NINOVE BOUWWERKEN NIEUW STAUHUIS GESTART TRIBUNE Fundament-overeenkomst tussen O.C.M.W.en H. Hartenkliniek goedgekeurd aai Li MEI-AVONDFEEST GROTE 1 MEI-OPTOCHT APPELTERRE 1-meiviering 1-meiviering 1 Meifeestelijkheden Ninove KAREL VAN MIERT Willy Vernimmen CULTUUR, SOCIALE ZAKEN EN GEZIN Voorstelling door het toneelgezelschap Yvonne Lex «Kleine Eva uit de Kromme Bijlstraat» 1 Meiprijs Toespraak van Minister Mare Galle INVULLEN VAN BELASTINGAANGIFTEN Oproep Rechtzetting CSC-NIN0VE Hoorzitting 4INGEN Jacques Timmermans, schepen van Openbare Werken van Ninove dankte minister Galle voor de viotneiu oer samenwerking. Minister Galle gaf in ziin uiteenzetting een overzicht van de subsidies die werden toegekend. «Voor Allen» - 25 april 1980 - 7 Heel wat aanwezigen op de plechtigheid. Op donderdag 17 april stond dit zeer belangrijk punt aan de dagorde. De Ninoofse Gemeenteraad keurde zonder opmerkin gen deze ontwerpovereenkomst goed, en bekroonde alzo de geleverde inspanningen van diegenen die zich de laatste maanden hebben ingezet voor het welslagen van dit dossier. Wij moeten inderdaad teruggaan tot 5 maart 1975, waar een schrijven van de minister van volksgezondheid, de toenamlige C.O.O. er op wijst dat de bestaande uitbreidingsplannen van de Stedelijke Kliniek in het geheel voor de bevolking geen oplossing biedt. De Minister stelde dat er moest worden onderhandeld met de VZW - H. Harten, teneinde één gezamelijke bouw te verwezen lijken. Onmiddellijk werden er dan besprekingen aangevat, maar NOOIT werden er konkrete voorstellen ter zake gedaan. Op 17 november '78, herhaalde het O.C.M.W. zijn wens voor een gezamelijke nieuwbouw. Op 1 juni '79 besliste het O.C.M.W. zijn goedkeuring te hechten aan een princiep-overeenkomst met de VZW H. Harten, en dit na een coördinatievergadering met de Gewestelijke Commis sie voor Ziekenhuisprogrammatie van 25 mei '79 op het stadhuis te Ninove. Op deze bijeenkomst werd het O.C.M.W. en ook de VZW H. Harten, voor voldongen feiten geplaatst, inzake verdeling der bedden. De vroeger aangehaalde verdelingen werden gewoon niet meer besproken door de Gewestelijke Kommissie, omdat deze niet meer realistisch zouden zijn! De Gemeenteraad bevestigde eveneens de beslissing van het O.C.M.W., zodat men eindelijk werk kon maken voor het opstellen van de tekst van de fundament-overeenkomst. Verschillende werkbijeenkomsten vonden plaats, en uiteinde lijk werd een eerste ontwerptekst goedgekeurd door het O.C.M.W. De Gemeenteraad volgde maar gedeeltelijk dit voorstel en gaf het College opdracht om vier van de vijftien punten tellende overeenkomst, beter en vollediger uit te werken. Op 26 maart '80, uiteindelijk, werd er een algemene overeen komst bereikt tussen O.C.M.W. V.Z.W. en de STAD. Deze ontwerpen werden dan, zoals het in de aanhef van dit artikel wordt vermeld, unaniem bekrachtigd door alle belang hebbende partijen. Nu ligt de weg breed open, om eindelijk de Ninoofse bevolking, die gezondheidsinstelling te bezorgen, die zij nodig heeft. Dat er nog maanden, misschien jaren kunnen verlopen alvo rens de eerste steen wordt gelegd, is mogelijk. Het zal echter van ons allen afhangen of dit zo belangrijk dossier, al of niet met vertragingsmanoeuvers zal worden verwezenlijkt, of met verenigde krachten tot een snel en goed einde zal worden gebracht. De S.P. in elk geval zal zich terdege inspannen om in een minimum van tijd onze stad een nieuwe, moderne en efficiënte gezondheidsinstelling te bezorgen. Walter Moens Schepen Vervolg pag. 1 Bij de aanvang van ons mandaat begin 1977, moesten de ontwer pers in feite nog starten met het eigenlijke dossier, ondanks het feit dat zij door het stadsbestuur wer den aangesteld op 24 november 1972. Door een meningsverschil binnen het vorige stadsbestuur over de plaats van inplanting, heeft mijn voorganger als schepen van open bare werken, dit dossier totaal ge blokkeerd tot einde 1976. Versneld werd dan echter geijverd, zodat reeds op 7 juli 1977 het voorontwerp door de gemeente raad werd goedgekeurd, met als raming 135.697.606 fr., BTW inbe grepen. De verschillende diensten, zoals de Provinciale administratie en de Gebouwendienst, Stedebouw en de gesubsidieerde werken hebben hun waardevolle medewerking ver leend, zodat reeds begin 1979 het dossier volledig administratief in orde was. Bij deze gelegenheid wil ik hier speciaal danken de Heer Pacqué, Inspecteur-Generaal bij het Ministerie van Openbare Wer ken, dienst gesubsidieerde wer ken, en zijn medewerker, de Heer Baeyens, adviseur. Verder de Heer Gouverneur De Kinder en de Heer Van Parijs, Di recteur van de Provinciale Ge bouwendienst en de Heer Braeckman van het Bestuur van de Stedebouw en dan zeker onze ei gen administratie en medewerkers van de stad. Dat was echter op administratief vlak. En toen hadden wij dat tikkeltje geluk dat nodig was om op politiek vlak zo'n realisatie door te drukken. Bij de regeringsvorming begin 1979 werd uit ons arrondissement een minister benoemd, die toeval lig de bevoegdheid over gesubsi dieerde werken kreeg toegewezen: de Heer Mare Galle. Enkele maanden later mocht het stadsbestuur van de Minister van het Vlaamse Gewest reeds de prin cipiële belofte van betoelaging ont vangen: 35% op het bedrag van de raming bij het definitief ontwerp of 47.494.000 fr. op de 150.249.300 fr. In een minimum van tijd werd de aanbesteding uitgeschreven en op 23 november 1979 had deze reeds plaats. De werken werden door Minister Mare Galle op 11 januari 1980 toegewezen aan de Firma Ro- beyns en Zonen uit Brussel voor de som van 129.289.630 fr., met een toelage van 35% of 45.251.000 fr. Gelet op deze speciale realisatie kregen wij van de minister echter nog «een toemaatje»: de 35% werd uitzonderlijk verhoogd tot 50%, zodat de betoelaging met ongeveer 20 miljoen frank werd opgetrokken. Mijnheer de Minister, Tussen de politieke onweders door, hebt U op een jaar tijd Ninove in het bijzonder, zeer goed terwille geweest. Omwille van enggeestige dorpspo litiek, zijn vandaag onze CVP-colle- ga's uit het stadsbestuur ostenta tief afwezig gebleven op een voor Ninove heuglijk moment. Desondanks kunnen wij noch tans de verzekering geven, Mijn heer de Minister, dat het geheel van de bevolking Uw waardevolle medewerking waardeert. Mijnheer de Minister, Namens het stadsbestuur zeg ik U nogmaals hartelijk dank en verzoek ik als aandenken, ter gelegen heid van de aanvang der werken, de «eerste steen» in te metselen. Het is voor mij een bijzonder ge noegen om hier vandaag in Ninove aanwezig te zijn en de eerste steen te kunnen leggen van dit Admini stratief Centrum. Tijdens het voorbije jaar heb ik met Ninove nauwe banden aange knoopt. Er is waarschijnlijk geen gemeente in Vlaanderen waar ik als Minister meer op bezoek ge weest ben dan Ninove: ik heb er de «Week van het Bos» ingewandeld, was er toen de Koning de stad bezocht en tijdens een werkbezoek bezochten wij met het Schepenkol lege een groot deel van de stad. Er is waarschijnlijk ook geen ge meente waarvan ik als Minister meer dossiers behandeld heb dan Ninove. Vooraleer ik jiaar hier kwam heb ik eens laten uitrekenen hoeveel subsidies ik reeds aan Ni nove verleend heb. De cijfers zijn indrukwekkend. Voor gesubsi dieerde werken verleende ik op 1 jaar 130 miljoen in de vorm van vaste beloften en nog eens 29 miljoen in de vorm van principiële beloften. Voor de waterzuivering verleende ik 15,5 miljoen in de vorm van vaste beloften en heb ik de voorontwerpen voor de aanleg van een koliektor en de bouw van de 1ste fase van een waterzuive ringsstation goedgekeurd. Deze twee laatste dossiers worden aan 100 gesubsidieerd en verten- woordigen een bedrag van 110 miljoen. Enig rekenwerk leert ons dat aan de Stad Ninove op 1 jaar voor een totaal van 275 miljoen subsidies werd toegezegd. Zaterdag 26 april 1980 van 9 tot 11 u. Lokalen Bond Moyson Geraardsbergsestraat 117, 9400 Ninove Gelieve de volgende bescheiden mede te brengen: identiteitskaart trouwboekje lidboekje ziekenfonds kohieruitreksel onroerende voorheffing 1979 loon- en weddefiches en fiche vakantiegeld fiches betreffende allerlei ver goedingen (bestaanszekerheid, ge trouwheid, sociale fondsen enz.) fiches betreffende vervangings inkomens (pensioen, werkloosheid, Ik ben niet bang van favoritisme beschuldigd te worden als ik dit zeg. Op dat jaar is het voor mij ook immers duidelijk geworden dat het stadsbestuur van Ninove een van de meest dynamische is van het ganse land. Het volstaat om even de stad rond te rijden om te zien op hoeveel plaatsen men aan de slag is. Daarbij moet dan nog worden opgemerkt dat de stad ook finan cieel bijzonder goed beheerd wordt, en er, ondanks de vele initia tieven, steeds in slaagt haar begro ting met een overschot in te die nen. Het stadsbestuur zorgt als een goede huisvader voor haar bevolking en ik ben ervan overtuigd dat zij dat ook in de toekomst zal blijven doen. Het dynamisch en durvend karak ter van het stadsbestuur blijkt ook uit het initiatief waarvoor wij thans de eerste steen gelegd hebben. Ook tijdens het bezoek van de Koning aan Ninove heeft hij met veel bewondering gekeken naar de maquette van het Administratief Centrum. De architektuur is mooi en het geheel is functioneel. Het zal een grote stap vooruit zijn voor de bevolking wanneer alle admini stratieve diensten op één plaats zijn gevestigd. Ook de samenwer king tussen administraties van een verschillend niveau kan als een voorbeeld gesteld worden. Het is dan ook logisch dat ik beslo ten heb de subsidies voor dit Cen trum op te trekken van 35 naar 50 Dit brengt de stad nogmaals bijna 20 miljoen op. Voor 1 keer, zou men kunnen zeggen, krijgt het beste paard wel degelijk de haver. Toen ik dus in het begin verklaarde dat ik met een bijzonder genoegen naar Ninove kom was dat zeker geen gratuite verklaring maar een logisch gevolg van mijn bewonder ing voor wat in Ninove gebeurt. Het zal het stadsbestuur ook ver heugd stemmen als ik meedeel dat ik ver gevorderd ben met mijn plan nen om het Oude Regentsbesluit dat nog uit 1949 dateert re veran deren. Eens gepubliceerd zullen een aantal werken die vroeger niet subsidieerbaar waren het wél worden. Ik denk hier bvb. aan werken ter bestrijding van overstromingen, waar Ninove soms wel eens last van heeft, het bouwen van Colum baria, Parkeersplaatsen, aanleg gen van natuurparken, enz. Belangrijk is ook dat het forfaitaire betoelagingssysteem zal worden verlaten en dat in het nieuwe K.B. zal worden vermeld dat alle subsi dies zullen berekend worden op basis van de reële kostprijs. Aansluitend op dit nieuwe K.B. zal tevens de procedure om subsidies aan te vragen vereenvoudigd wor den. De te lange periode tussen aanvragen en verkrijgen van subsi dies is in een periode van perma nente inflatie inderdaad niet verant woord. Vandaar ook mijn besluit dat de ganse procedure, die nu uit bijna 30 stappen bestaat sterk zal worden vereenvoudigd, goed nieuws dus voor dynamische be sturen. Ik zou willen besluiten met allen die dit initiatief uitwerken van harte geluk toe te wensen. Ik hoop dat de werken vlug zullen opschieten en wie weet, misschien staan wij hier binnenkort weer, maar dan om het lint door te knippen. ziekte, arbeidsongeschiktheid, weerveriet, enz.) rekeninguitreksel lening betref fende woning. betaalbewijs levensverzeke ringspremie vrijstellingsattest betreffende levensverzekering en/of lening (eenmaal te verstrekken voor het kwac van afsluiten van het con tract). Alle partijleden worden ver wacht op zaterdag 26-4 om 10 u. in het Volkshuis te Ninove om deel te nemen aan de ver- koopsaktie van kaarten voor mei-avond. Het etentje dat doorging op 13 - 14 april 11. werd ingericht door de harmonie «De Voorwacht» en dit om het instrumentenfonds te spij zen, en niet door het majoretten- korps zoals verleden week verkeer delijk werd vermeld onder de foto. Het majorettenkorps richt zijn jaarlijks etentje in tijdens de arties tenfoor, en dit voor het kleding- fonds. De 1-meiviering wordt door onze afdeling ingezet op woensdag 30 april met een gezamelijke deelna me aan de meiavondviering te Ni nove. Deze viering wordt om 19.30 u. ingezet met een toespraak door onze nationale voorzitter Karei Van Miert. Te 20 uur opvoering door het toneelgezelschap Ivonne Lex van het stuk «De kleine Eva uit de Kromme Bijlstraat» van Louis- Paul Boon. Kaarten voor deze avond zijn te bekomen bij kd. Hed- wig D'Haeseleer aan de voorver koopprijs van 80 fr. (100 fr. aan de kassa). We verzamelen aan het lo kaal Jempi en vertrekken er om 19 uur stipt met onze eigen voertui gen. Personen die over geen eigen voertuig beschikken kunnen mee genomen worden door leden van het bestuur. organiseert over het beleid inzake te Ninove Spreker: Walter Moens. Op zaterdagnamiddag 3 mei 1980, om 14.30 u. in het Volks huis, Geraardsbergsestraat 119, Ninove. Op donderdag 1 mei ziet het pro gramma er uit als volgt: 9 uur: vinkenzetting bij Georges De Henau in de Paardeveldstraat naar 2.000 fr. prijzen. Trofeeën, assen en promotie geschonken door Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest. 17.30 u.: gezamenlijke deelname aan de 1-meioptocht te Ninove. We verzamelen hiertoe in het lokaal Jempi en vertrekken er om 17 u. stipt. 20 uur: 1-meiviering in de zaal Jempi opgeluisterd door discobar Fiësta 77 met gezellige muziek voor iedereen. Inkom gratis. Hedwig D'Haeseleer Woensdagavond 30 april nemer we deel aan de toneelvoorstelliijg «De kleine Eva uit de Kromme Bijlstraat» van Louis-Paul Boon in feestzaal «De Redding» te Ninove. Begin om 20 u. Tevens is er een toespraak door onze voorzitter Ka- rel Van Miert. Op donderdag 1 mei nemen wi gezamelijk deel aan de traditionele 1-meioptocht te Ninove. Aanvang is voorzien om 17.30 u. Verzame ling aan ons lokaal om 17 u. Na de optocht terug naar ons lokaal voor de gratis koffietafel en gezellig sa menzijn. Voor de dranken nadien wordt 100 fr. per persoon ge vraagd. Kinderen gratis. De echt- genoot(e) en/of verloofde van een aangesloten lid zijn eveneens har telijk welkom. De aanvang is voor zien om 19.30 u. Om ons toe te laten de nodige schikkingen te treffen, zal het pas sen het deelnemingsstrookje met vermelding van... aantal deelne mende personen terug te bezorgen aan de bestuursleden of in ons lokaal voor 27 april a.s. Eén mei moet voor ai onze kame raden en gezellinnen een feest- en strijddag wezen! Hou beide data vrij en maak dat u er bij bent! Toon de aanwezigheid van socialisten in Voorde. Het bestuur rekent op een zeer talrijke opkomst. Voor de verplaatsing naar Ninove zullen de personen die over geen eigen vervoermiddel beschikken, door bereidwillige kameraden met eigen wagen worden meege nomen. S.F.J. Woensdag 30 april: met toespraak om 19.30 u. om 20 u.: van van Louis Paul Boon. Daarna gezellig samenzijn. Donderdag 1 mei: 14.30 u.: Grote wielerwedstrijd 17.30 u.: met toespraak senator Daarna gezellig samenzijn

Voor Allen | 1980 | | pagina 7