MASSALE BELANGSTELLING VOOR ALGEMENE LEDENVERGADERING DOSSIER Z.-00ST-VL. BAL MARC GALLE S.P. GR00T-AALST START VERKIEZINGSKAMPAGNE 0M 23 UUR WORDEN ONZE LIJSTTREKKERS VOORGESTELD ALLE AFDELINGEN OP POST! Vanaf de leeftijd van achttien jaar naar de stembus STOPde neutnonen EDITORIAAL AALST f^£- j 7 Walter Kerckhove voorzitter S.P.-federatie Oudenaarde-Ronse vrijdag 9 oktober 1981 43* jaargang nr. 39 Weekblad van de S.P. Vierhonderdachtennegentig partij leden, dat is ca. 25 pet van het totaal aantal leden, hebben vorige vrijdag op de algemene ledenverga dering een nieuw partijbestuur ver kozen. Het was de eerste maal sinds de fusie dat leden uit alle onderafdelingen gezamenlijk hun stemmen konden uitbrengen. Het nieuw verkozen bestuur is nu defi nitief «het bestuur van de ganse afdeling». Een drempel werd hier overschreden maar we moeten ons ervan bewust zijn dat niet alle pro blemen van voornamelijk organisa torische en praktische aard daar- De zone zuidelijk Oost-Vlaanderen omvat het bestuurlijk arrondissement Oudenaarde, evenals de kantons Geraardsbergen, Zottegem en Ninove (m.a.w. het zuiden van het arrondissement Aalst). De bevolking van het betrokken gebied heeft zich de laatste tien jaar rond 200.000 gestabili seerd. In een bijgevoegde kaart wordt de zone binnen Oost-Vlaanderen gesitueerd. Hierna wordt de sociaal-economische toestand en de recente evolutie terzake geschetst aan de hand van drie karakteristie ken, nl. het inkomensniveau, de werkloosheid en de werkgelegenheids- structuur. Telkens vindt een toetsing plaats aan vergelijkbare gegevens en coëfficiënten voor het Rijk. Een analyse op pag. 5. mee uit de weg zijn geruimd. Het nieuw verkozen partijbestuur heeft de taak de afdeling tot een geheel uit te bouwen. Er zullen wellicht nog enkele jaren nodig zijn voora leer we overtuigd zullen zijn van de stap die we nu hebben gezet. De SP-Aalst is meteen een van de eerste afdelingen binnen onze fede ratie en ook daarbuiten die de rich ting, (aangegeven door de nationa le partijleiding), zijn ingegaan van een grote partijafdeling met onder afdelingen. Ik ben ervan overtuigd dat deze stap in het verloop van de jaren vruchtbaar zal inwerken op de mentaliteit binnen onze afde ling. Telbureau Het partijbestuur had André Colin, uittredend verslaggever, aangeduid als voorzitter van het telbureau. Door de algemene vergadering werden verder aangeduid Maggy D'Hont, Stalpaert Roger, Moeren hout Theo, Cornand Henri, Van Goethem Maria, Nanette Van de Meersch, Adhemar Beck, J.P. Rin- goir, Schallaert Francois en Tailde- man Fanny, welke perfekt hun taak hebben opgeknapt. Vooraf was in de alg. verg. op voorstel van Alois Van den Bossche, federaal voorzit ter, overeengekomen dat de uitslag in alfabetische volgorde zou wor den weergegeven. Volgende leden werden verkozen: Aelbrecht Willy, Ballius Etienne, Baita Dolo res, Barrez Maurice, Bonner Cle mentine, Cabouter Jeanine, De- blieck Luc, De Bruecker Jan, De Geest Herman, De Ro Lieve, De Smedt Patrick, De Wolf Jozef, D'Hondt Roger, Dierickx Eddy, Galle Mark, Goosens Emiel, Hooghuys Edgard, Lemaitre Gus- taaf, Louis Jan, Moens Guido, Monsieur Eddie, Mortier Romain, Paelsterman Leon, Pijck Freddie, Roelandt Christianne, Roelandt Jeanine, Roelandt Philemon, Sae- rens Louis, Saeys Matthieu, Van de Meersche Paul, Van den Bossche Alois, Van der Scheuren Prosper, Van der Speeten Martin, Van der Veken Paul, Van Malderen Em mie, Van Nieuwenborgh Gra- cienne. Behalve de 36 rechtstreeks ver- kozenen werd Roelandt Jeanine in het bestuur gecoöpteerd wegens de 25 pet. regel van toepassing op de vertegenwoordiging van de vrouwen. Hulde Aan het slot van zijn uiteenzetting van de politieke toestand bracht minister Mare Galle hulde aan Jan Van der Veken die zijn voorzitter schap van de partij sinds enkele maanden niet meer kon opnemen om persoonlijke redenen. Jan Van der Veken blijft evenwel zetelen in de gemeenteraad. Onder een lang durig applaus werd hij bedacht met een ruiker bloemen hem aangebo den door de partij. Jan, sterk onder de indruk, voerde kort het woord over verleden en toekomst van de partij. De strijd zal in de toekomst nog hard worden, zegde hij, terwijl hij de leden de raad meegaf «hand in hand, één voor allen, allen voor één te strijden tegen de doorbraak van rechts». Werking van het Partijbestuur Tussen zes oktober 1978 en 29 sepiember 1981 is het uittredend partijbestuur 39 maal samengeko men, dit is een gemiddelde van éénmaal per vier weken, wat onge twijfeld een meer dan goed resul taat kan worden genoemd. Het aantal agendapunten schom melde tussen minimum vier en maximum dertien per zitting en behandelden de partijwerking in het algemeen, nationale- en ge meentelijke politiek, statuten, fe derale problemen, propaganda, werkgroepen enz... op 10 oktober 1981 in de Keizershallen - AALST Kaarten (100fr.) te verkrijgen: Telefonisch 02/230.09.09 (toestel 150) of bij overschrijving op prk 000-0450004-21 van DE GEEST Herman, met vermelding Bal Mare Galle 1981 of bij de leden van de besturen Mocht u Verhinderd zijn dan is elke bijdrage op deze rekening welkom! En terecht worden de jongeren van deze leeftijd af, tot de stembus toegelaten. De generatie hiervoor, waartoe velen onder ons behoren was een generatie die contesteerde in de familie. En nog een generatie vroeger was weinig of geen sprake van contestatie - op enkele uitzonderingen na De jeugd van vandaag is echter veel mondiger geworden en contesteert in de maatschappij, vandaar dat het logisch is dat ook men hen rekening wordt gehouden. De jeugd is inderdaad anders geworden. Moest men mij vragen enkele overheersende karakteristieken aan te wijzen dan zou ik mij beperken tot de volgende: de jongeren willen zich veelzijdiger ontwikkelen dan vroeger; de jongeren zijn veel nieuwsgieriger en kritischer; de jongeren willen zich actief met de samenlevingsopbouw bezig houden. Ze zijn inderdaad niet meer tevreden met een smalle, eenzijdi ge en beperkte ontwikkeling. In hun leven zijn ze er aan gewoon geworden steeds te veranderen. Stilstaan is voor hen iets ongewoons. Iedere beperking stoort hen. Ze zijn erop gesteld alle mogelijk heden te exploireren. Deze exploiratie heeft niet alleen betrek king op de verkenning van de buitenwereld, maar ook op hun innerlijke wereld. Zij vragen om een veelzijdigeontplooiing, omdat ze angstig zijn voor om het even welke verstarring. Hun kritische zin neemt voortdurend toe. Het komt eenvoudig hierop neer dat de jongeren steeds meer vragen gaan stellen. Levensomstandigheden, gebeurtenissen en incidenten worden niet meer als «VAnZELFSPREKEND» aanvaard. Men wil er steeds het fijne van weten. Een concreet voorbeeld is ongetwij feld het feit dat de regering is gevallen en dat, hoe zinloos het ook moge wezen, diverse politieke groepen verkiezingen eisen. Problemen als massificatie, technocratie, autoritaire struc turen en conservatisme wekken hun aandacht op. Onderwerpen als atoomoorlog, kernwapens, milieuvervui ling, overbevolking, ondervoeding en onderontwikkeling ma ken hen bezorgd. Zij revolteren tegen de hypocrisie van hen: die met de negers meevoelen, maar niet met ze omgaan; die S.O.S. - acties goedkeuren, maar hun «steak au poivre» niet dik genoeg vinden; die schreeuwen tegen de dictatuur, maar hun vakantie in dergelijke landen doorbrengen; die zich ontdaan verklaren over de conflicten in verre landen, maar hun buren niet kunnen luchten en hem om zijn nieuwe wagen benijden. Tenslotte willen zij zich echt engageren om de bestaande toestanden, die hen niet bevredigen te veranderen. Wanneer zij ageren dan inspireren zij zich niet meer aan de gedragspatro nen van ouderen, maar ze willen het anders doen. Ik zou zeggen, ze verkiezen een «experimentele» houding over de «traditionele» van de volwassenen. Concreet komt het hierop neer: de jongeren willen verder kijken dan hun neus lang is, ze houden eraan voortdurend moeilijke vragen te stellen en zij wensen de samenleving om te bouwen naar hun wensen en verlangens. Wie veel met de jongeren omgaat ervaart dat een zeer groot deel zich a-politiek gaat opstellen. Onze bedenkingen gaan over deze groep en het is niet de grootste die zich positief en waardevol gaat opstellen. Het is aan hen de anderen mede te overtuigen. En de keuze is echt niet zo groot. Ofwel gaat het in deze optiek naar een sociaal democratisch gerichte partij die in dit geval alleen de socialisti sche partij kan zijn. Ofwel gaat het naar de kapitalistische - conservatieve groep, die alleen de liberaal gerichte partij (PW) kan zijn. Wanneer we de situatie goed bekijken is er maar keuze tussen deze twee groepen. Iedereen weet toch duidelijk dat de CVP een onmogelijk samenraapsel is van beide ideologieën. De jongeren kunnen aldus niet twijfelen en zullen ontegenspre kelijk het meest progressieve verkiezen. Dat kan op acht november. Walter Kerckhove Voorzitter SP-Federatie Oudenaarde-Ronse Kedaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 te 9300 AALST Tel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 Ir. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1. 9300 Aalst Lees door pag. 3 stop de kernwapen

Voor Allen | 1981 | | pagina 1