NINOVE Prachtig geslaagd ledenfeest van S.P.-C.S.C.-Pollare ZOTTEGEM Felle strijd op eerste avond Kwistornooi 7e Kwistornooi Ninove Bond Moyson Ninove Jeugdhuis Tien-Twen Melaatsenaktie 30-31 januari in Groot-Ninove Uitreiking van de rijwielplaten Wezen vrienden iaat de leider Velzeke een helft meespelen! C.S.C. Cinéclub Zottegem 'Asterix in Rome Bericht van Éénoog Wij en de andere wereld Gespreksavonden NICARAGUA- AVON D AGALEV IN DISCUSSIE Organisatie week van het bos Jongerencentrum Jan de Lichte Kickertornooi St.-Maria-Oudenhove Mosselfestijn Regionaal overlegorgaan Vredeskomitees A. Vermeylenkring: alter natieve geneeswijzen Vlaams Progressief Zangfeest Asterix te Zottegem Rijwielplaten en aangifte van honden Op initiatief van het S.P.-C.S.C.- bestuur had zaterdag 23 januari jl. een gezellig samenzijn plaats in het lokaal «Sportkring», Roestraat. Niet minder dan 94 aanwezigen waren aan de feestdis vanaf 18 uur. Voorzitter S.P. André Faut was dan ook fier zovele vrienden te mogen verwelkomen. In het kort schetste hij de aktiviteiten van het bestuur, met een speciale attentie voor elk bestuurslid, om de zeer aktieve en militante inzet. Ten be wijze daarvan de verdubbeling van het ledenaantal in 1981! Tussen dit prachtige eetfestijn door, hield schepen van openbare werken Jacques Timmermans, de gelegenheidstoespraak. Hij riep op voor een verdere strijdbare S.P.- afdeling, waarvan de afdeling Pol- lare zeker een voorbeeld is. De politieke tendens, zowel op natio naal als gemeentelijk vlak, vergen een bijzondere waakzaamheid. Op nationaal vlak dreigt het vol- machtenbeleid van de regering Martens-De Clercq zich tegen de werknemers te keren: de opgedron gen inlevering wordt zonder enige controle cadeau gedaan aan het bedrijfsleven. Het is de S.P. en de vakbonden die in de komende pe riode front moeten vormen tegen de afbouw van de sociale zeker heid. Spreker behandelde ook de verwe zenlijkingen van het stadsbestuur tijdens de voorbije 5 jaar C.L./ S.P.-bestuur. De zeer belangrijke en grote fusie tot Groot-Ninove werd zeer goed opgevangen en ver werkt. Ten opzichte van andere fusie-gemeenten mag Ninove de vergelijking doorstaan. Ten titel van voorbeeld schetste schepen Timmermans de inspanning van het stadsbestuur om de belastingen op het peil van 1977 te behouden (1.222 opcentiemen één der laag ste) en het groot aantal werken die werden uitgevoerd. De S.P. heeft daarin haar verant woordelijkheid opgenomen en haar mandatarissen bestendig opgedra gen het met de kiezer aangegane programma-kontrakt te realiseren. Die balans mag zeker positief wor den genoemd. Schepen Jacques Timmermans riep ten slotte alle leden op, om in volle samenhorigheid de gemeente raadsverkiezingen voor te berei den. Een degelijk programma en een goed samengestelde kandida tenlijst zullen van groot belang zijn. In dit kader behandelde spreker ook zijn persoonlijk wedervaren, waarbij hij onderstreepte verder ter beschikking te blijven van de partij wat met een enorm applaus werd begroet. Na dat het prachtige menu (S.P.- leden betaalden slechts 50 frank!) verder werd afgewerkt, startte een gezellig dansje op de tonen van de disco-bar van onze vriend Bart Du- pont, die dit zeer prachtig deed! Verschillende andere vrienden kwamen de disgenoten nog vervoe gen en het duurde tot in de vroege uurtjes, in een zeer goede «am biance»! Een succes waarover elke deelne mer ten zeerste in de wolken was en een garantie voor de komende in richting. Iets na achten werd vrijdagavond 22 januari de start gegeven voor de editie '82 van dit tornooi dat stilaan is uitgegroeid tot één der belang rijkste kulturele manifestaties van de regio. Wekenlang zijn de uitsla gen, de wisselende standen en de gestelde vragen, druk bekommen- tarieerde zij het misschien enigs zins onverwachte onderwerpen van heel wat «toogdiskussies». Na twee forfaits van het allerlaatste ogenblik, werd de eerste ontmoe ting betwist tussen 37 teams. In de eerste reeks gaven twee van de topploegen, Eureka en CSC Ma rianne elkaar weinig of niets toe. Na een spannend duel bleef Ma rianne hier nipt winnaar, ondanks een misser in de rubriek sport, waar gouden kaatshandschoen Marc Van Hasselt van Buizingen hen parten speelde. De sterke ploeg van Hugo Vander Kelen, winnaar in 1979, dient zich opnieuw als één der favo rieten aan. De eerste vraag van de tweede reeks, zorgde onmiddellijk voor zeer veel sfeer. Toen het portret van de grote Vlaamse architekt Beyaert, dè figuur van de Vlaamse neo-Renaissance werd geprojek- teerd, bleken de meesten dit wel op zak te hebben, maar die naam die bij die «kop van de briefjes van honderd» hoort, dié op papier krij gen, was een zeer moeilijke opga ve. Verbazing ook bij de jury, toen slechts weinig ploegen onze huidige minister van landsverdediging, en nog minder zijn kollega op binnen landse zaken, bleken te kennen. Ook de laatste vraag, de derde «varia» vraag, was velen te mach tig. Tot ieders verrassing werd hier de bijbelkennis getest en Esther was voor alle ploegen, behalve voor VOB Denderhoutem en dè verras sing van de avond, het Simplistisch Kwisverbond, een onbekende. De ze laatste ploeg finishte hier trou wens met ruime voorsprong op de eerste plaats. De derde reeks werd de reeks van de Kwismasters. Reeds enkele ja ren een topploeg, wierp het team van Bob Demulder zich op als één der grootste kanshebbers op de eindoverwinning. Rubriek na ru briek rijfden zij de punten binnen. Slechts de klassieke rubriek («In de steppen van Midden-Azië» en Bo rodin en de «Egmontouverture» van Beethoven) en de «Hollandse saus» speelden hen parten. Enkel de titelverdedigers, Karaad. en in mindere mate CSC Toekoer en Py thagoras, slaagden erin enigszins in hun buurt te blijven. Volgende wedstrijd: vrijdag 29 ja nuari, 20 uur, in zaal Roxy. Rangschikking na de eerste wed strijdavond op 22 januari 1982 I. Spelen op 29 januari in de derde reeks: 1. Kwismasters 26 p., 2. Simplis tisch Kwisverbond 23 p., 3. CSC Marianne 23 p., 4. Eureka 22 p., 5. Karaad 20 p., 6. Stedel. Avond school 19 p., 7. CSC Toekoer 19 p., 8. Hakadee 19 p., 9. CSC Rode Distel 18 p., 9. VOB Denderhou tem 18 p., 11. 't Klokzjiël 18 p., 11. Pythagoras 18 p., 11. VTB 18 p. II. Spelen op 29 januari in de tweede reeks: 14. Erkate 18 p., 15. AU Right 16 p., 15. Stopsel 16 p., 17. 't Doeter- weltoe 15 p., 18. Overegt 15 p., 19. KSA Ninove 14 p., 20. The Aliens 14 p., 20. OSK Universitas 14 p., 22. Speelhol 10 13 p., 22 Under dogs 13 p., 24. Wemmet 12 p., 25. Minerva 12 p., 26. Willemsfonds 11 P- III. Spelen op 29 januari in de eerste reeks 26. M.Y.D.A.G. 11 p., 28. Oxfam Wereldwinkel 10 p., 29. Twentiers 10 p., 31. Gypsy's 9 p., 32. Oswalds 9 p., 32. Jeugdklup Tien Twen 9 p., 34. Hoeroes 8 p., 35. Koeterook 6 p., 36. Bloes Brodders 5 p., 37. Hoedoemet 4 p. Waarde vrienden en vriendinnen. Op vrijdag 5 februari 1982 organi seert ons gewestelijk bestuur een algemene vergadering voor al onze leden, dewelke zal doorgaan in de Kleine Zaal van het Volkshuis in de Geraardsbergsestraat 119 te Nino ve. Aanvang te 19u30. Dagorde: 1. Moreel en financieel verslag 1981; 2. Voorbereiding van het Federaal Congres van 27.2.1982; 3. Aanduiding van 16 stemgerech tigde afgevaardigden voor het congres. Gezien de belangrijkheid van de te bespreken punten, rekenen wij ten stelligste op ieders aanwezigheid. Tot 5 februari a.s. Het bestuur Voor het weekend van 29 tot 31 januari programmeert het jeugd huis dit: vrijdagavond: deelname aan het kwistornooi zaterdagavond: vergadering van klub Info; film en dia's over klub- reizen. Zondagmorgen: opkuis en aperitief zondagnamiddag: koffieklets. Ondertussen kun je natuurlijk het jeugdhuis binnen voor veel andere aangelegenheden, incluis voor de melaatsenaktie want deze mensen hebben er naar jaarlijkse gewoonte tijdens het week-end hun tijdelijk sekretariaat. Het is niet de eerste keer en ook niet de laatste dat het jeugdhuis meewerkt aan een of an' der sociaal werk. De bewoners van Groot-Ninove kennen het verloop van de melaat senaktie: een enveloppe, ingesloten in een publiciteitsblad, wordt tij dens het weekend rondgehaald. In de hoop er een milde gift in te vinden voor de melaatsen. Allerlei personen en organisaties zijn be reid hieraan mee te werken. Het tijdelijk sekretariaat is Jeugdhuis Tien-Twen. Wat heeft «Onze Damiaanaktie» te bieden? 1. Onze behandeling kan op korte tijd een mens bevrijden, omdat wij verhinderen dat hij verder uitgesto ten wordt. 2. Reeds na enkele maanden is er merkbare vooruitgang bij de me laats, en zoiets stimuleert andere 7i»ken Reperkt het besmettingsri- siko en vermijdt verminkingen. 3. Een projekt van Leprabestrij ding helpt ook andere armoe- ziekten. 4. Damiaanaktie steunt ook heel wat wetenschappelijk onderzoek naar een vaccin en snelwerkende geneesmiddelen. Ook dat is belang rijk en sedert enkele jaren hoopge vend. Iedereen weet dat met sulfo- nen alleen de lepra niet klein te krijgen is. De ontvanger van de direkte belas tingen van NINOVE zal op donder dag 4 FEBRUARI 1982 overgaan tot de uitreiking van de rijwielpla ten. Dit in het lokaal Bond Moyson (bij Yvonne De Leeuw) en dit vanaf 9 tot 11 u. Een vlugge start van de leider Vel zeke en Wezenvrienden was al van af het begin op achtervolgen aange wezen. De verdediging van de thuisploeg herstelde zich echter en wanneer Velzeke eerst met 6-12 de toon aangaf tot de 5de minuut moesten zij al bij de 10de min. toezien hoe Wezenvrienden goed de verdediging sloot en vooraan langs De Nayer Michel en Devos Dirk stilaan veld wonnen 16-18 en zelf aan bod kwamen bij de 15e min. met 26-25. Deze lichte voor sprong bleef behouden tot de rust 36-33, door een prachtige afwer king langs Gaytant Patrick, waar door de supporters wat heradem den na die snelle en doeltreffende start van de bezoekers. De tweede helft was een voorzet ting bij Wezenvrienden van een goed sluitende verdediging en een kalme maar rake uitbouw langs de zijlijn bij Van der Putten Philip en een Romeyns Ludwig die zelf ook de aanval afwerkte. Velzeke ver loor totaal het noorden en zijn juiste pas met de goede afwerking bleef haperen, zodat de thuisploeg onder gejuich en applaus van zijn supporters de score van 46-35 op dreef naar 62-41 en hiermede de leiders de dolksteek toebrachten, want deze twintig punten achter stand kwamen zij nooit meer te boven. Een smach van Van der Putten Ph. deed de supporters rechtveren van bewondering en zijn verder afwerken deed ons terug denken aan de vroegere prestaties, waarbij hij alles lukte en iedere thuismatch voor de supporters de moeite loonde om naar basketball te komen kijken. Dat Velzeke de laatste vijf minuten van 74-48 nog wat terug kwam naar 77-58 was wat te wijten aan de uitblazing bij We zenvrienden na die inspanningen en de inbreng van reservespelers, die de eindzege mochten meevieren. Eindstand: 78-58 Punten: Buyl M. 5, V.D. Putten Ph. 17, De Vos D. 13, Romeyns L. 14, Denayer M. 21, Gaytant P. 6, Devos Dimitri 1. De uitslagen in de maand januari zijn tot nu toe bijna uitgevallen, zoals wij bij het nieuwe jaar in onze jaarwensen hoopten. Enkel de start van het nieuwe jaar was ontgooche lend bij de ontvangst van Red Boys St. Lievens Houtem, die ons de das omdeden door hier in de sporthal te komen winnen met 72-76. Een mis- sertje in het gebruik van onze lange spelers bij de afwerking was de oorzaak van die nare nederlaag, die misschien zal doorwegen bij de eindklassering. Vervolgens de verplaatsing naar White Star Gent was, als men de eindcijfers bekijkt 58-92 rimpeloos verlopen, maar bij de rust met een 36-34 stand was de overwinning nog verre van zeker en alleen het in het spel houden van De Nayer M. die de goede passen van zijn medespe lers goed benutte, was de redding die de overwinning nog zou een glas geven. Nu die overwinning thuis tegen lei der Velzeke, geeft ons dus reeds 4 winstpunten tegen 2 verliespunten. De volgende week is er een ver plaatsing naar Viane en daar moe ten de supporters talrijk genoeg zijn om de maand januari zegevie rend af te sluiten. De derby tegen Viane is steeds een harde dobber en onze stadsgenoten van achter den Oudenberg, hebben de punten meer dan nodig, want zij staan laatste met luttele twee punten. Maar Wezenvrienden moet die overwinning mee naar de sporthal brengen, willen zij vooraan blijven, want de overige ploegen laten ook niet alle weken een steekje vallen, waardoor Wezenvrienden zijn ach terstand van 4 punten zou kunnen goed maken. Laat ons eerst Viane volgende week kloppen en de bloemen mee brengen van die derby en zo stand houden vooraan de rangschikking. Tot volgende week Roger Woensdag 3 februari 1982 om 20.00 uur stipt in Jonge rencentrum Jan de Lichte, Bruggenhoek 21 te 9620 Zot tegem. De Weide organiseert in samen werking met Kaaitheater een een malig optreden van de Nederlandse poppenspeler Jozef Van Den Berg. Dit optreden grijpt plaats op zater dag 6 februari te 15 u. (kindervoor stelling) en te 20 u. (volwassenen voorstelling), in zaal Netwerk, De Ridderstraat 28. Op bewonderenswaardige manier geeft Jozef de figuren die hij als acteur speelt én de poppen een eigen karakter en eigen stem. De wisselingen gaan snel en moeiteloos en zijn steeds geloofwaardig. Het stuk heeft een geweldige vaart en de spanning stijgt vaak tot een kookpunt, hoewel het voor kinde ren nooit bedreigend wordt. De volwassen toeschouwer realiseert zich dat een harde aanpak op gelijk niveau voor kinderen meer aan vaardbaar is dan een neerbuigende, onechte zachtzinnigheid. Voor de zesde maal richt de Jonge Kamer Aalst een lokaal welspre- kendheidstornooi in, dit jaar met als thema: «Wij en de andere we reld» op maandag 8 februari (af hankelijk van het aantal deelne mers) en vrijdag 12 februari 1982 telkens te 19u30 in de stadsfeest zaal. De best gerangschikte laureaten worden afgevaardigd naar het pro vinciaal tornooi, waarvan de Jonge Kamer de eer te beurt is gevallen dit jaar voor de inrichting te zor gen. Vooropgestelde datum: 13 maart. De winnaars van dit provinciaal tornooi dringen dan door tot de nationale finale. De voordrachttijd bedraagt onge veer 6 minuten en de hulpmiddelen worden beperkt tot een schema van de uiteenzetting. Hallo, wij zijn kinderateljee Kaktus. Via ons ateljee trachten we de kinderen uit het Zottegemse op een kreatieve manier iets waardevols bij te brengen. Dit via zowel lichamelijke als sociale vaardigheden. Ons kinderateljee is open voor kinderen op lagere schoolleeftijd, en dit iedere zaterdag van 2 tot 4. We zoeken echter mensen die samen met ons dit ateljee verder willen uitwerken zodat we tot een beurtrolsysteem kunnen komen. Ben je geïnteresseerd, je hoeft echt geen professional te zijn, kom dan naar onze kennismakingsvergadering op 13 februari om 4 uur in zaal Helios, Kazernestraat te Zottegem. We zoeken ook dringend een ruimte in of rond Zottegem, wie ons helpen kan, gelieve ons te kontakteren (liefst schriftelijk): Kathy Cosijn, Jules Lootenslaan 26, 9620 Zottegem. CSC-Studiekring Vrijdag 29 januari 1982 om 20 uur met Danie Mangelschots, ver antwoordelijke voor Socialisti sche Solidariteit in Nicaragua. Vrijdag 12 februari 1982 om 20 uur met Erik Grijp, lijsttrekker Agalev op senaatslijst Gent- Eeklo. Deze gesprekavonden worden georganiseerd in Jongerencen trum Jan de Lichte vzw, Brug genhoek 2 te Zottegem. Iedereen is welkom. Inkom gratis. Van vrijdag 30 april tot 6 mei organiseert Jongerencentrum Jan de Lichte een Week van het Bos te Zottegem in de zwemkom van Zot- tegem-Bavegem. Vrijdag 5 februari heeft een voorbereidende vergade ring plaats in het Jongerencentrum, Bruggenhoek 21 te Zottegem. Aan vang om 20 uur. Verenigingen en geïnteresseerden die willen mee werken aan de organisatie van deze week en aan een aantal boswande lingen, en natuuruitstappen zijn van harte welkom. Organiseert op zaterdag 30 januari 1982 een Aanvang vanaf 19.30 uur. De inschrijving is open. Er zijn di verse mooie prijzen te winnen. Ver liezers krijgen kans op herkansing. De opbrengst van de avond wordt gebruikt om een nieuw biljart voor het jeugdhuis aan te kopen. Afspraak op de Buggenhoek te Zot tegem. Op zondag 7 maart a.s. organiseert de plaatselijke SP-afdeling in sa menwerking met de SVV een mos selfestijn. Deze aktiviteit heeft plaats in de zaal Petunia, Faliestraat. Van 11.30 uur tot 19 uur kan men er verse mosselen met brood bekomen aan de prijs van 200 fr. Voor hen die liever wat anders lusten kan kip met fruit worden besteld. Kinderen beneden de 12 jaar beta len slechts 100 fr. Vanaf heden kunnen kaarten beko men worden bij de bestuursleden en in het Volkshuis. U zult begrijpen dat men best voor af inschrijft opdat we voor geen verrassingen zouden staan. We verwachten alle sympathisan ten die onze SP en SW-tó een steuntje willen geven. «Voor Allen» - 29 januari 1982 - 3 Er is een regionaal overlegorgaan van vredeskomitees opgericht om de toekomstige akties te koördine- ren en om mekaar de nodige rug gesteun te geven. Tot nog toe zijn vertegenwoordigd: de komitees uit Aalst, Dendermonde, Erpe Mere en Haaltert. We roepen de komi tees in andere gemeenten uit de streek op om deel te nemen aan dit overleg. De princiepsbeslissing werd geno men ook volgend jaar een Fakkel tocht voor de Vrede in te richten. Vermoedelijke datum: rond 11 no vember. De konkrete uitwerking zal afhankelijk zijn van de aktuali- teit. Op zaterdag 8 mei organiseert het regionaal vredeskomitee een «Vre- desdag». Op dit ogenblik wordt gewerkt aan een dagvullend pro gramma. Het is de bedoeling er een grootse manifestatie van te maken, als pro test tegen de geplande kernraket ten en tegen degene die er al staan. Op vrijdag 5 februari a.s. te 20 u., in de cafétaria «Bevegemse vijvers» van het gemeentelijk overdekt zwembad, organiseert de A. Ver meylenkring een discussievoor dracht over «Alternatieve genees wijzen» met dokter I. Vercauteren. Het is een feit dat patiënten soms hun heil zoeken bij «alternatieve geneeswijzen» (homeopatie, accu punctuur, uit onvrede met be paalde ontwikkelingen binnen de «klassieke» geneeskunde. Waarom gaan mensen op zoek naar andere geneeswijzen dan de klassieke? Deze problematiek zal worden be handeld door voornoemde dokter, dit in het kader van het projekt «Gezondheidsvoorlichting en -op- voeding», ingericht door de Weten schappelijke Vereniging der Vlaamse Huisartsen. H. Eeckhaut Op zondag 7 maart wordt het twee de Vlaams Progressief Zangfeest georganiseerd in de Arena-hal te Deurne onder het thema «Leve de Geus». Vorig jaar werd deze pro gressieve tegenhanger van het fas cistische Vlaams Nationaal Zang feest een enorm succes. Ook uit Zottegem was een uitge breide deligatie aanwezig. Op 7 maart wordt opnieuw een bus ingelegd. Een aantal progressieve verenigingen zegden reeds hun me dewerking toe. Inschrijven in Jan de Lichte of bij Freddy Van den Bossche. Organisatie: CSC Herman Voskring. Deelname in de kosten 150 fr. (in kom en bus). Op woensdagavond 3 februari start CSC-Cinéclub Zottegem het nieu we filmjaar met de vertoning van de film Asterix in Rome! Een dave rende amusementsfilm voor jong en oud. Vertoning in Jan de Lichte, Bruggenhoek 21 te Zottegem. Inkom 40 fr. (leden gratis). Tot nu toe diende voor elke gewone rijwielplaat een aangifte onderschre ven, diende bij de plaatselijke gemeentediensten aangifte gedaan van de honden en waren er nog afzonderlijke aangiften in de provinciebelastingen op het huispersoneel en op de paarden en pony's. Het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen heeft besloten op dit punt te vereenvoudigen door vanaf het jaar 1982 al deze aangiften te vervangen door één formulier dat daarenboven midden januari 1982 per post aan elk gezin van de provincie Oost-Vlaanderen zal toegezonden worden. Met dit formuliei kan voor gans het gezin aangifte gedaan worden van al de gewone rijwielen, de honden, de paarden en pony's en het huispersoneel (o.m. de kuisvrouwen). Door deze nieuwe werkwijze vervalt o.m. niet enkel het verplicht onderschrijven van een aangifte per betaalde rijwiel plaat, maar ook de voorafgaandelijke telling van de honden door het gemeentepersoneel. De controle op de aangifte van de honden, het huispersoneel en de paarden en pony's zal na het verstrijken van de aangiftetermijn door het bevoegd toezichtspersoneel uitgevoerd worden en de nalatigen zullen minstens het dubbel bedrag van de ontdoken provinciebelastingen met de gebeurlijke gemeenteopcentiemen dienen te betalen. Vanaf het ontvangen van de nieuwe aangifte kan men op het plaatselijk bevoegd ontvangkantoor der directe belastingen of op de plaatselijke zitdag van dezelfde dienst (zie afzonderlijke berichten daaromtrent in de plaatselijke pers) voor gans het gezin de nodige fietsplaten «1982» afhalen en tegelijkertijd voor zover als nodig aangifte doen van het huispersoneel, de paarden en pony's en de honden van het gezin. Zoals voorheen zijn de fietsplaten contant bij afhaling te betalen. Voor de andere belastingen zal naderhand een aanslagbiljet toegezonden worden. Vergeet niet het per post toegezonden aangifteformulier zo mogelijk vooraf ingevuld met de aantallen en genaamtekend mede te brengen. Indien de fietsplaten niet kunnen afgehaald worden, mag de verschuldigde belasting, verhoogd met 12 F per aangevraagde plaat, gestort worden op de postrekening van het bevoegd ontvangkantoor mits terzelfdertijd de behoorlijk ingevulde en genaamtekende aangifte bij dezelfde ontvanger der directe belastingen ingediend wordt. Voor de rijwielplaten voor invaliden, voor de rijwielen met hulpmotor (zgn. bromfietsen) en voor de motorrijwielen verandert er niets en dient dus per voertuig een afzonderlijke aangifte ingediend te worden. Voor de gezinnen die voor het jaar 1982 geen gewone fietsplaten nodig hebben, is het voldoende het luik B van het toegezonden aangifteformulier (dat enkel betrekking heeft op de aangifte van honden, paarden en pony's, huispersoneel) ingevuld en genaamtekend vóór 1 maart 1982 aan de afzender terug te bezorgen.

Voor Allen | 1982 | | pagina 3