m m DANK! 4&èn j Modeshow Het gewicht van het konijn? Na de feesten Een pluim voor de barbecue! Voor elk wat wils Rokers Dorst? «Voor Allen» - 12 september 1980 -7 FAMILIEFEEST VOOR ALLEN ZET GAVERS OP STELTEN Mare Galle, onze Minister van de Vlaamse Gemeenschap, dankt alle medewerkers aan het S.P.-familiefeest van 7 september in de Gavers, voor hun geestdrift en belangloze inzet. Zijn dank gaat ook naar de S.P.-Federatie en haar voorzitter, Alois Van den Bossche, voor het mooie initiatief dat ons Weekblad Voor Allen ten goede komt. Hij dankt van harte de duizenden sympathi santen die op de uitnodiging zijn ingegaan! «pg De groepsfoto van de bekerwinnaars van de wielertoeristenclubs samen met onze parlementairen de voorzitter en secretaris van de federatie. Celine, André en Nicole nieuwe deeg klaargemaakt om nog honge rige magen te kunnen vullen. Op de gerrebolling werden er ruim 200 panklare kippen uitgedeeld aan de gelukkige winnaars. Het spel bestaat er in om een «bolle» in een gleuf te kunnen bollen. De winnaar van de zes spelers krijgt een kip. Ook onze nationale voor zitter Karei Van Miert was van de partij, maar had geen geluk en kon dus geen kip mee naar huis ne men. Alvast een proficiat voor de mensen van Erpe-Mere. Aan de stand van Denderleeuw werd er gespeeld om 3 hespen van 8 kg. Ook daar werd een massa volk ontvangen om de gewichten van de hespen neer te schrijven. Helena Ravijst samen met een team medewerkers speelden het klaar de toeschouwers op De Ga vers een modeshow te presenteren van bij de tweehonderd verschillen de modellen. Zij kreeg hiervoor medewerking van verschillende fir ma's die hiervoor hun collectie uit leenden, waarvoor onze dank. Gedurende twee volle uren brach ten mannequins de modellen in een professionele stijl op het po dium van enkele tientallen meter lang, en voldoende hoog zodat ie dereen aanwezig een duidelijk beeld van de show kreeg. De pre sentatie gebeurde door René Van der Speeten. Waar die man de inspiratie bleef halen om de twee honderd modellen voor te stellen mag joost weten. Door de afdeling Herzele werd op de terreinen een konijn ter weging aan de aanwezigen aangeboden. Voor de prijs van 20 fr. mocht 4 maal geraden worden naar het. exact gewicht van het dier. Om 18 u. werd dan de uiteindelijke win naar bekend gemaakt. Maria Van Hasselt wordt de nieuwe eigenares van het konijn. Zij gaf de dichtste benadering met 4 kg 175 gr, met slechts 5 gram onder het eigenlijke gewicht. In totaal namen 120 men sen deel aan deze activiteit. Nu de feesten enige dagen achter de rug zijn, en we terugblikken op deze grootse organisatie kunnen we niets anders zeggen dan dat het een onverhoopt sukses is ge worden, maar dat danken wij in de eerste plaats aan al onze belanglo ze medewerkers en ook aan U, die door uw aanwezigheid bijdroeg tot het sukses. Het uitgelezen goed weer bracht natuurlijk met zich mee dat er een pintje meer gedronken werd. Bui ten de kantine van De Gavers wa ren vijf biertogen, verspreid over het terrein, opgesteld. De mensen van Aalst bedienden twee togen en Herzele de derde die in de tent stonden. Buiten wa ren de ploegen van Lede aan de barbecue, en Haaltert aan de mo deshow aan het werk. De kranen liepen onophoudelijk om aan de behoefte te kunnen voldoen. De mensen van dienst hebben dan ook menig druppeltje zweet moe ten wegvegen. Een bijzondere appreciatie voor de modeshow is zeker niet misplaatst. Niet niet minder dan tweehonderd verschillende modellen, gaande van nachtkleding tot winterkleding, zowel voor vrouwen, mannen als kinderen gingen aan de kijklustige ogen voorbij. De mensen van Onkerzele die in samenwerking met personeel van de firma Adriaans instonden voor de barbecue verdienen niets dan lof. Op geen enkel ogenblik was de organisatie van de eetmalen in moeilijkheden. De hongerigen wer den zonder aan te schuiven voor zien van hun bestelling. De keuze tussen twee braadworsten, twee koteletten of één van beiden werd aan de smaak van de bezoekers overgelaten. En of het smaakte... Ruim 1.300 porties werden veror berd. Iemand die graag frieten bij de barbecue had, moest echter niet ver lopen aangezien Ninove voor een echte frituur, in de onmiddellij ke omgeving van de barbecue, ge zorgd had. Ook Karei Van Miert en de andere personaliteiten bleven niet ge spaard van een hongerig gevoel en kwamen mee genieten van de spijzen. Een echte Geraardsbergse sigaar is toch iets waar een doorwinterde sigarenroker niet kan aan weer staan. Dat ondervonden de men sen van de stand met deze unieke sigaren aan den lijve. In de late namiddag moest de ver koop bij gebrek aan voorraad wor den gestaakt. Op het terrein moe ten dan ongeveer 300 rokers ge nietend van een «Giersbergse si gaar» hebben rondgelopen. Het bonte gezelschap der wielertoeristen bij hun aankomst na 65 km door de omgeving van Geraardsbergen met inbegrip van de muur. De mattetaartenverkoop was enorm, er werden zo maar eventjes 3.000 stuks aan de man gebracht. Dit viel vooral in de smaak bij de oudjes die met een goede tas koffie rustig konden genieten van de be zienswaardigheden. Deze lekkernij werd verkocht door de SVV-afde- ling van Geraardsbergen. Ook de verkoop van oliebollen was een waar succes, dat ruim 20.000 fr. opbracht. Tot laat in de avond stonden de mensen te drummen om deze lekkernij te kunnen proe ven. Om 10 uur werd er door Henri, Van kippen gesproken. Karei Van Miert waagde zijn kans om bij de Gerrebolling een panklare kip in de wacht te slepen. De ploeg van het oliebollen kraam leverde prima werk. Meerdere malen moest nieuwe deeg aanrukken om aan de vraag te kunnen voldoen. Het OCMW van Geraardsbergen bracht per autobus de oudjes van het rusthuis tot op de Gavers zodat zij konden meegenieten van deze unieke dag. Ra ra hoeveel weegt deze hesp... aan deze stand kon mits het juiste gewicht te raden eigenaar worden van een der drie hespen. Het zopas verschenen boek van Bert Van Hoorick werd door de ploeg van het secretariaat samen met Bert himself te koop aangebo den. Het spreekt vanzelf dat de kopers er als de kippen bij waren om hun exemplaar door Bert te laten signeren.

Voor Allen | 1980 | | pagina 7