J Bij het begin van het jaar (viane-moerbeke) 75 JAAR SOCIALISTISCHE VROUWENBEWEGING FELICITATIES VAN RALDES VOOR HOUDING VAN STADSOESTUUR Met de allerbeste wensen voor 1978, vanwege het PARTIJBESTUUR VAN IDEGEM WIJ STEUNEN DE SOCIALISTISCHE PERS Geraardsbergen BURGERLIJKE STAND ROUWBEKLAG ZITDAGEN VAN SCHE PEN COPPEZ De Slokops Minivoetbal verovert de jeugd van Geraardsbergen SPORT NAAST DE MARGE Goed geslaagde bakschieting Kultuuropbouw Jeugdclub «'T Krotteken» BIJZONDERE KLEUR-DIA AVOND POLLARE Wm Jeugdklub Tien-Twen Antwoord op een briefje S Het is zo een beetje de gewoonte om bij de jaarwisseling het verlopen jaar te overschouwen en zijn wensen voor het nieuwe jaar te formuleren. Laat ons goede gewoonten overnemen en be houden. Het jaar 1977, het fusiejaar, zouden wij kunnen samenvatten als een aanpas- 'singsperiode. 11 nieuwe gemeenten werden bij de reeds 5 bestaande fusie gemeenten gevoegd, één geheel vor mend van meer dan 30.000 inwoners gespreid over een oppervlakte van 8.289 ha. Een nieuwe opdracht maar ook nieuwe mensen. De gemeente raadsverkiezing bracht 31 mensen uit de verschillende deelgemeenten samen behorende tot vier (of vijf?) partijen. Een lijst kreeg van de bevolking de meerderheid maar onderlinge tegenstel lingen en eigenbelangen belette hen samen te besturen, hiermede nogmaals het zinloze en het immobilisme van een standenpartij aantonend. Teneinde de belangen van de ganse bevolking beter te kunnen verdedigen werd de B.S.P. bereid gevonden bestuursverantwoor- delijkheid op te nemen. Ik geloof dat haar vertegenwoordigers het voor het eerste jaar helemaal niet slecht gedaan heb ben. Onze 2 schepenen kwijten zich konse- kwent van hun taak. Het beleid van schepen Vemimmen inzake sport, sport- infrastruktuur en het daarbijhorend personeelsbeleid mag als voorbeeld ge steld worden. De speelterreinen kregen een flinke beurt en voor 1978 werden plannen gemaakt om deze nog verder uit te bouwen. De middenstandsraad kan weldra op zijn initiatief van start. Schepen Coppez zorgde dit jaar terug voor een schitterende «Dag van de Mu ziek» en Zomercavalcade. Alle inwo ners van de derde leeftijd konden dank zij zijn initiatief er terug een dagje uit. De burgerlijke stand wordt op een cor recte manier geleid. Zijn bezorgdheid inzake de toeristische uitbouw binnen de mogelijkheden van Geraardsbergen zullen weldra hun vruchten afwerpen. Hopelijk kent zijn motie, aanvaard tij dens de laatste raadszitting, succes om aldus Geraardsbergen als uitloper van de Vlaamse Ardennen mede te laten de len in de gelden die zullen ter beschik king gesteld worden voor de toeristi sche uitbouw van deze streek in het ka der van het 150-jarig bestaan van de natie België. De B.S.P.-fractie in de gemeenteraad als geheel krijgt zelfs de lof van de pers van de politieke tegenstrevers. Hun in zet ter verwezenlijking van hun socialis tische doelstellingen, hun tussenkom sten en interpellaties kunnen niet onop gemerkt aan de bevolking voorbij gaan. Laat hun zo doorgaan. Wat voor 1978? Verschillende initiatieven dienen ge nomen of verder uitgewerkt te worden inzake werkgelegenheid, huisvesting, toerisme, culturele en sportinfrastruc tuur, leefmilieu, dorps- en stadskernr herwaardering. Een planning met prio riteiten inzake wegeniswerken, aanleg van rioleringen, fiets- en voetpaden is meer dan noodzakelijk. Een reorganisa tie inzake zieken-, gehandikapten- en bejaardenzorg dringt zich zo spoedig mogelijk op. De bevolking mag hope lijk rekenen op meer informatie en in spraak. Een eerste uitdaging voor 1978 wordt alvast de slechte finapciële toestand. In een vorige bijdrage wees ik er reeds op dat de stad financieel boven haar toeren draaide. De fusie wordt alles behalve een besparing. De oprichting van het O.C.M.W. met verruimde bevoegd heid, de beknotting door de regering van de dotatie van het Gemeentefonds (bijna de grootste bron van inkomsten voor de stad), de beperking van som mige ontvangsten van de stad uit de water-, gas- en electriciteitsbedeling, de inflatie en de slechte economische toestand die vooral onrechtstreeks via de gezinnen inwerkt, zijn allen nega tieve elementen die zwaar doorwegen op de stadsfinanciën. Nieuwe belastin gen kunnen slechts overwogen worden na een diepgaand onderzoek van het stadsbeleid en de behoeften van de be volking. Indien nodig moeten zij recht streeks en rechtvaardig verdeeld wor den over de bevolking waarbij rekening moet gehouden worden met de steeds groter wordende belastingsdruk op de kleine en middelgrote inkomens. De B.S.P«. dient hier waakzaam toe te zien. Intussen de beste wensen voor 1978 De Chou Freddy Dit jubelfeest werd met luister gevierd in de feestzaal van het Volkshuis. Voorzitster Julia Bauwens maakte als inleiding de historiek van de beweging, terwijl Senator Vernimmen aanpaste met 'n aanaacntig beluisterde feest rede. Bij deze gelegenheid werden de twee oudste bestuursleden, de gezellin nen Wicheler Jeanne en De Zutter Jeanne in de bloempjes gezet en met een geschenk bedacht. Senator Vernimmen had eveneens het genoegen hen van wege Minister Boel van Binnenlandse Zaken de gouden legpenning te over handigen. Ook voorzitster Julia Bau wens werd met deze legpenning vereerd als bestuurslid van het eerste uur van de Socialistische Vrouwenbond. Melden wij nog de aanwezigheid van de kden Lucien Walraet en Harry Wille- kens, respect, voorzitters van de BSP- afdeling en de wijkclub-Centrum, als mede van kd Richard Rosier, lid OCMW. Het feest besloot met een smakelijk eetmaal, dit jubelfeest waardig, en na tuurlijk met een flinke danspartij op de tonen van «Studio One». Onze foto toont de gelauwerden rond senator Vernimmen. R.R. moeten doen op deze speler. Wij wen sen hem een vlug herstel en hopen dat hij de rangen van zijn ploeg zo snel mogelijk zal kunnen vervoegen. Dus allen op post voor de grote derby in de sporthal te Geraardsbergen waar Wezenvrienden zich eens moet rehabi- lizeren ten opzichte van de vele neder lagen opgelopen tegen hun stadsgeno ten The Donalds. Zaterdag 14 januari: Om 18.00 uur de Reserven. Om 19.30 uur de 1ste ploeg. Wij hopen alle basketliefhebbers op post te zien om hun spelers aan te moedigen. Tot kijk! ROGER GEBOORTEN De Clercq Perry, Gentsestraat 35, Ge raardsbergen. Van Damme Gert, Bergestraat 17b, Herzele. De Roeck Robbi, KI. Marktweg 17, Schendelbeke. Vunck Diederich, Alfonslaan 17, Op- hasselt. Van der Meulen Toni, Kerkstraat 13, Geraardsbergen. De l'Arbre Koenraad, Nattendries 3, Herne. Clompen Pieter, Pluimbroek 17, Lierde. De Geyter Anja, Cauweistraat 3, Ge raardsbergen. HUWELIJKEN Andries Herman en Coessens Gisèle, Kerkstraat 42, Geraardsbergen. Jorion Jean-Marie en Henau Anne, Heirweg 40, Idegem. De wachter Marc en Poelaert Marianne, Nieuwe Baan 49, Moerbeke. OVERLUDENS Vander Putten Maria, geb. 12.12.1890, Kerkstraat 7, Moerbeke. Andries Oscar, geb. 18.11.1888Plaats 40 Schendelbeke. De Taeye Maria Louise, geb. 30.3.1904, Kapellestraat 38, Moer beke. Hoogstoel Emile, geb. 27.11911 Gobzakstraat 22, Galmaarden. Ghys Remi, .geb. 6.2.1902, Hogeweg 123, Geraardsbergen. Vandroogenbroeck Arthur, geb. 27.2.18QO Acrenstraat 4, Viane. Het BSP-bestuur van de afdeling Viane-Moerbeke betuigt langs deze weg haar diep mede voelen aan partij se- kretaris Remi Verschaffel, aan zijn echtgenote, zijn kinderen en familie, bij het afsterven van zijn teergeliefde moe der. Frans Pevenage, Voorzitter. De zitdagen van schepen COPPEZ gaan door de donderdag van 11 tot 12 u. in de polikliniek, Vredestraat 41, en de za terdag van 9 tot 1 lu. in het Volkshuis, Markt te Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Voor de tweede maal kwam de erken ningscommissie bijeen voor de verkie zing van een Voorzitter, onder voorzitter en secretaris. De vorige ver kiezing werd teniet gedaan om verschil lende redenen. De uitslag van de tweede verkiezing gaf de zelfde uitslag. De heer Maes werd voorzitter, de heer Delobel werd onder-voorzitter, voor de functie van secretaris was er niemand te vinden (te veel werk). De beide voorzitters zullen de taak waarnemen in afwachting er toch een goeie ziel gevonden wordt. Op de agenda van de vergadering ston den tevens nog het onderzoek van de nieuwe aanvragen om toetreding tot de Culturele Raad van Geraardsbergen: 1. De Bibliotheek van Grimminge, be staat al sinds 1952, geen enkel bezwaar. 2. De foto- en Kinokring van Ge raardsbergen, reeds sinds vele jaren ak- tief zowel binnen als buiten de stad, geen enkel bezwaar. 3. De Katholieke Bijbelkring vroeg ook zijn aanvraag met een meterslange brief, te veel om allemaal waar te zijn. We waren zeer verwonderd en wij niet alleen, 20 jaar geleden was het verbo den om de bijbel te lezen, maar ja in de moderne wetenschappelijke wereld is de mens volwassen geworden. We konden dit echter niet aanvaarden, gezien het overtuigend godsdienstig ka rakter. Straks komen ze allemaal nog af: de evangelisten, de boedhisten, de mos lems, de mormonen, de christianisten enz... Zo iets moet buiten de Culturele Raad blijven. Alhoewel ik nog altijd niet goed weet wat ze daar kwamen uitvangen, deden voorzitter Cansse en Schepen Huysveld gerust wat kolen op het vuur om het heet te houden. Ze zijn toch alleen maar waarnemers en dienen zich dan ook niet in de debatten te mengen. Na de stem ming dienen ze volgens de erkennings commissie wel opgenomen te worden. Evenwel dient dit nog bekrachtigd,'wor den door de Algemene Vergadering van de Culturele Raad. We krijgen zo lang zaam de indruk dat de Culturele Raad een katholiek onderonsje wordt. Even wel de kruik gaat zo lang te water tot ze breekt! Albert Maudens C.S.C. - VORMINGSWERK GERAARDSBERGEN Opdonderdag 19 januari 1978 komt de C.S.C.- Vormingswerk afdeling Ge raardsbergen voorde eerste maal samen voor de bespreking van een aktueel pro grammapunt «Een Socialistische visie op het gemeentelijk cultuurbeleid. De inleiding word verzorgd door Jonny Lampens, Secretaris van de gemeente lijke Culturele Raad. Tevens zal de C.S.C. voor de komende maanden haar werkingsprogramma eens onder de loupe nemen. De bijeenkomst heeft plaats in het Volkshuis, Feestzaal, Markt 15 te Ge raardsbergen. Begin om 20 uur. Nie mand mag ontbreken. Voor de CSC- leden welke geen uitnodiging ontvan gen hebben telt dit als uw persoonlijke uitnodiging. Jonny Nadat de Minivoetbal, mede dank zij de openstelling van de Stedelijke Sportzaal te Geraardsbergen, het grote publiek wist aan te trekken, volgen nu ook de jongeren. Onder impuls van de jongens van FC. Toekomst uit Overboelare wordt er een Jeugdkompetitie minivoetbal met acht deelnemende ploegen op gang ge bracht. Het idee kreeg vaste vorm tijdens de kerstvakantie en met de steun van de heer Walter De Duffeleer, verantwoor delijke voor de jeugdkompetitie, en de heer Dirk Flamee, gewestelijk secreta ris van de N.O.M.B. en verantwoorde lijke voor de gewestelijke volwasse nenkompetitie. worden de ideeën wer kelijkheid. De deelnemende ploegen zijn: F.C. Toekomst A en B, De Ribets A en B, ATB Fiat, FC Boulevard, M.V. Neder- boelare en M.V. Dina. De kompetitie start op zaterdag 21 ja nuari 1978 om 11 uur in de Stedelijke Sportzaal, Grote Weg 23 te Geraards bergen en loopt tot einde mei 1978. De ploegen bestaan uit jongeren van acht tot achttien jaar. Maar nu reeds wordt er gedacht aan een andere for mule voor 't volgend seizoen. Ten einde het leeftijdverschil te kunnen overbruggen, zou de kompetitie in twee reeksen gesplitst worden nl. van 8 tot en met 12 jaar en van 13 tot 18 jaar. Tevens zal er in september 1978 een algemene oproep gedaan worden om de minivoet bal bij de jeugd nog meer te kunnen propageren. Intussen wensen we de eer ste minivoetbalkompetitie voor jeugd- ploegen te Geraardsbergen alvast veel sukses toe. Jonny door Prové Roger WEZENVRIENDEN ZET ZIJN TWEEDE RONDE SLECHT IN! THE DONALDS NEMEN EEN GOEDE START! Dat Wezenvrienden op verplaatsing naar Velzeke het zeer moeilijk zou heb ben om de punten te behalen, lag wel in het vooruitzicht. De legerdienst van sommige basisspelers speelt nog altijd een grote rol en binnenkort gaan er nog twee spelers dezelfde weg op, zodat het seizoen zich niet rooskleurig gaat voortzetten, indiende rangen uitgedund blijven. Op Velzeke was het van in de beginfase reeds duidelijk dat er geen fut in zat bij Wezenvrienden en de thuisploeg had geen zorgen om deze ploeg achter zich te houden. De rust gaf al een klare kijk op de uitslag, want een achterstand van 46-29 was niet meer te overbruggen. De tweede helft gaf een zelfde beeld met een lakse bezoekende ploeg en een thuisploeg die steeds maar haar voor sprong bleef vergroten. Eindstand: 90-66. Voor volgende week staat er de lokale derby op het programma! Wezenvrienden speelt aan huis of liever in de sporthal tegen haar stadsgenoten de The Donalds, die haar tweede ronde schitterend inzette door Robot Eine te verslaan, met 68-48 wat gezien het grote verschil een goede wedstrijd voor The Donalds betekent. Een spijtig en misschien ook een grote handicap voor The Donalds is het uitvallen van hun sterspelers Mahauden Michel, die een val opliep op enkele minuten van het einde en zich kwetste aan beide armen. Gezien de ernst van dit ongeval nl. breuk van de beide armen, zal The Do- halds dit seizoen geen beroep meer Op de jaarlijkse bakschieting mag het B.S.P. bestuur zich verheugen op de grote belangstelling Bijna alle kam pioenen waren er aanwezig. Er waren vier vrienden met 4 gaten, die moesten dan ook kampen voor de eerste plaats. Het pleit werd gewonnen door een brie venbesteller uit Idegem. Eerste dus: D'Hoker Danny, tweede De Waele, derde De Braekel Eddy, vierde Van Cauwenberg, vijfde Carnail, zesde Bauwens Gustaaf, zegende Borie Remi. Over de derde moeten wij zeggen dat het nog een zeer jong kandidaat is. Het partijbestuur wil langs deze weg de lokaalhouders bedanken omdat zij hun café een dag aan het bestuur afstonden om zo de kas te helpen spijzen. Ook houden wij er aan alle vrienden te dan ken die het ons mogelijk hebben ge maakt onze «Eindejaarsfeesten» te doen slagen. Het Bestuur Op zaterdag 14 januari 1978 groots «Kottelettenfestijn» in het jeugdhuis 't Krotteken, Ankerstraat 2 Idegem, vanaf 12 tot 22 uur. Deelnemingskosten 100 F. Zaterdag 28 januari 1978 te 20 u. Feestzaal Volkshuis, Markt, Geraardsbergen Ingericht door fotokring «De Krakeling» met: WANDELEND DOOR HET OTZTAL bergtochten vanuit Obergurgl - Vent en Langenfeld. Met deze reeks toont sekretaris Ghijsbrecht August ons terug Oostenrijk - Tirol onder een ander aspect, na de pauze: «AGADIR... WAAR DE AARDE BEEFDE» Ook deze reeks is verwezenlijkt door Ghijsbrecht A. en toont ons... een ander Marokko. Voor deze bijzondere kleurdia-avond, in overvloeiing met aangepaste tekst en muziek, is iedereen welkom. Inkom vrij! Geen nieuwe Denderbrug voor alle verkeer aan «zwarte fles». Tijdens de gemeenteraadszitting van vroeg C.V.P. raadslid De Riemaec- ker het Stadsbestuur om de nodige voet stappen aan te wenden teneinde een brug voor alle verkeer te laten bouwen aan de zwarte fles te Pollare i.p.v. het huidige voetgangersbrugje. De motivering daartoe luidde dat in het kader van de fusie een rechtstreekse verbinding tussen Pollare- Denderwin- deke enerzijds en Appelterre-Eichem- Voorde anderzijds uit economisch en verkeerstechnisch oogpunt méér dan noodzakelijk was. Namens het Stads bestuur verzette onze vriend Jacques Timmermans, schepen van openbare werken, zich tegen dit voorstel. Hij motiveerde deze beslissing als volgt: 1uit het oogpunt van financiële over wegingen (personeel) worden slechts vaste bruggen meer gebouwd, zodat grote onteigeningen nodig zouden zijn voor realisatie; 2. financieel zou deze realisatie volle dig ten laste vglleiy van de stad, daar de staat slechts nieuwe bruggen bouwt aan rijkswegen; 3gelet op het landelijk karakter en de kleine, kronkelige wegen (o.a. Riet straat - Eichemstraat) enkel de schen ding van de mooie Dendervallei zou deze brug tot gevolg hebben; 4. te meer ook daar deze brug vanuit Pollare voor gemotoriseerden weinig functie heeft: inwoners uit Pollare gaan thans te voet of per fiets naar «de halte» te Eichem en met de wagen wordt te Ninove-Stad de trein genomen, gelet op de parkeermogelijkheden. Tot slot stelde kd. Jacques Timmer mans enkel voor aan het huidige brugje herstellingswerken te laten uitvoeren en de procedure tot overdracht aan de Staat in te zetten, omdat aldus specifieke diensten Z^ch met kennis van zaken kunnen inlaten met het onderhoud. Deze beslissing van het Stadsbestuur viel bij het overgrote deel van de bevol king in goede aarde, wat de C.V.P. hierover ook moge schrijven. Zelfs te Pollare is men opgetogen over onze houding. gang verkeer zou in de hand werken langs straten die daartoe totaal onge schikt zijn (Neuringen, Hoogstraat, Schuitstraat, Rietstraat) en situaties kreëren zoals in de Kattestraat te Oke- gem. Noch de kern van Pollare, noch die van Eichem heeft belang bij dit soort verkeer. Tenslotte is er het landschappelijk ele ment. Afgezien van dé overweging dat de nieuwe brug landschapstorend zou werken, zoals door U aangehaald, wil len wij er de aandacht op vestigen dat de huidige brug een unicum is in de Den dervallei, en vanuit het gezichtspunt van de industriële archeologie een be langrijke waarde heeft. Bovendien kan de brug een attraktief element zijn in de toeristische valorisatie van de Dender vallei. De enige manier om de brug te behou-, den is ze te onderhouden. Hopelijk is de beslissing om de brug over te dragen aan het Bestuur der Waterwegen geen middel om de verantwoordelijkheid voor het voortbestaan op anderen af te wentelen. We verwachten dat het stads bestuur de bevolking zal inlichten over de daadwerkelijke stappen die zij tot behoud en onderhoud van de brug zal zetten. Mogen wij van de gelegenheid gebruik maken om te vragen dat alle beslissin gen met grote gevolgen voor de ruimte lijke ordening van Groot-Ninove zou den achterwege blijven tot dat het struk- tuurplan voor de stad een samenhan gende visie op de toekomst heeft ont wikkeld. Zoniet wordt het nut aan een dergelijk plan mee te werken ook vanuit het standpunt van de burger twijfelachtig. Aanvaard onze blijken van waardering voor uw standpunt inzake de Dender brug te Pollare en onze verwachting voor uw blijvende inzet tot het behoud ervan. Met de meeste Hoogachting, L. Van Der Helst Voorzitter D. Van de Perre- Lid van de Raad van Beheer Ten bewijze van dit alles publiceren wij graag een schrijven van RALDES, de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Den der en Schelde. Geacnte Heer Schepen, Hierbij willen wij het stadsbestuur ge lukwensen met de beslissing van de gemeenteraad inzake de Denderbrug te Pollare. Vooreerst delen we uw inzicht dat het ekonomisch belang van een nieuwe brug miniem is en niet opweegt tegen de kosten, gezien het hier gaat om een tra fiek van zeer lokaal belang, zodat de hudiige verbinding ruimschoots vol staat. Vervolgens menen wij dat een nieuwe brug een toenemende stroom van door- Dank voor de toffe wensen naar aanlei ding van het nieuwe jaar en het tienjarig bestaan van de klub. Wij zijn erg opti mistisch het nieuwe jaar ingegaan. Dejeugdhuisraad, allerlei aktieve groe pen, de beheerraad. Toon en Rietje •hebben reeds enkele plannen. De grote zaal wordt voor het eerst weer open gesteld voor de karnavaldagen (10 tot 12 februari), voor de kleinkunstgroep BOTS 11 maart)het feest van de derde leeftijd (18 maart), een school- T.T. (25 maart), mosselfestijn V.C.T.T. (8 en 9 april), en een grootse jubileumviering (15 april). In de maand januari alleen presenter de instuif en de Sloepie: Kosmisciie muziek (15 januari), Snackbar - Sloe- berke (21 januari), Melaatsenaktie (28 januari), de week van de soldaat en Impuls-week-ends te Dworp, en vooral veel toevalligheden die klub tot echte klub maken. De eerstkomende grote aktiviteit apart te vermelden is voorbehouden aan de filmliefhebbers: TAXIDRIVER van Martin Scorsese, een grote psycho-sociale film dien in 1976 be kroond werd met de Gouden Palm van het festival te Cannes. Sommigen denken: niet alleen de klub verjaart, wij ook en zij «geven iets», waarvoor dank. Ook de klub zal probe ren wat terug te geven.

Voor Allen | 1978 | | pagina 7