Erpe-Mere KULTUURBELEID Lede Het O.C.M.W.: de sociale dienst van uw gemeente KALENDER UILEKOT VZW Groenlaan 22 HERDERSEM ZITTING VAN DE GEMEENTELIJKE BEJAARDENRAAD Erwin Van Nieuwenhove gehuldigd 4 MEDEWERKERS DIAMANTEN BRUILOFT IS HET DEMOKRAAT ZIJN NU ZO MOEILIJK? GROOT B.S.P. BAL Uitslag tombola W.T.C. «De Rode Duivels» B.S.P. gepensioneerden l,J- Rechtzetting HELDERGEM ZAAL BREDA OUD-DORP De echtgenoten Vitalis Jozef Dierickx - dementia, Theophila Eemans vierden hun diamanten bruiloft. Beiden wonende te Aalst, Gentsesteenweg 75. Gehuwd te Aalst op 25 september 1918. c le prijs koersfiets 2100 reserve nr. 1506 2832 2365 1322 2842 4264 4453 2186 3668 2951 1639 1069 2807 4223 4438 4125 1323 3258 2215 3269 2109 3900 1064 4327 2123 2721 4432 4666 2228 1356 3518 2603 1723 4560 2632 4381 4860 2263 1034 Prijzen af te halen in 't lokaal aan de kapel tot 30.11.1978. Voetbal uitslag 22.10.78 Aaigem - S.K. Herdersem 2-2 Volgende wedstrijden Bavegem - S.K. Herdersem op 5.11.78 Moorsel - P. Herdersem op 29.10.78 Op maandag 16.10.78 was er zitting van de bejaardenraad. Stipt om 19 uur waren alle bestuursleden aanwezig, be halve twee B.S.P.-leden die door on voorziene omstandigheden niet konden komen. Op de dagorde: Verslag over de activiteit van 14.8.78 te Wanzele, onder het motto «Ken uw dorp». Dat deze activiteit, met deelname van alle gemeenten van Groot-Lede een succes was, getuigt de tevredenheid van alle deelnemers, «ruim 550 deelne mers». Het toekomstig feest van Sint-Maarten werd eveneens besproken. Daar wij mogen rekenen op ruim 500 deelne mers, zijn wij aangewezen op de zaal van de Volkskring. Deze activiteit zal doorgaan op 20 november 1978. Be langrijke punten, die de bejaardenraad aanbelangen werden nog besproken. Rond 22 uur werd de vergadering beëindigd. Op 25 december eerstkomend heeft onze grote kersttombola plaats ten voordele van het kinderkerstfeest van de S.V.V. en het Socialistisch Steun fonds. Kaarten te bekomen bij de bestuursle den en in het lokaal. De wn. voorzitter der bejaardenraad, Kameraad G. De Sutter Namens het bestuur-Lede LOKAAL «GERMINAL. Litslag kaartersclub van 18.10.78 I" prijs: Lievens Romanie Vermeiren Frans 2" prijs: Galle Frans Muylaert Gaston 3e prijs: Vereycken Prosper Leeman Jozef 4e prijs: Vermeiren Madeleine Cobbaut Gabrielle 5" prijs: Verhoeven Celina Lievens Gustaat Aandacht de volgende kaarting zal doorgaan op 15 november 1978 te 14.30 u. Tijdens de laatste gemeenteraad op donderdag 12 oktober stelde schepen De Wolf de raad voor de vraag aan de hogere overheid goed te keuren om het princiepsakkoord voor de bouw van de sportinfrastruktuur-over te hevelen van het Kerkstraatje naar Steenberg. Hij steunde zich hierbij op het resultaat van een grondonderzoek, waaruit blijkt dat de ondergrond niet geschikt is voor de oprichting van dergelijke sportinfra- struktuur, zoals bijvoorbeeld een zwembad. Ook is de ligging verkeers technisch niet goed, vermits het Kerk straatje een zeer smalle straat is die in het centrum van Mere ligt, waar een nijpend gebrek is aan parkeerruimte. Raadslid Jeff Van den Steen wees er tevens op dat het onverantwoordelijk zou zijn dergelijke uitgaven te doen op een plaats, die slechts voor de inwoners van Mere goed bereikbaar is. Vermits de kosten voor deze sportinfrastruktuur door de inwoners van alle acht de deel gemeenten zal moeten gedragen wor den, is het maar logisch dat deze op te richten gebouwen ergens centraal gele gen zijn in de fusiegemeente en hier voor is Steenberg een ideale inplan tingsplaats. De C.V.P. was niet akkoord omdat het Bijzonder Plan van Aanleg voorde wijk Daal niet zou geëerbiedigd worden. Dit is echter een drogreden: het B.P.A. voorziet inderdaad een gedeelte voor sport, doch dit gedeelte zal voor de sport voorbehouden blijven. Is er daar misschien niet het voetbalveld en het basketbalplein, dat eerstdaags zal overdekt worden. Tenslotte stemde de C.V.P. toch tegen, waardoor zij de inwoners van alle deel gemeenten zouden willen doen meebe talen voor sportinfrastruktuur, die uit sluitend voor de gemeente Mere goed gelegen is. Ook bij het voorontwerp van het multi- t'unktioneel ontmoetingscentrum stemde de C.V.P. tegen. Raadslid Van Laethem meent dat de kuituur naar de mensen moet gebracht worden. Een goed idee, maar waar de financiële middelen halen om elk van de acht deelgemeenten van een dergelijke infrastruktuur te voorzien, mijnheer Van Laethem? Raadslid Vindevogel ging nog verder: hij meent dat Steenberg niet de goede plaats is. De Lindekouter, die langs de andere kant van de Provinciale Baan ligt. is beter geschikt. Dat hierdoor tien tallen boeren hun goede landbouw grond zou moeten onteigend worden, telt niet voor iemand, die verkozen is voor een partij, die meent dat mensen belangrijk zijn. Onderwijs- Het gameentelijk lager- en kleuteron derwijs heeft blijkbaar de wind in de zeilen te-Erpe-Mere. Wegens de aan groei van het leerlingenaantal zijn de gebouwen in de gemeentelijke school op de wijk Honegem te Erpe ontoerei kend geworden. Er zijn 70 kleuters en 111 leerlingen in het lager onderwijs, zodat de drie klassen onvoldoende zijn. Er werd dan ook voor de duur van één schooljaar een gebouw ingehuurd aan de Kattelinnestraat. bestemd als tijde lijke klaslokalen. Deze toestand zal einde van dit school jaar vermoedelijk reeds beëindigd zijn, vermits de aannemer op 2 november aanstaande de bouw zal starten van een nieuw sanitair lokaal en van een refter. Geheime zitting Tijdens de geheime zitting werd raads lid Jeff Van den Steen aangeduid als afgevaardigde van de gemeente voor de algemene vergadering van de Inter communale Teveoost. Dhr. Van de Sijpe Robert werd aangewezen als ge delegeerd van de gemeente ip de Fiscale Commissie van de controle Aalst 3. Er werd akte genomen van de aan stellingen als bijzondere leermeesteres sen in de katholieke godsdienst van De Troyer Patricia, Ruyssinck Jeanine en Van Hauwermeiren Denise. De aanstelling als waarnemende leer- Het lokaal café Mere was te klein om alle gepensioneerden op 1 foto te krijgen, hier is dan de tweede helft van de aanwezigen. krachten van De Pauw lgnace, Schol- liers Rita, Van Renterghem Irena en Verhoeven Etienne werd door de raad bekrachtigd. Ten slotte werd nog het ontslag van Van den Driesche Rita als handwerkmeeste- res aanvaard. jef[ Van den Steen raadslid Het Openbaar Welzijn voor Maat schappelijk Welzijn kwam tot stand bij de wet van 8 juli 1976. DeO.C.M.W.'s werden door de wetgever belast met nieuwe taken op het vlak van de dienst verlening. De meest belangrijkste nieuwigheid is vanzelfsprekend het verwezenlijken van het recht op maat schappelijke dienstverlening. Eenieder moet in de mogelijkheid ge steld worden een leven te leiden dat beantwoordt aah de menselijke waar digheid. Deze dienstverlening kan van materiële, sociale, geneeskundige, sociaal- geneeskundige of psychologi sche aard zijn. De opdrachten van het O.C.M.W. zijn bestemd om te beantwoorden aan de sociale behoeften van ALLE BUR GERS. Het O.C.M.W. wil er in de eer ste plaats naar streven dat de bevolking van Erpe-Mere de terughoudendheid andere woorden de drempelvrees over wint. Dank zij de aanwerving van twee vaste personeelsleden (een full-time secreta ris en dito maatschappelijk werker) werd de individuele dienstverlening verbeterd en werden heel wat nieuwe probleemsituaties in gezinnen ontdekt. Voorde individuele hulpverlening werd vooral uitgekeken naar de toepassing van de wet op het bestaansminimum. Vooraf dient duidelijk opgemerkt dat het O.C.M.W. van Erpe-Mere de bepa lingen betreffende deze nieuwe sociale voordelen strikt toepast en de aanvragen zeer grondig onderzoekt. De wet van 7 augustus op het bestaans minimum bepaalt dat iedere Belg recht heeft op een bestaansminimum voor zover hij niet in staat is dit door eigen inspanningen of op een andere wijze te verwerven. Om van de wet te kunnen genieten moet men ten minste 21 jaar zijn of minderjarig met één of meer kin deren ten laste (bv. ongehuwde moe ders). Bovendien moet nog aan een aan tal voorwaarden worden voldaan, zoals blijk geven van bereidheid tot werken, en wordt bij het onderzoek dat bij elk geval aan de toekenning voorafgaat, nagegaan over welke inkomsten de aanvrager of diegene met wie hij sa menwoont al of niet beschikt. De be dragen die thans toegekend worden zijn de volgende: voor een gezin: 10.625 F per maand, voor een alleenstaande: 7.^650 F per maand, voor samenwo nende: 5.313 F per maand. Dit betekend dat diegene die een lager inkomen heel t dan één van voornoemde bedragen, in principe, kan genieten van de voordelen van deze wet. Al wie fileer over de sociale hulpverlening, het O.C.M.W. in het algemeen wenst te vernemen of met om het even welk pro- bleêm te maken heeft, kan vanzelfspre kend terecht bij onze B.S.P.- mandatarissen. Meuleman Jacqueline O.C.M.W.-lid VRIJDAG 27.10.78 OM 20 UUR. FILM «AMERICAN GRAFFITI.. Wanneer ik naast mij ga kijken, een zekere blik ga.werpen in onze eigen Socialistische beweging en nog, in de mate van het mogelijke, dezelfde blik tracht te werpen in andere bestaande partijen en organisaties, dan zou ik on middellijk een antwoord durven geven en zeggen dat de mens het soms zeer moeilijk heeft om demokraat te zijn en te blijven. Hoe dikwijls moet worden vastgesteld dat bepaalde beslissingen, genomen in de schoot van een organisatie door een algemene ledenvergadering of verant woordelijk bestuursorgaan, door deze gewoonweg vyorden genegeerd die er niet mee akkoord gaan of een ander voorstel hadden verdedigd. In onze eigen Socialistische rangen zijn er ook dergelijke elementen terug te vinden en zeer zeker zullen er ook te vinden zijn in andere politieke strekkin- ,gen alsmede in nog andere bestaande verenigingen. Niettemin ben ik de mening toegedaan en er trouwens rotsvast van overtuigd dat het weliswaar niet gemakkelijk is het demokraat zijn maar dan ook niet zo moeilijk van het ogenblik er afstand kan genomen worden van zijn eigen ik en eigenliefde. Het is inderdaad een feit dat. indien de eigenliefde steeds de bovenhand neemt, het individu aldus niet in staat is om werkelijk die demokraat te zijn zoals het hoort en hoeft te zijn in de schoot van de organisatie of vereniging waarin het werd opgenomen. Wanneer om het even wie®:erlijk en gloedvol voor zijn stelling mag uitko men en verdedigen tot en met. maar ten slotte niet wordt gevolgd in het voorstel dat er werd ontwikkeld zou de inge steldheid van het demokraat zijn der wijze dienen te zijn dat het goedge keurde voorstel of beslissing ook door de tegenstanders wordt bijgetreden en zelfs verdedigd naar buiten uit. Meent U niet dat er op die manier op recht schoon spel kan gespeeld worden die nog meer pracht moet geven aan het demokraat zijn. Hetzelfde demokraat zijn moet even eens tot uiting komen wanneer twee of meer politieke partijen samengaan om een bepaalde bestuursmeerderheid te vormen. De beslissingen genomen in het over- legkomitee van dergelijke meerderheid dienen door iedereen, zonder onder scheid, als de zijne te worden genomen en mag er geen moment van twijfel worden vastgesteld. Het is niet mogelijk ernstig werk te le veren, noch in een vereniging of eender welke organisatie, noch in een be stuursmeerderheid of andere coalitie, wanneer er telkens afvalligen zijn of het demokraat zijn niet kunnen opbren gen om zich te houden aan hetgaan op demokratische wijze werd beslist. Ik heb reeds het oordeel gegeven alsdat de grote schuldige van het niet demo kraat zijn de overheersing is van het eigen ik en eigenliefde. Het is daarom ten zeerste aan te manen dat deze die aan het demokratische le ven van een organisatie of vereniging wensen deel te nemen of nog deelnemen oprecht een inspanning moeten doen om hun eigen ik onder kontrole te bren gen en te houden. Indien zulks bij iedereen kon en mocht gebeuren dan kan de overtuiging wor den uitgesproken dat het demo kraat zijn inderdaad zeer, zeer schoon is. J. Lefèvre AMERICAN GRAFFITI - George Lu cas - USA - 1973. American Graffiti van de 29-jarige George Lucas is een prachtig gesti leerde rekonstruktie van een zomera vond in 1962 in een klein stadje ergens in California, Een avond waarop het afscheid van een schooljaar wordt ge vierd, maar ook het afscheid van een kindertijd, het begin van de volwassen heid. Een avond die nochtans nauwelijks ver schilt van vele andere, in een wereld verdeeld tussen de plaatselijke drug store drive-in en de enige grote straat waar eindeloos wordt gereden in de meest bizarre auto's. Er is geen werke lijk verhaal, alleen maar scènes, toe standen, incidenten, gebeurtenissen bijeengehouden dooreen viertal perso nages: John, Terry, Curt en Steve. George Lucas heeft dit gefilmd als een mijmering, een melancholische kijk op zijn eigen jeugd en tegelijk als afscheid aan een tijdperk. Een tijd waarin ieder meisje wilde lijken op Sandra Dee of Connie Stevens en elke jongen droomde v an een kombina- tie van James Dean en Marlon Brando. Een tijd waarin de spetterende rock'n roll en de sentimentele «love songs» ons aller nu gevestigde burgers in vuur en vlam zette. Een tijd waarin een meisje opvrijen of een raceduel tussen twee auto's de hoogste sensatie betekenden. Het is de «teenage culture» \an het kleinsteedse Amerika, de dro men en de onschuld van een hele gene.- ratie, het geloot dat het geluk om de hoek ligt te grijpen, die Lucas zelfzeker in beeld weet te zetten. Het is echter diezelfde «onschuld» die enkele jaren later in Amerika een Vietnam, dc l1*»», tagon Papers, Watergate... mogelijk maakte. Na de wat vertederende nostal gie komt het moment van de afreke ning, wanneer we als toeschouwers uit genodigd worden in de tijdsgeest van gisteren de voortekenen en de voor bestemming van morgen te herkennen, (naar Film en Televisie 74 Filmkritiek 74). LEEN Zondag 5 november 1978 om 15 u.: algemene vergadering. Zaterdag 11 november tot zondag 12 november Evaluatie weekend (plaats zal later medegedeeld worden). ln «Voor Allen» van 20.10.78 werd per vergissing de melding gemaakt dat de wijziging van de Sociale Voorzieningen met betrekking op Water en Electrici- teit, bouw en aankooppremie, geboor tepremie enz. bedoeld was als een voor stel van wijziging van de gemeente raadsbeslissing. Het f'usiebestuur van Haaltert samen met schepenen De Leu en De Cock huldigen Erwin Van Nieuwenhove. Tijdens een B.S.P. bestuursvergade ring in 't lokaal te Haaltert werd de h. Erwin Van Nieuwenhove zoon van onze plaatselijke Voorzitter - speciaal geluk gewenst door het voltallige be stuur ter gelegenheid van zijn eervolle onderscheiding door de gemeentelijke Sportraad. We zien hem n hier met zijn prachtige trofee in het bijzijn van onze schepe nen De Cock Roger en De Leu Robert en het fusiebestuur. Erwin Van Nieuwenhove met zijn trofee. ZATERDAG 28 OKTOBER 1978 MET HET ORKEST VOCATION Aanvang 21 uur Inkom 60 F Bij speciale manifestaties of gebeurtenissen kun) u beroep doen op een fotograaf van «Voor Allen- ln de mate van het mogelijke zal aan de aanvraag gevolg gegeven worden. Aanvragen op tel. 053-70.51.51.

Voor Allen | 1978 | | pagina 4