Europese parlementaire commissie en 'de vrouw' 1912=1982 bïn a r li? a r J V a r r v_ r a r a r FEDERATIE T-OUDENAARDE J V J A J A A_ J V A 8 -1 januari 1982 - Voor Alten» Elsa en Mare Galle bieden hun socialistische vrienden hun wensen aan voor 1982 dat een jaar van strijd zal worden. Senator Paul Van der Niepen en echtgenote Alice Goossens wensen alle vrienden, kennissen en kiezers het allerbeste voor 1982 Volksvertegenwoordiger en Herman De Loor Mevrouw wensen alle militanten, partijgenoten en lezers «Voor Allen» het allerbeste voor 1982 S.P. Onkerzele en de Onkerzeelse socialistische verenigingen wensen alle leden een gelukkig en strijdvol nieuwjaar Het bestuur van S.P. - C.S.C en ouderlingenbond Idegem wensen U allen een voorspoedig en gelukkig 1982 S.P. Herdersem De besturen van de gemeenschappelijke aktie wensen aan alle leden een voorspoedig jaar 1982 Algemene Centrale A.B.V.V. Houtmarkt 1, 9300 AALST Het secretariaat van de Algemene Centrale wenst aan al zijn militanten en leden een voorspoedig 1982 en veel syndikaal succes Gemeenteraadslid André Van Eesbeke en het bestuur van SP-Voorde wensen alle leden en lezers van Voor Allen een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar Bond Moyson, Afdeling Erpe-Mere wenst haar leden een vrolijk kerstfeest en een gelukkig en vredevol 1982 Beste wensen voor 1982 vanwege de fanfare «DE VERBROEDERING Geraardsbergen aan haar leden, ereleden, steunende leden en sympathisanten j Chris en Anne Vancoppenolle - Vanden Berghe wensen alle partijgenoten en lezers een voorspoedig 1982 Het personeel van de S.P.-Federatie Aalst en C.S.C.-gewest wenst alle lezers en partijgenoten een voorspoedig 1982 j A A.B.V.V. Voedingcentrale Houtmarkt 1 - 9300 Aalst R. Desmet en bestuursleden van de centrale der voeding wensen aan alle militanten en leden een voorspoedig nieuwjaar De mutualiteitsfederatie «Bond Moyson», de v.z.w. «Bond Moyson», de Socialistische Vooruit ziende Vrouwen, de Mutualiteit der Jonge Arbei ders, de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden en de Vlaamse Federatie voor Gehandicaptenzorg, wensen al hun leden een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. De Algemeen Sekretaris, De Voorzitter-Beheerder, Roger OtteMarcel Vanderhaegen De Voorzitter v.z.w. «Bond Moyson» Victor Vanderheyden Houden de Europese rege ringen en de Gemeenschap rekening met de specifieke belangen van de Europese vrouw op gebieden als socia le zekerheid, werktijden en toegang tot het beroepsle ven? Deze vraag zal de spil vormen van de werkzaamhe den van een speciale com missie die onlangs binnen het Europees Parlement werd opgericht en die zich bezig gaat houden met de positie van de vrouw in Europa. Op 25 november jl. kwam deze commissie voor het eerst onder voorzitterschap van mevrouw Ma rie-Claude Vayssade in Brussel bijeen. Deze speciale commissie heeft drie taken: zij moet nagaan of de rege ringen van de Lid-Staten van de EG de aanbevelingen in praktijk hebben gebracht die het Europees Parlement afgelopen februari heeft gedaan om het lot van de Europese vrouwen te verbeteren; zij moet ter plaatse enquêtes houden om een beter inzicht te krijgen in de huidi ge positie van de Europese vrouw en tenslotte moet zij bij het vast stellen van de Gemeenschapsbe groting de acties verdedigen die voor de vrouwen van bijzonder be lang zijn. De 18 leden van deze commissie zullen zich met name buigen over de gevolgen voor de vrouw van de communautaire richtlijn over de so ciale zekerheid, de werktijdverkor ting, het Europees ontwikkelings beleid, de richtlijn over de gelijke kansen en gelijk loon, de projecten die het Sociaal Fonds financieel steunt, enz. De commissie zal ook speciale aandacht besteden aan de positie van de vrouwen van gast arbeiders in de Gemeenschap, de beroepsopleidingsmogelijkheden voor vrouwen en de gevolgen die de vrouwen op de arbeidsmarkt ondervinden van de invoering van nieuwe technologieën. Het resul taat van deze onderzoeken zal het volgend jaar bekend worden gemaakt. Tijdens zijn openingstoespraak ver telde Ivor Richard, Europees com missaris voor werkgelegenheid en sociale zaken, dat zijn diensten op het ogenblik een vierjarig actiepro gramma uitwerken om vrouwen de zelfde kansen te bieden als man nen. Het eerste deel van dit pro gramma behelst de invoering van normen en wetten die ervoor moe ten zorgen dat vrouwen en mannen in talloze sectoren op voet van gelijkheid worden behandeld en dat de wetten over de rechten van de vrouw die in de diverse Lid- Staten van kracht zijn, geharmoni seerd worden. Er zal met name worden gecontroleerd of de. Lid- Staten de reeds bestaande richtlij nen over de gelijke behandeling van mannelijke en vrouwelijke werknemers ook werkelijk toepas sen. Volgers Ivor Richard is dit nergens het geval. Hij wil de con trole hierop dan ook verscherpen en de coördinatie tussen de natio nale organen verbeteren. Gehandicaptenbeleid Heeft het Internationaal Jaar van Gehandicapten tot concrete resul taten geleid? Het is misschien nog te vroeg om hierover een uitspraak te doen. maar zeker is dat we dank zij de extra aandacht die er dit jaar aan de gehandicapten is besteed zijn gaan beseffen hoeveel er nog voor deze mensen gedaan moet worden. We mogen dan ook aanne men dat er binnenkort nieuwe ac ties op touw zullen worden gezet. Zo heeft Ivor Richard, Europees commissaris voor werkgelegenheid en sociale zaken onlangs aangekon digd dat de Commissie haar voor stellen over een nieuw gehandicap tenbeleid op 8 december a.s. aan de Raad van ministers van de Tien zal voorleggen. Het gaat hier om een beleid op middellange termijn waarbij de sociale integratie van gehandicapten centraal staat. Aangezien de hulpverlening voor gehandicapten vooral op lokaal ni veau plaatsvindt, wil de Commissie met name hier de coördinatie ver beteren. Deze omvat onderwijs en beroepsopleiding, huisvesting, ver voer, voorlichting en de toepassing van nieuwe technologieën. «Het is ons plan», aldus Ivor Ri chard, «een netwerk van plaatselij ke modelacties op te zetten die de gehele Gemeenschap moeten laten zien hoe gehandicapten in een be paalde streek een volwaardig maat schappelijk bestaan kunnen opbou wen. Deze acties moeten worden uitgevoerd zonder grote financiële bijdragen omdat het anders onmo gelijk is dezelfde methoden elders toe te passen. In het eerste stadium zullen we vijftien a twintig gebie den nemen, ieder met een inwoner tal van 250.000». De Europese Gemeenschap heeft in het verleden reeds veel voor haar gehandicapten gedaan. In 1980 heeft het Europees Sociaal Fonds ongeveer 188 miljoen gulden (2,85 miljard Belgische frank) besteed aan de opleiding en revalidatie van gehandicapten. In 1981 was dit be drag al opgelopen tot 242 miljoen gulden (3,66 miljard Belgische frank). Het Europees Sociaal Fonds speelt een belangrijke rol bij de ontwikke ling van nieuwe strategieën voor gehandicapten. Vooral op het ge bied van de sociale integratie en het onderwijs van gehandicapten ver vult het Fonds een pioniersfunctie voor de gehele wereld. Jongsocialisten Federatie Aalst zondag 17 januari 1982 om 14 u. FEDERAAL CONGRES (o.a. verkiezing bestuur) Volkshuis Markt 15, Geraardsbergen

Voor Allen | 1982 | | pagina 8