WEEKBLAD VLAAMS Karnaval te Ninove Is de weermaker een karnavalist? waarom voor het A.B.V.V.? 27e karnaval te lede Lede in het Aalsterse kielzog Met <hop kameraden start B.B.T.K. de campagne voor de sociale verkiezingen 1 3® BAL VAN VOLKSVERTEGENWOORDIGER PAUL VAN DER NIEPEN VRIJDAG 9 MAART 1979 41e JAARGANG NR. a Ao WEEKBLAD VAN DE B.S.P. lees door p. 8 1 De Arabische Pipi's met een prachtige wagen, let op de kunstig uitgewerkte kop. lees door p. 5 De punkers veroveren Ninove, en ze zijn er wel vroeg bij. Al huppelend en dansend door Lede. Als laatste groep van de stoet The Muppets, de prachtige wagen en de dito uitbeelding waren de revelatie van Lede karnaval. BSP-CSC DE RANK Aalst UITNODIGING Voorlichtingsvergadering Maandag 12 maart 1979 «Gemeenschapsvoorzieningen in Vlaanderen», door Roger De Wulf. Staatssekretaris voor Sociale en Economische zaken. Gemeenschapsvoorziening in het arrondissement Aalst, door Mare Galle, volksvertegenwoordiger. Toelichting bij de bouwplannen van het nieuwe OCMW ziekenhuis. door Martin Van der Speeten - voorzitter OCMW. Aanvang 20 uur - Plaats: Volkshuis, Houtmarkt 1, 9300 AALST 0p de frontlinie o.a. de nationaal voorzitter de h. Janssens, nat secr. de h. Derieuw en de federaal secretaris de h. Herman Van Herzeele. zie ook p. 8 ZATERDAG 17 MAART 1979 In de Feestzaal van het Koninklijk Atheneum Orkest: Vocation Kaarten: op voorverkoop: 80 F. aan kas: 100 F. Alle partijgenoten, vrienden en sympatysanten worden verwacht op dit gezel lig en sfeervol dansfeest. Er is voor ruime zitgelegenheid gezorgd! S'- Redaktie AdministratiePubliciteit: Houtmarkt, nr. I 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 - Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSÏ De weerman was het karnavaleske Ni nove ditmaal uitermate goed gezind. Had er in de voormiddag een druilige motregen ervoor gezorgd dat de straten nattig lagen, bij het uitgaan van de stoet kwam er reeds een pittig herfstzonnetje bij kijken. Overigens kregen we in die stoet een sterke vertegenwoordiging van de plaatselijke groepen. Op 42 waren er niet minder dan 27 uit Groot-Ninove zelf. Vooral de Gemeentelijke-, Staats- als wereldpolitiek stonden hierin cen traal. Zo kregen we ondermeer uitbeel dingen, terugslaand op «Het jaar van het Dorp», «Van het Kind», «de werk loosheid». Na de opening door de stads politie werd deze karnaval voorafge gaan door de Ninoofse ruitervereniging «De Koepoort Ninove» uit Voorde. Voor prins Don Kuiper defileerden eveneens nog o.a. «St. Pieter van de Stoasjesberg» met een geslaagde satire op de werkloosheid. Volgens hen was het alleen maar nog te doen met opge legde haring. Eveneens «Tien-Twen» gaf verschillende vegen uit de pan waaronder ondermeer Don Kuiper het Formateursschap zou moeten waarne men, een plezante betoging tegen de 10.000 franken inschrijvingsgeld en het joar van 't kind zou dat van de para's moeten zijn. De «mondagridders» had den het op het «vervier van schoelbies- ten» gemund. En terwijl de maquette van de Nieuwbouw van het stadhuis- Ninove lustig door zijn stelten ging, werd eveneens de draak gestoken met «het Ninoofs sporthalleken» dat zowaar herleid moest worden tot een dopkot. Overigens was de rode dopkaart één van de toonaangevers bij een'massa groe pen. «Dop of gienenxlop, de pof op», «Idi Arnin Doppot»', «BRTdop30» wa ren slogans die insloegen. Vele arbeiders zullen zich bovenstaande vraag reeds gesteld hebben, misschien vonden ze een bevredigend antwoord door de kennis van het reeds gepresteerde werk van onze militanten in de bedrijven. Inder daad, vele arbeiders wensen ook eens de handen uit de mouwen te steken, samen met de andere kameraden, om de bedrijven verder te democratiseren. Ze zullen zich daarbij bewust zijn van de verantwoordelijkheid die ze daardoor zullen dragen. Idealisme en toewijding zijn daarom noodza kelijk om die taak goed te volbrengen. Maar waarom is hel eigenlijk zo belangrijk A.B.V.V.-militant te zijn Meer dan wie ook zijn we ons bewust dat de totale arbeidersontvoogding in ons kapitalistisch systeem een doel is waar we gezamenlijk moeten voor strijden. Een systeem, waar alleen zoveel mogelijk winst telt, houdt geen rekening met diegenen die hun arbeid moeten verkopen, indien we de vertegenwoordigers ervan niet dwingen. J. Jaurès drukte diepzinnig de ware aard van dit systeem als volgt uit: «Au fond du capitalisme, it y a la négation de l'homme». Verder hoeft het zeker niet herhaald te worden dat het A.B.V.V. steeds in de spits stond, als de meest strijdbare vakbond, inzake het strijden voor sociale, economische, culturele en politieke ontvoogding van de arbeiders. Specifiek op het terrein van het bedrijfsleven lag de arbeidersstrijd gevoerd door de vakbond aan de basis van verschillende verworvenhe den: strukturering van het sociaal - economisch overlegsysteem: Natio naal Komitee voor Ekonomische Expansie, Centrale Raad voor het Bedrijfsleven, Nationale Arbeidsraad, Gewestelijke Economische Ra den, Bedrijfsraden, Ondernemingsraden, Komitee voor Veiligheid en Gezondheid, Prijsbeheersingscommissie. het KB en MB betreffende d.e voorlichting en de kontrole van de ondernemingsraden over de overheidshulp, enz. Zeker is het slechts een begin, want uiteindelijk beogen we een maat schappij zonder bevoorrechte groepen en klassen. Hierbij dient zeker de A.B.V.V. -eis: arbeiderskontrole op elk niveau centraal geplaatst te worden. Op ondernemingsvlak betekent dit demo cratisch beheer in een gepland kader. Arbeiderskontrole betekent de wil om de kapitalistische maatschappij om te vormen tot een samenleving met meer gelijkheid, vrijheid, solida riteit. Ieder die zich voor een rechtvaardiger maatschappij wil inzetten kan daarom door met het A.B.V.V. samen te werken, z'n ideaal werkelijk helpen verwezenlijken. I)e Smeyter Georges Senator Op zondag 4 maart 1979 vond in Lede voor de 2T maal het karnavalfeest plaats. Er is al gezegd dat god een «so cialist» en een «communist» zou zijn, maar nu mogen we wel zeggen een «karnavalist» ook. Inderdaad, zowel verleden week te Aalst, als nu bij ons in Lede was het weder prachtig. Er was dan ook een massale belangstel ling om de meer dan 3 uren durende stoet te komen bewonderen. Tevens mag er gezegd worden dat de 32 deel nemende groepen in het geheel niet moeten onderdoen voor die van Aalst. Eerst was er de meer dan 100 tellende wagens van de reklamestoet die om 14 u. vertrok. Om 14.30 u. vertrok dan de karnaval stoet. Aan kop van de stoet kregen wij de Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Nachtuilen van Oordegem hadden ook een prachtwagendie omgewerkt was als dopUfkaal. Ook Spitaels met zijn be rucht plan kon de dans niet ontspringen. 4 de 2 politieke groepen «Ratten en mui zen». De omeugvallers liepen op hun handen en hun wagen vervoerde de na- maakpop van burgemeester Gravez. «Waar en wanneer is het de eerste keer dat ik water zie?» was de leuze op de wonderbare boot van de Kluddens. De Majoberkes reden allen te fiets hun «Tour de Zwans» en beelden de eerste grote sprint Gravez-Grepdon uit. Hierna volgde de Kon. Harmonie St. Martinus van Oordegem, met vooraan hun 2 kampioenen van België der majo- retten. De Moor en Carine Boxstael. Deze laatste gaf voor de tribune een pracht van een demonstratie. De Jabbereirs vinden dat ze de grootste grapjassen zijn van Lede en liepen er allen bij verkleed als clowns. De Leedse ronkers beelden kevers uit. John Tra volta yas ook van de partij en gaf een scène weer uit de film «Grease». De Oordegem. Juist hierna kwamen Prins Karnaval Willy I, Keizer Padova, het hof der Prinsen en Miss Bette en haar ere-dames aan. Deze kwamen dan de prominenten vervoegen op het podium. Als eerste groep kregen we «De Bras sers» die als uitbeelding hadden een zuivelcentrale en de brandweer. Hierna kwamen de PPP-ers Pape- gemse Pottenpakkers aan de beurt met hun halve bierton waarin sexy-meiden voor de vensters zaten. «Blijft maagd wie niet waagt» was een van de vele spreuken die er op vermeld stond. De sleuren stelden alles op het jaar van het kind en hadden een speeltuin met draai molen en afrijzer gemaakt. De roeroe- kers toonden de massa hoe tegenwoor dig proefbuisbaby's aan de lopende band worden gemaakt. Hierna kwamen markies Willem Bette en zijn gade ge volgd door de Kon. Harmonie St. Ceci lia van Lede. De Wichelse schoeiers herdachten het 25 -jarige feest van de T.V. met als onderwerpen «Schipper naast Ma- thilde» en «Zwarte Lola». Er stond on dermeer op hun wagen dat «Fred (De Bruyne) moest puiten gaan kloppen bui ten». De sperteleirs dreven de spot met

Voor Allen | 1979 | | pagina 1