WEEKBLAD IS DE P.V.V. REEDS HAAR KIESDELOFTE VERGETEN! Georges De Smeyter verkozen tot provinciaal senator SOCIALE WONINGBOUW TE GERAARDSBERGEN B 0 DE MORGEN DE KRANT DIE DURFT VOOR EIGEN DEUR KUISEN *9 HET BARRE WINTERWEER SLAAT WEER TOE VRIJDAG 29-DEC. HBS 40e JAARGANG NR. 50 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. Sr nfeA,d,"V!,iStotie~:Publiciteit: Houtm"kt, nr. 1 -9300 AALST IEL. 053-70.51.51 Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F ---=4 Progressief dagblad - l^™o™??rdéliike uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 1.9300 AALST ^^^^^^^^LLEGEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT w Wat verscheidenen misschien niet gedacht hadden en wat onze tegenstrevers allicht hoopten is dan toch realiteit geworden. Op dinsdag 2 januari heeft de Provincieraad van Oost-Vlaanderen voor de B.S.P. kameraad Georges De Smeyter tot provinciaal senator verkozen. Daar waar het arrondissement sedert de verkiezingen van 1977 zonder B.S.P.-mandataris was, werd hier dankzij het aandachtig en kordaat optre den van de federale B.S.P.-instanties nu onze primordiale doelstelling verwe zenlijkt: de B.S.P.-Oudenaarde - Ronse heeft terug een vertegenwoordiger in het Parlement. Senator De Smeyter (50 jaar) is gewestelijk sekretaris van het ABVV-Ronse- Oudenaarde. De Smeyter heeft tot dusver nog nooit op een kieslijst gestaan hoewel hij al van in zijn jeugd via het ABVV in de socialistische beweging heeft gestaan. Hij voerde tijdens de afgelopen kiesstrijd de kamerlijst aan van het arrondisse ment Oudenaarde-Ronse. Het zal menigeen reeds opgevallen zijn dat er de laatste maanden een grote be drijvigheid heerst te Goeferdinge op het gebied van de sociale woningbouw. Naast een eerste serie van 25 woningen gebouwd door de Nationale Landmaat schappij welke op heden reeds bewoond zijn, nadert een reeks van 25 woningen haar voltooiing. Deze laatste zullen on getwijfeld binnenkort verkocht worden. Maar er is meer. Voor het ogenblik zijn de wegeniswer- ken voor uitbreiding van deze sociale woonwijk volop aan de gang. Voor deze infrastruktuur wordt gezorgd door «Veilig wonen», gewestelijke bouw maatschappij uit Aalst afhankelijk van de Nationale Maatschappij voor de Huisvesting. In het vooruitzicht dat deze wegenis- werken in de vroege lente van 1979 zullen beëindigd zijn, is «Veilig wo nen» niettemin reeds overgegaan tot de aanbesteding van 50 woningen nl. 25 koop- en 25 huurwoningen. De aanne mer werd reeds aangeduid en deze zal heel binnenkort van start gaan met de bouw ervan. Verder werd reeds een nieuw projekt op het getouw gezet voor 50 woningen. Hieruit blijkt duidelijk dat alle belang stellenden in de toekomst aan hun trek ken zullen kunnen komen. Wij mochten vernemen dat «Veilig wo nen» zopas alle reeds ingeschrew»- zinnen heeft „,^t-W»*-oOg op een definitieve inschrijving. Voor hen die deze bijeenkomst niet hebben bijgewoond maar toch belang stelling tonen worden hieronder gede tailleerde gegevens verstrekt De maatschappij «Veilig wonen» op teert te Goeferdinge voor 4 verschil lende typewoningen, alle met verdie ping en glooiende dakbedekking. Hier onder reproduceren wij het voorgevel- beeld van de vier onderscheidene mo dellen. Type A. is bestemd voor gezinnen van 3 tot 5 personen. Type B. voor 3-6 personen. Type C. eveneens voor 3 a 6 personen. Type D. voor kroostrijker gezinnen van 4 tot 7 personen. Voor de eerste typewoningen zijn tel kens drie slaapkamers voorzien. Voor type D. worden 4 slaapruimten opge trokken. De garages worden afzonderlijk van de woning opgericht. Verkreeg 5411 voorkeurstemmen maar dit was ingevolge het wispelturige spel der apparentering niet voldoende voor dit betrekkelijk klein arrondissement om te worden gekozen. De Smeyter verklaarde na zijn verkiezing geen toegevingen te doen: bij hem primeert de werkgelegenheid. Hij heeft radikaal geopteerd voor de ontsluiting van het gewest Oudenaarde - Ronse voor de aanleg en-of voltooiing van diverse wegen als de A-9, de weg Terneuzen-Gent - Ronse (4 rijstroken), de weg Ronse- Brakel - Brussel, de verbinding Oudenaarde - Brakel en de electrifika- tie van het spoor Kortrijk - Oudenaarde - Brussel. Bovendien opteert de nieuwe senator voor de definitieve vastlegging van de ring rond Ronse. In 1980 zo vindt hij bovendien, moet de weg tussen Oude naarde en Ronse gerealiseerd zijn tot aan de grens van Ronse. Bij een volgende gelegenheid zullen we in een vraaggesprek met de kersverse senator dieper ingaan op de specifieke problematiek van het arrondissement en de mogelijke oplossingen die de socialistische beweging hieraan koppelen. TYPE A i.', TYPE c Beknopte beschrijving van de mate rialen De woningen worden opgetrokken in bezande paramentsteen, de binnenmu ren in betonsteen. Bevloering, plinten en faiënce 1. living, hall, w.c., keuken en bad kamer: marmermozaïektegels 20-20 cm 2. slaapkamers: lino 3 garage: doorlopende bevloering in rode mortelspecie of betondallen 30-30. Ramen en deuren 1. buitenschrijnwerk: in merantiehout uitgevoerd. 2. deuren: effen geverfde binnendeu ren. 3. trap: uitgevoerd in beukenhout 1ste keuze en na afwerking te voorzien van vernis. 4. plinten: op slaapkamers: in meran tiehout. Dakbedekking: in schaliën. Keukenuitrusting Ingebouwde keukenmeubelen volgens type van woning. Afwastafel in roest vrij staal. De plaatsen voor elektrisch fornuis en koelkast worden voorzien. Faiënce aan wastafel. Sanitaire toestellen Alle nodige toestellen zijn geplaats. W.C. en baduitrusting zijn in witte kleur voorzien. Faiënce aan ligbad en lavabo. Elektriciteit en verwarming Alle nodige lichtpunten en stopkontak ten zijn voorzien. De woningen zijn uit gerust met centrale verwarming op aardgas. In de badkamer is warmwater voorhanden. Alle muren zijn gepleisterd. Stoepen, opritten, beplantingen, tuin- afsluitingen, brievenbus, enz. zijn voorzien. De aansluiting met de TV-distributie wordt uitgevoerd. Er wordt uitdrukkelijk overeengeko men in de «Koop-verkoopbelofte» dat de vennootschap zich het recht voorbe houdt wijzigingen te laten of te doen aanbrengen zowel aan de bouw- en in plantingsplannen als aan ae in uitvoe ring zijnde bouw- en of inplantingswer- ken, mits daartoe de voorafgaande in- tyPE D stemming van de N.M.H. bekomen te hebben er], voor zover het algemeen be lang er niet door geschaad wordt. Het spreekt vanzelf dat in het bestek van deze bijdrage niet alles kan besproken worden. Vooral voor wat betreft het fi nancieel aspekt dient elk geval afzon derlijk bekeken te worden. Voor de belangstellenden welke ver dere inlichtingen wensen aangaande het kopen of het huren van een woning, houdt ondergetekende zich steeds ter beschikking voor het verstrekken van nadere gegevens. Dit kan gebeuren op telefonische af spraak te zijnen huize op nr. 054- 41.34.68 of gedurende zijn zitdag voor sociaal dienstbetoon in het lokaal «Fo rum» te Overboelare - Geraardsbergen, elke dinsdag van 20 tot 21 uur. Iedereen is welkom. WALRAET Lucien Gemeenteraadslid De slogan over «vermindering van de belastingen» heeft ongetwijfeld bijge dragen tot een nogal verrassend resul taat voor deze partij. Vele kiezers kun nen zich nochtans herinneren hoe de zelfde partij enkele jaren geleden een verkiezingssukses boekte met de toe nmalige slogan 25% Deze kiesbe- 'ofte werd bij de volgende regerings deelname even vlug vergeten de brave kiezer was eens te meer het slach toffer van een nietsontziende demago gie. Het is trouwens overduidelijk dat bepaalde begrippen die zo gretig wer den aangegeven door konservatoren, slechts een waarde hebben wanneer zij in hun politiek hieraan passen den ken we aan hun staatsmanschap al gemeen belang mensen ziin belang rijk enz. Nadien is het opvallend hoe al deze be grippen dikwijls te maken hebben met personenbelang of de verdediging van belangengroepen. Wie de laatste vraaggesprekken van Willy De Clercq gevolgd heeft komt reeds tot de konklusie dat de taal minder hard is, en de standpunten blijkbaar minder onverzoenbaar. De reden is niet ver te zoeken: de P.V.V. wil ten alle prijze deelnemen aan de regering. Partijgenoot Claes heeft naar mijn mening tere&ht de P.V.V. een eerste test afgenomen vooral op het gebied van het belas tingswezen, is de toestand zeker niet schitterend. Dat betekent dat indien wij de klok niet zullen terugzetten de totaliteit van onze belastingen moeilijk kan gewijzigd worden. Alleen door een betere en ernstige verdeling (kiesbelofte B.S.P.) kon er voor de minstbedeelde, de lage inkomens en voor degenen die met sociale vergoedingen moeten leven een verbetering verwacht worden. Degenen die zich trouwens de moeite hebben getroost het verslag te lezen over de finantiële toestand van de so ciale zekerheid hebben alle reden om over onze sociale evolutie ongerust te zijn. Vooral de sektor ziekteverzeke ring gaat naar een werkelijke katastrofe partijgenoot Claes pleit ook terecht voor een werkelijke herstrukturering van ons zekerheidsstelsel. Dit alles blijkt mis schien een uiting van pessimisme, de realiteit is echter daar om NU onze waakzaamheid te verscherpen. De waarheid verbloemen is even ge vaarlijk voor onze demokratie als een demagogisch gedoe. Bij de uiteenzetting die Joop den Uyl hield te Aalst en te Gent werd hij toege juicht wanneer hij het had over de moei lijkheden in de West-Europese landen en daaraan verbond «de solidariteit on der alle werknemers». Er is geen enkele reden om aan bepaalde van zijn zienswijzen in vraag te stellen alleen moeten wij even konsekwent zijn wanneer dezelfde woorden en ideeën verkondigd worden door onze partijgenoot Claes. Partijgenoot-minister Claes heeft over schot van gelijk de P.V.V. eens de les te lezen, hij geniet onze waardering wan neer hij in de huidige situatie wil waar schuwen voor overdreven optimisme. Wij wensen hem tevens «alle geluk toe» bij zijn moeilijk en delikate opdracht. W. Vernimmen Senator De verkiezingsuitslagen van 17 decem ber jl. heeft in de verschillende partijen beroering verwekt. Bij de enen was de beroering vreugde vol terwijl anderen verbazing-ongeloof en zelfs verbijstering te beurt viel. Iedere partij begon zowat ziin geweten weraen redenen dungcua-iii menten gezocht om de uitslag te verge lijken, terwijl dikwijls en veel de ware redenen opzettelijk over het hoofd wer den en nog worden gezien. Waar iedereen het wel over eens blijkt is dat deze verkiezingen een maat voor niets is geweest. Dat geen opzienbarende verschuivin gen gebeurden, maar dat een duurzame regering vormen buitengewoon moei lijk zal zijn. Niet alleen zal de communotaire pro blematiek en rompslomp veel moeilijk heden met zich brengen tussen Vlamin gen, Walen en Brusselaars, die elk op hun eigen stelling blijven staan zonder de werkelijke toenadering te zoeken, met alle spijtige gevolgen vandien. Erger nog is de dramatische finantiële, economische en sociale toestand, waar aan te weinig aandacht werd geschon ken. Ver van te gaan beweren dat de regering geen aandacht heeft gehad voor de er barmelijke economische situatie in ons land. Integendeel. De Minister van Economische Zaken - Partijgenoot Willy Claes heeft zich met al zijn krach ten ingezet om er iets aan te doen. Het zelfde mag worden gezegd van de Mi nister Van Arbeid en Tewerkstelling, de socialist Spitaels. Doch hun inspanningen verdwenen in het niet, ingevolge de alles overheer sende gemeenschapsproblemen. Dit kan zeer spijtig worden genoemd, daar honderdduizenden werknemers in ons land zitten te wachten op een be trekking, en een ander inkomen dan werklozensteun. Wij kijken met zeer veel belangstelling wat de komende re gering zal doen. Als wij in de aanhef hebben gezegd dat deze verkiezing een maat voor niets is geweest, wat de politieke constellatie betreft, is er toch nog een positieve zijde. Op voorwaarde dat men het wil zien natuurlijk. Zijn eigen leemten wil erkennen. Dit is nuttig nu de politieke gemoeden gekalmeerd schijnen. Als socialisten zullen wij ons niet gaan moeien in andere partijen, maar zullen proberen voor eigen deur te kuisen. Vooraf de verkiezingscampagne. Als Socialist doet het werkelijk pijn een propaganda te zien voeren zonder socia listische slogans die onze doelstellingen moeten verkondigen. Terzelfdertijd zo weinig mogelijk lijstnummers, maar des te meer foto's. Echt een vedettenpa- rade. De ene foto al groter dan de an dere, wat laat veronderstellen dat die gene die over het meeste geld beschikt de allerbeste is en bijgevolg in staat zal zijn onze problemen te klaren. Toch zijn wij er zeer goed van bewust dat de persoonlijke propaganda nog moeilijk uit te roeien is. Een partij is nu eenmaal een samenstelling van mensen, met hun eigen liefde gaven en gebre ken. En toch moeten wij ertoe in staat zijn, de verkiezingspropaganda zoveel mogelijk te reglementeren en zeker een klassemaatschappij in eigen beweging te verhinderen. Trouwens een te ver doorgedreven per sonencultus is verkeerd in een bewe ging. Zeker er moeten vaandeldragers ^lI1c#^a.fen«fl)eLvi(n,dipa.gar,d.dai persoon. Door meer eenvormigheid in de propa ganda zal men nog meer eensgezind heid in de partij in de hand werken en bijgevolg de doeltreffendheid van be vorderen. Een ander probleem dat, laat het ons gerust toegeven, niet goed overkomt bij de kiezer is de cumul van Mandaten en in de eerste plaats van politieke manda ten. Al te veel Socialisten hebben een zodanig mandatenhonger dat er werke lijk geen maat opstaat. Niet alleen de financiële cumul is uit den boze, de machtscumul is al even verwerpelijk. Het cumulleren van mandaten heeft voor de socialistische beweging, zoals trouwens ook voor andere organisaties, erge gevolgen. Jonge krachten worden afgeremd, met het gevolg, geen dege lijke opleiding, laat staan de aflossing. Ook hieraan dient wijziging te komen. Men moet durven le beslissen en eer lijker gaan verdelen. Samen met de vooraanstaande Neder landse Socialist Joop Den Uyl moeten wij de gedachte dat het Socialisme in zich houdt te komen naar «verdeling van kennis-inkomen en macht» indach tig zijn. Die gedachte moeten wij meer uitdragen. Maar ook toepassen. Het weekblad «LINKS» heeft een ana lyse gemaakt van de stembusuitslagen. De B.S.P. verloor door de jaren heen 1 kiezer op 5. Voorwaar een resultaat dat meer dan onze gewone aandacht ver dient. Laat ons dus met onszelf beginnen. Voor eigen deur kuisen, en uitschakelen wat fout is, kiespropaganda beter reg lementeren en verwerpen van de cumul Welke Socialist zou niet bereid zijn hieraan mee te werken? Precies daarom moet iedere afdeling vanaf nu zich in zetten dit te bereiken. Met open vizier ten strijde trekken. Er komen nog ver kiezingen, en onze geloofwaardigheid bij de kiezer is een eerste vereiste. Gaan beweren dat hiermee alle proble men in eigen schoot zijn opgelost zijn natuurlijk nonsens. Alhoewel de twee aangehaalde feiten belangrijk genoeg zijn om er zich zo spoedig mogelijk over te buigen en aanstalten te maken om het door te voeren. Jan Van der Veken Voorzitter B.S.P. Groot-Aalst

Voor Allen | 1979 | | pagina 1