WlNOVltf lAALSTj Algemene ledenvergadering Vrijdag 12 februari om 20 uur Volkshuis Aalst ERPE-MERE aan de leiding Film en dia-avond Albert Buyle overleden 25 jaar (B)SP-Lidmaatschap Aktiviteiten - Humanistisch Verbond Aalst Algemene ledenvergadering Aalst Diaprojektie «De Gemeentelijke school» c.o.o. Agenda: Gedeeltelijke verkiezing afgevaardigden SP-Aalst in Federaal Bestuur. De volmachten van de regering en het socialistisch alternatief, Mare Galle. Strategie van de partij, voorstellen van het partij bestuur, Roger D'Hondt. S.P.-Aalst CSC Wijkklub «De Rode Pluim» Rijksbassischool Meersstraat 10 Gijzegem Groots Mosself eest T Kwistornooi Ninove et 7' Ninoofse Kwistornooi Pollare: _J)e Dirk Masfrankse Vrienden Bezoek rusthuizen Gepensioneerden Aaigem Socio-Cultureel Centrum S.V.V. - afdeling MERE INFORMATIE VERGADERING S.V.V. Afdeling Mere Bond Moyson Erpe-Mere CSC Werkgroep «De Roos» «Voor Allen» - 5 februari 1982 - 3 Zaterdag 27 februari '82 film en dia-avond door de voorzitter afd. Aalst over het weekend te Turnich op 28-29-30 en 31 mei '81 van de afdeling Aalst. De persoonlijke reis naar Gerlin- gen - Ludwigsburg Kasteel Ulm en het Zwarte Woud. De films zijn voorzien van aangepaste muziek en kommentaar. Bij de diareeks zal de komentaar verstrekt worden door de voorzitter zelf. Mogen wij hopen op een daverend succes zoals op 23 januari '82, toen was de zaal te klein. Daarvoor nogmaals onze hartelijke dank. Dit gebeurd alle maal in het Trefcentrum, Driesleu- telstraat 51 te Aalst om 20 uur. Duurtijd van het gebeuren onge veer 1,16 uur. Na de film zullen er vragen kunnen gesteld worden aan de voorzitter. Begeef u naar het eerste verdiep, wegwijzers zijn aan gebracht. Luister naar de Aalsterse Lokale Radioomroep men geeft re gelmatig de aktiviteiten van ATB door. Ook zult u uw voorzitter een uurtje kunnen beluisteren op donderdag 25 februari '82 vanaf 18 uur tot 19 uur. Stel uw radio af op FM 104, niet vergeten. Op 27 januari is pgt. Albert Buyle in de leeftijd van 65 jaar overleden nadat hij een tijdlang gehospitali seerd was. De urne met zijn stoffe lijk overschot werd tijdens een bur gerlijke begrafenis, vorige maan dag, bijgezet in het columbarium op het stedelijk kerkhof. Tal van partijleden en vrienden woonden de plechtigheid bij. Bij de begroeting stond het vaandel van de partijafdeling opgesteld welke Albert Buyle twintig jaar lang plichtbewust en met strijdlust heeft gedragen in ontelbare optochten. «Bereken», zoals hij door velen werd genoemd, heeft een aktief leven achter de rug als militant in de socialistische beweging. Hij was ere-partijlid, lid A.C.O.D. en Ou- derlingenbond, oud lid ATB en van tal van andere socialistische vereni gingen. In de ATB toenmalig een van de sterkste organisaties legde hij een bijzondere aktiviteit aan de dag. Bij velen was hij bekend als verteller die rond de kachel in het Volkshuis, dat hij samen met zijn echtgenote Leona Haeck jarenlang heeft bewoond, jong en oud kon boeien. Door minister Mare Galle en de partijbesturen van SP Aalst en haar onderafdeling Aalst werden bloe men afgegeven. Vaarwel kameraad, wij zullen u nooit genoeg dankbaar kunnen zijn voor wat U voor de socialistische beweging hebt gedaan. De partijleden, die zich in 1957 of vroeger aansloten bij de (B)SP en nog niet gehuldigd werden, worden langs deze weg vriendelijk uitgenodigd kontakt op te nemen met het SP- bestuur van hun onderafdeling of met pgt. Louis Saerens, Exterken 34 te Moorsel, LI. 1, wie de coördinatie van deze viering berust. Het jubelfeest van 25 jaar lidmaatschap zal plaatsvinden rond de periode van 1 mei. 1 Mei-komitee Op woensdag 10 februari te 20 uur in de Mediateek van het Koninklijk Lyceum Pontstraant 51. Opening van de tentoonstelling Gal - Car toons «Tussen W.O. II en W.O. III» Inleider Willem Elias - toegang gratis Donderdag 11 februari te 19 uur. Algemene vergadering gevolgd om 20 uur door Voordracht met debat: «De Noord-Zuid dialoog door prof. Roland Paepe (V.U.B.) Een bena dering van geluk in een westerse (kapitalistische) maatschappij t.o.v. derde wereldlanden. Derde wereldlandenprodukten worden te koop aangeboden door Oxfam We reldwinkel, toegang gratis. Programma Vrijdag 12 februari om 20 uur in de Mediatheek van het Koninklijk Lyceaum: De Neo-Romantiek, anno 1982 Een nieuwe thematiek? Een ander taalgebruik Een nieuwe literaire beweging? Of... een terug naar wat altijd was? Muzikale intermezzo's: Jean Van der Schueren, gitaar en luit. Declamatie: werk van Herman De Coninck, Guy Van Hoof en Nor- bert De Winne Causerie: De Neo-Romantiek in de hedendaagse Vlaamse Poëzie door Herman De Coninck achteraf in gesprek met Norbert De Winne en Guy Van Hoof, evenals confronta tie met publiek. Met medewerking van het Poëzie- centrum Gent en Oxfam Wereld winkel. Een organisatie van de Vrien denkring van het Koninklijk Ly ceum. Toegang gratis. Op dinsdag 9 februari 1982 om 20 uur (stipt) in de refter van onze hoofdschool, Vrijheidsstraat 65 Aalst. Deze dia-reeks over het gemeente lijk onderwijs in Vlaanderen, werd samengesteld door de intergemeen telijke stuurgroep «Creativiteit» in opdracht van de Commissie. Basisonderwijs van V.B.S.G./ Toelichtingen zullen verstrekt wor den door één der samenstellende leden. De reeks werd zo samengesteld dat elke gemeentelijke onderwijsinstel ling er toch iets van zichzelf in herkent. NB. De kandidaturen voor afgevaardigden v.d. afdeling in het federaal bestuur dienen schriftelijk te worden overgemaakt aan partijvoorzitter Herman De Geest, Steenland 14, Aalst en dit uiterlijk op 8 februari. Om geldig te kunnen stemmen dienen de leden hun partijlidboekje mee te brengen. Alle partijleden worden vriendelijk uitgenodigd deze vergadering by te wonen. Vrijdag jl. 29.1.1982 ging in onze club de derde kaartavond van het Kampioenschap door. Desondanks er in andere café's nog spelen wa ren aangekondigd waren er 16 kaarters-sters opgekomen. Waar van hier de uitslag. 1. Spinnette Robby 4345 p., 2. De Saedeleir Louis 4253 p., 3. De Backer Hubert 4144 p., 4. V.D. Bossche Sidonie 4077 p., 6. De Wolf Frans 4034 p., 6. De Backer Petrus 3999 p., 7. De Greve Jean- Pierre 3852 p., 8. De Neve Jozef 3738 p., 9. Temmerman Jozef 3676 p., 10. Wauters Diseré 3547 p., 11. Bombeek Jeanne 3463 p., 12. Cop- pens Jean 3384 p., 13. V. Handen- hove Julien 3286 p., 14. V.D. Steen Margot 3216 p., 15. Tombeur Jean ne 3142 p., 16. De Neef Emelie 3130 p. Wij danken alle aanwezigen en ho pen in de toekomst nog meer te kunnen inschrijven. Onze wedstrij den gaan verder elke laatste vrij dagavond der maand, dus houdt de volgende datum 26.2.82 vrij! Ons sociaal dienstbetoon gaat ver der elke woensdagavond der week vanaf 18 tot 19 uur, door Kd. D'Hondt Roger, Politiek Secretaris SP.-Groot Aalst en de Voorzitter van de wijkklub. Kameraadschappelijke De Voorzitter De Schrijver Stany Tijdens het weekend van 6 en 7 februari '82 richt de Vriendenkring in samenwerking met het Ouderco mité van RBS-Gijzegem, in het restaurant van de school, een Groots Mosselfeest in ten voordele van de leerlingen van de school. Zaterdag 6 februari '82: Mosselen of stoverij met frieten of brood van 18 uur tot 21 uur Zondag 7 februari 1982: Mosselen of stoverij met frieten of brood van 12 uur tot 14 uur. Prijs: per volwassene 180 fr.; per kind tot 12 jaar 120 fr. Om praktische redenen is het nood zakelijk vooraf in te schrijven!! Iedereen is van harte welkom!!!! Was de belangstelling op de eerste avond van de editie '82 van het nog steeds aan populariteit winnende tornooi reeds zeer groot, dan bleek zaal Roxy op vrijdag 29 januari volstrekt te klein. Nadat Staf De Mol de prijs van de zaalkwis van de eerste wedstrijda vond in ontvangst had genomen, werd gestart met de eerste reeks. Vanaf de tweede avond treden hierin de ploegen op uit het onder ste derde van de algemene rang schikking. De start was hier wel bijzonder moeizaam, want zowel schilder Isidoor Opsomer, als dich ter Gaston Burssens, de Spaanse «huerta's» en Leo Fall met zijn «Rose von Stambul» en zijn «Fidele Bauer» bleken bij alle ploegen on bekend. Aan deze negatieve reeks kon slechts de verrassende varia- vraag «Wat bestaat uit een bosje binnengoed, een omblad en een dekblad» voor 3 ploegen een einde maken. Zij mochten meteen een «sigaar opsteken». Gelukkig bleek dit voor alle ploegen het signaal tot ontwaken, en in de tweede en der de rondes werd er heel wat beter gepresteerd. Drie ploegen eindig den hier met 16 punten: Koete- rook, de Boeroes en de Oswalds. In de tweede reeks de reeks van de middenmoters werd heel wat vinniger gestart. Alle ploegen scoorden zeer regelmatig en ten slotte bereikten zowel de Under dogs van John Debbaut als Erkate van Paul De Meulemeester een eervolle 21 punten. De ploegleider van dit laatste team toonde zich bijzonder Opgelucht met het onder werp van één der varia-vragen. Er werd naar de beruchte New-Yorkse disco-tent «Studio 54» gevraagd wèl een tegenstelling met de voor gaande week toen in dezelfde ru briek de bijbelkennis werd getest. Toen was het de beurt aan de 13 best-geplaatste ploegen. Tot ver rassing van de jury werd hier in de rubriek «Beeldende Kunst en Architectuur» zeer zwak gestart. Slechts 6 ploegen slaagden erin Ja cob Jordaens «thuis te brengen». Vanaf de tweede rubriek toonden deze ploegen zich echter hun stand in de rangschikking meer dan waar dig. Er werd hier bijzonder sterk gespeeld en erg regelmatig ge scoord. Vooral Karaad, de win naars van vorig jaar, toonden zich uitermate sterk op dreef. Moesten zij tijdens de eerste avond 6 punten voorsprong laten aan de zo sterk startende Kwismasters, dan waren Jan Heip en zijn maats André Bor- gers, Eddy Matthys, Martin Van Droogebroeck en Alain Wachte- laer dit keer niet te stuiten. Slechts één vraag, Emmerich Kalmann met «Gravin Maritza» en «De Czardas- vorstin» moesten zij volledig on beantwoord laten. Het betrof hier natuurlijk wel hit-parade deuntjes van meerdere jaren terug. Een erg hoog totaal dus voor Karaad: 27. Maar ook C.S.C. Marianne, even eens een gewezen winnaar, was uiterst sterk op dreef. Zij moesten slechts 2 punten aan de winnaars toegeven en presteerden heel wat beter dan de iets terugvallende Kwismasters. Hergroepering dus aan de leiding van de algemene-rangschikking: C.S.C. Marianne en de Kwismas ters met 48 punten, Karaad met 47, Eureka met 46 punten. C.S.C. Toe- koer en de Stedelijke Avondschool volgen reeds op respectievelijk 5 en 6 punten. Volgende wedstrijdavond in zaal Roxy op vrijdag 5 februari om 20 uur stipt. Eindrangschikking na de tweede wedstrjjdavond op 29 januari 1982: I. Spelen op 5/2/82 in de eerste reeks: punten 1. C.S. Marianne 48 2. Kwismasters 48 3. Karaad 47 4. Eureka 46 5. C.S.C. Toekoer 43 6. Stedelijke Avondschool 42 7. Simplistisch Kwisverbond 41 8. V.T.B. 41 9. Hakadee 40 10. 't Klokzjiël 39 11. Erkate 39 12. C.S.C. De Rode Distel 37 13. Pythagoras 36 II. Spelen op 5/2/82 in de tweede reeks: 14. V.O.B. Denderhoutem 34 15. Underdogs 34 16. Speelhol 10 32 17. Toeterweltoe 32 18. K.S.A. Ninove 31 19. Universitas 29 20. Wemmet 28 21. Overegt 28 22. All Right 27 23. Twenties 26 23. Stopsel 26 25. Aliens 26 26. Oxfam 25 III. Spelen op 5/2/82 in de eerste reeks 27. Willemsfonds 25 28. Oswalds 25 29. Minerva 25 30. Boeroes 24 31. Gypsy's 23 32. Yassassin 22 33. Koeterook 22 34. Tien Twen 22 Dirk Masfrankse, een van de Re- gelmatigste Liefhebbers uit de Denderstreek op gebied van prach tige ereplaatsen in te palmen, gaat zo pas zijn 4' seizoen aanvangen. En hoopt er terug iets van te maken zoals in '81. Het ligt iedereen nog in het geheugen: op de 1 mei prijs te Ninove was Dirk er vanaf de aan- vangsronde bij om de lont aan het vuur te steken en maakte er een prachtige wedstrijd van. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste hij een laatste demarage en won er op een verbluffende wijze. Het 1 mei-feest kon niet mooier zijn. Een drietal weken daarna in het naburi ge Outer zorgde hij terug voor de verrassing. 85 deelnemers, gewel dig slecht weder en bij het naderen der aankomst nog een 50 tal ren ners bij elkaar. Een demarrage van Dirk, een 25 m voor het peleton uit en niemand die hem nog kwam be dreigen, dus een 2e overwinning. Bij deze 2 overwinningen bleef het, maar hij haalde nog een heleboel mooie prijzen bij elkaar. Voor een liefhebber die alle dagen uitwerken gaat en dan nog in een ploegenstel- sel, en dan het koersen, wel geloof me het is hard. Maar toch zijn er nog jongens die er de moed voor hebben. Ook komt daar dan veel bijzien op gebied van kosten voor het materieel en verzorging en daarom richten de «Dirks Vrien den» een groot eetfestijn in op zaterdag 6 februari 82 van 17.30 uur en zondag 7 februari vanaf 12 uur tot 15 uur. Op het menu tong, steak en kotteletten. Dit alles gaat door in zaal «Sportkring» Roestraat 43 Pollare. Dirk zelf zal er u begroeten en ook nog bedienen. Ook kd Faut Andre verwacht alle sportvrienden en sympathisanten op het eetfes tijn!! Voorzitter D.P. Pollare Faut Andre Sedert vele jaren brengt de socialis tische gemeenschappelijke aktie van Mere een bezoek aan de leden van A.B.V.V., B.M. en S.P. die in het rusthuis van het klooster ver blijven. Deze meestal hoogbejaarde leden worden elk jaar met een nieuw jaarsgeschenk bedacht. Sedert de fusies ontstond echter het probleem dat er nog twee rusthui zen bijgekomen zijn: Avondzon te Erpe en het klooster van Aaigem. Omdat ook deze leden recht heb ben op een zelfde behandeling, werd kontakt opgenomen met het plaatselijk bestuur van Bond Moyson. Aldus ontstond een financiële sa menwerking tussen de socialistische propagandaclub, de S.V.V. en de V.F.S.G. van Mere met Bond Moyson Erpe-Mere. Deze vier ver enigingen bekostigen de geschen ken, die vorige woensdag 27 janua ri werden uitgereikt door Camilla Van de Velde - S.V.V. - Victor Van Melkebeke - V.F.S.G. - en Jeff Van den Steen - S.P. Vooreerst werd het rusthuis van Mere bezocht, waar 10 leden ver blijven, de mannen hoofdzakelijk in een gemeenschappelijke zaal, de vrouwen hebben er elk een kamer. Daarna ging de tocht naar Erpe, waar twee leden dienden bezocht te worden en tenslotte naar Aaigem, waar vijf leden een geschenk ont vingen. Dank aan de direkties van de on derscheiden rusthuizen voor hun bereidwillige medewerking. Dank eveneens aan Noël De Swaef, die de foto's nam. J.V.M. V.l.n.r.: Camilla, Van Impe Maria (1903), Victor en Jeff, Beerens Mathilde (1904) en de in Mere overbekende Anna. Dit jaar starten we onze reistrips nogal vroeg. Het is evenwel op algemene aan vraag. De winterse maanden duren zo al lang genoeg zegt men. Tegen de kouden zullen we ons wel kleden. De eerste uitstap is naar Nederland en wel op 20 februari 1982. Het vertrek is voorzien om 12 uur Om 12 uur wordt er gestart van waar we de verschillende stopplaat sen zullen aandoen. Betaal tijdig je inschrijving bij De- nis en Mance. Goede reis. H. Boutgeois PREVENTIEF KANKER ONDERZOEK Met medewerking van dhr Eddy GOOSSENS, promotor Belgisch Werk voor Kankerbestrijding. Op donderdag 18.2.82 om 19.30 uur in het Volkshuis, Kerkhofstraat 23 te Mere. Zoals voorzien in het jaarprogram ma, voorgesteld aan onze leden op een algemene ledenvergadering, in het begin van dit jaar, heeft het S.V.V. het prachtig initiatief geno men een cursus koken te organise ren voor onze dametjes. Voor de prijs van 600 Bf, te betalen bij de inschrijving, worden er 6 lessen gegeven over koken, onder de be kwame leiding van een specialiste op dit gebied. Deze lessen, welke doorgaan in ons lokaal «Volks huis», Kerkhofstraat 23, te 9420 Mere, worden gegeven iedere woensdagavond, om 19u30. De eerste les heeft plaats op 17 februa ri 1982. Wie nog mocht belangstelling heb ben, kan zich nog steeds laten in schrijven, bij een van de be stuursleden of in het lokaal. Het Bestuur. Langs deze weg, nodigen wij al onze leden uit, tot het bijwonen van een Algemene Ledenvergade ring. Deze heeft plaats op vrijdag 19 februari 1982 in het lokaal «Volkshuis», Kerkhofstraat 23 te 9420 Mere om 20u stipt. Dagorde: Welkomswoord door de voorzitter. Moreel en financieel verslag. Evaluatie van de dienstverlening. Wat met onze polyklinieken! Gezien de belangrijkheid van deze vergadering, hopen wij op een tal rijke opkomst van al onze leden, en tekenen intussen namens het be stuur, met vriendelijke groeten. De Voorzitter, De Secretaris, De Zeeuw Jacqueline. Van den Steen Pierre. Ledenfeest, start van een belangrijk jaar Ons derde ledenfeest is voorbij en wij zijn nu tenvolle 2 jaar oud. Terug benaderden we de tweehonderd aanwezigen. We zijn niet meer in de periode van hip, hip, hoera maar wel in de omrekenperiode. We zijn er ons tenvolle van bewust dat wij dit moeten kunnen omzetten in een vergelijkbare stemverhouding. Het verleden is hier in onze 3 deelgemeenten met een katho liek-liberale traditie voor ons maar povertjes geweest. Aai gem, Burst, Bambrugge was bij de vorige gemeenteraadsverkie zingen een zwakke schakel. Dit jaar zijn er terug verkiezingen en dit betekent voor de werk groep een eerste echte confron tatie. Daarnaast is tweeëntach tig minstens even belangrijk op nationaal en regionaal vlak. Sa men met de bevolking moeten wij ons inschakelen in de oppo sitie tegen de CVP-PW-coalitie die een desastreuse politiek voert die door onze centen moet worden betaald. Menig bestuurslid dringt er op aan om zowel wat nationale en gemeentelijke politiek betreft meer informatie door te spelen naar de bevolking toe. Er is genoeg wil, inzet en mankracht om eind tweeëntachtig een posi tieve balans te kunnen voor leggen. Wilt u trouwens één van de stekeltjes worden van Werk groep De Roos, dan kan dat want zeer binnenkort wordt er een algemene ledenvergadering uitgeschreven. Terug naar ons feestje danken wij alle aanwezigen. Wij vonden het fijn te kunnen luisteren, naar de pittig gekruide toe spraak van gemeenschapsminis ter Mare Galle. Het was hij trouwens die vorig jaar zijn fiat gaf tot het maken van de erbar melijk slechte weg Aaigem-Hel- dergem. Schepen De Wolf Jo- han maakte een positieve balans op van het huidige gemeentebe leid. We konden eveneens terug rekenen op de sympathieke steun van senator Van der Nie- pen Paul en volksvertegenwoor diger De Loor Herman. Waren eveneens present: ge meenteraadslid Van den Steen Jeff en de O.C.M.W.-leden De Bruecker Gaston en Meuleman Jacqueline. Schepen De Spiege- leer Fons had zich laten veront schuldigen. U ziet, één grote familie! Laten we het zó houden! Van Delsen Herman.

Voor Allen | 1982 | | pagina 3