Cultureel Centrum mm O.C.M.W. helpt in noodsituaties De gevolgen van een atoombom op Aalst Betrekkingen van onderluitenant Jean Breckpot en Harry De Smedt stellen tentoon STANDPUNT mmmmmmMmg Gezellig samenzijn: SP onderafdeling Aalst Rechtzetting CSC Wijkklub «Drie velden», Groenstraat 232 Aalst STAD AALST Richard Breckpot Harry De Smedt Isopoda lokt massa Verkiezing Prins Carnaval CSC/SV-AALST «Vrouw en Gemeente raadsverkiezingen» Openbaar centrum voor maatschappelijk welzijn Aalst Trommelkorps Moorsel Culturele Centrale Afdeling Aalst: 2 - 5 februari 1982 - Voor Allen» É^V.W.V.V.%w.v.'.vsvvA: Tengevolge van de slechte weers omstandigheden tijdens de eerste helft van de maand januari werden heel wat mensen voor materiële en fysische noodsituaties geplaatst (maaltijden, extra verwarmingskos- ten, boodschappen, diverse behoef te aan bejaarden- en gezinshulp e.d.) Het O.C.M.W.-Aalst heeft dan ook niet nagelaten om, onder im puls van de voorzitter, zijn verant woordelijkheid op te nemen. Enerzijds werd langs de sociale dienst van het O.C.M.W. de fre quentie van de bezoeken aan be jaarden en behoeftigen opgedreven en anderzijds werd ook beroep ge daan op de heer burgemeester om alle (vermoede) noodsituaties ken baar te maken waarmede zijn dien sten bij de uitoefening van hun werkzaamheden geconfronteerd werden. De steuntrekkenden, die het steeds moeilijk hebben om de eindjes aan mekaar te knopen, kregen ten ge volge van de aanhoudende koude ook af te rekenen met extra verwar- mingskosten. Om dit probleem op te vangen heeft het O.C.M.W. Aalst beslist om voor de maand januari een extra steun van 2.000 fr. toe te kennen als bijkomende verwarminstoelage aan alle steun trekkenden en eventueel aan perso nen die bestaansminimum genieten en wiens sociale toestand dit verantwoordt. Deze extra steun moet niet aange vraagd worden en er zijn geen ad ministratieve formaliteiten te ver vullen omdat het O.C.M.W. zelf nagaat wie voor deze extra steun verlening in aanmerking komt. De ze extra steun wordt voor het einde van de maand januari uitbetaald. Als er een gemiddelde atoombom van 1 megaton in het centrum van de stad tot ontploffing zou komen dan zal in een straal van 1 km alles verdamt zijn en wordt een krater van 30 meter in de grond geboord. Dat heeft dokter De Loof gezegd in een vraaggesprek met de Aalsterse persmedewerkers die hem zopas hebben bekroond als «figuur van het jaar» in Aalst. De Loof is voorzitter van de vereni ging «medici tegen atoomwapens» en speelde een voorname rol in de bewustmakingskampagne tegen de kernwapens. De atoombom, zo wijst een compu- teronderzoek uit, zou in een straal van 7,6 km alle gebouwen verwoes ten, tot op 4 km sterft iedereen onmiddellijk en tot 7,6 km 50 pet van de bevolking. Tot op 40 km van het centrum zou de ontploffing schade veroorzaken aan daken, ramen en deuren. De ontploffing zou visueel waar te nemen zijn in de vorm van een paddestoel met een straal van 18 km en hoogte van 24 km. Er ont staat een drukgolf die zich tegen 1.000 km p. uur verplaatst en vol gens de windrichting gedreven wordt. Vooral de hitte zou slachtoffers maken en tot op 25 km gaan kleren spontaan vuurvatten met brand wonden in de 2de graad tot gevolg. Europa, zo stelde De Loof, dreigt het Vietnam van de oorlogsvoering te worden waaruit de grootmachten Zaterdag 6 februari verwachten we onze leden die ingeschreven zijn voor de souper om 19 uur in ons lokaal. Alvast smakelijk!!!! De volgende kaarting gaat door op zaterdag 21 februari 1981, om 20 uur stipt. Iedereen is van harte welkom!!! Wegens onvoorziene omstandighe den is de uitslag en het klassement verleden week niet verschenen en uitgehangen in ons lokaal. Uitslag belotting: 1. Barrez Maurits 4519, 2. Demeu- lemeester Hipoliet 4214, 3. Hen- drickx Constant 4071, 4. Kets Jero me 4045, 5. Van Handenhove Al- fons 4027, 6. Van Mossevelde Etienne 4013, 7. Droeshoudt Emi- lienne 3969, 8. De Meyst Maria 3963 9. Van Mossevelde Herman 3676, 10. Van Mossevelde Lucien 3553, 11. Callaert Gustaaf 3547, 12. Cornelis Herman 3532, 13. De Neef Constant 3449, 14. De Neef Jozef 3439, 15. Boxstael Francois 3438, 16. Van De Maele Jan 3317, 17. Buyle Ingrid 3278, 18. Mat- theeus Nico 3267, 19 Demeyst Louis 3228, 20. Van De Maele Dirk 2996, 21. Stadtveld Rudy 2481. Wipwedstrijd: 1. Leemans Bertha 134, 2. Van Goethem Jean-Paul 132, 3. Lievens Marina 131, 4. Cabooter Jeanine 128, 5. Podevyn Desiré 127, 5. Wasteels Eleonore 127, 5. Hen- drickx Gunther 127, 8. De Brul Magda 126, 9. De Wolf Adolf 119, 10. Podevyn Christine 113, 11. De- neef Alfonsine 112, 12. Hendrickx Pascal 110 Onze volgende kaarting gaat door op zaterdag 20 februari 1982, om 20 uur stipt. Iedereen is van harte welkom. Het bestuur 2 Betrekkingen van onderluitenant bij het beroepskorps van de stedelijke gemengde brandweerdienst zijn bij wijze van aanwerving te begeven voor zowel vrouwelijke als mannelij ke kandidaten. De voornaamste voorwaarden zijn: minimum 21 jaar en maximum 35 jaar oud zijn. houder zijn van het passend diploma van: ingenieur (wettelijke of wetenschappelijke graad) - industrieel inge nieur - architect technisch ingenieur - burgerlijk conduc teur. slagen voor lichamelijke en selectieproeven. Bij de benoeming zal voorkeur gegeven worden aan de kandidaten die reeds van een brandweerdienst deel uit maken. De uiterste datum voor het indienen van de kandidaturen werd vastgesteld op 19.2.1982. Zij moeten bij ter post aangetekende brief gericht worden aan het College van Burgemeester en Schepenen, Stadhuis, Grote Markt 3, 9300 Aalst. De formulieren voor kandidatuurstelling alsmede de volledi ge voorwaarden kunnen schriftelijk of telefonisch aan de personeelsdienst Capucijnenlaan 63, 9300 Aalst worden aangevraagd (tel. 053/77.11.11 toestel 312). Deze tentoonstelling vindt plaats in de congreszaal van het volkshuis, Houtmarkt te Aalst. De werken zijn te bezichtigen op: vrijdag 12 februari tussen 19u- 20u. zaterdag 13 februari tussen lOu- 13u en 14u-21u. zondag 14 februari tussen lOu- 13u De officiële opening waartoe u vriendelijk wordt uitgenodigd zal plaatsgrijpen op vrijdag 12 februari te 19 uur: verwelkoming door Dolores Baita (voorzitster SP onderafdeling Aalst) toespraak door Mare Galle (Vlaamse gemeenschapsminister) gevolgd door een receptie. Hierna een kort curriculum vitae van beide amateur-kunstenaars. Organisatie: SP onderafdeling Aalst. Kortelings waagde hij zich ook met succes aan het pentekenen. Wij kennen Richard vooral als harde werker tijdens de verkiezingkam- pagnes. Nu krijgen wij de kans om ook eens op een andere wijze met hem kennis te maken. '■d/inlz. 0V£ünOLEN. QlEKTE. HOFSTADS (Foto W. Marckx) (Verenigde Staten en Sovjet-Unie) ongeschonden te voorschijn ko men. Volgens hem mag er niet getalmd worden met akties die het demokratisch verzet tegen gebruik van atoomwapens moeten veruiter lijken. Dokter De Loof zal op een nader te bepalen datum door de perslui op een passende wijze gehuldigd worden. Roger D'HONDT Richard Breckpot werd geboren te Aalst op 17 april 1934. Hij studeer de aan het St. Jozefscollege te Aalst. Vrij vlug ging hij werken bij de gebroeders De Maezeneer. Doch ondertussen volgde hij avond- en zondaglessen in de aca demie te Aalst. Hij volgde daar met groot succes meubel-, perspectief sier- en torsttekenen. Bij het leger in Duitsland behaalde hij de eerste prijs voor het ontwerpen van een embleem voor de 43 ste Artillerie. In 1960 begon hij als meubeltim merman zijn loopbaan in de Aal sterse OCMW, waar hij ondertus sen bevorderd werd tot brigadier timmerman. In zijn vrije tijd ging Richard's aandacht bijna volledig naar het schilderen met olieverf. Harry De Smedt meer bekend als Harry Pinky, werd geboren te Aalst in 1931. Harry is in Aalst bekend als veelzijdig amateur-kunstenaar. Er is geen enkele kunstuiting die hij nog niet actief beoefende. Zo heb ben wij hem gekend als orkestlei der, als showman en animator, als schrijver van Kerstverhalen, als componist, als boeiend verteller, als carnavalist, en... als tekenaar. De laatste jaren heeft hij zich meer en meer op dit laatste gaan toeleg gen. Zonder ooit enige vorm van academie of tekenlessen te hebben gevolgd, getuigen al zijn gevoelsui tingen, zowel in het plastische, het literaire, als het muzikale van een grote aanleg en creativiteit. Vooral in zijn tekeningen (steeds met houtskool of inkt) komt zijn ro mantische liefde voor de natuur tot uiting. Zoals Harry het ook vertelt aan de toog in het volkshuis na een repeti tie van de Harmonie Hand aan Hand, weerspiegelen zijn werken steeds opnieuw zijn zin voor avon tuur uit de zovele reizen die hij reeds maakte. In hem leeft nog steeds «het rode valk zijn van vroeger». Het hoeven niet altijd diepzinni ge vergaderingen te zijn! Informele kontakten zijn even waardevol! Kom naar het gezellig samenzijn van de SP onderafdeling Aalst op zaterdag 13 februari '82 te 19 uur in het Volkshuis te Aalst. Een paar maanden geleden kwam het bestuur van onze onderafdeling tot vaststelling dat et een duidelijke behoefte groeit om eens op een andere wijze kontakten te leg gen met de partijleden en sympat hisanten. Na de meestal langdurende en ver moeiende vergaderingen ontbreekt dikwijls de moed en tijd om nog eens een rustig 'alledaags' gesprek je te voeren. Heeft men toch even tijd dan worden de gesprekken meestal herleid tot al even diep gaande nabesprekingen: 'de verga dering na de vergadering! De SP onderafdeling Aalst wil nu via een gezellig samenzijn dit pat roon doorbreken. Het is dus duide lijk de bedoeling om op zaterdag 13 februari a.s. met zoveel mogelijk partijleden en sympathisanten aan de Bruegheliaanse tafel plaats te nemen en daarbij in een ontspan nen sfeer kontakten te leggen. Hierna kan men zich ook aan een dansje wagen. Bovendien wordt aan deze samen komst ook een tentoonstelling van de SP leden Richard Breckpot en Harry De Smedt gekoppeld. Iets wat wij in het verleden ook te weinig gedaan hebben. Het bestuur heeft nu de intentie om in de toe komst SP leden in hun vrijetijds besteding aan de andere leden voor te stellen. Met de kunstenaars Ric hard en Harry wordt alvast een goede start genomen. Meer details over de deelname aan het feest of een bezoek aan de tentoonstelling vind u elders in dit blad. Graag tot 13 februari. Patrick De Smedt. N.B.: Inschrijvingsstroken terug sturen vóór woensdag 10 februari '82. U kunt ook telefonisch bespreken bij Patrick De Smedt (053/77.03.47) en Dolores Baita (053/70.24.45) bjj voorkeur tussen 17.30 uur en 19.30 De Aalsterse symfonische rock groep Isopoda heeft vorige zater dag in de Keizershallen een concert gegeven dat door achttienhonderd mensen is gevolgd, een record voor Aalst. De groep werd daarbij bege leid door zeventig musici van de Aalsterse big-band, symfonisch or kest en mannenkoor Hexacord. Isopoda bracht dezer dagen ook een nieuwe lp op de markt die zeer goed werd verzorgd. Tijdens een studiedag van Aalst 2000 werd er nog maar eens voor gewaarschuwd dat het Cultureel Centrum, dat men nog dit jaar hoopt open te stellen, voor de vele culturele verenigin gen ontoegankelijk dreigt te worden. Een overbezetting door het bibliotheekwezen enerzijds, maar bovendien de hoge exploitatiekosten roepen vragen op. Naar de kansen voor de bevolking om het centrum naar behoren te benutten. Het is duidelijk dat door van officiële zijde een antwoord moet op komen. Kan het centrum al dan niet een demokratisch beleid krijgen waartoe alle Aalsterse culturele verenigingen toegang hebben wordt aan dit centrum een piloot funktie toebedeeld waarbij proffesionele manifestaties de hoofdtoon vormen. In de gemeenteraad hebben de SP- raadsleden Freddi Pijck en Gracienne Van Nieuwenborgh, deels voortgaande op wat tijdens de studiedag is gezegd, aan de schepen van cultuur vragen gesteld naar de richting die hij uitwil met het cultureel centrum. Maar zoals al te vaak gebeurt stuurde de schepen zijn kat zodat er eens te meer geen openbaarheid werd gegeven aan de plannen welke hij heeft met betrekking tot het gebruik van het centrum. Wat verbergt schepen Roels aan de gemeenschap? Waarom werd de commissie «cultureel centrum» sinds 2 jaar niet meer samengeroepen? De beleidsopties terzake dienen met de grootste openheid te worden behandeld wil men de gemeen schap, voor wie het kompleks miljoenen heeft gekost, met respekt behandelen. Dat het bibliotheekwezen er het gebruik op het oog heeft van een zo groot mogelijke ruimte is niet zo verbazingwekkend gezien enerzijds de expansie van deze dienst maar anderzijds de positie welke men inneemt in de culturele sector binnen het stadsbeleid. Dat dit alles zo'n vaart kan lopen is te wijten aan het ontbreken van een uitgewerkt plan. Er is een gebrek aan beleidsoptie die prioriteiten en fundamenten vastlegd. Nadien pas kan men komen tot een definitieve schikking van de diensten die in het centrum zullen worden gevestigd. De socialisten dringen er bij het stadsbestuur op aan dat men geen te kortzichtige standpun ten zou innemen. Het cultureel centrum is meer dan ooit een zaak van allen. Roger D'Hondt Politiek secretaris Deze verkiezing van Prins Carnaval gaat door op zaterdagavond in de Keizershallen. De deuren gaan open om 19 uur. De verkiezingsprocedure verloopt volgens het traditioneel patroon waarbij de kandidaten een ver plichte opdracht dienen uit te voe ren waarna ze kunnen beschikken over het podium voor het «vrij optreden». De jury kent dan pun ten toe op deze proeven. Nadat de jury de punten heeft gegeven gaat het publiek over tot de stemming. Na de uitslag van de verkiezing wordt de nieuwe prins gekroond en opent hij de dans van het prin senbal. Keizer Kamiel is conferencier ge durende het ganse gebeuren. De avond wordt muzikaal verzorgd door de FS-BAND. Shownummers worden gebracht o.a. door De Aal sterse Gilles, de Prinsencaemere, ex-prinsen Michel en Antoine, Lot- jonslos, Keizer Kamiel e.a.... Aan sfeer zal het er dus niet ont breken. De zaal wordt ter dezer gelegen heid in een carnavalplunje gesto ken. Er is ook een bodega, een koffiestand en een snack voorzien. De inkomprijs en de prijs van de consumpties bleven op een demo cratisch niveau gehandhaafd. Vanaf de prinsenverkiezing gaat Aalst weer de dagen aftellen naar Carnaval toe. Kandidaat-prinsen zijn Timmer mans Jean, Cooman Jozef en Van den Steen Eddy. Naar verluid is de kaartenverkoop uitzonderlijk gunstig verlopen zo dat een massa volk wordt verwacht. richt in op woensdag 17 februari 1982 om 20 uur Open Discussie-avond Inleiding: Lieve De Ro (secreta resse federale SV-stuurgroep), Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. De Raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de stad Aalst heeft bij het verplegend en verzor gend personeel, het onderhoud spersoneel, het technisch perso neel en het administratief bij- standspersoneel respektievelijk volgende betrekkingen openge steld: 1 betrekking van gegradueer de verple(e)g(st)er, 1 betrekking van vroed vrouw, 1 betrekking van gebrev. verpl. (met ingang v. 1.4.82) betrekkingen van gezins- en bejaardenhelpster, 1 betrekking van technisch ingenieur elektronica, of mecha nica of elektro-mechanica, 1 betrekking van maatschap pelijk werker. De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 Aalst, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk op vrij dag 19 februari 1982, ter be stemming te zijn. Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot econo mische heroriëntering van 04.08.1978, genaamd anticrisis- wet, zijn de opengestelde be trekkingen toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de personeelsdienst. (Tel. 053/ 21.23.93 - binnenpost 104). Januari nr «ineg Oilsjt» driemaan delijks tijdschrift S.P. onderafde ling Aalst Bij de aankondeging van het bal van de Aalsterse S.P. Mandataris sen «op zaterdag 27 maart 1982» in het Volkshuis werd bij de opsom ming van de Aalsterse Mandataris sen Gemeenteraadslid «Gracienne Van Nieuwenborgh» vergeten. Langs deze weg wenst de redactie van «ineg Oilsjt» zich hiervoor te verontschuldigen Bestuursvergadering: De eerstvolgende bestuursvergade ring gaat door op zondag 7/2/82 te 10u30 stipt in ons lokaal de rode roos. T rommellessen/Herhalingen De trommellessen en herhalingen, worden terug hervat op zondag 7 februari a.s. dit te llu stipt. Nieu we trommelaars(-sters) zijn van harte welkom in ons lokaal «De Rode Roos», Exterkenstraat nr. 9 - Moorsel. Te llu stipt. Te onthouden data: Souper trommelkorps, 20 maart. Verzameling trommelleden 15u. Begin souper te 15u30. Paas T.D. met de Radio Saturnus Drive-in Show, zaterdag 10 april 1982 in zaal «Breugel». Aanvang te 20u. Deuren te 19u. Alvast hartelijk welkom. Het Bestuur. Maandag 8 februari om 20 uur film: Vechten voor onze Rechten Zaal Netwerk De Ridderstraat Aalst. De film gaat over de Grote Staking van '60-'61 Brandend aktueel dus!

Voor Allen | 1982 | | pagina 2