SAMENGESTELD r Ninove J PARTIJRAAD GROOT-NINOVE HARMONIENIEUWS IDEGEM SCHENDELBEKE T FORELLEN- KERMIS MINISTER WIJNINCKX TE VOORDE MUZIEK- EN SHOWAVOND POPULAIRE KWIS Soc. Harmonie - Drumband - Majorettenkorps DE VOORWACHT - NINOVE NIN00FS KWIST0RN0011979 Eindejaarsfeesten der B.S.P. afdeling Bakschieting Afscheid en vernieuwing TENTOONSTELLING Burgerlijke stand Belottersclub «Voor Allen» AFD. MEERBEKE FILMVOORSTELLING Socio Cultureel Centrum der S.V.V. Afd. Ninove O.C.M.W. NINOVE RUSTOORD VOOR BEJAARDEN FOCUS NINOVE Harmonienieuws Wi WÊBBBÊÈM W vtiÉf CENTRALE VOOR SOCIALISTISCH CULTUURBELEID - NINOVE STAD NINOVE DUIVENMAATSCHAPPIJ R.V.A. Duivententoonstellingen FEESTZAAL «DE REDDING» VRIJDAG 1 DECEMBER 1978 TE 20 UUR Met medewerking van: Lieve Everaerts:3-voudig nationaal kampioene Tambour-Majoor. Christel Van Herck: 2 voudig nationaal kampioene der miniemen. Paul Van der Smissen: Provinciaal kampioen Brabant.- Majorettenkorps: hoofdmajorette Van Genechten Linda. Algemene leiding: VAN DE VELDE JOS. 8 De jaarlijkse eindejaarsactiviteiten on zer B.S.P. afdeling in het lokaal «Bij Andrea» werden als volgt vastgelegd: a. Bakschietingen: Op 16-17-23 -24 en 25 december. Er kan gespeeld worden naar 4.500 F geldprijzen en naar panklare hanen. Er mag ook gespeeld worden op de teerlin- genbak. Kaarten in voorverkoop zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden. De bakschieting is toegelaten voor ieder een. b. Souper: Het feestmaal voor onze gepensioneer den, invaliden en partijleden gaat door op vrijdagavond 22 december. c. Kerstmannetje: Het Kerstmannetje komt voor onze kleintjes van 1 tot 10 jaar van wie de ouders lezer zijn van ons weekblad of partijlid zijn. Dit feest gaat door op za terdag 23 december om 18 uur. Dit feest was eerst voorzien op 16 december, maar werd wegens mogelijke verkie zingen naar eerst genoemde datum ver schoven. Voor al deze feestelijkheden komen wij nog terug in ons weekblad. Het feestcomiteit van Kermis Steenweg van de wijken Smeerebbe- Vloerzegem en Idegem richten heden zaterdag 18 en zondag 19 november een grote bak schieting in. Deze heeft plaats in café «De Cabane», Steenweg te Idegem. Er wordt gespeeld naar panklare hanen. Men kan ook zijn hanen winnen in de teerlingenbak. Gratis tombola op deel- nerpingskaarten in voorverkoop, welke te verkrijgen zijn bij de bestuursleden. Peletons van 6 spelers voor 20 F. met 2 speelbeurten. Beste wensen voor een groot succes. Door ons aller talrijke aanwezigheid steunen wij tevens ook Zoals verleden week reeds gepubliceerd werd door de algemene vergadering van Groot-Ninove een beslissing genomen om voor een termijn van één jaar een partijraad samen te stellen, die de statu tenwijziging verder dient te regelen en de uitbouw van een partijafdeling in alle deelgemeenten van Groot-Ninove dient waar te maken met inbegrip van de op richting van vier wijkafdelingen in Ninove-stad. Een voorstel terzake geformuleerd door onze vriend Jacques Timmermans, fe deraal sekretaris, kreeg algemene goedkeuring, zodat de volgende vrien den werden verkozen: Voor Ninove-stad: Evenepoel Robert, Viaene Hector, De Smet Edward, De Feyter Roger, Timmermans Rik, De Mil Colette, De Ville Etienne, De Ville Georges, Stevens Lena, Schoup Etienne; Voor Pollare: Pletinckx Freddy; Voor Appelterre-Eichem: Coussens Ju- lien, Van Droogenbroeck Raoul en D'Haeseleer Hedwig; Voor Meerbeke: Ravijst Jean-Pierre en Janssens Manfred; Voor Aspelare: De Wetter Ronny. Voor Voorde: Van Cleemputte M. De afdelingen Denderwindeke en Oke- gem dienen nog respectievelijk twee en één afgevaardigde aan te duiden. Verder werden eveneens reeds aange duid: Voor de Bond der Socialistische gepen sioneerden: Van Steenberge Louis. onze gepensioneerdenbonden der beide wijken. Onlangs heeft Kd. Van Lierde Roger ontslag genomen als bestuurslid en als secretaris onzer B.S.P. afdeling, twee taken welke hij getrouw talrijke jaren heeft waargenomen. Wij danken hem voor het vele goede welke hij heeft bij gedragen in deze afdeling en voor de strijdlust, waarvoor hij gekend was in de vergaderingen, in ons midden en bui ten onze afdeling. Wij hopen Roger en familie zoals dit reeds vele jaren traditie is, op alle feestelijkheden te kunnen weerzien. Is zijn figuur niet meer op onze vergaderingen, dan zal hij in elk geval niet vergeten zijn, want zijn zoon Erik zal zeker zijn werk en strijdlust verder naar buiten brengen op onze sa menkomsten. Gezien zijn ontslag werd natuurlijk uitgekeken naar een nieuwe secretaris. Deze werd dan Kd. Droes- beke Julien, Ninovestraat. Wij wensen onze vriend Julien veel succes toe in de taak welke hij op zich heeft genomen. Wij hopen alsdat hij dit even goed zal doen als zijn voorganger, Roger. De Visscher Robert De leden van de «Gepensioneerden- bond Schendelbeke» houden hun jaar lijkse tentoonstelling van hun hobby- werk naar aanleiding van de «Week van de derde leeftijd» gedurende dit wee keinde in het Jam-Clubhuis, Pijlekaart. Deze tentqonstelling is toegankelijk op zaterdag, 18 november, vanaf 18 uur en op zondag, 19 november, van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur. Bij voorbaat hartelijk dank voor het be zoekje. yoor de C.S.C.: Allaer Mare. Voor de harmonie: Ghijsbrecht Willy. Door de Jongsocialisten, socialistische vrouwen, Bond Moyson, A.B.V.V. en Coop dienen eveneens nog een afge vaardigde aangeduid. Als men daarbij de mandatarissen van gemeenteraad en O.C.M.W. neemt zij zijn ambtshalve lid komt men in totaal aan een partijraad van 38 leden. Op die 38 leden dienen dan minstens 15% vrouwen vertegenwoordigd te zijn en minstens 30% jonger dan 35 jaar. Indien dit niet het geval mocht zijn, dan mogen ambtshalve een aantal vrouwe lijke kandidaten of jongeren worden toegevoegd. Op«de eerstvolgende vergadering van de partijraad zullen een aantal verant woordelijken moeten worden aange duid: Voorzitter - ondervoorzitter - poli tiek sekretaris - administratief secretaris penningmeester - persverantwoorde- lijke e.a. Als wij er rekening mede houden dat op deze algemene vergadering 109 leden aanwezig waren en dat een zeer vrucht bare discussie plaatsvond over de sa menstelling van de kandidatenlijsten voor de wetgevende verkiezingen, dan mag men getuigen van een zeer goede vergadering, die beloften inhoudt voor een positieve werking van de partij in Groot-Ninove. Een vooruitstrevende, dynamische en open partij, die de progressieve krach ten niet mag ontmoedigen. Data: 19 januari 26 januari 2 februari 9 februari, telkens op vrijdag. De C.S.C.-Ninbve is opnieuw medeor ganisator van het Ninoofs kwistornooi. Onze betrachting is: een zo groot moge lijk aantal ploegen van onze strekking te laten deelnemen. Sommigen van onze «vaste waarden» zochten inmiddels reeds met mekaar kontakt voor de vorming van een nieuw team, terwijl anderen waarschijnlijk Eens te meer is het gezegde «Waar een wil is, is een weg» waarheid geworden. Ondanks het gure weer, bijtende kou, was een optreden geslaagd met de 11 novemberviering. We willen echter vragen dat men in de toekomst bij een dergelijke manifestatie, rekening zou houden met de deelnemende groepen, muziekkorpsen en aanverwante groe pen, zoals drumband én majoretten, die in hun kledij daar urenlang dienen te wachten. Zeker in deze periode van het jaar, waar het gewoonlijk,reeds koud kan zijn. We willen van deze gelegen heid gebruik maken om alle muzikan ten, leden drumband en majoretten- groep van harte te danken voor hun puike optreden. Er dient thans de aan dacht gevestigd op ons volgend optre den en wel ter gelegenheid van ons jaar lijks ceciliafeest. De omzendbrieven zijn reeds verstuurd. We doen dan ook een oproep tot alle leden, muzikanten, drumband en majo retten om ten spoedigste hun deelne mingsformulier in te vullen en af te ge ven aan de betrokken vrienden, leider of bestuursverantwoordelijke We rekenen erop dat ook onze ereleden en sympathisanten aan de feestdis zul-, len deelnemen. Wie bij vergetelheid geen uitnodigingsbrief mocht ontvan- zullen verder steunen op hun kern van de vorige jaren. Wij willen nochtans ook de individuele en voorlopig «dakloze» kandidaat- kwissers de gelegenheid geven om in een vijftal te worden opgenomen. Daarom houden wij voor iedereen een INFORMATIEVERGADERING op maandag 27 november 1978 om 20 u. in het «Volkshuis», Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Aarzel niet... en doe mee! (Breng «geleerde» vrienden of kennis sen mee...) Het Bestuur gen hebben, gelieve ons hiervoor te wil len verontschuldigen. Die vrienden kunnen steeds terug bij een der be stuursleden of in het lokaal bij de geran ten Victor en Jacqueline. We weten dat we steeds op onze sympatisanten kun nen beroep doen. We zijn er dan ook van overtuigd dat onze Ceciliauitstap en feestmaaltijd een succes zal worden. We willen ook reeds het volgende mee delen. Zoals reeds enkele jaren de ge woonte is, richt onze harmonie ook dit jaar een winterconcert in, dat reeds een bepaalde faam heeft verworven in ons kultureel leven. Wie zich het optreden van verleden jaar, en de talrijke opkomst zal zeker ook nu nie( willen ontbreken. Op 1 de cember 1978, richt de harmonie, drum band en majorettenkorps een muziek- en showavond in. Gezien het grote suc ces, en de niet gunstige voorwaarden van optreden voor de majoretten, werd besloten dit jaar de muziekavond te la ten doorgaan in de grote feestzaal, dit om elkeen de gelegenheid te geven een goed zicht te hebben op de uitvoering der diverse nummers. We hopen dat ook thans talrijke sympathisanten en liefhebbers de uitvoering zullen bijwo nen. Alvast veel kijk- en luistergenot. GEBOORTEN Erik Debuck, Ninove, Nachtegaallaan, 18. Jürgen De Vuldpr, Geraardsbergen (Smeerebbe-Vloerzegem)Kerkstraat 35. Davy Jansegers, Ninove (Outer), Steenweg 111 D. Rik De Troyer, Ninove (Outer), Aar deweg, 132. Stefaan De Vos, Haaltert (Denderhou- tem), Teerlingstraat, 5. Bart Baten, Ninove, Denderhoutem- baan, 200. Enrico De Vos, Denderleeuw, Landuit- straat 51 Priscilla Arijs, Ninove, Pamelstraat, 174. Leslie De Coorde, Ninove (Meerbeke), Stierstraat, 16. Wendy De Doncker, Lennik (Sint- Martens-Lennik), Stwg. op Ninove, 64. Ebticem Letaïef, Ninove, Sint- Jorisstraat 5. Bart Van Eeckhout, Ninove (Meer beke), Brusselbaan, 351. Wesley Stockmans, Ninove, Neder- wijk, 193. Nicolas Rollier, Ninove, Graanmarkt, 63. Geert Roosens, Ninove (Denderwin deke), Bokkendries, 10. HUWELIJKSAFKONDIGINGEN Paul Jous, 24 j., monteur, Ninove (Denderwindeke), Stwg. op Ninove, 57 en Marie Francine, Van den Berghe, 20 j., stikster, Ninove, Denderhoutem- baan, 193. Luc Vroenhove, 23 j.vloerder-helper, Ninove, Polder 29 en Anne-Marie, De Freyn, 21 j., bediende, Ninove (Appelterre-Eichem), Steenweg 22. Victor Bontinck, 62 j.mecanicien, Ni nove, Marktstraat 1-A3 en Lena Van Impe, 55 j., handelaarster, Ninove, Pamelstraat, 27. Eddy De Decker, 20 j., stoffeerder, Denderleeuw, en Anna Masfrancx, 18 j., stikster, Ninove (Pollare) Hoogstraat 21. OVERLIJDENS Alice Popeliers, 65 j., echtg. Desidoor De Saedeleer, Eichemstraat 17 (puter) Maria Van Wilderen, 75 j., echtg. Lo- dewijk De Troyer, Burchtstraat, 46. Yvonne Baugniet, 66 j., echtg. Fre- derik Plasschaert, Rijstraat 24D (Den derwindeke). AlphonsiusCieters, 80 j.echtg. Maria De Geyter Neerstraat 41 (Appelterre- Eichem). Maria De Troyer, 82 j., wed. Frans De Boe, Preulegem 16. Maria Vanwichelen, 84 j.wed. Ange lus Neirinckx, Plaats 39, Denderwin deke. Elvira De Smet, 83 jBurchtdam 46. Louise Van der Haegen, 65 j., Paelle- pelstraat 1 Nederhasselt.' Sylvirius Guinez, 43 j., Tramstatie 63 Meerbeke. STAND NA DE 1' SPEELDAG 78-79 1. De Troyer Marcel 6522 2. Coppens Frans 6515 3. Van Laeren Albertine 6413 4. Reygaerts Victor 6352 5. Imbo Leopold 6100 6. Van Londersele Louis 6088 7. Raes Victor 6060 8. De Weghe Marcel 6059 9. Hellinckx Jean-Pierre 5965 10. Van de Velde Francois 5964 11Eeckhout Johnny 5932 12. Van Den Bossche Maurice 5895 13. De Braeckenier Maurice 5877 14. Van Der Goeten Jozef 5819 15. De Coorde Herman 5795 16. Callebaut Philemon 5757 17. Du Four Polydoor 5711 18. Beeckman Camille 5637 19. Goubert Gaston 5544 20. Cornelis Edgard 5537 21Goossens Edward 5505 22. Beeckmans Raymond 5451 23. Van Meirhaeghe Albert 5444 24. Van den Berghe Marcel 5367 25. Chavatte Arthur 5281 26. Van Londersele Marcel 5215 27. De Feyter Gustaaf 5204 28. De Backer Henri 5114 29. Imbo Denis 5071 30. De Winne Robert 4991 31. Timmermans Robert 4912 32. Sterke Robert 4890 33. Wees Pierre 4802 34. Sterke Gentiel 4660 35. Ooghe Florent 4602 36. Matthijs Hector 4182 Volgende kaarting op zaterdag 18 no vember e.k. te 20 uur stipt. Verleden speeldag hebben we het sei zoen 1978-1979 ingeluid met 36 spelers waarbij Marcel De Troyer onmiddellijk de leiding heeft veroverd. Het spelreglement werd niet gewijzigd en de data der speeldagen voor het ganse seizoen zal op de volgende kaart avond vastgesteld worden. Er is opnieuw een nieuwjaarskaarting, één meikaarting en een boerenetentje voorzien. Dit laatste zal slechts lopen over één dag, nl. zaterdag vanaf 17 uur, datum nog vast te stellen maar alleszins in de loop van de maand februari 1979. Aangezien het klassement bij het sei zoeneinde vastgesteld wordt op de beste tien resultaten (dit op twaalf speelbeur ten), heeft elke nieuwe inschrijver nog een volledige kans voor de eindrang schikking. R S P nodigen U allen uit op hun in de zaal «Belvédère» SL Pieterstraat MEERBEKE Op zaterdag 2 december 1978 vanaf 18.30 uur. Op zondag 3 december 1978 vanaf 11.30 uur. De opbrengst van dit alles gaat naar het kerstfeest onzer kinderen, der aangeslotenen van de gemeen schappelijke aktie. Vlotte bediening. Op 17 november eerstkomende stellen de Jong Socialisten en Kultuuropbouw van Ninove de filmvoorstelling voor «Hoepel Op»Een Peruviaanse produk- tie die in het kader van de ontwikke lingsproblematiek en de 111111aktie juist op zijn tijd komt. Deze film gaat om 20 uur van start in de Jeugdklub «Tien-Twen». Voor alle geïnteresseer den is de inkom gratis. Nog dat! De film is voorzien van nederlandse ondertitels. Op woensdag 20 december 1978 te 19 uur stipt filmvoorstelling, waarna uitde ling van klaasgeschenk, aan alle kinde ren geboren vanaf 1966 tot en met 1976 wonende te Ninove, Okegem, Pollare, Nederhasselt, Outer, Appelterre- Eichem. Het lidboekje van de mutualiteit Bond Moyson dient voorgelegd te worden. Deze filmvoorstelling gaat door in het Volkshuis te Ninove, Geraardsbergse straat 1J7. Het Bestuur In het kader van de «week der ouden van dagen» van 12 tot 19 november 1978, vinden de volgende aktiviteiten plaats: In het rustoord voor bejaarden - Burchtstraat 46 te 9400 Ninove vrijdag 17 november 1978, om 14 uur: pannekoekenslag, aangeboden aan de bejaarden van het rustoord. In het rustoord voor bejaarden te Denderwindeke zaterdag 18 november 1978, om 14.30 u.: optreden van dhr. Gilbertino, goo- chelnamiddag. nodigt u uit op Twaalfde Fotosalon - met diaprojektie Salon open: Zaterdag 18.1 L 15 - 21 u. Zondag 19,11: 10-12 u en 15-21 u. Diaprojektie Zaterdag 18.11: 17 u en 20 u. Zondag 19.11: 11.30 u - 17u en 20 u. Het volgende is de traditionele Ceci- liguitstap en feestmaaltijd. In de voor middag heeft de uitstap plaats met be zoek aan enkele leden-herbergiers. De feestmaaltijd vangt aan te 13.30 u. Het menu is samengesteld naar ieders ga ding. De inschrijvingen kunnen gedaan worden bij de bestuursleden of in het lokaal. Het menu omvat: Parma Hesp. Roomsoep; Steack champignons, sla, tomaat, kroketten; Rotie champignons, groenten, kroketten. Koffie, gebak. Deelnameprijs: bedraagt: werkend lid. 250 fr. Echtgenote-verloofde muzikant 250 fr. Leden: 400 fr. Na de maaltijd: gezellig samenzijn. We hopen op een talrijke opkomst en wensen u alvast veel eetlust en gezellig heid. Minister Jos Wijninckx tijdens zijn toespraak en de lokaalhouders Victor en Jacqueline Reygaerts nodigen U nu reeds uit naar de die gehouden wordt onder de leiding van Urbain VERCKENS op zaterdag 9 december 1978 vanaf 20 u. in café «VOLKSHUIS» te Ninove, Geraards bergsestraat 119. Meer dan 100 vragen en evenveel prijzen Geen speciale kennis of boekenwijsheid vereist. Iedereen kan deelnemen en winnen. Hou voormelde datum vrij! Deelname in de onkosten: 25 F per persoon. Geraardsbergsestraat 119 - 9400 NINOVE Tel. 054-33.27.36. Telkens van 10 uur tot 12.30 uur Elke liefhebber stelt acht van zijn beste duiven ten toon Zondag 19 november 1978 De Kerpel- Vanden Berghe - Philemon Goubert - Victor Popeliers - André Van Opdenbosch. Het zaaltje van het lokaal zat propvol

Voor Allen | 1978 | | pagina 8