WEEKBLAD VLAAMS Traditionele meiboomplanting te Schendelbeke Mevrouw De Burgemeester van Geraardsbergen maakt politiek misbruik van haar ambt BS P Een Europa voor de werknemers! Karei Van Miert FEDERALE MEETINGS EUROPESE VERKIEZINGEN WERELDKAMPIOEN DE PAUW GEHULDIGD NINOVE Voorzitter komt heden zaterdagvoormiddag vanaf 9.30 u. naar de markt te Aalst SAMEN STAAN WE STERKER IN EUROPA V- VRUDAG 18 MEI 41' JAARGANG NR. 20 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. Te Aalst werd Louis Paul Boon begraven. Onder het gesternte van de goede zon. Het stoffelijk overschot van de 67-jarige schrijver en partijgenoot werd door honderden gegroet Onder Het was een zonnige meidag, Louis, toen je vanmorgen met een blauwe bic je laatste woord schreef; door het grote raam viel een lichtstraal op je blad uiteen. Deze dag werd je niet meer gans gegund, je werkte tot het tijd was om te gaan. En ook al zat de herfst reeds in je haren: niets verraadde deze plotse winter, het bijl in de boom. Nu zijn je boeken papieren tabernakels voor je hart het warme en niemand die het daar zijn kloppen zal beletten. Vanavond heb ik in mijn tuin hardnekkig boontjes geplant, Louis, en door mijn vochtig oog zag ik hoe je lachte Dag, makker! Willie Verhegghe 10 mei 1979 de prominenten de Ministers Mare Galle, Ricka De Backer en staatssecretaris Lydia De Pauw. Verder tal van schrijvers, politieke en artistieke figuren. Maar het meest typerende wa ren de naar schatting tweedui zend volkse lieden zoals Bert Van Hoorick ze noemde. Volkse mensen die aan Boon een inge togen hulde hebben gebracht zoals «Jef me'n Hoeiken» die met zijn fiets in de hand voor de lijkbaar passeerde. De goede vriend van Boon, Bert Van Hoor ick, hield de lijkrede op een wijze die Boon schetste, ne derig. Met op de achtergrond, tijdens de begroeting, de lichte klanken van New Orleans mu ziek en in stoet begeleid door de socialistische Harmonie Hand in Hand ging de menigte met Boon naar zijn rustplaats op het kerkhof van Aalst, zijn laatste wil. Op pag. 7 purbliceren wij inte graal de rede van Van Hoorick en wordt sumier de artistieke loopbaan weergegeven. Roger D'Hondt Ontvangst van wereldkampioen Eddy De Pauw ten stadhuize. Schepen van sport André Stevens overhandigt een prachtige tinnen schotel aan deze befaamde atletiekkampioen van ZOVA. Lees ook p. 8 De Vlaamse socialisten met 3e KANDIDAAT 10 juni, de dag waarop 180 miljoen Eu ropeanen voor het eerst hun afgevaar digden voor het Europees Parlement zul len kiezen, is niet meer zo ver af. Als 3e kandidaat op lijst nummer 6 van de so cialisten acht ik het daarom ook noodza kelijk mijn kandidaatstelling te motive ren. Dit, omdat ik tijdens de laatste we ken meermaals heb kunnen constateren, dat sommige kandidaten meedingen naar een Europees mandaat zonder over tuigd te zijn. Voor hen betekent een Eu ropees mandaat niets meer dan een aka- demische titel. Tijdens mijn lange ambtsperiode in het nationaal parlement heb ik echter kun nen vaststellen hoe moeilijk het is som mige problemen, die zich op nationaal vlak stellen, aan te pakken. Ondanks het feit dat zowel de politieke moed als de politieke verantwoordelijkheidszin aan wezig waren, kon men aan sommige problemen geen nationale oplossing ge ven. De afhankelijkheid van ons land ten opzichte van de andere Europese lidsta ten zou immers nog meer aangescherpt worden. In het kader van de Europese markt. Het uitvaardigen van controle maatregelen inzake multinationale on dernemingen- is onder gndere zo'n be slissing die moeilijk nationaal genomen kan worden. Daarom werden in het pro gramma van de Europese socialisten doelbewust enkele punten vervat zoals de arbeidsduurvermindering, de huma nisering van de arbeid, het energiebe leid, de opheffing van het bankgeheim en de controle op de multinationale onder nemingen. Deze problemen vereisen een Europese oplossing en een Europees be leid. Het is dus duidelijk dat de Europese Ge meenschap dringend van een economi sche naar een sociale gemeenschap dient te evolueren. Binnen de Europese Gemeenschap werd steeds een beleid gevoerd waarin vooral de kooplieden, de ondernemingen en de handelspartners participeerden. Met de Europese verkiezingen is men echter toe aan het democratiseren van een eerste Europese instelling, namelijk het Euro pees Parlement. In het Europa van mor gen vertegenwoordigt de arbeiders klasse de belangrijkste groep wat dus ook impliceert dat het beleid eindelijk eens moet afgestemd worden op de wer kelijke problemen waarmee het gros van de bevolking dagelijks geconfronteerd wordt. Het grootste probleem is hier on getwijfeld de werkloosheid. Ik heb mij dan ook zeer doelbewust kan- diaat gesteld voor de Europese verkie zingen. Niet alleen omdat heel wat pro blemen die over de grenzen heen reiken internationale antwoorden vragen maar ook omdat ik tesamen met de socialisten uit de andere lidstaten wil mee metselen aan een Gemeenschap waarin ook de werknemers zich thuis zullen voelen. Als socialist acht ik het mijn plicht mij eerst en vooral in te zetten voor de problemen die de arbeidersklasse het diepst treffen. Ik besef echter dat Europa geen mirakel oplossingen kan bieden en dat het Euro pees parlement eerst uitgebreidere be voegdheden dient toegewezen te krijgen vooraleer er efficiënt gewerkt zal kunnen worden. Toch heeft het verleden uitge wezen dat het Europees Parlement een belangrijke drukkingsgroep geworden is. De functie van drukkingsgroep zal ongetwijfeld nog meer inhoud krijgen na de Europese verkiezingen. Heel wat be- leidsnormen zullen op Europees vlak uit gewerkt worden. De socialistische frac tie zal dus de kans krijgen een nieuwe dimensie aan tal van beslissingen te ge ven. Op 10 juni hopen wij dan ook het vertrouwen van de kiezers te krijgen om tesamen met hen te kunnen bouwen aan een socialistische maatschappij. Senator W. Vernimmen Help ons de propaganda voeren voor de Europese verkiezingen AALST: op vrijdag 18 mei 1979 te 20 u. Congreszaal - Volkshuis - Houtmarkt 1- Aalst sprekers: Karei Van Miert (partijvoorzitter); Mare Galle (minister Vlaamse Gewest); Willy Ver nimmen (3e kandidaat Europese Verkiezingen) Optreden: Groep Mick en Roel Film: Samen, staan we sterk.' Film gemaakt in opdracht van de PvdA en de Vlaamse Socialisten. GERAARDSBERGEN: op zaterdag 19 mei 1979 te 20 uur Stadsschouwburg, Sprekers: Willy Vernimmen (3e kandidaat Europese Verkiezingen); Mare Galle (minister Vlaamse Gewest) Optreden: Leen Persijn Film: Samen staan we sterk. Film gemaakt in opdracht van de PvdA en de Vlaamse Socialisten DENDERLEEUW: op zondag 20 mei 1979 te 15 uur Achturenhuis, Stationsstraat Sprekers: Willy Vernimmen (3e kandidaat Europese Verkiezingen); Mare Galle (minister Vlaamse Gewest); Paul Van der Niepen (Volksvertegenwoordiger) Optredens: Leen Persijn Film: Samen staan we sterk. Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT AFSCHEID VAN LOUIS ge zit weer aan uw schrijftafel, gelijk een patriarch die ver boven tijd en ziekte en dood en alle vergankelijkheden verheven is maar uw bloed stroomt trager en stiller gelijk een beek in de ardennen, die eerst van rots naar rots is gevallen, en dan eindelijk, verdoofd en uit haar lood geslagen wegvloeit L. P. Boon Met persoonlijke uitnodiging als Burgemeester, werden gepensioneerden van Groot-Geraardsbergen opgeroepen naar een «gezellig samenzijn met toespraak van Leo Tindemans» in een reuzetent in de deelgemeente Viane. Als bijkomende aantrekkingspool: een koffietafel. Inschrijvingen.bij Mevrouw de Burgemeester. Men kan op zijn minst van dergelijke handelwijze zeggen dat ze getuigt van een echte mentaliteit van dorpspolitiek waarbij getracht wordt met de gepensioneerden een loopje te nemen. Daarenboven wordt hier flagrant misbruik gemaakt van het ambt van Burgemeester gezien het bijgevoegd, eigenhandig geschreven kaartje, het officieel zegel draagt van de Stad. Men zegge het voort dat het hier om geen organisatie gaat van het Stadsbestuur doch een (on)-zuivere CVP propaganda betreft die dient aan de kaak gesteld. RR Met de eerste mooie meidag, tevens «Moederdag» was de Meiboomplanting 1979 in de goede plooi. Talrijke deel nemers aan dit feest hadden er mekaar opnieuw ontmoet zodat onze parlemen tairen in de vooraf gehouden optocht zeer goed waren omringd. Een overwe gend «rood» versierde meiboom, sym bool van een tachtig jaar oude traditie, doch met moderne middelen in de op tocht meegevoerd, gaf de kleur aan het feest. Tenslotte was het muzikaal ge deelte in de veilige handen van de fan fare «De Verbroedering» uit Geraards bergen. Als geheel, een suksesrijke optocht met het gebruikelijk maar aangrijpend or gelpunt: Het planten van de «Mei boom» onder het spelen van de «Inter nationale». Na de verwelkoming en de bedanking van de aanwezigen, met een speciale attentie aan het adres van de fanfare De Verbroedering» werden bloemen aan geboden aan pgt. Mare Galle, Minis ter van t Vlaamse Gewest, le socialis tische minister uit het arrondissement Aalst, Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen en Senator Willy Ver nimmen. Het was ook Senator Vernimmen, 3de kandidaat bij de Europese verkiezingen die de feestrede hield. Door plaatselijke vooruitstrevende krachten is de Mei boomplanting destijds immers ingesteld in dezelfde geest als 1 mei zelf: Arbeid en vrede, terwijl bij de Europese ver kiezingen deze begrippen de basis vor men van het socialistisch programma. Senator Vernimmen situeerde in zijn betoog vooraf de plaats van het gewest in het Europa van morgen en verheugde er zich over dat wij momenteel kunnen beroep doen op een socialistisch minis ter van dit gewest: Dokter Mare Galle. Bij de opsomming van de grote proble men waarvoor een dringende Europese aanpak nodig is, benadrukte hij vooral de vraagstukken van de werkloosheid, het leefmilieu en de energie, zonder daarom minder oog te hebben voor de eenvoudige menselijke arbeiderspro blemen die ons steeds verder moeten bezig houden. De Senator stelde daarom tot slot dat de socialistische stem in het Europa van morgen moet luider klinken en vroeg daarvoor de volle aandacht en de inzet van allen om deze verkiezingen tot een socialistisch sukses te doen uitgroeien. Van Mello Gilbert Samen het sterkst in Europa WILLY VERNIMMEN 6

Voor Allen | 1979 | | pagina 1