Denderleeuw Zottegem Geraardsbergen GEMEENTELIJKE KULTUURRAAD GEÏNSTALLEERD AANNEMERSPERIKELEN IN DE GEMEENTERAAD NIEUWE COALITIE BELOTTERSKLUB «8-URENHUIS» VIERT ZIJN NIEUWE 4 BEZOEK VAN MINISTER CHABERT OP UITNODIGING VAN HET ACTIECOMITÉ ARRONDISSEMENT AALST ST.-LIEVENS- H0UTEM A 8-urenhuis - Denderleeuw WEGENS VERLOF GESLOTEN 24.èèg p TOMBOLA E. VANDERVELDE F.C. Jumbo, een nieuw seizoen F.C. Jumbo HERZELE A.T.B.-Hoekje Geraardsbergen Blankenberge Geraardsbergen KOFFIETAFELS 4 Vrijdagavond 30 juni was het eindelijk zover. De vóór enkele maanden samen gestelde bijzondere werkgroep, was er inderdaad na een 15-tal vergaderingen van 3 a 4 uren in geslaagd overeen stemming te bereiken over een ontwerp van statuten alsmede een ontwerp van huishoudelijk reglement m.b.t. de ge meentelijke cultuurraad. Deze statuten werd dus vrijdagavond ter goedkeuring voorgelegd aan de afge vaardigden van de 107 erkende vereni gingen in onze gemeente. Ter informa tie: deze verenigingen kunnen naar werksoort opgesplitst worden in 4 kate- gories nl.: 1. aktieve kunstbeoefening (7 verenigingen); 2. jeugdverenigingen (13); 3. sport en^ vrijetijdsbesteding (41); 4. vormings- en ontwikkelings werk (46 verenigingen). Diezelfde verenigingen kunnen even eens ingedeeld worden volgens filosofi sche strekking. Dit geeft: Christelijk 39; humanistisch 1; marxistisch 1; VCL 1, socialistisch 7, onafhankelijk 58. Voorde socialistische groep hebben zit ting: in de algemene vergadering: Van Welden Rachel (gepensioneerden Her- zele); De Smet Henri (Gepens. Hille- gem); Van der Borght Remi (CSC); Pe lentan Andre (culturele centrale); De Henau Cecile (SVV Herzele): Duck Cy- riela (SVV Hillegem) en Stenmans Sigi (SVV St.L.Esse). Op 3 amendementen na, waarover diende gestemd, werden zowel ontwerp van statuten als van huis landelijk reg lement goedgekeurd. (We zullen deze een van de volgende wéken publice ren). Vervolgens werd overgegaan tot de coöptatie van kandidaten voor de al gemene vergadering. Vier kandidaten boden zich aan: De Lange Gerard, ad- vokaat; De Lange Herman, bediende; De Ronne Roland, onderwijzer; Van Impe Mare, leraar. Alleen de derde kandidaat (De Ronne R.) werd verkozen (50 stemmen). Ver volgens werd overgegaan tot de verde ling der bestuursmandaten onder de verscheidene strekkingen, volgens het stelsel van de evenredige verdeling. Zo bekwamen respektievelijk: de Christe lijke strekking 4 afgevaardigden, de on- afhankel ijken 9 afgevaardigden en de socialistische 1 vertegenwoordiger. "Binnen die strekkingen werd dan over gegaan tot de verkiezing van de afge vaardigden en voor het bestuur en voor de erkenningscommissie. Dit gaf vol gend resultaat: Christelijke strekking: Bestuur: Jan De Bruycker, Eleonora Van Keymeulen, Luc Van Bever, Mare De Durpel. Erkenningscommissie: Kamiel Kellens, Hilde Van Cauwenberge, Christiane Van Wayenberge, Arthur Van Delsen, Sociale strekking: Bestuur: Remi Van der Borght Erkenningscommissie: Henri De Smet. Onafhankelijken: Bestuur: De Ronne Roland, Tho mas Gerard,' Stevens Jacques, Schotte William, Snoeck Raphael, Kiekens Paul, De Smet Gilbert. Erkenningscommissie: Dooms Ar thur, Goossens Andre, De Smet Gil bert, De Durpel Wilfried, De Saedeleer William, Stevens Jacques, Herminiaux Rene. Voor het bestuur werd vervolgens bij algemene stemming overgegaan tot de aanwijzing van de voorzitter, onder voorzitter en sekretaris. Stelden zich kandidaat-voorzitter: De Bruycker Jan, De Ronne Roland, Stevens Jacques en Thomas Gerard. Bij een eerste stemronde kreeg niemand de meerderheid, maar bekwamen eerst en laatst genoemde kandidaat het groot ste stemmenaantal Bij de tweede ronde kreeg Jan De Bruycker 47 stemmen, G. Thomas 37 stemmen. Als ondervoorzitter werd vervolgens verkozen: Thomas Gerard met 43 stemmen. De andere kandidaten be kwamen respektievelijk: De Ronne Ro land 17 stemmen; Stevens Jacques 23 stemmen. De enige kandidaat voor de sekretaris- funktie: Mare De Durpel werd verkozen met 72 stemmen. Na die verkiezingen werd ten slotte overgegaan tot de installatie van het nieuwe bestuur en werd het slotwoord uitgesproken door de nieuwe voorzitter. Ook de erkenningscommissie kwam nog vlug even bijeen. Als voorzitter werd gekozen: Kamiel Kellens; als on dervoorzitter Arthur Dooms. En nu maar hopen dat de gemeentelijke kulturele raad zijn bestaan rechtvaar digt. A. Pelentan Pol. BSP sekretaris Vanaf maandag 17 juli zal het 8-urenhuis gesloten zijn tot 3 augustus wegens het jaarlijks verlof van de geranten. Bijgevolg zal volksvertegenwoordiger Paul VAN DER N1EPEN geen zitdag houden op de in deze periode gelegen zondagen. Op zondag 6 en 13 augustus zal het dienstbetoon verzekerd worden door een medewerker. 14. Saeys M. 26.029 P 15. De Deyn E. 25.743 P 16. Meganck R. 25.725 P 17. Van den Borre G. 25.362 P 18. De Leeuw P. 25.232 P 19. Vijverman H. 25.177 P 20. Van Overwaele Fr. 24.847 P 21. De Rijck Johny 24.438 P 22. Nelis Alfons 24.4^9 P 23. Van Caelenbergh S. 24.379 P 24. Floru Florent 24.163 P 25. Van den Abeele H. 26. Beeckman M. 23.710 P 27. Asselman Nes. 23.352 P 28. Verbraekel A. 22.948 p Hierop werd dan door volksvertegen woordiger Paul Van der Niepen het woord genomen, die inzonderheid de voorzitter en zijn bestuur, de belotters en hun echtgenote evenals de geranten in de bloempjes wist te zetten. Nadien werd een lekker brokje eten aangebo den, waarna dan een partijtje belotten volgde. Deze viering en prijsuitreiking mag als bijzonder geslaagd genoemd worden. P.V. De boekjes van deze tombola die door de afdeling Denderleeuw werden ver kocht hebben enkele winnende num mers opgeleverd. Wie bij de gelukkige winnaars is, wordt verzocht dit drin gend te melden aan het BSP-bestuur of bij de Volksvertegenwoordiger. Deze gelasten zich met het afhalen van de prijs. Zoals naar jaarlijkse gewoonte had de voorlaatste vrijdag van de maand juni de bijeenkomst van de belotters plaats, waarop dan de viering van de kampioen en de prijsuitreiking doorging. De voorzitter. Marcel Van den Broeck. verwelkomde de aanwezige belotters en hun echtgenote. Hij bracht hulde aan al deze, die gedurende een gans jaar nauwgezet en stipt de belottingen heb ben bijgewoond, hij feliciteerde hun .oor hun fairplay. Hierop deed hij dan de bekendmaking van de rangschikking en bracht hij meteen speciaal hulde aan de nieuwe kampioen, pgt. Broloo Elias met 29.973 punten. Hier volgt dan de rangschikking van deze, die niet meer dan twee maal op een kaartavond hebben ontbroken. 1. Borloo Elias 29.973 P 2. Van Daele H. 29.292 P 3. De Saedeleer H 29.205 P 4. De Troyer K. 29.226 P 5. Van Ransbeeck F. 28.131 P 6. Snel P. 27.892 P 7. Van Ransbeeck N. 27.783 P 8. Boone G. 27.587 P 9. Van der Niepen P. 26.959 P 10. Pressiaux M. 26.710 P 11. Van den Steen M.G. 26.705 P 12. De Neve Pelagie 26.522 P 13. Seynaeve E. 26.296 P Toen enkele jaren geleden in jeugdclub Jumbo een voetbalclub werd opgericht, dacht niemand dat dit initiatief zich zou bestendigen. Vooral omdat de club zich opstelde rond het bieden van ontspanning aan een aantal jonge mensen en geenszins de harde competitiegeest centraal stelde. Na aldus te zijn uitgekomen in de reeks der Vlaamse Ardennen, werd 2 jaar ge leden overgestapt naar de Koninklijke Belgische Liefhebbersbond. Alhoewel geen hoge toppen werden gescheerd, bleef de vriendschappelijke geest steeds primeur en ontwikkelde zich een hechte groep. Aangezocht om te fusioneren met de Veteranen van Velzeke, hebben de spe lers van F.C. Jumbo gemeend om deze manier van spelen te moeten verderzet- ten en besloten daarom als zelfstandige club verder te doen. Een nieuwe bestuurskern werd aange steld: Freddy Van den Bossche als voorzitter, Mare De Meulenaere als se cretaris en Jo Van den Bossche als pen ningmeester. Zoals elders op deze pagina aangekon digd houdt F.C. Jumbo heden vrijdag haar algemene vergadering. Naast de bestaande kern willen wij alle vrienden uitnodigen die wensen deel uit te maken van onze club. Tussen haakjes: het hoeven niet nood zakelijk jongeren te zijn. In een bestuur als het onze zouden we graag ook en- keje volwassenen zien, al is het maar om te helpen bij de practische organisa tie van allerlei zaken. Dit artikel is dan ook bedoeld als een oproep tot elkeen die wenst mee te helpen bij de uitbouw van onze voetbalclub. Wij rekenen op alle sympathisanten. F. Van den Bossche Clubkampioen Borloo Elias omringd door volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen clubvoorzitter Marcel Van den Broeck en clubleden waaronder de vroegere kampioenen De Neve Pelagie en Van Carlenbergh Sixtus. De le kampioen, oud-schepen P. Krickx was verontschuldigd. Heden vrijdag 7 juli 1978 om 20 uur: VOETBALVERGADERING Agenda: bestuur. -competitie 78-79: afspraken en organisatie. bal F.C. Jumbo. steunkaarten. allerlei. Worden uitgenodigd: alle leden, sympatisanten en geïnteresseerden. Bijeenkomst in Jeugdclub Jumbo, Provinciebaan 115 te Zottegem- Velzeke. Op de raadszitting van vrijdag 23 juni jl. hadden twee van de ongeveer twintig agendapunten betrekking op problemen met aannemers. Het ene betrof een kennisgeving aan de gemeenteraad van een vonnis waarbij de gemeente Herzele veroordeeld wordt tot een boete van 100.000 fr. Achter grond van dit vonnis: Bij de aanbeste ding van de werken aan de Stations straat te Hillegem, ging het vroegere gemeentebestuur niet over tot toewij zing aan de laagste aanbieder (Deze- aannemer dhr De Grote, nam dat niet, spande een rechtsgeding in tegen de gemeente met in aanhef vermeld resul taat. Daar de raad besefte dat er geen ontkomen aan is in de aangelegenheid, werd eenparig besloten niet in beroep te gaan tegen dat vonnis. Een onver wachte erfenis dus voor de Herzeelse belastingbetalers vanwege de vroegere Hillegemse beleidsploeg. Maar vast niet de enige verrassing be treffende de touwtrekkerij m.b.t. de werken in de Stationsstraat-Hillegem. Hopelijk is het echter wel de laatste. De andere aannemerskwestie betrof een vraag van dhr. Isidoor Coppens tot kwijtschelding van een boete van 348.997 fr wegens het laattijdig uitvoe ren van werken in de vroegere deelge meente Borsbeke. Met 11 stemmen tegen, 10 voor en 1 onthouding (R. De Jaeger) werd de vraag verworpen. De vijftien andere punten die in open bare zitting werd afgehandeld betrof fen: de goedkeuring van de verlenging voor 3 jaar, namelijk tot 31 januari 1981van het huurkontrakt voor het ge bouw waar het vredegerecht is onder gebracht; goedkeuring van de rekening voor het werkjaar 1977 van het O.C.M.W. (bonus 1,270 miljoen) idem gemeenterekening 1977 (bo nus 42,8 miljoen) het stemmen van een lening van 249.000 fr, looptijd 20 jaar voor verbe- teringswerken aan de beek te St. Ante links; goedkeuring van een voorstel tot af schaffing van een voetwegel (gedeelte lijk) in de Pastorijstraat te Borsbeke. Er /al een welvoeglijkheidsvergoeding van 50 I r de m2 worden gevraagd aan de aangelanden; goedkeuring van de eindafrekening voor de werken aan de Hoogstraat, doorsteek Dries en Peperstraat. Ook hier /ijn er aannemersperikelen en zal een boete worden toegepast door de gemeente 460.(X)() fr). wal betreft de uitbreiding van het I V distributienet door de intercommu nale verenigingen Tevroost en Dender- lec, zal aan deze laatste worden ge vraagd per gemeente een ontwerp op te maken evenals een rentabiliteitsstudie Op grond daarvan zou prijsopgave kun nen worden gedaan. Zo zou de gemeen teraad de uitbouw kunnen programme ren. (algemeenheid van stemmen). inzake de ophaling van het huisvuil sprak de gemeenteraad zich eenparig heid, voor wat de wijze van gunnen betreft, voor het organiseren van een beperkte aanbesteding. voor wat betreft de uitrusting vjn de scheikunde-klas in de gemeenteschool (aanleggen waterleiding en gas) stamde de gemeenteraad in met een onder handse opdracht. het ontwerp voor herstellingswer ken aan de pastorij te Ressegem werd eenparig goedgekeurd (raming 474.445 fr). er waren geen bemerkingen m.b.t. het kasnazicht bij de gemeenteontvan ger. met algemeenheid van stemmen werd beslist voor de brandweer een snelle hulpwagen aan te schaffen (kost prijs 631.000 fr.) de standregels van de gemeentelijke feestcommissie werd met 19 voor t.o.v. 3 stemmen tegen goedgekeurd. Af schrift ervan zal aan elk raadslid worden bezorgd. Inzake de verdeling van de toelagen voor feestelijkheden en de uittrekking van 80.000 fr voor de beroepsrenners- wedstrijd te Herzele werd er als volgt gestemd. Voor: 13, tegen 6. Onthou dingen 3. (M. de Buysscher, De Vos, J. Van de Roy). de rekening van de kerkfabriek Sint-Gertrudis te St. Antelinks werd met een batig saldo van 2.831 fr. gun stig geadviseerd. - In verband met de kennisgeving aan de gemeenteraad van een studiedag be treffende informatika en gemeentebe leid werd door de Raad eenparig beslo ten een protestmotie te sturen aan de inrichters, vermits als voertaal alleen het Frans zal worden gebruikt en de kennisgeving gebeurd is in een afschu welijk Nederlands (vertaling). in geheime zitting werden de beslis singen van het College m.b.t. het aan stellen van waarnemende leerkrachten (Muriel Wellekens en Myriam Matthys) goedgekeurd, werd het ontslag (wegens bereiken van pensioenleeftijd) van de vroegere gemeentesekretaris van Wou- brechtegem dhr Maurice Van Durme aanvaard, werd de tijdelijke aanstelling van dhr Antoine De Jaegher als poli tieagent verlengd tot 30 september en werd de vergoeding voor de bewaker van de schoolgebouwen (dhr Marcel De Rijck) aangepast. Volgende raadszitting donderdag 13 juli 19.30 uur. A. Peleman Pol BSP secretaris Na jaren van bekvechten en een heen- en weergooien van potten en pan nen is dan toch een nieuw politiek hu welijk tot stand gekomen, onder de CVP-raadsledén, de verbrokkelde ge meenteraadsleden van de gemeentebe langen (De Loore, Fossele, D Hau- wers. De Kerpel, Boterberg en Taver- nier) en de Fusiepartij (Mevr. Steyaert). Reden tot dit alles is de ontslagbrief van schepen Ottoy (CVP) om de gedane fei ten welke mogen aanzien worden als een gemeentelijk publiek geheim. De stemming van de zestien aanwezige raadsleden voor een nieuwe schepen le verde dertien stemmen voor raadslid De Loore, een stem voor Ottoy, een stem voor Mare De Naeyer en een blanco,. Alvorens de nieuwe schepen de eed kon afleggen zorgde schepen Van den Ber- ghe voor het nodige kabaal om met een aantal bladzijden tekst te zwaaien welke hij wenste dat ze zouden worden ge klasseerd bij de notulen van de raadszit ting. Na wat heen en weer gepalaver over personen werd schepen Van den Berghe definitief het woord ontnomen door de voorzitter, waarna hij onmid dellijk daarop de zaal véfilet lri een rekordtempo werden alle twintig agen dapunten van de raadszitting goedge keurd. Een nieuw politiek leven werd geboren te S.L.H. BSP voor/ilter A. De Rouck Op uitnodiging van het Actiecomité Arr. Aalst werd de Heer Chabert, Minister van Verkeerswezen, op het Stadhuis te Geraardsbergen ontvan gen. De besprekingen die gevoerd werden hadden vooral betrekking op het vervoer, de infrastructuur ervan en het toerisme. Het zijn over het algemeen problemen die reeds lang op een oplossing wachten en waarvoor door Partijgenoot W. Vernimmen herhaaldelijk in het Parlement werd tussengekomen. Het onderhoud met minister Chabert was vrij positief. Wij geven hierna een overzicht van de tot stand gekomen akkoorden. 1Overbrugging Oudenaarsepoort De onteigeningen zullen dit jaar verdergezet worden en er zal een bedrag van ongeveer 120 miljoen worden voorzien in de begroting 1979. Hierbij wordt een vroegere beslissing van het voorgaande College omgezet. Het ware tevens wenselijk de eige naars van de te onteigenen woningen ter zake te begeleiden en te helpen. Een duidelijk standpunt moet inge nomen worden ten overstaan van deze inwoners. 2) Electriflcatle van de spoorwegen Denderleeuw- Geraardsbergen De Minister overweegt de electrifica- tie van deze lijn te doen opnemen in het vijfjarenplan van de N.M.B.S. Voor de lijn BrusSel-Kortrijk zullen de voorbereidingswerken tot Zotte gem worden aangevat en een bedrag van 150 miljoen wordt voorzien in de begroting 1979. 3) T oegangs tunnels Het doortrekken van de voetgangers tunnel tot de Papiermolenstraat wordt ter studie genomen. 4) Pendelparkings. Aanleg parking aan de Oudenaardse- straat wordt gestart na overbrug- gings werken. 5) Toerisme Principiële belofte voor het aanleggen van een verbindingsvijver (raming 7 miljoen). Aankoop boerderij «Schipken» voor inplanting van jeugdcentrum (raming 4 miljoen). Subsidiëring van 60% voor het aanleggen van zwemgelegenheid en oprichting Horecacentrum. Uitbreiding kampeerplaats, wee kend-huisjes, onteigening der gron den en aanleg van kampeerterrein. Verbindingsweg Kampstraat tot con centratiepunt. Indien wij de toezegging in cijfers omzetten komt men tot een bedrag van circa 20 miljoen staatstussen- komst. Hiermede zal wellicht een einde gesteld worden aan bepaalde fabeltjes. Indien de verder nog uit te voeren werken de nodige subsidiëring krijgen zal het recreatiedomein de «Gavers» voor de streek van uiterst groot belang zijn ook op het gebied van de tewerkstelling. Conclusie: Na de definitieve toezegging voor openbare werken door Minister Mathot en nu door de Heer Chabert, kan men wel zeggen dat Geraards bergen uit de vergetelheid is getreden. Men heeft inderdaad sedert ongeveer 30 jaar veel gesproken en aange klaagd, meestal echter zonder plan ning en met steeds gewijzigde ideeën. Wij hopen nu dat zowel de heer Mathot als de heer Chabert de nodige snelheid zullen aan de dag leggen om aan de bevolking van Geraardsbergen te geven wat haar toekomt. H>l! Er zal geen zitdag gehouden worden door Schepen Serge Van Hende vanaf 13 juli tot en met 31 augustus inbegre pen. 220 km voor Wielertoeristen - De Klas sieker van de Geraardsbergse Rally's voor wielertoeristen. Zaterdag 24 juni 1978 werd voor de wielertoeristen uit het Geraardsbergse de Klassieker-rally gereden, namelijk Geraardsbergen - Blankenberge en te rug over een afstand van 220 km. Om 6.30 uur 's morgens werd aan café Stad Brussel het startsein voor de onge veer 35 moedige wielertoeristen die het avontuur tegemoet trokken. Even bui ten Deftinge dienden de regenjasjes worden bovengehaald en dacht men even terug aan de uitgave van vorig jaar waar van bij de start tot en met de aan komst de renners in de regen reden. Evenwel kende men nu meer geluk en naarmate men het keerpunt Blanken berge naderden werd de hemel helder en in Aalter bij de eerste halte konden de regenjasjes voorgoed weggeborgen worden. Na een heerlijke verfrissing en de ver sterking van de innerlijke mens togen we naar het einde van het eerste ritge- deelte, langs Knesselare, Brugge tegen een forse zeewind in naar Blanken berge. Van de lange rustperiode werd er flink genoten van een smakelijke smulpartij en werden er voldoende nieuwe krach ten opgedaan om de terugweg aan te vatten. Om 14.30 u. werd dan de tocht naar Geraardsbergen aangevat. Misschien niet meer zo fris als bij het vertrek met een overgrote dosis van zelfvertrouwen om toch het einde te halen. Na nog een korte pauze te Gavere (Dik- kelvenne) werd het laatste maar vóór de meesten het lastigste gedeelte aangevat. Uiteindelijk precies om 19.30 uur zoals voorzien bolden de 35 gestartte wieler toeristen de Oudenaardse Poort binnen, moe maar uiterst tevreden. Door de organisatoren werd dan aan alle deelnemers een flinke toast aangeboden met mooie belegde broodjes. Tot slot van deze prachtige wieleruitstap werd aan alle deelnemers een mooi herinne- ringsplakket overhandigd,^terwijl de deelnemende clubs elk nog een troffee in ontvangst mochten nemen, ook de oudste en de jongste deelnemer werd met een trofee bedacht. Opnieuw een puike organisatie van W.T.C. Herleving 75 onder de leiding van onze vriend André Matthijs. Profi ciat jongens en zeker tot volgend jaar. Vermelden we tenslotte nog de deelne mende club: W.T.C. Herleving 75, Canne an Sucre -Edy Boy's. A.T.B. - KONTAKT, WTC Frits Zottegem. Jonny Lampens Sekretaris ATB De eerstvolgende bijeenkomst van onze Bond van Soc. Gepensioneerden gaat door de dinsdag I 1 juli, te 14 u. slipt. Men zegge het voort! HET BESTUUR

Voor Allen | 1978 | | pagina 4