IN ELKE deelge NT 1.000 nieuwe B.S.P.-leden in 1980! NABESCHOUWINGEN FEDERAAL CONGRES Vanaf deze week start eveneens de wervingscampagne voor «Voor Allen» Tweejaarlijks administratief congres B.S.P. federatie Aalst: Ledenwervingsactie: «DE BEWAPENING VAN BELGIE» STUDIEKRING - ZOTTEGEM OPEN DEBATAVOND Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 - Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 1,9300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Vrijdag 10 maart 1980 42' Jaargang nr. 10 Weekblad voor de B.S.P. DOORBRAAK NAAR DE TOEKOMST Op 1 maart 1980 hielden de Vlaamse Socialisten van het gewest Aalst hun tweejaarlijks administratief congres te Herzele. Congresvoorzitter Willy Vernimmen verwelkomde de aanwezigen en sprak zijn welgemeende dank uit voor al het gepresteerde werk dat de personeelsleden van het gewest gedurende deze twee jaren en vooral met het oog op de organisatie van dit congres geleverd hadden. Federaal voorzitter Jacques Tim mermans verklaarde vervolgens dat de nationale tendens om de jongeren en vrouwen in de partij meer aan bod te laten komen voor de federatie reeds een feit was. In onze federale statuten werd de vertegenwoordiging van jonge ren reeds voorzien en werd er sinds een tweetal jaren een vast kworum bepaald voor de ver tegenwoordiging van vrouwen in het federaal bestuur. Vervol gens legde hij vooral de nadruk op het belang van de onderafde lingen en deed een oproep naar deze afdelingen om een strijd te leveren op dubbel vlak: enerzijds het aanwerven van nieuwe le zers voor ons Vlaams Weekblad Voor Allen en anderzijds een in tense campagne te voeren tot aanwerving van nieuwe partij leden. Voor Allen is het strijdmiddel bij uitstek en het contactorgaan tus sen de dagelijkse actie van onze mandatarissen en het werk van onze militanten. Duidelijk werk dient er ook ge maakt van de politieke vorming van onze militanten opdat nog meer dan vroeger hun socialist zijn naar buitenuit kunnen verde digen en dat ook zij die actief zijn in kleinere afdelingen het belang van hun werking in het kader van de gehele partij niet mogen onderschatten. Ook het nieuwe federaal bestuur wacht een enorme taak. lees door blz. 7 Willy Vernimmen, uittredend voorzitter leidde het Congres in. Het federaal corps besliste een grootscheepse ledenwervings actie te organiseren. Deze actie start vanaf heden met de bedoeling ze af te sluiten op 1 mei 1981 en met als streefdoel: 1.000 nieuwe leden inschrijven. Door de federatie kan volgend materiaal ter beschikking gesteld worden van de afdelingen en onderafdelingen: a. de lijsten met de gezinnen geklasseerd per straat en per gemeente die een «Voor Allen» ontvingen; b. bij akkoord van de mutualiteit eventueel ABW, kunnen ook deze adressen worden bezorgd; c. een aantal circulaires die vooraf aan de te bezoeken gezinnen moeten overgemaakt worden en die het huisbezoek van onze militanten moet inleiden; d. een aantal wervingsboekjes met inschrijvingsformulieren. De werkwijze kan met elke afdeling afzonderlijk besproken worden, om in te staan voor: a. het verzenden van de circulaires; b. het organiseren van de huisbezoeken; c. het wekelijks doorzenden naar de federatie van een lijst met namen en adressen van de nieuw ingeschreven leden met vermelding van de inschrijvingsdatum, het gegeven lidnum mer en de naam van de aanwerver. Voor deze ledenwervingsactie worden volgende prijzen voor zien: voor de onderafdeling die het beste resultaat zou behalen: een draagbare schrijfmachine. voor de aanwerver die individueel het hoogst aantal nieu we leden zou inschrijven: een draagbaar radiotoestel. Voor de tvyeede tot de vijfde geklasseerde: boeken. Voor de individuele klassering stellen er zich geen problemen: daarvoor tellen de absolute cijfers van het aantal ingeschreven leden. Anders is het voor de klassering van de onderafdelin gen. Er moet een klasseringsreglement worden opgesteld. Hiervoor kan de procentuele aanwinst, behaald t.o.v. het aantal betalende leden van het jaar voordien, in aanmerking genomen. Om de inspanning echter te belonen van diegenen die in het verleden reeds goede resultaten bewerkstelligd hebben en een hoog ledencijfer bereiken, kan er gewerkt met een bepaalde franchise. De af te trekken franchise kan worden bepaald naargelang het heden van de B.S.P. die men bezat in 1977 t.o.v. de bevolking van de gemeente. Volgende verhouding kan dan worden toegepast: afdelingen met minder dan 3%: franchise 10% afdelingen met 3 tot minder dan 6%: franchise 5% afdelingen met 6% en meer: franchise 3% Een afdeling die bvb in de categorie 3 tot minder dan 6% valt, moet van de aanwinst 5% laten vallen. Wint die dus 20% t.o.v. haar eigen aantal leden van 1977 dan komt er voor de klassering een van 20 - 5 franchise 15 in aanmerking. De resultaten, zowel per individuele aanwerver als per afdeling worden in «Voor Allen» gepubliceerd. Het statutair administratief congres van onze federatie, gehou den te Herzele op 1 maart jl., kende ondanks een meer dan gevulde agenda een opvallend vlot verloop. Geen denderende en botsende persoonlijke belangen, geen hoogoplopende twisten rondom ideologische standpunten, neen, integendeel het congres kende een eerder kalm verloop met zo hoorde het ook een duidelijk administratief profiel. Het lijkt mij nochtans niet onbelangrijk de meest merkwaardi ge congresfeiten en -besluiten op een rijtje te zetten: 1. «hoofdrol speler» van dit congres, Kd. J. Timmermans, drukte door zijn briljant «spel» zijn stempel op het geheel: zijn toelichtingen o.m. op de nationale partijstatuten getuigden niet alleen van kennis maar stoelden onbetwistbaar op een zeer degelijke voorbereiding. 2. zeer grote waardering voor alle congressisten voor het enorme werk gepresteerd door de uittredende voorzitter Kd. W. Vernimmen. Bijzondere appreciatie van alle aanwezigen voor diezelfde Willy Vernimmen o.m. met betrekking tot zijn houding in verband met het al of niet vrijgeven van één van zijn mandaten («ik zal nooit enige beslissing nemen tenzij datgene waarom het congres mij verzoekt» is een duidelijke en onbaatzuchtige beslissing van Willy!) 3. na de senatoren D. Van Der Bruggen en W< Vernimmen en volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick een niet-parlementair aan het hoofd van de federatie. De slottoespraak van Kd. Van den Bossche Alois getuigde alleszins van duidelijkheid om trent «zijn» toekomstig beleid. 4. de verkiezing van een vrouwelijke kandidate, de gezellin De Coensel Alice, tot ondervoorzitster. De geest van de nieuwe statuten is beslist reeds merkbaar in de federatie Aalst. 5. voor de eerste maal in het bestaan van onze federatie een absolute openheid inzake het financieel beleid. De boekhoud kundige rapporten inzake B.S.P., C.S.C. en weekblad «Voor Allen» zijn niet alleen volledig maar waarheidsgetrouw. 6. het lanceren van een jaarlijks groot federaal feest, voor de eerste maal in te richten in de Gavers te Geraardsbergen. De opbrengst gaat integraal naar de kas van het weekblad «Voor Allen». 7. «kwasi» eenparigheid van het congres t.o.v. de voorstellen van het uittredend federaal bestuur, o.m. met betrekking tot de samenstelling van het federaal secretariaat en het opsplit sen in de toekomst van het ambt van federaal secretaris in een politiek en administratief ambt. 8. opvallende eensgezindheid onder de topfiguren. Bij de rationale spreiding van mandaten zoals bureaulid, vervanger van de minister in het bureau, lid van de administratieve commissie en leden van de algemene raad waren vernieuwing en verjonging geen dode begrippen. Dit congres gaf al vast dit resultaat: een serie standpunten voornamelijk van organisatorische aard die mits de nodige planning en inzet vanwege het secretariaat ons de nodige administratieve wapens moet bezorgen opdat wij onze politie ke opdracht naar behoren zouden kunnen vervullen. Alois Van den Bossche Federaal Voorzitter Het federaal congres besliste om samen met al onze B.S.P.-afdelin gen en militanten opnieuw een wervingscampagne te starten voor nieuwe lezers. Op één jaar tijd moeten wij 1.300 nieuwe lezers werven, een streefcijfer dat zeker kan bereikt worden indien elkeen een kleine inspanning doet. Analoog met onze wervingscampagne voor B.S.P.-leden worden eveneens waardevolle prijzen voorzien voor afdelingen en militanten die tot de beste medewerkers behoren. Dus vanaf heden aan de slag! MINISTER GALLE BREEKT HET INTERGEM-DOSSIER OPEN De strijd rond Intergem is nu wel volop losgebroken. Vorige vrij dag heeft Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest, tijdens een perskonferentie op zijn kabi net de stand van de dossiers toegelicht. Zaterdag werd dan in Aalst een perskonferentie belegd voor de lokale pers. Alvorens in te gaan op het kon- krete cijfermateriaal willen we in het kort de voorgeschiedenis schetsen. In de loop van 1979 besloten 5 bestaande, gemengde interkom- munales voor elektriciteits- en gasbedeling voortijdig te ontbin den teneinde een nieuwe inter- kommunale te vormen onder de naam Intergem. Het betrof hier de interkommu- nale Interlo, Edas, Denderlec, In- terdender en Interwaas. Bij deze interkommunales zijn 28 ge meenten betrokken die hoofdza kelijk in Oost-Vlaanderen liggen. Van het arrondissement Aalst zijn 8 gemeenten betrokken bij de nieuwe interkommunale: en kel Lede en St.-Lievens-Houtem vallen er buiten. De 28 gemeen ten besloten zich voor een nieu we periode van 30 jaar te verbin den aan de privé-partners, met name Intercom en Ebes. Deze privé-maatschappijen beloofden aan de gemeenten een stijging van de winst van 12% t.o.v. 1978. Dit dossier belandde in de loop van december '79 op het kabinet van Minister Galle die de voogdij heeft over de Vlaamse gemeen ten en zijn goedkeuring moet hechten aan de oprichting van nieuwe interkommunales. Bij onderzoek van het dossier merkte de minister dadelijk het éénzijdig en onvolledig karakter ervan op. De betrokken gemeen ten hadden geen enkele poging gedaan om, naast de privé-maat schappijen, kontakten te leggen met andere partners. Ook het cijfermateriaal was zeer onvol ledig. Mare Galle was dus van oordeel dat andere mogelijkheden moe- Adviseur Duroi, minister Galle en kabinetchef De Batselier staan de persmensen te woord sten onderzocht worden met als doel de voor de gemeentelijke kassen meest gunstige oplos sing te zoeken. Op grond daar van besliste hij de oprichtingsak te van Intergem voorlopig niet te ondertekenen en de gemeenten aan te sporen het dossier te ver volledigen. Het gevolg van deze houding was dat de gemeenten eind fe bruari een voorstel van overeen komst ontvingen van Interregies. Interregies is de overkoepelende organisatie van de zuivere inter kommunales, d.w.z. interkom munales waarvan het beheer uit sluitend gebeurt door de aange sloten gemeenten, met uitslui ting van privé-maatschappijen. De vergelijking van de cijfers vooropgesteld in het oorspron kelijk voorstel van Intergem en het ontwerp van Interregies is op zijn minst gezegd indrukwek kend. lees door blz. 7 Paneel: Willy Vernimmen (BSP) Herman De Croo (PVV) Jan Verroken (CVP) Germain De Rouck (VU) VRIJDAG 14 MAART 1980 Zaal C.O.C. Provinciebaan 115 te 9620 ZOTTEGEM-VELZEKE Aanvang 20.30 uur

Voor Allen | 1980 | | pagina 1