Ju S - l U f JmI M mm «Voor Allen» - 2 januari 1981 - 7 MAT, DORP, GEMEENTE, SCHOOL,... N VOOR ALLEN uit 3 iS tra ins reel 3ar- ook ive- ijde pro 3.P. ver van em- ant- 3 bij het jna- eilij- /lar- een op t wij sest /en- rige i de Ur- acht ge- elijk S. Loccufier gaat breedvoerig in op de mogelijkheden en grenzen van het openbaar industrieel initiatief, naar aanleiding van vijftig jaar Fa- belta Ninove. De stichtingsverga dering van de culturele raad Zotte- gem beleeft op 24 juni een valse start schrijft Fr. Van Den Bossche. De partijafdeling Zwalm boekt suc ces met haar feest. Op 11 juli titelen we over de te werkstelling in kinderkribben en peutertuinen en kondigen we de 11de Faluintjespikkeling aan te Moorsel. In het standpunt van de afdeling Aalst pleit R. D'Hondt voor een lange termijnpolitiek inzake de stadsfinanciën. In ons blad van 1 augustus wordt opnieuw de socialistische visie op de grondbeleidszorg behandeld, dit als voorbereiding voor het S.P.- congres. Vooral wordt gepleid voor de inspraak van de patient. De bevolkingsevolutie is de aanleiding voor een bijdrage van onze specia list Em. De Nauw. Tenslotte beste den we heel wat aandacht aan het nakende familiefeest op de Ga vers. Het textielplan van Willy Claes voorziet geld ter verbetering waarheden bloot in Geraardsber- gen. In Ronse is Karei Van Miert present om het 50-jarig bestaan te vieren van de wijkclub Jan Wau- ters. W. Vernimmen vestigt in het Europees parlement de aandacht op de Belgische zetmeelindustrie en de werkgelegenheid in eigen streek. In Aalst worden de parkeer automaten ingevoerd. Jan Van der Veken trekt verder de aandacht op het structuurplan Aalst-centrum. Het Jazz Festival Montmartre is een gelegenheid om massaal te protesteren tegen het misbruik van de Zottegemse burgemeester. In Iddergem wordt het zoveelste Bond Moyson lokaal van de federa tie ingehuldigd in aanwezigheid van R. Otte en P. Van der Niepen. In Geraardsbergen moet de begro ting 1980 worden overgedaan in juni. Guido Joris voert een gesprek met W. Vernimmen over Europa en Geraardsbergen. In ons blad publi ceren we regelmatig de betoelagin gen door Marc Galle, in juni was dat reeds 155 miljoen voor het arrondissement. Op 27 juni publi ceert ons weekblad een bijdrage over de uitbouw van infrastructuren tgelezen terrein voor week-end toerisme. Het feest van Voor Alien rds- zich ?ek- otte mi lder mei ;us- ina- de dis- ter- itilte orgt plo- arry i de gen de ers. de 00 r- rwijl roor eer. kie- .alst )ndt >tte- jtie, De het lare lon- euk urn- de h in Het mu- Jer- In een isti- dr. en kfimpetiviteit van de kleding en textielnijverheid en wordt dan ook op onze eerste pagina van 8 au gustus in het licht gesteld. De heer Crepdon wordt door de steun van S.P voorgedragen als Burgemees ter te Lede. In ons nummer van 13 juni wordt nogmaals het projekt «Steenberg» belicht naar aanlei ding van een werkbezoek van Mare Galle aan Erpe-Mere. Em. De Nauw heeft het over de metaal bouw. Uit Herzele wordt het overlij den gemeld van Riken De Smet een militant van de afdeling. Scherpschutter legt weer enkele voor culturele en recreatie centra. De C.V.P. verkocht de coalitie met de S.P. in Haaltert en spant nu samen met de P.V.V. In Aalst note ren we een protestnota van het Wijkcomité rechteroever tegen het snelverkeer. In Ninove nadert de restauratie van de Abdijpoort zijn voltooiing terwijl de tiende dag van de muziek in Geraardsbergen een succes wordt. Georges De Smeyter heeft het op de pagina Ronse over de kerncen trales te Chooz. Op de pagina's van Ronse wordt het toerisme in deze stad belicht. Willy Vernimmen en Rudy Pevenage, de held uit de voorbije Tour De France, beiden uit Geraardsbergen. met bijdragen over wandelingen en musea in de Vlaamse Ardennen. «Geen jacht op de werklozen maar misbruiken tegengaan», stelt Ro ger De Wulf op 15 augustus. Aan dacht wordt ook besteed aan het nieuwe sportterrein van Dender- houtem, terwijl R. D'Hondt oproept tegen het rechtse offensief. De heer De Vis Etienne uit Mazenzele ontvangt de Prijs van de Stad Nino ve voor plastische kunsten voor zijn werk «Gordijntje». Achttien augustus is het sein voor stakingen bij het gemeenteperso- neel te Denderleeuw, terwijl ook Komen een heet hangijzer blijft voor de regering. Aalst publiceert in eerste versie het ontwerp van ver keersplan voor de binnenstad. Er- win De Deyn betuigt de steun van de partij aan de stakers onder het personeel te Denderleeuw. Op 28 augustus vormen de aan gekondigde afdankingen van per soneel in Aalst de hoofdbrok in ons nieuws. Zowel E. Monsieur als R. D'Hondt keuren de afvloeiing van een paar honderd personeelsleden af. Roger D'Hondt pleit andermaal voor een lange termijnpolitiek van het stadsbestuur, in elk geval, zo schrijft hij, wensen de socialisten geen offers op de rug van het personeel. De Savooifeesten te Ni nove groeien uit tot een ware hap pening terwijl de SP-Zottegem haar afkeuring laat blijken voor de hou ding van de burgemeester aan gaande amnestie. Ons blad van 5 september stelt de vraag: «Geen memoires Bert Van Hoorick?» naar aanleiding van de publikatie van zijn boek over arti kels in ons weekblad. Ondertussen weten we dat Bert aan zijn memoi res werkt. Em. De Nauw besteedt ruime aandacht aan het brugpen sioen dat op een nieuwe leest wordt geschoeid. In Denderleeuw blijft het conflikt bestuur en perso neel aanslepen. Walter Moens kan in Ninove terugblikken op een suc cesrijke vakantiespeelpleinwer- king. De absolute topper in 1980 werd beslist ons «Familiefeest Voor Al len» op de Gavers te Geraardsber gen. Niemand onder ons had zo een overrompelend succes durven te voorspellen. De federatie die durft. Het federaal bestuur nam ondertussen reeds de principiële beslissing om het dit jaar weer te wagen. Het verlies aan duizend vrouwelijke arbeidsplaatsen in ons amyium Het grootste bedrijf uit de streek, de NV Amyium, werd onlangs genoodzaakt een aantal werknemers af te voeren. W. Vernimmen spande zich tenvolle in, om de bedrijfzekerheid van Amyium, te waarborgen door herhaalde tussenkomsten in het Europees parle ment. Ook de betoging van de jagers op 3 oktober laat ons niet los. Ze had den het vooral gemunt op het ver bod, uitgevaardigd door Mare Gal le, om te jagen op de houtsnip, watersnip en goudplevier. Enkele militanten van Agalev betogen te gen met rake spandoeken waarop ze Mare Galle feliciteren voor zijn milieubeleid. In Herzele groeit de «culturele tienkamp» uit tot een succes terwijl in Ninove de 60ste verjaardag van Bond Moyson wordt gevierd met de opening van nieuwe lokalen. Het project «win kelen in de stad» van de rijksbasis school te Ronse krijgt onze ver diende aandacht. De SP blijft voorstander van een snelle oplossing zonder vervroeg de verkiezingen van de politieke toestand en dit draagt dan ook onze ruime aandacht weg op 10 oktober. Na drie jaar openbaar be heer is Fabelfa Ninove weer renda bel. Het OCMW Aalst organiseert een succesrijke perswandeling naar het in opbouw zijnde zieken huis. De eerste steenlegging van het waterzuiveringstation Fabelta haalt terecht de eerste pagina van ons weekblad op 17 oktober, terwijl ook de afsluiting van de tweede «week van het Bos» de kranten koppen haalt. Chris Vancoppenolle, de nieuwe gewestelijke CSC-secretaris, brengt op de kuituurpagina een uitvoerige bijdrage over «vormings werk en musea». Het bal van de Karei Van Miert blijft een bepalende schakel in onze Doorbraak gerichte partij. arrondissement is de keerzijde van de medaille. Het is een weinig hoopgevend teken voor de toe komst. In een lang uitgesponnen editoriaal van ons blad op 19 september geeft E. De Deyn enkele beschou wingen weer in verband met het kongres over de politieke toestand. Hij pleit voor een offensieve partij politiek. Ook de nieuwe statuten van Intergem worden nogmaals onder de loupe genomen nadat Mare Galle ze gevoelig heeft weten te verbeteren in het belang van de openbare besturen. In Aalst werd de omnitrimbaan voor gehandicap ten geopend terwijl in Erpe-Mere een sportdag voor minder-validen succes kent. In ons blad van 26 september brengen we verslag uit over de begraafplaatsenpolitiek van E. Hooghuys. Sindsdien is hij niet meer uit de aktualiteit verdwenen. In Denderleeuw is de benoeming van 5 politieagenten olie op het vuur, de bestuursmeerderheid krijgt het daar hard te verduren. De CSC De Rank te Lede organiseert met succes een tentoonstelling in Wanzele van de schilder Paul Col- paert. In de stad van de mattetaar- ten is de massa present voor het bal van W. Vernimmen. SP Aalst en Mare Galle wordt uit geroepen tot het grootste bal in het Vlaamse Gewest. Roger D'Hondt situeert de vernieu wingen in het theaterbeleid van Aalst. De Nationale betoging tegen fascisme en racisme, die in Brussel een massa mensen bij elkaar haal de, is ook voor ons de gelegenheid om even blijven bij stil te staan in ons nummer van 24 oktober. Maar ook dreigende afdankingen en werkloosheid bij Gilbos te Herder- sem vestigen onze aandacht op de sociale problemen die steeds vaker opduiken. R. D'Hondt heeft het over vernieuwing en doorbraak in de SP Aalst terwijl de afdeling een uitgebreid standpunt over actuele sociale en politieke problemen pu bliceert dat in de stad op 10.000 exemplaren wordt bedeeld. Ook het bal van Georges De Smeyter in Ronse kan een kompleet succes genoemd worden. Mare Galle is en blijft onze minister en wordt dan ook andermaal gehul digd in Aalst op 31 oktober. «Laat ons met onszelf beginnen» stelt Jan Van Der Veken op de eerste pagina, «men denkt teveel aan wat ons scheidt en te weinig aan wat ons bindt». Em. De Nauw heeft het uitvoerig aan de Guilleminlaan te Geraards bergen is volgens Freddy De Chou een onherstelbare flater. De beslissing van de Vlaamse Executieve om Gregg om te vor men tot een openbaar initiatief kun nen we beschouwen als «het» feit uit het afgelopen jaar. Het haalde dan ook in de voorbije weken meermaals de krant. Ook de situatie bij Amyium blijft onze aandacht gaande houden. In Denderleeuw organiseert de fe deratie een congres over gezond heidsbeleid dat matig werd bijge woond maar tot goede basisstellin gen kwam. Bert Van Hoorick situeert in een bijdrage het 60-jarig bestaan van verscheidene partijafdelingen. In Mere werd een grootse manifesta tie gepland. Werner Van Der Stockt heeft het over socialisme, defensie en veiligheid, wat in de komende weken en maanden zeker nog aan Bert Van Hoorick publiceerde een reeks artikelen ooit verschenen in «Voor Allen» nu in boekvorm. over de nieuwe huisvesting ter on dersteuning van de bouwsektor. Naar aanleiding van een bezoek van minister Willy Calewaert aan Geraardsbergen wordt dieper inge gaan op 100 jaar Rijksonderwijs in de Oudenbergstad. Chris Vancoppenolle heeft het op 7 november over de politieke vor ming aan de basis. De partij kan er slechts baat bij hebben stelt hij. De houding van de CVP tegenover de pers in Aalst lokt van elkeen reak- ties uit. Ruime aandacht wordt ge schonken aan sanerings- en huis vestingstoelagen. In de rubriek Ge raardsbergen werkt Dirk Van Der Maelen een reeks artikels uit over een socialistisch gemeentebeleid. In het nr. van 14 november publi ceert de SP-Aalst een standpunt over de waterbeheersingswerken in de Pas- en Steenbeek. Van Gaston Colebunders publice ren we een uitgebreide visie op het schoolpact, terwijl W. Vernimmen in Nederland wordt uitgenodigd op een studiedag van de Europese beweging. Het vellen van bomen bod zal komen. De maand december is ons nog te recent om er in dit overzicht over te schrijven. Benevens deze summiere opsom ming van wat in alle uithoeken van onze federatie gebeurde wensen we ook nog de aandacht te vesti gen op de steeds weerkerende rubrieken als Scherpschutter, Standpunt, Tribune, Actueel, Dag aan Dag, Euro-Telex, Milieu nieuws, enz. die bijna wekelijks onze bladzijden vullen. Wij danken alle medewerkers voor hun inzet en hopen ook voor 1981 op een prachtige samenwerking met nog meer nieuws uit ons gewest. Te vens wensen we de medewerkers uit het arrondissement Oudenaar- de-Ronse te bedanken en speciaal daarbij Richard en Freddy Ver- kruyssen voor hun aanzienlijke bij drage. Hopelijk worden hun bladzij den in de loop van volgend jaar nog beter uitgewerkt. De Redactie Een blik op de restauratie politiek van Ninove

Voor Allen | 1981 | | pagina 7