Ontwikkelingszone of niet Afschaffing van bepaalde spoorwegdiensten GERAARPSBERGEN ATB De Natuurvrienden hielden jaarvergadering AKTUEEL 6 - 22 januari 1982 - Voor Allen» ACOD-feest SVV.SVB-Centrum Geraardsbergen Motie De mop van de week Weektip Ik ben een naïef mens Foto VClïl toenDe Natuurvrienden Stad Geraardsbergen Militie - Belangrijk bericht Iedere jongeman van Belgische na tionaliteit krijgt na 1 oktober, tij dens het jaar waarin hij 16 jaar wordt, een bericht dat hij inge schreven is op de militielijsten. Het jaar nadien, rond 1 december, ontvangt hij bericht «Model 10» met uitnodiging om zich tussen 1 en 31 januari op het stadhuis aan te bieden. Aktie V.Z.W. Opbouw gaat verder Sport naast de marge Wezenvrienden verliest topmatch! II Neem een abonnement op VOOR ALLEN Zondag 11. kwamen de leden van ATB De Natuurvrienden bijeen in de goedverwarmde feestzaal «Villa Wilson» voor hun jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Onder de aanwezigen mochten we de volgende prominenten begroe ten: kd. Rik De Block, nationaal penningmeester, kd. Els Van den Brande, nationaal voorzitter Jonge Natuurvrienden en kd. Dirk Van Der Maelen, voorzitter SP Ge- raardsbergen. De deelnemers werden verwel komd met een aperitief-maison als inleiding tot de smakelijke feestdis welke telkens de jaarlijkse bijeen komst opfleurt. Voorzitter William Arijs wenste al le aanwezigen het allerbeste voor 1982 met veel reisgenot en vakan tiepret. Kd. De Block bracht de groet van het Hoofdbestuur van ATB De Natuurvrienden met veel lovende woorden over de goede werking van onze afdeling en verzekerde dat Geraardsbergen verder op de steun en medewerking van het Hoofdbestuur mag rekenen. Dank zij de opening van het info-kantoor is de weg van Antwerpen naar Geraardsbergen korter geworden en is de samenwerking tussen de afdeling en het Nationaal secreta riaat fel toegenomen. Namens de SP-Geraardsbergen sprak kd. Dirk Van der Maelen. Hij had het voornamelijk over de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen en over het beleid van het huidige stadsbestuur dat niet altijd in de goede banen wordt geleid. Hij drukte ook nog de wens uit over een nauwere samenwerking tussen SP en ATB op plaatselijk vlak voornamelijk in verband met het milieubeleid in onze stad. Na deze gelegenheidstoespraken kwamen de jaarverslagen aan de beurt. Het aktiviteitsverslag werd aan de vergadering voorgelegd door kd. Jonny Lampens, secretaris ATB Geraardsbergen. Uit dit ver slag bleek dat 1981 geen onbelang rijk jaar was voor ATB De Natuur vrienden Geraardsbergen. De hoogtepunten waren ongetwijfeld de organisatie van de 4de Krakelin gen - Stertocht. het Congres van Vakantievreugde en de opening van het ATB-Infokantoor in de Brugstraat. Het financieel verslag werd verzorgd door kd. Roland Baert, penningmeester van de afde ling. Hierbij werd vooral de nadruk Op zaterdag 6 februari 1982 te 16.30 uur gaat opnieuw het jaarlijks feest van ACOD-Geraardsbergen door in de vernieuwde zalen van het Volkshuis te Geraardsbergen. Feestelijke orgelklanken van orge list «Orgejo» worden afgewisseld door korte syndikale speeches van de hoogste ACOD-verantwoorde- lijken. De kameraden Mon Rooses, vice- voorzitter, R. Fernandez, P. Steen- haut, algemene secretarissen, J. Facq, algemeen gewestelijk secre taris en praktisch alle gewestelijke sectorsecretarissen van Oost- Vlaanderen hebben eraan gehou den aanwezig te zijn. Rond 18.30 uur wordt een eetmaal aangeboden bestaande uit: Aspergeroomsoep Kalfslapjes in champignoncrème met kroketten Koffie - gebak Tegen de buitengewone prijs van 100 fr. Voor de leden der afdeling en 250 fr. voor vergezellende fami lieleden en sympathisanten. Hartelijk uitgenodigd! Inschrijvingen worden ingewacht tot en met 1 februari 1982 bij de bestuursleden, op de zitdag elke maandag van 19 u. tot 20 u., of door overschrijving op postreke ning nr. 000-0860443-53 van ACOD - Geraardsbergen. Het bestuur ACOD-Geraardsbergen Zeer geslaagd eetmaal. Aangezien dit de eerste manifesta tie was van het nieuwe jaar maakte de voorzitster van SVV-SVB na mens het bestuur de beste wensen over voor een voorspoedig 1982. Het jaar 1982 kan zeker een be langrijk jaar worden genoemd aan gezien de gemeenteverkiezingen voor de deur staan. Europarlementslid Vernimmen Willy heeft dan ook een korte toe spraak gehouden over de huidige politieke toestand. Het eetmaal duurde ongeveer tot middernacht en werd opgeluisterd door discobar Borendo. Het feest, met veel leute en plezier eindigde in de vroege morgen. gelegd op de steeds maar stijgende kosten, welke soms wel eens voor financiële moeilijkheden zorgen. Het officiële gedeelte van de verga dering werd besloten met een klei ne hulde aan gez. Wicheler Jeanne, oudste bestuurslid en gez. Vernim men Simonne voor de bewezen diensten aan de ATB afdeling Ge raardsbergen. De feestvergadering duurde nog verder tot in de late avond met dans en vermaak dank zij onze disco-bar met Ronny aan de draaitafel. ATB De Natuurvrienden Ge raardsbergen in algemene leden vergadering bijeen gekomen op zondag 17 januari 1982, klaagt het talmen aan van het Stadsbestuur in verband met de ontruiming van de straten, vooral deze waar weinig verkeer is, maar waar veel oudere bewoners huizen; verwondert zich over het ver loop van zaken in verband met het Toeristisch Centrum «De Abdij», eist in dit verband vertegenwoordi ging van de toeristische organisaties (VTB-ATB) in de nieuwe struc tuur; dringt aan op het bewegwijze- ren en regelmatig onderhoud van reeds bestaande en nog te verwe zenlijken van toeristische paden; herhaalt zijn vraag tot het volle dig verkeersvrij maken van het wandelbos «Boelarebos». De klant zegt tegen de verkoper: «Ik wil graag deze hamer omruilen.» «Waarom?» «Ik sla er telkens naast.» Geduld en zegepraal zijn oude vrienden, de ene volgt in de voetstappen van de andere. Toen ik op vrijdag 15 februari om 11 uur in de morgen door het stadscentrum van Ninove wandelde, was ik getroffen door het vele en goede werk van de stadsdiensten. Tot vreugde moest ik vaststellen dat al het technisch personeel opgeroepen was voor sneeuwruiming. Van Ninove ging mijn tocht naar Oudenaarde: zelfde vaststelling. Om 13u20 kwam ik in een restaurant in Geraardsbergen: het onderwerp aan de tafel naast mij ging over sneeuwruimen, en de bijna onmogelijke toestand in het stadscentrum, waar ook nog mensen wonen en bij verkiezingen «belang rijk zijn». Ik behoor echter tot dezen die steeds menen dat mensen wel eens in «overdrijving» vervallen en bijgevolg alle verklaring met een tikkeltje zout moeten worden genomen, ik ook kan (misschien spijtig voor mezelf) nog aanvaarden dat niet alles ineens kan gedaan worden. Maar vermits alles zo overtuigend klonk ging ik toch een rondrit wagen in het Geraardsbergse. Het centrum was vlug gedaan: buiten de Grotestraat en enkele zijstraatjes was er hoegenaamd NIETS GEDAAN. Dan maar tot Viane en Moerbe- ke: en wat stelt men vast? Dat mijn overtuigde buurman in het restaurant overschot van gelijk had. De wegen waren er netjes en zelfs in straten waar slechts enkele huizen staan was autorijden reeds een plezier. Heeft sneeuw nu ook al een bepaalde politieke kleur? Van Viane naar Onkerzele (de helft was gedaan) naar Grimminge en Zandbergen en daar was het inderdaad ook om te kotsen. In Ophasselt, ook wellicht al om een pleziertje te doen, was de toestand onberispelijk. Na al dit politiek gescharrel (Idegem was men bezig) moet men eventjes enkele vragen stellen: 1. Beseffen sommige politiekers wel hun verantwoordelijkheid? Het stadscentrum is een schande, het personeelsbeleid is nog een grotere schande! Daar waar in iedere stad iedereen moest present zijn, kon men vrijdag bij het stadspersoneel in Geraardsbergen (in abnormale om standigheden) nog amper vijf man vinden. 2. Het bewijs is geleverd dat binnen de C.V.P. iedereen baas speelt en dit handig uitgebuit wordt door bepaalde personeelsleden. 3. De schepen van openbare werken wist niet eens wat allemaal achter zijn rug werd beslist. En ik die nog zou durven denken dat mensen ook in het stadscentrum ook belangrijk zijn. Om van te kotsen. SCHERPSCHUTTER 4? Souper met ATB-Geraardsbergen in het oud-Volkshuis. Foto genomen in de «Bakkerij». De beslissing van de Commissie van de Europese Gemeenschappen inzake de afbakening van de E.G.-ontwikkelingszones heeft uit Oost-Vlaamse hoek reeds veel kritiek uitgelokt. Inderdaad, door de Commissie werd praktisch de totaliteit van de Waalse regio als ontwikkelingszone erkend, terwijl voor de Vlaamse regio enkel Limburg, de Antwerpse Kempen en de Westhoek in aanmerking werden genomen. Ook Euro-Parlementslid Willy Vernimmen was ontgoocheld over deze beslissing en richtte daarom volgende brief aan de Eerste Minister. Mijnheer de Eerste Minister, Betreft: Afbakening van de ontwikkelingszones. Na kennis genomen te hebben van de tekst van de mondelinge vraag van dhr. Jan Verroken, Lid van het Europees Parlement, in verband met de afbakening van de E.E.G.-ontwikkelingszones, ben ik zo vrij mij recht streeks tot IJ te richten. Het is U ongetwijfeld bekend dat de Commissie van de Europese Gemee nschappen ingrijpende wijzigingen heeft aangebracht aan de voorstellen tot afbakening van de ontwikkelingsgebieden in Vlaanderen en Wallonië, zoals die oorspronkelijk uitgingen van de Vlaamse Executieve en van de Waalse Gewestexecutieve en zoals die op 14 oktober 1980 door de Heer Minister van Buitenlandse Zaken werd overgemaakt aan de E.E.G.-Commissie. De beslissing van de Europese Commissie, zoals bekendgemaakt aan dhr. Minister van Binnenlandse Zaken bij brief van 19.11.1981 beperkt de ontwikkelingsgebieden in Vlaanderen tot drie, nl.: Limburg, de Antwerpse Kempen en de Westhoek. Daartegenover laten de door de Commissie gehanteerde normen blijkbaar wel toe om Wallonië nagenoeg als volledig ontwikkelingszone te aanzien. Meer in het bijzonder voor wat betreft het arrondissement Oudenaarde, stel ik vast dat dit gebied door een soort kunstgreep buitenspel wordt gezet. De samenvoeging van dit arrondissement met het veel rijkere arrondissement Kortrijk, maakt dit totale gebied niet aanvaardbaar. Indien men daarentegen het arrondissement Oudenaarde samen met de zones Avelgem en Geraards bergen als een afzonderlijk potentieel ontwikkelingsgebied geëvalueerd, dan zou de conclusie ongetwijfeld een totaal andere geweest zijn. Om al deze redenen. Mijnheer de Eerste Minister, meen ik bij U te moeten aandringen opdat de Belgische Regering binnen de daartoe gestelde termijn gebruik zou maken van de beroepsmogelijkheid die haar door de Commissie van de Europese Gemeenschappen wordt gelaten, teneinde aldus tot een meer objectieve beoordeling te komen van deze toch zeer belangrijke aangelegenheid. Mag ik terzake Uw standpunt kennen? Met achtingsvolle groeten. Willy Vernimmen Wie nu behoort tot de lichting 1983 kan, zo hij het wenst, aldaar aan vragen: een uitstel of de vernieuwing van een uitstel; de vrijlating op morele grond; de vrijstelling of de voorlopige afkeuring op lichamelijke grond. Er wordt de jonge dienstplichtigen ten zeerste aangeraden de nodige aandacht aan hun toestand te beste den aangezien uitstel en vrijlating op morele grond niet automatisch worden toegekend, doch slechts na aanvraag binnen de wettelijk voor ziene termijn. Voor het indienen van uw aanvraag om uitstel, vrijlating of vrijstelling wordt U verzocht de stukken tot staving in de mate van het mogelij ke zoveel mogelijk bij te voegen (studiebewijs, doktersattest enz.) De militiedienst op het stadhuis is open op de gewone openingsuren: alle werkdagen van 9 tot 12 uur en donderdagavond van 17u30 tot 20 uur. Deze dienst zal ook open zijn op zaterdag 23 en 30 januari 1982 van 10 tot 12 uur. Na 31 januari kan geen uitstel of vrijlating meer aangevraagd wor den, tenzij in uitzonderingsgeval len. Een laattijdige aanvraag moet dan toegestuurd worden aan de Heer Gouverneur van Oost-Vlaan deren, Gouvernementstraat 1 te 9000 Gent. Afstand van bekomen uitstel kan ingediend worden vóór 25 juli bij de heer Gouverneur van Oost- Vlaanderen. In ons weekblad «Voor Allen» van 1 januari 11. publiceerden wij de protestbrief van Europarlementslid Willy VERNIMMEN en Dirk VAN DER MAELEN, voorzitter S.P.-Geraardsbergen, gericht aan minister DE CROO in verband met de halvering van de zaterdag- dienst in de stations Zandbergen, Idegem en Appelterre. Hierna geven wij U het antwoord van de Minister: Waarde Heer Parlementslid, Betreft: zaterdagdienst stations Zandbergen - Idegem - Appelterre. Uw brief van 28 december 1981, refertenummer WVIOHIA.02211.81, heb ik goed ontvangen. Het door U opgeworpen probleem zal door toedoen van mijn kabinet met de meeste aandacht worden onderzocht. Het eraan voorbehouden gevolg wordt U zo spoedig mogelijk medegedeeld. Hoogachtend, Herman DE CROO Gezien de V.Z.W. nog over een paar honderdduizend fr. zou moe ten kunnen beschikken voor de volledige afwerking van de zalen (kleedkamers, keuken en nog te betalen fakturen), zijn wij gedwon gen onze steunaktie verder te zet ten. Dit geldt in de eerste plaats voor degenen die hun steentje nog niet bijbrachten voor de werken van de nu reeds zo mooie zalen die wij «De Marbol» doopten. Toch moeten wij danken, zij, die op enige wijze medehielpen aan de hernieuwing van deze infrastruk- tuur. Dus rekenen wij ten stelligste op degenen die tot hiertoe niets bijdroegen uit eigen zak (en er zijn er nog velen). Wij doen ook nog een oproep tot de groeperingen aangesloten bij de V.Z.W. (ook zij die alleen zetelen in de algemene vergadering). Bij het einde van de aktie publiceren wij de namen van al degenen die dicht bij de V.Z.W. leven en niet de minste inlevering zullen gedaan hebben. Voor het inbrengen der steungel den kunt U zich van heden af wenden tot de penningmeester van de V.Z.W. op volgend adres: Hael- terman Omer, Stadsweg 15, Ge raardsbergen of op onze Postcheckrekening 000-0099978-68 Markt 17, Geraardsbergen. Tevens ten voordele van V.Z.W. Opbouw geven wij een groots eet maal in de zaal de Marbol, die nu wel stilaan bekend begint te geraken. Datum: 14 februari 1982. Begin: 11 u. Menu: Blinde Vinken voorafge gaan door lekkere soep. Prijs: volwassenen 250 fr. - kinde ren: 175 fr. Tevens zal men er een lekker glaas je wijn, bier of limonade kunnen degusteren. r Namens de Beheerraad V.Z.W. De penningmeester, Haelterman Omer. Om het nieuwe jaar met sukses in te zetten, kreeg Wezenvrienden zijn eerste moeilijke wedstrijd op eigen terrein te verwerken. Een wedstrijd dus die zou uitmaken of onze lokale ploeg nog in de goede positie zou komen en er blijven, mits ook de volgende thuis wedstrijd deze maand tegen de lei der Velzeke in gunstige zin te doen verlopen. Die kans zaj er wel degelijk in, want van bij de start was het initia tief bij Wezenvrienden en De Nayer M. met Romeyns L. gaven de ploeg de nodige stimulans om steeds een lichte voorsprong te be houden. Het tempo lag bij beide ploegen zeer hoog en hier kwamen bij de thuisploeg de eerste tekenen van rekuperatie tekort aan het daglicht, want Red Boys St.-Lievens-Hou- tem kwam bij de 10de minuut op gelijke hoogte om bij de 15de mi nuut voor het eerst op voorsprong te komen 35-38. De thuisploeg bleef aanklampen en haalde de rust met een achterstand van 45-47 wat nog geen paniek teweegbracht. De start van de tweede periode was voor Wezenvrienden wat te snel, want de bezoekers bleven op voor sprong 51-55 en behielden deze tot de 10de minuut bij een 60-63 stand. Op dit ogenblik kwam Wezenvrien den terug in de wedstrijd en ver drong Red Boys van de leiding: 68- 63, maar nu zij alle troeven in handen hadden, lieten zij de kans om hun grote spelers te benuttigen teloor gaan en in plaats dat de bezoekers door foutenlast door el kaar gingen, moesten onze spelers fouten begaan, die de uitsluiting van De Nayer Michel en Gaytant Patrick voor gevolg hadden. De bezoekers kregen geen enkele fout meer tegen zich geblazen, terwijl Wezenvrienden de laatste vijf mi nuten er maar zes op hun rekening kregen, zodat de voorsprong van 68-64 overging naar 70-70 en uitein delijk een nederlaag werd met 72- 76, daar waar een goed gebruik van de spelers met gestalte de nodige foutenlast bij de bezoekers tot ge volg zou hebben en hierdoor meer kansen langs onze zijde zouden kunnen benut worden. Een taktiek die slecht is uitgevallen en ook de nederlaag heeft voor gevolg gehad. In de eerste helft bereikte de thuis ploeg 45 punten en heeft in de tweede periode maar luttel 27 pun ten kunnen scoren en bij het uitval len van De Nayer M. viel de score machine volledig stil. Dus ontbrak het niet alleen aan afwerkers, maar ook aan samenspel om dergelijke situaties te verwerken. Wanneer de foutenlast bij de bezoeker begint door te wegen en de ploeg op voorsprong staat, laat men zoals reeds gezegd de lange spelers niet onbenut, maar speelt ze uit om langs vrije worpen de overwinning thuis te houden. Door die missing in de spelverdeling werr er veel balverlies geleden, met het gevolg dat de verdediging de bezoekende aanvallen moest stoppen met fou ten die uiteindelijk zwaar in het nadeel hebben doorgewogen. Eindstand: 72-76. Puntenverdeling: V.D. Putten Ph. 8, Devos D. 8, Romeyns L. 22, De Nayer M. 28, Gaytant P. 5. Door die thuisnederlaag wordt We zenvrienden terug achteruit gesla gen en beloopt de achterstand op de leider Velzeke reeds 8 punten. Wij zien niet goed in hoe die ach terstand teniet zal gedaan worden of komt Velzeke hier binnen veer tien dagen zijn leidersplaats in het gedrang brengen door een neder laag op te lopen? Wij zullen maar afwachten en hopen op... neen, geen mirakel, maar op een goede koördinatie en inzet, waarmee meer zal te verdienen zijn. Door het slechte weder heeft Viane de verplaatsing naar Landegem niet kunnen doen en hebben The Do nalds eveneens afgezien om het barre weder te trotseren, zodat al leen Wezenvrienden de zure opris pingen van zijn nederlaag moet dragen. Tot volgende week, Roger PROVE Voor een jaarabonnement: 450 fr., maandabonnement: 40 fr. Storting' op 000-0952464-21 of inschrijvingsformulier te sturen aan: VOOR ALLEN, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst. Naam: Adres: neemt een abonnement op «Voor Allen». O Ik stort op rekeningnummer 000-0952464-21 O De plaatseüjke bode mag komen ontvangen.

Voor Allen | 1982 | | pagina 6