WEEKBLAD VLAAMS SP-lijsten samengesteld, eendrachtig naar de verkiezingen MASSALE BELANGSTELLING ANTI-ATOOM BEWEGING DENDERSTREEK 8 NOVEMBER: EEN PAAR BEDENKINGEN NATIONAAL CONGRES De S.P. opent haar kiesfonds EDITORIAAL I, SP/CSC Federatie Aalst VERKIEZINGSMEETINGS MET DE KANDIDATEN EN WIM DE CRAENE 22/10: Ninove (Volkshuis) 30/10: Denderleeuw (Achturenhuis 05/11: Aalst (FFR) 00/11: Geraardsbergen (Volkshuis) CORRESPONDENTEN OPGELET!!! Senaat REUZE SUKSES BBBk j Ijl Tijdens een druk bijge woond federaal kongres op donderdag 8 oktober in he Volkshuis te Aalst, werden door afgevaardig den van alle (grote) SP- afdelingen de lijsten voor kamer en senaat goedge keurd. Door het federaal secretariaat waren model- lijsten ontworpen welke door de kongresleden op een bespreekbare wijze werden aangevuld of gea mendeerd waar nodig. De vergadering verliep in een buitengewoon kameraad schappelijke sfeer. Isber 1. Gallt 2. De Zottege 3. Va» 4. De bodegem 5. Van Hende Sei Lievens-Houtem 6. Ninove 1. Van Der Niepen Denderleeuw 2. O.-R, 3. Hooghuys-Ri Christiane, H M kerke 4. O.-R »ul, In onze streek is de be langstelling voor de natio nale anti-atoommanifesta tie te Brussel bijzonder groot. In tal van gemee nten worden in de komen de dagen filmavonden en aktiesgeorganiseerd die tot doel hebben de publie ke opinie voor de manifes tatie te sensibiliseren. Te gelijkertijd zijn het alle maal manifestaties gericht tegen de nucleaire bewa peningswedloop. Een overzicht van de akti- viteiten. Haaltert Bus en trein wSÊÊm.?- WÊÊM v J mt- li m door Chris Vancoppenolle secretaris SP-federatie Aalst zondag 18 oktober 1981 om 10 uur in De Singel Desguinlei 25 te 2000 Antwerpen Toespraken door Man: Galle, Paul Van Der Niepen en Willy Vernimmen Door de CVP 8n al wal «rechts» is, worden vervroegde verkiezingen oogedrongon. In tijden van diepgaande krisls proberen alle konservatle- ve krachten (zowel politieke als patronale) de handen in elkaar te slaan om de lasten van de krisls uitsluitend door de gemeenschap te doen dragen. Een sterke Socialistische Partij Is absoluut noodzakelijk om de reaktlonalre plannen te proberen af te remmen! De Socialistische Partij Is hiervoor Inderdaad de énige doeltreffende waarborg. Help mede om de Socialistische Partij versterkt uit de kiesstrijd le laten komen. Dit kunt U, onder meer, door ook uw bijdrage te storten In het kiesfonds. Uw milde gift kan gestort worden op rekeningnummer 000-0525448-96 van de SP-federatle Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst. De lijst van de schenkers zal verschijnen In «Voor Allen». De S.P. rekent op U, zoals U op de Socialistische Partij kunt rekenen. Bij voorbaat hartelijk dank! Om technische moeilijkheden in de drukkerij te vermijden zien we ons verplicht de kopij vroeger in de drukkerij te bezorgen. Gelieve daarom in de toekomst uw teksten uiterlijk tegen dinsdagmiddag binnen te leveren op het secretariaat, Houtmarkt 1, 9300 Aalst. De teksten die later toekomen verschijnen dan in een volgend nummer. LLEi Vrijdag 16 oktober 1981 43' jaargang nr. 40 Weekblad van de S.P. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 te 9300 AALST Tel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt I, 9300 Aalst gfc«% Voor onze kopmannen, op de ka- merlijst Minister Mare Galle, en Paul Van der Niepen die de senaat- lijst aanvoert, was er een instem mend applaus. Daarover kon trou wens niet de minste diskussie be staan zo werd door de kongresgan- gers aangevoeld. De bespreking van de overige plaatsen op de nationale lijsten werden afgehandeld zonder veel spanningen. Voor de tweede plaats op de ka- merlijst hadden zowel de afdelin gen Zottegem als Ninove een kan didaat. Na stemming werd Herman De Loor, vakbondssekretaris en schepen in Zottegem, verkozen op de tweede plaats en werd Urbain Verekens, gemeenteraadslid te Ni nove, aangeduid als lijstduwer. De derde plaats werd toebedeeld aan de afdeling Geraardsbergen die Roger Van Lieferinge als hun kan didaat hebben aangewezen. De vierde plaats gaat naar Robert De Leu van de afdeling Haaltert terwijl Serge Van Hende uit Herzele de lijst volledig maakt op de vijfde plaats. Op de lijst van de plaatsvervangers voor de kamer trekt Eddie Mon sieur uit Aalst de kop. Hij is vak bondssekretaris en schepen in die gemeente. De tweede plaats wordt ingenomen door Dirk Van Der Maelen namens Geraardsbergen terwijl Georges Couck derde staat voor Denderleeuw. Julien Cousent uit Appelterre, Walter Vanderswaelman uit Sint- Lievens-Houtem en Jacqueline Van Delsen uit Burst nemen de vierde, vijfde en respektievelijk de lijstduwersplaats in. Het kongres keurde deze lijsten met eenparig heid goed. De senaatslijst, die gezamenlijk met de federatie Oudenaarde en Ronse wordt opgesteld, wordt aan gevoerd door Paul Van Der Nie pen. Paul verlaat dus zijn tweede plaats op de kamerlijst die hij bij vorige verkiezingen bezette en Wil ly Vernimmen, die de senaatslijst aanvoerde, maar die in het Euro pees parlement zetelt, wenste beide funkties niet langer te kumuleren. De tweede plaats op de senaatslijst komt normaliter toe aan Ronse- Oudenaarde maar bij het ter perse gaan was over de persoon die deze plaats zal bezetten nog geen uit sluitsel, evenmin voor de lijstdu wersplaats. Derde op de senaats lijst wordt dan wel Christiane Roe- landt uit Nieuwerkerken, voorge dragen door de afdeling Aalst. Over de volgorde van de plaatsver vangers op deze lijst was gistera vond pas een beslissend federaal kongres in Denderleeuw. In Ronse- Oudenaarde was er evenmin een globaal akkoord over wie en waar op de lijsten zou fungeren. Ander zijds waren er daaromtrent ook geen onoplosbare moeilijkheden, integendeel. Het is wel duidelijk dat de zeer korte tijdspanne tussen het aankon digen van de verkiezingen de dag waarop de lijsten moeten worden neergelegd van die aard zijn dat alle politieke partijen in een mum van tijd hun lijsten moeten samen stellen. Een volledig demokratische werkwijze wordt daardoor prak tisch uitgesloten, al bleek op het federaal kongres te Aalst dat er meer partijgenoten aanwezig waren dan op een voorgaande verkie- zingskongres. Voor wat de provincielijsten be treft, die worden uiteraard door de kantonale vergaderingen samen gesteld. Enkele details willen wij Het beste onvergetelijk noemden de aanwezigen het bal van de SP Aalst en Mare Galle dat circa 3.000 man of meer naar de Keizershallen lokte. Dit reuzesukses laat het beste verhopen voor de verkiezin gen en het was dan ook een glunderende minister Mare Galle die aan de ingang de massa begroette. Op de foto samen met Paul Van Der Niepen, die beiden door fed. voorzitter A. Van den Bossche aan het publiek werden voorgesteld als lijst trekkers voor kamer en senaat. onze lezers in dit overzicht niet onthouden. In het kanton Aalst neemt Alois Van Den Bossche de eerste plaats niet meer op, wat meteen betekent dat ook het SP-fraktievoorzitter- schap in de provincieraad vrijkomt. Lees door pag. 4 Morgen organiseert het Aalsters komitee een perskonferentie waar na op de Grote Markt een ludieke aktie zal worden gehouden omtrent het uiteindelijke doel van de anti- kernraketten-beweging. Met muziek, pamfletten en info- stands wil men de marktgangers aanspreken. In de namiddag wordt er een fietseling ingericht waarvoor iedereen zowat wordt verwacht. De tocht wordt georganiseerd omdat «echte veiligheid niet gebaat is met vernietigingswapens» en «omdat er anderzijds geen geld zou zijn voor echte veiligheid in het verkeer» aldus het aktiekomitee. Men wil vooral de aandacht trekken op meer veiligheid in het verkeer voor zwakke weggebruikers zoals voet gangers, ouders met kinderwagens, rolstoelpatiënten, gehandicapten enz. De fietseling start om 14 uur op het Begijnhof en eindigt om streeks 17 uur op de Grote Markt. Vanaf dit weekend worden in Hak, Sint-Martensplein 2 te Aalst, kin dertekeningen tentoongesteld om trent dit onderwerp. Op zaterdag 24 oktober wordt in Hak een «nacht van de kernmerries» georga niseerd. Vanaf 20 uur zullen door lopend films, videobeelden en dia montages worden vertoond die het «kern»-probleem scherp stellen. Materiaal wordt geput uit de we- reldmediateek van Pax Christi, BRT-panorama, NOS, het Belgisch ministerie van landsverdediging enz. De dag van de betoging zelf wordt er 's avonds in de stads schouwburg een filmvertoning georganiseerd van «The War Ga me», waarvoor de Medische Werk groep tegen Atoomoorlog instaat in samenwerking met diverse vereni gingen. In Haaltert wordt door het plaat selijk komitee een «aktie-week- end» georganiseerd op 16 en 17 oktober in het kultureel centrum Warande. Zaterdagnamiddag is er een optocht door de gemeente ge volgd door een animatie- en infor matiebijeenkomst in het centrum. Daar zal teatergroep Kopspel met het stuk «De Paddestoel» optreden terwijl een spreker van het Vaka de anti-atoombeweging zal uitleggen. Uit alle uithoeken van de streek vertrekken bussen naar de nationa le betoging te Brussel. In Erpe- Mere legt wereldwinkel De Tingel een bus in, in Lede organiseert jeugdklub De Schaar het vervoer. In Haaltert vertrekt er om 13 uur een bus op het dorp. Men kan inschrijven voor vijftig frank in De Spin of bij de verenigingen die bij het komitee zijn aangesloten. In Aalstroept de SP op om te verzamelen aan het station waar om 13u09 de trein wordt genomen naar Brussel-Noord. Het ticket kost 82 fr. Tal van andere vereni gingen uit Aalst volgen dezelfde werkwijze. Vanuit de Mikis Klub vertrekt om 12u45 een bus waar voor honderd frank dient te worden betaald. Ook in Denderleeuw wordt opge roepen om met de trein te gaan. Men komt daar samen op het Sta tionsplein te 13ul0. Men kan voor af inschrijven in jeugdklub 't Jam- meken of in het Achturenhuis. Ook in Ninove wordt opgeroepen het «openbaar vervoer» te gebruiken en daar wordt verzamelen geblazen in het Volkshuis om 12u30. De BBTK gewest Aalst roept zijn leden en militanten op massaal deel te nemen aan de betoging. Men organiseert een autocardienst die om 12u30 aan het lokaal Germinal op de Markt te Herzele vertrekt en vervolgens de Volkshuizen van Zottegem (Markt 12u40), Ge raardsbergen (Markt 13 u.), Nino ve (Geraardsbergsestraat 13ul5) en tenslotte Aalst (Houtmarkt 13u30) aandoet. Men betaalt 80 fr. per persoon. Roger D'HONDT De Engelse dramaturg William Shakespeare heeft zijn beroemde figuur Hamlet in een stuk dat dezelfde naam draagt ooit eens laten uitroepen: «Something's rotten in the state of Denmark!». Daaraan ziet men dat er in feite niets nieuws is onder de zon. Ook vandaag hoort men in ons land overal verkondigen dat de politiek een rotte zaak is geworden. Men zou het voor minder zeggen dan voor de manier waarop door de schuld van de CVP (en ook wel van de Waalse socialisten) België eens te meer opgescheept zit met een regeringskrisis en met verkiezingen die de bestaande problemen wellicht zelfs niet kunnen oplossen. Of misschien wel drastisch, maar dan zeker ten koste van de kleine man, indien er inderdaad reeds vanaf nu een rooms-blauwe coalitie in de maak is. Daar zit de rottigheid. En daarom hebben we de plicht ons erom te bekommeren omdat we er allen rechtstreeks bij betrokken zijn. We zullen echter niet zover gaan te denken dat onze" lezers nog niet overtuigd zijn van de noodzaak om in de huidige omstandigheden hun stem uit te brengen op de socialistische lijst. Daarenboven moeten we, en daar drukken we op, de anderen (de arbeiders en bedienden die nog traditioneel voor de CVP en zelfs voor de PW stemmen U weet wel: de belofte van minder belastingen te moeten betalen de vlottende massa, de politiek onmondigen) overtuigen dat alleen de SP borg kan staan voor het halt toeroepen aan de reactionaire kliek en voor het behoud van de sociale verworvenheden waar generaties lang werd voor gestreden. Deze kiesstrijd zal dan ook volledig in het teken staan van de overtuiging, met de nadruk op het programma, sober maar efficiënt en zonder de barnum-reklame en de talloze gadgets en wegwerpprullen waarvan de andere partijen dankzij de financiële «hoorn des overvloeds» zelfs in deze krisistijd frekwent gebruik zullen maken. Is er voor deze lieden wel een crisis? 8 november zal veel uitwijzen, maar de SP heeft vertrouwen en het (nog steeds) gezond voordeel van de Belgische kiezer. Waar dit congres een demonstratief karakter heeft, worden de verantwoordelijken van onze afdelingen en onderafdelin gen uitgenodigd tot het bijwonen ervan N.B.: Het Concert- en Theatergebouw De Singel is gelegen op de hoek Desguinlei en Jan Van Rijswijcklaan vlak naast de autostrade. BH 'xKiVaVlwDWASy

Voor Allen | 1981 | | pagina 1