LANG LEVE HET RODE VALKEN-TROMMELKORPS Chanson. nans radlof f AALST VRIJETIJDSBEURS LOKT MASSA KIJKEND IN DE GLAZEN BOL HOPPRIJSKAMP DER STAD AALST Wandeling in de Bunt te Hamme (Dendermonde) Standpunt Aalst VOGELMARKT WORDT NIEUW LEVEN INGEBLAZEN wflit&wrrf rÜPI èt CSC DE RANK SPORT VOOR ALLEN CSC DE RANK AALST richt in maandag 5 oktober 1981 om 20 u. PANEELGESPREK MET WILLY VERNIMMEN «DE E.E.G. EN DE LANDBOUWPOLITIEK» Trouwzaal Stadhuis Aalst BRECHT - Chansonavond Kaarten te verkrijgen bij C.S.C. Aalst, Houtmarkt 1 rekeningnummer 870-0001030-26 van C.S.C. Vormings werk. «Voor Allen» - 25 september 1981 - 3 AALST - Onder een belangstelling van ca 600 personen werd vrijdaga vond in de Aalsterse Keizershallen de derde week voor vrijetijdsbeste ding geopend. Een tentoonstelling die zesduizend vierkante meter op pervlakte bestrijkt en als een voor beeld kan gelden voor wat in Vlaanderen op dat vlak te beleven valt. Het geheel geeft een fraaie aanblik te zien met stands van na tionale en plaatselijke vrijetijds- groeperingen, spitsvondige attrak- ties en dure verzamelingen. Een beurs met leefmilieu, kuituur, ont spanning, sport en retro-modes als raakvlakken. Er worden op tien dagen zowat twintigduizend bezoekers ver wacht. Op de opening zegde sche pen E. Monsieur dat vrijetijdsbe steding in zijn oorspronkelijke vorm belangrijk is voor de mense lijke kreativiteit en een stimulans is tot zelfbewustwording. Hij waar schuwde voor al te commerciële en politieke beïnvloeding van de vrije tijd, die in de toekomst een nog grotere invloed zal uitoefenen op de samenleving. De problemen die dat met zich brengt dienen op intelligente wijze behandeld te worden, aldus Mon sieur. Voorzitter Van Impe, van het ste delijk vrijetijdskomitee, stelde de vraag naar de grens van de mense lijke kreatieve mogelijkheden. «Vrije tijd is een fenomeen dat de mens toelaat zijn leven nog echt te beleven» zegde hij. En verder: «Het is geen eindpunt maar een uitdaging om met dezelfde energie in de toekomst nog beter te doen». «Het dynamisme en de vooruitstre vende politiek van schepen Mon sieur schatten wij zeer hoog» aldus nog Van Impe. Monsieur wees er nog op dat de beurs tot stand is gekomen vanuit de basis waarover hij zegde trots te zijn. Aan de beurs nemen 170 vrijetijds- organisaties deel en 40 individuele hobbyisten. Zo kan men er kennis maken met onderwerpen als post en sigarenbanden verzamelingen, familiekunde, zweefvliegen, dui vensport, film en foto, modelbouw, vrije radio, CB, enzoverder. De socialistische hobby-clubs heb ben gezorgd voor een erg mooie stand met prachtig handwerk en de MJA komen op een attraktieve wijze uit het geheel naarvoor. In de stand van stripverhalenverza- meiaars klub «Chick Bill» vindt men oude uitgaven van bekende legendarische strips als «De Bever- patrouille», «De Rode Ridder», «Brammetje Bram» en «Guust Fla ter». Er ligt ook nog de eerste uitgave (1946) van «Het Beest is Dood, de Wereldoorlog onder de dieren» en uitg. De Brauwer en Zonen Arnhem, een authentiek ek- semplaar dat nauwelijks is ingeke ken. Aanstaande zondag worden in de stand tekenaars uit de jaren vijftig verwacht als Karei Bidelo, Resak, Paket e.a. De Aalsterse Teater Werkgroep, ontstaan uit de wil om individuele drama- en teateraktiviteiten te bun delen, is er vertegenwoordigd met eep tentoonstelling waarin een goe de kijk wordt gegeven op de trai nings- en sociaal politieke anima ties, welke door dit kollektief aan spotprijzen worden gegeven. In het oog springend zijn verder een stand van de Vlaamse zweef- vliegtuigakademie, de koninklijke Belgische duivenliefhebbersbond en een miniatuur carrousel van Al- fons Vidts. In de stand van fotoklub Technocrome kan men op de week ends studio-opnamen maken met een model. De Werkgroep Bomen Park pre senteert er haar pas van de pers gekomen «Atlas van het Osbroek». Dit natuurgebied werd door de werkgroep volledig in kaart ge bracht en alle soorten plantengroei van het Osbroek is daarin opge nomen. In de Keizershallen zijn verder een initiatieruimte ingericht waar aller lei retro technieken worden aange leerd, een sportveld waarop de monstraties van minder bekende sporten worden getoond en een veld waarop de bol-spelers als pe- tanque kunnen worden beoefend. De week voor vrijetijdsbesteding blijft open tot zondag 27 septem ber, dagelijks van 14 tot 20 uur en op zaterdag en zondag van 10 tot 21 u. Op woensdag 30 september vanaf 9 uur, zal in de gebouwen van de «Bloemenveiling Flora S.V.», gele gen aan de Albrechtlaan voor de 36e maal, sedert het einde van de tweede wereldoorlog, de «Grote Hopprijskamp der stad Aalst» doorgaan. Deze belangrijke hopmanifestatie, die tot doel heeft de hopcultuur in het Aalsterse in de actualiteit te stellen en een bijdrage te leveren tot de veredeling van onze inlandse hop, gaat door onder de auspiciën van de stad en met medewerking van de Aalsterse Brouwerij, de Handelskamer en de bevoegde ho gere instanties. Alle hopplanters uit het gewest Aalst-Asse mogen aan deze prijs kamp deelnemen met zelf geteelde hop van de soorten: Hallertau, Saaz, Northern-Brewer, Brewers- Gold en Record. Het aantal balen is onbeperkt. Er zal een deelne mingspremie worden toegekend van 250 fr. voor de le baal, 100 fr. voor de 2e en de 3e baal en 75 fr. vanaf de 4e baal en onbeperkt. De balen mogen daags voordien ter plaatse gebracht worden vanaf 14 uur. Er is een ruime plaats voorzien voor het lossen en het laden van de hop. Aan de prijskamp zijn talrijke prij zen verbonden en bovendien zullen aan de laureaten diploma's worden uitgereikt. De prijskamp zal besloten worden met een biertraktement, aangebo den door de Hopcommissie en de Aalsterse brouwerij. Wat is twintig jaar? Het is weinig en het is veel. De knapen en meisjes die in 1961 met hun trommels en kla roenen het Volkshuis op de Molen dries deden dreunen en in zfjn oude voegen kraken zijn nu respectabele huisvaders en moeders. En velen die hen toen de eerste trommels over handigden zijn niet meer, Evarist Beeckman, Jules Van Droogen- broeck, anderen nog, of zijn met pensioen: toenmalig partijvoorzitter Vic Van der Heyden, Sylvie Petit, Stant Arijs, ondergetekende en zo- velen meer nog. Het gaat allemaal vlug. Het einde van de vijftiger jaren en het begin van de jaren '60 waren jaren van opbouw op van wederop bouw zo men wil. De roemrijke wijkclubs van weleer werden her opgericht. Naast de onvergankelij ke fanfare «Hand aan Hand» her rees een machtig arbeiderszang koor. De Rode Valken en al de proletarische cultuurgroepen werk ten gedurende maanden aan de voorbereiding van de massaspelen op de Grote Markt ter gelegenheid van mei-avond. Er ontbrak nog een trommelkorps. Eén muziekkorps was te weinig om de socialisten aan te voeren in de talrijke betogingen die in het land of in het eigen arrondissement en in Aalst zelf werden gehouden. Wij hadden tientallen trommelkorpsen zien op marcheren in de nationale betogin gen. En wij moesten er ook een hebben. Beter nog, er moesten er in verschillende afdelingen tot stand worden gebracht. Wat in Ou- degem, een gemeente vlakbij Gij- zegem mogelijk was, moest ook bij ons kunnen. Er was weinig geld. Daarom, zoals in de pionierstijd, werd een strijdpenning in «Voor Allen» geopend om trommels en klaroenen aan te kopen. Er werd beroep gedaan op de grote organi saties en op de mandatarissen om een trommel te schenken. En de le mei van het daaropvolgend jaar stapte, onder luide toejuichingen, een nieuwe strijdformatie op, het trommelkorps van de Aalsterse Ro de Valken. Paul Van de Meersche, de stille noeste werker en Eddy Monsieur die na zijn jeugdige militantenjaren schepen van de jeugd is geworden hebben hier in vorige nummers her innerd aan een aantal even ijverige en verdienstelijke kameraden die met niet aflatende geestdrift, maar ook soms met moeilijkheden, het trommelkorps op gang brachten of de wacht overnamen. Want men Vermoeid door een zittend bureau leven? Spieren een beetje verslapt? Teveel stress door uw werk? Kom ontspannen met CSC De Rank. Vanaf 1 oktober kan je met Wie gaat er mee naar Hamme een enige mooie wandeling maken? Wij verwachten U allen op de verza melplaats om 13.30 uur op de Houtmarkt te Aalst. Wij gaan met eigen vervoer. Wie mee wil of an dere wil meenemen gelieve zich vroeg genoeg in te schrijven, dan weten wij wie allemaal mee kan. De voorzitter is reeds de wandeling gaan verkennen en het is hem goed meegevallen. Mooie vijver en fau na en flora, frisse lucht en natuur lijk halfweg een lekkere verfrissing. Ook zullen wij een herberg bezoe ken waar er een merkwaardig, maar zeer oud caféspel gedaan wordt. De uitbater zal ons de nodi ge uitleg geven alsmede de naam van het spel. Dus een verrassing. Het is niet ver en kost niets. Dit alles op 17 oktober 1981. De af stand bedraagt ongeveer 6 a 7 km. Wie mocht te laat komen op de Houtmarkt, kan rechtstreeks naar de oude brug te Hamme komen, atot dan en breng ook andere vrien den mee. Het bestuur A.T.B. ons volgende sporten komen beoe fenen (niveau beginners): 1. Gymnastiek en lichaamsoefening 2. Volleybal 3. Basketbal 4. Minivoetbal Wanneer: elke donderdag tot 31 juni tussen 20 en 23 uur. Waar: Sportzaal Rijksscholen. De prijs per jaar bedraagt 300 fr. (wat neerkomt op 10 fr. per keer), douches met warm water inbe grepen. Wenst u meer inlichtingen? Bel dan naar Van Steen J., 053/77.84.16 of 02/213.72.89: werkuren. zou ongelijk hebben indien men zou denken dat alles van zelfs ging. Er waren steeds grote inspanningen voor nodig en een voortdurende vernieuwing van het ledenbestand. Ik herhaal dus hun namen niet en ik voeg er ook geen andere aan toe, want het gevaar is te groot om er te vergeten. Het trommelkorps en de Rode Valken zijn een onvergetelijk bestanddeel van hun leven geweest en heeft hen iets blijvend meegege ven, als het ware gekenmerkt. Hun enthousiasme sloeg over op de makkers van Erembodegem en Moorsel en Lede. En waar later in Lede en Erembodegem de trom mels werden opgeborgen, werden er nieuwe bovengehaald in Erpe- Mere. Bij dit twintigjarig bestaan past traditioneel een woord van dank. Ik denk echter dat allen die bij het trommelkorps betrokken zijn of ge weest zijn veeleer een woord van oprechte kameraadschap op prijs zullen stellen. Gij waart en zijt toffe vrouwen en mannen, meisjes en jongens, kortom goede kamera den. Lang leven het Rode Valken- trommelkorps. Bert Van Hoorick In 'T Land van Riem, het groen blaadje van de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, gevestigd in een gelijknamig café op de Grote Markt en opgericht en bestuurd door enkele vooraanstaanden uit de plaatselijke CVP-groep, wordt wel eens meer met zand in de ogen gestrooid van de goedgelovige lezers. Zo staat er in het laatste nummer een interview met het landbouwersgezin Keymeulen. De auteur van dit stuk, een geheimschrijver, zegt daarin dat landbouwers steeds maar moeten inleveren, iets wat ook de familie Keymeulen te beurt is gevallen want deze rechtschapen man werd twee goede weidegronden ontnomen. Er wordt resolute taal gebruikt in het artikel: Zonder die grondroof, die men aan de boeren ten allen prijzen zou moeten besparen is het opzetten van een melkveestal anders al een avontuur genoeg». Men stelt verder de vraag of er nog toekomst is voor een landbouwersgezin. Heel wat belangrijke en konkrete informatie wordt echter de lezer onthouden en ook boer Keymeulen wordt een rad voor de ogen gedraaid. De twee goede weidegronden» die hij via onteigening moet afstaan, gaan naar de (CVP-gerichte) sociale bouwmaatschappij «Veilig Wonen». Deze maatschappij gaat in de omgeving Ten BergISteenland een nieuwe woonwijk bouwen en daarvoor diende boer Keymeulen, die zich tot het laatste daartegen heeft verzet, een stuk van zijn weidegrond af te staan. Dit laatste wordt evenwel door 'tLand van Riem voor de lezer verborgen gehouden. Het bouwen van de woonwijk is zo goed als rond en het is bijna ongelooflijk dat de CVP-vooraanstaanden van genoemd lokaal daar niet op de hoogte zouden van zijn. Een bikkelharde vaststelling. Het botert al lang niet meer in de hoogste organen van de CVP tussen diegenen die een vrije markteconomie, als 'T Land Van Riem, voorstaan en de sociaal demokraten waaronder een zekere KAJ welke in '79 in hun «manifest» nog openlijk stelling namen voor een «ekonomisch stelstel ten dienste van de gemeenschap». Het is zonneklaar dat de rechtervleugel het binnen de CVP voor het zeggen heeft en de arbeidersgroep steeds meer in de verdrukking wordt gejaagd. En dat laat zich ook ter plaatse gevoelen. We zijn wel even benieuwd hoe het ACV, dat in Veilig Wonen de spreekwoordelijke touwtjes in handen heeft en waarvan Edmond Nijs de voorzitter is, daarop reageert of blijft men ook daar toekijken op de oneerlijke spitsvondigheden van kernen als 'T Land Van Riem? In hetzelfde blaadje nog. In de «waarzeggersbol» van mevrouw Anita, een rubriekje waarin de leugen niet geschuwd wordt, schrijven de uitgevers dat het «feestkomitee totaal is gepolitiseerd en gedomineerd door onervaren leden». Met een paardebril op vergeet de CVP-groep hier dat er ook militanten uit hun eigen rangen in het feestkomitee zetelen. Dergelijke taal zaait weinig of geen verwarring bij de «onervaren leden», waarvan sommige sinds meer dan twintig jaar onbezoldigd zich voor de goede zaak inzetten, maar moet wel aangevoeld worden in het eigen midden van de CVP waarvan sommige leden reeds jaren hun «kat» sturen naar het komitee. Dergelijke taal kan niet anders dan slecht overkomen binnen de CVP waarvan enkele vooraanstaanden uit het Groen Kruis het blijven vertikken het op de Markt gevestigde lokaal met een bezoekje te vereren. Misschien komt dat ook eens in de «groene» bol van mevrouw Anita tot uiting. In elk geval, voor ons part hoeft er over de werking van het feestkomitee niets verborgen te worden gehouden. Wij wensen met open kaart te spelen, en de barbertjes bij hun naam te noemen. Roger D'Hondt Zowat iedereen weet dat Aalst sinds jaar en dag een vogelmarkt bezit, die doorgaat gedurende de periode van de (vroegere) wettelij ke vangstperiode. Om velerlei re denen echter zal van dit princiepe worden afgestapt. Het heeft geen zin een vogelmarkt te organiseren voor een periode van 10 weken. De grondgedachte van het geheel is reeds lang voorbij gestreefd aangezien er geen vogels meer mogen worden gevangen (uit zondering voor bevoorraders) en de periode van oktober tot novem ber dus van geen of nul waarde is geworden. Veel liefhebbers van buiten de streek hebben geen juiste of hele maal geen weet van deze periode met het gevolg dat zij naar de vogelmarkt komen wanneer deze reeds voorbij is of nog moet plaats grijpen. Dit is wel een slechte recla me voor de liefhebbers uit de streek, deze zijn verplicht indien zij vogels wensen te verkopen hetzij aankopen, zich hiervoor te ver- Het Humanistisch Vrijzinnig Vormingswerk richt in Humanistisch Verbond Aalst MAANDAG 26 OKTOBER 1981 te 20 uur in de Feestzaal van het Stadhuis - Grote Markt - Aalst plaatsen naar de grote vogelmark ten van Gent, Brussel of Antwer pen. Nu is echter bekend dat de streek van Aalst gerust een gettho van vogelliefhebbers kan worden genoemd. Vandaar dat het moge lijk moet zijn ook in Aalst een dergelijk initiatief uit de grond te stampen. Het is ook zo dat een wekelijkse vogelmarkt eventueel kan gekop peld worden aan een bloemen- en plantenmarkt wat vooral tijdens de zomermaanden de toeristische waarde enorm zou doen stijgen. De vogelmarkten zullen wekelijks doorgaan en voor handelaars niet verboden worden aangezien deze schakel niet uit de ketting van ver en aankoop kan worden wegge haald. Dit voorstel bleek onmiddellijk te worden gesteund en het werd van stadszijde met enthousiasme ont haald want daar was men op zoek naar initiatieven die de stad publici tair meer waarde konden geven. De verenigingen deden daarenbo ven de toezegging hun eigen natio nale tijdschriften een gans jaar lang te zullen gebruiken om publiciteit rond de vogelmarkt te maken. Dit gebeurt op basis van kostendeling. De stad van haar kant zal wekelijks publiciteit maken langs het berich- tenblad. Tegenover de traditionele vogel markt zoals we ze tot nog toe hebben gekend, zijn er dus wel enkele punten gewijzigd. De vogelmarkt blijft niet langer beperkt tot 6 weken. Vanaf nu zullen de kwekers wekelijks de ge legenheid hebben hun vogels te koop of te ruilen aan te bieden en dit gedurende het ganse jaar. De vogelmarkt wordt verplaatst van de Hopmarkt naar de Hout markt, een eis van het Groenkomi- tee van de stad. Het voorstel van de verenigingen kwa plaats van de vo gelmarkt was de autovrije Grote Markt, centraal gelegen punt van de stad dat tot nu toe toch de grootste aantrekkingspool vormt. Men wilde echter dat deze manifes tatie zou doorgaan in een zoge naamd «Groen Kader». Vandaar de Houtmarkt. De Zwartkop is de stimulerende motor geweest van dit hele verhaal. Wij hopen nu echter ook dat u het niet alleen zal voort vertellen doch dat iedere liefhebber nu ook ge bruik zal maken van de aangebo den gelegenheid. Wanneer U het wil, samen met vele andere liefheb bers, dan kan Aalst een grote vo gelmarkt worden net zoals Brussel, Gent of Antwerpen. De plaatselij ke liefhebbers moeten er voor zor gen dat deze geboden kans wordt waargenomen en dat onze markt niet teloor gaat. Wij verwachten u op 3 oktober

Voor Allen | 1981 | | pagina 3