L: AALST Gemeenteraad eist erkenning arr. Aalst als ontwikkelingsgebied DENDERLEEUW MELDERTSE SAGEN EN LEGENDEN IDfVv /o HAALTERT HERZËLË GROOT BAL 'Burgemeester is natrapper' zegt Van De Sijpe S.P. Herzele Zaterdag 9.1.1982 Zaal Elroda 21 uur Iedereen op post De Aalsterse raadsleden hebben op de vooravond van het nieuwe jaar eenparig een motie goedgekeurd die de E.G. beslissing afwijst waarin het arrondissement Aalst niet langer meer als een ontwikkelingsgebied wordt erkend. In een uitvoerige nota worden een reeks feiten op een rijtje gezet die deze erkenning rechtvaardigen. Hierbij werd gebruik gemaakl van objektieve cijfers verzameld door de Geweste lijke Economische Raad voor Vlaanderen (Gerv). Hoge werkloosheid Lage inkomens Grote pendel Gebrekkige infrastructuur A.T.B. De Natuurvrienden Aktiviteiten 1982 EN ANDERE VERTELLINGEN VRIJ NAAR DOORGESIJPELDE BRONNEN Honderd uitvoerders op concert «Isopoda» Aalst Belottersklub Jan Boeykens C.S.C. Wijkklub «Drievelden» FC De Rode Roos Belotting S.P. onderafdeling Aalst Gezellig Samenzijn Bijeenkomst der Soc. gepensioneerden Belotavond Jeugdhuis Jammeken De rode kerstman was ook te Haaltert Heldergem Kersttombola SP. Heldergem Socialistische Gepensioneerden SVV-Bond Moyson en SP- afdeling Woubrechtegem Uitslag kersttombola SVV Bond Moyson SP Afdeling Woubrechtgem 2 - 8 januari 1982 - «Voor Allen» Wat de economische structuur en de toekomstige werkgelegenheids situatie betreft, komt het arrondis sement Aalst bijzonder zwak naar voor. De bedrijfstakken met alge meen ongunstige toekomstperspec tieven, zoals textiel, kleding en schoenen, blijven domineren. 43% van de industriële werkgelegenheid wordt verzekerd door de sectoren textiel en kleding. In die regressieve sectoren die het onderwerp vormen van het K.B. inzake het fonds voor Industriële Vernieuwing, gingen er in het ar rondissement Aalst tussen 30 juni 1972 en 30 juni 1980 meer dan 5.000 werkplaatsen verloren, 2.492 in de textielnijverheid en 2.898 in de schoen- en kledingnijverheid. Het globaal verües aan tewerkstel ling is erg groot en situeert zich in hoofdzaak in de secundaire sector: tussen 1974 en 1978 ging 19,3% van de totale industriële tewerkstelling verloren. Op 30 november 1981 telde het arrondissement Aalst 13.749 volle dig werklozen. De werkloosheid ten overstaan van de actieve bevol king bedroeg op dezelfde datum 12,86% tegenover 9,9% voor het Rijk, terwijl ze tegenover de tegen de werkloosheid verzekerden 19,95% bedroeg tegenover 15% voor het Rijk. Wat de gedeeltelijke werklozen betreft, tonen deze cij fers nog een scherper beeld. 3.774 werklozen zijn jonger dan 25 jaar. De grootste werkloosheid wordt genoteerd in de groep van 25 tot 40 jaar. Tegenover 1970 wordt een verzevenvoudiging van de vrouwelijke werkloosheid en een vermeerdering met 3,56% van de mannelijke werkloosheid vastge steld. Arrondissementeel zijn er op 30 juni 1980 enkel hogere werkloos heidsgraden in Turnhout, Bergen, Luik, Hasselt, Maaseik, Tongeren en Philippeville. Op de 43 arrondis sementen nam het arrondissement Aalst dus de 9e plaats in op natio naal niveau. In het Vlaamse Ge west neemt het de 5e plaats in op 22 Vlaamse arrondissementen. Bovendien is de situatie nog ongun stiger in het zuiden van het arron dissement Aalst. Het gemiddeld inkomen per inwo ner ligt in het zuiden van het arron dissement Aalst, met name in de kantons Geraardsbergen, Ninove en Zottegem, ruim 10% onder het Rijksgemiddelde. Wat het hele ar rondissement betreft, zou het ge middeld inkomen (6%) eveneens het door de Economische Raad voor Vlaanderen gehanteerde crite rium (10%) bereiken, mits reke ning zou gehouden worden met het feit dat de inkomens van de pende laars naar Brussel het gemiddeld inkomen naar boven trekken. Van oudsher wordt het arrondisse ment Aalst gekenmerkt door een omvangrijke pendel naar werkge bieden buiten het arrondissement. In 1970 waren 55.945 actieven met woonplaats in het arrondissement Aalst tewerkgesteld buiten Aalst, wat overeenstemt met 54% van de globale beroepsbevolking. In 1977 bedroeg het aantal pendelaars 51.742, hetzij 48% van het globaal aantal actieven; dat is een vermin dering dus, die enkel te verklaren is door werkloosheid onder de pende laars ingevolge de economische crisis. Beschouwt men meer dan 1 uur tijdsafstand enkele richting als so ciaal-economisch onverantwoord, dan bedroeg die in april 1977 14.373 pendelaars uit het arrondis sement Aalst, zijnde 27,78% van het totaal. Ook dient opgemerkt dat het open baar vervoer gecentraliseerd is naar Brussel, meer bepaald naar de ad ministratie. De Gentse Kanaalzone en andere industriegebieden zijn vanuit Aalst nauwelijks te berei ken, tenzij met eigen vervoer. De raad stelt met verbijstering vast: dat Vlaanderen en het arrondis sement Aalst in het bijzonder ern stig benadeeld worden, daar het voorstel van de E.E.G.-Commissie het grootste deel van Wallonië als ontwikkelingszone erkent, terwijl in Vlaanderen enkel de Antwerpse Kempen en de Westhoek weerhou den worden. dat in het E.E.G.-voorstel de ontwikkelingszones worden vast gesteld, zonder dat de nu reeds manifeste of te verwachten sociaal- economische achterstand van struc turele aard als criterium wordt ge hanteerd. dat het E.E.G.-voorstel een principiële uitsluiting bevat van de zone binnen de driehoek Antwer- pen-Brussel-Gent, terwijl er verder in dat voorstel geen gewag wordt gemaakt van een dergelijke geome trische benadering. dat de toekenning van regionale steun zou betekenen dat onderne mingen die zich in het economisch achterland van Brussel vestigen, worden bevoordeeld, hetgeen op het vlak van de concurrentie niet aanvaardbaar is. Stelt vast en betreurt dat het EEG- voorstel het gevolg is van de aarze ling van de Belgische regering om, na jarenlang aandringen van de EEG-Commissie, een gereduceer de kaart van de ontwikkelingsge bieden van België op te stellen. Na het verstrijken van de gestelde da tum heeft de EEG-Commissie zelf de beslissing genomen, met het ge kende anti-Vlaams resultaat. Stelt vast dat de EEG-Commissie in haar technische nota van 19 de cember 1979, die tot basis heeft gediend van haar huidige beslis sing, het arrondissement Aalst op de meest arbitraire wijze heeft sa mengevoegd met Dendermonde en Sint-Niklaas, wat, aldus de Gewes telijke Economische Raad voor Vlaanderen, statistisch waarneem bare verschillen verdoezelt in nieu we gemiddelden. Is van oordeel dat de EEG-Com- missie alleszins onvoldoende reke ning heeft gehouden met de objec tieve criteria en adviezen van de Gewestelijke Economische Raad voor Vlaanderen (GERV). In zijn advies van 18 april 1980 heeft de GERV in kritische opmerkingen bij een EEG-nota, trouwens voor gesteld een aantal arrondissemen ten, kantons en gemeenten op te nemen, waarin Aalst vermeld was. Verzoekt de Belgische Regering dan ook onverwijld aan te dringen bij de Europese Commissie opdat die haar beslissing zou herzien in het licht van de door de GERV geformuleerde voorstellen, zowel voor het hele arrondissement Aalst als voor het zuidelijk gedeelte er van, met name de kantons Ge raardsbergen, Ninove en Zotte gem, waar de aangehaalde proble men en cijfers nog ongunstiger uit vallen en dat bovendien niet in de driehoek Brussel, Gent en Antwer pen ligt. De raad besliste deze motie te stu ren naar de Eerste Minister, de ministers van Ekonomische Zaken, Arbeid en Tewerkstelling, E.G. commissaris Davignon, de Gerv en de voorzitter van de Vlaamse deel- regering. Op zaterdag 23 januari 82 begint onze eerste aktiviteit van het nieu we jaar, met een prachtige film over het Bergstijgen, daarom de naam «Tour de Mont Blanc». Deze film wordt gedraaid door de afde ling Aarschot. De film laat zien hoe vier ATB-ers de Mont Blanc met de glimlach beklimmen en aanto nen dat de bergsport in ons land en door de natuurvrienden zeer bedre ven wordt en dat zij niet te duur uitvalt en ook een prettig tijdver drijf is voor onze durvers. Deze film zal dan ook gevolgd worden door een debat. Er zullen vanuit de zaal vragen kunnen gesteld wor den, daar de personen die de be klimming doen zullen aanwezig zijn in de zaal. Deze aktiviteit zal plaats hebben in het Trefcentrum, Drie- sleutelstraat 49-51 te Aalst en vangt aan te 20.00 uur stipt. Wij hopen dat wij voor onze eerste aktiviteit U in grote getallen mogen begroeten en dat wij hiermee zullen kunnen bewijzen dat wij daadwerkelijk een grote familie zijn met een grote band. Vergeet deze datum niet en breng ons een bezoek. Wij ver wachten U allen en tot dan, niet vergeten!!! Het bestuur dankt U Gemeenteraadslid Lambert Van De Sijpe is in zijn wiek geschoten met het antwoord dat burgemeester D'haeseleer hem verstrekte in de zaak van de «Meldertse Flasher», een door Van De Sijpe zelf ge bruikte uitdrukking voor exhibitio nist. Deze duikt, aldus het raadslid, regelmatig op in de zavelputten van Meldert waar hij de jeugd met ondermeer pornografische lektuur terroriseert. D'haeseleer ver klaarde onlangs, als antwoord op de vraag van De Sijpe, dat het verhaal van deze laatste «in alle opzichten weinig fraai was». Van De Sijpe had in de raad gezegd dat een huisvrouw, die later zijn echt genote bleek te zijn, aan de politie verklaringen over de exhibitionist had afgelegd maar de politie te laks was opgetreden. Volgens Van De Sijpe nu werd hij met een kluitje in het reit gestuurd en betrof het antwoord van D'hae seleer meer een aantijging tegen zijn persoon dan een weerlegging van de feiten: de TV-man noemde dit natrappen «en liefst op de sche nen», in de openbare raadszitting vorige week werd hem door de burgemeester prompt het woord geweigerd, waarna het raadslid dan maar een persconferentie hield waarop «feiten» werden aange haald. WóuiAtA/t - «Isopoda brengt nog steeds gedurf de, weinig commerciële, maar vooral muzikaal hoogstaande mu ziek» dat zal moeten blijken uit den concert dat de groep voorbereid tegen eind januari en waarvoor be roep wordt gedaan op ca. 100 me dewerkers van koren en muziek maatschappijen uit Aalsterse krin gen. Hiermee willen de niet afla tende Isopoda mensen inbeuken tegen de trend van vernieuwingen eigen aan deze tijd, zo luidt het. Dit is immers de reden waarom Isopoda nog steeds een geïsoleerde positie inneemt in het muziekwe- reldje. Bovendien heeft een groep als Iso poda in onze maatschappij waar alles draait rond geld en winst wei nig kansen. De harde business heeft weinig of geen aandacht voor Isopoda's gedurfde uitdaging. Tot op heden heeft deze groep dan ook alleen op zichzelf kunnen rekenen. In deze zin moet nu opnieuw het komende concert gezien worden. Isopoda zal zichzelf promoveren en zich op een anderen, en in een totaal nieuwe combinatie voorstel len aan het publiek. Wat houdt deze vernieuwing nu juist in. De gekende kritieken wer den weggewerkt. De nummers zijn nu korter en de lang uitgesponnen bindingen worden geweerd, terwijl het rock en symfonisch element duidelijk geaccentueerd wordt. De muziek wordt nu vooral geken merkt door een zeer harmonische melodie, begeleid door een sterke ritmesectie. Een vernieuwing is ook terug te vinden bij de uitvoerders zelf en de keuze van de instrumenten. Aan de gitaar werd Walter De Berlanger vervangen door Hubert Zondag 10 januari starten wij terug naar de 5 kaarting van ons kam pioenschap ditmaal naar de Eere Eddy Monsieur en zoals altijd om 19 uur stipt. Ons jaarlijks souper gaat door op zaterdag 6 februari, de prijs, spij zen en dranken kunnen nagekeken worden in ons lokaal waar ook de inschrijving kan gebeuren dit voor 15 januari. Dus maar rap naar de pen gegrepen om er nog bij te zijn. Nu wat over de kaarting, 't zal de 5de zijn en die zal doorgaan op zaterdag 16 januari 1982 om 20 uur stipt. Van Calenbergh. Luc Van Hove maakt nu veelvuldiger gebruik van de synthesisers, terwijl Dirk De Schepper behalve voor de zang nu ook instaat voor aanvullend gitaar- werk. Verder blijven de vaste pei lers Arnold De Schepper basgitaar en zang en Marc Van Der Schueren drums en percursie. Na «Acrostichon» (1978) verschijnt begin januari 82 de tweede LP «Taking Root». Nu reeds kan ge zegd worden dat de Dig-it studio in Hekelgem van Luc Ardijns voor een uitstekende opnamekwaliteit zorgde. De nummers van deze nieuwe LP zijn in het komende concert ver werkt, aangevuld met vroegere nummers. De groep wordt bij deze gelegen heid versterkt door het Aalsters Symfonisch Orkest o.l.v. Octaaf Boon, de Aalsterse Big Band en het koor Hexacord. Voor de helft van de nummers zal tijdens het komende concert deze nieuwe muzikale combinatie van toepassing zijn. Op deze wijze hoopt men de num mers op een ideale manier te kun nen illustreren. Dit groots opzet vergt natuurlijk grote financiële in spanningen. Er wordt dan ook ge rekend op een grote opkomst van het publiek om via de inkomgelden deze onkosten enigszins te compen seren. PDS/RD Op vrijdag 8 januari 1982 te 20 uur stipt in ons klublokaal. PROGRAMMA van 19.15 uur tot 20 uur in schrijving 50 fr. na het welkomstwoord begint de kaarting boterhammen met kopvlees verkoop loten voor onze grote tombola naar nieuwjaarsprijzen trekking tombola uitreiking der prijzen Op zaterdag 13 februari 1982 vanaf 19 uur in Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. Programma: Breugheliaanse tafel Muziek en dans Dit nieuw initiatief wordt tegelij kertijd gekoppeld aan een tentoon stelling van werken van Aalsterse SP-leden nl. Richard Breckpot en Harry De Smedt. De maandelijkse bijeenkomst der socialistische gepensioneerden is, gezien de grote instuif in het 8- urenhuis op de eerste werkdag van dit jaar, maandag 4 januari, ge pland op maandag 11 januari 1982 om 14.30 uur. De leden worden opgehaald op de gebruikelijke plaatsen in de diverse wijken. Deze eerste bijeenkomst staat nog in het teken van de nieuwjaarsfestivitei ten. Iedereen is hartelijk welkom. Zondag 10 januari gaat de 5e belo tavond door in het 8-urenhuis. Alle belotters worden met echtgenote op deze le ontmoeting van het nieuwe jaar verwacht. Dit wordt een gezellige ontspan ningsavond. Wees er bij. Vraagt een permanent verantwoordelijke (man of vrouw), in BTK-projekt. Minimum diploma hoger middelbaar onderwijs met ervaring jeugdhuiswerk Kandidaturen insturen voor 15.1.1982 op sekretariaat: Hoogstraat 149, 9572 Lierde. Met een week vertraging is de kerstman, in passend rood pak, toch bij onze kinderen geweest te Haaltert in café Olympia te Ede- Haaltert en dit op 2 januari jl. Na de verwelkoming door kd. R. Eeckhaut nam de senator P. Van der Niepen het woord. Aan de aanwezige ouders lichtte hij de re cente politieke ontwikkeling toe. Vervolgens was het feest voor de allerkleinsten onder ons door aan elk van hen een dik pakket te overhandigen. Voorzitter L. Beeckman mag te- recht fier zijn niet alleen voor dit reuze-pakket dat aan de kinderen werd geschonken maar ook voor de grote opkomst. Gelieve te vermelden. Twaalfde prijs is niet het nummer 5461 maar wel 5416. Nog een foto van ons geslaagd feest op 13-12 ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van onze seniorenbond. Op zaterdag 26 december ging het kerstfeest door, het kende terug een enorm groot sukses. Kd. Frans Uytendaele sprak de bomvolle zaal toe over de politieke problemen. Daarna werd er friet met kip en fruit naar hartelust gesmuld. Na het eten deed de kerstman zijn intrede en deelde geschenkjes uit aan klein en groot. Onze kinderen zorgden terug voor een prachtige show rond 23u30 ging men over tot de trekking van onze kersttombola. Met de disco-bar «Flash Drive in show» duurde het feest tot in de vroege morgenuurtjes. Het Bestuur 1. droogzwierder 1292, Reservenr. 1161, 2. haarset 3964 Reservenr. 2472, 3. Eendagsreis 2836 Reser venr. 5976, 4. bloemstuk 4238, wekker 1254, sporttas 3257, regen jas 4058, oorringen 3589, pop 4448, voetmat 4211, trekkabel 4952, re genjas 3015, siervaas 5658 tafellaken 5814, bloemstuk 5832, onderlijfje mt. 54 3495, onderlijfje mt. 48 4366, after-shave 6855, waardebon 1023, ontvriezer 2487, parfum 5002, tinnen sierbekers 6800, kadertje 5492, zaklamp 4501, snelbinder 3809, fotoalbum 1111, schoenen 2342, waardebon 2 kg bananen 3972, fles wijn 6341, wa terkan 2937, waardebon 1802, fiets slot 5211, bloembakje 4791. hand schoenen 3854, herenhemd 6551, kinderpull met kapje 4327, schuim- bad 3636, ingelijste spreuk 4902, diepvriesdozen 6142, inoxen ver giet 3797, fles aperitief 4982, eier- koker 3694, fruitpers 4877, 6 tassen 2494, 6 puddingschaaltjes 1377, ontvriezer 3490, fietsbinnenband 2312, herenhemd 2203, dames- hemd 2803, lange onderbroek 2707, portefeuille 1001, sportschoenen 4007, gieter 1309, zakje bloem 2 kg 2704, kinderpull 2107, bloembak 1224, theemuts 2712, vleesschotel 3349, waardebon 2 kg appelsienen 6516, waardebon 2 kg golden 4707, sierdoekje 6318, T-Shirt 3645, waardebon 5082, kadertje 6140, 2stuks ondergoed mt. 140 2967, slot 4821, fietsbinnenband 3460, ont vriezer 3654, asbak 1598, bak pils 5885 Prijzen af te halen tot 31 januari 1982 bij De Vadder Renelle, Kas teelstraat 18 te 9462 Woubrech tegem. De bomvolle zaal

Voor Allen | 1982 | | pagina 2