DENDERLEEUW Onenigheid in het huidig gemeentebestuur neemt scherper vormen aan! De Dendervink 1 a 23 li Bi PARLEMENTAIR NIEUWS! DE MORGEN DE KRANT DIE DURFT ifllJ Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen hervat opnieuw dienstbetoon BELANGRIJKE MEDEDELING E MEDEWERKERS EN CORRESPONDENTEN OPGELET!!! ZITDAGEN VOOR SOCIAAL DIENSTBETOON Volksvertegenwoordiger PAUL VAN DER NIEPEN Bijeenkomst van de Soc. Gepensioneerden ZITDAGEN VAN DE B.S.P. MANDATARISSEN VOOR SOCIAAL DIENSTBETOON DENDERLEEUW Kampioenschap belotten van start Kermis Denderleeuw wam BSP Bierfeesten I. Gelijkschakeling van in dustrieel ingenieur met technisch ingenieur. II. Levensbeschouwelijke symbolen in de klaslokalen III. Leraars van stenodacty- lografie - Discriminaties in zake wedden Progressief dagblad De drie groepen in het gemeentebestuur kunnen het niet langer meer verbergen dat zij het onderling met mekaar niet meer kunnen rooien. In het schepencol lege is men meestal over zeer preciese en delicate problemen het roerend on eens. Met het gevolg dat er een zeker immobilisme ontstaat, waardoor alle in itiatief aan banden wordt gelegd. Elkeen doet zijn eigen goesting. Soms weet de ene niet af van wat de andere heeft be loofd, toegezegd of op kosten van de gemeenschap laat uitvoeren. Als er iets verkeerds loopt, dan steekt iedereen de schuld hiervan op een ander. Het heeft nooit iemand gedaan, doch wel iemand anders. Er zijn in het college personen die op dat gebied een kampioen zijn. Moesten sommigen durven, men zou de raadsleden van de oppositie nog de be gane beleidsfouten aanwrijven! Zo erg is het momenteel gesteld. Trouwens wie regelmatig in kontakt komt met leden van de huidige meerderheid is dit zeker geen geheim meer. Deze coalitie ont staan op onnatuurlijke wijze als gevolg van zuiver persoonlijke politieke ambi ties en rancunes, heeft geen andere ba sis van samenhang en toekomst. De V.U. in wezen aartsvijand van de C.V.P. werd er slechts bijgenomen om toch maar de meerderheid te geven aan de groep SLVI en de CVP. Dat de twee groepen VU en CVP nu meer dan ooit tegenover mekaar staan als wa ter en vuur, hoeft zeker geen betoog, gezien op nationaal vlak wegens het Tin- demansmanoeuver de partij van VU- Schiltz tijdens de verkiezing van 17 de cember II. een lelijke afstraffing heeft gekregenDat de CVP verder geen beleid kan opbouwen met personen, die zelf geen enkel ideaal of doctrine te verdedi gen hebben, dan een louter persoonlijke prestigepolitiek, ligt zó voor de hand en is niet het minst een van de oorzaken waarom het tussen de beleidsmensen niet meer botert en waardoor een politiek wordt gevoerd waarvan alleen de bevol king het slachtoffer is. Gelukkig is de eerste helft van dit wan smakelijk gemeentebestuur bijna ten einde. De bevolking hunkert er naar om zo vlug mogelijk van deze ploeg verlost te worden. Zolang zal zij dus niet meer hoeven te wachtenmaar inmiddels zal zij wel het gelag blijven verder betalen. Trouwens dit ondervinden de inwoners van Ene - Bakergem maar al te goed. Later komen wij hier op terug. Vermeiren P. Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen, terug van een zeer kort verlof, heeft vanaf zondag 11. opnieuw zijn zit dagen voor sociaal dienstbetoon in Denderleeuw en het arrondissement aangevat. Zoals vroeger kunt U onze mandataris vinden op de tientallen BSP-plaatsen van zijn werkomschrijving. Raadpleeg de lijst van de zitdagen elders in het blad. Dus voor Denderleeuw dienstbetoon iedere zondag vanaf 10 u. tot 12 u. in het 8-urenhuis, Stationsstraat 37. Het dienstbetoon is kosteloos, en geheim houding is verzekerd. Iedereen is welkom! Ook onze provinciale en plaatselijke mandatarissen stellen zich verder ter beschikking van de bevolking voor spe cifieke en welbepaalde problemen. Men kan hen op volgende dagen en uren bereiken zoals vermeld op hiernaver- melde lijst. De maandelijkse bijeenkomst van de socialistische gepensioneerden gaat door op maandag 3 september te 14.30 u. De leden zullen worden opgehaald door bussen op de verschillende wijken in de gemeente. Zoals gewbonlijk zal aan de vrouwtjes een koffietafel worden aangeboden, terwijl voor de mannen een belotting en kaarting is voorzien, ledereen is van harte welkom. Hebt U moeilijkheden... en wilt U kosteloos geholpen worden Kom dan naar de Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen Oud-burgemeester Tel. 053-66.60.22 Iedere zondag van 10 tot 12 u. 8-urenhuis - Denderleeuw Dringend thuis: Tel. 053-66.60.22 Voor alle sociale gevallen - tewerkstelling - privé - Openbare Diensten. Provincieraadslid Agnes Sonck - De Pelsmaeker Oud-schepen Tel. 053-66.72.72 Voorlopig thuis van 9 u. tot 20 u. G. Gezellestraat 137, Tel. 053-66.72.72 Bouwaangelegenheden (Stedebouw) - Tewerkstelling. Raadslid Frans Coppens Oud-burgemeester Iddergem Tel. 053-66.83.25 1e en 3e maandag 19.30 u. - 21 u. 8-urenhuis, Statiestraat 1e en 3e zaterdag 10.30 u. -12 u. Wijklokaal Stenen Molen, Landuitstraat 2e en 4e zaterdag 10.30 u. - 12 u, Wijklokaal «De Ronker», Landuitstraat Voor pensioenen (zelfstandige - a privé - Staat) successierechten (doods- schuld enz. BTW enz). Fractieleider in gemeenteraad Georges Couck Oud-voorzitter C.0.0. Tel. 053-66.93.16 2e en 4e donderdag 18.30 u. - 20 u. 8-urenhuis 1e donderdag 18.30 u. - 20 u. Wijklokaal «De Halt» Landuitstraat 3e donderdag van 18.30 u. - 20 u. Wijklokaal «Rita»Moreelstraat Voor militaire zaken - onderwijs - belastingen Raadslid Heylenbosch Ben Ten huize elke avond vanaf 18 u. Gemeentezaken - onderwijsproblemen. Raadslid Bert Fons Ten huize op afspraak. Voor alle aangiften doodsschuld zelfstandigen. Raadslid Van Langenhove Etienne Ten huize voor belastingsaangiften. Raadslid Vermeir Willy Oud-Voorzitter C.0.0. - Iddergem Ten huize voor tewerkstelling e.a. Raadslid Van Droogenbroeck Antoine 8-urenhuis en ten huize voor provinciale problemen. Ter afsluiting van het speelseizoen, had op 15 augustus 1979 een dubbele zet ting plaats. In de voormiddag en in de namiddag waren talrijke vinkeniers op gekomen om nog een laatste maal dit jaar de zangen hoog te laten weerklin ken. Tevens zou de kampioen voor dit jaar gekend zijn vermits de laatste wed strijd ook het club-klassement afsloot. De maatschappij «De Dendervink» die in 1951 werd gesticht o.m. door Van Der Stichelen Roger, Van de Porre, Jo zef Baeyens, Bauwens Frans e.a. is een typische arbeidsvereniging. Enkele van de oudste leden w.o. Albert Van Lierde en Constant Van Den Borre vertelden ons dat hun vereniging jaar in jaar uit aan alle vogelliefhebbers iedere zondag een zinvolle vrijetijdsbesteding biedt. Uitslag 15.8.79 lste Assen - Vogel Burst - Van Tittel boom René (Aalst) lste Promotie - Vogel Godefroot - De Coninck Rosa (Denderleeuw). De titel van eerste gerangschikte van het speelseizoen 1979 ging naar Eddy Van Schandevijl die hiervoor de beker, ge schonken door Minister Marc Galle in ontvangst mocht nemen. Bestuur «Dendervink» Bauwens Francois (voorzitter en ge westleider), Van Den Borre Constant (c/voorzittcr), Steppe Theo (secretaris). Van Scheldevijl Eddy (schatbewaar der), Rossens Ward, Piron Frans, De Schrijver Gaston (bestuursleden). De beker geschonken door Minister Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest, werd namens de minister door zijn kabinetslid Georges Couck, overhandigd aan de Heer Van Schandevijl Eddy. Beiden hier in gezelschap van enkele bestuursleden en supporters. De deelnemers van woensdag 15 augustus 1979 namen het zonnetje te baat om zich op de gevoelige piaat te laten vastleggen, met enkele van hun bestuursle den. Vermeiren Petrus Zondag 9 september 1979 te 20 uur. Start van ons belotkampioenschap 1979 1980 in ons lokaal 8-urenhuis. Iedereen is welkom. Men zegge het voort. Ter gelegenheid van de jaarlijkse ker mis in augustus is er zaterdag opening van de braderij G. Gezellestraat. De BSP-Iddergem en kaatsclub richten onder impuls van raadsleden Frans Coppens - Fons Bert - Willy Vermeir en Etienne Van Langenhove grote bier feesten in, in de zaal Riva, op volgende zaterdagen: 15 september - Paul Roelandt 22 september - Paul Roelandt 29 september - Ray Frankie. Alle partijgenoten worden hierop ver wacht. Minstens op één BSP-nacht. Om technische moeilijkheden in de drukkerij te vermijden zien we ons verplicht de kopij vroeger in de drukkerij te bezorgen. Gelieve daarom in de toekomst uw teksten uiterlijk tegen dinsdagmiddag binnen te leveren op het secretariaat, Houtmarkt 1, 9300 Aalst De teksten die later toekomen verschijnen dan in een volgend nummer. De redactie Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen blijft nog steeds ten zeerste begaan met de onderwijsproblematiek als toen hij secretaris van ACOD-sector onderwijs was. Als parlementair klaagt hij regelmatig pertinente anomaliën aan bij de Minister van Nationale Opvoeding waarvoor hij tevens om een dringende oplossing verzoekt. Dit gebeurt o.a. via het Bulletin van Vragen en Antwoorden. Hierbij enkele van de door Kd. Van der Niepen P. gestelde problemen met het ministerieel antwoord. Mag ik de heer Minister vragen mij zijn antwoord via het bulletin van Vragen en Antwoorden te laten geworden in ver band met volgende aangelegenheid. In het kader van de weddeaanpassingen van de industriële ingenieurs, die lesge ven in het hoger secundair onderwijs, doen zich geruchten voor, waarbij een door assimilatie bekomen diploma van industrieel ingenieur hiervoor niet zou in aanmerking komen, en dit op basis van het feit dat een geassimileerde niet het diploma bezit. Nochtans wijs ik erop dat de geassimi leerde personen een document ontvan gen, getekend door de Minister van Na tionale Opvoeding, waarop duidelijk vermeld staat, ik citeer: «gelet op de wet van 18 februari 1977 en in het bijzondei op artikel 8 ervan, gelet op de wet van 11 september 1933 en gelet op artikel 7, paragraaf l van het koninklijk besluit van 15 april 1977, wordt aan de betrok kenen de gelijkschakeling verleend van zijn graad en diploma van technisch in genieur met de graad en het diploma van industrieel ingenieur, met alle rechten daaraan verbonden». Antwoord: Het geacht Lid gelieve te vernemen dat de weddendienst van mijn departement dezelfde wedde toekent aan de houder van een door assimilatie bekomen diploma van industrieel inge nieur als aan degene die het eigenlijk diploma van industrieel ingenieur zou bezitten. Op te merken valt dat de industriële ingenieurs die in het hoger secundair onderwijs fungeren geen automatische weddeaanpassing krijgen. Hiervoor zijn wijzigingen aan de be staande besluiten inzake weddeschalen en vereiste bekwaamheidsbewijzen werkgroep inzake wedden en door de Paritaire commissie voor het statuut van het personeel van het Rijksonderwijs. Mag ik U vragen mij uw antwoord te willen bezorgen via het bulletin van Vragen en Antwoorden in verband met het rond het ophangen van levensbe schouwelijke symbolen gestelde pro bleem. De ministeriële omzendbrief van 1 1 mei 1973 geeft richtlijnen omtrent het aan brengen van levensbeschouwelijke symbolen in de klaslokalen. Heel wat instellingshoofden eerbiedigen de erin verstrekte principes niet. Sommigen rechtvaardigen hun houding slechts symbolen van één godsdienst (namelijk de rooms-katholieke) op te hangen door te verwijzen naar het groot aantal leer lingen die de betreffende godsdienst volgen. Anderen verstoppen zich achter het feit dat zij de nodige kredieten voor de aanschaffing van de symbolen van de niet-confessionele zedenleer niet toe gewezen krijgen. Welke maatregelen kan de Minister treffen tegen de instellingshoofden waarvan het in gebreke blijven door de oudervereniging voor de moraal, veront- rechte ouders, leerlingen of leerkrach ten aan de kaak wordt gesteld? Antwoord: Ik wens de aandacht van het geacht Lid te vestigen op het feit, dat ik de principes vervat in de ministeriële omzendbrief van 11 mei 1973, betref fende het aanbrengen van levensbe schouwelijke symbolen in de klasloka len, heb vernomen in twee omzendbrie ven uitgaande van mijn kabinet, respec tievelijk gedateerd op 13 september 1977 voor het secundair onderwijs en op 26 september 1977 voor het basison derwijs. De voorschriften ter zake zijn en blijven imperatief. Indien er in toepassing van bedoelde voorschriften aankopen zou den dienen te gebeuren zijn de nodige kredieten steeds beschikbaar op artikel 12.03 van de begroting van elke rijks onderwijsinrichting. Tegen instellingshoofden, die in ge breke zouden blijven om deze instruc ties uit te voeren kunnen op klacht van Elke maandag: Herzele - Germinal om 19.30 uur. Elke 1' maandag: St.-Maria-Oudenhove - Volkshuis om 18.30 uur. St.-Lievens-Esse - Volkshuis om 19.15 uur Elke 2' maandag: Hillegem - Volkshuis om 18.30 uur St.-Lievens-Houtem om 19.15 uur Borsbeke - Riva om 20 uur. Elke 3' maandag: Letterhoutem - Vrolijk België om 18.30 uur Vlierzele - De Put om 19 uur Elke 4* maandag: Hillegem - Volkshuis om 18.30 uur Bavegem - De Winne om 19 uur Elke 1" en 3° dinsdag: Denderhoutem - Volkshuis om 18 uur Heldërgem - Rembrandt om 18.30 uur Kerksken - Volkshuis om 19.15 uur Haaltert - Olympia om 20 uur Elke 2" en 4° dinsdag: Terjoden - Haaltert - Mia om 18 uur Erpe - Volkshuis om 18.45 uur Mere - Volkshuis om 19.30 uur. Elke 1' en 3* vrijdag: Aaigem - café Mere om 18 uur Burst - café Moderne om 18.30 uur Bambrugge - Hoeksken om 19 uur Ottergem - café Gemeentehuis om 19.30 uur (alleen 1" vrijdag) Elke zaterdag: Ninove - Vooruit om 11 uur Elke 1' zaterdag: Denderwindeke - café Jacobs om 10.30 uur. Meerbeke - Onder de Linde om 10 uur Elke 2' zaterdag: Aspelare - Bond Moyson om 9.30 uur Nederhasselt - De Winne om 10 uur Outer - Café Annie om 10.30 uur Elke 3" zaterdag: Appelterre - Eichem - Bond Moyson om 9.30 uur Voorde - Café Yvonne om 10.30 uur Elke 4° zaterdag: Welle - Vooruit om 9.30 uur Iddergem - Volkshuis om 10 uur Okegem - café Central om 10.30 uur. Elke zondag: Denderleeuw - Achturenhuis om 10 uur. de door het geacht Lid geciteerde be trokkenen de maatregelen worden ge troffen conform de voorschriften van het statuut voor de personeelsleden van het rijksonderwijs. 1Het koninklijk besluit van 28 augus tus 1966 bepaalt in artikel 49: «Voor de bekwaamheidsbewijzen, uitgereikt door het onderwijs met beperkt leer plan, moet de onderwijscyclus ten min ste 900 lestijden hebben omvat voor de technische, artistieke en beroepscursus sen, en ten minste 450 lestijden voor de normaal leergangen» 2. Dit artikel werd behouden in het ko ninklijk besluit van 22 april 1969 (Bel gisch Staatsblad van 1 mei 1969, statuut personeel rijksonderwijs) onder Hoofd stuk I, artikel 3. 3. In het Protocolakkoord van 28 no vember 1975, staat vermeld in punt 8: «Voor de Bijzondere Vakken (Steno- dactylografie en Tekenen) zullen de houders van een bekwaamheidsbewijs van het Hoger Technisch Onderwijs van het Korte Type en van het getuigschrift van Middelbare Technische Normaal leergangen of van het getuigschrift van Pedagogische Bekwaamheid (Al D) qua barema gelijkgesteld worden met de houders van het diploma van Geag gregeerde van het Lager Secundair On derwijs (Al/D)». In weerwil van punten I en 2 hierboven aangehaald, werden in de schooljaren 1967, 1968, 1969 en 1970 in de toenma lige Rijkshogere Handelsschool te Aalst (nu Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie met Normaalafdeling) nog steeds bekwaamheidsbewijzen uit gereikt waarvan de titel luidt: «Rijks- technische Normaal leergangen van het Handelsonderwijs, Normaalafdeling - Categorie D: Akte van Bevoegdheid tot het geven van Onderwijs». Deze studiën omvatten 432 uren, ver deeld over 2 leerjaren. Dit is dus een tekort van minstens 18 uren om in over eenstemming te zijn met de Koninklijke Besluiten, aangehaald onder 1 en 2 hierboven. Punt 3 van de gegevens heeft als gevolg dat de houders van de in het punt 8 van het Protocolakkoord van 28 november 1975 vermelde bekwaamheidsbewij zen, met ingang van 1 september 1975 recht hebben op schaal 245 (code 346) 255.036-435.342 in plaats van schaal 216 (code 301) 212.106-392.412 voor de uren bijzondere vakken stenodacty- lografie in het Hoger Secundair Onder wijs en in het Niet Universitair Hoger Onderwijs van het Korte Type. Dit geldt niet voor de Akte van be voegdheid tot het geven van Onderwijs, zoals hoger beschreven. Inderdaad, zowel de weddediensten als het Reken hof beroepen zich op het Statutair geëiste aantal lesuren van 450 ten min ste. Alle personeelsleden van het rijkson derwijs, die zich in deze toestand be vinden zijn dus gediscrimineerd. Zowel financieel als moreel zijn zij het slacht offer van het niet-toepassen van de on der punt 1 en 2 aangehaalde koninklijke besluiten. Aan deze toestand kan een einde wor den gemaakt bij voorbeeld door de Akte van Bevoegdheid tot het geven van On derwijs, uitgereikt door de R.H.H.S. te Aalst in de jaren 1967, 1968, 1969 en 1970 gelijk te schakelen bij wet met: Getuigschrift van Middelbare Techni sche Normaalleergangen of met Ge tuigschrift van Pedagogische Be kwaamheid. Graag zou ik van U willen vernemen. Mijnheer de Minister, of U dit probleem wenst op te lóssen, eventueel in de zin zoals hierboven aangehaald. Antwoord: Ik heb de eer het geacht Lid mede te delen dat het gestelde probleem mij bekend is. Mijn administratie heeft de opdracht gekregen mij zo vlug mogelijk een ad vies voor te leggen teneinde aan de ge stelde moeilijkheden tegemoet te ko men. De eventueel te treffen maatregelen zul len zo vlug mogelijk aan het geacht Lid medegedeeld worden.

Voor Allen | 1979 | | pagina 5