Erpe - Mere Schepen De Wolf in de bloemen gezet Geraardsbergen ONTLEDING VAN DE VERKIEZINGSUITSLAGEN! Denderleeuw Viering van de B.S.P. overwinning Wekelijks nieuws over O.C.M.W. GERAARDSBERGEN BEGROTING 1979 0NKERZELE uw wijk, dorp, gemeente en streek «VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN» OUDEJAARSAVONDBAL Socialistische gepensioneerdenfeest KAARTAVOND Een partijfeest met 200 aanwezigen BOND DER SOCIALISTISCHE GEPENSIONEERDEN Dit ii Inkomsten op de gewone dienst Uitgaven op de gewone dienst i» STAD GERAARDSBERGEN FANFARE «DE VERBROEDERING» NAAR DE K.O. GENT BURGERLIJKE STAND overludens JAARFEEST MET FEESTMAAL Zitdag Senator W. Vernimmen Schepen Johan De Wolf mocht op zijn bal een bloemstuk ontvangen uit handen van de voorzitter van de sportraad. De zaal Zanzibar zat vorige zaterdag meer dan stampvol. Verleden week (wat nooit goed is en kele dagen na de verkiezingen) ver scheen een artikel in het «Vlaams Weekblad» over een eerste ontleding en conclusies in verband met de verkie zingsuitslag. Eerst en vooral om te ontleden en de gevolgtrekkingen te maken, moet men én evolutie én achtergrond kennen van een bepaald kanton of streek. Men moet tevens de moed opbrengen de verge lijkingen in met andere gebieden te maken, alsook de evolutie van de be volkingsgroepen binnen een bepaald gebied. Met andere woorden, wanneer in Ge raardsbergen de laatste onderneming wordt weggehaald, de fusie in haar uit breiding alleen kleine landelijke ge meenten omvat bepaalde gemeenten uit het kanton Herzele, nl. Ophasselt 10% van de socialisten) er worden aan toegevoegd, dan is het duidelijk dat dit gebied als een totaal agrarisch gebied moet aanzien worden en dat bijgevolg in een huidige en verdere evolutie dit feit bepalend is voor een verkiezingsuit slag. Wanneer er dan nog een gemiddelde wordt behaald dat hoger ligt dan het gemiddelde in het arrondissement is er zeker GEEN enkele reden om bepaalde kritiek naar voor te brengen. Er weze trouwens opgemerkt, dat de voor ons tegenstrevende partijen het er blijkbaar op gemunt hadden ons met alles wat mogelijk was te bevechten. Of denkt men misschien dat de aanwezig heid van de burgemeester geen factor is in een gebied zoals Geraardsbergen? Voeg daarbij een uittredend Senator uit Viane (op de Kamerlijst) en het is duide lijk dat in deze kleine stad onze positie niet deze was om jaloers op te zijn. Trouwens indien wij in Geraardsbergen enkele stemmen verliezen op de Senaats lijst is het duidelijk dat die naar de K.P. gaan. De sluiting van Unal en het op nemen van een KPer op de B.S.P.-lijst (gemeenteraadsverkiezingen) zijn wel licht daar de oorzaak van. Verder hoeft er niemand te blozen het vervangen van Provincieraadslid A. Coppe (62 jaar - statuten) was een andere negatieve factor. Indien men verder wil spreken over «verjonging» moet men het er ook voor over hebben op bepaalde ogenblikken eens een toevallige neder laag te aanvaarden. Politiek bedrijven wordt niet altijd be loond bij verkiezingen - sommigen vin den in het zalig «niets» doen of «niets» zeggen dikwijls een beloning. Dit alles is nochtans slechts tijdelijk, uiteindelijk zal wel het bewijs volgen dat de durvende en vernieuwde politiek zijn vruchten zal afwerpen. Albert Maudens Vorige zaterdag vierde groot Dender leeuw zijn twee verkozenen, namelijk Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen en Provincieraadslid Agnes Sonck, en bracht tevens een welver diende hulde aan de twee kandidaten Frans Coppens en Georges Couck, met hun prachtig aantal voorkeurstemmen. Talrijke partijgenoten en sympatysan- ten water bijeengekomen, ondanks de verlofperiode en het ongure weer, in het wijklokaal «De Stenen Molen», van waar een optocht werd georganiseerd. Het muziekkorps, het trommelkorps en de majoretten van Ninove, hadden er aangehouden deze optocht op te luiste ren. Onder de baan was een grote belangstel ling waar te nemen van de inwoners, die de kou trotseerden om de stoet op te wachten en de verkozenen met bloemen en gelukwensen te overladen. Dergelijk enthousiasme was voor alle deelnemers een riem onder het hart en voor de BSP mandatarissen een hoopgevend licht punt voor de nabije toekomst in ver band met de gemeenteverkiezingen. In het volkshuis toegekomen werden dan alle aanwezigen, o.a. deelnemers en medewerkers en sympathysanten, door volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen in naam van de BSP kandi daten en de partij toegesproken. Hij verontschuldigde onze jonge kandidaat Georges Couck, die wegens ziekte weerhouden, spijtig genoeg op deze viering niet kon aanwezig zijn. Hij dankte vooral de muzikanten en majo retten van Ninove, die steeds op het eerste woord paraat zijn om de BSP van Denderleeuw te helpen. Ook de mede werkers en de militanten, die zich in deze harde doch korte verkiezingspe riode volledig hebben ingezet, kregen een bijzonder woord van dank. Hij be klemtoonde verder in zijn korte speech dat de Denderleeuwse kandidaten nog maals het bewijs hebben geleverd van het groot vertrouwen dat zij bij de be volking zowel in Denderleeuw als daar buiten genieten. Zonder Denderleeuw en het kanton Ninove zou de BSP- overwinning dergelijke omvang als thans niet hebben gekend. Hij drukte de hoop uit dat hiermede in de toekomst zou rekening worden gehouden. Verder hoopte hij dat de eensgezindheid en de inzet, waarmee onze partijgenoten thans bezield zijn, de basis zouden zijn en blijven om bij de aanstaande ge meenteverkiezingen opnieuw de vol strekte socialistische meerderheid te behalen. Het spelen van de internationale, uit volle borst meegezongen, door alle aan wezigen onderlijnde het slotwoord van onze sympathieke en toegewijde volks vertegenwoordiger. Hierop werd de vie ring voortgezet onder de aanwezigen, tot laat in de avond. Deze viering mocht er zeker zijn, was welverdiend... want een dergelijke dubbele overwinning op parlementair en provinciaal vlak heb ben wij nog niet eerder beleefd. Hierbij aansluitend danken de BSP-verkozenen en kandidaten nogmaals langs deze weg hun kiezers voor het in hen gesteld ver trouwen en wensen hen allen een geluk kig en voorspoedig nieuwjaar. P. VERMEIREN Volksvertegenwoordiger Van Der Niepen De majoretten en het trommelkorps luisteren deze feestoptocht op. De socialistische gepensioneerden ko men voor de eerste maal van het nieuwe jaar samen op maandag 8 januari 1979 te 14.30 u. in het 8-urenhuis. Er is een koffietafel met tombola voorzien voor de vrouwen, en een bolling en kaarting voor de mannen. Er is ook natuurlijk een nieuwjaarsverrassing. Allen zijn van harte welkom. Een autobus zal de leden ophalen. GROOT GEPENSIONEERDEN- FEEST Op zaterdag 3 februari 79 wordt het verbroederingsfeest van de socialisti sche gepensioneerden ingericht. Het wordt een weergaloos succes.een nog nooit beleefd gezellig samenzijn. Houd deze datum vrij. Zondag 14 januari grote belotavond in het 8-urenhuis. Alle belotters met hun echtgenote zijn welkom. Begin 20 u. Inleg 40 frank. KLEIN KUNSTAVOND Op zaterdag 20 januari 79 te 20 u. wordt een prachtige kleinkunstavond inge richt met de groep Van Uytssel - in de feestzaal 8-urenhuis. Deze avond staat in het teken van de BSP-overwinning. In zijn laatste zitting op 12 december, keurde de Raad van het O.C.M.W. de begroting van 1979 goed met 9 tegen 2 stemmen. Alhoewel een begroting als het poli tieke document bij uitstek wordt be schouwd is dit maar een halve waar heid. Inderdaad bepaalde uitgaven kan men niet verminderen of schrappen (niemand wenst dit en het publiek zou ook dergelijke zaken niet aanvaarden en zeer terecht) zoals bv. onderstand, ver zorging ouderlingen. Bovendien heeft men wettelijke verplichtingen (be staansminimum, onderstandswoon sten, art. 60 e.d.). Als men dieper op deze zaken ingaat, dan blijft er niet zo heel veel speling over om de uitgaven te beperken. Het enige wat men kan doen om wat we zouden noemen deze vaste uitgaven te beperken, is zo goed als het kan het rendement op te drijven (met zo weinig mogelijk kosten het beste resultaat ha len). De andere halve waarheid is wat het O.C.M.W. wil doen (en iedere keer dat het iets doet kost het geld). Als men de wet op de letter zou volgen (hij is prach tig gemaakt met schitterende bedoelin gen) dan stonden morgen alle gemeen ten in rode cijfers. Inderdaad, op sociaal gebied, is dit de meest vooruitstrevende wet die ooit werd gemaakt, maar... er werden door de Staat geen financiële middelen voorzien (de gemeenten moe ten het zelf maar doen). Als voorbeeld kan Geraardsbergen gemakkelijk ge bruikt worden. De gewone uitgaven be dragen 202.000.000 F, en het bij zonder fonds voor Maatschappelijk Welzijn geeft 4.000.000 F. Vandaar Plaatsgebrek in de voorgaande editie van «Voor Allen» heeft het niet moge lijk gemaakt door middel van enkele foto's de sfeer en de stemming weer te geven die op het jaarlijkse partijfeest heerste, maar wij hopen af en toe een paar foto's te kunnen laten verschijnen zodat onze vrienden en vriendinnen die niet in de mogelijkheid waren aan ons partijfeest deel te nemen, zich toch een beeld zouden kunnen vormen van het jaarlijkse partijfeest dat inderdaad een reuzesucces heeft gekend. Als eerste foto in de reeks publiceren wij de foto van het oudste B.S.P.-lid dat aanwezig was op het partijfeest. Vrien din Valarina Neckebroeck die in de Bosstraat nr. 87 woont werd geboren op 19 september 1892. Het is vermel denswaard dat Valerie vrijwel alle akti- viteiten met haar aanwezigheid vereert. Proficiat Valerie en nog vele jaren! Roger Surdiacourt Voorzitter U wordt vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van onze veertiendaagse kof fietafel der vrienden van de derde leef tijd, \velke zal doorgaan op dinsdag 9.1.1979 a.s. te 14 uur in het Volks huis, Neerstraat, Onkerzele. Hopende u op deze bijeenkomst te mo gen begroeten, verblijven wij, Vriendschappelijk Het bestuur Abonnement: 450 F per jaar 40 F per maand Volksvertegenwoordiger Paul Van Der Niepen, temidden van Provincieraadslid Agnes Sonck, kandidaat senaat Frans Coppens, en de B.S.P.-voorzitter Ben Heylenbosch (Welle) en Roger Minner (Denderleeuw) op kop van de stoet ter gelegenheid van de viering van de B.S.P.-overwinning. Inschrijvingsformulier Ondergetekende wonende te wenst een abonnement op het «Vlaams weekblad Voor Allen» x Ik stort op de Postrekening x De bode moet komen ontvangen "Dit inschrÜvingsformulier kan afgegeven of verstuurd worden aan Alle B.S.P.-verantwoordelijken uw gemeente Het B.S.P.-secretariaat te Aalst Houtmarkt 1 I-Alle Hetl Hout dat de gemeente 41.000.000 F dient bij te passen. Dit is het politiek aspect van de begroting. Alsof die twee halve waarheden nog niet voldoende zijn is er in begrotings zaken nog een derde.Men kan uiter aard met een begroting bepaalde posten onderschatten of overschatten. Maar dan bedriegt men zichzelf en ook de bevolking. Als men bv. op de post stookolie 100.000 F inschrijft in plaats van 900.000 F, dan heeft men 800.000 F^espaard. Maar men moet gedurende de winter verwarmen en dus stookolie kopen en betalen. Eens de 100.000 F opgebruikt moet er toch nog stookolie gekocht worden en dan komen de zo gekende «bijkredieten» of in het O.C.M.W. de begrotingswijzigingen. We hebben gemeend dat ondanks alle kritiek en zelfs eventueel gekonkel, uit eindelijk een eerlijke begroting de beste waarborg is voor de toekomst. Hieronder geven we een overzicht van deze begroting, die voor de gewone dienst (wat men zou kunnen noemen de dagelijkse uitgaven) 202.092.605 F be draagt, en voor de buitengewone dienst (wat men zou'kunnen noemen, éénma lige uitgaven) 120.000.000 F. Al deze cijfers hier nu bespreken zou ons zeker te ver leiden maar toch wen sen we enkele nadere toelichtingen te verstrekken betreffende het Rustoord. De inkomsten bedragen 12.649.520 F. Vermits onze ligdagprijs 378 F bedraagt (en onze meeste kostgangers dit zelfs niet kunnen betalen) en het Ministerie van Economische Zaken zich tegen elke prijsverhoging verzet, is het ons onmo gelijk deze inkomsten op te drijven. Wanneer U nu weet dat de jaarlijkse uitgaven 35.361.728 F bedragen, dan kost het Rustoord alleen ons jaarlijks 22.712.208 F. Voor 100 bejaarden kost elke bejaarde ons op dit ogenblik dus jaarlijks 230.000 F of op maand- basis berekend 20.000 F. Met de gemiddelde inkomsten van de bejaar den die 10.000 F p. maand bedragen, komen we dus op een kostprijs van 30.000 F per «bejaarde» per maand. Op het eerste zicht lijkt dit een enorm en voor sommigen zelfs een onverant woord bedrag. Nochtans willen we er op wijzen dat ongeveer 70% van de bevolking van het Rustoord thuishoort in een V dienst (d.w.z. mensen die langdurig ziek zijn en intense zorgen nodig hebben). Dit heeft ook voor ge volg dat we meer personeel nodig heb ben (thans 1 personeelslid per 3 be jaarden, onderhoudswerkvrouwen in begrepen) want er moet 24 uur op 24 uur iemand aanwezig zijn. We zullen later wel de gelegenheid hebben hierop terug te komen, als we het O.C.M.W. Rust oord eens volledig onder de loupe zul len nemen. Frans Pevenage Lid Vast Bureau OCMW Geraardsbergen Vermoedelijk boni (dit zijn overschotten van de begroting 1978): 5.500.000 F Patrimoniale inkomsten (dit zijn inkomsten van eigendommen, intresten): 5.348.143 F Instellingen (inkomsten V.O.M. Rustoord, Kinderbewaarplaats e.d.): 36.543.720 F Terugbetalingen (kosten Personeel ziekenhuis, staatstoelagen, e.d.): 102.886.698 F Gemeentelijke toelage en bijzonder fonds, Maatschappelijk Welzijn: 45.725.968 F Ontvangsten v. leningen (vb. Staat neemt intresten ten zijnen laste) 1.608.289 F Diversen 4.479.787 F Totaal: 202.092.605 F Patrimonium 2.122.000 F Instellingen 70.625.254 F Bestuurskosten 116.311.766 F Uitgaven voor diverse hulpverlening 8.577.305 F Schuld 3.106.280 F Diversen 1.350.000 F Totaal: 202.092.605 F 0p zondag 31 december 1978, om 21 u. in zaal Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen, DENDEREND speelt ten dans M. CHARMANT en zijn ENSEMBLE Tijdens het bal: Machtige sneltombola. Serpentines - feestneuzen - leuke hoedjes - verrassingen Deuren: 20.30 u. Inkom: 80 fr. In café Volkshuis, Markt, werd de in- schrijvingslijst geopend voor de vol gende verplaatsing naar de K .O. te Gent op vrijdag 26 januari. Belangstellenden voor het bijwonen van de operette «Het Land van de Glimlach» doen er goed aan om snel in te schrijven gezien er slechts 25 plaatsen beschikbaar zijn waarvan reeds 12 op voorhand werden besproken. RR GEpOORTEN Ryckaert Tom, Gasthuisstraat 125, Ge raardsbergen. Van Londerseele Greet, Kloosterstraat 1613 Smeerebbe-V loerz De Vos Daphné, Laverdijstraat 3, Ge raardsbergen. Baeyens Wim, Astridlaan 1, Geraards bergen. Delvin Anneleen, Stationsstraat 135, Galmaarden. HUWELIJKEN: geen De Smet Albertus, geb. 17.6.1897, wednr. Cornie Marie Rekestraat 24, Zarlardinge. Op zaterdag 13 januari 1979 om 20 uur in de feestzaal Volkshuis, Markt, Geraardsbergen. Menu Aperitief «Libertad» - Zeevruchten cocktail - Tomatenroomsoep - Twee voudig gebraad in kleurrijke groenten- krans en aardappelpureekring - Ijsroom Grand Marnier - Koffie en gebak. Deelname: leden in regel (lidboekje voorleggen): 350 fr. Sympathisanten: 500 fr. Inschrijvingen: tot uiterlijk 3 januari 1979 bij de bestuursleden, of op de zitdagen in het Volkshuis op zaterdagen 23 en 30 december 1978 tus sen 15 en 17 u. Verkleed - masker toegelaten. Verrassingsgeschenk. Muziek en dans. Op vrijdag 29 december is er geen so ciaal dienstbetoon.

Voor Allen | 1978 | | pagina 5