S^^^^BERGEN] NIET VERGETEN Wie zoekt die viodt RON S E Jaarlijks partijfeest van S.P. Onkerzele Geraardsbergen aktueel m m Ronse kiest weldra zijn sportmensen 6-15 januari 1982 - «Voor Allen» Socialistische Vooruitziende Vrouwen Kindervakanties Het maandblad van de S.P.-leden Slechts 200 fr. per jaar Vernieuw uw abonnement of neem er een. Stort nu de som van 200 fr. op P.R. 870-0001030-26 van CSC- Vormingswerk, Houtmarkt 1, 9300 Aalst. Wachtdienst - dokters en apothekers Ronse is wellicht een van de eerste steden geweest waar men na het afsluiten van het sportjaar, de meest verdienstelijke sportfiguur eens bijzonder in het daglicht stelde. De toender- tijd eerste sportfiguur was Marcel Vandewattijne, wat in 1959 zeer normaal te noemen was. Nadien was het Jaak Stockman die de titel toegewezen kreeg en nog 3 maal Vandewattijne, waarna men hem tot ere-laureaat aanstelde. Hebt U iets te verkopen, kopen, verhuren, ruilen of weet ik veel, dan biedt uw weekblad daarvoor de geschikte oplossing. Twee weken na elkaar wordt uw' tekst gepubliceerd voor slechts 120 F, wat neerkomt op 60 F per inlas sing. Wat moet U daarvoor doen? Zeer eenvoudig, in de rooster hierbij afgedrukt vult U de te plaatsen tekst in en stuurt deze onder gesloten omslag samen met een stortingsbewijs van 120 F naar: Weekblad Voor Allen, Houtmarkt, 19300 Aalst. Naam en voornaam: Straat en nr. en bus: Postnummer: Gemeente:. Tel.: Inlasdatum: •mm* Bijna tweehonderd partijleden namen deel aan het jaarlijkse partijfeest van ONKERZELE. Op de foto: minister Marc GALLE, euro-parlementslid Willy VERNIM- MEN, Federaal voorzitter Alois VANDENBOSSCHE met zijn zeer sympathieke dame, Roger VAN LIEFFERINGE, OCMW-mandataris en kabinetsmedewerker van de Minister en Roger SURDIACOURT, voor zitter van de SP-ONKERZELE. Hoewel de activiteiten 1981 nog maar pas achter de rug zijn heeft het bestuur reeds de data vastgelegd van de activiteiten 1982. Partijbal op 11 september; partijfeest op 18 december. CSC-voorzitter Luc BAL en zijn trouwe medewerker Marc GOMMERS zorgen te ONKERZELE voor een vrolijke kerststemming. Proficiat CSC-Onkerzele! Uit bovenstaande foto blijkt dat de bestuursleden van de SP-Onkerzele niet alleen militantenwerk kunnen, maar dat zij ook zeer handig kunnen omgaan met patisserie en slagroom. Op de foto: Sylvain FREDERICK, createur van de indrukwekkende «Pièce-móntée». Op de achtergrond Pol VANDAELE die ietswat bezorgd de zes verdiepingen in het oog houdt en links Bond Moyson-verpleegster Jeanine SIENAERT die klaar staat om de lekkere gateau op te dienen. Proficiat! Stad Geraardsbergen Geboorten: Plancq Jean-Luc, z. v. Willy en Ogiers Josiane, Hogeweg 60, G'bergen Van Wijmeersch Wesley, z.v. Luc en De Vos Marie-Josée, Dr. de Dryverstr. 31, Brakel Rousseau Frederik, z.v. Elie en Leroux Martine, Pachterstr. 26, G'bergen Vanden Bossche Robin, z.v. Rik en van De Neve Anne-Marie, Caudenbergstr. 68, Lierde Imbo Denny, z.v. André en Barbé Irè- ne, Steenstr. 17, G'bergen Van Liefferinge Dimitri, z.v. Eric en Neirinckx Caroline, Dreefstr. 34, Lierde Paduaert Evi, d.v. Pierre en De Deyn Danny, Plaatsstr. 89, Galmaarden Overlijdens: De Lange Maria, geb. 31.8.1909, wwe Premereur Camiel, Patattenstr. 15, Op- hasselt De Gelas Yvonne, geb; 16.11.1908, echtg. Van den Berghe Franqois, Frans Renswijk 7, G'bergen Vander Beken Rosalia, geb. 5.8.1902, wwe De Taeye Charles-L., Wilgierlaan 37, Moerbeke Kafkot Maria, geb. 22.12.1894, wwe Livemont Aimé, Steenstr. 37, G'bergen Van De Sande Camiel, geb. 3.1.1913, wedr. Vanden herrewegen Yvonne, Ro- zenstr. 38, G'bergen De Temmerman Maria, geb. 22.4.1899, wwe Van Hove Jules, Gaverstr. 202, G'bergen Malfroid Augustinus, geb. 11.10.1915, echtg. Verleyen Leontine, Hunne- gemstr. 36, G'bergen Vandroogenbroek Maria, geb. 18.3.1924, echtg. Buyl Raymond, Via- neplein 33, Viane -Bauwens Jules, geb. 10.8.1904, wedr. Sunnaert Maria, Potteuse 10, Schendel- beke Voor onze kindervakanties, die doorgaan in binnen- en buitenland tijdens de maanden juli en augus tus, hebben wij een aantal jonge mensen nodig die hun medewer king willen verlenen als monitor. Voorwaarden: lid zijn van Bond Moyson tenminste 17 jaar oud zijn zin hebben voor verantwoorde lijkheid aktief zijn goed met kinderen kunnen omgaan de opleiding tot monitor volgen Wat de opleiding betreft, kunnen wij nu reeds mededelen dat volgen de onderwerpen zullen behandeld worden door specialisten terzake: aanleren van spelen en socialis tische liederen de psychologie van het kind muziekinstrumen ten maken en ermee spelen druktechnieken volksdans mi lieu-exploratie eerste hulp bij ongevallen poppen maken en ermee spelen. Wij vestigen er de aandacht op dat de kandidaten, na het volgen van deze opleiding (60 uren) in het bezit kunnen gesteld worden van een brevet. Belangstellenden kunnen hun aan vraag richten tot het SW, sekreta- riaat, De Colfmaeckerstraat 11 te 9620 Zottegem, tel. 091-60.13.95. DE MOP VAN DE WEEK De kapper zegt tegen de bokser: «Zullen we wedden dat niemand U meer herkend als ik uw hoofd kaalscheer?» «Wedden dat niemand U ook meer zal herkennen?» zegt de bokser. WEEKTIP Er zijn twee dingen in het leven waarop we nooit helemaal voorbereid zijn, en dat is een tweeling. Een kleine inspanning gelukkige mensen De massale sneeuwval is voor iedereen vervelend. Een persoonlijke inspanning voor het reinigen van eigen voetpad is een daad van medeleven met andere mensen. En wanneer in uw straat oude of zieke mensen wonen, help ze eventjes, zij zullen U dankbaar zijn. En vergeet in deze tijd ook de vogels niet! Goede en slechte voorbeelden! De meeste handelaars in de Grotestraat geven het voorbeeld, reeds de eerste dag van de sneeuwval en zeker de tweede dag kan men er rustig bij stappen. Opmerkelijk was dan ook de omgeving van het openbaar bestuur en zeker rond hospitaal en kliniek. Misschien gebrek aan personeel??? Jeugdpret kent geen grenzen! Zondagnamiddag in de omgeving van de Oudenberg en Guilleminlaan kende de pret geen grenzen voor onze jeugd. Vooral in de omgeving van het park waren honderde mensen om met de ijsstoel de gekste dingen te doen. Misschien kan er wel een initiatief genomen worden om bij dergelijke gelegenheden de Guilleminlaan gedeeltelijk verkeersvrij te maken. Ook reeds een eenzame skiër! Een pienterige jongeman had een oplossing gevonden, waarom in het buitenland wel en niet in het heuvelachtige Geraardsbergen? Hij stak de ski's aan en weg was hij, tot grote vreugde en kijkgenot van groot en klein. U moet er maar aan denken! Geen Gemeenteraad verleden maandag! Het Schepencollege nam de wijze beslissing de geplande Gemeenteraad uit te stellen. Wedden dat dhr. Waterinckx, die niet kon aanwezig zijn, er niet kwaad zal voor zijn. Uw woordje zeggen is trouwens altijd belangrijk. En wij gunnen hem wel eens een woordje, als hij niet in de overdrijving valt. En dat gebeurt spijtig genoeg wel meer! Flinke voorbereiding van start! De voorbereiding van ons feest «Naar honderd jaar socialisme», neemt stilaan een definitief uitzicht. De talrijke medewerkers en er zullen er nog tientallen bij betrokken worden zitten boordevol initiatieven en werklust. Wedden dat 6 juni een hoogdag wordt voor onze grote socialistische familie! Scherpschutter 16-17/01/1982: Dr. Aelvoet, O. Ponettestraat. Tel. 21.23.93. Privé 21.35.24 Apotheker W. Cleeren, Peperstraat 23-24/01/1982: Drs. Chr. Molhant, Engelsebaan 276. Tel. 21.71.02, Cabinet Pelgrimstraat 15 G. Cornil, Engelsenlaan. Tel. 21.24.86 Apotheker: J. Gutman, Peperstraat 30-31/01/1982: Dr. Y. Suis, Steurbautstraat 2. Tel. 21.11.14 - 21.11.25 Apotheker Chr. Depla, Grote Markt 06-07/02/1982: Dr. Chr. Molhant, Engelsenlaan 276. Tel. 21.71.02, Cabinet Pel grimstraat (5 Apotheker Verswijver, Ninovestraat 13-14/02/1982: Drs. Ph. Charlier, Vandendoorenstraat 27. Tel. 21.54.96 J.P. Gerardi, Fostierlaan 21. Tel. 21.63.96 Apotheker: Platteeuw, Ellezellestraat 20-21/02/1982: Dr. Molhant, Engelsenlaan 276. Tel. 21.71.02 Cabinet Pelgrimstraat 15 Apotheker Mme Blondeel, Zuidstraat 27-CE8/02/1982: Drs. L. Vandendaele, Wijnstraat 44. Tel. 21.26.15 Chr. Vandenhende, Abeelstraat 28. Tel. 21.34.10 Apotheker J. Devleeschauwer, J.B. De Keyserstraat De vertrouwde figuur in het referendum met nog steeds prestaties in stijgende lijn. Zij kroonde zich terug kampioene der beide Vlaanders in de kat. A voor het seizoen 1981 en werd door haar opvallende prestaties geselekteerd voor deelname aan de Europese kampioenschappen die zullen plaats hebben in Frankfurt: Van Herpe Godelieve - bowling (COC). Later werd aan de verkiezing een groots sportfeest gekoppeld en de kandidatenlijst groeide uit tot een 90-tal sportbeoefenaars. De laatste periode werd naast de sportman ook de sportvrouw en de meest verdienstelijke sportvereniging ge lauwerd. Kortom, de verkiezing van de meest verdienstelijke sport- figuren werd te Ronse een zeer belangrijke gebeurtenis in het loka le sportleven en nu is het zo ver dat de inrichtende sportraad voor haar 23ste uitgave staat. Zoals telkenjare zal ook de be kendmaking van de volledige uit slag van het referendum geschieden tijdens een groots opgezet feest in de ruime sporthalle van het C.O.C. op vrijdag 22 januari a.s. vanaf 19u30. Dit jaar werd het sportieve ingeschakeld en na enkele jaren een voorstelling in het teken van de jazzmuziek geplaatst te hebben als omlijsting, werd nu terug overge stapt naar een hoogstaande catch- wedstrijd met volgende gekende namen: Firmin, Spiederman, John ny, Goude, Raspoutin, en ook een wedstrijd tussen de dames Kathy Nelson en Babette Lourier. De aangekondigde sportvedetten die bij vraaggesprekken zullen voorge steld worden zijn: U. Braems met de voetballers J. Vermeersch (AA Gent), J.M. Pfaff, Schönberger en Albert (Beveren), marathonkam- pioen De Blander. Gezien het suk- ses van vorig jaar wordt ook het kampioenschap op rollen verreden tussen de lokale wielertoeristen groeperingen. Als bijzonderste aangelegenheid volgt om 23u30 de bekendmaking van de uitslag van het referendum. Wie de opvolgers zullen worden van S. Himpe, Cl. Hoogstoel en judoklub Samoerai, blijft een zeer open vraag en dit jaar nog moeilijker is het fel ge waagd aan pronostikeren te doen. Was het dan voor de Ronsese sportwereld zo een belangrijk jaar? Wij kunnen er onmiddellijk aan toevoegen «ja» en er zijn meerdere kandidaten die de titel van laureaat waardig zijn. O.a. de 2 nationale motorcrosskampioenen J. D'Hondt en J. Keytsman zullen in de kijker komen, naast B. Tambout die op internationaal vlak 4de werd in de Europese judokampioenschappen, ook de Assa-atleten Deliveyne en de nationale kampioen C. Vivile moeten op het voorplan komen naast een hele rij outsiders zoals R. Rombaut (biljart), M. Cnudde (ju do), J. De Rouck (voetbal), Ph. D'Hondt (motorcross), F. Lam mens (voetbal), Geenens (rol schaatsen), H. Siau en J.J. Vanden- eede (atletiek), L. Van Wijnen (kaatsen) enz. tussen al deze ande ren die op de lange lijst voor komen. Bij de dames belooft de wedstrijd al even boeiend, titelhoudster Cl. Hoogstoel veroverde terug een kampioenentitel ondanks haar zwangerschap, C. Vandendaele kan momenteel een van de beste veldloopsters genoemd worden, naast de andere atletiekvedette I. De Bruycker. Echter ook in de andere sportdisciplines zijn er echte kanshebsters: de nooit afgevende bowlingkampioene G. Van Herpe, de nationale kampioene wielrennen Cl. Vierstraete heeft reeds heel wat aanhangers in haar nieuw midden te Ronse. Maar ook anderen als S. Pieters (judo), N. Sadones en N. Hoogstoel (atletiek), de gezusters Bourdeaud'huy (tafeltennis), N. Geenens (rolschaatsen) hebben hun aanhang en zijn niet uitgeslo ten op de eretitel. Wat de verdien stelijke klubs betreft komt Judo- Samoerai als Belgisch kampioen in de belangstelling, ook Atletiek As- sa, de damesvoetbalploeg Sparta die al een goed seizoen boekte, voetbal Klub Ronse enz. Alles bij mekaar een moeilijke keuze waar bij het aantal punten uiteindelijk de beslissing zal brengen wie er op vrijdag 22 januari 1982 zal gelau werd worden als verdienstelijke sportfiguur van de stad Ronse. D.B.R.

Voor Allen | 1982 | | pagina 6