St. Lievens Houtem Denderleeuw TERUG ENORM SUCCES!! If I DOS Ah» ZIJ HERDERSEM WAAROM GEEN REKLAME OP HET B.R.T. TELEVISIESCHERM? HERRIE EN ONRUST IN DE WIJK HEMELRIJK!! Rt Pi HILLEGEM BILJARTCLUB CAFE RESSEGEM TE SLAP VOOR ONZE GERMINALVRIENDEN PRACHTIG GESLAAGD FEEST KERSTFEEST Verkiezingen Miss Bette te Lede C.S.C. - AFDELING LEDE 20 JANUARI 1978 VOORDRACHT MET DEBAT KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE COLCO CROSS W.A.O.D. TE VLIERZELE B.S.P. GEPENSIONEERDEN IN FEEST li* NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEDIENSTEN SOUPER REISSPAAR- KAS SOCIALISTISCHE GEPENSIONEERDEN BIJEEN BELOTAVOND SOCIO CULTUREEL CENTRUM VAN DE S.V.V. c Uitslag maandelijkse belotwedstrijd «De Boskanters» 1. Aelbrecht Cl. 3251 2. De Cock Hortense 3232 3. V.d. Jeught Arséne 3190 4. De Leeuw Henri 3173 5. De Meersman Roger 3160 Algemene klassering na vier wedstrijden 1. De Meersman Albert 12173 2. V.d. Eede Frans 12161 3. De Wolf Achiel 12086 4. De Meersman Frans 12008 5. Tombeur Emile 11958 St.-Antoniusfeesten Op zondag 22 januari om 15 uur ver trekt de Folkloristische stoet op de wijk Boskant met medewerking van de 190- jarige Koninklijke Harmonie en haar kampioenen. Om 15u30 officiële ope ning van het jaar van het dorp in het dienstcentrum door schepen mevr. De Maght-Aelbrecht, gevolgd door de 16e pensen worp voor klein en groot, met als 1 ste prijzen de zilveren en gouden pens. Op zaterdag 28 januari te 21 u in de zaal Capri Dorpsbal ten voordele van de «Herdersemse kermissen». Op zaterdagavond 14-1-1978 werd De Meersman Prosper het slachtoffer van een dodelijk verkeersongeval in de Aalststraat te Herdersem. Onze innige deelneming aan de familie. Traditiegetrouw had op zondag 8 ja nuari het BSP-kerstfeest plaats. De kin dernamiddag gestart om 13u30 met een komische film, ondervond na een paar minuten enkele technische moeilijkhe den, die vlug opgelost werden, door het aanbrengen van een nieuw projektietoe- stel. Er werden een paar films gedraaid van den Dikken en den Dunnen en als hoofdbrok een Tarzanfilm. De aanwe zige kinderen waren natuurlijk in hun nopjes. Na deze filmvoorstelling rond 16 u kwam de Kerstman op bezoek. Alvo rens hij begon met het uitdelen van kerstpakketten ging de brave man over op de muzikale toer. Inderdaad, geïn spireerd door vader Abraham werd het Smurfenlied gezongen, en de «Smurf- kens» zongen uit volle borst, waarvoor zij dan beloond werden met hun kerst pakket. Om 18 uur had de koffietafel plaats waarvoor niet minder dan 82 leden in geschreven hadden. Tijdens de pauze schetste provincie raadslid Alois Van den Bossche de pro vinciale politiek met in bijzonder de aankondiging van de aankoop van gronden door de «Intercommunale» te Gijzegem en te Hofstade, die later als bouwgrond zullen verkocht worden aan kandidaat bouwers, na het aanbrengen van de nodige infrastruktuur (wegen afvoer, water, electriciteit, enz). Hij gaf tevens een korte uiteenzetting over het verwerken en storten van het huisvuil in onze stad. Kd. gemeenteraadslid Tuur de Sutter had zich laten verontschuldigen wegens het doopsel van zijn kleinzoon, (Profi ciat grootmoeder) doch vond nog de tijd om later op de avond de gemeentelijke politiek toe te lichten en enkele toe komstplannen naar voor te brengen, in bijzonder de openbare werken in onze deelgemeente. De avond werd besloten met een blitz- tombola ingericht door de S.V.V. en het overhandigen van een geschenk aan al de aanwezigen. Pieters Albert t- Jr Te Lede had de verkiezing van miss Bette opnieuw een enorme bijval. De zaal de Lelie was opnieuw veel te klein om al de belangsyellenden en karnavalisten een plaatsje te geven. Na een spannende strijd werd Elsje Van Overwaele (Impe) tot Miss Bette gekroond voor Martine Baecke en Nicole Luwaert. Foto: miss Bette, samen met de voorzitter van het feestkomitee Julien De Cremer, prins karnaval, eerste eredame Martine Baecke, schepen Henderickx en een paar bestuursleden. door Georges BROGET, ondervoorzitter Raad van Beheer B.R.T. Cultureel Centrum - Lede - Aanvang 20 uur. Gratis Inkom Een grote massa wielerfans hebben te Vlierzele een prachtige wedstrijd mee gemaakt. Voor de zevende maal werd immers Pierre D'Haese tot kampioen van België gelauwerd. Van bij de meet af aan streed hij in de eerste gelederen, om reeds bij de tweede doortocht de leiding in handen te nemen en die niet mer af te staan tot aan de eindstreep. Nochtans moet vermeld worden dat de voorlaatste ronde Windey tot op 300 meter van de leider genaderd was toen hij ongelukkig plat reed. Zoniet had dit de verrassing kunnen worden. Windey behaalde met zijn tweede plaats de kampioenentrui bij de veteranen (ouder dan 35 jaar). Nog een eervolle vermelding voor de lokale ren ner Vettenburg die de 14de plaats ver overde en alzo verscheidene cracks ach ter zich liet. De uitslag: 1. D'Haese, 2. Windey op 35 sec., Buyle op lmin.30 sec. 4. Straetmans, 5. Boelens, 6. Pö- lanski, 7. Van der Haegen, 8. D'Hul- ster, 9. De Pauw, 10. Scherre. A.D.R. Op maandag 26 december (2de Kerst dag) waren onze gepensioneerden terug allen op post in onze voor de eindejaars feesten prachtig versierde feestzaal «Floreal». Een rijk versierde tafel moest plaats ge ven aan zowat een 120 tal leden die voor de negende maal het kerstfeest bij woonden. Het was ook zeer stipt dat de voorzitster een welkomswoord tot de leden richte, en daarbij ook de aanwezigheid van onze twee schepenen LEFEVRE Julien en VAN LIERDE Serge met een woord van dank aanmelde. Ook was het met genoegen dat zij een paar minuten later onze Kd. Volksver tegenwoordiger Van der Niepen Paul kon verwelkomen, en hem eveneens dankte voor zijn aanwezigheid. En nu was het eten geblazen, het was terug iets nieuws (daar zorgde natuur lijk Laurence voor). En of er het buikje rond uitzag op het einde, dat moet U eens aan de aanwezigen vragen. Tijdens de koffie lichte onze vriend Van der Niepen Paul kort maar zeer duide lijk de nationale politiek toe, met in het bijzonder hetgeen door onze socialisti sche Ministers wordt uitgebouwd. De kameraad Lefevre Julien sprak daarna over het gemeentebeleid, en schetste in het kort de deelname van de B.S.P. in de bestuursmeerderheid en hoe de za- Woensdag 4 januari 11bood het college van burgemeester en schepenen aan alle gemeentelijke personeelsleden (onder wijs, administratiediensten en politie) evenals aan alle gemeenteraadsleden en verkozenen O.C.M.W. een Nieuw jaarsreceptie aan gevolgd door een ge- zamelijk etentje. Namens het college bracht burgemees ter Dubois alle aanwezigen wensen voor een gelukkig en voorspoedig 1978. Tevens benadrukte hij de bedoe ling van deze receptie: onderlinge ken nismaking tussen een heel aantal men- sen(ong. 150) rechtstreeks betrokken in het gemeentebeleid of tewerkgesteld in gemeentedienst. Op die manier zou een inniger samenwerking kunnen worden gestimuleerd, waardoor een efficiënter beleid kan worden gerealiseerd. Van de gelegenheid werd ook gebruik gemaakt om drie verdienstelijke perso neelsleden te vieren. Namelijk Henri Lauwereys, gemeentewerkman graf maker te St. Antelinks sinds 1953 en gepensioneerd vanaf mei 1977.- Bovijn Albert, veldwachter van Hillegem. die voor zijn 35 dienstjaren, vereremerkt werd met de burgerlijke medaille eerste klas. Nachtergaele Leon, huidig gemeente- sekretaris te Herzele werd omwille van zijn verdiensten als gemeentelijk amb tenaar bedacht met «de zilveren palmen in de kroonorde». Samen met hun echtgenotes werden de gevierden letterlijk en figuurlijk ook in de bloemetjes gezet. Tevens werd hen het ereplakket van de gemeente over handigd. Werd dit initiatief door een aantal be trokkenen vooraf met enige reserve geaccepteerd, dan was iedereen het eens om na afloop het nut, ja zelfs de noodzaak van dergelijke bijeenkomsten te erkennen, bijzonder op gebied van de menselijke relaties tussen gemeenteper- soneel enerzijds en verkozenen (be stuurders) anderzijds. A. Peleman BSP sekretaris ken er momenteel voorstaan. Na de koffie kwam natuurlijk de tom bola aan de beurt, en het was onze sche pen van bejaardenzorg Van Hende Serge die samen met de voorzitster deze taak op hun namen. Nog was het niet afgelopen, want na dit laatste is ieder lid nog bedacht met een prachtig Kerstgeschenk. De voorzitster Van Welden Rachel dankte de aanwezigen nogmaals, en be loofde met de groeten van het bestuur dat het volgend jaar in het teken zal staan van 10 jaar socialistische gepen sioneerden in Herzele. Het Bestuur c Het jaarlijks souper van onze spaarkas zal dit jaar plaats hebben op zaterdag 4 februari e.k. vanaf 20 u in ons lokaal (café Coppi). De deelname aan de feest tafel is vastgesteld op 200 fr voor de leden en 275 fr voor niet-leden. Alle leden worden nog schriftelijk uitgeno digd. Inschrijvingen tot 29 januari in het lokaal of bij de bestuursleden. A. Peleman Sedert dit coalitiebestuur, waarin na tuurlijk de CVP de scepter zwaait sa men met de Volksunie, aan het bewind is, botert het niet meer in de schoot van de beheerraad van de maatschappij van Werkerswelzijn. De gemeentelijke af gevaardigden in deze beheerraad doen gewoonweg hun eigen goesting, en tre den op volgens politieke ingevingen. Zij maken het zo bont dat zij gewoon weg bezig zijn mekaar de loef af te steken door protégés allerhande toege vingen en toelatingen te geven, zonder medeweten of zonder dat zulks de in stemming heeft gekregen van de be heerraad. En dit tegen alle reglementen, voorschriften en overeenkomsten in. Aldus worden door sommige inwoners in de wijk Hemelrijk afsluitingen ge- plaats, bouwwerken uitgevoerd enzo- meer, terwijl anderen, die zulks via de normale wettelijke weg vragen, door gaans geen toelating bekomen. Voorts wordt er enorm gesjacherd in verband met de toewijzing van de vrij komende woningen en nieuwe in aan bouw zijnde huizen. Normen zijn hier bij van geen tel meer, alleen partij politieke overwegingen, zoals bij 't aanwerven van personeel aan de ge meente. Met het systeem van twee matep en twee gewichten, als gevolg van de ba zige politiek van de VU-CVP-SLVI- afgevaardigden, zijn de andere leden van de beheerraad ten zeerste verveeld. Bovendien brengt dit ook bij de overige inwoners een groot ongenoegen te weeg. Men kan moeilijk aanvaarden dat de ene zijn bouwwerken zoals honden hok, tuinhuisje of duiventil mag behou den en de andere het zijne moet afbre ken. Vroeg of laat zullen dergelijke praktij ken grote miserie onder de inwoners teweegbrengen, zullen ze tweespalkt en onrust stoken, kortom zullen ze van deze vriendelijke wijk een vijandige en onleefbare woonplaats maken. Onlangs werd door toedoen van de bur gemeester zonder medeweten van zijn schepenen noch van de beheerraad van Werkerswelzijn, voor de inwoners een vergadering belegd op het gemeente huis, met het oog op het aansluiten op de kabel TV. Alleen de eigenaars van de woningen 'werden om hun mening gevraagd. De huurders waren van geen tel. Nu schijnt dat dat onder speciale drukde eigenaars hun akkoord hebben gegeven om aan te sluiten op de kabel TV. Het bedrag van 10.000 frank dat zij destijds bij het aan kopen van hun huis hadden betaald als afkoopwaarde van de huidige TV-mast, zal hen helaas niet worden terugbetaald. Nochtans hebben de eigenaars hierop recht. De gemeentelijke afgevaardig den hebben hierover opzettelijk ge zwegen en er de mensen voor de zoveel ste keer voor enkele duizenden franken opgelegd. Mdus verdedigt dit gemeentebestuur de belangen van de inwoners van de so ciale woonwijk. Het is gewoon om van te walgen. De socialistische gepensioneerden ko men maandelijks bijeen in het 8 uren- huis. Voor de maand februari zal dat op maandag 6 februari te 14u30 zijn. Er wordt een koffietafel met tombola voorzien voor de vrouwtjes, een bolling en een kaarting voor de mannen. Alle leden worden met de bus opge haald aan de diverse wijklokalen. Ieder lid mag een vriend of gebuur meebren gen. Hoe groter de hoop hoe plezieri ger. Uitzonderlijk zal de belotavond van de maand februari doorgaan op zondag 12 februari te 20 u. Alle belotters en hun echtgenote worden op deze aangename kaartavond verwacht. Breng gerust nog een vriend mee. Deze kaartingen kennen trouwens een enorm succes. - Tijdensde algemene vergadering van 19 december jl. werd volgend jaarpro gramma voor 1978 voorgesteld en goedgekeurd door de aanwezigen: 23 januari: Dia-voorstelling «Vakanties in het buitenland». 13 februari: Voordracht in verband met de werking van het O.C.M.W. door de kameraden Coeck Georges en De Sae- deleer Wilfried. 13 maart: Voordracht over «Alcoho lisme», door Ernst Martine. 8 mei: Filmvoorstelling: «Kindervakan ties te Köln-Dunnwald door de moni tors Van Vaerenbergh Rita en Turnau Jozef. 11 september: Het gebruik van kruiden in de keuken, door gezellin Van Der Niepen Adrienne. 10 oktober: Voordracht: «Socialisme en feminisme», door gezellin Lisette De- lepierre, nationale S.V.V. sekretaresse. 13 november: Informatie-avond rond het thema «Het ei en de kip», door de Nationale Dienst voor Afzet van land en Tuinbouwprodukten. 18 december: algemene vergadering - opstellen van aktiviteiten-kalender 1979. Wegens speciale omstandigheden zal Volksvertegenwoordiger Paul Van Der Niepen geen zitdag houden op vrijdag 27 januari a.s. De eerste manche van de ontmoetings wedstrijd tussen de biljartklub van Café Ressegem en onze Germinalvrienden werd betwist op zaterdag 14 januari jongstleden, en dadelijk dienen wij te melden dat onze Germinalvrienden zich onbetwistbaar de sterksten hebben ge toond. In de totaalstand verzamelen de Ger- minaljongens een totaal van 87 punten tegen 69 punten voor de clubleden van café Ressegem of een verschil van 18 punten die nog moeilijk kunnen over brugd worden tijdens de tweede ronde die zal plaatshebben op zaterdag 04 februari 1978 in café Ressegem. De wedstrijd begon nochtans evenwich tig daar onze knappe Van Reepingen Walter het niet verder kon brengen dan een gelijkspel tegen De Groot Freddy voor elk 9 punten. Voor de tweede wedstrijd moest onze voorzitter De Smet Omer op het biljart- veld tegen Roobqaert Michel en deze laatste moest de duimen leggen met 6 punten tegen 10 voor onze Omer. Vervolgens was het de beurt aan onze Jozef Muylaert tegen Dierickx José als tegenstrever en opnieuw was het onze Germinalman die de 10 punten kon la ten aantekenen tegen 7 voor de man van Café Ressegem. De volgende wedstrijd bracht onze Ro ger Wanzeele in het gelid tegen Roger De Beer en het was terug onze Roger die de 10 punten kon vergaren tegen slechts 3 punten voor Roger De Beer. Er was reeds een duidelijke kloof gesla gen in het puntentotaal in het voordeel van onze Germinaljongens en onze Jean Pierre Hoebeke deed er nog eens 10 punten bij tegen 6 punten voor Julien Haelterman hetgeen het voordeel nog duidelijker deed aftekenen. Alsof het nog niet genoeg was werd vervolgens nog eens 10 punten voor de Germinalvrienden verzameld door Fa- seur René die De Neyer Omer kon ver slaan die enkel 6 punten kon bijeen bil jarten. Er kwam een beetje verbetering voor de jongens van Café Ressegem daar Mo reels Jozef onze Baele Jozef kon ver slaan met 9 tegen 8 punten en dat eveneens Slagmulder Albert onze Van Steenberge Werner met dezelfde score kon kloppen. Onze vriend De Loor Roland moest vervolgens het opnemen tegen Van Damme Roger en opnieuw was onze klub 10 punten rijker en café Ressegem kon er slechts 4 laten aantekenen. Voor de laatste wedstrijd hadden onze Germinalvrienden een comfortabele voorsprong van 26 punten hetgeen in geen enkel geval nog goed te maken zou gewest zijn indien deze puntenvoor- sprong kon behouden of aangedikt wor den. Onze veteraan De Flo Gaston diende willens nillens plaats te nemen in de rangen van de club Café Ressegem en diende het op te nemen tegen onze Gas ton Paerewijck en natuurlijk bleef De Flo aan de winnende hand. kon de 10 punten voor café Ressegem scoren en onze Paerewijck bleven slechts 2 pun ten over. Zodoende was de eerste onmoeting ge speeld en kunnen onze Germinalvrien den aan de heenwedstrijd beginnen met een voorsprong van 18 punten. Nogmaals hebben wij kunnen vaststel len, als men in Haaltert een feest orga niseert, het steeds prachtig geslaagd is. Reeds lang voor het aanvangsuur, zaten er reeds enkele van onze aktiefste leden te trappelen van ongeduld, en naarge lang het aangekondigde uur naderde, konden wij tot onze voldoening vast stellen dat er geen plaats genoeg zou zijn, doch dat is dan met wat goede wil in orde gebracht. Onze mensen deden zich te goed aan de opgevulde broodjes met geurende koffie. Inmiddels hadden wij ook het bezoek gekregen van onze schepenen Roger De Cock en Robert De Leu die vergezeld was van zijn echtge note. Onze gastspreker Jacques Tim mermans werd na zijn uiteenzetting die zeer in de smaak viel van een aandach tig luisterend publiek op een hartelijk en luidruchtig applaus ontvangen. Na het eten van een stuk smakelijk gebak, was het niet een traditionele tombola die plaats greep, maar werd er aan onze mensen gevraagd of zij geen partijlid wilden worden. Dat dit in goede aarde viel bij hen valt niet te ontkennen, want die namiddag heeft de afdeling Haaltert zo maar eventjes 32 nieuwe leden bij- gekregen. Hiervoor vanwege het be stuur, onze hartelijke dank. Wij zullen het vertrouwen die onze mensen in ons stellen, niet beschamen en trachten hen in de toekomst zoveel mogelijk verzet aan te bieden. Van den Bossche Urbain

Voor Allen | 1978 | | pagina 5