DENDERLEEUW HAALTERT TOEGANGSWEG EN BINNENINRICHTING VOOR SPORTHAL TE DENDERHOUTEM GOEDGEKEURD 1ste Groot ACOD-Bal PRAKTISCHE HULPMIDDELEN OM DE MINDERVALIDEN TE HELPEN ST.-LIEVENS- H0UTEM Staking Denderleeuw's gemeentepersoneel krijgt nog een staartje Raadszitting Gouden huwelijksjubileum Gouden huwelijksjubileum te Denderhoutem NIEUWE START S.V.V. DENDERHOUTEM GEMEENTEBESTUUR STUURDE ZIJN KAT Naar het familiefeest Voor Allen Wandeltocht door de streek LATIJN-AMERIKAANS WEEKEND WELLE Socialistische Gepensio neerden bijeenkomst Uitstap feest Voor Allen Diverse activiteiten Algemene ledenvergadering Alle sectoren Orkest Vocation» Oxfam-Wereldwinkel JEUGDHUIS 'T JAMMEKEN Culturele hoogspanning op de Halt Wandeling te Pepinster Activiteiten in Jeugdhuis 't Jammeken «Voor Allen» - 29 augustus 1980 - 5 Reeds vorige week brachten wij verslag uit over het konflikt tussen het gemeentepersoneel en het ge meentebestuur. Ter herinnering: op maandag 18 augustus staakte het merendeel van het gemeentelijk personeel een halve dag voor het behoud van de zomeruurregeling tijdens de maand augustus. Op 20 augustus kwam het sche pencollege dan samen om te be slissen dat er geen sprake kon zijn van het doen van toegevingen. Dit betekende meteen dat daar door een nieuwe staking kon ver wacht worden. Zo gebeurde dan ook op maandag 25 augustus. De stakende personeelsleden hadden andermaal succes. Een delegatie werd ontvangen door burgemeester en een paar schepenen. Deze ontmoetina I De socialistische gepensioneerden komen samen op maandag 8 sep tember 1980 te 14.30 u. in het 8 urenhuis voor hun maandelijks ge zellig samenzijn. De leden worden opgehaald door een autobus in de respectievelijke wijken. De vrouwen krijgen een koffietafel met gratis tombola ter wijl de mannen zich kunnen verma ken met bollen en kaarten. Breng uw vrienden en kennissen gepensioneerden mee. Hoe meer volk hoe meer plezier! Wij nodigen u en de ganse familie uit voor het feest van Voor Allen, dat doorgaat op zondag 7 septem ber in de Gavers te Geraardsber- gen; de Gavers, voor wie het nog niet wist is een natuurterrein in de omgeving van Geraardsbergen waar iedereen aan zijn trekken kan komen voor een dagje uit met de familie. De verschillende partijaf delingen van het arrondissement zorgen daarbij voor leute, plezier, eten en drinken. Zo is er 's middags bracht echter geen oplossing voor het konflikt. Op woensdag 27 augustus verga derde het gemeentepersoneel om zich te beraden over de te volgen strategie en eventueel verder te voeren akties. Op het ogenblik dat we deze regels schrijven weten wij niet wat beslist is geworden. Ondertussen is er ook een andere zaak die om opheldering vraagt. Onmiddellijk na de staking werden immers 11 tewerkgestelde werklo zen verwezen naar het stempello kaal. Officieel omdat hun kontrakt afgelopen was. Een en ander zou echter wel eens een verband kun nen hebben met het onderstaande. Reeds voor de eerste staking van 18 augustus had schepen De Ba cker de tewerkgestelde werklozen erop gewezen dat zij niet moesten denken mee te staken. Dit zou volgens hem niet toegestaan zijn. De tewerkgestelde werklozen stoorden zich hier niet aan en staakten solidair mee. Volgens de ACOD zijn tenandere ook deze tewerkgestelde werklozen gedekt door de stakingsaanzegging. In Het Laatste Nieuws van 19 augus tus, daags na de eerste staking, verklaart schepen De Backer ech ter dat volgens hem de tewerkge stelde werklozen onwettig afwezig waren en dat daarom wel eens een sanktie te verwachten was. De officiële reden voor het verdwij nen van de tewerkgestelde werklo zen dient, gezien in het licht van het voorgaande, dan ook nader onderzocht te worden. Volgende week, meer nieuws over de verdere ontwikkeling. E. De Deyn Zaterdag 13 sept. te 21 u. Feestzaal 8 urenhuis. Ie Groot nachtbal SP-raadslid Fons Bert. Orkest Paul Roelandt. Inkom 80 fr. - Aan kas: 100 fr. Iedereen is welkom! Zondag 14 sept. 20 u. Start van belotkampioenschap in het Café 8 urenhuis. Inleg 30 fr. Alle belotters worden verwacht! Zaterdag 20 sept. 14.30 u. Grote ontspanningsnamiddag voor de Derde en Vierde Leeftijd met de showgroep De Lachzaaiers in de feestzaal 8 urenhuis. Inkom: 60 fr. en 30 fr. Iedereen is welkom. Ook op het strikt politieke vlak staat een en ander voor de deur. Zo is er op zondag 5 oktober van dit jaar een politiek kongres van de S.P.-nationaal voorzien. In de federaties en afdelingen moet de voorbereiding van deze bespre king van de politieke toestand zo goed mogelijk gebeuren, ook bij ons dus. Wij nodigen u daarom nu reeds uit voor onze algemene ledenvergade ring die zal doorgaan op donderdag 25 september om 20 u. stipt in het Achturenhuis. Onthou deze datum, want er volgt geen tweede uitnodiging meer. Tijdens de jongste gemeenteraad van Haaltert viel weinig opvallends te bespeuren. De raad stond voor 26 punten op de agenda. Enige uitschieters waren o.m. de beslis sing om de leerlingen uit de ge meentescholen gratis te vervoeren naar het zwembad. Een princiepsbeslissing werd ge nomen om een kuisinstallatie voor het sportcomplex te Denderhoutem aan te kopen, evenals het mate rieel voor de binneninrichting ervan. Om de toegang tot de sporthal mogelijk te maken zijn onteigenin gen in de Pastorijstraat goedge keurd. De personeelsleden van de ge meente die verder dan 5 km van hun werkplaats verwijderd wonen, en die geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer, zullen vanaf 1 januari een wettelijk toege kende vergoeding worden uitbe taald. De S.P.-schepenen De Leu en De Cock onthielden zich echter bij de stemming, omdat men wei gerde een terugwerkende kracht bij dit punt toe te passen. Er werden toelagen verdeeld voor diverse bonden, terwijl enkele ver enigingen eindelijk hun toelage zul len krijgen. Dit zijn De Jonge Kunstminnaars, 50.000 fr., 25.000 fr. voor de voetbalclub Racing' Haaltert, en 16.000 fr. voor de volleybalclubs Atom en Deco. Voor de werken aan de polyvalente zaal en de overdekte speelplaats van de gemeenteschool te Terjoden werden in totaal 1.566.000 fr. goedgekeurd. De kd. Van Der Weeën A. en echtgenote vierden vorige week hun vijftigste verjaardag van hun huwelijk. Wij wensen hen een gemeend proficiat en nog muitos annos. De gelukkige jubilarissen op de foto omringd door hun familieleden, kinderen en achterkleinkinderen. De ACOD en COOP-achturenhuis wensen de oud ACOD-secretaris «spoor» Van Der Weeën Petrus eveneens van harte proficiat met deze heuglijke gebeurtenis van zijn ouders. DENDERLEEUW Zaterdag 27 sept., 20.30 u. Inkom: 50 fr. - Kassa: 70 fr. Alle ACOD'ers, sympathisanten en familie zijn hierop verwacht. De nationale en gewestelijke mandatarissen van de ACOD der diverse sectoren zijn uitgenodigd! Langestraat 82, Welle Op donderdag 11 september te 20 u. Informatieavond over Chili en Nicaragua, i.s.m. Soc. Solida riteit. Vrijdag 12 september om 20 u. Film «Chili, de laatste les?» inkom 25 fr. Zaterdag 13 september Avond met Latijns-Amerikaan se muziek, solidariteitskoffie en gratis wafels. een reuze-barbecue voorzien. Maar als u het allemaal zelf wil zien en meemaken, dan moet u maar meegaan. Dit kan uiterst gemakkelijk. Im mers, onze partijafdeling legt een autobus in, die vertrekt aan het Achturenhuis om 9.30 u. 's mor gens en die u terugbrengt rond 10 u. 's avonds. De deelname in de onkosten is uiterst laag: slechts 50 frank. O ja, voor we het vergeten: de opbrengst van dit grootse feest is bestemd voor de financiële onder steuning van ons socialistisch week blad, Voor Allen. Tot zondag 7 september, 9.30 u. precies! Tenslotte vragen wij uw aandacht voor een aktiviteit van onze Jong socialisten. Deze brengen, in samenwerking met Oxfam-wereldwinkels op vrij dag 3 oktober Vuile Mong en zijn Vieze Gasten, met hun nieuw pro gramma, De stomme van... of Bel gië bekeken door de bril van Vuile Mong. De vieze gasten staan met hun tent op het R. Segersplein (Huissegem- Halt) en het avondprogramma vat aan om 20 u. Ook dit jaar brengen de vieze gas ten een kinderprogramma, dat aan vangt om 17 u. De vrienden A.C.O.D. Spoor Den derleeuw vertrekken op zaterdag 4.10.80 te Denderleeuw om 6.12 uur met de trein en komen toe te Pepinster om 7.45 u. Na te Pepin ster een mooie maar ook lastige wandeling van 10 km komen we tesamen in Complexe Sportif te Pepinster, om alzo huiswaarts te keren. Men kan er frisdranken, warme dranken en belegde brood jes bekomen. Pepinster is gelegen tussen Luik en Verviers in een zeer mooie streek. Test eens jezelf, wandel je fit en... ga met ons mee. Het bestuur zal u vergezellen en zichzelf aanpassen aan uw moge lijkheden dus geen schrik, jong en oud is welkom. Het inschrijvingsgeld voor onze wandeltocht bedraagt 30 fr. te beta len aan de bestuursleden voor 2.10.80. (gelijk aan de prijs van het brevet) Voor personen die niet gratis rei zen, kan men een biljet 50% beko men (een dag in de Ardennen, ongeveer 300 fr.) In samenwerking met Oxfam We reldwinkel organiseert het jeugd huis op donderdag 11 september om 20 u. een info-avond over Chili en Nicaraqua. Een diareeks, een infostand met allerlei informatie, en een gastspreker staan op het programma. De organisatie berust bij de Socia listische Solidariteit. De dag daar na, op 12 september eveneens om 20 u. wordt de film «Chili: de laatste les» vertoond. Deze voor stelling wordt verzorgd door het S.F.A. (Socialistische Film Actie). Op zaterdag 13 september vanaf 17 u.: instuif met Zuid-Amerikaanse muziek en gratis wafels. Nicaragua- koffie is hierbij verkrijgbaar aan 15 fr. per tas. Het echtpaar Felix Van Der Schueren - Cecile De Schrijver, wonende aan de Steenweg op Ninove 68 vierde de vijftigste verjaardag van hun huwelijk. De jubilarissen kregen bij deze gelegenheid het bezoek van een delegatie van het gemeentebestuur. Zij mochten verder nog felicitaties ontvangen van de geburen, vooraleer het hele qezelschap od de qevoeliae plaat werd gezet. De Vlaamse Federatie voor Gehan dicaptenzorg, afdeling Haaltert- Denderhoutem nodigt U uit op haar ledenbijeenkomst van zater dag 20 september a.s. om 16.00 u. in ons lokaal «Zaal 't Hof», Ande renbroek 60 te Denderhoutem. Op het programma: koffietafel ge volgd door een diavoorstelling en voordracht door het Belgische Ro de Kruis met als thema: «Techni sche hulpmiddelen voor minder- validen». Nadien gezellig samen zijn met muziek en dans. Zoals U ziet een puik programma, waarin het nuttige aan het aangena me wordt gekoppeld. De tentoonstelling en toelichting door het Rode Kruis is voor velen onder ons een welkom antwoord op vragen zoals «Wat bestaat er nu Op zaterdag 23.8.8U startte onze S.V.V. afdeling een nieuwe perio de in haar bestaan. Vertrekkend vanuit de behoefte om nieuwe men sen bij het bestuur te betrekken en regelmatige aktiviteiten in te rich ten werden al onze leden uitgeno digd. De opkomst was dan ook meer dan bevredigend. Gezell. Van Der Niepen opende de vergadering met een historische schets van de groeiende S.V.V. beweging te Denderhoutem. De oud bestuursleden en militanten werden hierbij in de bloemetjes gezet. Vele aanwezigen herinner den zich nog de start in 1952. Noch tans, de evolutie gaat door en wij mogen niet blijven stilstaan bij wat eens de leden aansprak. De maat schappij evolueert zo snel dat de noodzaak tot verandering in de ma nier van werken zich vlug voordoet. Wij laten ons echter niet afschrik ken! De Socialistische Vooruitzien de Vrouwen te Denderhoutem zul len voortaan aktiviteiten ont- plooiën onder impuls van de nieuw verkozen bestuursleden nl. Irène De Smedt, Jeanine Triest, Hilda Troch, Helena Goubert, Hilda Van Impe, Maria Ganzeman, Bertha Van Hecke, Maria Christien en Margueritte Vonck. Samen met deze mensen hopen wij van harte op de steun van onze leden, zodat S.V.V. groeit tot een organisatie waarin elke vrouw dat gene terugvindt nodig om vandaag de dag haar «vrouwtje» te staan. L.B. Ter gelegenheid van het 15-jarige bestaan van de Jeugdfanfare en majoretten zou door het gemeente bestuur van St.-Lievens-Houtem een receptie aangeboden worden waarop de verdienstelijke leden Van de vereniging zouden verere- merkt worden. Op deze gelegenheid was echter niemand van het gemeentebe stuur, behalve een raadslid uit de oppositie, aanwezig. Daarom echter niet getreurd, de leden van het gezelschap genoten dan maar zonder de gemeentebe stuursleden van de drankjes. De onenigheid met de Jeugdfanfa re is indertijd begonnen met het weigeren van een lokaal voor een showoptreden van de groep. De S.P. en C.S.C. van St.-Lievens- Houtem nodigen U uit deel te ne men aan het groot S.P. familiefeest van de Gavers op zondag 7 septem ber 1980. Er wordt gezorgd voor gratis ver voer en dit om 10 en 13 uur volgens uw keuze. Alleen hoeft U een sticker aan te kopen tegen 25 frank, hetgeen U tevens toegang verschaft tot het familiefeest. Deze sticker heeft op de keerzijde een nummer wat U toelaat deel te nemen aan een tombola van talrij ke prachtige prijzen. eigenlijk aan hulpmiddelen, aan praktische zaken die de minder- valide kunnen helpen, en hoe beko men we dergelijke dingen?» Tijdens deze namiddag wordt ons heel wat getoond hierover en dit vanaf eenvoudige, soms zelf te ma ken hulpmiddeltjes om kousen op te trekken zonder je te moeten bukken, tot en met serieuze aan passingen aan toiletten, badkamers en andere wooninrichtingen. Teneinde de nodige voorbereidin gen te kunnen treffen vragen wij U vriendelijk tijdig uw naam op te geven aan De Putter Rufin, Vonde- len 75, Denderhoutem of in zaal 't Hof, Anderenbroek 60, Dender houtem. De deelname in de onkosten be draagt voor de leden 20 fr. en voor niet-leden 30 fr. Op 5 oktober e.k. organiseert vzw 't Hof een wandeltocht doorheen onze streek. Wij stellen deze wandeltocht open voor alle linkse organisaties, ten einde een grote groep mensen bij een te krijgen die laten zien dat wij niet voor rechtse aktiviteiten moe ten onderdoen. De tocht is dermate uitgestippeld dat ook gehandikapten aan het kor te parcour zeer gemakkelijk kun nen meedoen. De deelname in de kosten bedraagt 50 fr. Hiervoor krijgen jullie een heleboel in de plaats. a. Een zeer, goed uitgestippeld par cours langs een steeds variërend landschap. b. Hier en daar mensen die instaan voor eventuele voetkwetsuren. c. Een brevet van het aantal afge legde km., men kan kiezen tussen 10 en 20 km. d. Bij aankomst een heerlijk drank je met een belegd broodje. e. Alle gewenste uitleg omtrent ons initiatief. Laat jullie niet onbetuigd op 5 oktober en neem kontakt op met onze organisatie. Samenkomst 14 uur. Vertrek 14.30 uur aan 't Hof, Anderenbroeck 60 te Denderhoutem.

Voor Allen | 1980 | | pagina 5