Geraardsbergen Meer dan 1000 deelnemers aan de Interscholenveldloop EEN DOODSTEEK VOOR HET VERENIGINGSLEVEN? BURGERLIJKE STAND Voor gemeente- en streeknieuws NEEM EEN ABONNEMENT OP HET VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN WEZENVRIENDEN DOOR EEN STERKE DE NAYER M. RECHT GEHOUDEN! ELFDE CLUBSALON DE KRAKELING ELFDE KLUBSALON van FOTOKRING «DE KRAKELING» Uitstap met de Culturele Centrale van het A.B.V.V. |y| FEESTZAAL VOLKSHUIS MARKT - GERAARDSBERGEN van 28 oktober 1978 tot en met 1 november 1978 Zaterdag 28 oktober 1978 te 20 uur. Kleurdia-avond met formidabel werk van de gunstig gekende foto en diakrtng V.T.B. Evergem. Woensdag 1 november 1978 te 20 uur. Kleurdia-avond door onze eigen mensen van fotoklub de Krakeling, ledereen is welkom. Inkom vrij. SOCIALE WONINGEN MINIVOETBAL TORNOOI VOOR JEUGDPLOEGEN IN DE STEDELIJKE SPORTHAL N.O.M.B. MINIVOETBAL BEDANKING SOCIO-CULTUREEL CENTRUM S.V.V. Voor een jaarabonnement 450 F Maandabonnement: 40 F. Storting op P.C. 000-0952464-21 of inschrijvingsformulier te sturen aan Redactie: Vlaams Weekblad Voor Allen Houtmarkt, 1 9300 Aalst Ondergetekende: Wonende te: neemt een abonnement op «Voor Allen» Ik stort heden op P.C. 000-0952464-21. (1) De plaatselijke bode mag komen ontvangen, (l) (1Schrappen wat niet past SPORT NAAST DE MARGE Voor de 14'-' maal werd door de Stede lijke Sportraad, van Geraardsbergen in Samenwerking met de Atletiekklub en de Geraardsbergse Onderwijsinrichtin gen de Interscholenveldloop georgani seerd. Dit jaar boden zich niet minder dan 1.057 deelnemers aan de start gaande van 5 tot 18 jaar. Op een omloop rond de Stedelijke Sporthal, speciaal door het personeel van vzw Sportinfrastruk- tuur voor deze gelegenheid aangelegd, kregen we een echte sportnamid'dag naar de letterlijke zin van het woord. Sport van de bovenste plank, waarbij deelnemen voor de meeste onder hen die de start namen het belangrijkste was. Natuurlijk zijn er altijd winnaars. Op uitzondering van het gemeentelijk onderwijs waren alle schoolinrichtin- gen van het Geraardsbergse aanwezig. Bij de lagere afdelingen was het de Rijksbassisschool Dender welke met het grootste leeuwenaandeel ging lo pen, terwijl bij de middelbare afdeling het St. Jozefinsituut en het R.I.S.O. de meeste prijzen wegkaapten. Voorwaar een echte sportnamiddag. Proficiat aan de deelnemers zonder onderscheid, pro ficiat aan de initatiefnemers en nu reeds kijken we uit naar de volgende uitgave in 1979. Jonny j'?-"*' - Massasport in beweging. Sedert de stichting van de Culturele Centrale van het A.B.V.V. enkele maanden geleden, kan deze op een mooi palmares van activiteiten verheu gen. Onze activiteit door het ten gehore brengen van een kunstconcert door de Socialistische fanfare «De Verbroede ring» gegeven in de Stadsschouwburg mag als geslaagd genoemd worden. Nadien werd het Portugese weekend, met een Portugees middagmaal, dit met de medewerking van A.T.B. De Na tuurvrienden, de C.S.C. Vormingswerk en M.J.A.-Filmklub was buiten ieders verwachting uitge groeid tot een groot succes. Ook nog een woordje van dank aan de aanwezige vrienden en kennissen die op ons Portu gees weekend zijn komen middagma len, alsook bedanken wij de talrijke vrienden en leden van de verschillende medewerkende Culturele groeperingen die ons hebben bijgestaan tot het wel slagen van voornoemd week-end. Op ons agenda stond geschreven dat wij de zondag 22.10.78, laatste dag van het voedingssalon te Brussel, zouden be zoeken met gemeenschappelijk ver voer. Wij zijn de mening toegedaan dat niets leerrijker is dan een tentoonstel ling, men ziet er de laatste snufjes op mecano en elektriciteit en wat het mor gen worden zal. Van de meubelfabrikanten, iets fantas tisch, het ene mooier dan het andere en steeds moderner. Volgens ons denken, dat wij een volk aan 't worden zijn van boeken lezers als men de diverse standen ziet van boeken en tijdschriften. Wij waren vol bewon dering voor de verzamelde werken van de Griekse filosoof Plato, in vertaling door Xavier De Wim. Dat de Belgische kaasfabrieken hun best doen om te wedijveren met de Franse en Nederlandse kaas spreekt vanzelf, voor ons is hij even smakelijk als onze Zuiderburen. Daar wij, Belgen, geboekstaafd staan als een van de grootste hjerdrinkers ter wereld, staat buiten kijf. Maar dat wij één van de grootste afne mers zijn van de Franse wijnen, getuige daarvan zijn de vele standen van de wij nen van de meeste geprezen Bordeaux en Medoc wijnen, tot de tafelwijn, dit kunnen wij best getuigen. Voorwaardelijk een leerrijke dag voor de leden van Culturele Centrale van A.B.V.V. en de talrijke vrienden die ons hebben vergezeld nog een' laatste woordje van dank en tot de volgende afspraak. Mogelijks nog wat beters. De Voorzitter Culturele Centrale ABVV Geraardsbergen A. Hoogstoel Onder het waak/aam oog van voorzitter Rosier Roger, knipt de heer Zwaenepoel Marcel, beheerder van de Oostvlaamse Unie van Foto- en Diakringen, het lint tijdens de openingsplechtigheid van het «elfde klubsalon van fotokring de Krakeling, in feestzaal Volkshuis, Geraardsbergen. Onder de aanwezigen afgevaardigden van B.S.P. en aanverwante groeperingen, van fotokringen uit Ninove, Gent, voorzitter Focus Geraardsbergen, en sympathisanten van zowat overal. Wij willen de geïnteresseerden op merkzaam maken dat bij het bouwen van sociale woningen te Goeferdinge twee verschillende maatschappijen be trokken zijn: 1. Gewestelijke landmaatschappij :Ei- gen Haard» met secretariaat: Mgr. Lambrecht- straat 75 te 9700 Oudenaarde. Deze maatschappij bouwt momenteel een tweede reeks woningen. Inlichtin gen kunnen bekomen worden bij de be heerder: de heer Van de Weghe op zijn zitdag in het politiekantoor. Denderstraat 25 te Geraardsbergen, elke eerste maandag van de maand van 18 tot 19 uur. 2. Bouwmaatschappij «Veilig Wonen- secretariaat: H. Hart laan 44 te 9300 Aalst Deze maatschappij zal kortelings de bouw van woningen aanvangen. Zich laten inschrijven voor de aankoop van een woning bij de ene maatschappij geeft natuurlijk geen rechten bij de an dere maatschappij. Het Stadsbestuur Ter gelegenheid van het Herfstverlof van 30 oktober tot en met 3 november organiseert ATB Fiat een minivoetbal- tornooi voor jeugdploegen met als inzet de Fiat-beker. Technische inlichtingen De reekseri werden als volgt ingedeeld: Reeks 1: ploegen waarvan de spelers geboren zijn in het jaar 1966, en later. Reeks 2: ploegen waarvan de spelers geboren zijn in het jaar 1963, 1964 en 1965. Reeks 3: ploegen waarvan de spelers geboren zijn iri het jaar 1960, 1961 en Ï962. De wedstrijden worden gespeeld vol gens de N.O.M.B.-reglementen en hebben plaats in samenwerking met de Gewestelijke N.O.M.B. Geraardsber gen. Per ploeg zullen maximum 10 spelers worden toegelaten. De schiftingen zullen gespeeld worden op dinsdag 31 oktober. De juiste uren zullen worden medegedeeld bij de in schrijving. Het deelnemeingsgeld bedraagt 300 frank. Hierin zijn begrepen de huur van de zaal, de scheidsrechterskosten, ver zekeringskosten en administratie. De inschrijvingen kunnen gebeuren tot en met 30 oktober aan het volgend ad res: ATB-F1AT Jonny Lampens, Gent sestraat 276, 9500 Geraardsbergen. ofwel in de Stedelijke Sporthal, Grote weg 23, 9500 Geraardsbergen. waar tevens alle verdere inlichtingen kunnen bekomen worden. Nationale M. Martens Aalst 6 M.V. Femina Geraardsbergen 3 Geraardsbergen kwam 0-1 voor. maar aan de rust stonden de bordjes op 2-1 Na de herneming waren vijf barslechte minuten voldoende om de hele wed strijd te verknoeien en vier doelpunten toe te staan 6-1In het laatste kwartier rehabiliteerden de bezoekers zich en kwamen terug tot 6-3, de eindstand. 4e Gewestelijke Provinciale Reeks A S.Z.V. Zakenk. - 't Hofken uitg. SUN Reizen Zott. - Cl. Zarlardinge uitg. M.V. Frit Roland - Disco-Fever 5-4 Rangschikking I Cl. Zarlardinge 2 2 0 0 38 3 4 2. Sun Reizen Zott. 110 0 16 4 2 3. Reis-Center 1 1 0 0 17 12 2 4. Geuzenhoek Z.V.C. 2 1 0 1 17 15 2 5. 't Hofken 2 1 0 1 24 24 2 6. S.Z.V. Zakenkantoor2 1 0 1 13 31 2 7. M.V. Frit Roland 3 1 0 2 10 35 2 8. Disco-Fever 3003 15 26 0 Reeks B M.V. Van Schoors - Scheinbeekse Rakkers 16-7 ATB Fiat - Cam Cole 9-7 Bistro-Pick - 't Karmelieten 13-6 Minipolder - S.B.S. 18-7 Rangschikking IM.V. Van Schoors 3 3 0 0 31 14 6 2. Minipolder 3 2 1 0 37 18 5 3. A.T.B. Fiat 3 2 1 0 24 19 5 4. Bistro-Piek 2 1 1 0 23 16 3 5. V.K. Drinkebroers 2 1 0 1 15 20 2 6. Cam Cole 3 1 0 2 22 25 2 7. 't Karmelieten 3 0 1 2 12 27 1 8. Scheinbeekse rakkers 2 0 0 2 16 26 0 9. S.B.S. 3 0 0 3 17 32 0 Jonny Het bestuur van Turnkring Rust Roest dankt alle aanwezigen voor het slagen van hun «Eerste T-dansant». Ook in het bijzonder de leden van het partijbe stuur e.a. organisaties. Senator en Mme Vernimmen. Mijnh. en mevr. Walraet L., m. en Mevr. Haelterman O., M. en Mevr. Rosier-Bauwens. M. en Mevr. Gerain M.. M. en Mevr. Albé K., M. en Mevr. Willekens H.. M. en Mevr. Hoogstoel A.. M. en Mevr. Van Gael R., M. en Mevr. Huwé A. We danken eveneens de vele v rienden en handelaars voor het geven van de vele geschenken. Het bestuur Het feit dat alle groeperingen, aangeslo ten zowel bij de kulturele als bij de sportraad, een schrijven hebben ont vangen vanwege de heer hootdcontro- leur der belastingen, heeft nogal wat verwondering en bezorgdheid verwekt. In dit schrijven wordt gevraagd, naast andere inlichtingen met betrekking op de vereniging, een balans op te geven van inkomsten en uitgaven met betrek king op de aktiviteiten van het jaar 1977. Vermits tal van verantwoordelijken de juiste toedracht van dit verzoek niet be grepen, werd door het bestuur van de sportraad derhalve een inlichtingsver gadering belegd waarop, naast de be langstellende verenigingen, ook een ju ridisch raadgever en de heer hoofdcon troleur zelf werden uitgenodigd om na dere uitleg te verstrekken. Daar de heer hoofdcontroleur wellicht vanwege de administratie van financiën verbod werd opgelegd om op.deze ver gadering aanwezig te zijn (hij had noch tans mondelinge toezegging gedaan) werd het dus in de zaal Manolito te Onkerzele een éénrichtingsgesprek. Alhoewel de juridische gronden dege lijk werden uitgediept door de aanwe zige raadsman, bleven toch nog tal van vragen onbeantwoord. De algemene indruk welke wij uit deze contactname hebben opgedaan, was een gevoel van onbehagen en misnoegdheid vanwege de verantwoordelijken der clubbesturen. Deze laatsten voelden zich de' rol van verklikker toebedeeld in een onderzoek dat zonder twijfel tot doel heeft bepaalde belastingsontdui kingen op te sporen. Zijn wij akkoord met wat de rechts grond waarop hogervermeld schrijven gestoeld is, toch dient het gezegd dat wij ook van mening zijn dat hier van wege de gewestelijke direktie der belas tingen veel energie wordt ingezet voor iets wat uiteindelijk het sop op de kool niet waard zal blijken. Ondanks het feit dat de verenigingen in de eerste plaats niet worden geviseerd, (het batig saldo der aktiviteiten van een yereniging zonder rechtspersoonlijk heid is niet belastbaar) vormt de bedrei-, ging met een boete, gaande van 8.000 Geboorten Scheirlinck Bram, Kouterstraat 13, Deftinge. Bauwens Sandra, Meierij 60, Brakel. Van Vreckom Kathleen, Embeke 20, Viane. Bliki Davy, Zikastraat 58, Moerbeke. Goossens Katrien, Geraardsbergse- straat 15B, Galmaarden. Haegeman Johan, Ganzestraat 71Ge raardsbergen. Huwelijken Meert Josse en Van Hove Karine, Park straat 13, Geraardsbergen. Pieters Bart en Van der Geyten Marina, Veldekensweg 2, Geraardsbergen. Overlijdens Roeven Marie, geb. 4.3.1910, Nieuwe Baan 49, Moerbeke. De Clercq Omer, geb. 28.5.1894. Kruisstraat 57, Deftinge. Matthys Emiel. geb. 28.8.1909, Kerk straat 38, Onkerzele. Van Eesbeeck Victor, geb. 5.4.1901, Meyerij 1, Zandbergen. Vroome Helene, geb. 24.7.1903, Hoge Buizemont 247, Geraardsbergen. Neybergh Francois, Lessensestraat 6, Geraardsbergen. •Van den Bossche Marguerite, geb. 6.1.1909, Muylebeekstraat 5, Gal maarden. Lion Franciscus 5.9.1895, Pijlekaart 44,'Schendelbeke. Blanchart Julien, geb. 4.8.1907, Katte- straat 3, Geraardsbergen. Depadt Omerus, geb. 9.9.1907, Trap straat 122, Viane. Vander Beken Arsène - geb. 18.12.1907, Hoge Buizemont 71, Ge raardsbergen. De Vincke Marie, geb. 26.6.1901, Monebroeck 30, Schendelbeke. Cauwel Henri, geb. 25.12.1922, Gro- teweg 386, Geraardsbergen. D'Haenens Ivonne, geb. 2.8.1913, Nieuwe Weg 17, Geraardsbergen. Vergallen Roger, geb. 19.3.1928, Edingsestraat 30. Geraardsbergen. Dfe Cubber Clementina, geb. 15.6.1891, Lessensestraat 33, Ge raardsbergen. tot 400.000 Ir. een onbehaaglijke druk welke voor al zal wegen op de verant woordelijke voorzitters en secretarissen der betrokken clubbesturen. Als zelfs bevoegde mensen zich nog' vragen stellen met betrekking op de manier van antwoordgeving, hoe moet het dan gesteld zijn met de gewone man uit de straat die om een of andere senti mentele reden tot voorzitter of secreta ris werd gebombardeerd? Naar onze bescheiden mening zal de enquete van de heer hoofdcontroleur zijn negatief effect op sport en kuituur in ons gewest niet hebben gemist. Velen waren met ons van mening dat: 1tal van groeperingen bij de sport- of 'kultuurraad ontslag zullen nemen om reden dat het stadsbestuur de namen van de verantwoordelijken der groeperin gen heeft overgemaakt en de niet aange sloten groeperingen niet werden aange sproken 2. tal van voorzitters en secretarissen, zelfs al kunnen zij in het overgroot ge deelte der gevallen niet beschuldigd worden van enige frauduleuse hande ling, de administratieve druk van de diensten der belastingen op hun persoon niet meer in herhaling zullen willen zien vallen en derhalve in de toekomst voor de eer zullen bedanken. Dit zal de ver dwijning van tal van kleine groeperin gen tot gevolg hebben. 3. het aantal aktiviteiten der verenigin gen in belangrijke mate zal verminde ren, enerzijds wegens het dalend aantal inrichtingen en anderzijds vanwege te rughoudendheid van steunverleners. Zal dat misschien geen verlies beteke nen aan B.T.W. en belastingen voorde betrokken administratie. Wij weten niet of de gewestelijke dienst der belastingen er aldus zal in slagen Veel gevallen van belastingsontduiking op te sporen. In het ergste geval zullen slechts enkele kleine visjes gevangen worden. Zou het evenwel niet geraadzamer zijn op grote snoek te hengelen? Dan kun nen wij zeggen dat deze niet op het domein der groeperingen zijn te van gen. Na de contactvergadering van 20 okto ber jl. waren velen met ons akkoord dat het verenigingsleven in onze streek met dit onderzoek een gevoelige klap werd toegediend. Heeft de heer hoofdcontroleur der be lastingen te Geraardsbergen daaraan wel eens gedacht toen hij opdracht gaf het onderzoek te starten? Naar koninklijke Opera te Gent. Zondag 29 oktober 1978, te 13.30 uur vertrek met autobus aan het Volkshuis, Houtmarkt 1Aalst, om de opvoering van de operette «Yiktoria en haar llu- saar» van P. Abraham bij te wonen. Vriendelijk verzoek aan de ingeschre ven deelnemers tijdig aanwezig te zijn. S.P. Wanneer wij voor de komende matchen een 4 op 6 met een eventuele 6 op 6 gaven, hadden wij gedacht dat The Do nalds haar zegereeks zouden voortzet ten, maar de verplaatsing naar Moer- zeke was wat te ver en te lastig, zodat het kampioenschap nog niet voor van daag zal zijn, alhoewel er nog een grote reeks wedstrijden moeten verorberd worden vooraleer wij definitief zullen weten of The Donalds terug hun vroe gere plaats zullen innemen bij hun stadsgenoten Wezenvrienden of Viane. Deze keer moesten zij de duimen leggen met ?en 97-79 score, wat niet zo slecht is, want 80 punten maken is niet aan iedereen gegeven, daarom moet de ploeg in zijn geheel zeer produktief zijn. Tegen Vovka Oudenaarde kunnen zij dit herhalen, maar nu in de gunstige zin en de punten mee naar huis brengen. Wat Viane betreft welke eveneens op v erplaatsing hun beste beentjes moesten naar voor brengen is het er eindelijk van gekomen om van die laatste plaatsen weg te komen door die wedstrijd tot een overwinning af te ronden en zodoende bewijzen dat na verschillende misluk kingen de kracht er terug is om mede te kunnen met de betere geklasseerden Eindstand Mariakerke - Viane 66-72. De beste schotel wordt natuurlijk altijd op het laatst gepresenteerd. Wij komen nu met de emotionele match Wezen vrienden - Deinze. De eerste minuten kregen de bezoekers een koud stortbad, want Wezenvrien den liep onmiddellijk hard van stapel langs De Nayer M. en nam een 10-2 voorsprong. Een koud stortbad voor de bezoeker, maar een opkikker van be lang voor de supporters van Wezen vrienden, die hun eigen ogen niet kon den geloven, daar Wezenvrienden over het algemeen maar traag uit zijn schelp komt. Dat dit niet kon blijven duren, zagen wij al na 5 minuten toen de stand wat milderde voor de bezoekers, maar Wezenvrienden met een 12-7 toch aan de leiding bleef. Na 10' nog steeds een lichte voorsprong voor Wezenvrienden 26-24 maar naar het einde toe een lichte verzwakking en het einde van de eerste periode kwam al met een 32-33 achter stand. Terug een goede start in deze tweede periode en na 5' nam Wezenvrienden terug de leiding over en zelfs na 10' een lichte voorsprong van 57-43. Zelfs tot de 15' dachten de supporters dat de overwinning er reeds in zat maar tergend traag kwamen de bezoekers te rug en bij de 18' met een 71-67 stand kon de overwinning nog niet ontglip pen. maar zenuwen en aggressieve be zoekers deden We/envrienden wanke len. zodat bij de 19' de bezoekers terug waren gekomen tot 75-73 en dus ook de overwinning in hun bereik voelden. Nog een goede uitval van De Nayer M. en de laatste 30" gingen tergend traag in met 77-74. Opnieuw balverlies bij Wezenvrienden en 77-76, maar geluk kig kwam toen het verlossende einde en bleven de punten op het nippertje bin nen schot. Eindstand 77-76. Punten: De Naeyer M. 38, Romeyns 14, De Vos L. 11, Van Malder R. 4, Van Crombrugge 4, Vercleyen R. 4 en De Pril R. 2. Volgende week krijgt Wezenvrienden nog een gevaarlijke tegenstrever in hun sporthal te bekampen, maar met een De Nayer M. in topvorm en een ploeg die bewijst dat het kan terug slaan is hier in de sporthal een nieuwe puntenoogst ze ker te behalen, wat hun terug naar de vorige zone brengt, waar haar plaats voor het ogenblik zeker aanneembaar is. Viane gaat opnieuw op bezoek, maar deze keer naar Robot Eine en hier zien wij er de overwinning niet inzitten. The Donalds naar Vovka Oudenaarde «even wij een overwinning met geiing verschil maar toch winst, zodat wij op nieuw op een 4-6 komen, wat altijd een /eer minstig resultaat uitmaakt vooi de Geraardsbergse ploegen. Tot volgende week. Prové R

Voor Allen | 1978 | | pagina 7