GERAARDSBERGEN Aktueel IN MEMORIAM KD. ALFRED DE SCHOUWER Belastingen betaalt men ook in de Majoor Van Lierdelaan! 8 - 5 juni 1981 - «Voor Allen» Groot-Geraardsbergen: Deelgemeente Overboelare De Mop van de Week Weektip Moederfeest Sociaal dienstbetoon Senator Vernimmen Goed nieuws voor postkantoor Moerbeke! IJveren voor openbare besturen te Geraardsbergen! STAD GERAARDSBERGEN BURGERLIJKE STAND Wie zoekt die vindt Verlof aan zee SPORTTORNOOI «EREPRIJS DE VOS GUSTAAF» WIE HOUDT BRANDWEER NOG VAN DE EINDZEGE? S.V.V. GERAARDSBERGEN-CENTRUM Een woord van dank FEESTVREUGDE IN HET HOSPITAAL Onze vriend Alfred is niet meer. Verleden zaterdag hebben wij, samen met talrijke kameraden en gezellinnen, hem met een zwaar hart vergezeld naar zijn laatste rustplaats. Onopvallend was onze partij goed vertegenwoordigd in de lange rij van vrienden en kennissen van Fred. Naast een groot bloemstuk van de SP-afdeling van Groot-Geraardsbergen, een zeer prachtig bloemstuk van SP-Senator, lid van het Europees Parlement en Mevrouw Willy Vernim- men en een bloementuil met enkele bloedrode rozen van de plaatselijke SP- Voorzitter, waren o.m. in de rouwstoet aanwezig. Kd. Dirk Van der Maelen, SP-voorzitter van Groot-Geraardsbergen en vrienden Georges, Guido, Ars- ène en Frans, respectievelijk Ere-voorzitter, Voorzitter, Ondervoorzitter en Bode van de plaatselijke SP-afdeling Deelgemeente Overboelare. De bloemen en de aanwezigheid van zoveel bestuursleden op de uitvaart was als een posthume hulde aan een diep-overtuigde en hard-werkende basismili- tant. Een non duwt een kinderwagen voor zich uit door de kloostertuin. De bisschop, die net op bezoek is, vraagt: «Zo, is dat een kloostergeheimpje «Nee», zegt de non, «een kardinale fout». Het is een slechte kok, die zijn eigen vingers niet aflikken kan. Bijna onbegrijpelijk.maar onrechtvaardig! De verdeling voor de Gemeentelijke fondsen is op zich zelf een onrechtvaardig iets. Een reeks van normen werden niet in aanmerking genomen zoals bvb.het aantal km rijkswegen, de inkomens van de bevolking, de oppervlakte enz. Dit betekent meteen dat de kleine steden die in dit geval een sluitende begroting villen indienen steeds in een benadeligde positie moeten vertrekken. Wanneer nu een soort hulpfonds tot stand komt die alleen de slechte financiële toestand in aanmerking neemt (deficitaire begroting) is dit dubbel onrechtvaardig? 101-jarige in Rustoord! Victor De Gelas, oude tambour van de Verbroedering, is 101 jaar oud geworden en daarmee tevens de oudste inwoner van de stad. Een voorbeeld voor onze huidige tamboursom het even lang te kunnen uithouden. In ieder geval vanwege Voor Alleneen hartelijk proficiat! Krijgen de inwoners van Ophasselt gelijk! Een voor deze kleine gemeente grootse petitie tegen de inplanting van een groots «kuiken»-bedrijf. Het is de gewone truc, eerst een aanvraag voor een hangar, en nadien de bouw van een villa in een landbouwgebied. Heeft men nu nog geen voorbeelden genoeg! De kleine politieke wereld van de Stad! Wie belastingen stemt moet er ook de verantwoordelijkheid voor nemen. Uitgaven provoceren en doen kan gelijk wie, de verantwoordelijkheid voor de inkomsten behoort meestal tot de daden van de meerderheid. Met de garage-poorten is nu een nieuwe vorm van dienstbetoon ontstaan, men gaat bij een politieke mandataris, die ook deze belasting heeft gestemd, en hij zal wel een interpretatie vinden dat het allemaal zijn fout niet is. Of misschien zal het ook wel de fout zijn van die «stoute» veldwachter. Gij moet maar durven! En durven doen zij! Opvallend inderdaad hoeveel bouwovertredingen er worden gedaan. Het is wel eens goed aan bouwovertreders het volgende te zeggen: Doe dit niet meer want de daarop voorziene straffen zijn van die aard dat zij u wellicht veel narigheden kunnen bezorgen. Proper houden... proper houden! Tot vervelens toe gaan wij hier op terugkomen, én de stad én de bewoners moeten hun plicht doen. Het buitenzetten van vuilniszakken soms dagen op voorhand geeft een vervuilend beeld. Tourisme... toekomstgericht allemaal zinloze woorden als wij geen aandacht geven aan netheid. Voorbij het Lollekenin de Gaverstraat De mensen van de vroegere deelgemeente Overboelare zullen onmiddellijk weten over welke weg het gaat. Ter verduidelijking, voorbij de Unal, eens men hel viaduct van de spoorweg voorbij is rijdt men over het slechtste stuk weg dat Geraardsbergen vandaag kent. Over een afstand van ongeveer 150 m bevindt zich de ene put na de andere. Misschien kunnen wij de Schepen van Openbare Werken over dit «stuk» weg eens laten fietsen. Verwonderlijk is dat een C.V.P. -gemeenteraadslid in de onmiddellijke omgeving woont. Dure wagens met een flinke vering vangen de schokken ook beter op. Wedden dat dit weggedeelte binnenkort hersteld wordt. Indien niet halen we het grote geschut boven! Opvallende afwezigheid! De handelsbeurs heeft tegenslag met het weder... en toch werd het een betrekkelijk sukses voor de inrichters. De opening werd gekenmerkt door een reeks goede inleidingen vooral vanwege de Heer Heiremans en Senator Vernimmen. Deze laatste had de durf in dit midden een pleidooi te houden voor mentaliteitswijziging. en verbeeldingskracht. Opvallende afwezigheid van een paar gekende middenstan dersdie wellicht deze handelsbeurs een niet al te groot sukses toewensen. De uitvinder van de PW-onafhankelijke middenstandsraad hebben wij spijtig genoeg niet kunnen begroeten. Die hulde verdiende onze vriend Fred ten volle. Al was hij de laatste jaren niet meer aktief in de beweging, gezien zijn slechte gezondheidstoestand, zijn ka meraden zijn niet vergeten wat hij voor de lokale SP heeft gepresteerd in de jaren van zijn volle levensbloei. In de jaren 1950, 1960 en tot ver voorbij de helft van de 70-er jaren heeft hij, eerst met onze betreurde kameraden Gustaaf Matthys en oud-burgemeester Kd. Er- nest Symoens en, later, met de toenma lige voorzitter, nu Ere-Voorzitter Kd. Georges De Roeve, de lokale SP-afde ling tot een bewonderenswaardige hoogte gebracht. Hij kreeg de functie van Partij-propagandist en Feestleider toegewezen, titels waarop hij fier was. De partijkas en de verkiezingskas wer den gespijsd met de opbrengst van een op zijn initiatief ontstane en steeds belangrijker wordende tombola. De Netvoetbal was dit weekend door Ge- voc gekozen en greep plaats op de nieuwe terreinen naast de stedelijke zwemkom. Gezien deze proef op twee gedeelten van het terrein kon starten, was deze5e ronde gepland op zondag 31 mei. In de voormiddag opnieuw de schiftin gen en in de namiddag troosting en finales. Aangezien Brandweer vrij was voor de schiftingen en dus onmiddellijk voor de finales werd aangeduid, kregen wij voor de schiftingen: Gevoc - Jeugd W.V. Nederboelare - TZK Connection Het Stadspersoneel - Basket W.V. Jeugd W.V. moest absoluut winnen om Brandweer bij te houden in de rang schikking en dat deed Jeugd W.V. heel gemakkelijk met een 20-44 stand als eindresultaat voor Gevoc - Jeugd W.V. en hiermede was het eerste doel voor deze ploeg bereikt. Nederboelare had ook geen moeite met rZK Connection 49-23 en plaatste zich hierdoor voor de finales. Het Stadspersoneel was eveneens in zijn dag en nam de maat van Basket W.V. met 50-26. Door deze nederlaag moest Basket W.V. volledig afhaken voor wat de eerste plaats in de rangschikking betreft. In de namiddag namen Gevoc, Basket W.V. en TZK Connection het in de troostingen tegen elkaar op. TZK Connection was niet opgewassen tegen Gevoc 27-55 noch tegen Basket W.V. 18-65 en eindigde opnieuw als GERAARDSBERGEN - Sinds het ka naliseren van de Marke worden de be woners van de Majoor Van Lierdelaan weer regelmatig geconfronteerd met overstromingen. Bij overvloedige neerslag komt dit water van de Marke te vlug in de Dender zodat deze buiten zijn oevers treedt. Het wordt dan een onbe gonnen werk om wateroverlast van de Gavergracht in de Dender te pompen, het water stroomt toch terug en zet de omliggende gronden blank. Water in huis krijgen is allesbehalve plezierig en een geruststellende oplossing voor dit probleem is meer dan dringend. Derge lijke toestanden dienen voorkomen te worden. Door de omwonenden werd meermaals verzocht een onderzoek ter plaatse in te stellen. Sinds 5 april 1980 werden inderdaad verschillende brieven aan het College van Burgemeester en Schepenen gericht. Doch deze mensen hielden de oren gesloten voor de pro blemen van de inwoners van de Majoor Van Lierdelaan. Het is duidelijk dat het Schepencollege deze Geraardsberge- naars gedurende één jaar aanzag als een .tategorie van mensen die niet belang rijk zijn. Senator Willy Vernimmen teeft hun verdediging opgenomen en in iet Schepencollege en bij het Provincie bestuur. Zaterdag 23 mei 1981 richtte de S.V.V. Geraardsbergen-Centrum haar jaarlijks moederfeest in. Ook dit jaar konden we ons verheugen op een talrijke opkomst want ruim 120 moeders en 40 kinderen woonden het feest bij; terwijl OCMW- raadslid Richard Rosier er voor gezorgd had een vijftiental oudjes van het OCMW op dit feest uit te nodigen. Gebruikelijk werd terzelfdertijd de jaarlijkse statutaire vergadering gehou den waarbij de helft van de bestuursle den diende herkozen te worden, zonder dat nieuwe kandidaturen werden inge diend. Gezellin Julia Bauwens, voorzitster S.V.V. hield een geslaagde openingsre de waarbij ze eveneens haar ontslag indiende als voorzitster en dit wegens gezondheidsredenen (zie openingsre de). Na de verdiende hulde aan onze voorzitster waarbij bestuurslid Yvette De Laeter in het kort haar politieke Partijfeesten uit die tijd borrelden over van levendigheid. De grote belangstel ling van zowel leden als sympathisanten was enerzijds te danken aan de populai re personaliteit van Kd. Ernest Sy moens en. anderzijds, aan de organisa torische én menselijke inzet van Kd. Fred De Schouwer. In nacht en ontij vond men Fred op weg, iedere week, om het weekblad Voor Allen aan de leden thuis te geven. In de hand, zei hij, en met een paar gemoedelijke woorden. Ja, daar was zweet voor nodig. En moed. En overtuiging. Kd. Alfred De Schouwer, beginselvast als hij was, spaarde zich niet. Voor niets, zeker niet als het om het belang van de SP ging. Het hoogtepunt van zijn inzet is de partijvlag van de lokale afdeling ge weest. Kd. Fred vond dat het ogenblik aangebroken was om een eigen partij- vlag te hebben in Overboelare Hij laatste. Gevoc echter liet zich niet verrassen door een goede start van Basket W.V. maar kwam terug om enkele minuten voor het einde opnieuw voor een ach terstand te worden geplaatst van 10 punten. Een totale ontreddering bij Basket W.V. liet Gevoc toe terug te komen en in de laatste minuut nog uit te lopen tot 49-38. Voor Basket W.V. dus alle kansen verkeken voor de eindzege, maar voor Gevoc zullen deze punten hen niet hel pen om van de achterste gelederen te geraken, want ook Nederboelare en Brandweer deden het goed. In de 1/2 finales viel Nederboelare tegen Brandweer en Jeugd W.V. moest het waarmaken tegen Het Stadspersoneel. Brandweer liet er geen gras over groei en en schakelde Nederboelare met 43- 32 uit voor de finale. Het Stadspersoneel deed het op een sobere maar toch efficiënte wijze door Jeugd W.V. met een krappe 34-30 score te verslaan. Dat gaf als resultaat: Jeugd W.V. tegen Nederboelare voor de derde en vierde plaats en Brandweer tegen Het Stads personeel voor de zege in deze proef. Spanning van begin tot het einde tussen Jeugd W.V. en Nederboelare. Beide ploegen gaven geen ,n toe en slechts in de slotminuten w^s een knappe op,- vering van Buyl M. bij de Jeugd W.V. de doorslag om uiteindelijk te winnen met 40-37. Voor de eerste plaats was er onder een brandende zon al even veel spanning Eindelijk is er op 22 mei 1981 (meer dan één jaar later) een plaatsbezoek ge weest met het bestuur van de watering «De Gavergracht», een afvaardiging van het Ministerie van Landbouw en Openbare Werken. Indien het stadsbe stuur het nodige dynamisme aan de dag legt kunnen de noodzakelijke werken prioritair uitgevoerd worden. De vertegenwoordigers van Openbare Werken hebben de belofte gedaan het gebied aan een grondig onderzoek te onderwerpen. De verhoging van de trekweg naar het pompstation over een afstand van zeker 100 m dringt zich op vermits de Dender op die plaatsen buiten zijn oevers Geraardsbergen Eens temeer mogen wij ons verheugen in een talrijke op komst, waarbij wij nu ook een delegatie van de mensen die in het Hospitaal verblijven mogen begroeten. Ons moederfeest is een vaste traditie die het ons, als vrouwenbeweging, mo gelijk maakt hulde te brengen aan de toekomstige, jonge en oudere moeders loopbaan schetste (zie bijlage) kon het feest een aanvang nemen. Na een geslaagd optreden van het Trio Brancardi, de degustatie van koffie, cacao en gebak werd een hulde gebracht aan de moeders die een ruiker bloemen aangeboden kregen. Tot slot werd overgegaan tot het hou den van een tombola met talrijke prij zen. Hieronder vindt u de winnende nummers: 1. Doos Mackintosh pillen 164 2. Doos Mon Cherie 163 3. Witte vaas 456 4. Koffiedoos 367 5. Fles Vermouth 262 6. Doos Nivea Creme 237 Prijzen dienen afgehaald te worden bij Heilinckx Nazanne, en dit uiterlijk tot 30 juni. Namens het S.V.V. De Laeter Yvette heeft er zich ten volle voor ingezet. Het was een mooie vlag en de dag van de officiële vlaginhuldiging, dat was zijn dag! Dat wist iedereen. Toen hij nadien daarover sprak, was het alsof het over zijn vlag ging, zijn bloed eigen bloedrode SP-vlag. Op een dag zei hij ons, hoe mooi hij ze vond. Voor wie het wil zien, zei hij, staat er met bloedrode letters ingeschreven «Ver maar ook veel zweet gelaten bij Brand weer en Het Stadspersoneel. Hier speelde de taktiek een grote rol en beide ploegen deden het dus zeer op bouwend en beredeneerd. Hierdoor liep de score niet hoog op en gaven beide ploegen geen vin toe. De laatste minuten gingen in met een 27-27 stand en met Brandweer aan de oplevering. Enkele missingen bij het Stadspersoneel waren de oorzaak dat Brandweer uitein delijk het pleit won met 30-27 als eind stand. Rangschikking voor de 5e ronde: 1. Brandweer 1 p., 2. Het Stadsperso neel 2 p., 3. Jeugd W.V. 3 p., 4. Nederboelare 4 p., 5. Gevoc 5 p., 6. Basket W.V. 6 p., 7. TZK Connection 7 P- Dat geeft ons na de 5e ronde: Brandweer: 9 1 p. 10 p. Jeugd W.V.: 12 3 p. 15 p. Basket W.V.: 11 6 p. 17 p. Stadspersoneel: 20 2 p. 22 p. Nederboelare: 19 4 p. 23 p. Gevoc: 19 5 p. 24 p. TZK Connection: 22 7 p. 29 p. Voor de laatste proef zit er bovenaan en in de middenmaat nog van alle moge lijkheden in zodat wij moeten afwach ten tot de proef minivoetbal om te weten wie eindoverwinnaar wordt en wie voor en over wie zal springen. Dus nog een spannende eindstrijd op zaterdag 13 juni en natuurlijk dat de beste wint. Het blijft echter toch altijd nog een spel van amateurs waar de sport op de eerste plaats komt en daarna de wil om te overwinnen. treedt. Eventueel kan een bijkomende leiding van de Gavergracht naar de Dender worden aangebracht om bij wateroverlast dit water in de «vaart» te pompen. Eveneens blijkt het baggeren van de Dender noodzakelijk. Laat ons hopen dat de onderscheiden besturen die een oplossing kunnen brengen de handen in mekaar slaan in het belang van de mensen uit de Majoor Van Lierdelaan. Wij zullen deze zaak verder volgen. Alle inwoners betalen belastingen. Ook die in de Majoor Van Lierdelaan. Hans Willekens Gemeenteraadslid die hun kinderen en kleinkinderen de weg tonen naar onze beweging en de doelstellingen die wij nastreven. Voor de laatste maal dat ik dit feest zal voorzitten, wil ik deze inleiding kort houden omdat het programma van deze middag zeer gevuld is. Ik heet dus elkeen welkom en dank voor uw aanwezigheid. Wij hebben vandaag ook de statutaire verkiezing van het bestuur S.V.V. Ik wil daarom alle bestuursleden danken voor de actieve medewerking die ze in het verleden aan onze beweging wisten te verlenen en hoop dat het aantredend bestuur in een geest van vriendschap en samenwerking ook voor de toekomst zal weten te ijveren. Wij zijn gelukkig dat onze vriendin Nelly Clement, een van onze verdien stelijkste bestuursleden, terug onder ons kan zijn. Ik stel voor om haar, vanuit deze vergadering, onze beste wensen voor een spoedige beterschap toe te sturen. Julia Bauwens Voorzitster Ingevolge vergadering van de socialisti sche fraktie van het Europees Parle ment in het buitenland zal Senator Willy Vernimmen geen sociale zitdag hebben op vrijdag 5 juni a.s. worpenen der aarde...». Dat zag Kd. Fred erin: de boodschap van zijn ideaal! En dan is die noodlottige dag gekomen waarop Fred alle activiteiten zowel bui- ten- als binnenhuis moest stopzetten omwille van zijn steeds slechter worden de gezondheid. Ook zijn beroep moest er aan; hij werd op non-aktief gesteld. Met de dag werd het erger. Wie hem nog regelmatig ging bezoeken thuis had het eerder moeilijk om die voortschrij dende aftakeling te zien. Omdat Fred dat trachtte te verbergen, hij was er te fier voor om zijn leed voor zijn vrienden uit te stallen. Toch konden zijn vertrou welingen wel eens een moment bespeu ren van opgekropte woede om zijn machteloosheid. Machteloosheid tegen krachten waartegen iedereen het moet afleggen, zelfs de machtigsten der aar de. En die krachten kon Fred ook niet de baas. Woensdag 26 mei in de vroege ochtend is het dan gebeurd. Onze vriend is ingeslapen in zijn 48ste levens jaar. Voor altijd is hij van ons, zijn kameraden, weggegaan. Fred heeft het in zijn al te korte leven nooit gemakkelijk gehad. Maar met een lovenswaardige moed en een rotsvast vertrouwen in een betere toekomst heeft hij altijd zijn hoofd rechtgehou- den. Meer nog, bij ziekte en zware tegenslagen, die hem en zijn huisgezin niet gespaard bleven, wist hij altijd al zijn eigen leed te verbergen en anderen moed in te spreken. Fred was een merkwaardig man. Hij was een in-goed mens. Zijn liefde en zijn bezorgdheid voor zijn vrouw, zijn kinderen, zijn familie en zijn mede-mensen getuigden daarvan iedere dag, ieder uur. Toen hij sprak over zijn kinderen, dan sprak hij over hun toekomst. En dan kwam de diepere reden van zijn socialistische overtuiging aan de oppervlakte: hij wil de aan zijn kinderen geven waar hijzelf nooit ofte nooit een kans had voor gehad. Hij wilde ze verheffen naar een beter bestaan. En zijn visie op deze kwestie was zo fundamenteel en tegelij kertijd zo heterisch, dat zij boven zijn eigen vlees en bloed uitsteeg om een beter bestaan te bepleiten voor alle kinderen van deze wereld. Fred is niet meer onder ons. Al wie hem van nabij heeft mogen kennen heeft met een krop in de keel van die goede vriend afscheid genomen. Wij zullen hem blij ven gedenken, zeker naast onze be treurde kameraden Ernest en Gustaaf en samen met zovele andere vrienden. Wij treuren samen met de diepbeproef- de familie. Dat er zoveel bloemstukken waren op de uitvaart en de laatste rustplaats er letterlijk onder bedolven werd, moge de rouwende familie een troost en een steun zijn: het was een laatste blijk van vriend chap, waarde ring en genegenheid voi r Alfred. Na mens het bestuur en de leden van de lokale SP-afdeling deelgemeente Over boelare betuigen wij nogmaals de fami lies De Schouwer-Hageman ons oprecht medeleven in hun groot verdriet. De Voorzitter Gezellin Julia Rosier-Bauwens, onze voorzitster die tevens voorzitster is van de S.V.V.-federatie Aalst/Oude naarde en van onze politieke Socialisti sche Vrouwenbond gaat onze actieve beweging verlaten om gezondheidsre denen. In de geschiedenis van onze beweging kan geen enkel voorbeeld gesteld wor den waaraan de figuur van Julia is te vergelijken. Reeds in de notulen van de Socialisti sche Vrouwen van 1 maart 1945, bij de herstichting van deze bond na de oorlog 1940-1945, vinden we haar als secreta resse. Samen met de toenmalige voor zitster Eugenie De Moyer, schatbe- waarster Jeannette Van Óppens en de bestuursleden Julia Mazes, Mathilde Brodelet (die later ook voorzitster In een schrijven aan Senator Vernim men deelt Minister Freddy Willock me de dat er vooralsnog niet zal overgegaan worden tot de afschaffing van de ont- vangerij Post Moerbeke. Een schrijven dat in goede aarde valt bij de mensen van Moerbeke. Het ontwerp van af schaffing dateert uit de tijd van de enkele maanden beleid «Herman Decroo». Door Senator Vernimmen wordt eerst daags een schrijven gericht naar alle ministeriële departementen om de aan dacht te vestigen op de meer dan dra matische toestand inzake tewerkstelling in Geraardsbergen. Vermits het kan toor werkelijk een grote leverancier is van mensen voor de administratie meent hij dat met de regionalisatie ook Geraardsbergen bepaalde rechten heeft. Belasting op het ophalen van huisvuil en op riolering. Er zijn nog verschillende belastings- plichtigen die uit het oog verloren heb ben dat bovenvermelde belasting reeds moest betaald zijn. Om geen bijkomen de onkosten op te lopen, dienen zij deze belasting zonder verder verwijl te betalen. Steunaktie zaal «Opbouw» Vorig totaal Onbekend Onbekend Totaal: werd) en Maria Van der Beken, heeft Julia van toen af reeds bestuursverant- woordelijkheid gedragen en leiding ge geven aan onze beweging: dat is reeds 36 jaar onafgebroken. In de loop van deze 36 jaren werd zij, na het overlijden van Mathilde Brodelet, voorzitster, wat eigenlijk niet verander de in het beleid, want uit de notulen blijkt dat ze zowel als secretaresse en later als voorzitster de echte motor was in de vrouwenbeweging. Hoe ze, met haar zorgen als werkende vrouw (waarbij ze schooldirectrice werd), met een flink groeiend gezin, zowel als militante, monitrice, lesgeef- ster in de kindervakanties en voorzitster van de S.V.V.-federatie sinds 1968 het heeft kunnen bolwerken, lijkt ons een onmenselijke taak. Ze kon deze taak zeker slechts aan door het idealisme dat haar bezielde en dank zij de steun en begrip van haar hele gezin dat haar in lange perioden heeft bijgestaan. Spijtig werd de inzet van haar kinderen soms niet in dank aan vaard door de partij... met de gevolgen vandien. Julia bleef niettegenstaande bepaalde tegenkantingen geloven in haar taak en plaatste zich aldus boven GERAARDSBERGEN Vrijdag 29 mei werd in het Hospitaal De Gelas Victor, als oudste inwoner van Ge raardsbergen, in de bloempjes gezet. Victorken is geboren op 9 mei 1880 en werd verleden jaar als honderdjarige gehuldigd. In aanwezigheid van de O.C.M.W.-leden Richard Rosier, An- dré Hoogstoel, Denis Van Trimpont en Deglas Ghislain, werden samen met de eeuweling nog vijf inwoners van het Hospitaal gevierd die in de meimaand verjaren: De Boe Irma (geb. 1.5.90), De Lauw Anna (geb. 12.5.98), De Nut te Maria (geb. 22.5.97), Marginet Celi- na (geb. 31.5.92) en Pilaeten Thefiel Geboorten Bruyneel Rita, d.v. Johny en van David Conny, Bokerstraat 5, Geraardsbergen. Van Cauwenberg Natascha, d.v. Johny en van De Prijck Annie, Heirweg 25, Idegem. SeVenoy Isabelle. d.v. Gary en van Haegeman Brigitte, Pijlekaartstraat 57, Schendelbeke. Pletinckx Marijke, d.v. Luc en van Limbourg Marguereta, Trapstraat 81, Viane. Faut Iwan, z.v. Roger en van De Craim Rita, Losweg 20, Geraardsbergen. Turrekens Melissa, d.v. Christian en 75. OW F 5.0WF 1.0WF 81.5WF Scherpschutter persoonlijke geschillen. Dit laatste stelt haar samen met al haar andere verdiensten als voorbeeld voor allen die zich in een of andere bestuursfunctie geroepen voelen. In het bijzonder jonge militanten, in alle takken van onze beweging, zouden er nut bij halen zich te verdiepen in het verleden om er de lessen voor de toe komst uit te halen. Dit is een leidmotief dat ze ons geleerd heeft. Een van deze lessen vinden we terug in het militante leven van Julia Bauwens: alleen de taken aannemen die ge aan kunt en waarvoor ge U dan volledig inzet. Dat we dergelijke dingen kunnen zeggen in aanwezigheid van onze uittre dende voorzitster, meer nog met de diepste wens dat wij haar nog lange jaren als raadgeefster in ons midden zullen mogen ontvangen, stemt ons met vreugde. Julia, dank voor wat U in de S.V.V. en de S.V.B. hebt gedaan. Het aantredend bestuur en alle aanwezigen hier in de zaal beloven U dat zij de vruchten van uw werk niet zullen laten verloren gaan en zouden U dan ook gaarne de titel van erevoorzitster van de S.V.V. en S.V.B. opdragen. (geb. 27.5.95). Het werd in het Hospitaal een gezellig feest, met heerlijke tractaties van lekke re taart, een glaasje schuimwijn, een druppel en een sigaar voor de mannen, dit alles bij het besluisteren van mooie accordeondeuntjes uit «de tijd van toen»... Een welgemeend «proficiat» voor de sociale werkster Olivia en de ergothera peut Luc met helpster Marita, alsook voor de verpleegkundigen van dienst, die voor een perfecte organisatie zorgden. RR van Van Damme Ann, Waaienberg 39, Geraardsbergen. Huwelijken Syroit Eddy en Van den Abeele Carine, Bokerstraat 5, Geraardsbergen. Appartement te Bredene: meubels, kookgerief, frigo, bad-slaping 6 perso nen. 7.500 fr. per 14 dagen alles inbe grepen. Tel. 054/41.12.31.

Voor Allen | 1981 | | pagina 8