GENOTEERD KADERVORMINGSCURSUS «GEMEENTEBELEID» AALST CENTRUM DE SP ONDERAFDELING AALST-CENTRUM KOOS NIEUW BESTUUR CSC-VORMINGSWERK GEWEST AALST Koliektoren: Linker-Oever «ONDERWIJS» Kindercarnaval 16° R000 BAL Culturele Centrale Hofstade 2' BOEKEN- EN PLATENBEURS WIJKKLUB «DRIEVELDEN Wijkklub «De Rode Pluim» Volgende betrekkingen te begeven in het BTK Socio-Cultureel Centrum S.V.V. Algemene vergadering S.V.V. Socio-Cultureel Centrum der Socialistische Vooruitziende Vrouwen Afdeling Groot-Aalst GIJZEGEM Geslaagde diavoorstelling MOORSEL RIJKSSCHOOL HOFSTADE Boeken en platenbeurs Partijberichten Culturele Centrale HERDERSEM NIEUWERKERKEN Koffietafel REIS NAAR HOLLAND - AXEL Van postzegel tot filatelie Belotting In de kelder van het Volkshuis grote karnaval discoshow Programmatie van de eerste cyclus Volkshuis, Blektestraat 41 Zaterdag 7.3 van 14 tot 20 u. ZONDAG 8.3 van 10 tot 13 u. en van 15 tot 20 u. SP GROOT AALST VRIJDAG 6 MAART TE 20 UUR ALGEMENE LEDENVERGADERING OVER IN HET VOLKSHUIS, HOUTMARKT 1 CiSbCb 1 klerk 1 opsteller 1 maatschappelijk werker 1 licentiaat sociologie of psychologie PARTIJBESTUUR BELOTTING KAPELLEVRIENDEN Federale Voorzitter Van den Bossche Alois Gemeenteraadslid De Sutter Tuur en het S.P. Bestuur afdeling Herdersem hebben het genoegen U en Uw achtbare familie uit te nodigen op het zondag en maandag vanaf 18 u. 4 - 27 februari 1981 - «Voor Allen» Een kort verslag: Op de agenda van de algemene vergadering die plaatsgreep op vrij dag 20/2/81 in het Volkshuis te Aalst stonden twee belangrijke punten: de bespreking van de toekom stige partijwerking Aalst Centrum; de verkiezing van een nieun partijbestuur voor de onderafdeling Aalst Centrum. Er was een vrij grote opkomst. Na een verwelkoming en inleiding door Sylvain Bogaerts, uittredend voorzitter, was het de beurt aan Patrick De Smedt die namens het uittredend partijbestuur een ont- werpnota over de toekomstige wer king voorstelde. In dit voorstel kwa men volgende thema's aan bod: geloofwaardigheid, betrokkenheid van de leden, politieke besluitvor ming, politieke aktie, informatiever schaffing en vorming, politieke con trole, coördinatie en stimulering van aktiviteiten, en ledenwerving. Alvorens tot de bespreking van deze tekst te komen werd overge gaan tot de verkiezing van het nieuwe partijbestuur. Tijdens de telling werd er overge gaan tot de bespreking van de ontwerptekst over de toekomstige werking. Was het de spanning voor de uit slag of was het omwille van een grote eensgezindheid over de voorgestelde tekst? feit was dat ei van een levendige discussie niet veel terecht kwam! Aan onze minister Mare Galle werd gevraagd een toelichting te willen geven over politieke toestand en de huidige «hete hangijzers». Hij ging hier graag op in en sprak ondermeer over milieuvervuiling veroorzaakt door Philips Petro leum; het centraal akkoord, de fi nanciële toestand, het staaldossier en de komende verkiezing van de PS-voorzitter. Ondertussen hadden de tellers hun werkzaamheden beëindigd en kon Sylvain Bogaert de nieuw verkozen bestuursleden opsommen. Dit wa ren (in alfabetische volgorde) Baita Dolores, Boonen Ronny, Coore- man Julien, De Cock Herman, De Ro Lieve, De Saedeleer Alfons, De Schrijver Emiel, De Smedt Patrick, D'Hondt Roger, Goossens Emiel, Moens Guido, Monsieur Eddie, Ringoir Jean-Paul, Roelandt Jeani- ne, Roelandt Jeanine (2), Strijpens Rik, Van den Meersche Paul, Van Malderen Emmie en Van Nieuwen- borgh Gracienne. Onmiddellijk na de beëindiging van de algemene vergadering kwam het nieuwe bestuur samen. Eddie Monsieur dankte namens het nieuwe bestuur uittredend voorzitter Sylvain Bogaerts, die on dertussen te Moorsel is gaan wo nen en zodoende niet meer deel kan uitmaken van het partijbestuur Aalst Centrum. Het nieuwe bestuur besloot nog geen verkiezing voor de functiever deling te houden. Hiermee zal ge wacht worden tot de eerstvolgende vergadering van 18/3/81. Het oud ste lid van het nieuwe partijbestuur, Dr. Emiel Goossens vroeg dat men kandidaturen zou voordragen voor de 4 te begeven functies, zijnde: voorzitter, ondervoorzitter, secreta ris en penningmeester. Hijzelf stelde de kandidatuur voor van Dolores Baita als nieuwe voor zitster. Vervolgens werd door Eddie Mon sieur de kandidatuur voorgedragen van Paul Van der Meersche als onder-voorzitter en tot slot werd door Gracienne Van Nieuwen- borgh de kandidatuur voorgedra gen van Patrick De Smedt als sec retaris. Voor de functie van penningmees ter werden voorlopig nog geen kan didaturen voorgesteld. Patrick De Smedt waarnemend secretaris 1. Zat. 4 april: Volkshuis Aalst Modern gemeentebeleid in het algemeen 2. Zat. 25 april: Volkshuis Geraardsbergen Gemeentelijke beheersvormen en financiën 3. Zat. 16 mei: Volkshuis Ninove Openbare werken, milieu, stadsvernieuwing enz. Volledige informatie later via «Voor Allen» en aanplak- brieven HOUD ALVAST DEZE DATA VRIJ!!! Sector A en B Lengte: 3,2 km - P.B.: 12/11/1979 Raming: 38.856.806 fr. - V.B.: 29/ 07/1980 Traject: grens Denderleeuw - Erembodegem (Gates) tot grens Erembodegem/Aalst: Van der Nootstraat. N.B.: is aanbesteed einde decem ber 1980 Sector D Lengte: 1.035 km Raming: 22.811.653 fr. Traject: Van der Nootstraat tot aan de werf. Sector E-F (eindkollektor) P.B. 22/01/1980 Lengte: 3.605 km Raming: koliektor 204.607.104 fr. 2 pompstations 27.750.000 fr. Traject: Werf-Nijverheidsstraat- Stationsplein doorpersing onder spoorweg, pendelparking en Denderstraat zo onder industriële gebouwen (F.F.R.) langs Tragel tot aan viaduct. Het gedeelte tussen de viaduct en de Bergstraat (Hofstade) wordt uit gevoerd als persleiding. Vanaf Be rgstraat via Dendermondsesteen weg en industrieweg naar dc R.W.Z.I. Afkortingen: P.B.: principiële belofte v/d Ministe M. Galle V.B.: vaste belofte v/d Minister M Galle RWZI: rioolwaterzuiveringsinstal latie. Vrijdag 6 maart om 20 u. vooropening met een toespraak door de heer Mare Galle, Minister van de Vlaamse Gemeenschap Zaterdag 21 februari jl„ onze 6de kaartavond, grote opkomst voor de prijs O.C.M.W. voorzitter en de ka meraden Van Moorsel, Barrez Maurits en Louis De Muyt. Er waren 32 kaarters en sters af wezig, waarvan hieronder de uitslag Belotting 1Schellkens arthur 4084 2. Buyle Ingrid 4054 3. Amandt Florent 4000 4. Cornells Louis 3883 5. Droeshoudt Em. 3818 6. V. D. Maelen Clement 3781 7. BomonGustaaf 3775 8. V.D. Maelen Jan 3741 9. Claessens Gustaaf 3695 10. De Neef Prosper 3691 11De Neef Constant 3675 12. Van Audenhove Alfons 3559 13. Van Impe 3501 14. V. Langenhove Alfons 3473 15. Hendrickx Constant 3428 16. Flips Maurits 3410 17. De Neef Jan 3373 18. V. Aerschoudt 3368 19. KetsGeroon 3356 20. Callaert Gustaaf 3270 21. De Neef Jozef 3218 21Boxstael Frangois 2550 23. Walgraef Etienne 2536 24. Amandt Rita 2525 De wip wedstrijd gaf volgende uitslag 1. Van Vaerenberg Fr. 137 Cabootu Jeanine 137 3. Beeckman Maria 136 4. Wasteels 134 5. De Neef Alfonsine 127 Hendrickx Pascal 127 7. DeBuilMagda 124 8. Hendrickx Gunther 118 Wegens onvoorziene omstandigheden zal de rangschikking lijst verschijnen met enkele dagen vertraging, waarvoor onze verontschuldiging. AANDACHT Onze volgende kaarting gaat op zater dag 21 maart 1981, om 20 uur stipt. Er zijn weer enkele honderden franken vooruit, geschonken door een persoon die onbekend wenst te blijven, onze hartelijke dank aan de onbekende. Te vens de gebruikelijke vooruit van de klubkas en de inleg. Dus allen op post! Het Bestuur Onze volgende kaarting, dus de 4e van het seizoen, gaat door op vrij dag 27 februari te 20 uur stipt in ons wijklokaal «Café De Pluim», Geldhofstraat 64 te Aalst. Er is terug 1.000 fr. vooruit, dus allen op post. Komt uw aantal punten ver stevigen in de algemene rang schikking! Moedig uw vrienden en kennissen aan opdat ze ook lid zouden wor den en van onze klub en van de S.P. Aandacht voor wat het «So ciaal dienstbetoon» aangaat. Dit gaat voort telkens iedere woens dag der week, van 18 tot 19 uur. Hiervoor staat onze kameraad Ro ger D'Hondt, Gracienne Van Nieu- wenborgh en de voorzitter van on ze wijkklub in. Wanneer u moeilijk heden ondervindt aangaande so ciale problemen, pensioenen, enz. kom dan naar ons wijklokaal op hierboven vermelde dag en uur. Kandidaturen voor 5 maart 1981 richten aan Studie dienst Aalst 2000 vzw, Korte Nieuwstraat 12, 9300 Aalst. Graag nodigen wij U uit op onze Algemene Vergadering welke doorgaat op zaterdag 28 februari om 17 u. in het lokaal «Liars-pub», bij Omerken, Dorpstraat 37 te Nieuwerkerken. (ingang garage poort). Op het programma staat: gelegenheidstoespraak door Gezell. Chris Passchier, federaal secretaretaresse, voorstelling van het jaarpro gramma 1981 aanbieding van koffie en gebak een klein geschenkje voor de aanwezige S.V.V. leden tombola Wij hopen dat U deze kens grijpt om Uw stem te laten horen i.v.m. de afdelingswerking voor 81 Alvast hartelijk welkom! Kadervorming 1981: «Gezondheidsbeleid» Plaats: Volkshuis (2de verdieping), Houtmarkt 1 te Aalst. Datum: woensdag 11 maart. Uur: 18.30 u. - 12 u. Dagorde: «Bejaardenbeleid in het Aalsterse» De Socialistische Vooruitziende Vrouwen hebben met ontsteltenis kennis genomen van de verklarin gen van de Heer Van Hoste, Pro cureur Generaal van Brussel, die aangekondigd heeft dat de gerech telijke vervolging tegen vrouwen die zich laten aborteren en tegen de geneesheren die abortus uit voeren zullen hervat worden, dan wanneer sinds verschillende jaren het Parket stilzwijgend afzag van dergelijke vervolging. De S.V.V. zijn solidair met de vrou wen en de geneesheren die voor de rechtbank verschenen zijn: zij kunnen niet aanvaarden dat een juridische repressie de brede con sensus zou verbreken die sinds geruime tijd bestaat tussen de Bel gische bevolking en de politieke verantwoordelijken voor het schor sen van vervolgingen voor medi sche abortus. De S.V.V., herinnerend aan hun fundamentele eisen inzake verant woord ouderschap en totale depe- nalisatie van abortus, steunen het parlementair initiatief van de socia listische groep die beslist heeft een nieuw wetsvoorstel in te dienen tot opschorting van de artikelen van het Strafwetboek die abortus be straffen en dit tot 31 december Zaterdag jongstleden ging onder zeer grote belangstelling een dia voorstelling door over «Keuken hof», georganiseerd door de Cultu rele Centrale. De bloemenpracht was overweldi gend en de aanwezigen werden verwend door de schitterende clo- se-ups van de lentebloeiers. Van verschillende zijden werd ge vraagd om ook andere uitstappen op beeld vast te leggen teneinde later deze uitstappen opnieuw te kunnen beleven. Op zaterdag 28 februari 1981 heeft reeds voor de derde maal een groot karnavalfeest plaats in de Gemeenteschool Tinnenhoek te Moorsel. Deze activiteit die door de leerkrachten en het oudercomité wordt ingericht. Daarom zal dit jaar aan het feest ook een optocht ver bonden worden. De inschrijving heeft plaats te 14 uur in de school, Herbergstraat 28 en is gratis. Alle verklede kinderen tot 12 jaar, ook van andere scholen, mogen deelnemen. Ook voertuigen, zoals fiets, autopet, kar, kinderwagen enz. mogen versierd worden mee gebracht. Te 14.30 uur worden gratis ballon nen uitgedeeld aan de deelnemers voor verdere versiering. Daarna wordt de stoet opgesteld. De kleuters zullen worden ge plaatst op een wagen. De rest doet het al lopend, fietsend, dansend, springend. De optocht zal worden begeleid door de dans groep «De Kamilekens» met keizer Kamiel. Na deze optocht zullen de deelnemers defileren voor een jury van prinsen en carnavalisten. Nadien ontvangt iedereen een waardevolle prijs en een gratis con sumptie. Geen enkel kind tot 12 jaar mag dit prachtige feest mis sen. De inrichters heten iedereen van harte welkom. De leerlingen van vijfde en zesde leerjaar De sneeuwklassers van de Rijks school Erembodegem nodigen ie dereen vriendelijk uit op het nieuwe eetfestijn. Men kan er bakharing op houtskool of «en papilotte», barbecueworst op houtskool of kopfestijn met boe renbrood of aardappelen in de schil bekomen. Dit festijn gaat door in de gebou wen van de RMS Leuvestraat 69 en dit op zaterdag 7 maart van 12 u. tot 23 u. en zondag 8 maart van 12 tot 21 u. De prijs is vastgesteld op 100 frank De sneeuwklassers danken U bij voorbaat voor Uw komst. Op vrijdag 6 maart nodigt de Cultu rele Centrale U en Uw familie graag uit op de receptie ter gele genheid van de opening van onze 2e Boeken en platenbeurs die doorgaat in het Volkshuis, Blekte straat 41, te Hofstade en dit om 20.00 u. stipt. Deze organisatie is tevens een af scheid aan onze vriend Valère Fouquaert en het is voor ons een grote eer het vooropeningswoord te mogen verlenen aan de Heer Mare Galle, Minister van de Vlaam se Gemeenschap. Maandag 9 maart a.s. vergade ring van het partijbestuur en de besturen van de socialistische ne venorganisaties. Uitnodigingen vol gen. Het bal van SP-Hofstade en van OCMW-raadslid Eddy Merickx gaat door op zaterdag 4 april 1981 Eerstdaags zullen onze bestuursle den met kaarten rondgaan. Wie prijzen heeft voor onze tombo la kan die bezorgen aan de inrich ters. Vrijdag 1 mei a.s. organiseert de SP een wielerwedstrijd voor nieuwelingen BWB. Zaterdag 1 mei gaat de traditio nele 1 mei-kaarting door. De C.C. organiseert op zaterdag 6 en zondag 7 maart as een platen- en boekenbeurs. Minister Mare Galle zal de vrijdag voordien de opening inleiden. Allen op post! Op zondag 1 maart om 10 u. stipt vergadering partijbestuur in 't lo kaal. Dagorde: 16e Rood bal: Afre kening kaarten, taakverdeling. 1 mei tombola. Algemene klassering «DE BOSKANTERS» 1De Meersman Frans 15065 2. Jansegers Gaston 14742 3. V. Der Jeught A. 14715 4. ElskensTheofiel 14568 5. Pots Josephine 14148 a. Daelman Paul 14051 7. Pieters Albert-De Wolf 13897 8. Pieters A.-Buyl 13756 9. Möens Benny 13696 10. De Meersman Paul 13627 Volgende wedstrijd op 7 maart om 20 u. stipt. 300 F vooruit. Zaterdag 28 februari om 20 u. stipt belotting in 't lokaal Kapelleomme- gang-Herdersem. 300 F vooruit. Wij verwachten U op zaterdag 7 maart a.s. om 16 u. (4 uur) in ons lokaal «Liaks Pub» bij Omerken, Dorpsstraat 37 (ingang langs gara gepoort) voor de: Koffietafel Tombola met waardevolle prijzen. Gez. Christiane Passchier - Secre taresse van de V.F.S.G. zal ons spreken over de verlofmogelijkhe den in binnen- en buitenland voor de mensen van de 3e leeftijd - opgeluisterd met mooie dia's. Wij rekenen op Uw aanwezigheid - tot ziens op zaterdag 7 maart om 4 uur. Om aan de vraag van veel van onze leden te voldoen richten we nogmaal een voorjaarsreisje in naar de zaterdagmarkt in Axel op zaterdag 14 maart. Gelegenheid tot kopen op de Markt - vrij middag maal in Axel. Op de heenreis bezoeken we even de Grote Markt van St.-Niklaas (grootste Marktplein van België - 3,2 ha groot) en op de terugreis maken we dan het gekende om wegje en slaan we de beentjes even uit bij «De Prins van het Vlaamse Lied» Eddy Wally. Prijs: 190 fr. Fooi chauffeur inbe grepen. Vertrek: Dries: 9.00u Hoezestraat/Pijpenbeek: 9.05 u. Laar - kapel: 9.10 u. Bremtstraat/Edixvelde: 9.15 u. Edixvelde - kerk: 9.20 u. Maal - kapel: 9.25 u. Dorpsstraat - Omerken: 9.30 u. Ver. Natien/Restert: 9.35 u. Schrijf dadelijk in - wacht niet tot de koffietafel want dan kan het te laat zijn. ledereen mag mee. Kd. Hooghuys geeft op 27 februari om 19.30 uur in ons lokaal «bij Omerken» Dorpsstraat een voor dracht over Filatelie. Het verzamelen van postzegels is een zeer verbreid hobby, daarom is het wel interessant dienaangaande wat meer te vernemen. Schepen Hooghuys, reeds vele ja ren postzegelverzamelaar, zal ons aan de hand van voorbeelden en Dia's uitleggen wat filatelie eigenlijk is. Vrijdag 13 maart om 19.30 uur stipt belotting in ons lokaal bij «Omer ken». Inleg 25 fr. - 1.000 fr. prijzen. Op zaterdag 7 maart 1981 om 21 uur in het parochiaal centrum «Grote Baan Herdersem Het Orkest «The Sonor Band» speelt ten dans.

Voor Allen | 1981 | | pagina 4