Y; TEWERKSTELLING IN KINDERKRIBBEN EN PEUTERTUINEN BEDRE GD Tweede uitgave Omloop van Zuid-Vlaanderen wordt een sporthoogdag in het Groot-Ninoofse wielergebeuren A.C.O.D. IN 'T VERWEER TEGEN DE CROO DE VERLOFPERIODE TEGEMOET Elfde faluintjes-pikkeling wordt te Moorsel gevierd. FAMILIEFEEST VOOR ALLEN WIELERCRITERIUM STAD AALST Afvaardiging van AVIBO ontvangen op het kabinet van Minister Mare Galle 7 september op de terreinen van «De Gavers» te Geraardsbergen Vrijdag 4 juli 1980 42' jaargang nr. 27 Weekblad van de S.P. Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 - Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Verschillende kribben en peutertui nen, gesubsidieerd door het Natio naal Werk voor Kinderwelzijn, ont vingen onlangs een schrijven waar in hen door de Heer Jean V. Corbi- sier, Direkteur-Generaal, wordt meegedeeld dat naar aanleiding van een begrotingstekort het N.W.K. zich verplicht ziet een aan tal versoberingsmaatregelen te treffen. Het N.W.K. is daartoe ge noopt ten gevolge van een beknot ting in hun begroting opgelegd door het Staatssekretariaat voor de Ne derlandse Gemeenschap en het Vlaamse Gewest. Konkreet heeft dit voor gevolg dat het Dagelijks Bestuur van de Hoge Raad van de Werken voor Kinderwelzijn heeft beslist dat de werkingstoelagen aan kribben en peutertuinen zou den herzien worden in het kader van een strikte toepassing van het Koninklijk Besluit van 13.02.70. De toelagen zouden nog slechts toe gestaan worden voor het minimum personeelskader bepaald door voornoemd Koninklijk Besluit. Op 1 Op 21 juli 1980 of de nationale feestdag richt het wielersportcomi té en de Stad Aalst het 45e interna tionaal criterium der Stad Aalst in. De omloop gaat via Keizerlijk Plein, Vredeplein, Vrijheidstraat, Katte- straat, Grote Markt, Kerkstraat, Priester Daensplein, Pontstraat, Houtmarkt, Zonnestraat en Keizer lijk Plein. Volwassenen betalen op de om loop 100 fr., op het Keizerlijk Plein 150 fr. en op de tribune 250 fr. Kinderen tot 12 jaar betalen slechts 50 fr., en de gehandicapten worden gratis op het criterum toegelaten. Onder de vedetten vernoemen we al volgende namen: Pevenage, Verlinden, Cricquillon, Kelly, Wel lens, Schepers, Van Calster, Delcroix, De Muynck, Teirlinck, Thaler, De Wit, Van der Helst en anderen. De grote Italiaanse kampioen Mo- ser en zijn ploegmaat R. De Wit wordt door de organisators met het nodige voorbehoud geciteerd. april II. hebben een aantal verant woordelijken van verschillende kin derdagverblijven en peutertuinen het initiatief genomen om over te gaan tot de oprichting van een AKTIEKOMITEE. Het aktiekomitee is de mening toegedaan dat bij strikte toepassing de genomen maatregel rampzalige gevolgen heeft zoals o.a. een vermindering van de degelijkheid van de opvang op het vlak van de verzorging als van de organisatie, en vooral op het vlak van de opvoeding. Voor wat betreft dit laatste punt zal voor al de individuele begeleiding van het kind in het gedrang komen. Het is een algemeen wetenschap pelijk aanvaard feit dat de eerste 'levensjaren voor de ontwikkeling en vorming van de jonge mens bijzonder belangrijk zijn. De kon- sekwentie die daaruit voortvloeit ligt voor de hand: de opvang en begeleiding voor deze leeftijds groep moet optimaal zijn. De krib ben en peuteruinen zullen hun sti mulerende rol op de ontwikkeling van het jonge kind verliezen en hervallen in een louter bewakende en bewarende funktie. De kribben en peutertuinen kunnen geen vol waardige gezinsaanvullende op- Zondag 13 juli krijgen wij de twee de uitgave Omloop van Zuid- Vlaanderen voor Internationale lief hebbers interklubs te Ninove. De organisatie berust bij de wielerclub «De Rappe Sprinters» uit Voorde. De wielerminnende Denderstreek ziet met belangstelling deze bijzon der interessante en klassieke weg wedstrijd tegemoet. In de eerste plaats omdat enkele stekelige heu vels uit onze Vlaamse Ardennen dienen beklommen. Anderzijds ook omdat in de plaatselijke ronden, driemaal de bonkige kasseien van de Hollestraat en de Lange Muren dienen overwonnen. Er is echter nog een andere reden waarom men te Voorde en elders dubbele aandacht aan de wedstrijd be steedt. Namelijk het groot prijzen- bedrag, dat aan deze wielerwed strijd wordt gespendeerd nl. 63.000 F prijzen, waarvan 33.000 F indivi dueel, 15.000 F in ploegenrang- schikking en 15.000 F bergpremie naast talrijke andere premiën. Te vens zal de worteltrofee worden uitgereikt aan de wielerclub, die de ploegenrangschikking heeft ge- Uw Minister vroeg om uw persoon lijk adres, uw graad van vaste be- noemdheid en diens meer! Ja hoor, volksvertegenwoordiger H. De Croo blijft zich plots in zijn hoedanigheid van kersvers minister van P.T.T. en Pensioenen, gewel dig in uw lot, vooral uw persoonlij ke status te interesseren. Zelfs uw adres vroeg hij in mededeling op! Wat kan dat betekenen? Heeft een minister daar weizaken mee? Nou ja, omtrent de onbrere- kenbare handelswijze van de Hr. H. De Croo kennen we reeds veel. Gendenk maar eens het interview dat hij enkele weken terug toestond aan een persverantwoordelijke die het integraal publiceerde in week blad A.Z. Al willen we wel geloven dat de Hr. H. De Croo een krak is in het naar zijn hand (blauwe dan) zetten van- dossiers dan gaat het er toch maar heel moeilijk in dat hij, na zo korte tijd, reeds net zoveel zou weten als zijn beide eerste kabinetsmedewer kers, twee direkteurs-generaal. Als ge 't ons vraagt, maar weinig lovende woorden voor dergelijke eersterangs-burgers. Of zouden die beide ambtenaren dan toch zo wei nig bagage hebben dat hun minister nu al meer afweet van de Post en de R.T.T. dan zij met hun lange erva ring. Lees door pag. 6 wonnen. De afstand bedraagt 156 km over 1 grote en 3 plaatselijke ronden. Start en aankomst te Nino ve. Het wedstrijdgebeuren kan men beluisteren op radio El Pirato. Ten behoeve van onze lezers en sportliefhebbers laten wij de bijzon derste gemeenten en straten ge worden en met het uurschema van de doortocht. Start aan de brouwerij Slagmulder - Ninove om 13 uur. Ophasselt - beklimming Gapen- berg om 13.17 u. Zottegem - Erwetegem: om 13.21 u. St. Maria-Oudenhove: om 13.28 u. Brakel - Hekstraat om 13.33 u. Zwalm - Rozebekeplein om 13.36 u. Oudenaarde - Welden: 13.36 u. Oudenaarde - overweg: 13.55 u. Beklimming van de Volkegemberg: 14.02 u. Beklimming van de Varent: 14.09 u. St. Maria Horebeke eerste bevoor rading om 14.11 u.. Parikeberg (top) Molenhof: 14.23 u. Beklimming van de Muur van Ge- raardsbergen: 14.41 u. Smeerebbe - Vloerzegem - Mont Blanc: 14.53 u. Voorde - kruispunt - Kalvaar: 14.56 u. Ninove einde van de grote ronde aan de Oudstrijdersplaats om 15.11 u. De plaatselijke ronden lopen over Voorde - Aspelare - Nederhasselt - Outer - Ninove en Appelterre - Eichem. De aankomst is voorzien aan de Oudstrijdersplaats te Ninove om 17 uur. S.F.J. voeding meer bieden. De maatschappelijke positie van de vrouw wordt weer eens nade lig beïnvloed. De tewerkstelling van het perso neel komt ernstig in het gedrang: d.i. het geval voor de verpleegkun digen, maatschappelijke assisten ten, maar vooral voor de kinderver- zorg(st)ers en kleuterleid(st)ers, een groep voor wie de tewerkstel lingsmogelijkheden toch al zeer be perkt zijn (in het nederlandstalig gebied zullen 140 kinderverzorg- (st)ers niet langer gesubsidieerd worden door het Nw.k.). Lees door pag. 3 Dit is de laatste «Voor Allen», die zal verschijnen vooraleer we definitief de verlofperiode ingaan. Het eerstvolgende nummer zal terug in uw bus steken op 1 augustus. Behouden terug Het spreekt vanzelf dat wij al onze lezers en onze partijmilitan ten in het bijzonder, een goed verlof toewensen. Voor diegenen, die op reis gaan, wensen wij vooral een behouden terugkeer. Het is inderdaad een feit dat in die drukke vakantieperiode heel wat mensen de baan optrekken, die het regelmatig autorijden of reizen niet gewoon zijn. De risico's voor ongevallen zijn dan ook groter. Niet alleen door het groter aantal weggebruikers maar vooal door de onervarenheid van sommigen. Voorzichtigheid is dus geboden. Ook in de wijze waarop men verlof neemt. Zich onmiddellijk gedurende uren aan de zonnestralen blootstellen, kan nare gevolgen hebben evenals de verandering van voedsel en... vooral in warme landen het drinken van ijskoude dranken op het heetste van de dag. Waarbij men in vreemde verre landen zich inzake dranken best hoedt voor het drinken van ongekookt water. De raadgevingen op dat vlak kunnen natuurlijk legio zijn. Men kan er echter niet genoeg op wijzen dat men in een periode dat men eens anders gaat doen dan anders, heel wat voorzorgen moet nemen om ongelukken te voorkomen en ziekte te vermijden. Voor diegenen, die toch door de ongeluksfee zouden bezocht worden, hebben wij dan «Voor Allen» van 20 juni op blz. 6 reeds een artikel gepubliceerd met alle inlichtingen van wat men moet doen om in het buitenland van de tussenkomsten van het ziekenfonds te kunnen genieten. Hopelijk heeft U, die dit leest, dit nooit nodig. Nieuwe krachten Naast de verwoede reizigers, zijn er echter ook de thuisblij vers. Sommigen uit principe, anderen uit noodzaak wegens allerlei redenen; hetzij wegens gezondheidsredenen, hetzij financiële redenen, hetzij omdat men die periode eens goed kan gebruiken om het huis een flinke schoonmaakbeurt te geven wat en geld en tijd vergt. Want de leuze «proper zijn kost geen geld» blijkt wel eens dikwijls vals te zijn. Al diegenen, die hun verlof op die wijze gaan doorbrengen, wensen wij veel rust of veel werklust en goede moed toe, naargelang het geval. Zowel voor diegenen, die op reis vertrekken als voor de thuisblijvers we voor alles dat ze vooral nieuwe krachten opdoen om daarna met vernieuwde ijver terug de tredmolen van het dagelijks leven aan te kunnen. Wij verwachten onze militanten terug na de verlofperiode met een vernieuwd dynamisme. De VW-De Faluintjesstreek staat voor haar 11de uitgave van de jaarlijkse Pikkeling. In de beurtrol tussen de vier Faluintjesgemeen- ten kunnen liefhebbers van toeristi sche aangelegenheden op zater dag 26 en zondag 27 juli, terecht op de hoeve Muylaert, Eikenstraat te Moorsel. Weliswaar vormt de hele cyclus van de bewerking van het koren, vanaf het pikken met de handzeis, het binden van de scho ven ofte «pikkeling», het naar de hoeve brengen, het dorsen en vle- gelen, het proeven van het graan in de vorm van ovenkoeken en tot besluit het dansen en zingen om dat de oogst is binnengereden. nog steeds de basis van het ganse gebeuren. Toch kwamen er ieder jaar weer elementen bij die samen een gecoördineerd geheel vormen: de geleide wandelingen doorheen landelijke en natuurgebieden, een manifestatie met het oog op het behoud van het patrimonium, de tentoonstelling met werk naar dit thema, het bloementapijt te Moor sel, de feesttooi van de wijk waar de Pikkeling plaats vindt, de oude stoommachine, enz Een programma naar ieders wens De VVV-De Faluintjesstreek hoopt de bezoekers een programma aan te bieden enig in het land. Donder dag 24 juli, en dit om 19 uur, is er een activiteit gepland op de Grote Markt te Aalst, in het teken van toeristische promotie. Vrijdag 25 juli is er de geleide wandeling door veld en bos te 15.30 uur met start aan herberg «Bij de Kuiper» Stationsstraat te Moorsel. Om 19 uur komt vervol gens de inhuldiging van het bloe mentapijt op het dorp te Moorsel aan de beurt waarna de opening van de tentoonstelling «11 jaar Pik keling» volgt en dit op de Hoeve Muylaert. Zaterdag 26 juli en zondag 27 juli komt het pikgebeuren aan bod. Óm 15 uur wordt er verzameld aan de Hoeve Muylaert en vertrokken naar het korenveld. De schafttijd is voor zien om 16 uur en om 17 uur wordt de oogst binnengereden. Vanaf 17 uur kan men er zich tegoed doen aan de talrijke Faluintjesspecialitei- ten. Tot laat in de nacht kunnen de toeschouwers zich amuseren met de groepen «De Geuzen» «De Langeman» en de vlegeldans met de Faluintjeskapel. De inkom is volledig gratis en Fa- luintjesspecialiteiten zijn tegen de mocratische prijzen te verkrijgen. Het wordt te Moorsel opnieuw een enig gebeuren, indien ook de weer- maker van de partij is. Namens WV - De Faluintjesstreek Alïs Van Den Bossche Frans Wauters Mathieu Saeys Gouverneur De Kinder, Minister Galle en Alois Van den Bossche tijdens de werkzaamheden op het veld op de Pikkeling van vorig jaar. Een afvaardiging van de vinke- niersbond AVIBO, onder leiding van Volksvertegenwoordiger Mare Bourry uit Harelbeke, werd op het kabinet van Minister M. Galle ont vangen. Op vraag van de vinkeniers werd bevestigd dat opnieuw een bevoor rading van vinken uit de natuur zal toegelaten worden. Verder werd aangekondigd dat de administratieve formaliteiten die gepaard gaan met het houden van vogels in belangrijke mate zullen vereenvoudigd worden. Deze nieuwe richtlijnen, die uitge werkt werden door een Ornithologi sche Commissie, waarin zowel vo gelliefhebbers als natuurbescher mers zitting hebben, zullen vanaf 1981 van kracht worden. Hierdoor zal het tevens mogelijk worden een duidelijk overzicht te krijgen van de in gevangenschap gehouden vo gels en zal een betere controle mogelijk worden. Het is slechts op basis van een groeiend vertrouwen tussen de 2 belangengroepen, vogelliefheb bers enerzijds en natuurbescher mers anderzijds, dat een bevredi gende oplossing kan tot stand komen. De Ornithologische Commissie is het aangewezen middel om beide partijen nader tot mekaar te brengen. Minister M. Galle drong eveneens aan om de eigen kweek van vinken te stimuleren. In dit verband over weegt hij de bevoorrading uit de natuur toe te laten van een beperkt aantal vrouwelijke exemplaren.

Voor Allen | 1980 | | pagina 1