VLAAMS Goed nieuws voor de gebruikers van de lijn 89 ■-A WEEKBLAD DEMOCRATIE EN POLITIEK ONTSLAG KARNAVAL TE DENDERLEEUW IN HET SLOP? Voorstelling van de prinsenkandidaten DRUKKE WERKZAAMHEDEN AAN VOLKSHUIS TE HOFSTADE M 1 tVr- OPROEP TOT ALLE PARTIJGENOTEN MILITANTEN EN SYMPATISANTEN KARNAVAL Kortrijk - Oudenaard^ Zottegem - Denderleeuw - Brussel VERDIENSTELIJK SPORTMAN it DE KOEKOEK VRIJDAG 9 FEBRUAR11979 41' JAARGANG NR. 6 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. Reeds lang ondervinden de treingebruikers van dit traject aan den lijve, dat hun dage lijkse pendelarbeid veel ener gie opslorpt. Veel uren die op de trein verlo ren gaan, en waarvoor men niets terugkrijgt. Nochtans is de economische decentralisatie (tertiaire sektor) die het werk in eigen streek zou vermeerde ren, nog niet voor morgen. Previsies laten zelfs toe te stel len dat de groep van pende laars nog zal toenemen. Inderdaad, in het arrondisse ment Oudenaarde valt er nog een tewerkstelling te noteren van 64% in de secundaire sek tor (voor Vlaanderen is dat nog 50,4%). Aangezien die be drijfstakken (kleding en textiel verzekeren 59% van die te werkstelling) nog sterk voor ra tionalisering (is afvloeiing van arbeidskrachten) vatbaar zijn, kan men vooropstellen dat op middellange termijn (5 tot 10 jaar) hier ook een verminde ring van de arbeidsplaatsen zal op te tekenen vallen. Die arbeiders zullen dan ook op pendelen aangewezen zijn, ofwel zullen ze definitief ons arrondissement verlaten. Weet u dat sinds 1831 geen noemenswaardige stijging van de bevolking in onze streek plaatsgreep, terwijl het aantal inwoners in België sinds die datum verdubbelde? Die migratie naar andere stre-( ken van vooral jonge mensen is een echte ramp voor ons ar rondissement. Verarming en nog dalende aantrekkelijkheid op economisch gebied zijn de gevolgen. Wat te doen? AI die gegewens zetten er ons toe aan heel sterk aan te dringen op de elektrifi- katie van de lijn 89, om de reeds zo inhumane pendelar beid naar Brussel en randstad draaglijker te maken, (dit is een tussenoplossing, wij wen sen uiteindelijk volledige eco nomische decentralisatie). Daarom moet een vlugge, com fortabele verbinding met de hoofdstad spoedig worden ge realiseerd. Een resultaat is reeds in het vooruitzicht! In het ontwerp van het plan 1981 - 1985 van de NMBS wordt de afwerking van de elektrificering voorzien van Denderleeuw tot Zottegem voor 1982. In de aanvulling van het plan wordt hetzelfde voorzien voor ce afstand Zottegem-Kortrijk tegen 1985. Voor alle pendelaars een ver wezenlijking die uit sociaal oogpunt zeker nodig was, en waarbij wij ons beste beentje hebben voorgezet. De Smeyter Georges Senator Moorsel bezit in de persoon Louis Cor- nelis een zeer verdienstelijk sportman. Als toerist wielrennen, won hij reeds driemaal de 24 uur te Wieze, en werd onlangs te Aalst ook nog kampioen van België in die branche. De heren Mare Galle, en schepen Eddy Monsieur brachten aan deze moedige sportman een mooie trofee Proficiat Louis, en houd er de moed maar in. Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 —9300 AALST TEL. 053-70.51.51 Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT KARNAVAL START MORGEN VOORGOED! Morgenavond te 20 uur wordt in de keizerhallen de verkiezing georga niseerd voor de prinsenkarnaval 1979 twee kandidaten hebben zich voor de strijd aangemeld. En het ziet er naar uit dat het boeiend wordt. Met evenwichtig verdeelde kansen. De twee kandidaten zijn Enrico Clair die opkomt als Enrico» en Paul de Wever die opkomt als «Polle Keipernoagpl». Polle toonde zich de laatste dagen meer en meer een echte Aalstenaar te zijn in hart en wil. Maar daar tegenover staat dat Enrico vorig jaar tweede ein digde na de ongenaakbare Prins Michel. Enrico kent dus de stress die aan zo'n avond verbonden is. Ondertussen doen heel wat geruch ten de ronde over de nakende kar naval aktiviteiten. Terwijl we enerzijds, door het korf na elkaar volgen van de parlementaire, de syndicale en de Europese verkiezingen, zowat de hoogdagen van het democratisch bestel beleven, gebeuren er aan de andere kant een aantal zaken die hiermee in schrijnende tegenstelling staan. Zo is er de afgelopen dagen en weken, zij het in de marge van het nieuws en enigszins bedolven onder de uitgebreide berichtgeving over het gure winterweer en de aan slepende onderhandelingen over de regeringsvorming, heel wat te doen geweest over het ontslag van twee werknemers, namelijk Walter Bauwens, licentiaat klassieke filologie en arbeider bij het plastiekbedrijf Heijmeijer International N.V. en Walter Ceuppens, notaris-klerk te Leuven. Nu zouden deze twee gevallen, in deze tijd van hoge Werkloosheid en ontslagen aan de lopende band, slechts een alledaags fait-divers geweest zijn ware het niet dat deze twee mensen zich bij de jongste parlementsver kiezingen respektievelijk kandidaat gesteld hadden op een Amada- en een K.P.-lijsL In het licht van deze omstandigheden is het duidelijk dat de rechtvaardi ging van de twee werkgevers, het plastiekbedrijf Heijmeijer en notaris Westerlinck uit Leuven, om hun respektievelijke personeelsleden aan de deur te zetten nogal dubbelzinnig is en slechts de spreekwoordelijke stok vormt om een hond te slaan. W. Bauwens krijgt immers zijn ontslag omdat hij, bij zijn aanwerving twee jaar geleden, verzwegen had een universitair diploma te bezitten en voor W. Ceuppens is de ontslagbrief zo mogelijk nog minder gemotiveerd. Voor elkeen, en niet in het minst voor de twee betrokkenen, is het evident dat het hier veeleer gaat om gevallen van «politiek ontslag» en is de door de werkgevers aangehaalde argumentatie in feite een drogreden. Als democraten is het ons duidelijk dat wij ons moeten verzetten tegen dergelijke politiek gekleurde ontslagen, temeer omdat deze vorm van broodroof sterk doet denken aan het in West-Duitsland van toepassing zijnde «beroepsverbod», een twijfelachtig en oneerlijk systeem waardoor het mogelijk is werknemers, voornamelijk met een linkse overtuiging, die het niet eens zijn met de structuur van de rechtsstaat te weren uit de openbare diensten. Om dergelijke ondemocratische praktijken te voorkomen is het meer dan wenselijk dat er een parlementaire aktie loskomt, gesteund door alle politieke fracties, ten einde zo spoedig mogelijk, en liefst nog voor de lijsten voor de Europese verkiezingen worden samengesteld, een statuut uit te werken, in de zin van de beschermende regeling voor de syndikale afgevaardigden in de bedrijven, dat de verkiezingskandidaten vrijwaart tegen eventuele moeilijkheden voortspruitend uit hun kandidaturenstel- ling. Grondwettelijk heeft immers eenieder, mits in achtneming van een aantal voorwaarden vastgelegd in wetten en reglementen, het recht zich verkiesbaar te stellen, en wij mogen, ais democratische socialisten, niet dulden dat dit recht, om het even om welke reden, aanleiding geeft tot latere beroeps- en andere moeilijkheden. Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen Het reuzehoofd van burgemeester D'Haeseleet, van de Moeispotten, krijgt stilaan zijn definitieve vorm. De Karnaval welke in 1975, op initiatief van de toenmalige burgemeester en fiuidig volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen, door de karnavalraad werd in het leven geroepen, kende van bij den beginne een grote belangstelling in alle lagen van de bevolking. Vooral ie karnavalraad, die uitsluitend is sa mengesteld uit karnavalgezinde hande laars van de gemeente, zette er zijn be ste beentjes voor om de karnaval van jaar tot jaar beter uit te bouwen. Hierin waren deze mensen uitstekend ge slaagd, dank zij hun belangloze inzet en hun ongebreideld enthousiasme. Vele verenigingen en clubs lieten zich ook niet onbetuigd en beantwoordden de gloedvolle werking van de karnaval raad met een even begeesterende me dewerking, uitgedrukt in de vorm van spirituele, komische en karaktervolle karnavalgroepen. De karnaval werd telkenjare een groot succes. Zo te zien, scheen de karnaval definitief van wal gestoken en een mooie toe komst weggelegd, ware het niet dat het huidig gemeentebestuur na nieuwjaar met een machtsgreep de karnavalraad gewoon buiten spel zette of beter ge zegd de laan uitstuurde, zonder enige motivatie of grondige reden. Deze kar navalraad danste waarschijnlijk niet ge noeg naar de pijpen van de huidige ge zagdragers en moest daarom worden vervangen door enkele slippedragers, Lees door p. 5 Tijdens de persconferentie, gehouden door de karnavalsraad van Ninove in hun lokaal «Den Keizer» kwam nog maals duidelijk tot uiting dat de stad er alles voor over heeft om die feestelijk heden te doen slagen. En inderdaad staan zeer op zo een ge bied schoon voor. In tegenstelling tot verschillende karnavalsteden zijn er geen problemen om een prins te gaan zoeken. Zo ook dit jaar waren er terug een massa kandidaten die wilden mee dingen naar de prinsentitel. Door de B.S.P.-Hofstade en haar nevenorganisaties aan de ene kant en de brouwerij Wielemans aan de andere kant werd er een overeenkomst gesloten voor de bouw (verbouw en inrichting) van een Volkshuis en een bijhorende zaal aan de Biektestraat te Hofstade, meer bepaald in het gebouw dat Sodiga vroeger gehuurd heeft. Het grootste probleem dat door de B.S.P.-Hofsfade steeds opnieuw werd ondervonden, waren de moeilijkheden die werden veroorzaakt door de om- Binnenkort prijkt op deze gevel «Volkshuis» en dat dank zij de inzet van deze noeste werkers. standigheid dat men niet de mogelijk heid had om over een aangepaste eigen zaal te beschikken. Daardoor was men iedere keer, wanneer een of andere ma nifestatie werd georganiseerd, verplicht om de zaal te huren. Dit laatste bracht dan telkens een uitgave mee van onge veer 3.000 frank. Deze financiële kant van de zaak was echter niet de enige of belangrijkste oorzaak die er heeft toe aangezet uit te kijken naar de mogelijk heid om over een eigen zaal te kunnen beschikken. Het oude lokaal waar men op het huidige ogenblik nog steeds ge vestigd is, verkeert niet alleen in een staat van verval, en is oud, maar daar komt dan ook nog eens de omstandig heid bij dat het huidige contract met de eigenaar van het lokaal dafthans onder dak biedt in de loop van het volgende jaar zal vervallen. Men moet het dan verlaten en daaruit is dan de dwingende noodzaak ontstaan om in elk geval tegen dat de snel naderbijkomende ver valdag zal aangebroken zijn een nieuw onderkomen te vinden. Zodoende werd dan in de Biektestraat het gebouw dat vroeger door Sodiga werd gehuurd geschikt bevonden. Aan vankelijk werd gedacht om aan de orga nisatie de vorm van een P.V.B.A. te geven. Deze vennootschapsvorm brengt echter te veel problemen mee zoals een oprichtingsaKte, die door een notaris in authentieke vorm moet op gemaakt worden, publikatie van een uit treksel uit de statujen in de bijlagen van het Belgisch Staatsblad en dergelijke meer. Om deze moeilijkheden te ver mijden werd contact opgenomen met de brouwerij Wielemans met dewelke uit eindelijk een overeenkomst tol stand kon worden gebracht. Er werd aldus overeengekomen dat de brouwerij de kosten van zowel de verbouwing als de inrichting zal dragen, maar daar staat dan wel tegenover dat de B.S.P.- Hofstade zelf dient in te staan voor de uitvoering van de werken Zo zal de zaal 160 m2), het café, de sanitaire en elektrische installatie volledig wor den vernieuwd. Zoals gezegd diende men zelf de wer ken uit te voeren. Daarvoor werd dan door een uitgebreide ploeg gezorgd, le der deed met zijn eigen kennis een deel van het werk, zodat dit traag maar ge staag vorderde. Traag, omdat dit alle maal uitsluitend vrijwilligerswerk is dat onbezoldigd, dus voor de zaak en met veel goede wil verricht werd, ge staag omdat alles gebeurde gedurende de avonden na de eigen dagtaak en tij dens de zaterdag. Ook al zullen we meerdere personen onrecht aandoen door hun naam te ver geten (bij de opening van de zaal moe ten ze dan maar eens ekstra in het licht van de schijnwerpers worden gesteld) willen we er toch enkelen vermelden, met name, de heren Willem Troch, Jo zef en Johan Bogaert, Ivan Merckx, Eddy Dierickx, Norbert Phppaert, Leander De Smet, Ivan Troch, Romain Triest, Edmond Wellekens, Francois Schokaert, Paui Van Langenhove, Jo han Troch, Aimé De Rick, Herman Arijs, André Bruyland, Jan Troch en Julien Meulenman. Lees door p.3 Zodoende was Ninove verplicht om een voorschifting te houden, overigens niet de eerste keer en hieruit kwamen vijf namen op het voorplan. Namelijk: de kandidaat van de Ninoofse groep de Tempeliers, Mare Vandeneeckhoudt, die onder de naam van Don Chips, en vertrekkende met het nr. 1de prinsen staf zal trachten te veroveren. Als nummer 2 is er de 28 jarige Don Jo, alias Jozef Dekens die voorgedragen werd door het Drie Koningencomité uit Denderwindeke. Don Johan als nr. 3 heeft ook reeds een goede ervaring in het vak en zal trachten zijn slag te slaan met de steun van de Ninoofse groep Daisjendagzabberieers. In de dagelijkse omgang noemt Don Johan zich nog al tijd Johan Scheerlinck. Fungerend on der het nr. 4 zal Don Kuiper, beter ge kend als Armand Jacobs van de Kon. Har. Ste Cecilia uit Meerbeke, maar nog het best gekend als Prins Karnaval' van vorig jaar terug zijn titel in de weeg schaal moeten werpen. Met zijn 50 jaar, een niet te onderschatten kandidaat. Tenslotte is er als nr. 5 nog Jean Pierre Sonck van F.C. Madelons uit Ninove. Deze zal onder de naam van Jean-Pierre I de gooi naar de zotskap doen. Tijdens de voorstelling van de kandida ten aan de pers gaf voorzitter Richard Merckaert een algemene en gedetail leerde uitleg over de aanstaande gebeur tenissen. Zo ook over de Prinsenverkie zing die op 17 februari zal plaats heb ben. Deze heeft plaats in een tent. Om dat er nogmaals voor deze 19de uitgave meer volk wordt verwacht waren de in richters verplicht deze uit te breiden en nogmaals als een grotere aan te vragen. Als men weet dat de prijs van dit soort van onderdak zo'n 50.000 fr. kost met 33.000 fr. aan verwarming, kan men ^tevens een klein inzicht nemen van de kosten van zo een organisatie. Lees door p. 8 In april-mei organiseert de Kunstgroep CSC De Rank een grote tentoonstel ling, die een première zal worden in de kunstwereld. De tentoonstelling is gepland in het Oud-Hospitaal en handelt over het grafisch werk van Frits Van den Berghe. In dit verband vraagt de Kunstgroep dat lezers die nummers bezitten van het weekblad deze in bruikleen zouden willen ter beschikking stellen. U zou de kunst zowel als de socialistische beweging een grote dienst bewijzen. Gelieve u hiervoor in verbinding te stellen met Dr. Goossens, Keizerlijke plaats 49, Aalst. Dank bij voorbaat.

Voor Allen | 1979 | | pagina 1