WEEKBLAD WILLY VERNIMMEN NAAR HET EUROPEES PARLEMENT Met de Vlaamse Socialisten naar een overwinning met 3 verkozenen Minister Marc Galle, van Vlaamse Zaken bracht werkbezoek aan Geraardsbergen Openbare werken in ons gewest Samen het sterkst in Europa B.S.P L' STEM 6 Welzijn voor iedereen De beleidsnota van de Vlaamse executieve: I Sana Denderoord Geraardsbergen Groene zone De Vlaamse socialisten met M r Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Tijdens een werkbezoek van Minister Mare Galle, Minister van VlaamseZaken, aan de streek van Geraardsbergen, on derzocht hij samen met Willy Vernim men enkele problemen in het Geraards- bergse, waarbij vooral de herwaardering van het ganse gewest ter sprake kwam. De Minister bracht achtereenvolgens een bezoek aan het Sana Denderoord, het Kasteel te Viane, het recreatiecentrum De Gavers, de Restauratiewerken aan de kerk te Zandbergenhet toeristisch Cen trum De Abdij en de Sport- en speel pleinen van Geraardsbergen. Tijdens het blitzbezoek aan het Sana Denderoord kon de Minister kennis ne men van de problemen waarmee men op dit moment verveeld zit. De Intercom munale Denderoord werd ontbonden omdat het doel van het Denderoord, waarvoor het aanvankelijk werd opge richt, verzorgen van Tuberculozepatiën- ten, niet meer nodig blijkt. Hierdoor komt het hele kompleks intian,- den van het Geraardsbergse stadsbe stuur welke op dit ogenblik niet weet Minister Mare Galle en senator Willy Vernimmen op wandel in het Speelplein «De Plage» Van het Ministerie van Openbare Werken ontvingen wij in antwoord op onze bemiddeling een overzicht van de geplande werken in ons arrondissement voor 1979 en de in 1978 gestarte werken die dit jaar voortgezet worden. Mede door de inspanningen van onze mandatarissen is de lijst die we hieronder publiceren toch wel indrukwekkend. Als men daarbij bedenkt dat de gemeentelijke gesubsidieerde openbare werken onder mijn bevoegdheid vallen kan men hieruit afleiden dat thans het ogenblik gekomen is om de infrastruktuur van het arrondissement grondig aan te pakken. 1978 1. Programma Wegenfonds a. R.W. 731 - Aalst - Ninove Brug te Erembodegem: 78.259.566 F. Deze brug wordt uitgevoerd door de N.M.B.S. De einddatum is voorzien voor oktober 1980. b. R.W. 60 te Aalst - vak Aalst - Omlei ding Hofstade Deze werken werden aanbesteed op 19.12.1978 en goedgekeurd voor een beedrag van 42.980.919 F. De werken zijn gestart op 9.41979 en de uitvoeringstermijn bedraagt 250 werk dagen. c. Beplantingen te Aalst en Geraards bergen voor een bedrag van 2,3 M. De werken zijn gedeeltelijk uitgevoerd. d. R.W. 56 te Zottegem - vak Wassen- hovestraat - Dreef. Deze werken werden aanbesteed op 22.06.1978 en goedgekeurd voor een bedrag van 60.423.828 F. De werken zullen voltooid zijn in juli 1979. 2. Programma Wegenfonds - Fietspa den 1978 R W. 60 - Aalst - Dendermondete Hof- stade en te Gijzegem. Ontdubbeling fietspad km. 8.095 - 0.047 Deze werken zijn aanbesteed op 21.11.1978 en goedgekeurd voor een bedrag van 2.053.091 F De werken zijn voltooid. 3. Programma Wegenfonds 1978 a. Autosnelweg A. 10 - herstellen brug- voegen te Erembodegem: 2,2 M. De werken zijn voltooid. b. Inrichten kruispunten te Erembode gem:, 5,3 M. De werken zijn aangevat op 2 mei 1979 en de uitvoeringstermijn bedraagt 100 werkdagen. 4. Programma Wegenfonds 1977 R.w. 59 te Geraardsbergen - bouwen brug in Astridlaan. Het einde der werken is voorzien voor oktober 1979. WATERWEGEN 1. Werken aanbesteed in 1978 a. Herbouwen van de Zwarte Hoekbrug Het aanbestedingsbedrag is 51.457.155 F. De werken zijn gestart sedert begin april en de einddatum is voorzien voor eind augustus 1980. b. Afbreken van de ontmantelde stuw- sluis te Wieze-Aalst. Het aanbestedingsbedrag is 8.292.550 F. De werken zijn reeds voor ongeveer 25% uitgevoerd en de einddatum is 25.7.1979. c. Bouwen van een oeververdediging ter hoogte van de industriezone te Hofstade-Aalst. Deze werken, welke werden aanbesteed vooreen bedrag van 16.620.797 F zullen eind mei 1979 voltooid zijn. 2. Werken van het programma 1979 Het betreft hier het aanbrengen van een nieuwe wegverharding op de hefbrug te Aalst - Erembodegem. Deze werken zijn aanbesteed op 18.1.1979 voor een bedrag van 2.173.248 F. Voor de Zwarte Hoekbrug is tevens voor zien de elektromechanische uitrusting voor een bedrag van 30 miljoen. De aan besteding van deze werken wordt ver wacht in september 1979. De vernieuwing van de elektromechani sche uitrusting van de St.-Annabrug zal gebeuren in het najaar en voltooid zijn tegen het einde van 1979. De kostprijs bedraagt 1 miljoen. De hefbrug «2» te Geraardsbergen zal voltooid zijn in juni 1979. Lees door p. 4 Minister van het Vlaamse Gewest Mare Galle welke bestemming aan dit gebouw dient te worden gegeven. Het herinrichten tot bejaardentehuis, het oprichten van een V-dienst behoren tot de mogelijkheden. Vervolgens bracht de Minister samen met Willy Vernimmen een bezoek aan de prachtige omgeving van Geraardsber gen. Het Kasteel van Viane dat dringend aan restauratie toe is, maar waarvan de dos siers blijkbaar ergens blijven hangen. Minister Galle beloofde een onderzoek in te stelle om de restauratie van dit prach tige "kasieel, gelegen in een wonder mooie omgeving te bespoedigen. De Gavers, het recreatiedomein van de toekomst voor het toeristisch Geraards bergen stond eveneens op het pro gramma. Tijdens een korte wandeling door het domein kon de Minister kennis maken met de huidige realisatie van de plannen en werd dok uitvoerig van ge dachten gewisseld over de punten welke nog dienen verwezenlijkt te worden. Minister Mare Galle beloofde samen met Willy Vernimmen de zaken van nabij te volgen, vermits de Natuurbescherming ook tot de bevoegdheden van de Minister behoren. De Minister drong er vooral op aan dat bij de verdere aanleg van het recreatiedomein De Gavere vooral oog zou worden gehouden voor de natuur- pracht en de natuurlijke omgeving van de Gavers. Het voormiddaggedeelte werd afgeslo ten met een bezoek aan het Toeristisch Centrum De Abdij. Met veel bewonder ing bracht de Minister een bezoek aan de kapittelzaal en de salons op het eerste verdiep. HetKoetsenhuis, welke binnen kort aan restauratie toe is genoot ook de aandacht van de Minister. Lees door p. 5 WILLY VERNIMMEN 3e KANDIDAAT M In enkele voorafgaande artikels heb ik getracht de problemen, die zich voor het ogenblik in de Europese Gemeenschap stellen, even toe te lichten. Tevens heb ik gepoogd het belang van en de noodzaak aan een degelijk Europees beleid te schetsen, een beleid dat in eerste instantie moet afgestemd zijn op de internationale problemen. Uw stem op 10 juni zal dus niet alleen een symbolische waarde hebben maar zij zal bepalend zijn voor de samenstelling van het Europarlement en voor het toekomstig beleid. Oe werknemers vertegenwoordigen de belang rijkste klasse binnen de Europese Gemeenschap. Het is dan ook nodig dat zij mensen kiezen die een beleid specifiek op de problemen van de werknemersklasse afstemmen, mensen op wie men kan rekenen. In ons programma hebben wij onze oplossingen of beleidsnormen voor tal van problemen duidelijk geformuleerd. Programmapunten zoals de opheffing van het bankgeheim en de kontrole op de multinationale ondernemingen waren gewaagd maar noodzakelijk. Dergelijke programmapunten zijn let terlijk en figuurlijk van kapitaalbelang om in deze crisisperiode een rechtvaardige verdeling van de inkomens en vermogens af te dwingen. Dergelijke maatregelen moeten echter op Europees vlak getroffen worden om te voorkomen dat bijvoorbeeld voor wat betreft de maatregel inzake de opheffing van het bankgeheim een nog grotere kapitaalvlucht vanuit ons land zou plaatsvinden. Het gaat er ons niet om, zoals Karei Van Miert reeds meermaals heeft verklaard, te weten wat de gewone burger op de bankre kening heeft gedeponeerd maar wel te kunnen nagaan wat die enkelen, die in feite het gros van het kapitaal en het vermogen in handen hebben, aan kapitaaltransacties verrichten. Een inzicht in financiële structuren is noodzakelijk om tot een efficiënte en eerlijker verdeling van de inkomens en vermogens te komen. Deze actieterreinen zijn gedrufd en noodzakelijk om aan te tonen dat onze slogan «durven beslissen, eerlijker verdelen» niet uit holle woorden be staat De socialisten hebben hun programma voorgesteld. Een bespreking van de volledige eisenbundel zou ons te ver leiden, daarom is het misschien beter nog even die punten te herhalen waarop de klemtoon gelegd wordt namelijk, de problemen van de arbeidswereld die niet alleen de werkloos heid maar ook de humanisering van de arbeid omvatten evenals de herver deling van de inkomens, de gelijkschakeling van de sociale wetgeving. Inzake de problematiek van het leefmilieu houden wij het bij de formule «de vervyiler betaalt» toch moet men ook zo vlug mogelijk naar alterna tieve energiebronnen zoeken. Onze aandacht gaat verder ook naar de vrede en veiligheid in Euripa en naar de situatie en de solidariteit met marginale in de Derde Wereld. Onze solidariteit moet immers verder reiken dan onze grenzen. De socialisten zijn klaar voor de taak die hen in het Europees Parlement wacht Zij hebben getracht de kiezers op een objectieve manier te informe ren over het hoe en het waarom van deze Europese Verkiezingen. Zij hebben ook verteld dat het huidig Europarlement nog heel wat bevoegdhe den zal moeten toegewezen krijgen vooraleer het efficiënt zal kunnen werken. Toch kan het parlement als drukkingsgroep een belangrijke rol vervullen en heel wat oplossingen en maatregelen forceren. De socialisten hebben duidelijk geformuleerd wat zij wensen en eisen zij hebben getracht zo eerlijk mogelijk tegenover de kiezers te staan. Wij, socialisten, hebben gepoogd een antwoord te geven op de vragen die u zich eventueel kon stellen. Indien u wil dat de socialisten meebouwen aan het Europa van morgen, wees dan solidair en stem zondag onder lijst nummer zes., in ons maar ook in uw belang. W. Vernimmen Derde kandidaat In het tweede luik van de beleidsnota komen de welzijnsproblemen aan bod. 1. Gezondheidszorg en sociale dienst verlening In de sector ziekenhuizen wordt gesteld dat, in zijn geheel genomen, het Vlaamse gewest over een voldoende aantal zie kenhuisbedden beschikt. Wel moet eop een aantal plaatsen overgegaan worden tot modernisering en aanpassing van de uitrusting. Belangrijk in dit verband is dat in de nota duidelijk gesteld wordt dat hiervoor «afspraken tussen verschil lende ziekenhuizen uit eenzelfde lokaliteit of omgeving aangemoedigd worden». Er staat nog niet «opgelegd worden» maar in de praktijk zou er wel eens weinig verschil kunnen zijn. In de bejaardenzorg wordt sterke aan dacht besteed aan de sociale dienstver lening: dagverblijven, warme maaltijd bedeling, opvangdiensten voor onmid dellijke hulpverlening, enz. De rol van het O.C.M.W. wordt hierbij centraal ge steld. Ook aan bejaardentehuizen zal grotere aandacht besteed worden, o.m. in verband met de brandveiligheid. Er zal niet geaarzeld worden om eventueel zelfs tot sluiting over te gaan van die tehuizen die niet in orde zijn. Tevens zal meer aandacht besteed wor den aan vormingsinitiatieven voor be jaarden en het kreatieve opvullen van hun vrijetijdsbesteding. Op gebied van de sanitaire opvoeding en preventieve gezondheidszorg zal in het beleid onderstreept worden dat «voorkomen beter is dan genezen». Daarom zal onderzocht worden op welke manier veranderingen in het leef- en ar beidsmilieu, de voeding en de ontspan ning kunnen helpen om de gezondheids toestand van de bevolking te verbete ren. Ook in verband met de geestelijke ge zondheidszorg zal men proberen nieuwe wegen op te gaan: de begeleiding voor elke geesteszieke mogelijk wordt. In het gehandicaptenbeleid moet een grote kuis gemaakt worden. Niemand geraakt er immers nog wijs uit! Het enig dossier bijgehouden door een openbare dienst zal nu eindelijk ingevoerd worden. Gedaan met van het kastje naar de muur gestuurd te worden als men een aan vraag wil indienen. 2. Gezinsbeleid Een tweede deel van dit welzijnshoofd- stuk wordt ingenomen door het gezins beleid. Hierover is tijdens de onderhan delingsfase vrij hard «gesproken» tus sen katolieke en socialistische ministers. Uiteindelijk is er een soort compromis tekst uit de bus gekomen die eigenlijk niemand en iedereen kon bevredigen. Positief zijn bvb.: het opheffen van de discriminatie van wettelijke en natuur lijke kinderen, de erkenning dat elk gezin «welke ook de samenstelling of socio- kulturele achtergrond ervan mag zijn» recht heeft op volledige ontplooiin gskansen en de nadruk op de collectieve dienstverlening om een vooruitstrevend gezinsbeleid uit te bouwen. Tot zover de hoofdstukken inzake ge zondheidszorg en gezinsbeleid. Mare Galle Minister van het Vlaamse Gewest

Voor Allen | 1979 | | pagina 1