ll.ll.ll.-kampagne start te Zottegem EXPO NINOVE afdeling ZOTTEGEM HET DWAALLICHT SOCIALISTISCHE PARTIJ DAG AAN DAG ZOTTEGEM Natuurwandeling in het Zwin CSC APPELTERRE-EICHEM Grote filmavond Vrijdag 9 oktober 1981 om 20 uur Zaal Jempi, Stationsplein te Appelterre Uitslag tombola 4de groot bal V.F.G.Z. Zottegem DE STEDELIJKE SPORTRAAD NINOVE Maandagavond 28 september ging de ll.ll.ll.-kampagne officieel van start te Zottegem. Na een verwelkoming door schepen H. De Loor werd de oprichting van een soort permanent gemeentelijk Derde Wereld-komitee bekendge maakt. Het komitee bestaat uit verenigingen die zich uitslui tend op de Derde Wereldproblematiek toeleggen. Het komitee heeft de bedoeling in de toekomst, in samenwerking met het gemeentebestuur, de ll.ll.ll.-aktie nog beter voor te bereiden om de kampagne een breder, ruimer en intensie ver karakter te geven. En tijdens de rest van het jaar de Derde Wereldproblematiek levendig te houden bij de bevol king. r S.V.V. V.F.S.G. «HET DWAALLICHT» Frans Buyans naar roman Willam Elssckot mal Romaln Do Conlnck an Dora Van dor Groen Wat is Schoonderhaeghe? Socialistische Vrouwenbond Ninove GEMEENTELIJKE PRIJS VOOR MUZIEK Gebroeders A. en E. VANDENDRIESSCHE W oubrechtergem St.-Antelinks Café Boerenleven TWEEDE DAG DERDE DAG VIERDE DAG VIJFDE DAG ZESDE DAG ZEVENDE DAG 8 - 9 oktober 1981 - «Voor Allen» Vorig jaar koos Zottegem voor het projekt 'Uitrusting voor informa tieve en alfabetisatiecentra' in Ni caragua. Dit projekt moest de erg gebrekkige infrastruktuur rond Ma nagua helpen verbeteren. Een groot deel van de informatie werd er nog mondeling doorgegeven en veel teksten werden soms met de hand op doorslagpapier geschre ven. Zo kon men natuurlijk niet verder werken. In Zottegem werd de geldinzame ling een sukses: 152.650 fr. werd rondgehaald. In gans België werd in totaal 3.784.500 fr. opgehaald voor dit projekt. Het geld diende voor de verzending van'150 stencil machines met bijbehoren, 10 palet ten papier, 600 hulsen inkt, 15.000 stencils enz. Die machines bewijzen nu reeds een effektieve hulp aan de wijk- en dorpsbewoners. Niet al leen in de streek van Managua, zoals het oorspronkelijk in de be doeling lag, maar in bijna gans Nicaragua. Men heeft namelijk meer materiaal kunnen leveren we gens het grote sukses van het pro jekt. Een kleine 200.000 fr. moet nog worden besteed. Waarschijn lijk zal die dienen ter ondersteu ning van een projekt voor de eko- nomische alfabetisatie van de Nica- raguanen. Dit jaar zal men te Zottegem de aktie in het teken stellen van Zaire. Door het N.C.O.S. (Nationaal Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking, de organisator van 11.11.11) werd een uitgebreid Zai re-dossier samengesteld. Daarrond wil men in de loop van het volgende jaar de nodige animatie organise ren om de Zaireproblematiek aan iedereen te leren kennen. Te Zotte gem wordt daar nu reeds mee van start gegaan. Daarom koos men voor het projekt 'Socio-ekonomi- sche ontwikkeling in de streek van Pugna'. De streek van Punga is zeer ver waarloosd door de Zaireese rege ring. De 80.000 100.000 inwoners zijn volledig op zichzelf aangewe zen. De bevolking heeft zich echter goed georganiseerd, voornamelijk in koöperaties. Dank zij de goede organisatie van de bevolking is er een goede voedselverdeling en een minimum aan diensten. Er is echter nood aan schoolmateriaal voor de verbetering van de kwaliteit van het onderwijs. En aan materiaal voor de verbetering van de visvangst zo dat men ook in de omliggende dorpen de voeding kan verbeteren. Tot slot van de avond werd de organisatie voor de verdeling van de enveloppes en de ophaling van de gelden geregeld. Vrijwilligers die daarvoor nog niet zijn aange sproken, maar toch willen meewer ken kunnen steeds kontakt opne men met de schepen van sociale zaken De Loor. Aangezien het projekt in het teken staat van Zaire zullen wij in latere afleveringen pogen een beeld te geven van de toestand in dit land, alsmede van het Belgische ontwik kelingsbeleid. De socialitische vooruitziende vrouwen en de gepensioneerden afdeling van Zottegem, richten 3 initiatiecursussen in op: 21 oktober 81 MACRAME 18 november 81 FILLEERWERK 16 december 81 PITRIET Deze technieken zullen worden aangeleerd in het Volkshuis, Markt, Zottegem, telkens om 19.30 uur Inlichtingen zijn te bekomen bij de bestuursleden van de beide organisaties. Iedereen is welkom!!! Op zondag 18 oktober 1981 organi seert CSC-Zottegem (in samenwer king met jongerencentrum Jan De Lichte) een natuurwandelin in het Zwin. Onder leiding van ervaren natuur- gidsen van het Centrum voor Na tuurbeschermingseducatie zullen we rondgeleid worden in dit unieke natuurreservaat. Naast de uitzon derlijke rijkdom aan vogels en planten, biedt het Zwin ook de kans op konfrontatie met de ramp zalige aftakeling van ons leefmilieu. De teervogels als olieslachtoffers zijn hiervan sprekende voorbeel den. Wij nodigen elkeen uit, die nog een beetje met een gezond leefmilieu begaan is, om deze na tuurwandeling te maken. Deze uitstap naar het Zwin vormt samen met die natuurwandelingen in het Zottegemse (op zondagna middag 1 november, woensdag voormiddag 11 november, en zon dagvoormiddag 15 november) een onderdeel van de milieucursus die in het Jongerencentrum Jan De Lichte doorgaat. Tot op heden hadden we reeds twee bijeenkomsten rond ecologie en planten In de eerstvolgende we ken krijgen we nog bijeenkomsten over! Dieren in hun leefmilieu! (dond. 15.10.81), 'Het landschap als natuurlijk gegeven' (dond. 22.10.81), 'Van natuurbescherming tot milieuzorg' (dond. 5.11.81), 'Milieu-wetgeving' (dond. 12.11.81) en 'Milieu-aktie' (dond. 19.11.81) Wie deze cursus nog wil meemaken is steeds welkom. Iede re bijeenkomst begint stipt om 19.30 uur en loopt tot 22.30 uur. De uitstappen staan open voor ie dereen. Wie meewil naar het Zwin moet dringend inschrijven. Er wordt met persoonlijk vervoer gereden. Wij vertrekken om 8.30 uur stipt aan het jeugdhuis. Inschrijven in het Jongerencentrum Jan De Lichte (Bruggenhoek 21 te 9620 Zottegem, tel: 091/60.56.88). Van den Bossche Freddy Ter vervanging Pallieterwegens techn. redenen. De opbrengst van deze filmavond komt integraal ten goede aan v.z.w. Schoonderhaeghe, het opvangcentrum voor volwassen men taal gehandicapten, dat nu ook te Pollare een tehuis heeft gepland. Schoonderhaeghe is een centrum waar zwaar mentaal gehandicapten in een vriendschappelijke familiesfeer samenleven en samen werken. Zij werken er in hun eigen tempo zonder afgejakkerd te worden zoals in veel beschuttende werkplaatsen gebeurt. De mentaal gehandicapten van Schoonderhaeghe worden niet afgezon derd maar in kontakt gebracht met de plaatselijke dorpsgemeenschap en met de bredere maatschappij. Schoonderhaeghe is niet partijgebonden. Het is een waardevol initiatief dat onze volle steun verdient. Omdat Schoonderhaeghe op een zinvolle manier mentaal gehandicapten opvangt en aan een werkelijke nood beantwoordt neemt het voortdurend uitbreiding. Zo zal een nieuw tehuis worden geopend in «de Zwarte Fles» te Pollare. Dit gaat gepaard met grote financiële inspanningen. Help die financiële lasten dragen. Dit kan door het bijwonen van de film «Pallieter». Op zondag 11 oktober 1981 te 15 uur in de feestzaal van het Volkshuis: Koffietafel. Jeannine Heymans Met inleiding door de heer An- dré Stevens in Galerij «De Koe poort» te Ninove op vrijdag 9 oktober 1981 om 20 uur of tot een vererend bezoek aan de ga lerij. Vrij toegankelijk op zater dagen 10, 17 en 24 oktober van 15 tot 20 uur en zondagen 11, 18 en 25 oktober 1981 van 14 tot 20 Tengevolge van de huidige benarde politieke en economische toestand die geleid heeft tot vervroegde parlementsontbinding, vragen w(j U om massaal aanwezig te z(jn op onze algemene ledenvergadering. Deze gaat door op vrijdag 9 oktober 1981 in de Germinal, om 19.30 uur, op de markt te Herzele. De toestand is te ernstig, het is dan ook de fundamentele plicht van ieder partijlid om aanwezig te z|jn Frans UYTENDAELE Daniël VAN TVELD Voorzitter Secretaris De inrichters van deze tentoonstelling mochten ook het bezoek ontvangen van schepenen Lefèvre J. en Van(Hende S. lste prijs 412 2de prijs 203 3de prijs 99 4de prijs is reeds uitgekomen 5de prijs 594. S.P. en S.V.V. Woubrechtegem (Hersele) organiseerde op 26 en 27 september voor de eerste maal een hobby- en vrijetijdstentoonstelling. Het werd een daverend succes, zo wel de tentoongestelde werken als het prachtig kinderoptreden. Langs deze weg dankt het bestuur p.t. Frans Uytendaele van harte voor de openingsrede en zijn spontane medewerking. Gedurende de 2 daagse tentoon stelling kon iedereen oyk genieten van een geurig kopje koffie met verse wafels, waar er dan ook har telijk gesmuld werd. Zoals genoegzaam bekend werd in het jaar 1978 gestart met de inrich ting van een cyclus van Gemeente lijke Prijzen, afwisselend gewijd aan Schilderkunst, Literatuur, Beeldhouwkunst en Muziek. Voor het jaar 1981 wordt de organi satie van een Gemeentelijke Prijs voor Muziek in het vooruitzicht gesteld. De organisatie berust zoals voorheen bij de leden van een Or ganiserend Comité, onder leiding van de heer Stalpaert, Schepen van Cultuur. De Prijs voor Muziek wordt begif tigd met 25.000 fr., en draagt de naam: «Prijs Gebroeders André en Admond Vandendriessche». De voornaamste deelnemingsvoor- waarden zijn de volgende: minstens 18 jaar oud zijn op 1 oktober 1981. in Zottegem wonen of er gebo ren zijn. De inzending zelf moet bestaan uit een werk van eigen compositie met een maximumduur van twintig mi nuten. De inzender mag, onder dezelfde voorwaarden maximum 3 dergelijke werken insturen, hierbij geldt de beperking in duur voor elk werk afzonderlijk. Bovendien mag de inzender zijn inzending ofwel komen voorspelen, eventueel laten voorspelen aan de jury, ofwel mag hij zijn inzending vergezeld laten gaan van een opna me. Er dient duidelijk gesteld dat deze bepaling geen enkele verplich ting inhoudt. Inschrijvingen worden verwacht te gen' 10.11.81, de werken zelf moe ten uiterlijk op 1 december 1981 worden ingeleverd. Aanvullende inlichtingen kan men steeds verkrijgen op de Dienst Cul tuur, Nijverheidsstraat 12, 9620 Zottegem, telefoon 091/60.27.12 Wielertoeristenclub «De Boe- rentrappers» richt in op zater dag 24.10.81 vanaf 19 u en zon dag 25.10.81 vanaf llu30 Grote Pensenkermis. Prijs 80 fr. Brengt ter kennis dat de voetbal competitie 1981-1982 binnenkort opnieuw van start gaat. Geïnteresseerde clubs kunnen hun kandidatuur stellen aan het Sport- secretariaat - Stedelijke Sporthal - Parklaan 15 - 9400 Ninove. Ten laatste op 26 oktober 1981. Elke club dient een volledige spe lerslijst (naam - voornaam - adres - geboortedatum) binnen te sturen en dienen ook over een speelveld te beschikken. Namens de Sportraad ANDRE STEVENS Schepen van sport De tentoonstelling over de Ninoofse arbeidersbeweging neemt stilaan vorm aan. De kameraden Robert Evenepoel en Emiel Mattens hebben de taak op zich genomen om in de archieven van muziekkorps en toneelkring te duiken. Voorzitter van de SP-Ninove-Centrum Etienne Schoup loopt met de idee rond om een «Rode Valken-kamp» te reconstrueren in mineatuur. Alleen heeft hij problemen met het vinden van figuurtjes (10 tot 12 cm hoog) om in het kamp te plaatsen. Heeft iemand een suggestie? Penningmeester Etienne De Ville bezocht reeds heel wat oudere militan ten om hen aan te zetten eens op zoek te gaan naar oude foto's, affiches, vlaggen, verkiezingspropaganda en dergelijke dingen meer. Bij de mee sten, en wij begrijpen dat volledig, is toch wel de vrees aanwezig om al die «precieuze» dingen uit handen te geven. Kameraden, aarzel niet, wij beloven u zorg te dragen voor uw zaken. Weet dat u ons enorm helpt om van onze tentoonstelling een enige gebeurtenis te maken. De brochure, waarvoor de kdn. Jean-Luc Francjet en Chris Van Coppenolle zelfs reeds in Gent (AMSAB en RUG) vertoefden, hieraan gewijd zal een blijvende herinnering zijn voor latere generaties. Indien sommige mensen nog niet persoonlijk werden aangesproken, zouden wij hen willen vragen om zelf kontakt te nemen met voormelde kameraden of verder nog met Luc De Pauw, Lena Stevens, Georges De Ville (die zelf ook interessant materiaal heeft), Hedwig D'Haeseleer of ondergetekende. Waar wij onder meer nog naar zoeken zijn verkiezingsuitslagen en verder willen we ook spoedig bij oudere partij militanten intervieuws komen afnemen. Afgesproken? Tijdens het week-end dat voor de deur staat zullen sommige mensen zich «in vieren moeten kappen» zoals men dat in Ninove zegt. Er staat namelijk weer heel wat op de agenda: Morgen zaterdag 10 oktober zijn we reeds aan de vijfde Uitgave toe van het bal van Mare Galle te Aalst. In de gegeven omstandigheden wordt dit weliswaar een «thermometer» voor de gezondheidstoestand van onze partij in het arrondissement. Wij hopen fervent dat een dokter best kan gemist worden. Ook nog morgen: viering van 10 jaar Vuile Mong te Zomergem. Het Ninoofs Progressief Front nodigt alle belangstellenden en sympathisanten uit om samen de verplaatsing te doen. Vertrek aan het Savooiplein om 14 uur. En verder dit nog, doch niet het minst: de officiële plechtigheden rond de viering van «100 jaar Rijksonderwijs Ninove». Insiders zullen u kunnen verklappen dat mensen, die een «maxi-pakket» aan uitnodigingen kregen voor alle activiteiten, een heel week-end in de Dreefstraat 31 mogen gaan doorbrengen: vrijdag 9 oktober: om 18.30 u. receptie op het stadhuis en om 19.30 u. vernissage van de «Tentoonstelling Beeldende Kunsten» met werken van leraars, oud leraars en leerlingen; zaterdag 10 oktober: om 10 u. academische zitting in aanwezig van de Minister van Nationale Opvoeding, de kd. Willy Calewaert, met nadien receptie; om 14 u. wordt aangezeten aan het banket. zondag 11 oktober: Knal rendez-vous met oud-leerlingen en oud-leeraars (vanaf 10 u. reeds, met later op de dag barbecue en praatcafé). Indien daar tussendoor nog een paar «etentjes» bijkomen van sympathieke verenigingen, dan moeten maag en lever wel definitief in de vernieling. Maar dat hebben we voor ons officieel onderwijs uitermate over! Van zaterdag 24 tot donderdag 29 oktober moet u alvast een uur vrijmaken om in het buurthuis van Pollare de tentoonstelling te bezoeken over «Het Bos in Vlaanderen». Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door het Bestuur van Waters en Bossen en als gastorganisaties fungeren de CSC-afdelingen Ninove en Pollare. Behalve op zondag (van 10 u. tot 20 u.) zal het buurthuis op de andere dagen open zijn van 13 u. tot 20 u. Verder worden er gedurende het week-end van 24 en 25 oktober wandelingen georganiseerd in het Neigembos en in de Dendervallei, onder begeleiding van bevoegde natuurgidsen. Meer informatie in een volgende «Dag aan Dag». Géén kernwapens, niet in België, niet in Europa! Pershing II, Cruise, Neutronenbom: neen! Afbouw SS-20! Afbouw van de bestaande kernwapens! Kernvrije zone in Europa! Zelfstandige en actieve vredespolitiek van België! 'Dit is het platform voor de Nationale Betoging van zondag 25 oktober te Brussel. Verzameling op het Rogierplein om 14 uur. De SP, CSC, Jongsocialisten, Socialistisch Jeugdverbond, Vermeylen fonds... nemen als nationale organisaties aan de betoging deel. Ook onze afdeling zal op het appèl zijn. In een volgende uitgave hopen we u de praktische schikkingen voor Ninove mede te delen. Ik grabbelde even in mijn ideeënmap voor «Dag aan Dag» en haalde daar helemaal achteraan nog een bundel documentatie uit over «Het Jaar van de Volkssporten». Deze bundel nam ik mee van een persconferentie op 8 juli 11. te Bokrijk, waar Staatssekretaris De Backer de officiële start gaf van de campagne rond dit «Jaar» en waar ik beroepshalve aanwezig was. Met de rest van de genodigden heb ik me daar toen, onder een stralende zomerzon, aan het «volkssporten» begeven in Pdisciplines» of «specialitei ten» zoals: het struifvogelspel, het tonspel, het pierbollen, sjoelbakken, beugelen (een zeer plezant Limburgs bolspel), troumadam (een soort mikbolling), toptafel, schuiftafel, en dergelijke dingen meer. Het is zo dat voor een aantal van deze sporten door BLOSO een sportkoffer werd samengesteld die door verenigingen of gemeentebesturen kan geleend worden. Er is verder een tentoonstelling beschikbaar en men kan ook beroep doen op animatoren. Misschien zit hier een idee in voor onze schepen van de sport om bvb. eens «een week van de volkssporten» te organiseren in Ninove. Tenslotte worden ook bij ons deze sporten nog ruim beoefend: vogelpik, bakschieten, bollen, kaatsen, boogschieten... Of zit hier iets in voor organisatoren van jaarmarkten, Sint-Pietersfeesten of andere Artistenforen? Ik ben graag bereid tot meer informatie. En laten we nu toch nog eens de activiteiten van onze eigen organisaties in het daglicht brengen: op vrijdag 9 oktober organiseert de CSC-afdeling van Appelterre- Eichem een filmavond in zaal Jempi, Stationsplein. Op het programma: «PALLIETER» van Roland Verhavert: op zondag 11 oktober vergadert het socio-kultureel centrum van de SW met al zijn leden in het Volkshuis te Ninove om 15 u. en op maandag 12 oktober zijn onze socialistische gepensioneerden op uitstap naar het Haspengouwse. Veel sukses voor al deze activiteiten! Urbain VERCKENS

Voor Allen | 1981 | | pagina 8