RONSE Emanuefle K k OPENSTAANDE DETREKKINGEN HALFGESCH00LDE Wachtdienst dokters en apothekers IS Burgerlijke Stand r BOND M0YS0N HULDIGD ZIJN LEDEN!!! BOND DER BEDIENDEN TECHNICI EN KADERS KANDIDATEN KONINGSPAAR DER BOMMELS VOORGESTELD VERWERVINGSPREMIE CINE FEESTPALEIS RONSE EN DE HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN Cans Ronse wandelt mee op 11 november A.T.B. De Natuurvrienden aktief te Ronse Steun aan de partij Gepensioneerdenbond Ronse VERLOREN Diamanten Bruiloft HHi Senator De Smeyter Georges houdt zitdag in het arrondissement tijdens de maand november 1980 PLECHTIGE OPENINGSZITTING KADERVORMING 1980-81 Week van de Derde Leeftijd SOLAC V.Z.W. ZOEKT LEERKRACHT VOOR DETACHERING Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn VOOR EEN TEGENOFFENSIEF Voorwaarderi gesteld tot het bekomen van de ver wervingspremie 7de steuniijst - giften 2de bal Senator G. de Smeyter 10-7 november 1980 - «Voor Allen 9.11.80: Dr. J. Vanherpen. Fostieriaan 47. tel. 21.49.78 Apotheker: J. Gutmann, Peper straat 11.11.80: Dr. P. Van Duersen, Fostieriaan 36, tel. 21.18.88 Apotheker J. Gutmann, Peper straat Zaterdag 8.11.80 om 19.30 u. Zondag 9.11.80 om 16 u. - om 19.30 u. Maandag 10.11.80. om 19.30 u. Geboorten David De Bruyn zoon van Paul en van Brigitte Soudan. Ronse. Pieter Provost, zoon van Patrick en van Monique Desmaele. Ronsè. Sebastien Devleesschauwer. zoon van Luc en van Isabelle Aelvoet. Ronse. Evelien Van de Velde, dochter van Eric en van Rosette Muylle. Kluisbergen. Dimitri Carton-Delcourt. zoon van Phi lippe en van Sylviane Plume. Ellezelles. An Deplanque. dochter van Gérard en van Rita Van Butsele. Ronse. Mare Saey. zoon van Ignace en van Anna De Clerck. Deerlijk. Dieter Aelvoet. zoon van Danv en van Anne Marie De Rouck, Maarkedal. Mathieu Besard. zoon van Paul en van Cecile De Sloover, Ronse. Jan Decock. zoon van Luc en van Denise Das. Avelgem. Huwelijksbeloften Robert Dejonghe. magazijnier. Ronse en Marie Gustin. naaister. Ronse. Patrick Vinck. schoonmaker. Brakel en Annette Verzele. inpakster. Ronse. Philippe Hooreman. handlanger. Ronse en Nadine Lippens. verkoopster. Ronse. Huwelijken Jacques David, onderhoudsmecanicien. Róhse en Patricia Tuybens. huisvrouw. Ronse. Patrick Clement, beroepsmilitair. Ron se cn Christa Terras, bediende. Ronse. Pierre Penson. beroepsmilitair. Ronse en C'hantal Tardy, bereidster. Ronse. Robert Meersschaert. kinesist. Brakel en Marlène Geenens. verpleegster. Ronse. Overlijdens Floris Browaevs. autogeleider. 48 jaar. echtgen, Gilberte Derider. Vloesberg. Aline Menschaert. zonder beroep. 22 dagen. Brakel. Marie Elodie Landrien. gepension.. 84 jaar. ongeh Ronse. René Dupont. gepension.. 68 jaar. on geh.. Kluisbergen. Valere Ghyselen. gepension.. 78 jaar. echtgen. Angèle Delcoigne, Ronse. Marcel Vancoppcnolle, gepension.. 72 jaar. echtgen. Georgina Verkimpen. Ronse. Maurits D'Hondt. gepension.. 75 jaar. wednr. Anna Boullard. Maarkedal. Het Ministerie voor Nederlandse Cultuur, en meer bepaald de dienst B.L.O.S.O. welke zich bezighoudt met het openluchtleven en de sport, maakt van 11.11.1980 een Wandel mee.-dag voor gans Vlaan deren. Ook de stad Ronse sluit zich aan bi j deze Sport-plus-aktie en doet een dringende oproep tot de gehele bevolking om mee te wandelen. Voor de organisatie van deze wan delingen Werd de hulp ingeroepen van de plaatselijke wandelvereni gingen welke spontaan hun mede werking verleenden: A.T.B. De Natuurvrienden. Vakantiegenoe gens en Vlam. De start en de aan komst hebben plaats in de Stedelij ke Feestzaal. Grote Markt. In schrijvingen vanaf 11.30 u.. doorlo pende start van 12 tot 14.30 u. De aankomstkontrole sluit om 17 uur. Iedereen kan deelnemen want de minimumafstand is slechts 6 km. Verder zijn er nog de 12 km en de 20 km. Het volledig parcours wordt bewegwijzerd met papieren pijlen, één kleur per afstand. De deelne ming en de inschrijvingen zijn vol ledig gratis. Iedere deelnemer krijgt op het einde een gratis sticker van de Wandel Mee aktie. Het parcours van de 6 km en de 12 km is vrij vlak. Nu de gewone mens zich meer en meer bewust wordt van de heilzame werking van het wandelen, dat zo wel de geest ontspant als dat het de ademhaling, het hart en de ledema ten oefent, verwachten we heel veel inwoners van Ronse die van deze goedkope gezondheidsverzekering willen genieten. Doe wat voor je gezondheid en wandel mee op 11.11.80. Op 25 en 26 oktober waren een veertigtal Natuurvrienden van Ronse op herfstuitstap in de Ar dennen. Toppunten van deze zeer geslaagde reis waren het bezoek aan een artisanaal bedrijf voor het maken van confituur van natuur- vruchten welke een specifieke heil zame werking op het menselijk ge stel uitoefenen, met daarnaast de kruidendokteres. Het uitgebreid avondmaal en het gezellig samen zijn in het Natuurvriendenhuis van Melreux vielen best mee. Een paar leden konden het verplichte rusten om middernacht geen vrede nemen en besloten dan maar een nachtelij ke rondgang te doen die iedereen wakker hield. Dat de «Mannen van de Nacht» het niet zo goed kunnen stellen in het stralende zonlicht bleek *s anderendaags overduide lijk tijdens de 8 km lange ochtend wandeling doorheen de natuur in volle herfstpracht. We konden ook kennismaken met de klopjacht op herten waarbij een 25-tal schutters en een 15-tal kloppers het wild geen enkele kans laten bij het moordda dig afslachten. Hierbij hadden we slechts één troost: de triomfantelij ke schutter had geen beste dag daar het dier te jong was en niet op de reglementaire wijze gedood werd. Het zal hem wel een paar briefjes van duizend gekost hebben, maar daarmee bleef het hert toch dood. Dinsdag 11 november nemen we deel aan de Wandel-Mee-dag van B.L.O.S.O. Voor 20 km starten we om 12 uur, voor 12 km om 13.30 u. en voor 6 km om 14.30 u. Op zaterdag 15 november volgt dan de algemene ledenvergadering en het demokratisch souper en gezellig samenzijn met disco-bar in C.O.C. en op 29 november geven we de première van onze diamontage De Vlaamse Ardennen, om 20 u. in de Stedelijke Feestzaal. De wijkclubs Marijve en J. Wau- ters danken de Kd. LM. voor zijn milde steun. Op donderdag 13 november richt de Stedelijke Ouderenraad een shownamiddag in voor de Derde Leeftijd in de grote zaal van het C.O.C. om 14.30 u. Plaatselijke groepen zullen er op treden en er is ook zinging voor neusdoeken. We nodigen onze leden uit*deze namiddag bij te wonen, de inkomst is gratis voor de gepensioneerden, niet-gepensioneerden betalen 50 fr. S P. Oudenaarde - Ronse Federaal Kongres Gezondheidszorg Woensdag 12 november te 19u30 in het Feestpaleis te Ronse. Sprekers: Karei Van Welden. Etienne Vermeersch. Liban De Jonghe. Gouden armband verloren op 2-11 bezorgen hij de politiediensten, beloning. met ingegraveerd José. Terug te De vinder ontvangt een goede Het echtpaar Isai Meuris - Marthe Bonnot wonende Wattripont, Rue Neuve 4 zijn 60 jaar getrouwd. Ten huize kwamen de Bond Moyson afgevaardigden Gaston Decuyper en Georget Devemie de jubilarissen bloemen en gelukwensen met het geschenk van de mutualiteit overhan digen. We wensen onze trouwe leden nog veel gelukkige jaren. Vrijdag 07.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur en van 17 tot 18 uur: Ronse. Feestpaleis - Bur. 4 19 uur: Ruien-KL, Volkshuis. 20 uur: Kruishoutem, Bureel A.B.V.V. Maandag 10.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur: Ronse, Feestpaleis - Bur. 4. 17 uur: Oudenaarde, Volkshuis. 19 uur: Brakel. Brakelhof. Vrijdag 14.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur en van 17 tot 18 uur: Ronse, Feestpaleis - Bur. 4 19 uur: Lierde. Zaal Olifant. 20 uur: Zwalm, Bureel A.B.V.V. Maandag 17.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur: Ronse, Feestpaleis - Bur. 4 17 uur: Oudenaarde, Volkshuis. Vrijdag 21.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur en van 17 tot 18 uur: Ronse, Feestpaleis - Bur. 4 19 uur: Horebeke, Café «'t Gaaiken». Maandag 24.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur: Ronse, Feestpaleis - Bur. 4 17 uur: Oudenaarde, Volkshuis. 19 uur: Brakel. Brakelhof. Vrijdag 28.11.80: Van 8.30 u. tot 9 uur en van 17 tot 18 uur: Ronse, Feestpaleis - Bur. 4 19 uur: Zingem, bij «E. De Groote» 20 uur: Nederename (Oud.), Café «De Sterre». U kunt ook telefoneren op nr. 055-21.19.20 voor een afspraak in het Feestpaleis, Stationsstraat 21 te 9600 Ronse. Het Vormingsinstituut Oudenaarde - Ronse heeft het genoegen U uit te nodigen tot de op ZATERDAG 29 november 1980 te 17 uur, in het «Feestpaleis», Stationsstraat, 219600 Ronse Programma: Opening en verwelkoming Referaat door minister Freddy Willockx Receptie Shownamiddag voor de Derde Leeftijd Donderdag 13 november: 14.30 u. C.O.C., Grote Zaal. Gratis aangeboden door de Stede lijke Ouderenraad aan alle gepen sioneerden van Ronse, met optre den van de plaatselijke ouderlin genbonden. ouverture döor de Ouderen raad. -A-; dans door groep Bond D'Hauwer. zang door het koor Kristen Volksbond. volksdans door de dansgroep Kristen Volksbond. Socialistische zanggroep. zinging voor neusdoeken: vrij voor de aanwezigen. Niet-gepensioneerden betalen 50 fr. inkom. Tentoonstelling kindertekeningen en hobbyclubs Van 8 tot 16 november, in de Stedelijke Feestzaal, Grote Markt 11. Open: zaterdag en zondag van 14 tot 19 u. Weekdagen: van 9 u. tot 11.30 u. en van 14 u. tot 18 u. Als je zin hebt om je krachten in te zetten om een jongerenorganisa tie te helpen uitbouwen. Als je interesse hebt voor jongerenproble- men op het vlak van leger- en burgerdienst. Als je: vastbenoemd bent in het rijks- of gesubsidieerd onderwijs, 30 jaar of jonger bent behoort tot het onderwijzend of hulpopvoedend personeel dan is SOLAC v.z.w. misschien iets voor jou! Ben je geïnteresseerd? Stuur dan je kandidatuur met je persoonlijke gegevens en alle inlichtingen die je nuttig acht naar: SOLAC v.z.w.. Hoogstraat 42 - 1000 Brussel 1 betrekking van (onderhoudswerkman) in vasf verband met wervingsreserve geldig tot 31 december 1981 is te begeven in het Ziekenhuis van het O.C.M.W. te Ronse. De voorwaarden en bijkomende inlichtingen kunnen bekomen worden in het bureau van de personeelsdienst van het O.C.M.W., iedere werkdag tussen 9 en 11 uur (Burgerlijk Ziekenhuis - 1e verdiep). De kandidaturen met de nodige bewijsstukken (uittreksel geboor teakte en getuigschrift - militiegetuigschrift van goed zedelijk gedrag) moeten per aangetekend schrijven verstuurd worden aan de Heer Voorzitter van het Openbaar Centrum voor Maatschappe lijk Welzijn, O. Delghuststraat 68 te Ronse en ter post neergelegd zijn ten laatste op 15 november 1980. Terwijl onbetwistbaar de welvaart daalt, en de werkloosheid toeneemt, dit tengevolge van de crisis, die een crisis van het kapitalisme is, ontketent rechts zeer heftige aanvallen tegen de vakbonden en dan vooral tegen het A.B.V.V. er op gericht de werknemers het vertrouwen in hun vakbonden te doen verliezen en bij de publieke opinie de vakbonden voor de huidige moeilijkheden verantwoordelijk te stellen. Bij zijn aanvallen gebruikt rechts een opeenstapeling van verdachtmakin gen en onwaarheden. Rechts wil verwarring zaaien in de geesten van de werknemers, en de politieke onverschilligheid doen toenemen waardoor het zou mogelijk worden de democratie uit te hollen en de werknemers terug te dringen (zowel qua hun verworven rechten ais qua hun materiële welvaart). Het gewestelijk Komitee van de B.B.T.K. besliste tot de tegenaanval. Een grootse informatiecampagne moet de bedienden tot een precies inzicht brengen van wat er zich in dit land politiek en economisch afspeelt. Belangrijk onderdeel van deze informatiecampagne is de B.B.T.K.meeting op 13 november 1980. Het Gewestelijk Komitee van de B.B.T.K. roept dan ook alle militanten en leden op zeker op deze B.B.T.K.-meeting aanwezig te zijn. Vanuit Ronse kregen we reeds talrijke vragen van leden die graag op de meeting zouden aanwezig zijn maar niet over een auto beschikken. Vanzelfsprekend zorgt B.B.T.K. voor de verplaatsing en wordt er een autocar ingelegd. De autocar zal vertrekken van het Feestpaleis, Stationsstraat 21 te Ronse om 19 uur. Mochten er bij voorbeeld ook vanuit Oudenaarde aanvragen binnenkomen dan zal B.B.T.K. eveneens van Oudenaarde een autocar Inleggen. De draagwijdte van wat nu aan het gebeuren is, is zeer verregaand. De werknemers mogen rechts niet laten begaan. ACTIE LOONT!!' Kamera den maak van 13 november een entoesiaste actie PROGRAMMA Begin om 20.00 uur - B.B.T.K.-meeting over de problemen inzake sociale zekerheid en de economische, sociale en politieke toestand in het algemeen met KARL BOEYKENS - nationaal ondervoorzitter B.B.T.K. en HERMAN VAN HERZEELE - gewestelijk sekretaris B.B.T.K. UITBETALING WERKLOOSHEID De uitbetalingen zullen doorgaan op volgende vrijdagen: MAAND NOVEMBER: 07 november 1980 MAAND DECEMBER: 05 december 1980 N.B. WAAR DE UITBETALINGEN GEWOONLIJK DOORGAAN OP DONDERDAG IS HET DE DATUM ERVOOR. Op het stadhuis van Ronse werden de kandidaten voor het konings paar 1981 der Bommels aan de pers voorgesteld. Het was de voorzitter van het Bommelkomitee dhr. M. Beatse die de namen bekend maakte. Niettegenstaande er slechts drie kandidaten koppels kwamen opda gen verwacht men een hele strijd tussen hen op het bal der Bommels dat zal plaats vinden in de zaal C.O.C. op zaterdag 13 december a.s. met de gekende Nederlandse radio- en T.V.-vedette Ria Valck! Wie zijn nu de kandidaten: (zie foto) v.l.n.r. Yolain Vanooteghem (35) en zijn echtgenote Viviane Neckèbroeck (33). Zij wonen Steenweg op Elzele 183 en zijn de iokaaluitbaters van Porte de Flandre. Zij worden ge steund door duivenmaatschappij Outre Passerelle. F.C. Portos. Lus tige Vinkeniers, biljartclub de Stoe- fers en café Union Kruisstraat. Meerschaert André (33) en zijn schoonzuster De Vos Christa (23) wonen respectievelijk Lange Haag straat 136 en Wodecqstraat 33. Zij nemen de strijd op als individueel. Beauchamps Christian (24) en zijn echtgenote Van Meerhaeghe Mi reille (22). Zij wonen Nieuwe Brugstraat 25 en worden gesteund door café Francais uitgebaat door Albert en Anne-Marie Wasseuil, Yzerstraat te Ronse. evenals door de supportersclub De Leeuwkens Assa Ronse, de pronostiekclub, de spaarkas en de kaartersclub De Kloppers. Aan deze drie koppels wensen we veel sukses toe. DBR De aanvraag moet op straf van nietigheid binnen de 6 maanden van het verlijden der akte (koop) aangetekend worden ingediend. De aanvraag voor het bekomen van de aanvullende premies (plaat sing van dubbele beglazing en of van een regenput moet verplicht gelijktijdig met de verwervings- premieaanvraag gebeuren. Dit nieuw voordeel is alleen van toepassing wanneer o.a. de akte betreffende de aankoop van het bestaande huis voor notaris verle den werd vanaf de inwerkingtre ding zijnde 1 september 1980 van het koninklijk besluit van 25/8/80. Tot op heden kón in het stelsel van de bouwpremiereglementering al leen een premie verkregen worden voor de bouw of koop in de privé- sektor van een nieuwe woning. Door het invoeren van de verwer vingspremie wil de Staat het eigen bezit van een eerste woning aan moedigen. (voor hen, die om diver se redenen, eerder verkiezen een bestaand dan een nieuw huis te kopen of niet wensen zelf te bouwen). 1. Voorwaarden betreffende de ontvankelijkheid der aanvraag de aanvrager ot zijn echtgenote moeten de volle eigendom van het huis verkregen hebben voor de indiening van de aanvraag. deze aanvraag dient aangete kend te gebeuren. de aanvraag moet ten laatste 6 maanden na het verlijden van de autentieke koopakte worden inge diend. 2. Voorwaarden betreffende het huis De totale oppervlakte van het huis mag in geen geval meer be dragen dan 140m2. (De totale oppervlakte is de som der oppervlakten van alle vertrek ken en gangen van de woning, met uitzondering van de oppervlakten van de kelders, de zolders die niet als woonvertrekken zijn opgevat, de niet bewoonbare bijgebouwen, de autobergplaatsen en de regle mentaire beroepslokalen.) Dit maximum van 140m2 wordt met 20m2 verhoogd: a. voor ieder ongehuwd kind b. voor iedere ascendent (vader, moeder, grootvader, grootmoeder) c. voor iedere gehandicapte in het gezin getroffen door een invalidi teitsgraad van 66%. Er wordt bovendien een verhoging van 30m2 toegekend aan de aan vrager die minder dan 10 jaar is gehuwd op de datum van de indie ning van de premie. Volgende week meer hierover, (heel in het bijzonder) 1. Afwijkingen 2. Aanvullende premies 3. Toezegging en uitbetaling van de verwervingspremie Georges DE SMEYTER SENATOR S-V.D.W. uit Zwalm 1.000 fr. D.P.-D.V. uit Brussel 100 fr. Overdracht 48.830 fr. Totaal 49.930 fr. Senator G. de Smeyter dankt harte lijk de vriendenschenkers voor hun bijdrage tot zijn 2de Bal van zater dag 18 oktober 1980.

Voor Allen | 1980 | | pagina 8