen opnieuw een ver diende zege. DE,UITSLAGEN ATB Fiat-Cl. Zarlardinge 6-6 ZVC Geuzenhoek-SZV 4-7 MV Zottegem-Reis Center 5-10 Minipolder-Karmelieten 4-12 DE RANGSCHIKKING 1. Minipolder 118 2 1 119 65 17 2. Karmelieten 118 2 1 106 66 IJ 3. SZV 1.1 7 2 2 82 57 16 4. MV Zottegem 116 3 2 77 59 14 5. Reis Center 11 5 5 1 71 87 11 6. ATB Fiat 112 8 1 69 103 5 7. ZVC Geuzenhoek 112 9 0 38 91 4 8. CL Zarlardinge 1118 2 70 105 4 De zitdag van schepen COPPEZ zal al hier doorgaan op zondag 8 januari van 9 u 30 tot 10 uin het café DE CLUB Iedereen is welkom. We hernemen weer ons plaatsje in Voor Allen. Goede tradities zijn er om in ere gehouden te worden. Zo was er bij onze krakelingmensen, door de jaren ge groeid, steeds een bijzondere veertien daagse klubavond die laatste dinsdag avond vergadering van ieder jaar. Op deze avond werden dan ook steeds onze vrouwelijke leden uitgenodigt en was er altijd wel een kleinigheid te eten of te drinken. U weet wel, de werken van barmachtigheid «de dorstigen laven en de hongerigen spijzen». Voor 1977 scheen dit alles in duigen te vallen door dit sakkerse late verlof van onze sekretaris. Maar, u kent onze kra kelingmensen,uitgesteld is zeker niet verloren. En zo werd dan voorgesteld in plaats van de laatste vergadering 1977 te vieren, veel liever de eerste bijeen komst 1978 in een bijzonder kleedje te steken. Uiteindelijk werd dan, in gemeenzaam overleg besloten op zondag 8 januari 1978 samen te komen, schutterslokaal. Edingsestraat. Geraardsbergen, met als dagorde: «kleurdia-reeks door het lid Meerpoel Ronny» - koude schotel met liefst zo maar een negental verschillende vlees soorten, - daarna gezellig samenzijn met muziek en dans. Deelname in de onkosten 100 fr per persoon, de aperitief en de dranken zijn ten laste van de groepskas. Laat deze samenkomst een voorsmaakje zijn voor ons jaarlijks groot souper- voorzien voor begin februari 1978. wensen aan alle partijgenoten, vrienden en kennissen een voorspoe dig 1978 Astridlaan 111, Geraardsbergen Eerstdaags ontvangen alle inwoners van groot-Geraardsbergen een verzorgde brochure waarin zij alle inlichtingen vinden betreffende doel en werking van het Openbaar Centrum voor Maat schappelijk Welzijn (O.C.M.W.) - vroeger C.O.O. Deze inlichtingsbrochure komt niet te vroeg en moet enerzijds de inwoners wegwijs maken in de diensten die te hunner beschikking staan en anderzijds hun drempelvrees terzake helpen weg werken. De diensten van het O.C.M.W. zijn hun recht. Nieuw Ziekenhuis O.C.M.W. Op 29 maart 1977 werd een overeen komst ondertekend tussen de H. Hart kliniek en de toenmalige C.O.O. (nu O.C.M.W.), waarbij alle diensten D., C., M., radiologie, laboratorium, pshy- siotherapie en polikliniek zouden ver zekerd worden door de C.O.O. De H. Hartkliniek verbond er zich toe uitsluitend de V-dienst (chronische zieken) uit te baten... Sindsdien is er reeds veel «vuil» water door de Dender gevloeidOp 1 januari 1976 sloot de H. Hartkliniek haar ma- terniteit (dienst M) zonder voorafgaan- delijke verwittiging aan de C.O.O. die nochtans het desbetreffend beddente kort moest opvangen. Op het eerste gezicht kon zulks als een eerste stap in de richting van het ak koord aanzien worden Maar de vrij gekomen bedden in de H. Hartkliniek werden gebruikt voor uitbreiding van haar dienst D (inwendige genees kunde), DUS NIET VOOR DE OP- RICHTING VAN EEN V-DIENST (chronische zieken) ZOALS VOOR ZIEN. Ondertussen moet de gemeenschap van Geraardsbergen het nog steeds zonder enip» V-dienst stellen, met het gevolg d de chronische zieke ouderlingen hun toevlucht moeten nemen tot 't Rust oord van het O.C.M.W. Wat zijn daarvan de gevolgen De chronische zieken die nu noodge dwongen in 't Rustoord voor bejaarden verblijven kunnen daar niet door dokters-specialisten behandeld worden. Daarenboven moet het Rustoord (zegge de stad) een extra-zware personeelslast dragen omwille van de grotere en inten sievere zorgen die vereist zijn voor een groot aantal bestendig bedlegerigen. Weze er aan herinnerd dat op 23.9.1975 de toenmalige Minister van Volksge zondheid aan de C.O.O. (nu O.C.M.W.) zijn principieel akkoord betuigde voor de bouw van een nieuw ziekenhuis met 184 bedden. Steeds re kening houdende met het goedgekeurde akkoord van 29 maart 1972. Het huidig ziekenhuis zal alsdan kun nen aangepast worden tot een werkelijk rustoord voor bejaarden als de beheer raad van de H. Hartkliniek konsekwent is met haar op 29 maart 1972 onderte kende verbintenis die Geraardsbergen een V-dienst moet bezorgen waarop het recht heeft. Richard Rosier onder-voorzitter beheerraad ziekenhuis O.C.M.W. I,t A f ImMk Het partijbestuur hoopt dat in het jaar 1978: de verhoging van de werkloosheid zal worden ingedijkt; tienduizende nieuwe arbeidsplaat sen zullen worden opgericht en dat in 1978 er eindelijk in het Geraardsbergse verscheidene werknemers en bedienden worden te werk gesteld; een verbetering van de sociale toe stand van onze werknemers en speciaal van onze gepensioneerden zal worden bezorgd. Wij wensen van harte dat 1978 een haalbaar jaar wordt. Met andere woor den, dat wij allen gespaard blijven van ziekte, verdere inflatie en crisissen. Het B.S.P.-bestuur hoopt dat ook in 1978 onze leden alles in het werk zullen stellen om onze politieke organisaties in een socialistische geest verder te ver stevigen en uit te bouwen. Daarom vra gen wij, dat elk lid van onze afdeling minstens één lid zou laten aansluiten. De aansluiting bij de B.S.P. vergt in onze ex-gemeenten Viane-Moerbeke een bepaalde moed; deze om zich poli tiek te engageren, om zijn opvattingen en zijn verzuchtingen te verdedigen. Vraag uw vriend, uw familielid of uw werkmakker met ons mee te strijden in het maatschappelijk leven van ons land en binnen onze partij zelf. Als B.SP.-lid kunt gij steeds beroep doen op onze B.S.P.-ma,ndatarissen en op ons B.S.P.-Sociaal dienstbetoon. Gezien de moeilijkheden die onze bo den kd. Syroit en kd. Doorns hebben met het ophalen van de bijdragen (partij- Voor Allen) werd op de laatste bestuursvergadering besloten, aan onze leden en lezers te vragen, indien het financieel mogelijk is de bijdragen per jaar of per 6 maanden te betalen. Indien er vrienden dit systeem van betalen niet wensen zullen onze boden zoals vroeger (om de 2 a 3 maanden) aan huis komen. Wij vragen toch een beetje begrip van onze boden. Het zijn toch ook partijge noten die veel van hun vrije weekend moeten opofferen om de bijdragen op te halen. Dus, wij rekenen op U! Het partijbestuur wenst aan onze jonge partijgenoten Dirk De Raedt en Carine Verschaffeldie op 2312.77 in het hu welijk traden, veel geluk en voorspoed. Jam-Club Schendelbeke heeft het initia tief genomen de jaarlijkse wedstrijd voor gemaskerden te organiseren op vrijdagavond, 6 januari. Dit jaar opnieuw, zijn er verschillende prijzen te winnen voor individuelen, koppels en groepen. Jam-club zal toegankelijk zijn vanaf 20 uur. De wedstrijd zelf wordt gehouden rond 24 uur. Zorg er voor bij de winnaars te zijn. Bij voorbaat hartelijk welkom aan al len. Jam-club De S.V.V., C.S.C. en JAM-club Schendelbeke wensen U een voorspoedig 1978

Voor Allen | 1978 | | pagina 7