GEEN JACHT OP WERKLOZEN MAAR MISBRUIKEN TEGEN GAAN S.P.-verantwoordelijken en afdelingen van de federatie Aalst: Dit is uw zaak! ic lit H HET OFFENSIEF VAN RECHTS! FAMILIEFEEST VOOR ALLEN 7 september 1980... Enrrrffr 7 september op de terreinen van «De Gavers» te Geraardsbergen MINISTER ROGER DE WULF 9300 AALST Kedaktie AdministratiePubliciteit: Houtmarkt, nr. I TEL. 053-70.51.51 - Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 19300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Vrijdag 15 augustus 1980 42* jaargang nr. 31 Weekblad van de S.P. Naar aanleiding van bepaalde arti kels verschenen in de nieuwsbla den van deze week en teneinde de publieke opinie volledig in te lichten over de maatregelen die aan de R.V.A. werden gevraagd en de ad viezen die worden ingewacht leek het de Minister van Tewerkstelling en Arbeid R. De Wulf gepast om de volledige inhoud van de nota die aan de R.V.A. werden overge maakt bekend te maken. Eerst en vooral dient duidelijk ge steld dat er geen sprake is van een jacht op de werklozen, doch dat het er enkel om gaat de bestaande reglementering, toe te passen om aldus misbruiken tegen te gaan. De maatregelen die dienen geno men worden hebben enkel tot doel de geloofwaardigheid van het sys teem in stand te houden en tevens de willige werklozen te be schermen. Hierna volgt dan in detail de inhoud van de nota: Overredingsactie op het vlak der subregionale tewerkstellingsdi recteurs en der gewestelijke werkloosheidsinspecteurs. Tijdens periodes van hoge werk loosheid zoals heden blijft het on gemeen nuttig dat de R.V.A. zijn overredingscampagne op het ni veau van de subregionale tewerk stellingsdirecteurs en dat der ge westelijke werkloosheidsinspec teurs regelmatig herhaalt. Op hun beurt dienen deze laatsten hun medewerkers in te lichten en te overtuigen. Een en ander houdt in dat langs de ene kant moet getracht worden zoveel mogelijk werkzoekenden een betrekking te bezorgen terwijl er anderzijds eveneens moet voor gezorgd worden dat mogelijke mis bruiken worden beteugeld. Teneinde deze algemene doelstel ling te bereiken dient het algemeen beheer van de R.V.A. op geregelde tijdstippen zijn leidinggevend per soneel in vergadering bijeen te roe pen, zowel op nationaal vlak als op gewestelijk niveau. In de praktijk stel ik vast dat er, buiten de inschrijving als werkzoe kende en de werkaanbiedingen weinig kontakten zijn tussen be middelaars en de ingeschreven werkzoekenden. Een bemiddelaar moet zijn werk- Nog drie weken scheiden ons van het eerste familiefeest «Weekblad Voor Allen». Dit betekent nog drie weken van intense voorbereiding voor de leden van de commissie en een laatste inspanning voor diegenen wiens stickers nog niet volledig verkocht zijn. Bepaalde afdelingen melden ons de totale uitverkoop van hun voorraad stickers; dit moet een algemene regel worden. Een totale uitverkoop van de stickers betekent dat zelfs indien de weermaker op 7 september a.s. in de Gavers te Geraardsbergen niet van de partij zou zijn, ons uiteindelijk doel niettemin bereikt zou worden: de onmiddellij ke toekomst van ons weekblad beveiligen en de politieke consequenties gekoppeld aan het al of niet bestaan van ons socialistisch federaal weekblad in de positieve zin ombuigen. Het doel en programma samen met het prachtig kader waarin het feest plaatsgrijpt zijn drie elementen die elke S.P.-afdeling samen met onze zusterorganisaties er moet toe aanzetten op 7 september maximaal in Geraardsbergen aanwezig te zijn. Onze nationale voorzitter Karei Van Miert en onze socialistische ministers begrepen dit: zij zullen er dan ook zijn. Een nog grotere verplichting rust op de schouders van alle S.P.- verantwoordelijken uit onze federatie. Naast hun aanwezig heid, die wij bijna als vanzelfsprekend beschouwen, zullen zij al hun invloed aanwenden opdat de leden van de gemeen schappelijke aktie en al diegenen die een aangename dag of kortweg enkele aangename uurtjes willen doorbrengen elkaar rendez-vous geven in de Gavers op 7 september a.s. Onze affiche «7 september '80», waarvan de ontwerper het uiteindelijk doel van onze actie zeer goed had begrepen, legt nadruk op de datum: die datum houdt men vrij! Om tal van redenen wenst men die dag te Geraardsbergen te zijn: voor de omgeving, het programma, de smulpartijen, voor het amuse ment of(en dit zijn de bewusten) om het doel. Indien wij van dit familiefeest een traditie willen maken, en wij hebben die intentie, waarbij het feest eventueel beurtelings in een der hoofdplaatsen van onze tien fusie-afdelingen zou plaatsgrij pen, dan moet deze eersteling een succes worden. In het rijke gamma van feesten en bals binnen ons arrondissement kan dit feest een «klassieker» worden. De taakverdeling gespreid over alle afdelingen mo'et een vlotte en accurate organisatie moge lijk maken. De federatie Aalst heeft doelbewust verzameling geblazen, dit kan en mag niet onbeantwoord blijven. Alois Van den Bossche Federaal Voorzitter De bestaande reglementering moet worden toegepast zoekenden kennen en een regel matig kontakt lijkt mij essentieel, niet alleen om de werkwilligheid van de werklozen te testen, maar ook om, in een openhartig gesprek, te vernemen welke pogingen de werklozen zelf gedaan hebben om werk te zoeken. Ik dring aan dat de R.V.A. regelma tig kontakt tussen bemiddelaars en werkzoekenden organiseert in alle plaatsingsbureau's van het land, ten einde tot een betere wisselwer king te komen tussen werkaan- vraag en werkaanbod. Wijziging van de mededelings- wijze van werkweigering of on- beschikbaarheid voor de ar beidsmarkt door de tewerkstel lingsdienst aan de werkloos- heidsdienstEen verbetering be staat erin dat de bemiddelaar er zich niet meer toe beperkt de ge vallen van voorbehoud en werkwei gering te delen, maar dat hij de werkloze onmiddellijk verwijst naar de werkloosheidsdienst voor ver der nuttig gevolg. Overigens dient nagegaan of het niet passend zou zijn dat terugge keerd wordt naar de vroegere pro cedure, met name een door de bemiddelaar opgestelde en door de werkloze ondertekende verkla ring. Gemeentelijke stempelcontrole De gemeentelijke stempelcontrole wordt uitgeoefend door de gemeentebesturen onder toezicht van de gewestelijke bureaus, over eenkomstig de richtlijnen van de minister. Blijkbaar worden de richtlijnen ver vat in de artikelen 68 t/m 75 van het m.b. van 4 juni 1964, niet steeds stipt opgevolgd. Onderzoek van de toelaatbaar heid tot de verzekering Er wordt vastgesteld dat de in aan merking te nemen gepresteerde dagen om tot de verzekering te worden toegelaten in vele gevallen slechts met 10 pet. tot 20 pet. het minimum aantal dagen, zoals voor zien bij artikel 118 van het k.b. van 20.12.1963, overschrijdt. Dit zou kunnen betekenen dat on derlinge afspraken aan de basis liggen van het toekennen der ver goedingen. Ik vraag de R.V.A. terzake een onderzoek te willen instellen, terwijl ik anderzijds opensta voor alle mo gelijke voorstellen die aan dergelij ke praktijken een einde kunnen stellen. In dat verband zou er ondermeer kunnen gedacht worden aan het speciaal testen, in dergelijke geval len, van de werkwilligheid van de werkzoekenden, deze test kan lees door p. 6 De regeringsbeslissing om via een nieuw pakket «maatrege len» het tekort op de begroting weg te werken, is bij het merendeel van de bevolking als een koud stortbad aangeko men. Het is een traditie aan het worden dat de regering in volle vakantie dergelijke beslissingen bekend maakt. Het lijkt meer en meer op een bestudeerde psychologische zet vanwege de overheid waarbij men enigszins profiteert van de vakantie stemming en de daaraan gekoppelde reaktieloos toeziende bevolking. Maar ook de regering zal in de komende tijd naar andere systemen moeten uitkijken want meer en meer voelen de loontrekkenden zich de dupe van het krisisbeleid. We weten wel dat de gouden zestiger jaren voorbij zijn en de westerse economie aan de rand van het failliet staat. Maar van een evenredige spreiding van de lasten is er hoegenaamd geen sprake. En het zijn niet alleen de 800.000 ambtenaren in openbare dienst die met een «rechtse hoekslag» (boksterm) zijn gekon- fronteerd. Ook zowat iedere loontrekkende wordt aangevreten in zijn levensstandaard. Dit door een krisisbeleid dat de regering vooralsnog aan zichzelf verplicht acht te moeten voeren. Dat met de liberalen in deze regering het rechtse kamp nog werd versterkt is nu overduidelijk. Erg is dat men op de rug van de loontrekkende wil besparen en saneren, maar dat daartegenover de uitgaven voor landsverde diging gevoelig worden opgedreven. Onverantwoord! in de openbare diensten wordt de -2% op de lonen scherp op de korrel genomen. Het is een bedekte loonsverlaging. Vooral het principe van de index wordt hier aangevreten. De index is er om de koopkracht van ons allen te bewaren bij prijsstijgingen. En juist op het cruciale ogenblik van een indexverhoging wil de regering 2% van de lonen laten afvloeien naar een speciale kas om de overheidspensioenen te spijzen. In syndikale middens en onder het personeel in de openbare diensten sprekt men terecht van een «aanslag» op de rechtmatige verworvenheden. Fors stijgen ook de tarieven van diesel (+1,5 fr. per liter), stookolie 0,45 fr. per liter) en aardgas 10%). Het optrekken van de BTW op andere brandstoffen als benzine zal zich in de komende weken ook wel verhalen in nieuwe prijsstijgingen. Het is duidelijk dat het merendeel van deze onpopulaire maatregelen op het hoofd van de loontrekkenden terecht komen en de grote fortuinen nauwelijks in hun zak moeten tasten. Gelukkig zijn er de tegenstoten van socialistische zijde. Dat heeft ondermeer opgeleverd dat de fiscale fraude meer dan ooit zal worden aangepakt. Maar daar waar die fraude onge veer 200 miljard zou bedragen wordt er daarvan «slechts» 15 miljard gerekupereerd. Een peulschil en nauwelijks te voelen in de zak van het patronaat, maar de strijd die wij socialisten hebben aangegaan is dan ook bikkelhard. Belangrijk is ook de beslissing van de Vlaamse deelregering dewelke onder druk van de socialisten het besluit heeft genomen de bouw- en saneringspremies gevoelig te verhogen vanaf 1 september. Het moet ook duidelijk zijn dat het socialistisch offensief tegen de rechtse krachten wordt doorgezet. We zijn niet onmondig en formuleren dag aan dag nieuwe voorstellen in de schoot van de regering. Weliswaar hebben we er niet veel bondgeno ten. Een nieuwe eensgezinde taktiek met de kristendemokra- ten zou onze voorstellen meer slagvaardigheid kunnen geven. De vraag stelt zich of we vanuit de oppositie meer bondgeno ten zouden treffen en we onze slagvaardigheid zouden kunnen uitbreiden. De arbeidersbelangen zouden dan weliswaar geheel aan het rechts offensief worden overgelaten. Voorlopig lijkt het dan ook opportuun dat de SP van deze regering deel uitmaakt. Maar in de CVP lijken de progressieve krachten uitgeput en onder druk van opeenvolgende mokerslagen van de rechtse vleugel in het defensief gedrongen. Het economisch stelsel waarin we evolueren en waarmede wij moeten «leven» is aan het failliet toe. Daarbij kan men zich de vraag stellen of de staat in haar glansperiode aan de ondergang van nu niet heeft medegewerkt door te royaal te zijn tegenover het kapitalistisch aanbod inzake werkgelegenheid en welvaart. Vandaag sluiten winstge vende bedrijven (bv. GREGG) hun deuren omdat ze van oordeel zijn dat hun winstmarges niet hoog genoeg meer liggen. Het was een gewoonte geworden dat steden, provincia le besturen en regeringen aan deze bedrijven gronden aanbo den, financiële steun boden om zich te vestigen, lage renteta rieven uitschreven. Het gat dat daardoor in de staatskas werd geslagen zal nu moeten worden opgevuld door diegenen die er ook wel ietwat beter zijn van geworden maar toch nog zijn wat ze zijn. Roger D'Hondt Politiek secretaris afd. Groot-Aalst De sportschuur van Denderhoutem krijgt stilaan zijn definitieve vorm. Binnen afzienbare tijd krijgt het geraamte een dakbedekking. Hiermee worden de geruchten over de sportschuur de kop ingedrukt. Niettegenstaande de breuk in het schepencollege, waardoor onze schepenen verhinderd worden op een normale wijze hun taak te vervullen, gaat de verdere afwerking van de sportschuur gewoon zijn gang zonder dat de huidige toestand hier verandering kan aan brengen. Het superproject van schepen De Cock zal voor Denderhoutem een opmerkelijke stap zijn om de sportbeoefening voor iedereen bereikbaar te maken.

Voor Allen | 1980 | | pagina 1