ÉtoStpmeiw 1912 1982 IjflNOVili HAALTERT FEDERATIE AALST-OUDENAARDE Sporthal toch opengesteld ondanks C.V.P. komedie NICA RA G UA -A VOND AGALEV IN DISCUSSIE Kwistornooi Ninove 1982, T aflevering Uurregeling Tarieven C.S.C.-Haaltert «Ken uw rechten bij een alkoholtest» Haaltert... een be(st)rooide gemeente?? CSC-Studiekring Gespreksavonden Trekking tombola toneelkring Ontvoogding 2.1.82 Rijwielplaten 1982 SOCIO-CULTUREEL CENTRUM S.V.V. Afdeling Zottegem A. Vermeylenkring Alternatieve geneeswijzen Organisatie week van het bos Asterix te Zottegem Kickertornooi Nicaragua-avond Start verbruikersclub Vlaams Progressief Zangfeest C.S.C. studiekring Bond Moyson Gewest Ninove Gepensioneerdenbond Gezellig samenzijn Hobbyclub Yoga Ninove 14de jaargang Voorde - Algemene ledenvergadering Pollare - SP/C.S.C. «Voor Allen» - 22 januari 1982 - 3 Sedert begin oktober 1981 werd de Sporthal te Denderhoutem open gesteld. Deze opening kon plaats vinden dankzij de inzet en werkkracht van S.P.-schepen De Cock Roger, die de laatste werkzaamheden op de voet volgde. Dagelijks bleef hij in kontakt met de firma Adec Sport uit Baasrode en de Duitse arbei- dersploeg die instond voor de uitvoering en afwerking van de «Sportvloer». Ondanks de alarmerende geruch ten konden de clubs hun kompetitie aanvangen zonder al te veel moei lijkheden. Er dient echter aan toe gevoegd dat de (C.V.P.) meerder heid in het schepencollege aanvan kelijk weigerde de vloer te laten bespelen, omdat deze nog niet op geleverd was. Een ultiem argument, maar een sluitend alibi van de C.V.P. om de openstelling niet te laten doorgaan en de sportclubs in de penarie te duwen. Deze sportminnende heren van de C.V.P. hadden zich echter voor de zoveelste maal mis rekend. Schepen De Cock Roger regelde deze zaak met de heer De Clerck van de firma Adec Sport. Hij liet het akkoord schriftelijk bevestigen aan het college van Burgemeester en Schepenen en kreeg zelf een kopie opgestuurd. Toen echter moest blijken dat dit schrijven waarin de toelating werd gegeven de «sportvloer» te bespe len, niet op het gemeentehuis te vinden was, keek onze S.P.-sche pen raar op,., was zijn postbode dan zoveel sneller, of is er te weinig orde in het gemeentelijk C.V.P.- huishouden? Hoe dan ook, schepen De Cock stelde prompt een einde aan deze komedie van de CVP door de onge lovigen een kopie te bezorgen. Meteen stonden de Burgemeester, schepen Kiekens en Co voor een voldongen feit. Ze konden nu niet langer weigeren de zaal te laten gebruiken. De sportclubs en sportvrienden stellen de realisatie van schepen De Cock in ieder geval meer op prijs en bewezen dit reeds door het in tensief gebruik van de sporthal. Ook het S.P.-bestuur spreekt een «grote proficiat» uit voor het werk van onze sportieve schepen. De oorspronkelijke uurregeling werd opgesteld door de heer Uyter- sprot Freddy, diensthoofd van de sportzaken. Dit gebeurde in samenspraak met de sportverenigingen. Alle clubs waren dan ook tevreden met deze planning tot «de specialist» zich met de zaak ging bemoeien. Sche pen Kiekens (puur cultuur) ver veelde zich blijkbaar achter zijn schrijftafel. Aangezien er van een Cultureel Centrum toch niets in huis komt wilde hij de sportzaken «eens op orde zetten». Hij vloog erin zoals een haan in 't kiekenkot met als resultaat dat 4 ploegen op hetzelfde uur de volle dige zaal konden gebruiken. De be treffende clubs waren er in ieder geval niet gelukkig mee. Schepen Kiekens die met het opstellen van deze manke uurregeling een paar pluimen op zijn culturele hoed dacht te steken heeft waarschijnlijk 'heel zijn pluimage' verloren. A. Grote speelzaal Inwoners en verenigingen v.d. gemeente 1/3 zaal: 200 fr./uur 2/3 zaal: 400 fr./uur 3/3 zaal: 600 fr./uur Info-avond Donderdag 28.1.1982 om 20 uur, zaal Warande te Haaltert Vele gemeentebesturen werden de afgelopen dagen met het harde win terweer geconfronteerd. Zou men uit de maatregelen genomen tegen over de koudegolf, de organisatie zin en de doeltreffendheid van een gemeentebestuur mogen afleiden? Zo ja, dan zou het gemeentebe stuur van Haaltert zeker tot de laatste geklasseerden (of de aller laatste!) van de omliggende gemee nten behoren. Nergens waren de maatregelen zo ondoeltreffend, zo waardeloos en zo sporadisch. Wij zagen wel vrachtwagens van het gemeentebestuur uitgerust met strooimolens en alles derop en der- aan door de besneeuwde straten «razen», maar nergens viel een handvol zout op de sneeuw of het ijs. Het leek wel of de jongens van de gemeente op een grote slee door de witte straten jubelden. Het toppunt bij dit alles is, dat in het gemeentelijk magazijn vol doende zout aanwezig was en is, om de inwoners van de grootste last te verlossen, maar dat dit zout door onachtzaamheid of onverschillig heid tot een grote koek verworden was en niet meer voor direct ver bruik was geschikt. Het lijkt ons toch een beetje te erg dat zulke schromelijke tekortko mingen niet aan het publiek zouden kenbaar gemaakt worden. Men denke daarbij aan de gemeentelijke belastingen en... aan de prijs van de strooimiddelen die jaarlijks toch een niet onaanzienlijk bedrag in de begroting uitmaken. Dat het wel degelijk goed kan, ondervonden de burgers van Haal tert, die tijdens de voorbije dagen, langs de wegen van onze buurge meente Erpe-Mere kwamen. Waarom kan het daar wel, en hier niet? R.A. bm niet-inwoners 1/3 zaal: 300 fr./uur 2/3 zaal: 600 fr./uur 3/3 zaal: 800 fr./uur scholen van buiten de gemeente betalen inwonerstarief. Gratis voor: scholen gevestigd binnen de gemeente plaatselijke verenigingen van gehandikapten en gepensio neerden. B. Kleine speelzaal of vergader zaal: Voor sportbeoefening door inwo ners: 100 fr./uur, anderen 200 fr./ uur, voor tafeltennis door inwoners 20 fr./tafel/uur, niet-inwoners 25 fr./tafel/uur. Vergaderingen: 100 fr./avond enkel voor verenigingen van Haaltert (geen sport). C. Voor manifestaties: tentoon stellingen, optredens Per dag vanaf 16 uur: 9.000 fr. vanaf 13 uur: 10.000 fr. Vrijdag 29 januari 1982 om 20 uur met Danie Mangelschots, verantwoordelijke voor Socialisti sche Solidariteit in Nicaragua. Vrijdag 12 februari 1982 om 20 uur met Erik Grijp, lijsstrekker Agalev op senaatslijst Gent- Eeklo. Deze gespreksavonden worden georganiseerd in Jongerencentrum Jan de Lichte vzw, Bruggenhoek 2, te Zottegem. Iedereen is welkom inkom gratis Winnende nummers: 4543, reservenummer: 1323 3842 4934 3759 2126 3139 3504 4404 1687 1875 3379 1487 4249 2549 1124 3309 1895 4371 1332 1451 3441 2340 4316 4337 4024 4023 4496 1123 Prijzen af te halen bij Lambert De Maesemere vóór 15/2/1982. De ontvanger der belastingen van Zottegem zal in de gemeente Zot tegem op volgende plaatsen een zitdag houden voor het uitreiken van rijwielplaten en kentekens voor moto's en bromfietsen, en even tueel invullen en inzamelen van de aangifte luik B (huispersoneel, paarden en poney's en honden): Ertegem: vrijdag 5 februari van 9 tot 11 uur. Café Belle Vue bij Van Waeyen- berge - Van Sterthem, Smissen- hoek 73. St. Maria Oudenhove: maandag 8 februari van 9 tot 11 uur Café Kluite bij Symoens Albert, Faliestr. Velzeke: vrijdag 12 februari van 9 tot 11 uur Café Cecilia, bij De Sutter Julien, Romeins Plein Grotenberge Godveerdegem: maandag 15 februari van 9 tot 11 uur Bij Van der Fraenen Alfons, Gent se stwg 145 Café De Engel. Oombergen Leeuwergem: maandag 15 februari 1982 van 13.30 tot 14.30 uur in het gemeentelijk centrum Centr'oom te Oombergen, Oombergenstr. 28. Vanaf 16 februari 1982 worden ver der platen en kentekens uitgereikt op het ontvangkantoor, H. Hart- plein 35 te Zottegem van 9 tot 11 Prijs der platen en kentekens gewone rijwielplaten: 160 bromfietsen: 250 moto's van 50 cc: 250 moto's van 51 tot 150 cc: 155 moto's van 151 tot 250 cc: 310 invaliden 5 Algemene ledenvergadering met voorstelling van het jaarpro gramma 82. Op: woensdag 27/1/82 om 19.30 u. In het Volkshuis, Markt te Zottegem Op vrijdag 5 februari, a.s. te 20 u., in de cafetaria van het gemeentelijk overdekt zwembad, organiseert de Vermeylenkring een voordracht over «Alternatieve geneeswijzen» (homeopatie, accupunctuur...). Het is een voordracht in het kader van het projekt «Gezondheidsvoor lichting en -opvoeding» van de We tenschappelijke Vereniging der Vlaamse Huisartsen. De uiteenzet ting zal gegeven worden door Dr. I. Vercauteren. Van vrijdag 30 april tot 6 mei organiseert Jongerencentrum Jan De Lichte een Week van het bos te Zottegem. Vrijdag 5 februari heeft een voor bereidende vergadering plaats in het Jongerencentrum, Buggenhoek 21 te Zottegem. Aanvang om 20 uur. Verenigingen en geïnteres seerden die willen meewerken aan de organisatie van deze week en aan een aantal boswandelingen en natuur-uitstappen zijn van harte welkom. Op woensdagavond 3 februari start CSC-Cineclub Zottegem het nieu we filmjaar met de vertoning van de film Asterix in Rome! Een dave rende amusementsfilm voor jong en oud. JONGERENCENTRUM JAN DE LICHTE Organiseert op zaterdag 30 ja nuari 1982 een Aanvang vanaf 19.30 uur. De inschrijving is open. Er zijn diverse mooie prijzen te winnen. Verliezers krijgen kans op her kansing. De opbrengst van de avond wordt gebruikt om een nieuw biljart voor het jeugdhuis aan te kopen. Afspraak op de Buggenhoek te Zottegem. Twee jaar geleden kon geen krant verschijnen, geen tijdschrift gepu bliceerd of geen nieuwsbericht voorgelezen worden zonder een toelichting te verstrekken over de toestand in Nicaragua. De bevol king vocht een bloedige burgeroor log uit o.l.v. het Sandinistisch Be vrijdingsfront tegen diktator Somosa. Eens de macht overgenomen ver dween Nicaragua uit de aktualiteit. Er vielen geen sensationele plaatjes meer te schieten en dus had Nicara gua geen nieuwswaarde meer. Toch kwam na de beëindiging van de oorlog de moeilijkste fase van de revolutie. De Nicaraguanen dien den hun totaal verwoest land terug op te bouwen. Gemakkelijk is zulks niet wegens de openlijke tegenwer king van uncle Sam en de houding van de (legale) burgerlijke opposi tie. Daardoor dreigt het land steeds verder geïsoleerd te worden. Over deze heropbouw en de moeilijkhe den die ermee gepaard gaan geven de Jongsocialisten in samenwerking met CSC-Studiekring Zottegem een informatieavond. In een dia reeks van Socialistische solidariteit komt de aktualiteit aan bod (1981), de viering van de tweede verjaar dag van de revolutie, de nieuwe ekonomische maatregelen, de boy cot door de Verenigde Staten, de defensieproblemen. Er wordt een flash-back gegeven over diktator Somosa en de bevrijdingsoorlog die in 1979 eindigde met de Sandinisti- sche overwinning. Van dan af zijn de massaorganisaties, de wederop bouw en de alfabetiseringskampag- ne belangrijk. De inleiding en nabespreking zal verzorgd worden door Danie Man gelschots, verantwoordelijke voor de projektenkoördinatie van Soc. Sol. in Nicaragua. Zij is een boeiende persoonlijkheid en de ideale figuur om over dit onder werp te praten, niet alleen omdat zij in Nicaragua woont en met die problematiek dagelijks gekonfron- teerd wordt, maar ook omdat zij pas op 12 januari in België terug aankomt en dus ook de allerlaatste evoluties kan schetsen. Zij kan te vens inlichtingen verschaffen over het Zottegemse 11.11.11-projekt van 1980 dat betrekking had op de alfabetisatiekampagne in de streek van Managua (hoofdstad Nica ragua). Laat deze enigè kans niet liggen. Waar? Jeugdhuis Jan de Lichte, Bruggenhoek 21, Zottegem. Wanneer? Vrijdagavond 22 januari om 20 u. Gratis inkom. Op talloze plaatsen in Vlaanderen werd de voorbije jaren gestart met verbruikersclubs. Ook te Zottegem is daaraan zeker behoefte. In februari wordt dan ook gestart met een open verbruikersclub. De bedoeling is om dagelijkse ervarin gen uit te wisselen en zo mogelijk een aantal akties te ontketenen. Gedacht wordt reeds aan een infor matieavond over de nieuwe huur wetgeving en een discussieavond over het gemeentelijk dienstbe toon. Meer nieuws in de volgende editie van Voor Allen. Op zondag 7 maart wordt het twee de Vlaams Progressief Zangfeest georganiseerd in de Arena-hal te Deurne onder het thema «Leve de Geus» Vorig jaar werd deze pro gressieve tegenhanger van het fasis- tische Vlaams Nationaal Zangfeest een enorm succes. Ook uit Zottegem was een uitge breide deligatie aanwezig. Op 7 maart wordt opnieuw een bus ingelegd. Een aantal progressieve verenigingen zegden reeds hun me dewerking toe. Inschrijven in Jan De Lichte of bij Freddy Van den Bossche. Het Kwistornooi van Ninove is niet meer weg te denken uit het sportie ve en kulturele leven van de stad. Inderdaad, dit tornooi dat georga niseerd wordt door de Stedelijke Kultuurraad in samenwerking met de Centrale Socialistisch Cultuur beleid, Focus en Willemsfonds, en met de bijzondere medewerking van het Ninoofse Stadsbestuur, is reeds aan zijn 7C editie toe en kent een sukses dat steeds in stijgende lijn is gegaan. Het tornooi is ge spreid over vier wedstrijddagen, namelijk op vrijdag 22 en 29 janua ri, vrijdag 5 februari, telkens om 20 uur, en op zaterdag 13 februari om 16 uur. De rubrieken die iedere keer aan bod komen zijn beeldende kunst en architektuur, literatuur, aardrijks kunde, muziek, varia (3x) film, exacte en toegepaste wetenschap pen en techniek, fauna en flora, algemene geschiedenis, sport, ak- tuele geschiedenis, Nederlandse taalkennis en taalvaardigheid. Neemt deel aan de traditionele jaarlijks kwis met de twee fa meuze ploegen: CSC Toekoer ploegleider: An- dré Walravens) CSC Marianne (ploegleider: Hugo Van der Kelen) SP'ers en CSC'ers van Ninove, kom op 22 en 29 januari en 5 en 13 februari in zaal Roxy uw mensen aanmoedigen. Op vrijdag 5 februari 1982 organi seert ons gewestelijk bestuur een Algemene Vergadering voor al on ze leden, dewelke zal doorgaan in de Kleine Zaal van het Volkshuis in de Geraardsbergsestraat 119 te Ni nove. Aanvang te 19.30 uur. Dagorde: 1. Moreel en financieel verslag 1980; 2. Voorbereiding van het Federaal Congres van 27.2.1982; 3. Aanduiding van 16 stemgerech tigde afgevaardigden voor het congres. Gezien de belangrijkheid van de te bespreken punten, reken wij ten stelligste op ieders aanwezigheid. Tot 5 febrari a.s. Het bestuur van Bond Moyson-Ninove Op dinsdag 2 februari om 14.30 uur, gezellig samenzijn in 't café, met een lekker tasje koffie en een mooie tombola en kaarting voor de mannen. Op donderdag 18.2.1982 hobbyclub om 14.30 uur in de oude gebouwen van Bond Moyson. Het bestuur Leer leven zonder STRESS Leef volledig ontspannen. Kursus voor beginners (12 lessen) elke woensdag van 20 uur tot 21.15 uur. lste les op 3 februari om 20 uur. Lokaal: Dreefstraat 16, Ninove, stadsbiblioteek, lste verdieping. Inlichtingen tel. 054/33.54.77 Tel. 054/33.13.63, tel. 054/33.50.34. Inschrijven vóór de les. Elke dinsdag kursus voor voortdoe ners en gevorderden van 20 u. tot 21.30 u. Lesgever: Gilbert Loran Wie kan deelnemen? iedere bewe ging, vereniging of groep die een ploeg van maximum vijf spelers eventueel drie reservespelers in schrijft. Maar opgelet: het aantal ploegen wordt beperkt tot 39... wie alsnog wil inschrijven dient dit onverwijld te doen op de Socio-Kulturele Dienst, Dreefstraat 21 te 9400 Ni nove, want er zijn al heel wat ploegen ingeschreven. Een nieuwigheid in dit 7C Tornooi is wel het uitvoeren van een indivi duele krachtmeeting tijdens de prijsuitreiking op 13 februari om 20 uur die volgt na de finale en die openstaat voor iedereen. De twee rubrieken hierin zijn sport en lichte muziek. Nadere bijzon derheden hieromtrent worden later medegedeeld. Tijdejis elke wedstrijd is er even eens een zaalkwis waaraan het tal rijke publiek kan deelnemen. Spelers en supporters worden dus verwacht in zaal Roxy, Lavendel straat te Ninove, vanaf 19.30 uur. Alle partij en CSC-leden worden er langs deze weg aan herinnerd aan wezig te willen zijn op de algemene ledenvergadering van heden vrij dag 22 januari 1982 in het lokaal Bond Moyson (bij Ivonne De Leeuw). Agenda: bespreking werkingsverslag 1981 herverkiezing partijbestuur bespreking jaarprogramma en activiteiten 1982 (SP en CSC) bespreking rondschrijven SP Groot-Ninove i.v.m. de gemeente raadsverkiezingen allerlei Gelet op het belang van deze verga dering en de te voeren campagne voor de komende gemeente raadsverkiezingen rekenen wij ten stelligste op uw aanwezigheid. Jeugdclub Tien-Twen Ninove Is het waar dat het jeugdhuis met twee ploegen meespeelt in het ste delijk kwistornooi? We zullen zien. Is het waar dat er zaterdag e.k. een speciale muziekinstuif op het pro gramma staat? We zullen horen. Is het waar dat er dan hot-dogs verkocht worden? We zullen sma ken Is het waar dat de voetbalklub dan weer eens gaat winnen tegen Ef- see? We zullen supporteren. Is het waar dat Prof. Bonte naar de klub komt voor de laatste-jaars van Ninove en omstreken? We zullen er zaterdag rond vergaderen. Is het waar dat Greet, de nieuwe en Regi, de gevestigde P.V. veel nieu we ideeën hebben? Dan zullen we met hen simpatiseren. Na het daverend succes van ons Kerstfeest (onze talrijke aanwezige kinderen zullen zich waarschijnlijk het prachtige poppenspel van thea ter «'t Ajuintje» en de smakelijke «bezekoeken» nog levendig herin neren) steken de leden de voeten onder tafel voor een smakelijk eet maal op zaterdag 23 januari 1982. Nadien volgt in dezelfde zaal Sportkring, Roestraat, een grootse dansavond vanaf 20.30 uur, met een gekende vrije radio-discobar.

Voor Allen | 1982 | | pagina 3