HET BELANG VAN DE SOCIALISTISCHE PERS GROTE STAKING R.T.T. PERSONEEL OP KOMST? Bouw 29 woningen voor bejaarden eerst daags officieel van start te Denderleeuw REKORD JAARBEURS BESLOTEN Zevenhoek en Intercommunaal stort grootse problemen in deelgemeente Voorde Minister Mare Galle komt op werkbezoek naar Ninove EEN SOCIALISTISCH INITIATIEF WORDT WERKELIJKHEID! ;r Een reportage op pag. 7 Gebouwen De B.S.P. federatie Aalst is nog één van de weinige arrondissementen die een eigen politiek weekblad uitgeeft, onder vorm van vrije abonnementen. Zonder dit werk te willen overschatten, is dit toch een enorme prestatie, er rekening medehoudend dat alles op een vrijwillige basis gebeurt Teksten worden geleverd door vrijwillige medewerkers; abonnementsgel den worden periodiek zelfs om de twee maand opgehaald, eveneens door vrijwilligers. Het vergt van de B.S.P.-afdelingen en militanten dus een enorme materiële en zelfs financiële inspanning. Wordt het werk ten allen kante gewaardeerd, toch kan «onze Voor Allen» nog verbeteren. Door méér planmatig te werk te gaan, kunnen vorm en inhoud nog verbeterd worden. Zijn de mededelingen van afdelingen, van neven- en zusterorganisaties zeer belangrijk, dan toch dient meer aan dacht besteed aan de algemeen vormende bijdragen en aan politiek belangrijke en aktuele beschouwingen. En dit slaat zowel op het leven in uw wijk of afdeling als over de zogenaamde «grote problemen» op binnen- en buitenlands vlak. Verschillenden onder ons, van militanten tot mandatarissen, onderschat ten onze «Voor Allen» als voorlichtings- en communicatiemiddel. Maar het is het enige wapen bij uitstek om regelmatig standpunten en akties aan leden en simpatisanten bekend te maken. En bij dit laatste alleen, mag «Voor Allen» niet blijven. Bij politiek en maatschappelijk geïnterresseer- den moet ons weekblad als een progressief klankbord worden ervaren, ja zelfs als een strijdblad overkomen bij de werknemers in het algemeen. Onze socialistische beweging heeft echter al te lang gewacht om op het gebied van de socialistische pers ingrijpende akties te ondernemen, die moesten toelaten te concurreren met de machtige burgerpers. De ge boorte van «De Morgen» is in allerijl het enige alternatief en noodoplos sing geweest om in het Vlaamse land toch nog enige progressieve stem te laten horen in de dagbladpers. Hoe spijtig dat nog al te veel van onze militanten en simpatisanten dagelijks de tegenstrevende pers verslinden, die zeer geniepig en druppeltje bij druppeltje anti-socialistische en zelfs anti-werknemers -ideeën ingang trachten te doen vinden. De B.S.P. - federatie Aalst heeft tegen deze stroom in trachten te roeien. De uitgave van «Voor Allen» is voor vele tegenstrevers een doorn in het oog. Laat er ons gebruik van maken en nog verder uitbouwen. Door vorm en inhoud te verbeteren kunnen ook nog een belangrijk aantal nieuwe lezers worden aangeworven. De B.S.P.-federatie zet vanaf september een her nieuwde aktie in. Zij engageerde de vriend Willy Marckx als medewerker, die het op zich genomen heeft alle krachten te wijden aan de verbetering van «Voor Allen». Geef hem de nodige steun om in dit opzet te slagen, ten bate van de socialistische beweging en gedachte. In deze optiek is de werkvergadering op 17 september a.s. met alle mandatarissen en verant woordelijken van enorm belang. Het uitvoerend bestuur van onze B.S.P.- federatie rekent op de medewerking van alle verantwoordelijken. Jacques Timmermans Federaal sekretaris Het stadsbestuur van Ninove verwacht veel van het bezoek van Minister Mare Galle. In Groot - Ninove staat er immers nog veel werk voor de boeg. Bovenstaande foto toont ook de restauratiewerken aan de gevel van het geklasseerde stadhuis. Op 5 september e.k. gaat de officiële plechtigheid door waarbij de start wordt gegeven voor de bouw van 29 woningen voor bejaarden, een realisatie van het O.C.M.W. van Denderleeuw. Op deze dag zullen twee socialistische ministers, met name Mare Galle, Minis ter van het Vlaamse Gewest, en Roger De Wulf, Minister van Tewerkstelling en Arbeid, overgaan tot de aanbrenging van de herinneringssteen in het complex van deze woningen. Eindelijk wordt dit project, dat tot stand kwam onder het Socialistisch bestuur van 1964-1970, werkelijkheid. Het Was op 3 oktober 1968 dat het toen malige C.0.0.-bestuur, onder impuls van haar voorzitter Kd. Pierre Krickx, de principiële beslissing nam om over te gaan tot het oprichten van een dertigtal woningen voor bejaarde echtparen. Men verkoos deze formule boven het gesloten bejaardentehuis. Het complex werd in geplant dicht bij het station, tussen de Kouterbaan, en de steenweg op Aalst, plaats waar het geheel thans aan zijn realisatie toe is. Het was voorzeker een feit dat de ge meente Denderleeuw nood had aan een instelling waar bejaarden, dichtbij hun familie en vriendenkring, konden verblij ven. Tot op vandaag blijven onze bejaar den aangewezen op tehuizen die én bui ten het grondgebied van de gemeente liggen én vaak te hoge financiële lasten stellen, vooral aan de bejaarde arbeiders gezinnen. Sedert 1969 werd door de toenmalige voorzitters en secretarissen hard ge werkt om dit projekt te kunnen realise ren. C.0.0.-secretaris Jef Redant en zijn opvolger C.0.0.0. en O.C.M.W.- Vrijdag 31 augustus 1979 41e JAARGANG NR. 33 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. Redaktie AdministratiePubliciteit: Houtmarkt, nr. I 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Het stadsbestuur van Ninove ontvangt heden donderdag 6 september minister Mare Galle voor een werkbezoek aan de stad. Om 10 u. wordt de minister ontvangen op het stadhuis. Op het programma staan o.m. de bespreking van vaste be- secretaris De Saedeleer Wilfried brach ten in een kort tempo het dossier admi nistratief in orde. De socialistische voor zitters van de C.0.0. Pierre Krickx, Jef D'Haeseleer en Georges Couck wendden onafgebroken hun invloed aan om het dossier zo vlug mogelijk te doen afhan delen met flinke medewerking van wijlen Burgemeester A. De Pelsmaeker en diens opvolger oud-burgemeester Paul Van der Niepen, thans volksvertegen woordiger. De parlementsleden van onze federatie ondernamen talrijke be middelingspogingen, Vervolg p. 5 De vierendertigste Aalsterse Jaarbeurs zit er op. Met een bijzonder gunstig boni want niet minder dan 46.427 bezoekers kwamen er over de vloer. Een rekord! In de Koolstraat bereidt men zich voor op gouden dekenijfeesten. Meer nieuws op p. 3 pagina 3. Sinds een paar weken is het personeel van de R.T.T. een stiptheidsstaking be gonnen. Aanleiding daartoe zijn de moei lijke besprekingen tussen regering en vakbonden over een aantal essentiële ei sen van het personeel. Het is al lang bekend dat het personeel omzeggens niets meer heeft verworven voor wat betreft ondermeer de aanpas singen van de loonschalen. Dit in tegen stelling tot andere ministriële en open bare diensten. Waar men vroeger zegde dat het R.T.T. personeel voorop lag op de algemene trend inzake lonen is dat nu al lang vergeten tijd. Vele gesyndikeer- den beklagen er zich bij hun vakbond over dat er helemaal niets uit de bus komt van waaruit een duidelijke verbete ring van de toestand voor het personeel zou kunnen blijken. Daarenboven ligt de beslissing van de regering om de verkorting van de werk week tot 38 uren om te zetten in dagelijks 24 minuten zwaar op de maag. Trou wens de 24 minuten per dag zullen nog eens worden gesplitst in tweemaal 12 minuten te nemen 's morgens en 's avonds. De regeringsbeslissing is kor daat. Het gaat echter niet op. dit vermits de aan de arbeidsduur vermindering ge koppelde tewerkstelling niet zal worden uitgevoerd. Het was een principiële eis van de socialistische vakbonden dat ar beidsduurvermindering gepaard moest gaan met het aanwerven van nieuwe per soneelsleden. Het gemeenschappelijk front eist nu dat de onderhandelingen over het R.T.T. ei- sendossier per 1 september terug van start gaan én met goede bedoelingen vanwege de regering! De stiptheidsaktie kondigt zich nu aan als de voorbode van harde stakingsakties welke zich in de loop van september kunnen ontbolsteren. Enig voorstel vanwege de regering om nieuwe onder handelingen aan te knopen zal de staking niet beletten. Tenzij men zich bereid De uit 1231 daterende pastorij van Voorde met boven de ingang een zeer mooie zonnewijzer. verklaart om met ernstige argumenten voor de dag te komen of toegevingen te doen inzake het eisenprogramma. De stiptheidsaktie wordt ook in de R.T.T. burelen van Aalst, Ninove en Geraards- bergen gevoerd. In ons gewest rijden de dienstwagens uit voorzien van zwarte vlaggen. Tevens werden er aan de loket ten stencils uitgereikt waarin het publiek wordt uitgelegd in welke toestand het personeel zich bevindt. Vanwege de vak bonden zijn er tevens in de personeels- kringen oproepen uitgedeeld om de na tionale richtlijnen inzake de aktie op te volgen. Een en ander verloopt nu ook stroever. Dat ondervinden vooral de abonnees daar alles meer reglementair gebeurt. Zo wordt de wekdienst, 3x1 minuut laten bellen en dan annuleren, volledig toege past. De telefonisten antwoorden in het nederlarids wanneer ze voor een tweede landstaal niet worden vergoed. Kortom iedereen geraakt betrokken bij de akties van het personeel en alles laat uitschijnen dat dit het beste wapen is om zich voor te bereiden op een koude herfst. Roger D'Hondt De gebouwen van de RTT te Aalst lofte van toelage van volgende wegen: Ninove-Stad - Doornkwartier Aanbesteding: 25 september 1979. Raming: 15.897.568 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 9.894.000 fr. Aspelare - Hoogstraat Aanbesteding: 26 september 1979. Raming: 15.459.914 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 6.078.000 fr. Appelterre-Eichem - Stationsstraat Aanbesteding: 18 september 1979. Raming: 13.990.564 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 4.420.000 fr. Denderwindeke - Dasselt Aanbesteding: begin oktober 1979. Raming: 9.922.942 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 4.759.000 fr. Denderwindeke - Bosveld Aanbesteding: begin oktober 1979. Raming: 8.617.819 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 3.970.000 fr. Denderwindeke - Krepeistraat Aanbesteding: begin oktober 1979. Raming: 9.521.918 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 5.186.000 fr. Lieferinge - Kasseide Aanbesteding: begin oktober 1979. Raming: 17.489.073 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 6.496.000 fr. Voorde - Karmelietenstraat Aanbesteding: 21 september 1979. Raming: 7.073.777 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 2.776.000 fr. Brandweerarsenaai technieken Verwarming: Aanbesteding: 25 september 1979. Raming: 2.096.089 fr., BTW inbegre pen. Joelage: 1.362.000 fr. Elektrische installatie Aanbesteding: 25 september 1979. Raming: 2.750.527 fr., BTW inbegre pen. Toelage: 1.622.000 fr. Sanitair Aanbesteding: 25 september 1979. Raming: 475.072 fr., BTW inbegrepen. Toelage: 308.797 fr. Nieuw Stadhuis: Aanbesteding: begin oktober 1979. Raming: 135.697.606 fr., BTW inbe grepen. Toelage: 47.494.000 fr. O.LV.-Kerk te Ninove: Restauratiewerken zijgevels, bij komende werken Raming: 8.478.904 fr. Toelage: nog goed te keuren. Conservatie twee zijaltaren, zwambehandeling hoofdaltaar Kostprijs: 477.342 fr., reeds toegewe zen aan N.V. Building Treatments and Applications, steenweg op Charleroi 49, 1060 Brussel. Toelage: nog goed te keuren. SL-Christoffelkerk te Pollare: Plaatsen centrale verwarming in de kerk Raming: 1.039.853 fr. Toelage: nog goed te keuren. Herstellingswerken parochiale kerk, bijwerken Raming: 6.057.271 fr. Dossier voor advies naar Monumenten Vervolg p. 7

Voor Allen | 1979 | | pagina 1