ff PENSIOENEN EN SOCIALE VERGOEDINGEN IETS HOGER VANAF 1 NOVEMBER EENSGEZINDE SAMENWERKING KAN NIET ANDERS DAN LEIDEN NAAR VERKIEZINGSOVERWINNING 0 Zuiniger verkiezingen Vlaamse socialisten SP/CSC Federatie Aalst m EDITORIAAL VERKIEZINGSMEETING MET DE KANDIDATEN EN WIM DE CRAENE OM 20 UUR IN: 6/11: Beraardsbergen (Stadsschouwburg - Steenstraat) In aanwezigheid van KAREL VAN MIERT CORRESPONDENTEN: AANDACHT OPROEP AAN MIJN KIEZERS Wegens woensdag 11 november dienen alle teksten ten laatste maandag tegen 15.00 uur in ons bezit te zijn. De redaktie Voor Allen. Onze partij kan terugblik ken op een waardevolle maar vooral eensgezind ge voerde verkiezingscampag ne binnen ons arrondisse ment. Waar de socialisti sche kandidaten ook op daagden, telkens werden ze met kameraadschap ontvangen. In Aalst is er haast geen straat meer of er hangt een affiche voor een raam, er werden ca. 240 verkie zingsborden geplaatst en in en om de stad rijden bestendig drie tot vier radio-wagens. In Denderleeuw werd de verkiezingsmeeting van vo rige week een ware overompeling terwijl de afdeling Herzele niet minder succes boekte met haar meeting. De afgelopen weken wa ren onze lijsttrekkers dag aan dag op de baan. In Ninove en Haaltert werden deze week de markten be zocht en voor vanavond wordt het orgelpunt, in aanwezigheid van Ka- rel Van Miert, gezet achter de cam pagne op de meeting in Geraards- bergen. Verder waren er twee extra edities van ons weekblad, de talrij ke initiatieven van kleine afdelin gen en uiteindelijk de individuele inzet van heel wat militanten en U hebt maar een schepje van de om vangrijke campagne. Te veel om allemaal op te sommen. Met een eerder beperkt budget kwam deze campagne tot stand en vooral goed uit de verf. Dit kon gebeuren dank zij een efficiente coördinatie van de vele initiatieven. Het spreekwoord: «vele kleintjes maken een groot» is hier van toe passing. Het wordt nu duimen voor de uitslag van zondag. Enkele dagen voor het einde van deze bijzonder korte verkiezings campagne durft niemand zich nog aan een min of meer betrouwbare voorspelling te wagen. Waar voor namelijk de PW via haar pers de voorbije weken ruchtbaarheid gaf aan enqueates, die voor de rege ringspartijen slecht uitvielen, maar de liberalen in een gunstig daglicht plaatsten zwijgt men nu in alle talen. De vier weken die achter ons liggen hebben trouwens aan het licht gebracht dat de onzekerheid over de uitslag voornamelijk in de konservatieve middens is gegroeid. De betoging tegen de kernwapens en de uitlatingen van sommige ACV kringen zijn daar niet vreemd aan. Tweehonderdduizend beto gers en nog veel meer sympatisan- ten van de anti-kern beweging kan men niet zomaar naast zich neer leggen. Op een verkiezingsmeeting, vorige week te Brugge, werd CVP voorzit ter Leo Tindemans uitgejouwd om zijn houding tegenover de bewape- ■héMm 9Ë**. ning waarvoor deze partij trouwens al sinds jaren de minister van Landsverdediging levert. Maar de sfeer van de voorbije we ken heeft vooral aan het licht ge bracht: «het duidelijk oneens zijn over een pak facetten van het so ciaal en economisch leven van de rechter CVP vleugel en de ACV militanten». In Wallonië roept men resoluut op, om «links» te stemmen terwijl men in sommige streken van Vlaande ren denkt aan een scheuring met als gevolg een nieuw op te richten kristelijke arbeiderspartij. De PVV van haar kant laat nu al duidelijk aanvoelen dat men schoon schip wil maken met wat zij noemen «misbruiken in de sociale zekerheid». De gewone man dreigt de dupe te worden van de oeroude PW slogans die een belastingver mindering aankondigen maar in werkelijkheid nauwelijks te realise ren zijn. Gaat de kiezer deze dema gogie vanwege de liberalen blijven slikken of gaat men resoluut in de tegenaanval door voor de Socialis ten te stemmen. Daarover hebben we zondagavond misschien al antwoord. Roger D'Hondt Het is dankzij de tegenwoordigheid van de socialisten in de regering en hun eis om de koppeling van lonen en sociale uitkeringen aan de evolutie van de index na te komen, dat de economisch zwakken en in de eerste plaats de gepensioneerden in november een kleine verho ging van hun vergoedingen bekomen. Het zal van de uitslag van de verkiezingen afhangen indien dit in de toekomst verder zal ge beuren. We vestigen ook de aandacht op de wijziging inzake uitbetaling van de ouderdomsrente Pensioenen Vooraf een algemene opmerking: de cijfers van de pensioenen betref fen de minimumbedragen voor vol ledige loopbaan. De juiste bedra gen van de pensioenen blijven af hankelijk van loon of wedde tijdens de periode van tewerkstelling. 1. Werknemerspensioenen maand bedragen. Gezin: 20.958 fr. Alleenstaande man of vrouw: 16.771 fr. Overlevingspensioen of weduwe pensioen: 16.490 fr. Cumulatie rust- en overlevingspen sioen: 18.140 fr. 2. Bedienden-pensioenen met in gangsdatum vóór 1962. Gezin: 26.200 fr. Alleenstaande man: 22.056 fr. Vrouw: 19.548 fr. Overlevingspensioen: minimum 18.800 fr. Maximum 19.548 fr. Cumulatie rust- en overlevingspen sioen: 21.507 fr. 3. Invaliditeitspensioen mijnwer kers. Ondergrondse werklieden - Gezin: 24.484 fr. Alleenstaande: 19.241 fr. Bovengrondse werklieden - Gezin: 20.958 fr. Alleenstaande: 16.771 fr. Verwarmingstoelage voor beide ge vallen: 1.219 fr. per maand. 4. Zelfstandigen. Gezin: 13.004 fr. Alleenstaande man of vrouw: 10.403 fr. Overlevingspensioen of weduwe pensioen: 10.403 fr. 5. Gewaarborgd inkomen voor be jaarden. Gezin: gewoon bedrag: 14.212 fr., verhoogd indien een van de twee minstens 65% invaliditeit heeft: 17.418 fr. Indien beiden: 20.624 fr. Alleenstaande: gewoon: 10.232 fr., verhoogd: 13.439 fr. We hebben reeds herhaaldelijk in vorige kronieken de nadruk gelegd op de afwijkingen in de stijging van de verschillende pensioenen. Uitbetaling pensioen en ouderdomsrente Vele gepensioneerden zijn naast hun wettelijk rust- of overlevings pensioen nog gerechtigd op een ouderdoms- of weduwerente. Dit vloeit voort uit de dertijds verplich te pensioenstortingen binnen het vroegere kapitalisatiestelsel. Deze rente werd hen tot nu toe afzonder lijk uitbetaald hetzij door de Alge mene Spaar- en Lijfrentekas, hetzij door de Nationale Kas voor Be diendenpensioenen Voortaan zal bovenvernoemde ren te samen met het pensioen door de Rijkskas voor Rust- en Overle vingspensioen uitbetaald worden. Deze samenbundeling van de beta lingen betekent een bezuiniging op de directe en indirecte betalings kosten. Zij biedt ook het voordeel dat de gepensioneerden slechts een assignatie ontvangen en slechts een instelling moeten kennen. We vragen nochtans de aandacht van de gepensioneerden voor vol gende punten: 1. De vervallen rente betreffende de maand oktober 1981 zal aanvang november 1981 nog worden uitbe taald volgens het oud stelsel per afzonderlijke assignatie door de Al gemene Spaar- en Lijfrentekas of door de Nationale Kas voor Be diendenpensioenen 2. Wat betreft de betaling van de rente voor de maand november 1981 zullen de betrokkenen door een afzonderlijk bericht worden in gelicht dat voortaan de rente hen zal worden uitbetaald door de Rijkskas voor Rust- en Overle vingspensioenen. Ze zullen die sa men met het pensioen ontvangen in een assignatie. Voor een aantal gevallen zal echter om diverse redenen de nieuwe re geling niet in de loop van de maand november kunnen geschieden. Alle maatregelen worden genomen om ook deze gevallen binnen de kortst mogelijke termijn te regulariseren. Zij krijgen de rente verder afzon derlijk uitbetaald door de Algeme ne Spaar- en Lijfrentekas of de Nationale Kas voor Bediendenpen sioenen. Zij zullen ten gepaste tijd ingelicht worden wanneer ook voor hen de uitbetaling van pensioen en rente zal gebeuren in één enkele assignatie. Alleen voor deze die een bericht zullen ontvangen, zal de samenvoe ging vanaf november gebeuren. De andere zullen bijgevolg nog verder op de huidige manier betaald worden. 3. Voor de berekening van de even tuele bedrijfsvoorheffing (belas ting) en de bijdrage voor de ziekte en invaliditeitsverzekering zal voor de gerechtigden waarvan de Rijks kas voor Rust- en Overlevingspen sioenen de rente overneemt vanaf november, voortaan rekening ge houden worden met het globaal bedrag van de samengevoegde voordelen, pensioen en rente. 4. Vanaf november worden de pen sioenen verhoogd met 2% ingevol ge de indexaanpassing. E. De Nauw Door A. Van den Bossche, Federaal Voorzitter SP-Arrondissement AALST. Op dit ogenblik kennen we nog de uitslagen van de verkiezingen niet. Maar vóór die resultaten bekend zijn, wensen we er toch de nadruk op te leggen dat eens te meer miljoenen franken op onzinnige en onbegonnen manier werden verspild. Wanneer gaan de Partijen toch ook op dat gebied eens inbinden? Maar er is meer. De ene doet met een frank meer dan een ander. Hoeveel dure maar lelijke folders en affiches hebben we weer niet gezien. Vooral de PW en de VU blinken hierbij uit. Zijn dat besparingen? Het zal iedereen opgevallen zijn hoe sober, eenvoudig en toch ontroerend mooi de propaganda van de SP en bij ons inzonderheid van Minister Marc Galle en Paul Van der Niepen is geweest. Grote affiches, ja, hoewel in bescheiden mate, maar... de plaatsen waren goed uitgekozen. En Minister Mare Galle achtte het belangrijker een boom, symbool van natuur en leven, te tonen dan zijn gezicht, want hij oordeelt dat een gezicht maar een pover programma inhoudt. En dan dat prachtig vouwblad van hem: je moet in het bos ook de bomen kunnen zien. Hoezeer is dit niet geloofd en geprezen. En terecht vragen sommigen zich af, hoeveel zo iets kost. Voor ons mogen dergelijke dingen geen geheim zijn. Houd U vast: 1,70 fr. het stuk! Je moet het maar doen. En tenslotte, het milieuvriendelijke ganzenbord waar iedereen tuk op is. Kostprijs van een lelijke kogelpen: 6a7fr. Kostprijs van het ganzenbord: 5 fr. Je moet het maar doen. De SP wordt niet rechtgehouden door duistere geldmachten. Onze federatie had wat geld gespaard (de mandatarissen moeten flink van hun wedde afdragen!) en wij hebben een traditie van bals die gelukkig geld opbrengen. Reken maar eens voor de bezigheid uit, hoeveel die bals van Mare Galle (1979,1980 en 1981) sinds de vorige verkiezingen hebben opgebracht, als je bedenkt dat ze samen zowat 11.000 mensen ontvingen! Wij leven van de geestdrift van onze mensen. Diezelfde geestdrift zal zegevieren op degenen die het uitsluitend van het kapitaal moeten hebben. Die geestdrift zal ons naar de overwinning leiden, ledereen weet het immers, dat we de partij van het goede geweten zijn. Beste Kiezers, Daar ik besloten heb mij uitsluitend te wijden aan de Europese Politiek, heb ik mij deze maal geen kandidaat meer gesteld voor de Senaat. Gezien er met deze verkiezingen zeer veel op het spel staat als U weet dat de belangen van de arbeidende klasse meer dan ooit worden bedreigd houd ik er aan U op te roepen om uw vertrouwen te schenken aan mijn opvolger voor de Senaat - S.P.-lijsttrekker Paul Van der Niepen, uittredend volksvertegenwoordiger, alsmede om uw stem uit te brengen op één van de kandidaten van de S.P. lijsten voor Kamer en Provincie. Wanneer U Socialist stemt zullen uw belangen ook nu in goede handen zijn! Met dank bij voorbaat, voor uw medewerking groet ik u zeer genegen. Uw Willy Vernimmen, Europarlementslid Toespraken door Mare Galle, Paul Van Der Niepen en Wllly Vernimmen Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt I te 9300 AALST Tel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt I, 9300 Aalst Vrijdag 6 november 1981 43" jaargang nr. 43 Weekblad van de S.P. 4SsSSSSW

Voor Allen | 1981 | | pagina 1