VLAAMS DE EÉN HEEFT ER WEINIG^ DE ANDERE VEEL, MAAR IEDEREEN RËTAALT EVENVEEL DE KOÖPERATIEVE EN MUTUALISTISCHE AP0TEKEN NEMEN AFSTAND VAN DE STAKINGS0PR0ÊP VAN DE ALGEMENE PHARMACEUTISCHE BOND Opnieuw dertig lezers erbij Een Voorspoedig Nieuwjaar BEHOEFTEN INZAKE SPORTINFRASTRUCTUUR IN 00ST-VLAANDEREN Aan al onze lezers Deze week Projekten onder de loep te Ninove Socialisten dringen aan op meer sociaal engagement te Aalst Ontsluiting van de Gavers te Geraardsbergen Arbeidsbescherming (3) HUISVUILPERIKELEN TE GERAARDSBERGEN Hierbij enkele uitgaven voor het huisvuil Kan het geld werkelijk niet op? Geraardsbergen - Complex Flamant lees p. 8 lees p. 3 lees p. 6 lees p. 5 Vrijdag 28 december 1979 41' Jaargang nr. 49 Weekblad van de B.S.P. 1,1 III Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 -Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Sinds maanden dringen wij bij de C.V.P.-vertegenwoordigers aan op een meer eerlijke belas ting voor het ophalen van het huisvuil. De bevoegde C.V.P.-Schepen van Openbare Werken heeft ons meermaals de verzekering gege ven dat hij iets aan het uitwerken is. Zelfs ermee zou klaar zijn in de onmiddellijke toekomst. De uitwerking duurt echter reeds maanden of veel beloven en wei nig geven... zegt een oud Vlaams spreekwoord. Misschien heeft hij zoiets wel gedroomd, maar dan is het hoog tijd dat hij wakker wordt. Met deze belasting is men erin geslaagd de minstbedeelden, de bejaarden en de werknemers te doen opdraaien voor bepaalde ondernemingen, middenstan ders en diensten die voor wat betreft het ophalen van het twee maandelijks groot vuil meer dan eens een halve vrachtwagen voor hun deur plaatsen. Dit was op 4.12.1979 o.a. het geval in de Grote straat. Persoonlijk zijn mij vele gevallen bekend van oude van dagen en anderen die hoog stens driemaal per jaar hun groot vuil buiten zetten en even veel belast worden. Ten andere waar zou hun groot vuil telkens moeten gezocht worden? Misbruiken bij het ophalen van het huisvuil zijn er genoeg. Deze zouden kunnen vermeden wor den bij een nauwkeurig toezicht van een verantwoordelijk per soon die niet zou nalaten wraak bare feiten ter kennis van de bevoegde diensten te brengen. Dit is ook hoogstnodig. Kennelijk wordt er van de bejaar den en minstbedeelden geen protest gevreesd. Zij zullen wel licht hiervoor ook de straat niet op komen om die toestand te doen recht trekken. Uitgerekend betalen de bejaarden 200 fr. per omhaling, de meesten betalen ook voor niemandal, terwijl die genen die het kunnen betalen voor 100 fr. tweemaandelijks een ganse kamion en twee personen voor het opladen ter hunne be schikking krijgen. Een betere re geling in deze zaak is dringend gewenst! 1977-1978: Aankoop vuilniswagen. Lening 2.655.000 fr. Aflossingen 1979: fr./jaar, interest 152. Aflossingen 1980: fr./jaar, interest 111. 1979: Aankoop nieuwe (wordt eerlang in nomen). Lening 2.660.000 fr. Aflossingen 1979 fr./jaar, interest 152 Aflossingen 1980 fr./jaar, interest 203 over 5 jaar. kap. 509.760 .928 fr. kap. 531.000 .297 fr. vuilniswagen gebruik ge- over 5 jaar. kap. 509.760 .928 fr. kap. 489.440 .011 fr. Verleden jaar werden aan de vuilniswagen, aangekocht in 1972, voor twee herstellingen 216.185 fr. kosten gedaan. De stad beschikt over een mecani cien die zelfs niet meegestuurd werd naar de garage Van Der Smissen, ten einde zich te over tuigen van de ernst der pannes. Ge ziet van hier als ge uw autó in de garage zo maar achterlaat. Maar men betaalt gemakkelijk met het geld van de gemeen schap. Over verantwoordelijk heidszin gesproken. O ja, van- OPHACO, die de koöperatieve, mutualistische en sociale apote- ken groepeert en die meer dan 500 publieke apoteken vertegen woordigt, in Buitengewone Alge mene Vergadering bijeengeko men op 18 december 1979, heeft de toestand onderzocht die ge schapen werd door de oproep tot zorgenstaking door het ge meenschappelijk Medisch-Far- maceutisch Front, o.m. samen gesteld door der Algemene Phar- maceutische Bond, tegen de re geringsvoorstellen opgenomen in de programma-wet die tot doel hebben de financiële toe stand van de Z.I.V. te saneren. OPHACO heeft, eensgezind, be sloten afstand te nemen, van el ke aktie die de gezondheid van de bevolking en, in het bijzonder, de goede verstrekking van de geneesmiddelen in het gedrang kan brengen. OPHACO verzet er zich formeel Er wordt goed gevolg gegeven aan de oproep tot het werven van nieuwe lezers voor ons weekblad Voor Allen. Binnen enkele weken hebben wij een nieuwe troef inzake promotie erbij. Voor Allen zal dan beschikken over een publicitaire stand die kan gebruikt worden bij elke zaalmanifestatie. De bedoeling ervan is ons weekblad een grotere bekendheid te geven, waaruit een grotere lezerskring kan volgen. Geïnteresseerden en inrichters kunnen hieromtrent inlichtingen bekomen op het secretariaat, Houtmarkt 1 te Aalst. Onze nieuwe lezers werden aangeworven door: Ruiz Abraham - Aalst Galle Mare - Aalst Callebaut Raf - Mere Timmermans Jacques - Ninove Afdeling Onkerzele Schouppe Etienne - Heldergem Marckx Willy - Aalst Stevens Lena - Ninove Walraet Lucien - Geraardsbergen Van Der Niepen Paul - Denderleeuw Van De Velde Camilla - Mere Gillade Lucienne - Aalst Haelterman Oscar - Geraardsbergen De Coninckx Benoit - Baardegem De Backer Marcel - Denderleeuw daag is bedoelde auto niet meer rijwaardig! U kunt hem zelfs zien op bijgaande foto. Gevonden? Idegem, Ophasselt, Smeerebbe - Vloerzegem In bovenvermelde gemeenten gebeurt de ophaling niet door de stadsdiensten. Kostprijs: 123.505 fr. per drie maand (inbegrepen het groot huisvuil). Lees door pag. 6 Een blik op het stadsmagazijn, een schande voor onze stad. Rechts de niet meer rijwaardige vuilniswagen voor de hangar en een kraan met de materialen her en der verspreid. Deze foto geeft een duidelijk beeld van de wanorde en het wanbeheer. Zou je niet eerder aan een vuilnisbelt gaan denken? Voor de omwonenden een allerminst plezierige toestand. Wanneer doet men er wat aan Mevr. de Burgemeester. Maar ja, U woont in Viane! Willekens Harry Raadslid (Foto ADB) tegen dat de bevolking en zieken, aan wie reeds belangrijke finan ciële inspanningen worden ge vraagd, als gijzelaars worden ge bruikt voor de verdediging of behartiging van allerlei belangen die volledig vreemd zijn aan de doelstellingen van de ziektever zekering zelf. OPHACO spreekt haar voldoe ning uit over het verloop van de onderhandelingen met de Rege ring zoals deze plaatshadden op 26 november, 3 en 12 december jongstleden. Zij heeft akte geno men van het positief karakter van de eerste resultaten van de on derhandelingen met de Rege ring, die zich bereid verklaard heeft rekening te houden met meerdere opmerkingen van OP HACO, ingegeven door de zorg zowel de belangen van de apote- kers als deze van de sociaal ver zekerden te beveiligen. Anderzijds, is OPHACO van oor deel dat de systematische weige ring van de vertegenwoordigers van de private apotekers tot deelname aan de door de Rege ring voorgestelde onderhande lingen een duidelijke manifesta tie is van een totaal gebrek aan verantwoordelijkheidszin en een verzet tot deelname aan het fun damenteel debat tot herdefini ëring en sanering van het stelsel van de ziekteverzekering. Gezien de ernstige financiële problemen waarmee ons ziekte verzekeringsstelsel heeft te kam pen, zijn de verantwoordelijken van de koöperatieve, mutualisti sche en sociale apoteken van oordeel dat de inspanningen tot Lees door pag. 5 een vorige kroniek, hadden we de taak van de Gewestelijke Ont wikkelingsmaatschappij voor Oost-Vlaanderen bij de voorbe reiding van het plan 1981-1985 voor de Provincie Oost-Vlaande- ren behandeld. We verwezen naar een eerste advies door de G.O.M.O.V. uitgebracht betref fende de vooruitzichten van de bevolking waarbij o.a. benadrukt werd dat tussen 1981 en 1985 in de Provincie Oost-Vlaanderen jaarlijks meer dan 5.000 nieuwe werkgelegenheden moeten ge creëerd worden alleen reeds om de benarde actuele werkgele genheidssituatie niet te ver slechten. Vandaag komt een tweede ad vies van de G.O.M.O.V. betref fende elk specifiek probleem: sportinfrastructuur aan bod. We moeten de aandacht hierop ves tigen dat het gaat om ramingen o.a. van behoeften aan sporthal len, vastgesteld door de G.O .M.O.V. op basis van diverse en quêtes. De betrokken gemeente besturen blijven vrij de.voorrang te geven aan andere prioriteiten en plannen. Ze zijn niet noodza kelijk gebonden door de voor stellen van de G.O.M.O.V. Om die te verwezenlijken binnen de periode 1981-1985 sou het nodig zijn: de plannen voor te berei den, over de nodige gronden te beschikken, de onontbeerlijke subsidies van de Provincie en de Staat te verkrijgen, verder ook de leningen bij het Gemeentekre diet te bekomen enz. Zoals in de vorige kroniek zullen we trachten vooral de gegevens betreffende onze twee arrondis sementen Aalst en Oudenaarde uit het geheel van de statistieken te halen. Enquête van B.L.O.S.O. Met het oog op het plan 1981 - 1985 werd een prognose van de sportinfrastructuur uitgewerkt. Hierbij werd gebruik gemaakt van de gegevens verzameld door het Bestuur voor Lichamelijke Opvoeding, Sport en Openlucht leven. Het beschikt immers over een lijst van de bestaande, in uitvoering zijnde en de geplande sportinfrastructuur. De basis van die lijst wordt gevormd door de resultaten van een enquête die door het B.L.O.S.O. in 1974 ge houden werd bij de gemeentebe sturen, de sindsdien opgetreden wijzigingen werden door het G.O.M.O.V. zo getrouw mogelijk opgenomen. Het B.L.O.S.O. voert momenteel een nieuw en zeer gedetailleerd onderzoek door om het inzicht in de huidige situatie te vervolledi gen. Wanneer die gegevens be schikbaar kpmen kan een aan vulling van het advies zich even tueel opdringen. Daar de huidige inventaris van de openlucht in frastructuur en de kleinere over dekte accomodatie eerder onvol ledig is werd de behoeftenra- ming beperkt tot de sporthallen en de overdekte zwembaden. De G.O.M.O.V. benadrukt dan ook dat haar advies een eerste stap is tot een adekwate plan ning van een deel van de sportin frastructuur en dus moet geïnter preteerd worden als een basis document voor de verdere uit bouw van en het beleid met be trekking tot de sportinfrastruc tuur. Sporthallen Op basis van de in vergelijking met Bloso-normen vastgestelde tekorten per gemeente werd door de G.O.M.O.V. een plan- voorstel voor de periode 1981- 1985 uitgewerkt. Er werd uitge gaan van het standpunt dat ein de 1985 elk verzorgingsgebied in Oost-Vlaanderen alleszins de door Bloso voorgestelde mini mumnorm dient te bereiken en zo mogelijk reeds een streef- norm. De minimumnorm be draagt 0,12 m2 netto spelopper- vlakte per inwoner, de streef of maximumnorm is 0,2 m2 per inwoner. Per gemeente werd nagegaan welke oppervlakte nog ontbreekt om respectievelijk de minimum norm en de streefnorm te berei ken. De oppervlakte die nog ont breekt om de minimumnorm te bereiken zou in de periode 1981- 1985 als een eerste prioriteit die nen gerealiseerd te worden. Aan de oppervlakte die nodig is om de streefnorm te bereiken, werd door de G.O.M.O.V. een tweede prioriteit toegekend. Deze opper vlakte zou slechts in tweede in stantie dienen gerealiseerd te worden en in die mate dat de financiële mogelijkheden dit in de beschouwde periode toe laten. Volgens een nota van Bloso van juli 1976 bedraagt de gemiddel de kostprijs per m2 sporthalop pervlakte 19.690 fr. Zo zou de verwezenlijking van de sporthal len in eerste prioriteit voor de provincie Oost-Vlaanderen meer dan 1 miljard kosten. Er wordt aan toegevoegd dat dikwijls loodsen, leegstaande panden kunnen omgevormd worden tot sporthallen. Deze oplossing is de goedkoopste. Geraardsbergen en Ronse worden wat dit betreft als voorbeeld gesteld. Lees door pag. 5

Voor Allen | 1979 | | pagina 1