°7-> -ii «Leefmilieuproblematiek in Vlaanderen» wordt aan opinie-onderzoek onderworpen NIEUWBOUW ONTHAALCENTRUM EN KLOOSTER O.C.M.W. ZIEKENHUIS OPEN Uw Nieuwjaarswensen Voor Allen WILLY VERNIMMEN BEZORGT GERAARDSBERGEN EEN NIEUW S.P. -TIJDPERK FAKKELTOCHT VOOR DE VREDE TE AALST Vrijdag 4 december '81 om 19 u. Start Grote Markt te Aalst SP-FEDERATIE AALST Federaal bestuur AALST: OPEN-DEUR-POST A Vrijdag 4 december 1981 43' jaargang nr. 47 Weekblad van de S.P Onzer ruime belangstelling werd vorige vrijdag de nieuwbouw geopend die is op getrokken op de plaats waar voorheen het klooster en ka pel stonden van het O.C.M.W. ziekenhuis. L. De Nauw over de verbroedering van Ge- raardsbergen in de pioniersperiode, pag. 4 Verslag van de ge meenteraadszitting te Geraardsbergen, pag. 6 Dossier: Anonieme Al- coliekers, pag. 4 - Labourpartij meer op dool, pag. 5 steeds m lanceren wij ook dit jaar een hetzij voor de vereniging die zij vertegenwoordi- ne voor ons weekblad «Voor 1111 aktie stellen wij kadertjes ter beschik- 1.000 en 500 fr. dat stemt overeen met Drmaat van twee kolommen op 10 en 5 cm. im en ad len - Nie lurven de hoop uit te drukken dat opnieuw 9300 Aalst, met vermelding henden en organisaties of verenigingen formaat en aantal verschij reageren, en hetzij ten persoonlijke titel, gen een nieuwjaarswens zullen formuleren in Voor Allen. Gelieve hiervoor de tekst mi plus n£ Voor op te st Eurobal in nieuwe stijl: Met de hakken over de sloot kwamen de vernieuwde zalen vanonder de laatste vlugge verfkwasten, het werd de laatste maanden een rush tegen de tijd. Alles moest in orde komen tegen het Eurobal, er werd naar versterking gezocht, de spanning steeg en toch heeft men het gehaald, dank zij het gezwoeg van alle medewerkers waar voor onze dank. Zaterdag 12 december 1981 om 9.30 uur Agenda: goedkeuring verslag vorige bijeenkomst bespreking verkiezingsuitslagen allerlei Plaats: lokaal Germinal, Markt te Herzele Alle federale bestuursleden worden ten stelligste verwacht. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 te 9300 AALST Tel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen. Houtmarkt I 9300 Aalst Uit opinieonderzoekingen die ge durende de laatste jaren werden gerealiseerd, blijkt dat de leefmi lieuproblematiek stelselmatig een vooraanstaande plaats bekleedt in de bekommernissenhiërarchie van de bevolking. In het bijzonder in Vlaanderen is de publieke opinie gevoelig voor de problemen die verband houden met het leefmilieu. Wat wel enige verwondering wekt Het bouwwerk kreeg een gedeelte lijk andere funktie door het inrich ten van een fraaie onthaalruimte voor zieken en bezoekers aan het hospitaal. In de oude kelders werd een nieuwe bevloering aangebracht waardoor deze ruimten kunnen dienst doen als archief. Op het gelijkvloers werd een modieuze ka pel ingericht, de opname-, receptie- en fakturatiediensten, consultatie plaatsen voor heelkunde, orthope die en neus-, keel- en oorziekten. De eerste verdieping is volledig voorbehouden aan het dagverblijf van de kloostergemeenschap ter wijl de tweede verdieping de slaap vertrekken omvat. De ruime zol der, welke men eerst dacht in te richten als raadzaal van de O.C.M.W.-leden is voorlopig nog zonder gebruik. Dit zou te maken hebben met het feit dat de klooster gemeenschap het als een storend element in haar eigen behuizing zou hebben aangevoeld. De verdie pingen worden verder getooid met tal van kunstschatten waarvan het O.C.M.W. naar verluidt een stevi ge verzekering betaald maar waar van niet uitdrukkelijk is bepaald wie de eigenaars zijn. In zijn toespraak wees O.C.M.W.- voorzitter Martin Van Der Speeten er op dat het bestuur meteen na de brand van augustus 1976 werk heeft gemaakt van de heropbouw van het pand. De nieuwe raad voor Maatschappe lijk Welzijn heeft bij zijn ambtsaan vaarding op 1 april 1977 onmiddel lijk het dossier verder behandeld en na maanden van moeilijke onder handelingen met de verschillende bij het projekt betrokken groepen en diensten kon in oktober 1977 aan de ontwerper opdracht gegeven worden een voorontwerp uit te werken welke geleid heeft tot het gebouw dat wij vandaag inhuldi gen, aldus Martin Van Der Speeten. Het moet gezegd dat het O.C.M.W.-bestuur reeds heel wat projekten met gunstig gevolg heeft afgewerkt en andere, zoals de bouw van dit nieuwe ziekenhuis in een faze zijn getreden die getuigenisaf- legt van de stuwence wer kingskracht welke van dit bestuur uitgaat. D'HONDT Roger Het bouwwerk rust op 99 funderingspalen die door de bestaande kelder werden geboord. Bij de bouwstijl werd rekening gehouden met de bestaande gebouwen in de omgeving, vandaar dat de buitengevels werden opgetrokken in rode paepesteen afgewisseld met decoratieve betonplaten. De ramen werden uitgevoerd in afzeliahout en dubbele beglazing werd voorzien. Het gebouw heeft een zadeldak met een bedekking van leien omgeven door een kroonlijst in gladbeton. Aan en boven de inkom werden bloembakken voorzien. Er werden voorzieningen getroffen met het oog op de toegankelijkheid voor gehandicapten. is dat de graad van mobilisatie rond de leefmilieuproblemen blijkbaar niet daalt in een periode van eko- nomische crisis. De leefmilieupro blematiek lijkt inderdaad in even grote mate de aandacht van de bevolking te trekken als de nijpen de sociale en materiële problemen die samengaan met de ekonomi- sche krisis. Gelet op de hoge prioriteit van de leefmilieuproblematiek, heeft Mare GALLE beslist een opinieonder zoek te realiseren om op systemati sche manier te analyseren hoe de bevolking de leefmilieuproblemen definieert, waarneemt en beoor deelt. In het bijzonder wil het onderzoek informatie inwinnen over de ma nier waarop de bevolking het leef milieu in Vlaanderen waarneemt en welke de behoeften, de verwachtin gen, de motivaties en de gedragin gen van de bevolking zijn in ver band met het leefmilieu. Als uitgangspunt zal worden onder zocht hoe de bevolking de verschil lende aspecten van het leefmilieu (o.a. natuurbescherming en -be houd, lawaai, veiligheid, land schap, afvalstoffen, enz.) evalueert naar graad van belangrijkheid voor het persoonlijk en collectief welzijn. Eveneens zal men onderzoeken hoe de bevolking aspecten van het leefmilieu beoordeelt, naar graad van tevredenheid of ontevreden heid. Verder zal worden onderzocht wel ke de opvattingen zijn omtrent de factoren die de kwaliteit van het leefmilieu aantasten en omtrent de faktoren die het leefmilieu (kun nen) verbeteren. Ook zullen de behoeften omtrent de prioritair te voeren aktie ter verbetering van het leefmilieu worden geanalyseerd. In het onderzoek zal eveneens aan dacht worden besteed aan de hou ding van de bevolking tegenover een aantal alternatieve doelstellin gen en aktiemiddelen op het gebied van het leefmilieu. Tevens zal de persoonlijke bereidheid en het per soonlijke gedrag ter verbetering of ter behoud van het leefmilieu ge meten worden. Deze verschillende elementen zul len zowel kwalitatief als kwantita tief onderzocht worden aan de hand van een enquête met vragen lijst bij een steekproefbevolking van tweeduizend personen repre sentatief voor de Vlaamse bevol king ouder dan 18 jaar. De opinie peiling werd toevertrouwd aan het Interuniversitair Instituut voor Opiniepeiling. Euro-Parlementair Willy Vernim men had het voorspeld, om zeven uur dertig zijn de eersten reeds hier, en inderdaad om kwart voor acht zat de toneelzaal reeds nokvol en dat op meer dan één uur voor «de feiten». Het Eurobal werd dit jaar in eerder spijtige omstandigheden geopend. mevrouw Vernimmen was er niet, zij werd natuurlijk met bloemen bedacht in het ziekenhuis, en dat spoedig herstel dat hoopt uiteraard eenieder. De eerste tekortkomingen kon men weinige ogenblikken later reeds vaststellen, onze zalen die aan meer dan 700 mensen een zitplaats kun nen bieden waren reeds te klein. Bij de ingang werd het een geschar rel om gastheer Vernimmen ook maar even te benaderen, hij werd weggesleept, geduwd in de richting van, aangelokt, toegeroepen, ver sjouwd, over langere afstanden in gebarentaal aangesproken, op ge- wuif en geknipoog bedacht om toch maar enige communikatievorm te hebben met de «Senator». Naarmate het optreden van Paul Severs en Micha Marah naderde werd de overrompeling kompleet, meer dan tweeduizend aanwezigen samengeblikt, opgewarmd en van drank voorzien. De speciale gasten werden bijna uit het oog verloren, en ze waren er, Bert Van Hoorick, oud senator Van der Bruggen, de senatoren Paul Van der Niepen en De Smey- ter. Volksvertegenwoordigers Her man De Loor en Norbert De Batse- lier die Minister Mare Galle kwam vervangen die tijdelijk in Frankrijk verbleef maar vriend Verminnen zijn gelukwensen liet geworden via een uniek bloemstuk. Zelfs de voorzitter van de SP-fractie in het Europees Parlement Ernest Glinne was aanwezig, hij werd uiteraard in bloemen gezet incluis de Geraards- bergse mattentaarten uiteraard. Dit alles onder het lachende oog van Federaal S.P. Voorzitter Alois Van den Bossche. Tijdens het officiële gedeelte van het bal kreeg Euro-Parlementair Vernimmen uit handen van S.P. Voorzitter Dirk Van der Maelen een prachtig schilderij als dank voor onovertrefbare inzet ten bate van de Geraardsbergse S.P., waar op een gelukkige Willy Vernimmen de pluimpjes op de hoed zette van alle mensen die via financiële steun of met enorme inzet hebben gehol pen bij de heropbouw van de zalen «De Marbool». Toen had de tombola reeds 100.000 frank opgebracht en wie wat onbe heerst aan de tapkraan was geweest kon voor het huiswaarts keren nog even «het noorden» terugzoeken in het restaurant waar spaghetti en mattentaart de voornaamste gan gen uitmaakten. Oh ja, voor we 't vergeten, de naam van 't restaurant In de blije gezichten! De feestleider Op 12 en 13 december e.k. organi seert de Regie der Posterijen Open-deur-dagen in het Hoofd postkantoor Aalst I, Hopmarkt, met het doel de diensten die de Posterijen verleent beter aan de postgebruikers te leren kennen en tot een betere relatie Post-Publiek te komen. Willy Vernimmen en Ernest Glinne

Voor Allen | 1981 | | pagina 1