DENDERLEEUW NINOVE STOP AAN )E MILJOENENDANS! VOORINTEKENING BOEK BERT VAN HOORICK X Z0TTEGEM TT bm bond moyson RESTAURATIE VAN ABDIJPOORT NADERT VOLTOOIING Bond Moyson huldigt Gouden Jubilarissen IDDERGEM Harmonie, De Voorwacht houdt stand VOORDE De Frére Isidoor 35 jaar bij Bond Moyson m Socialistische Gepensioneerdenbond Viering belotkampioen Vinkenzetting Bond Moyson ZORG VOOR HET LEEFMILIEU NIET HIER Hou je van een gezonde wandeling? Bericht aan onze lezers «Voor Allen» VERLOF KANTOREN BOND MOYSON CSC-Velzeke Grote vinkenzetting Partijvergadering FEDERATIE VAN ZELFSTANDIGE ARBEIDERS «BOND M0YS0N» OUDENAARDE - juni I you - ss w UWI herenhuizen en vervallen werd uiteindelijk door de 3e dolle aankopen van allerlei oude voningen door het gemeentebestuur, ïogere overheid stopgezet! Het oude doktershuis in de Guido Gezellestraat, dat door de gemeente werd aangekocht voor de fantastische som van 8,5 niljoen om er de burelen van het schepencollege in onder te jrengen, werd na door de gouverneur van Oost-Vlaanderen ongun stig geadviseerd te zijn geweest ook door de voogdijminister als inverantwoorde koop afgewezen. n deze tijd van economische crisis is de nietigverklaring van deze uiljoenenuitgave een billijke zaak voor de Denderleeuwse belasting- aetalers! Vorige week werd door een delegatie van Bond Moyson onder leiding van Voorzitter - Volksvertegenwoordiger Paul Van der Niepen een bezoek gebracht bij de pgtn. Van den Borre Felix - Boriau Valerine, in de Boriaustraat alhier, ter gelegenheid van hun 50-jarig huwelijk. Bloemen, geschenk en gelukwensen werden overgemaakt namens Bond Moyson aan de ouders van ons bestuurslid en sympathiek militant Gaston Van den Borre. Op de foto de gelukkige jubilarissen, met de twee zoons en hun echtgenote, omringd door de overige bestuursverantwoordeiijken van Bond Moyson, Roger Van Vaerenbergh, Leo Loos, secretaris en Roger Cobbaert, bode. Aan de jubilarissen wensen wij nog vele jaren van geluk en samenzijn. De socialistische gepensioneerden komen opnieuw samen op maandag 7 juli te 14.30 u. in het 8-urenhuis. De leden zullen zoals gebruikelijk worden opgehaald met autobussen in de verschillende wijken. Er wordt een koffietafel gevolgd van een gratis tombola aangeboden aan de vrouwtjes, een belotting en bolling is voorzien voor de mannen. Van deze gelegenheid zal worden gebruik gemaakt om de campagne in te zetten voor de uitstap naar de Gavers te Geraardsbergen op zon dag 7 september om het groots feest van de federatie Aalst en voor het feest te Denderleeuw met de Lachzaaiers. Alle leden worden verwacht! Vorige vrijdag in het lokaal 8-uren huis ging de viering door van de nieuwe clubkampioen gevolgd van de prijsuitreiking en een belotwed- strijd. Voor het jaar 1979-80 werd niet minder dan Volksvertegen woordiger Paul Van der Niepen de nieuwe kampioen. In de laatste kaarting wist hij de vroegere kam pioene De Neve Pelagie nipt te verslaan. Hier volgt de volledige rangschik king van de belotters die nog in aanmerking kwamen.. Eindstand Belotte-kampioenschap 1979-1980 1. Van der Niepen Paul Kampioen 28.676 p. 2. De Neve Pelagie 28.577 p. 3. Vijverman Hermine 28.182 p. 4. De Leeuw Petrus 28.178 p. 5. Borloo Elias 28.144 p. 6. DeRijckJonny 27.717 p. 7. Boone Gomar 27.380 p. 8. Bombeek Arnold 26.846 p. 9. Pressiaux Maurice 26.823 p. 10. Van Daele Henri 26.686 p. 11. Van den Borre Gaston 26.426 p. 12. Seys Maurice 26.367 p. 13. De Leeuw Guido 26.016 p. 14. De Tant Maurice 25.831 p. 15. De Troyer Kamiel 25.038 p. 16. Meganck Roger 25.028 p. 17. Waegeman Roger 24.930 p. 18. Floru Florent 24.549 p. 19. De Saedeleer Hugo 24.215 p. 20. Van Ransbeek Frans 24.097 p. 21. Van Droogenbroeck Antoi- ne 24.010 p. 22. De Rijcke Frans 23.921 p. 23. Van Lierde Arthur 23.500 p. 24. Schoonjans Mariette 23.034 p. 25. DeNeefAndré 23.015 p. 26. Verbraekel Amanda 22.933 p. 27. Coigneau Frans 22.260 p. Het was een aangenaam en succes vol clubkampioenschap zoals pro motor Gaston Van den Borre bij zijn inleiding zei. Het kampioen schap 80-81 begint op zondag 14 september 1980. Aan de lokalen van Bond Moyson in de Sportstraat wordt iedere zon dag een vinkenzetting gehouden! De inschrijving gebeurt in het 8- urenhuis evenals de prijsuitreiking. De grote prijs Bond Moyson wordt verbonden aan de vinkenzetting van zaterdag 26 juli 1980. Het gemeentebestuur heeft de mond vol over het leefmilieu. Maar tot op heden heeft het nog niet kunnen klaar krijgen om het dos sier voor de waterzuivering, zoals het aanleggen van een nieuw riole- ringsnet, van collectoren en het oprichten van een waterzuiverings station, aan de bevoegde instanties over te maken... die thans hiervoor ruime staatstoelagen ter beschik king stelt. Nochtans werden des tijds ontwerpers hiervoor reeds aan het werk gezet. Waarom in gebreke blijven in zo'n belangrijke aangele genheid? Is het onmacht? Neem dan deel aan de wandeltocht naar het natuurreservaat «De Wel- lemeersen» ingericht door de Cul turele Centrale. Afspraak op zater dag 28 juni om 14 u. aan het Achturenhuis, Statiestraat 37 te Denderleeuw. Allen die houden van wat lichaams beweging worden verwacht. Naast een beetje lichaamstraining om fit te blijven wacht ons de verkenning van een brok ongerept natuur schoon. Hopelijk is de zon zaterdag onze bondgenoot. Bij regenachtig weer voorzien de deelnemers zich best van laarzen of een ander waterdicht schoeisel. Wij verwachten je dan volgende zaterdag om mee op te stappen. Mogen wij onze lezers van «Voor Allen» voor de afdeling Iddergem erop attent maken, dat vanaf heden de kameraden André en Erna De Leener - Vaeyens de taak van bode zullen op zich nemen. Daar er we gens speciale omstandigheden de bijdrage van 1979 nog niet was opgehaald vragen wij u vriendelijk doch dringend deze mensen met begrip te ontvangen en uw lezers- geld van het verlopen jaar aan hen te overhandigen en u ook in regel te stellen voor de eerste zes maanden van het lopende jaar. Gillade Lucienne Verantw. «Voor Allen»-abonne- menten S.P. secre. - Aalst Nu we stilaan de verlofperiode na deren, is het wel nodig enige aan dacht te vragen voor onze korpsen. Voor wat de herhalingen betreft, kan het eigenlijk nog beter. Er zijn nog steeds muzikanten die niet ten volle de draagwijdte van hun kun nen kennen. Het is door het bijwo nen der herhalingen dat we tot een samenwerkend geheel kunnen ko men. Dit is werkelijk nodig willen wij onze faam houden. Het is niet met leedvermaak dat wij vaststellen dat ons muziekkorps nog het enige overlevende is in het vroegere Ni- nove. Vele jaren terug verdween een der meest gerenomeerde mu ziekkorpsen van Ninove (katholie ke harmonie De Eendracht), nu sedert enkele maanden is ook de Liberale fanfare De Voorwaarts, gestopt. Laat het gezegd zijn, het is niet met enig leedvermaak dat we dit melden. Doch we mogen fier zijn dat wij: socialistische harmonie De Voorwacht, nog overeind blij ven. Dit gaat niet zonder moeite, doch wij houden stand. Wij kunnen dit nog beter. Als ieder van ons zijn taak kent en doet. Ook de vroegere gemeenten kunnen ons hierbij helpen. Indien elk der deelgemeenten ons een muzikant levert kunnen wij op een mooi ni veau komen. Wie geeft het eerste voorbeeld. Over onze drumband zijn de be richten niet zo bijster goed. We kunnen ook hieraan verhelpen, als ieder zijn steentje bijdraagt. We doen een oproep tot ouders symphatisanten om hun zoon of dochter die het wensen naar het trommelkorps te sturen. Ook zullen kortelings solfegelessen gegeven worden. Wie kent er nu niemand die het graag zou willen proberen om toe te treden tot het trommel korps of drumband? Wie belangstelling heeft kan steeds terecht op de wekelijkse herhaling dinsdagavond vanaf 19.30 uur. De dagen van repetities en opleiding zullen later bekendge maakt worden. We rekenen op al onze sympatisanten om ons rond te kijken en eventueel vrienden en familie aan te spreken teneinde ons korps te kunnen in stand te houden. Van deze gelegenheid willen wij gebruik maken om onze korpsen van harte te feliciteren voor hun optreden ter gelegenheid vande opening van een kantoor Bond Moyson te Iddergem. De optocht die ter deze gelegenheid werd ge houden, werd opgeluisterd door de Harmonie De Voorwacht en majo- rettenkorps uit Ninove. Omstreeks half augustus zal het boek: Keuze uit artikels «Voor Allen» van Bert Van Hoorick, beschikbaar zijn. Dit boek bevat buiten de artikels van Bert Van Hoorick nog tal van illustraties en biografische beschouwingen van Marc Galle, Vic Van Der Heyden, Herman Van Herzeele, Willy Vernimmen, Roger Otte en Jan Van Der Veken. Gelet op de beperkte oplage kan nu reeds besteld worden. De voorintekenprijs van 200 fr. (bij verschijning verkrijgbaar op het secretariaat, Houtmarkt 1 te Aalst of met 20 fr. extra verzendingskosten) storten op rekeningnummer 870-0001030- 26 van C.S.C.-Vormingswerk - 9300 Aalst, met vermelding Keuze uit artikels «Voor-Allen». De belotkampioen is gekend. Na telling van de punten werd de nieuwe kampioen onze volksvertegenwoor diger Paul Van der Niepen himself bedacht met de overwinnaarsbeker. Op de foto alle belotters, na ontvangst van hun prijzen Tengevolge jaarlijks verlof, zullen onze burelen op de Markt, (Volks huis) Brakelstraat, (St Mara Ou- denhove) en Provinciebaan, (Vel- zeke) gedurende de periode van 14 juli tot en met 2 augustus 1980 gesloten zijn. De ziektevergoedin gen zullen uitbetaald worden op 4 en 5 augustus 1980. N.B. Mogen we onze leden vrien delijk verzoeken, met deze verlof regeling rekening te houden. André De Loor Op 6 juli wordt een uitstap naar het amusementspark van Walibi geor ganiseerd. Er wordt met individue le wagens gereden om de reiskosten te beperken. Inschrijving in Jeugd huis Jumbo. Thans is men volop bezig met de aanleg van de wegeniswerken om en rond de Abdijpoort. De Firma Sergaco uit Ninove levert hier prachtig werk, ondanks de vele kritiek wordt dit merkwaardig gebouwtje een bezienswaardigheid voor onze stad. deelnemer A.V.I.B.O. reglementen De vinkenvereniging «De Marcel- lusvink» organiseert op woensdag 9 juli 1980 om 19 uur Grote avond zetting. Ereprijs: Volksvertegen woordiger Paul Van der Miegen. Lokaal: De Leeuw Yvonne, Dorp 11, 9499 Voorde. 1.000 fr. vooruit bloemen. 600 fr. assen 400 fr. promotie Verrassing voor de oudste deelne mer (bondskaart verplicht) Verrassing voor de jongste deelne mer (bondskaart verplicht). Liefhebber meeste prijzen Trofee (Marcellusvink) Verstkomende liefhebber Trofee Natura prijzen op de lat aan iedere Gelieve heden vrijdag 27 juni om 19.30 u de vergadering bij te wo nen welke gewoontegetrouw door gaat in ons lokaal «bij De Leeuw Yvonne». Op agenda: 1a. Bespreking defini tieve vastlegging van datum voor derde gepensioneerdenfeest; b. bespreking uit te nodigen sprekers; 2. Bespreking gemeentelijk aange legenheden; 3. Deelname aan fa miliefeest Voor Allen op 7 septem ber op de terreinen van «De Ga vers» te Geraardsbergen; 4. Aller lei. Gezien het de laatste vergade ring is voor het verlof, rekent het bestuur op een talrijke opKomst. S.F.J. H Voor zijn 35 jaar trouw lidmaatschap bij onze mutualiteit Bond Moyson, werd onze kd De Frère Isidoor gehuldigd. Hier zien wij hem, met de verantwoordelijken van onze S.P. afdeling en onze lokaal houdster De Leeuw Yvonne. Tevens kreeg hij een gepast geschenk. Het partijbestuur wenst nog vele gelukkige jaren aan dit kranig Bond Moyson lid. ZOTTEGEM Godveerdegemstraat 38, tel. 091/ 60.51.64, iedere werkdag van 9 uur tot 11 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. AALST St. Kamielstraat 30, tel. 053/ 21.12.83. iedere donderdag van 10.30 uur tot 12 uur. GERAARDSBERGEN Vredestraat 41. tel. 054/41.23.68, iedere dinsdag van 13.30 uur tot 14.30 uur NINOVE Geraardsbergsestraat 119, tel. 054/ 33.26.95, iedere donderdag van 9 uur tot 10 uur Hoogstraat 18. tel. 055/31.14.47, iedere dinsdag van 11 uur tot 12 uur RONSE Olifantstraat 1, tel. 055/21.43.91. iedere dinsdag van 9 uur tot 10.30 uur.

Voor Allen | 1980 | | pagina 4