't is toch toglsctl in de stad AALS" DENDERLEEUW HERZËLE Studiedag over kultuurpolitiek Aalst S.P.-Aalst Algemene ledenvergadering Vrijdag 12 februari om 20 uur Volkshuis Aalst Belgische fotografen in Belfort Bloedafnamen gestegen ten gevolge promotiekampagne Enorme opkomst bij de nieuwjaarswensen van het OCMW Pers reikt Sinaas- en Citroenprijs uit Een goed partijgenote ging heen A.T.B. De Natuurvrienden Wat is er van de Bergsport??? Rockdag De Weide-fuif 25 jaar (B)SP-lidmaatschap C.S.C.-Wijkklub «De Rode Pluim» Nieuwerkerken S.P. in rouw A.T.B. De Natuurvrienden Eerste helft van het jaarprogramma: Socialistische Gepensioneerden Aalst-Centrum ALGEMENE VERGADERINGEN Stadspoppentheater - Aalst S.P. Moorsel - Aalst Belotkampioenschap - 3de Ronde Grote bolling in het 8-Urenhuis Kaarting Algemene partij vergadering Socialistische gepensioneerdenbond S.P. Wijkafdeling Herzele N ieuwj aarszitting 2 - 22 januari 1982 - «Voor Allen» IvMvK-X- Reeds op vorige studiedagen bleek duidelijk een ongenoegen te be staan over het gebrek aan een dege lijk cultureel beleid, het uitblijven van een planning voor het beheer en de exploitatie, voor het cultureel centrum. Het hete hangijzer is wel of het cultureel centrum nog plaats zal bieden voor andere culturele doeleinden als voor de Openbare bibliotheek. De vraag is of Schepen Roels en Dhr. Buyle erin zullen slagen in deze explosieve materie enige klaarheid te brengen. Zo kondigt de Aalsterse studiedienst 2000 de slotmanifestatie, een stu diedag, aan die wordt gehouden in een cyclus van drie avonden over het cultureel beleid in de stad. «Deze studiedag, die heel wat stof zou kunnen doen opwaaien, kon digt zich in elk geval aan als een must voor hen die in de culturele sector werkzaam zijn, en bezorgd zijn om wat Aalst de komende jaren te bieden heeft, en voor (toe komstige) gemeenteraadsleden die een beleid moeten uitwerken.» zegt 2000. De studiedag gaat door in het kas teel Ter Linden, zaterdag a.s. Een en ander staat te lezen in een pers mededeling van de studiedienst. Om 9u30 wordt aan de hand van een diareeks een overzicht gegeven van de historiek en de mogelijkhe den van het Aalsterse cultureel centrum. Om 11 uur stelt Aalst 2000 dan de resultaten voor van zijn onderzoek betreffende de culturele infrastruk- tuur in Groot-Aalst. Vanuit de vaststelling dat een der gelijk onderzoek, nochtans noodza kelijk voor het uitstippelen van een beleid terzake, nooit gebeurde in Aalst, dat de aanwezige socio-cul- turele infrastruktuur verre van opti maal benut wordt en dat aan vele noden (onder andere van de niet georganiseerden) niet beantwoord wordt, heeft de studiedienst een zo volledig mogelijke inventaris ge maakt van de bestaande infrastruk tuur en een aantal besluiten hieraan gekoppeld. Het za^ echter aan de beleidsmensen toekomen vanuit dit objectief onderzoek de culturele politiek uit te stippelen voor Aalst. Om 14 uur volgt er een debat waarin de kultuurpolitiek van de stad uitvoerig ter sprake komt. Wie de ganse studiedag wenst mee te maken, kan ter plaatse een lunchpakket gebruiken. Er wordt dan wel een seintje verwacht op voorhand op het sekretariaat in de Korte Nieuwstraat 12 - 9300 Aalst. Voor één lunchpakket betaalt U 50 fr. Alle partijleden worden vriendelijk uitgenodigd deze verga dering bij te wonen. Agenda: Gedeeltelijke verkiezing afgevaardigden SP-Aalst in Fe deraal Bestuur. De volmachten van de regering en het socialistisch alternatief, Mare Galle. Strategie van de partij, voorstellen van het partijbestuur, Roger D'Hondt. NB. De kandidaturen voor afgevaardigden v.d. afdeling in het federaal bestuur dienen schriftelijk te worden overge maakt aan partijvoorzitter Herman De Geest, Steenland 14, Aalst en dit uiterlijk op 8 febr. Om geldig te stemmen dienen de leden hun partijlidboekje mee te brengen. In het Belfort wordt door de cultu rele dienst van de stad tot 7 februari de rondreizende tentoonstelling 'Camera Belgica' georganiseerd. Het gaat om een tentoonstelling over fotografie in België en België in de fotografie, die werd overge nomen van Europalia. Ze werd samengesteld door de heer Roger Coenen, wetenschappelijk assistent van het provinciaal fotog rafisch museum Sterckshof te Deurne. Over de tentoonstelling schrijft Coenen: «Deze tentoonstelling richtte zich in het bijzonder naar fotografen die iets hadden mee te delen van zich zelf en over een of ander aspect van België in een kwalitatief hoogstaan de fotogtafie»... De getoonde werken brengen een beeld zoals ontsproten uit de visie van een twintigtal fotografen, af komstig van her en der, ouderen en jongeren, sommigen professionelen en anderen amateurs in de goede zin van het woord. Een doorsnede van een fotografische aktiviteit in al haar verscheidenheid, ditmaal ge- koncentreerd op een ruimtelijk be perkt thema... Fotografie moet niet lokaal geo riënteerd zijn, integendeel. Daarin schuilt uiteindelijk het hoofddoel van deze tentoonstel ling: bewijzen dat fotografie die werkelijk op hoog niveau staat de grenzen van haar herkomst over schrijdt en de feiten die zij weer geeft transcendeert. Het totaal bestaat uit ongeveer 200 werken, zwart-wit en kleur, van 23 fotografen zowel uit Vlaanderen als Wallonië. De Verenigde Bloedtransfusiecen tra van Zenne- en Denderland zeg^ gen dat ingevolge een promotie campagne, het aantal bloedgevers in Aalst sterk gestegen is. Van 1644 in 1980 is het aantal bloedafnamen gestegen tot 2185, een stijging van meer dan 500 dus. Dokter Matthieu, Hoofdgenees heer van het Bloedtransfusiecen trum, bevestigt bovendien dat in 1981, soms wel niet zonder moei lijkheden, volledig voldaan werd aan de vraag naar bloed, ook voor de vele open-hartoperaties die nu ook in Aalst plaatshebben. De pro motiecampagne heeft, aldus Dr. Mathieu, de inwoners ook recht streekser betrokken bij wat er in de medische wereld omgaat. Naar jaarlijkse gewoonte boden Martin Van der Speeten, voorzitter en de raadsleden van het OCMW op vrijdag 15 januari hun nieuw jaarswensen aan. Ditmaal gebéur de dat in de zaal F.F.R. Alhoewel de aanwezigen zelf hun feestmaal dienden te betalen was de opkomst onder de personeelsle den enorm. Ook de heer en me vrouw Wailly, stadsontvanger, wa ren aanwezig. De rest van het ge meentebestuur had zich om di verse redenen laten verontschul digen. Voor een volledig gevulde feestzaal hield voorzitter Martin Van der Speeten een toespraak waarin hij vooral op de verdiensten van zowel werklieden, administratief als ver zorgend personeel wees. Inder daad, dank zij hun inzet is het beek van het stedelijk ziekenhuis St. Eli sabeth de laatste jaren grondig ge wijzigd. Zo werd in 1981 de nieuw bouw ter vervanging van het afge brande kloosterpand ingehuldigd. Deze nieuwe infrastructuur draagt bij tot het verlenen van een betere gezondheidszorg. Vernieuwde gan gen en zalen geven aan het zieken huis een totaal nieuw uitzicht. De voorzitter bracht ook hulde aan de heren dokters Van der Stockt en de Waele voor h"n meer dan 30- jarige inzet ten die van het zieken huis St. Elisabv.L. Verder werden ook de gepensioneerde werkne mers Descamps, De Mol en Van Heek gehuldigd. Het dansfeest waarmee deze avond besloot duurde tot in de vroege uurtjes. Een feest die navolging verdient. De persbond van de Denderstreek, die jaarlijks de Aalsterse figuur van het jaar verkiest, waarvoor geen politici in aanmerking komen, be sliste tijdens zijn jongste algemene vergadering ook een waardering uit te spreken over de houding van politici uit het Aalsterse Regio, dit ten opzichte van vrienden, politie ke tegenstrevers en de bevolking in het algemeen. De Sinaasappelprijs voor 1981 wordt toegekend aan Jan Caudron, omwille van zijn minzame en posi tieve ingesteldheid, zijn integer op treden in het politieke milieu en zijn omzetten van woorden in effec tieve daden. De Citroenprijs wordt voor 1981 toegekend aan: Henri Van der Ve- ken, Eugeen Van der Biest, Van der Borght Carlé, Willem Willems, Arthur De Sutter, Roger Veree- cken, Jan Van Laethem, Valentina Moens, Frans De Meersman, Mar cel De Bisschop, Arséne Carlier en Herman Roels, omwille van hun opmerkelijk en langdurig stilzwij gen in de gemeenteraad, dat getuigt van een verregaande onmondigheid die niet beantwoord aan de ver wachtingen die door de kiezers in hen werden gesteld. Een dezer dagen maakt de pers- bond der Denderstreek de Aalster se figuur van het jaar 1981 bekend. Celina LAMMERTUN een zéér goede partijgenote en militante vrouw overleed woensdag 13.01.82. Zij was gedurende méér dan dertig jaar de ijverige en vriendelijke gé- rante van de COOP winkel in de Molenstraat. Zij was bestuurslid van de: SVV Coöperatieve vrouwenbewe ging «De Samenwerkster» Bond van Soc. gepens. het N.W.K.W. van de SVV. Was reeds zéér vroeg aangesloten bij de toenmalige BWP - later BSP nu SP. Maakte jaren lang deel uit van het plaatselijk BSP-bestuur als vertegenwoordiger van een neven organisatie. Reeds tweemaal was zij vergeten haar méér dan dertigjarig partijlid maatschap te melden. Voor dit jaar was zij het niet vergeten. Helaas zullen de feestelijkheden zonder haar doorgaan. Zij zetelde eveneens als afge vaardigde v.d. B.S.G. in de Raad v.d. Derde Leeftijd v.d. stad Aalst. Zij bleef trouw aan haar filosofi sche overtuiging. Het afscheid aan de dierbare over ledene en de volgens haar wens crematie en asverstrooiing heeft plaatsgehad in beperkte familie kring. Een goede en voorbeeldige socialis- te ging heen. Celina, je vriendinnen, je vrienden, je strijdgenoten zullen je niet ver geten. Beklimming van de Mont Blanc Op zaterdag 23 januari 1982 mooie filmavond gespeeld door Frans De Cremer, afd.: Aarschot. Deze film vertoont vier van onze A.T.B. be- rgstijgers, die de wondermooie Mont Blanc met de glimlach van een natuurvriend bestijgen. Vol gens de ingewonnen inlichtingen zijn er spannende en prettige mo menten, wat de film zo boeiend maakt. Er zal gelegenheid zijn tot vragenstellen, daar de betrokken personen van de klim in de zaal zullen aahwezig zijn en u graag te woord zullen staan. Vergeet deze datum niet en kom eens kijken, het is de moeite waard. Wie durft de koude trotseren is een echte na tuurvriend. Waar dit allemaal ge beurd? Wel in het Trefcentrum, Driesleutelstraat 49 te Aalst (vroe ger Kreja). De aanvang van de film is om 20.00 uur. De inkom is gratis. Steun uw organisatie, door naar uw aktiviteiten te komen. U zult altijd vriendelijk ontvangen worden. Er is mogelijkheid tot verfrissing in de gloednieuwe gelagzaal van het Trefcentrum, dus een bezoekje waard. In de Sint-Annazaal, wordt op zon dag 24 januari om 15.30 uur een Rockdag georganiseerd met de groepen Black Nepal, Subway, Hustler en Duck Soup. Toegang 100 fr.; voorverkoop 80 fr. Kaarten zijn te bekomen in 't Rond Vierkant, De Ridderstraat 69. Zaterdag 23 januari 1982 te 20u organiseren de mensen van de erva ringsgerichte school De Weide hun jaarlijkse fuif. Deze vindt plaats in zaal Sint-Anna, Roklijfstraat Aalst. Toegangsprijs: 50 fr. voorverkoop, 60 fr. kassa. De partijleden, die zich in 1957 of vroeger aansloten bij de partij en nog niet gehuldigd werden, worden langs deze weg vriendelijk uitgeno digd contact op te nemen met het SP-bestuur van hun onderafdeling of met pgt. Louis Saerens, Exter- ken 34 te Moorsel bij wie de coördi natie van deze viering berust. Het jubelfeest van 25 jaar lidmaat schap zal plaatsvinden in de perio de rond 1 mei. 1 mei-comité Beste vrienden, op vrijdag 22 ja nuari te 20 uur, gaat er in ons wijklokaal, café «De Pluim», Geld hofstraat 64 te Aalst, onze 2e avond door, met bakschieting en kaart trekken, met als prijzen panklare kippen. Deze worden ingericht ten voordele van onze wijkkermis «Dries». Wees allen aanwezig! Onze volgende kaartavond gaat door op 29 januari 1982 te 20 uur stipt, ook in ons wijklokaal, met als prijzen 1.000 fr. vooruit! Wees zo talrijk mogelijk aanwezig, om uw punten in algemene rangschikking aan te dikken. Dus allen op post! Ons Sociaal Dienstbetoon gaat terug elke woensdagavond door vanaf 18 u tot 19 u, door Kd. D'Hondt Roger, Politiek Secretaris SP- Groot Aalst, en de Voorzitter on zer wijkklub. Maak er gebruik van, dit is voor iedereen en is strikt geheimhoudend. De Schrijver Stany Weer is een goede vriend ons ont vallen. Richard De Thaey, gewezen voor zitter van de S.P.-bond voor de Derde Leeftijd, echtgenoot van Si- donie, werd woensdag 20 januari ten grave gedragen. Richard was tot voor enkele jaren een zeer aktief lid in onze bewe ging, telkens present op al onze aktiviteiten. Hij zal samen met de vele vrienden die hem al zijn voorgegaan in onze herinnering blijven. Edgard Hooghuys Zaterdag 23 januari 1982: Filmavond «Tour de Mont Blanc» door de afd. Aarschot. Begin 20.00 uur. Trefcentrum, Driesleutelstraat 51 Aalst. Zaterdag 27 februari 1982: Dia- en filmavond door de voorzit ter over de A.T.B.-reis (weekend) te Turnich (Duitsland), zijn per soonlijke reis naar Gerlingen en het Zwarte Woud. Begin 20.00 uur. Trefcentrum Driesleutelstraat 51, Aalst. Zaterdag 13 maart 1982: Filmvoorstelling: King Kong, dit met medewerking Trefcentrum. De film wordt gedraaid door de voor zitter A.T.B. Begin 20.00 uur. Ink om leden 20 fr., niet-leden 40 fr. Trefcentrum Driesleutelstraat 51 Aalst. Zondag 14 maart 1982: Tekenfilmfestival (Tom en Jerry, Micky Mousse... enz.) Begin 15.00 uur. Inkom leden kinderen - 12 jaar 20 fr. - niet-leden 40 fr. Ge draaid door de voorzitter A.T.B. Zaterdag 17 april 1982: Wandeling te Affligem onder lei ding van Van Extergem H. Notu list. Bezoek aan het Archeologisch Museum, rondegang Kultureel Centrum (Tentoonstelling). Ver trek: 14 uur aan de Affligemdreef (Voetbalplein). Zaterdag 29 mei 1982: Wandeltocht Denderbelle Broek onder leiding van de voorzitter. Vertrek Houtmarkt te Aalst om 13.30 uur. Lunch meenemen. Voorzien van botten. De leden worden vriendelijk uitge nodigd tot het bijwonen van de Algemene Vergaderingen met gra tis koffietafel (tas niet vergeten) en de gebruikelijke tombola. Deze zullen doorgaan op dinsdag 26 januari 1982, 16 februari en 23 maart, telkens om 15.00 uur. Er wordt- slechts één uitnodiging verstuurd voor deze drie bijeen komsten. Programma's: Dinsdag 26 januari: filmvoorstel ling - vakantieverblijf in Andorra en Bretagne, door kd. August Eve- raert. Dinsdag 16 februari: lach en ont spanning, optreden van Robert Van den Berghe, gewezen prins karnaval. Dinsdag 33 maart: gastspreker Martin Van der Speeten, voorzitter O.C.M.W. Het bestuur doet een flinke inspan ning om het onze leden zo aange naam mogelijk te maken. Het ver wacht een grote opkomst! De sekretaris, René Van den Bossche. De eerste reeks voorstellingen gaan door op: Woensdag 27 januari 1982: Stads schouwburg, Vrijheidstraat 65 te Aalst. Aanvang 14.30 u. Zondag 31 januari 1982: Gemee nteschool Dorpsstraat 28 te Erem- bodegem. Zondag 7 februari 1982: Gemee nteschool, Damkouter 6 te Gij- zegem. Zondag 14 februari 1982: Gemee nteschool Edixvelde te Nieuwer kerken. Zondag 28 februari 1982: Gemee nteschool, Dorpsstraat 15 te Meldert. Zondag 7 maart 1982: Gemeente school, Zijpstraat 49 te Hofstade. Zondag 14 maart 1982: Gemeente school Kaalberg te Moorsel. Zondag 21 maart 1982: Gemeente school, Dorpsstraat 30 te Baar- degem. Zondag 28 maart 1982: Gemeente school Binnenstraat 157 te Aalst. Niettegenstaande het bar-slechte weer, had men te Moorsel voor de 3de wedstrijd een opkomst, waarbij 81 kaarters voor de kampioenstitel kwamen strijden. Vermelden wij alsnog dat onze Kd. De Brabanter Erwin de algemene leiding neemt, op de voet gevolgd door de voorzit ter van ons trommelkorps, Kd. Sae rens, maar dat het vel van de beer nog niet verkocht is. De eindwedstrijd, die doorgaat op zondag 7 februari 1982 te 18 uur stipt, kan nog voor verrassingen zorgen. Hierbij de uitslag van de 3de kaar ting en de prijswinnaars van deze wedstrijd. Verder houden wij er aan. allen te danken die door hun steun en hun prijsschenkingen meewerken aan deze goedgeslaagde aktiviteiten. De secretaris, Maurice Barrez. Uitslag 3de wedstrijd - Moorsel: 1. De Meyst Marcel 4725 punten, 2. Bosman Alfons 4374 p., 3. De Landsheer Gustaaf 4311 p., 4. Van Goethem André 4275 p., 5. Pots Kamiel 4225 p., 6. Scheerlinck Henri 4183, 7. De Brabanter Erwin 4167, 8. Pots Petrus 4146, 9. Moe renhout Theo 4134, 10. Roelandt Patrick 4123, 11. De Meyst Maria 4116, 12. V.d. Abbeele Mare 4073, 13. Tilley Clothilde 4072, 14. De Saedeleer Jozef 4050, 15. Wille Ro ger 4032, 16. Saeys Romain 4026, 17. Van Oost Godelieve 4010, 18. Cami Hector 3999, 19. Vernimmen Louis 3984, 20. De Meersman Pat- riek 3955, 21. Clottemans Delphine 3933, 22. Uyttersprot Florent 3894, 23. Rubberecht Maurice 3881, 24. Saerens Louis 3865, 25. Clottemans Yvonne 3835, 26. Saerens Francois 3800, 27. Raes Octaaf 3798, 28. V.d. Steen Arthur 3782, 29. Wins Victor 3778 en 30. Schelfhout Hen ri met 3761 punten. Op zaterdag 23 januari 1982 gaat er een belotwedstrijd door in café «Frieda», Waverstraat 30 te Moorsel. 2.000 F vooruit inleg, inschrijvin gen vanaf 19 uur. Begin te 19h30 stipt. Iedereen is van harte welkom. De boldersklub «De Kastaars» richt op vrijdag 29/1 om 19.30 uut op de goed verwarmde bollebaan van het 8-urenhuis een grote bol ling in. Deze eerste bolling van het jaar gaat gepaard met een breughe- liaans etentje - o.a. «Pellepatatten met haring» gevolgd van allerhande verrassingen. Iedere bolder die zich een avond gezellig wil vermaken is op deze grote bolling zeker op post. 1. Triest Jozef - Daghuyt Alfons 2. De Troyer Kamiel - V. Caene- gem René 3. V.d. Lierde Albert - Beeckman C. 4. De Neve Abel - Bockstal Jan Pret en vermaak werden gemaakt tot in de late avond. De volgende bijeenkomst is ge pland op maandag 1 februari. Alle leden wezen op post en brengen desgevallend hun vrienden mee. Alle partijleden van Klein-Dender- leeuw worden uitgenodigd op de- algemene leden vergadering op vrijdag 5 februari 1982 - 20 uur. In het 8-urenhuis - Stationstraat, Denderleeuw. Dagorde: Verkiezing nieuw partijbestuur Gemeenteraadsvegkiezingen - kan didaten samenstellen lijst - kiespro- gramma - propaganda en aktie. Allerlei. Wegens de belangrijkheid van deze bijeenkomst wordt ieder partijlid verwacht. Wegens de enorme sneeuwval op maandag 11 januari werd de maan delijkse gepensioneerdenbijeen komst geen uitschieter. Tal van leden lieten verstek gaan zodat de eerste bijeenkomst van het jaar niet het verhoopte verloop kende. Niet temin hebben de aanwezigen zich op uitstekende wijze kunnen ver maken. De stemming was er zeker in de zaal en het café, waar de treinreizigers ingevolge het uitval len van het spoorwegverkeer in grote massa's kwamen opgedaagd. Na de koffie werd er gekaart en gebold, waarvan de uitslag hier volgt: Prijsbolling: 1. ploeg Van Caelenberg Sixtus - Sorgeloos - De Bolle Albert. 2. ploeg De Braekeleer - Meert - De Bolle Jozef 3. ploeg Schutijser R. - Ancaer Et. - V. Der Weeën. 4. ploeg Borloo Elias - Minner Ro ger - Lagring B. Op vrijdag 29 januari 1982 om 19 uur in onze feestzaal Floreal. Met een aperitief S.P. wordt U welkom geheten dat gevolgd wordt met een voorgerecht en kip met frieten. Voor onze partijleden is de deelna me gratis, echtgenoten en andere familieleden betalen 160 frank en voor de kinderen, minder dan 10 jaar, is de prijs bepaald op 80 frank. Tombola en muziek staat eveneens op ons programma. Om deel te nemen dient U in te schrijven uiterlijk tegen dinsdag 26.01.1982 in ons lokaal Germinal met het vereiste deelnemingsgeld.

Voor Allen | 1982 | | pagina 2