DE AUTOBUSAFFAIRE NOG NIET VAN DE BAAN!!! Openbare werken fe Schendelbeke MOEILIJKE TIJDEN VOOR DE REGERING Neigem - Lieferinge, de kleinste deelgemeente wordt niet vergeten Zottegemse gemeenteraad verkoos Laurent Stalpaert tot schepen MINISTER GALLE WANDELDE DE WEEK VAN HET BOS IN EURO-TELEX Zeventien nieuwe lezers NEIGEMBOS TE MEERBEKE-NINOVE Energie - manipulaties in Nederland Lezerswerving Voor Allen DENDERLEEUW Een reportage op blz. 9 Concurrentievervalsing Een reportage op pag. 7 ui In België worden druiven verkocht die naar verpakking en benaming de indruk bij de koper verwekken dat het gaat om «een Hoeilaarts» overbekend produkt. Euro- Parlementslid Willy Vernimmen meent dat de E.E.G.- Commissie ter zake moet optreden om deze concurrentie tegen te gaan. Deze politieke beslissing van de Nederlandse Regering brengt ons tuinbouwers in een onmogelijke situatie. Door een manipulatie met de gasprijs wordt immers een mindere productieprijs van 10% bekomen. Dit brengt heel het bestaan van onze tuinbouw in gevaar. Euro-Parlementslid Willy Vernimmen vraagt dan ook dat aan deze discriminatie een einde wordt gesteld. De wervingskampagne voor Voor Allen draait weer op volle toeren. Wij zullen op regelmatige tijdstippen de evolutie van deze werving publiceren. De zeven tien nieuwe lezers werden aangeworven door: Schouppe Etienne - Heldergem 2 Stevens Lena - Ninove 1 Van Der Niepen Paul - Denderleeuw 3 Faut André - Pollare 1 Ringoire Eddy - Aalst 1 Coppens Rudy - Ninove 2 Ruiz Abraham - Gooik 6 Van De Velde Camilla - Mere 1 Hardnekkige geruchten doen de ronde dat het schepencollege de aankoop van de fameuse autobus op de dagorde van de eerstkomende gemeenteraad zal plaatsen. Omtrent deze aangelegenheid werd op de laatste gemeenteraadszitting het schepencollege door zijn meerder heid niet gevolgd. Een gedeelte van de Misschien gelijkt de autobus wel op dit exemplaar? CVP-fractie onthield zich of stemde met de oppositie tegen deze voorgestelde koop. Het ziet er dus naar uit dat de rebellerende CVP-raadsleden tot de orde werden geroepen, en noodgedwongen hun principiële bezwaren moeten op zak steken. Door de directie en bepaalde personeelsleden van de gemeenteschool werden ook reeds stappen ondernomen bij sommige leden van de BSP en PVV oppositie, om toch deze bus aan te ko pen. Alle middelen zijn goed om deze verdachte aankoop er toch door te druk ken. Het schepencollege zit natuurlijk lelijk verveeld met deze blunder van fdVmaat. Men kan moeilijk deze aankoop anders dan een grote blunder noemen. Vooral de manier, waarop deze bus aan de ge meente wordt opgedrongen, is onge bruikelijk en tegen alle gemeentelijke re glementen. Men vraagt ten eerste de raad geen princiepsDesiissing te trerten om een autobus aan te kopen twee dagen voor het heropenen van de scholen, ze ker niet wanneer het een publiek geheim is dat een garagehouder reeds een okka- siebus uit Duitsland had ingevoerd, en hem in opdracht van de gemeenteover- heid al had opgekalefaterd. Deontolo- gisch is hier een erge fout begaan. Daarbij komt nog dat volgens kenners, die deze okkasie vooraf hebben bekeken in de garage, deze slechts 20.000 frank waard is, laat staan na opfrissing 100.000 frank, terwijl een aankoopsom van 550.000 frank BTW aan de raad werd vooropgesteld. Deze prijs doet ze kere vragen rijzen, en geeft bovendien aanleiding tot allerlei vermoedens. Normalerwijze dient het schepencollege alvorens dergelijke aankopen te doen een bestek op te maken en e'en prijsof- ferte te vragen aan verschillende lever anciers. Dit alles is niet gebeurdIn deze omstandigheden kan de bevolking zich niet van de indruk ontdoen dat aan dit gesjacher een kwalijk reukje hangt? Gezien de te hoge prijs, van aankoop, de enorme bijkomende onkosten bij inge bruikname, de onwettige manier van handelen is vooralsnog niet geweten of het schepencollege deze okkasie bus onbeschadigd door de komende ge meenteraad zal kunnen loodsen. P.V. Ingenieur Voets geeft deskundige uitleg over het Neigembos. Dat een regering heden ten dage steeds maar moeilijke klippen moet trotseren is in feite een vast gegeven geworden. In de huidige slechte situatie op sociaal- economisch en dus ook financieel vlak zou een regering reeds alleen daarmee meer dan de handen vol hebben. Het aandringen van de Vlaamse socialisten bij de regering in het algemeen en onze socialistische ministers in het bijzonder om voorrang te verlenen aan het regeringsprogramma ter bestrijding van de werkloosheid heeft wel reeds enig resultaat opgeleverd. Maar het wordt telkens weer in de schaduw gesteld door kleine communautaire twisten, die naar Belgische politieke maatstaven, weerslag hebben op de bestuurbaarheid van ons land. Het arrondissementeel bestuur van onze partij hield verleden zaterdag nog een grondige bespreking over het sociaal-economisch beleid van de rege ring. Het was van oordeel dat het Plan Califice inzake de hervorming van de sociale zekerheid, absoluut onaanvaardbaar is. Wij dienen ons als Vlaamse socialisten trouwens te verzetten tegen de getrapte uitvoering van een reeks maatregelen, die een sociale achteruitgang van de werkne mers kunnen betekenen en in feite reeds eeen gedeeltelijke uitvoering is van dit Plan Califice. Op die manier wordt het debat ontlopen met de sociale gesprekspartners, waarin o.m. het A.B.V.V. heeft gesteld dat er een globaal akkoord dient te komen over een geheel van te nemen maatregelen; o.m. over de arbeidsduurverkorting, de premies voor nieuwe tewerkstelling aan bedrijven, de hervorming van de sociale zekerheid. Het Federaal bestuur was de mening toegedaan dat de Vlaamse socialis ten er goed aan deden met duidelijk stelling te nemen tegen het corrupte regime van Moeboetoe en net 2aire-beieid van onze regering. Ook de krachtige stellingname tegen een eventuele ontkoppeling van de lonen aan de index had invloed op handelingen en besprekingen terzake. Deze stellingnamen uit socialistisch oogpunt dienen op sociaal - economisch vlak nog beter geprofileerd en dus uit de verf te komen. De werknemers dienen duidelijker te zien dat de aanwezigheid van de Vlaamse socialisten in de regering een beveiliging is van de arbeidersbelangen in deze moei lijke tijden. En duidelijker dient door ons worden gesteld dat op gebied van landsver dediging méér moet bezuinigd worden, ondanks de dooddoener van onze «Navo-verplichtingen». Bij dit alles voegen zich nog steeds problemen zoals de Voer en Komen die het klimaat in dit land vergiftigen. Een eerbare overeenkomst tussen de gemeenschappen in dit land, wordt daardoor op de helling gezet Want het is ook duidelijk dat de Franstaligen in dit land niet verder ongestraft de Vlamingen kun,nen tergen, door voor een Vlaamse school in Komen facili teiten te weigeren en de naar Vlaanderen overgehevelde Voerstreek bij de taairegeling in 1963, opnieuw in vraag te stellen. En wij vrezen dat ook deze regering over het stekelig varkentje van de Voer en nu ook Komen, zou kunnen struikelen. En daar heeft de werkloze arbeider geen boodschap aan. Jacques Timmermans Federaal sekretaris Vrijdag 5 oktober 1979 41' Jaargang nr. 38 Weekblad van de B.S.P. Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. I 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 —Postrekeningnr.000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 1. 9300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Tijdens de gemeenteraadszitting van 1 oktober 1979 werd kd. Laurent Stalpaert tot nieuwe schepen verkozen. Aldus volgt hij kd. Roger Otte op die om ge zondheidsredenen ontslag nam. Hoewel voldoende gekend door onze le zers, geven wij hierna toch een kort overzicht van zijn politieke aktiviteiten sinds hij in 1950 medestichter werd én sekretaris van de B.S.P.-afdeling Oor- degem. Zijn aktieterrein was op dat ogenblik ook veelal gelegen te Aalst, mede door het feit dat hij aldaar leerling was aan het Koninklijk Atheneum. Medeleerling trouwens op dit moment van Mare Galle huidig Minister van het Vlaamse Gewest. Hij behaalde het brevet van Rode Valken leider te Aalst, en werd lid van de Jong Socialisten. Nadat hij bediende werd bij Bond Moyson in Zottegem, werd hij mo nitor en hoofdmonitor M.J.A.voorzittei M.J.A.-club Aalst, en lid van het Fede raal Bestuur M.J.A. te Zottegem. Na zijn huwelijk in 1957 kwam hij ziet vestigen in Zottegem. Hij werd er bestuurslid van de B.S.P., om dan later gedurende 20 jaar pen ningmeester van de afdeling te worden. Daarnaast was hij aktief als sekretaris van de plaatselijke afdeling van de Cen trale voor Arbeidersopvoeding, de hui dige C.S.C. Lees door blz. 5 Lieferinge: het prachtige en rustige dorp doet velen heimwee krijgen naar een niet weerkerend verleden Op initiatief van Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest wordt er van dit jaar af telkens de 1ste week van oktober «de Week van het Bos» georganiseerd. Deze belangrijke beslissing sluit aan bij het Europese natuurbeschermingsjaar die de belangstelling voor bos natuur en het milieuprobleem gevoelig deed toe nemen. M inister Galle maakte nog andere instel lingen deelgenoot van zijn onderneming en o.a. het Bestuur van Waters en Bos sen, het Centrum voor Biologisch On derzoek in Bokrijk, het Onderzoekscen trum voor Bosbouw van de RUGen de Vlaamse Bosbouwvereniging. Dat het stadsbestuur het niet alleen houdt bij bestratingen en asfaltering van de Ninoofse wegen en dorpskommen van de deelgemeenten is gekend en werd concreet bij de inzet voor het vrijwaren van Neigembos. Lees door blz. 8 'I ij

Voor Allen | 1979 | | pagina 1